• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@janulev my měli taky dolce gusto, ale od té doby co si ségra s mamkou pořidíli tento kávovar jsem po něm zatoužila - káva je z něho mnohem lepší a i levnější a velká výhoda je, že si můžeš dát do latté kolik mléka chceš a i kolik pěny chceš :slight_smile:
5. srp 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulev jinak je asi něco ve vzduchu - my máme taky tatínka na pěst :frowning2: my byli včéra celý den u babičky a když jsme přijeli, tak si taťka raději dřepnul k telce, než aby byl s námi.......přišel se přivítat, to jo, pak se chvilinku pomazlil s malou, ale po mě pomalu ani pes neštěkne :frowning2: a je takovýhle už pár dní...........lezu mu na nervy tím, že ho sekýruju, aby po sobě laskavě uklízel, že toho mám fakt dost za celý den, abych ještě uklízela po něm a ty jeho kecy typu "já to po sobě ZA CHVÍLI uklidím" a samozřejmě, že to nakonec uklidím sama mě fakt neskonale vytáčí!!!!! včéra jak jsme byli celý den pryč a on čekal na topenáře, který nám měl předělat topení a který nakonec nepřišel - tak se celý den nudil, protože jsme museli odklidit půlku bytu a nemohl na PC a myslíte, že doma něco udělal? třeba mohl vyndat nádobí z myčky, vynosit vytříděný odpad, apod.......vůbec, nechal to tam a já v půl desáté večer, po té co jsem malou nakojila a uspala, šla ještě uklízet - mě tak štval, že jsem na něj nemluvila........!!!!! jakmile řeknu, aby něco udělal, hned má ohýnek u prdele a vyjíždí po mě!!!! tak já pak na něj řvu - no idylka, fakt!!!!
5. srp 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, 18.7. se nám narodila Maruška..občas bych nakoukla, jestli to nevadí:wink:
5. srp 2012 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dociska @ivis @sina @pe3cka @petule22 @kamino @palulax @neeve @klaire22 @bodlynka @kaphajin @janulev @kammka @mina_ @vormoni @aideen
Ahoj, přišla jsem se s Vámi rozloučit … na sousední diskuzi vznikl „problém“ který bych nerada aby jakkoliv zasáhl i sem k Vám, proto prosím přečtěte si tady těchto posledních 2-3(-5?) stránek:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cervencovky-2012-sem/?page=288
Přeji Vám vše dobré a posílám poslední ahoj!
5. srp 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni ahoj, no co se dá dělat..číst to nebudu, já nějak všeobecně hůř snáším nedorozumění vzniklá virtuální komunikací, je mi jedno, proč ses tak rozhodla.. :wink: měj se fajn.
5. srp 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@phn jasně že nevadí...
5. srp 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka jj to je v pohodě :wink: taky se měj fajn!
5. srp 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@janulev chlapi.. holt je zasáhlo, že nejsou v této chvíli číslo jedna a někde ani dvě...

holky, vy pijete kafe???
já jsem vystíhanná, bojím se kolik i kofeinu, včera jsem teda vzala do úst pizzu s cibulí , rajčatama a paprikama...a dneska omajddu s vepřovým na zelenině..a zatím snad dobrý.. a po kafi se mi už krouití huba.. holt po zkušenostech s Fanynkou jsem asi až moc opatrná..nějakou zeleninu stejně budu muset jíst.. :unamused: :unamused: tak snad vychytám takovou, co nebude vadit..ačkoli zatím nevadí nic..malej je silák, po každým kojení se chvíli kroutí a asi i zdatně vyprdí, odříhne a pak pos.... , takže zatím pohodář..

já si jdu udělat to kafčo..slaboučký :grinning: :sunglasses: :wink:
5. srp 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni nějak jsem nepochopila kde byl jako problém? :fearful:
5. srp 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 to je v pohodě, to neřeš pokud nemusíš :wink: já to tu napsala jen pokud by někdo měl zájem tak si to může dohledat ... nenech se rušit od miminka a měj se tu dobře :slight_smile: a jak píše @kammka "nějak všeobecně hůř snáším nedorozumění vzniklá virtuální komunikací" ... tak to raději pusť k vodě :wink: ahoj!
5. srp 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni no pokud tam byl problém jen v tom že nerodilas v červenci tak pak nechápu proč to někomu vůbec vadí, navíc když šlo o veřejnou diskuzi ale nebudu to tedy řešit :slight_smile: jen mě to mrzí za tebe :unamused: prostě někteří lidé mají potřebu dělat problémy nejspíš
5. srp 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky,tak se hlásím po druhé noci..včera kolem desáté jsem šla dát malou spát s dudlíkem a myslela jsem jak to bude bájo,ale nebylo a dudlík nám neustále vypadával a tudíž jsme se budily.. :astonished: Takže jsem zkoušela uspat kojením a stále nic,trvalo to do půlnoci,to už jsem byla kantáre a ani jsem ji nedala odříhnout a opatrně po posledním kojení ji uložila a světe div se spala :sunglasses: a to prosím až do 6 ráno..pak jsem ji vzbudila sama,přebalila,nakrmila a s přidržováním dudlíku z mojí postele do její zase i usnula,tak jsem spali do 9ráno..Takže lepší,ale ještě zdaleka ne ideální... :wink: Přes den to funguje lépe s tím dudlíkem..to usne snadněji a ani jí tak nevypadává.. :sweat_smile: :confused: Jinak vyrážky se nám zdá lepší,aspon se teda nezhoršuje..Zítra čekáme dětskou dr.tak uvidíme co nám řekne..
Jinak se musím polepšit ve vztahu k malému,nějak mi na něj zbývá málo času,aby jsme se přitulili a hráli si spolu..člověk ho spíš furt okřikuje,on zase víc odmlouvá..a večer se k sobě tulíme..připadá mi najednou tak velký.. :confused: Aby jsme byli zase stejní kamarádi a necítil se odstrčený..Zítra nám babi odjede,tak budeme válčit zase sami,jsem na to zvědavá... :confused: :sweat_smile: Co se týče chlapů,tak se můžu jen připojit,sice jsme ještě nepohádali ale visí to ve vzduchu,náš tatínek má kritickou náladu,protože má už druhou opici,tak si troufá..a myslím,že normálně by se víc krotil..pro příklad: chtěli jsme dělat dnes zelí,a on se zatvářil,prý kyselý na jeho žaludek..tak jsem mu řekla že jemu uděláme rýži k tomu masu a to že ne,ale že to zelí musí sám připravit a propláchnout,protože já ho určitě neproplachuju a pak je to kyselé..Ještě se ptal i mamky mojí jestli proplachuje steril.zelía ona že jak kdy..On že u nich doma se VŽDY proplachuje a neváhal se na to ptát svojí mamky v přímém přenosu na skypu..! :sweat_smile: Úplně nás strapnil a ani mu to nedošlo...Děděček si ještě rejpnul,že: to tam máš dvě ženský a sám si připravuješ zelí na druhý den? :confused: Tatínek na to ,že si chce holt pochutnat!!!Čímž dal najevo,že mu snad nechutná,co mu tady moje máma vaří,už týden,když bez váhání přijela pohlídat Kubíka starala se i o jídlo,zatím co tchyně se nikdy s pomocí nenabídla a nenabídne..Po pravdě o to ani nestojím,plně mi stačili jejich dotazy na skypu,včera poprve viděli malou,tak akorát že je nějaká červená..a kolik jsem prý zhubla..?A jestli jsme už byli s malou venku?..Pro mě naprosto udivující dotazy.. :rolling_eyes: Jsou uplně jiní než naši,kteří se zajímají hlavně o to, jak mi je,jaké to bylo ,soucítí se mnou,pak se rozplývají nad malou a zajímají se hlavně o Kubíka...To je zajímá,jestli jezdíme na chatu a co nám tam zraje a rybníček s rybama,a jestli rostou houby a borůvky.. :astonished: Jsou nějak jinde než my..
5. srp 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky, tak mám chviličku, abych napsala, jak to vlastně všechno probíhalo :slight_smile: Malý sice nespí, ale je napapaný, tak snad to nebudu psát hodinu :grinning:
Do porodnice jsme po odložení prvního mláděte k babičce dorazili v sedm hodin ráno. Nikdo tam nebyl, tak mě sestra hned přijala, převlékla jsem se a šli jsme na porodní pokoj, kde mi natočili ktg. Pak jsem si se záznamem šla zase sednout do ambulance a měla čekat na vyšetření lékařem. To už tam bylo solidně narváno, takže jsem tam čekala asi do půl desáté než jsem se vůbec dostala na řadu. Když jsem konečně vešla do ordinace, seděla tam mladá doktorka, kterou jsem ještě neznala. Jak jsem nakonec zjistila, mému gynekologovi nečekaně změnili služby a tak tam za něj byla ona. Byla jsem zklamaná, ale doktorka byla milá, ochotná, chvíli si se mnou povídala, jak bych si to všechno představovala. Nic nebyl problém, dala mi tabletu a ujistila mě, že udělá vše proto, abych to měla rychle za sebou. Pak nás dali znovu na porodní pokoj, ale na jiný, protože jak jsem zjistila, všechny ostatní byly během té chvíle, co jsem byla u doktorky, obsazeny a na mě zbýval už jenom jeden. Takže jsem měla docela štěstí, že jsem nerodila na chotbě.
Kontrakce nastoupili cca v půl jedenácté. Dalo se to snést, něco jak silná menstruace, ještě o půl dvanácté jsem mluvila s mamkou, co malá.
Pak se to ale rozjelo a začal to být opravdu masakr. Myslela jsem, že budu lozit po stropě. Nepamatuju si, že by byly stahy takhle bolestivé a navíc, když mi furt tvrdili, že jsem otevřená na čtyři až pět cm. Což mi teda vzhledem k intenzitě přišlo opravdu docela málo.
Nakonec to dopadlo tak, že jsem málem odrodila na pokoji. Jak mě doktorka viděla, jak se tam sápu po držadle a zatínám a snažím se netlačit, docela v ní hrklo a okamžitě že si máme přejít na porodní sál. Myslela jsem, že polezu po čtyřech jak jsem už nemohla. Ani nevím, jakým způsobem jsem se dostala na to porodnické křeslo, ale za dvě kontrakce, naprosto neuvěřitelné bolesti, jsem prostě musela začít tlačit. Prostě to jinak nešlo ač jsem se snažila. Na tři zatlačení všeho všudy během pěti minut byl malý venku. Ani jsem necítila, kdy mě nastřihla sestřička, ale jsem jí za to moc vděčná. Nevím, co by se mnou průchod skoro čtyřkilového miminka udělal.
Neskutečná úleva. Opravdu neuvěřitelná. Malého potom ošetřili, táta přestřihl pupeční šňůru (nechtěl, ale nakonec se pochlapil :grinning: ) a dali mi ho na břicho. Tohle z mého prvního porodu vůbec neznám. Malou mi hned odnesli, tak jsem si to teď strašně užívala. Pak ho vzali za chvíli na vážení a očištění. No nebudu říkat, že pro mě váha našeho syna nebyl šok :grinning: Kde se ve mě takové dítě vzalo?? :grinning: 3850g jsem teda nečekala. Nechápu, jak jsem ho mohla protlačit :grinning: Pak nám ho zase donesli a za chvíli si pro něho přišla sestra. Naštěstí placenta odešla sama do pěti minut. I doktorka měla strach, že to zase nepůjde, ale štěstí stálo při mě. Takže mě pak zašila nástřih, mám na pipince tři vnitřní a čtyři vnější stehy, ale tak co, hlavně, že nejsem potrhaná uvnitř. Pak nám malého zase donesli, přisál se k prsu okamžitě a byl tam asi další hodinu. My s manžou jsme se kochali a užívali si to, protože jak jsem psala, u narození dcery jsme toto nezažili. Byla to fakt pohoda, všechnu bolest jsem zapomněla.
Manžel odjel asi za další hodinu, musel pro dceru. Tak jsem pak odpočívala sama, ale moc mi to nevadilo, byla jsem dost unavená, takže jsem se prospala.
Jak jsem se od sestřiček dozvěděla, já jsem byla šestý porod ten den. Což je na naši porodnici docela hodně. Ale všechno to zvládli skvěle. Akorát chudák paní doktorka, nevěděla, kde dřív :slight_smile:
Takže abych to shrnula. Malý Petřík se narodil 14:38h po 4,5h porodu. Váha 3850g, délka 52cm. Je zdravý, šikovný a mám pocit, že mě sní. Pořád by se jenom cpal :slight_smile: Ani žloutenku jsme neměli, akorát problém byl s ublinkáváním. Kdykoliv po kojení to z něho šlo ven. A pak v noci i celou noc problinkal. Naštěstí se to už upravilo a než nás pustili z porodnice, tak začal pěkně přibírat.
No, doufám, že to není moc zmatené, píšu to na etapy :grinning:
5. srp 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@aideen Veliká gratulace...musím ti říct,že tvůj porod naprosto chápu...u mě to bylo stejné....byla jsem otevřená na 2 cm,zavedli mi tabletu,do hodiny se dostavily tak šílené kontrakce a pořád zesilovaly,myslela jsem,že asi polezu po stropě... malá byla za 4,5 h venku,ale ty šílené bolesti nikomu nepřeju...hlavně že jste všichni zdraví a v pořádku...hodně zdravíčka přeji...
5. srp 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ahoj,také velmi gratuluji,na konci je to vždy velká radost a úleva..máš tedy opravdu obříka,ta moje je tady tuším druhá nejmenší miminko:slight_smile:Ale je tak roztomilá...jako panenka na hraní... :grinning: Já jsem zase tentokrát mohla volat a psát a fotit malou ještě na sále,sestra mi klidně dala telefon a tak mě ty dvě hodky, co se tam čeká,docela utekly.. :wink:Máš prima manžela,že tam byl s tebou i že přestřihl šňůru,počkej, jak se s tím pak bude všude chlubit.. :slight_smile:
5. srp 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tééééda, šikulka jsi šikovná :slight_smile: krásný porod, fakt bleskovka :slight_smile:
hlavně, že jste v pořádku a že to krásně zvládáte :slight_smile:

ještě jednou moc gratuluji :slight_smile:
5. srp 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni tak to mě mrzí, něco málo jsem u vás postřehla, ale chodím k vám velmi málo na čumendu.........mě osobně jsi taky nevadila, podezřelá mi nepřijdeš.......ale chápu,co tě k tomu vede.........tak ať se ti dobře daří a papapa
5. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vormoni
@aideen Holky dlouho sem tu nebyla tak nevim moc co nevého, ale moc moc všem maminkám a miminkům gratuluju. Už to tu maji všechny za sebou? Kuba má zítra 5 týdnů, je to neuvěřitelný jak to letí. 9 měsíců čekání a najednou je po všem.... a zároveň vše před námi. :slight_smile: Mám před sebou 6tý týden. Jsem už OK akorý´át mě trápí hemeroidy co se mi udělaly při porodu, to nikomu nepřeju, občas je to utrpení.... :cry:
5. srp 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 papapa :wink: :grinning: /uz je to dobry :wink: spravila jsem si naladu v "Sanatorium Pronatal. Jake mate zkusenosti?" str.423 :slight_smile: / a dik za tvoji reakci tu, dobrou ...
5. srp 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@segra_bruni Achjo, vůbec jsem to nepochopila. Jak jako podezřelá? Každá znás může být někdo jiný, než sem uvádí. Taak nerodíš v červenci no a co. Vůbec nechápu proč se do tebe tak pustily. Ať se ti daří!!! měj se .
5. srp 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sina nojo :wink: a ja jsem pritom skutecna :sunglasses: dik moc za nazor!!! a prosim nelam si s tim hlavu ... za to to vubec nestoji, dobrou :wink:
5. srp 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
@aideen jsi holka šikovná, krásně jste to zvládli! takového macíčka takhle krásně porodit, paráda :slight_smile:

@vormoni jé já mám teď taky pocit, jak je ta moje Nelinka najednou strašně veliká, těžká, má veliké oči a ručičky a nožičky :grinning: Prostě ten skříteček, co jsme měli doma najednou nějak vyrostl :confused: :grinning: Je to sranda no :slight_smile:

Jinak nerada bych to zakřikla, ale oproti Nelince je Milánek zlaté miminko a nebo jsem já víc vyklidněná a tím pádem on taky, nevím. Ale je fakt hodňoučký, v noci spinká, budí se jen na kojení, zatím byla jen jedna, dvě noci, kdy třeba dvě hodiny nespal. Ale to bylo tím, že jsme ho nechali usnout moc brzy :slight_smile: A Nelinka je strašně šikovná sestřička, fakt v ní mám oporu, dneska v autě jsem se na ní otočila do autosedačky a koukám, že je nakloněná k Milánkovi do vajíčka a prý - cloním mu obličejíček, aby na něj nesvítilo sluníčko, prdelka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. srp 2012 ve 22:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe3cka
@vormoni
@klaire22
@sina
Jo, byla to rychlost :slight_smile: Ale už mi i tak blesklo hlavou, že vyhlásím stop stav a to třetí dítko teda asi už nee :grinning: Vím, že tohle říká po porodu asi každá, ale byl to fakt záhul a nevím, jestli bych to potřetí chtěla znovu absolvovat. No uvidíme :sunglasses: Jinak na to, jak byl malý v porodnici neklidný a moc toho nenaspal, tak doma je naprosto úžasný. Budí se na kojení cca co dvě až tři hodiny, po koupání večer vydržel od sedmi a probudil se až ve dvanáct v noci. Takže paráda :slight_smile: I to časté blinkání už je daleko lepší, ale s říháním nám to pořád nejde. Kolikrát ho fakt i tu půl hodinku musím trápit, aby to z něho vyšlo. Ale tak, snad se to upraví :slight_smile:
Víte, co mě včera opravdu rozbrečelo? Měla jsem malého položeného před kojením na posteli. Malá se koukala. Najednou sundala cumel, sehla se k němu a normálně mu dala pusu :dizzy_face: No nechápala jsem. Vůbec. Měla jsem za to, že to jde tak nějak mimo ni, ale očividně ne. Bylo to fakt krásné a dost jsem si ulevila. Snad na něho nebude zase tak moc žárlit. Snažím se to nějak poctivě rozdělit, ale když holt malý chce jíst, tak ho musím nejdřív nakojit a pak až ostatní. Uvidíme, jak to půjde dál :slight_smile:
PS: mléka mám na rozdávání, si zase připadám jak dojná :grinning:
6. srp 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina ahojky, mě se bohužel taky udělali hemeroidy po porodu - pořád to mažu, ale nevím, nevím.......neví někdo jak se toho účinně zbavit?????
6. srp 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve to je prdelinka....velká sestřička :slight_smile: to je hezký, že má brášku hned ráda a zbytečně nežárlí a naopak ti s malým krásně pomáhá :slight_smile: máš veliké štěstí- máš úžasnou dceru a hodného synka :slight_smile: co víc si přát :slight_smile:
6. srp 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to věřím, že tě rozplakalo........je to nááádhera :slight_smile: já už bych taky chtěla mít aspoň dvě děti :slight_smile: Bronička to zmákne a bude to taky taková úžasná ségra jako Nelinka, uvidíš :slight_smile:
6. srp 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ahojky aideen, to je krásný porod :slight_smile: moc moc moc gratuluji :wink: a přeji jen to nejlepší pro oba :wink:
6. srp 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc děkuju za podporu, splín se rozpustil v hektice dní, samá návštěva, už jsem hotová, ale pošlete ty nadšený lidičky s dárečky do pr.... že jo? Tak se snad brzy dostanu zpátky a dočtu vás všechny a zase se zapojím do diskuzí, už se mi po vás všech stýská :cry:
6. srp 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tak to mě teď dojalo taky, mám slzy v očích :sweat_smile:
6. srp 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak hlásím, že u nás už přes 30stupňů...zvládli jsme dopo nakoupit a doktorku a už se dneska nikam nehneme...šílené teplo. Jinak u doktorky vše v pořádku, očička se nám včera z ničeho nic zpravily, takže už ani nečistíme ani nekapeme a kdyby se to náhodou vrátilo, máme přijít a dostaneme antibiotika. Davídek za 10dní nabral 230g a ještě 50g a jsme na porodní váze :slight_smile: a já jsem pro změnu za 14 dní další 4kg dole :slight_smile: jo a jak se malý loupe, tak nám doktorka řekal mazat klasický olivovám olejem....

@aideen krásný a rychlý porod, ještě jednou mocgratuluji :slight_smile: a Bronička je šikulka...moc krásný, je z ní veliká sestřička :slight_smile:

@neeve Davídek mi příjde taky strašně hodný, skoro neplače, dokonce ani u doktorky...Filípek ten každou návštěvu u dr proplakal...a Nelinka je šikovná...určitě moc pomáhá :slight_smile:

@vormoni taky se mi po tulení a mazlení s Filípkem stýská...tak když taťka hlídá Davídka nebo spinká, tak jdu za Filípkem a tulíme se :slight_smile: připadne mi najednou, že vyrostl, je hodnější, šikovnější...dospělejší...ani nevím, kde se to v něm vzalo :slight_smile:
6. srp 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek