• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Já beru jen listovku, už vlastně asi 5 měsíců. Taky jsem slyšela, že se to nemá s vitamínama přehánět. uvidím, jestli mi něco dalšího doporučí dr.
Jinak mi připadá divné, že nemám žádné příznaky těhu, ale jak jsem to tady pročítala, tak jste mě uklidnily, že nejsem sama :wink:
15. lis 2011 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micheellee z příznaků si nic nedělj..každýmu přijdou jinak, někdo nemá žádné, někdo zvrací celou dobu...:slight_smile:
já mám zatím jen takové malé....hlavně pořád běhám na wc (na malou) :slight_smile: a občas mě pobolívá v podbřišku.....a taky sem tam pobolívaj prsa....
15. lis 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady se to opravdu pekne rozjizdi.K te cole, ja ji teda pila minule cele tehu, ocas si dam i treba decku vina a jim, take uplne vse, myslim, ze v rozumnem mnozstvi muze clovek obcas i trochu "zahresit" :wink:
16. lis 2011 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste taky ke kocarkum, nemate nekdo teutonii spirit s vlloznou taskou, ja ji kupovala az cca v 6 mesicich maleho, protoze nechtel byt ve sportaku po smeru jizdy, takze jsme narychlo menili jane za teutonii. Trochu se bojim, jak se tam prcek v zime vejde a spis pocitam, ze nevejde :frowning2:
16. lis 2011 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojki, děkuji za přivítání :slight_smile: čárečka krásně dneska zesílíla, mám obrovskou radost !!!! Jinak taky papkám calibrum, čajík pro těhotné, ovoce, snažím se pestře. Předtím miněkdo říkal, že těhunemůžou plísňové sýry , a další nějaké jídlo....??
16. lis 2011 v 05:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj no me doktorka rikala ze nemuzu tunaka no ja ho ale stejne nejim tak mi to neva :slight_smile:
@majika24 taky te vitam mezi nama a gratuluji k careckam jen at sili :slight_smile:
16. lis 2011 v 06:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jmenuji se Martina, je mi 26 a čekáme s manželem naše 1. miminko.
Před 14 dny na mě vykoukly na testu //. Hned jsem byla objednaná k Dr. kvůli Utrogestanu, na UTZ potvrdil, že se tam nějaký flíček je, nyní však musím čekat na kontrolu 23.11., jestli se nám flíček vyvíjí. Pořád jsem neuvěřitelně nervózní, trápí mě strach, že to nevyjde, že se něco stane, sama nevím, jak se uklidnit, protože vím, že stresy ničemu nepomůžou. Vlastně ani nevím, proč mě místo radosti přepadly takovéto pocity....
Moc ráda tady s vámi strávím nějaký čas, věřím, že to tak bude rychleji utíkat :wink:
16. lis 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj marti, neboj po konntrole vsechny pochybnosti zmizi!
16. lis 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aloison ahoj, tak se hlásím po kontrole - embryjko je jedno, odpovídá poslední MS, měří 0,94 cm a bije mu srdíčko! Bylo to úžasný! :slight_smile:
16. lis 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Dobré ranko :slight_smile:

@misa_1 Teutonii mají moje tři kamarádky, všechny je měli s vložnou tažkou a vím určiotě že ta jedna co měla červnové mimi a měla kluka, tak ho tam měla určitě celou zimu úplně v pohodě :slight_smile:

taky teď pořád nad kočárkem dumám. My teď máme X-landra a ppořád zvažuju jestli pro druhé nepořídit jiný, některý věci mě na tomto vadí, hlavně u sporťáku, tak pořád dumám dumám :slight_smile:
a hluboká korbička je u něj taky malá, Dáda byl od 4 měsíců ve sporťáku protože se do korbičky se zimním fusakem už nevešel....
16. lis 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciesofi gratuluju k srdíčku :slight_smile:)
16. lis 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa_1 Ahoj Míšo, děkuji, věřím, že snad ano. Asi ty nepříjemné pocity strachu k těhotenství patří. Blbec jsem si totiž někde přečetla, že většinou holky s těmito pocity od začátku pak potratily. Už to prostě nesmím číst! Na druhou stranu je moc krásný pocit, jak se vytváří to mateřské pouto k miminku ještě v bříšku, už teď se o toho prcka neskutečně bojím a je to fajn :wink: A jak se máš, čekáš v červenci první nebo druhé miminko?
16. lis 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Také moc gratuluji, ať se miminku nadále daří! A Tobě mamko samozřejmě také!
16. lis 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Ahoj, taky mám úplně stejné pocity jako ty. Strašně se bojím, aby vše vyšlo. Je teď kolem, na mě nějak moc, holek, které přišli o mimčo třeba v pátém měsíci, což mi přijde strašné :frowning2:

@luciesofi Moc gratuluju, je to super :slight_smile:
16. lis 2011 v 08:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micheellee To jo :( A jak jsi na tom? Já bych měla být asi 5 + 5 tt, ale ovulaci mívám později, takže si myslím, že jsem teprve na začátku 5 tt. Na kontrolu jdu přesně za týden.
16. lis 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi @svija holky gratulace ke kontrole, supr zpravy :wink:

ja vitaminy brala kdyz jsem byla tehu s emmou, asi tak obden nebo kdyz jsem si vzpomnela a emma mela 3.3kg, takze prumer. osobne si nemyslim si ze by to melo na tu vahu takovej vliv....

holky tady je seznam co by se NEMELO jist v tehotenstvi:
- nepasterizovane mleko
- vyrobky se syroveho cerveneho masa (napr. tatarsky steak, krvavy steak, carpaccio)
- nedovarena ci syrova vejce
- syrove ryby (napr. sushi, ustrice, uzeny losos)
- mekke syry typu brie, camembert, ricotta, hermelin a niva
- rucne vyrabene syry, ktere by mohly byt vyrobene z nepasterizovaneho mleka
- jatra
- pokrmy z rychleho obcerstveni (hamburgery, grilovana kurata apod)
- ryby jako mecoun, tunak, zralok (muzou obsahovat nebezpecne hodnoty rtuti)

a nedoporucuji se uzeniny a pytlikove polivky a omacky. jo a nekde jsem cetla ze i arasidy...
16. lis 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani11 já taky slyšela, že by se neměly arašídy, ale já zrovna teď "ujíždím" na arašídových křupkách :stuck_out_tongue_closed_eyes:
v podstatě by se nemělo nic syrového, z čeho by mohla být salmonela, listerie, paraziti a podobně. No a kofein, glutamát, umělá sladidla.
Ještě vím, že v těhu se nemá šalvěj. Zase budu muset zabrousit na netu to okouknout :wink: měla jsem takové hezké stránky v minulém těhu dané v oblíbených a pak se mi sesypal počítač a je to fuč a už to nemůžu najít :confounded:
16. lis 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky, mám otázečku, je normální,že mě podbříšek každý den bolí jako při MS? A záda k tomu? Není to nic neobvyklého asi že? Mě to trochu znepokojuje...:-/
16. lis 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimmy1 :slight_smile: jojo presne. mas pravdu, bylinky jsou tam taky nejaky, ale ja mam ten seznam z aj a ty bylinky jsem neprelozila :grinning: ja mam fajn aplikaci na telefonu, tak to mam hezky u sebe... ale ja myslim, ze si to clovek rychle zazije... vim, ze minule mi 'chybely' ty syry, ale jinak nic....
16. lis 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajav taky mam trosku pocit jako u MS, ale pisou ze je to normalni, tak SNAD jo :slight_smile:
16. lis 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jani11 no budu doufat že ano :slight_smile:)))
16. lis 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina No abych řekla pravdu, tak já moc nevím, jak se to počítá :sweat_smile: Ale řekla bych, že jsem na tom nějak stejně jako ty.
Já jdu na kontrolu za 14 dní, jdu poprvé.
Jinak je to naše první těhu, tak proto ten strach...
16. lis 2011 v 10:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: Baby myslite, ze je to uz na dobrej ceste? Podla mna asik aj celkom hej, co poviete ... DC27
16. lis 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno holky,
vítám všechny nové maminky,
@luciesofi moc moc gratuluji k srdíčku :wink: kdy půjdeš na další kontrolu? Já už se nemůžu dočkat, ještě tři týdny, vůbec to neutíká, fakt se ten čas strašně vleče a to si myslím, že na to moc nemyslím :wink:

Jinak já se při prvním opravdu snažila nejíst nic, co se nemá, občas jsem si dala nakládanej hermelín, to jsem neodolala... teď se taky snažím, ale asi to trošku šidím, ale fakt jen malinko :grinning:
16. lis 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micheellee já mám druhé těhu a stach mám pořád stejnej a to jsem si říkala, že si tohle těhu užiju a nebudu se stresovat, tak teď plánuju, že se uklidním po třetím měsíci a už nebudu plašit při každým píchnutí, ale znám se, takže nevim, nevim :wink:
16. lis 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi moc velká gratulace :slight_smile:
@alzbetak no hej, krásný testík, určitě jsi těhulka! :wink:

Když jste tady zmiňovaly ty pocity strachu apod... ráda bych tu tohle téma taky trošku načala... automaticky se předpokládá, že budu šťastná a šťastná... já jako byla a v podstatě jsem, ale ty těhotenský hormony se mnou dělají hrozné věci. Nálada mi různě lítá a mimo radosti z miminka pociťuju i strach z těhotenství, zase 9 měsíců budu vypadat děsně, jaký bude porod, potom to vstávání, ty první šíleně náročné měsíce s miminkem, bože... :sweat_smile: Jako neudělám s tím nic a stejně bych do toho těhotenství šla znova, kdyby se náhodou něco pokazilo, ale těmhle pitomým myšlenkám se teď najednou nemůžu ubránit. Sice fajn, že je to druhé dítě a už nejsem tolik vyplašená, ale zase vím, do čeho jdu a co mě čeká za šílenej mazec. Vím, že jsem si říkala po porodu - jako to, že mi tohle nikdo předtím neřekl??? :sweat_smile: :grinning:
No včera jsem našla tyhle stránky, tak třeba jestli má někdo stejné střídání nálad jako já a občasné černé myšlenky, tady si můžete přečíst, že je to normální :slight_smile:http://www.psychikavtehotenstvi.estranky.cz/
16. lis 2011 v 10:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lynette11 Jsem ráda, že se tady tenhle problém otevřel. Já jsem těhotná poprvéa tedy pořádně nevím, co mě čeká :slight_smile: Miminko oba chceme, když jsem objevila pozitivní test, byla jsem nadšená. Ale tím to nadšení tak nějak skončilo. Od 5. týdne se potýkám s nevolnostmi, šíleným vyčerpáním a jsem z toho hrozně otrávená. Na začátku jsem se těšila, jak budeme těhotenství oznamovat rodině - po první kontrole u doktora. Teď mám kontrolu za sebou, ale vůbec nemám chuť něco oznamovat a radovat se z toho...při své náladě :slight_smile:. Mám chuť nevylézat z postele... Jinak jsem doma na nemocenské, protože práci jsem už nezvládala. Myslela jsem, že mi to trochu zvedne náladu, že si budu moct udělat pohodlí a tak...ale nijak zvlášť líp se necítím. A vidina toho, že mi takhle příšerně bude pravděpodobně ještě nejmíň měsíc... no nic, tak jsem si trochu postěžovala...:slight_smile: Doufám, že brzo bude líp.
16. lis 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lynette11 tak přesné myšlenky a pocity mám i já a hlavně i to jak to pak budu zvládat se 2 dětma - jako zkloubit ten čas a abych se věnovala oboum steně a ani jedno nešidila a taky abych nechodila jak zombie - nestíhala domácnost kvalitně navařit atd.....no taky se mi toho v hlavě honí spoustu....... :frowning2:
16. lis 2011 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota I to co ty teď řeším - je mi neustále pod psa a pořád mám pocit na zvracení. Už jsem z toho unavená a ještě mám k tomu doma dceru a o tu se musím starat. Jediné štěstí, že ji vozím do školky. Tatínek dělá daleko od domova a přijíždí jen na pár dní a pak je zase víc jak týden pryč......jsem z toho na palici......
16. lis 2011 v 11:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My netusime po tejto stranke do coho sice ideme kedze v rodine prcka este nemame, ale z praxe rokmi overenej - je mat zdravy strach podla mna dobre. Ja to aspon vnimam ako signal zodpovednosti a pristupu, ktory nasledne ten strach este potom vylepsi .... :wink:
16. lis 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek