• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Díky holky,lehký to nebylo,to víme všechny ale za ty prcky to stojí to každopádně :slight_smile: Jinak babi tu je a moc mi pomáhá,to je jasný..manžel má ode dneška 3dny volno,takže aspon něco a postavil mi tu postýlku a ted ji jdu teprve povlíknout..nestíhám nic,jen kojím a ještě jsem sháněla něco po obchodech..Ještě vás chci poprosit o radu ohledně vyrážky co se malé udělala,je to prý reakce na změnu prostředí,červená kůže..a malá to má opravdu hodně ,víc než Kubík před 5 lety..I krupičku na bříšku..udělalo se jí to po prvním slunění v nemocnici kvůli žloutence..a pak se to ještě zhoršilo..Včera v porodnici jsme koupali s hypermanganem a dali nám ho i domů..ale já dnes nedala do koupele radši vůbec nic,myslím že čistá voda neublíží..ale je po ní i tak ještě rudější..Ale jsem z toho dost zoufalá,takhle hrozně to prostě Kuba neměl..ještě aspon obličej je ok..Nepoužíváme žádnou kosmetiku do vany ani žádné krémy jen na zadeček..tak máte některá podobnou zkušenost a nějaké řešení?Díky předem..jdu udělat tu postýlku,malá usnula u prsu.. :sunglasses: :grinning: tak ji pak přenesu do vlastního-konečně.. :sweat_smile: :wink:
3. srp 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska ona má tenhle kávovar ségra i mamka a obě jsou s ním nadmíru spokojené a kafíčko je z toho výborně :slight_smile: výhoda je, že se ty kapsle dají znovu nacpat, ségra vždy nakoupí čerstvě namletou kávu v tchibo shopu - mají tam velký výběr a fakt moc dobrý kafíčka, takže mi udělal šílenou radost :slight_smile:

no tak to je super - od malého si odpočineš, zklidníš nervy a pak se na něj budeš šíleně těšit :slight_smile:
3. srp 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni může být :slight_smile: a latté s kofeinem nebo bez? :slight_smile:
3. srp 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 s koef. :wink: nekojim :grinning:
3. srp 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni my máme takhle "poďobaný"obličejíček...........ale doktorka bude až přespříští pondělí, tak musíme počkat......máme ty bílé pupínky, to nám řekli v porodnici,že je to reakce na nesterilní prostředí, že to je v pohodě,že to samo vymizí - ale udělali se nám i takové červené pupínky - ale jen na obličejíčku, jinde po těle to nemá..........nevím z čeho to je....namazala jsem jí to lanienskou, trošku se to zlepšilo,dnes jsem to namazala i bepanthenem,tak uvidíme..... jestli to nebylo třeba ze sluníčka - fakt nevím..........
3. srp 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni to se tak někdo má.......já dneska měla po delší době čerstvé pečivo a začínám mít výčitky svědomí, doufám, že z toho malá nebude mít zase bolení :frowning2: ale jinak kojím ráda :slight_smile:
3. srp 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni mě malá taky pořád usíná u prsu :confounded: tak ji dávám neodgrcnutou do postýlky na bok.........je to malá důrys :grinning:
3. srp 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj ja uz si svy odkojila :wink: pri 2 detech to bylo celkem cca 2-3 roky ... no uz je to davno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. srp 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 novorozenecké akné... prý. nic na to není, je to tím, že mazové žlázky ještě nejsou vyvinuté, vymizí samo tak do 4 týdnů :slight_smile: jedině potírat řepíkovým čajem, ten to trochu zklidní. hlavně nemazat mastným, ale spíš vysušovat, právě tím řepíkem. a nebo heřmánkem. máme to taky :slight_smile:
3. srp 2012 ve 21:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji vám všem za své zkušenosti ohledně té vyrážky ještě jednou děkuji za přivítání,gratulace,a budem se zase vídat..Pro dnešek dobrou,jsem zvědavá na první noc doma.. :sweat_smile: :confused:
3. srp 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko maminky :slight_smile:

gratuluji @veroni a @aideen k mimískům :slight_smile:
Nás pustili domů ve středu po poledni a musím říct, že první den doma je opravdový horor... Rovnou cestou z porodnice jsme se stavili u Dr. aby si nás zapsala a pak jsme hned jeli dom, bylo příšerné vedro a byli jsme rádi, že jsme se všichni neuvařili... Pak přítel odjel zpět do Prahy, vyzvednout rodný list a vyřídit pojišťovnu.. Takže to bylo na mě.. a vše bylo špatně.. Sice jsem měla pěkně srovnané věci a při přípravách jsem si myslela, že i prakticky, ale opak byl pravdou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
Takže jsem lítala jak boběhlice po celém bytě a sháněla to a to a nakonec jsem sakra litovala toho, že nemáme přebalovák, protže jsem v porodce zjistila, že je to i celkem praktická věc :grinning:
Doma všude bordel jako po výbuch atomovky a do toho zvědavej hafan a ignorující kočka, která chtěla jen žrát a ryby taky, ale ty jsou naštěstí zavřené v akvárku a nic nekomentují...

takže jsem provizorně zbudovala přebalovák na pohovce, prcka přebalila, nakrmila a když usnul, tak jsem stěhovala stůl přes celý byt k postýlce a vybudovala "svůj přebalovák" a nejnutnější věci naskládala na topení za něj.. je to sice nízké, ale funkční :slight_smile:

Jinak, co se týče Podolí, tak jíst se tam dají jen obědy a jsou malé.. snídaně a večeře nekomentuju.. hrozně málo jídla a jednou jsem se musela jít podívat na jídelák, abych věděla co do sebe vlastně soukám.. a byla to chyba... ta bageta s čímsi se ve mě honila snad 2 dny.. Ale lidi tam OK, i když všude se dá narazit na vola..

Z porodky jsme jeli se žloutenkou a krásně rozkojení, takže moje noční můra o tom, že nebudu moci kojit je pryč :grinning: :sunglasses:
Ale prvních cca 36 hod bylo kritických... protože se jaksi nikdo neobtěžoval prvničce říct, jak prcka správně přiložit, takže jsem měla během prvních pár přiložení bradavky na cimpr campr, samou krev a strup o bolesti při přikládání se raději zmiňovat nebudu.. Ale pak jsem narazila na starší sestru a poprosila ji, jestli se na mě může podívat, když kojím a říct mi co dělám špatně.. Tak mě srovnala a řekla co a jak a pak už to bylo jen lepší. Na prasklý prsa moc doporučuju masičku Purelan 100, je to fantastický, prsa se rychle vyhojila v kombinaci s větráním :slight_smile:
Teď je to tak, že prsa mám nalitá k prasknutí a samovolně ukapává mlíčko, takže odsávám a asi si udělám nějakou zásobu do kelímků do mrazáku, pro případ nouze. Malej je krásně žravej, kojíme vždy když se vzbudí. Zatím je zlatej, spí, krmí se a pak zase spí :slight_smile: Řve jen málo, tedy dle mého soudu, ale vzteklej taky umí být...

Přítel si vzal 10 dní volno a tak si prcka užívá. Jsem na něj neskutečně pyšná, byl se mnou u porodu a přestřihl i pupečník a na prcka se nemůže vynadívat a chce ho pořád chovat :slight_smile: Bohužel si z práce přinesl nějakého bacila a tak bude asi nemocnej :angry: :angry: Snad to na nás neprskne.

@klaire22 U nás na velkej hysterák funguje zavinutí do klasické zavinovačky (rychlo zavinka je na prd - ještě, že mám koupenou jen jednu) a teď mám stačí, když použuju jen plínku a malého stáhnu a hned se cítí bezpečněji, jako u maminky v bříšku :slight_smile:
Díky žloutence je malý spavější, takže mi taky usíná u prsu a pak z něj lovím bublunky.

Jinak asi zahodím telefon o zeď, neustálě někdo volá a vyptává se a mám toho dost.. chci si užít malého a ne pořád s někým krafat... Bohužel jsem se nevyhnula ani meeeeega rodinné návštěvě ještě v den porodu... bylo tam cca 7 lidí naráz a bylo to fakt náročný.. Jinak jsem taky jako jeden velkej hormom... brečet se mi chce spíše štěstím, jak máme krésného kluka a vzteky, když začne tchyně říkat, co dělám špatně a že bych měla to a to a že v těch vedrech nechám jistě prcka chcípnout žízní, když budu jen kojit, že chce čaj a že musím mít dudlík a pod... To mě fakt štve, nechám si klidně poradit, s tím nemám problém, ale když to omýlá po 150, tak toho mám dost a když jsem byla chvilu sama s prckem, tak jsem si slzičkou (potokem) ulevila... sotva jsem se uklidnila, tak se vrátil přitel z nákupu a poznal, že nejsem OK a potok začal nanovo... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: a vypáčil ze mě i proč, takže jsem pak byla naštvaná i sama na sebe, humus, velebnosti...

NO, jejda, zase spamuju dlouhým textem... sorry, všem, ale musela jsem to alespoň napsat..

Jen na závěr dodám, že ty nádherné pocity, co prožívám, když prcka mám v náručí, nebo když kojím jsou naprosto nepopsateln= (už zase skoro bulám :rolling_eyes: ) a stály za všechno, co jsem musela prodstoupit a co ještě jistě podstoupím, až se z prcka bude stávat chlapec a chlap.
4. srp 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@vormoni tak co prvni noc? :slight_smile:
4. srp 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ To nevadí, že jsi se tak rozepsala. Já si aspoň počtu :grinning: Psát moc nbemůžu, protože pokaždé se mi hned na klín posadí syn a chce pustit pohádku, takže píšu vždy jen expres rychle a stručně, jinak bych to psala půl dne :grinning:
Je bezva, že i přes prvotní potíže a komplikace jste v pohodě. Hlavně s tím kojením. Já teď s mlíkem bojuju, protože mám málo, takže buď ráda, že vám to už tak pěkně jde.
A hormony neřeš. I ty jsou docela fajn. Aspoň víš, že v tobě něco je a umíš být vnímavá a nejsi jen kus masa, který jen vaří, pere, kojí, a uklízí :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ hezky se to cte :wink:
4. srp 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jako bych to psala já..včetně tý kočky a psa, jen nemám akvárko, zato skoro pětiletý dítě, který komentuje cokoli a stále..a místo tchýně zmínila čaj moje matka..

dnes konečně dorazí instalatér, jesttli ne, tak budu plakat.. strašně se těším na pořádnou sprchu a až zapnu pračku. malýho jsem koupala jednou, moc se mu to nelíbilo, tak ho aspoň mastím, už se z něj loupe ta novorozenecká kůžička..dneska ho ale vana nemine, líbí nebo nelíbí..

jinak nestíhám nic, jenom kojim.. oběd bude k večeři, kdo má hlad, ať se koukne do lednice.. na nákup jel tatínek, případné reklamace zásobování na něj :grinning:
4. srp 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky jste se teda rozepsaly, nestíhám ani číst...taťka s Filípkem spí a Davídek chvilkama spí a chvilkama je vzhůru...přes den mu to spinkání dělá nějak potíže, naštěstí v noci spí krásně...při kojení usne a co 3-4 hod se budí :slight_smile: jene teda máme problém s očičkem, má je stále zakysané :unamused: vytíráme borovou vodou a dáváme opthalmo septonex, ale nějak to nepomáhá...přes noc je to dobré, ale přes den, jak usne, tak to očičko pak skoro nemůže ani rozlepit...nemáte nějakou radu?

@kammka držím palce ať instalatér dorazí :slight_smile:

@mina_ jsem ráda, že přes potíže co jste měly na začátku tak že je všechno v pořádku :slight_smile: a hormony neřeš, s tím se asi potýkáme každá a ono to časem vyšumí :wink:

@dociska jejda jakto že najednou málo mlíčka? musíš dokrmovat nebo jak? a je super, že si babi vezme malého na prázdniny :slight_smile:

@vormoni tak co první noc? a je super, že si taťka vzal volno

@klaire22 a co to je za kávovar?
4. srp 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, se hlásím po dvou dnech, ale mám nějakej splín :frowning2: připadám si tu pořád sama, malá spinká, je zlatíčko, ale nějak je mi smutno a není z čeho, nic mě netrápí, ale přesto :frowning2:
4. srp 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@segra_bruni Ahoj,no žádná sláva,malá usnula někdy kolem 22hod po několikátém nakojení,tak šla do postýlky ,já hned po ní a s Kubíkem,jelikož uspávání v jeho pokojíčku se nezdařilo... :frowning2: Spali jsme do 2hod,pak se malá probrala,tak jsme zkontroloval plínku a čisto:slight_smile:Začla jsem kojit,jedno-druhé a nic-neusnula..I když usnula,ale jakmile ji vezmu odříhnout tak se probere a ocucává mi krk nebo svoji ručičku a je opět vzhůru..takže opět pokus kojení a usnout.jedno druhé..a stejný výsledek..to už byly cca 4hod..chvíli jsem ji kolíbala,účinek žádný..takže do třetice všeho dobrého,bolest při prvních přisáních je neskutečná.. :frowning2: tatínek přichází z oslavy narození dcery,už se rozednívá..a já už usínám s malou přisátou..už jsem si ji chtěla nechat vedle sebe a spát,nepřenášet do její..ale nedalo se,málo místa pro 4lidi v jedné posteli..Tak jsem ji přestěhovala a konečně jsme upadli opět do spánku..a probudili jsme se kolem 9hod.. :sweat_smile: :confused: Samozřejmě mě pěkně bolela hlava,ale dala jsem kafe a snnídani..Babi zatím zabavila malou před dalším kojením..a pak nás napadlo zkusit jí dát dudlík..My ho Kubovi dali jednou a on ho plival ale tadle cácorka je z něj nadšená i kdyžnic neteče,tak se po nakojení zabaví tak,že usne!!! :grinning: :grinning: Díky tomu jsme pak zvládyi uvařit jídlo,já si i umýt vlasy,něco odstříkat,dvakrát spchu šitíčka a nahřátí prsou.. a ted po obědě už kojíme a já u toho píšu sem.. :sunglasses: Je to fakt zatím náročný a to mi pomáhá babi..jak to pak zvládnu sama?Nevím.. :confused: Ale stím dudlíkem by mi to mohlo vyšetřit nějaký čas i na jiné činnosti než jen kojení :grinning: Jinak vyrážka je furt stejná,dnes zkusíme uvařit heřmánkovou koupel..Nejhorší je ž na bříšku se z krppičky udělinmalinké puvhýřky..vypadá to fakt děsně,aspon že ji to nijak nesvědí.. :confounded:
4. srp 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím holky! Tak jsme ode dneška doma :slight_smile: Jenom jsem se chtěla ohlásit, teď sice obě děti spí, ale budu chvíli relaxovat a užívat klidu :slight_smile: Až bude čásek, tak napíšu samozřejmě detaily.
Jinak malého mi i změřili a máme k těm 3850g i 52cm, takže nově nakoupené oblečky vel 50 sbalím do krabice a pošlu kamarádce, která bude mít nedonošenečka. Ten náš obřík mi do toho nějak nevleze :grinning:
4. srp 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen Ahoj,vítej také zpět,já se vrátila včera..ještě jsem ani nedočetla ostatní,je to zatím náročné na chvilku volného času..Takže odpočívej a napiš,já mám ted chvilku,tak jdu dočítat.. :sunglasses: Gartuluji ještě jednou k miminku,je to fakt macík..jsi šikulka,napiš pak jaký jsi to měla ty s porodem... :wink:
4. srp 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Ahoj,tak to je určitě tím,že jsi s malou jen sama a nemáš s kým se o tu radost z ní dělit..A co vyrazit ven na procházku?Nebo si pozvat kamarádku,někoho kdo tě neštve.. :wink: A dát si pěkně kafíčko,poklábosit.. :slight_smile:
4. srp 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev Ahoj Jani,tak tento problém jsme měli s Kubíkem taky a jediné co zabralo nakonec byl dr,je to ucpaný slzný kanálek a dr.ho během vteřiny propláchne,zprůchodní..a pak už jsme měli pokoj..Malýho nám dr.vzal,odnesl si ho do vedl.místnosti a během pár vteřin už ho nesli zpět,je to fakt rychlé,ale koukat nás nenechali..i tak jsme s manželem oba slzeli..a malý sice zaplakal,ale byla to opravdu rychlovka,slzička pak byla s kapkou krve,ale pomohlo,takže radím,zajdi k očnímu dr..Nám to zabralo napoprve někdy se to musí opakovat a je lepší co nejdřív.. :slight_smile: U nás to jde,objevili jsme kouzlo dudlíku,takže po tom co neusne při kojení tak ho dáme a za chvíli je tuhá a já mám čas i vyřídit věci kolem,..ted třeba sedímna wc a trůním..a vyřizuju maily,platby přes net a tak..Ted jsu dát nádobí do myčky a čekáme návštěvu,přijede brácha fotograf..ale s tou vyrážkou naší,toho moc nenafotí..ach jo.. :unamused:
4. srp 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni bezva s tím dudlíkem.. náš borec ho plive, zabral jen na chvíli v porodnici, když jsem měla tak rozežraný bradavky, že už jsem nemohla..a on pořád kňučel.. teď už ho nechce.. možná by se mu víc líbil kaučukovej, je měkčí..
4. srp 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tabulce jsem doplnila u aideen cm …

PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
@dociska .....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek..............................3 730g...........50cm
@ivis ..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek................................3 510g...........50 cm
@sina ............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.............................3 760g............51cm
@pe3cka .......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka............................3 640g............50cm
@petule22 ....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka.............................3 630g...........50cm
@kamino ......................Petra.................10.7.2012 v 13:25..............................Bohumír...........................2 640g............48cm
@palulax .......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45................................Adélka..............................3 400g.............48cm
@neeve .........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek............................3 620g.............51cm @klaire22 .....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška.................................3 460g............49cm
@bodlynka ....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek............................3 980g............51cm
@kaphajin ....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka.................................3 610g............51cm
@janulev .......................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek.............................3 980g.............51cm
@kammka ...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček..............................3 700g.............50cm
@mina_ ........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek..........................3 280g.............52cm
@vormoni .....................Monika...............30.7.2012 v 9:30...............................Nikolka.............................3 050g..............49cm
@aideen ........................Broňka..............1.8.2012 ve 14:38.............................Petřík................................3 850g..............52cm
4. srp 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev
@vormoni s očičkem máme to samé, optalmo zatím moc nepomáhá a průplach toho kanálku mi taky říkali, že zabere. máme kapat týden a když nepomůže, rovnou na oční. mně to prý taky proplachovali, když jsem byla mimi, tak je dost pravděpodobné, že očního navštívíme :confounded:
4. srp 2012 ve 22:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ taky si ráda počtu, hlasuju pro dlouhé příspěvky :grinning:
@kaphajin to jsou hormony, už to je lepší? :slight_smile:
4. srp 2012 ve 22:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev my měli taky takhle zahnisané očíčko a paní doktorka nám na to napsala kapičky s antibiotiky a je po problému :slight_smile:
5. srp 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev je to caffissimo od tchiba :slight_smile:
5. srp 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin to měla moje kamarádka - takovou poporodní depresi - plakala bez příčiny, měla šílený splín a cítila hrozný smutek........ono to přejde, neboj!!!!
5. srp 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky moc děkuji za radu s tím očičkem, malý se dneska ráno probral a začalo mu to i na druhém očičku...zítra jdeme na kontrolu tak to dr řeknu a uvidím, co se bude dít. O tom proplachování jsem taky slyšela, pokud to nepůjde jinak, tak se to bude muset hold porpláchnout
Dneska jsem si holky pobrečela :frowning2: manžel je od včera pěkně protivnej, skoro se mnou nemluví, na Filípka jen zvyšuje hlas a když něco řeknu, tak má jen blbé kecy. Dneska jsem se jej zeptala, co se děje a odpověď mi byly jen výčitky apod...jsem z toho akorát brečela a je mi z toho na nic. Odpoledne sbalím kluky a pojedu s nima k prababičkám, ukázat Davídka, tatínek ať si dělá co chce.

@vormoni hlavní je, že dudlík zabral a máš už chvilku na sebe...třeba na trůnění na WC :grinning: :grinning: my dudlík taky používáme

@klaire22 tak to musí být dobrá kafíčka...já mám doma jen to dolce gusto a stačí mi to...sem tam si udělám latte nebo čokoládku :slight_smile:

@aideen vítám tě doma a už se těšíme na fotečku a zážitky z porodu :wink:

@kaphajin ahojky tak co dneska už splín přešel, je to lepší? :dizzy_face:
5. srp 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek