• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
a ještě jsem zapomněla...co se týče tatínka, tak to vypadá, že už je asi po všem...včera večer začal komunikovat, sice jsme se bavili o sportovcích při olympiádě, ale aspoň něco...a dneska od rána jak vyměněný, že by zase nastala změna počasí a náš táta to hůř snášel? :sweat_smile: :confused:
6. srp 2012 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda, hlásím u nás taky humus vedro... takže se postěhujeme z pohodlného obíváku do naší pidi ložnice, kde bude alespoň trochu chládek.
Jinak nestíhám co se tu děje.. @segra_bruni ať se jdou všichni bodnout, i kdybys byla chlap s knírem a 120 kg, tak do toho nic nikomu není, v tom je přeci krása i nebezpečí internetu... ale co, chápu Tvé rozhodnutí. Měj se pa.

Jinak máme za sebou neskutečnou sobotní krizi... Měla jsem tak neskutečně nalitá a zatvrdlá prsa, o bolesti se raději zmiňovat moc nebudu.. na levém se mi dělaly viditelné bulky.. pak jsem dostala neskutečnou zimnici a během hodiny vylítla teplota přes 41°C.... Takže následovala horká vana, rozmasírování, které bylo spíše očistcem a pak kojit a kojit a pak ledovat, masírovat..... Večer už jsem měla jen zvýšenou teplotu a doteď jsem slabá jako moucha, ale už alespoň OK. A obě prsa jsou vláčná, až se bojím, abych měla mlíčka dost, ale když prcka přikládám, tak z druhého prsu vždy teče mlíčko samo, tak snad ho bude dost...
Přítel už mě chtěl odést na pohotovost, ale moje tvrdohlavost mu to nedovolila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Byl mi neskutečnou oporou, o všechno se doma postaral a prcka mi nosil jen na kojení, abych si odpočala a trochu se vyspala.

Jinak jsme dnes byli u Dr., protože jak malý občas řve (málo ale vydatně), tak se na pupíku ukázala krev. Naštěstí je to v normě a když už jsme tam byli, tak nám ho rovnou změřili a zvážili a od středy přibral 300 g, takže papá dobře :grinning:

Ale uplně jsem se zapomněla zeptat na škytavku... pravidelně po krmení dostane Tomík škytku, nevíte náhodou co s tím? Nemám třeba špatnou techniku kojení, nebo tak něco?
Kojení zvládáme bez kloboučků a teď už žádné poranění nemám a malý sosá jak o život :grinning:
6. srp 2012 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mina_ teda ty jsi číslo s tím zánětem jsi měla šupajdit pro atb ale teda zvládlas to skvěle...Matyáš nám taky pravidelně večer dvě hodky řval a z těch kolik mu pak pupík dlouho krvácel ale neboj, ono se to zahojí :slight_smile: každopádně jsem z toho byla tehdy vynervovaná....jako ze všeho-prpostě prvorodička
Škytavku máme taky snad skoro po každém kojení, odbrkne si vždycky nějak debilně a rozškytá se.....přes den to neřeším, ona se pak děsně zlobí jak se ji to nelíbí tak mručí pobrekne si a sama pak odezní ale někdy to trvá dlouho jinak večer nebo v noci dám na škytavku prostě trochu napit z prsa a zmizí
6. srp 2012 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tááák jsem to holky asi zakřikla :grinning: Dneska u obědu malá scéna jak blázen, jo holt malý chtěl prostě kojit a nemohla jsem ji nakrmit, táta asi nebyl dobrý záskok. Řev jako blázen, nic nepomohlo. Pak, když jsem kojila, tak chtěla otevřít láhev s pitím. Bohužel jak mám velká prsa, tak musím podpírat a prostě ruce volné nemám. Taktéž z toho byla scéna. No doufám, že se to upraví a že si zvykne, že holt prostě všechno hned nedostane. Snad to zítra bude lepší, drásá mi to nervy :cry:
6. srp 2012 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ jo škytání nás trápí taky. Aspoň dvakrát třikrát denně po kojení. A to si odříhne a třeba začne až v postýlce po chvíli. No a pak buď znovu nechat přisát k prsu (říkala dětská doktorka) a nebo to prostě přečkat. Ale je to nepříjemné. Vždycky, když Péťa škytavku dostane, tak potom nespí třeba i dvě hodinky. Což se mi teda moc nelíbí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
6. srp 2012 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak by mě zajímalo jak jste na tom s kilama? Mně se stále drží 5kg a nechtěj se mně pustit, navíc mám pořád ještě bříško :frowning2: v porodce jsem nechala 9kg, 1kg jsem zhubla doma a zbývá 5kg
6. srp 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem se i já sem konečně dostala,měla jsem první p říležitost jí si schrupnout s malou,tak jsem ji využila,pak něco poklidit a ted už kojím princeznu,ale u prvního vytuhla a s tím druhým mi asi moc nepomůže,asi zkusím odstříkat..U mě je mlíka mín jak s Kubou,na jak kojík furt,tak na odstříkání už moc nezbývá..Oořád přetrvává problém se spinkáním v noci,ani dudlík nepomohl,páč vypadává a v noci ho hledat a trefit do pusinky nejde..je to zatím boj..Babi nám odpol odjela,chlapi jsou na chatě.. :wink: Taky jsem tu dnes měla scénu,když jsem chtěla po tatínkovi aby jel nakoupit zásobu masa do lidlu,včetně masa na dnešní oběd..což jsem mu řekla v 11hod..a tatínek furt nešel ,něco v tv.. :astonished: až jsem vybouchla,že teda fajn,nemusí jezdit pro maso,at jede rovnou pro hotový oběd někam do hospody,protože než se rozhoupe a než já to dám vařit tak budeme jíst někdy ve 13hod..ale fajn,já klidně počkám!!!! :angry:Babi to radši nekomnetuje,nechce se mezi nás plést,aleuž toho tady manžel předvedl tolik,že se nestčí divit..Chvílema je ok,udělá,pomůže a jindy je problém taková maličkost..Proto závidím vám všem ty pozorné manžele,jak tu píšete,fakt závidím.. :sweat_smile: :wink:K probblému se škytáním,taky máme občas,a dr.nám dnes řekla,že je to když se neodříhnea to se u nás dějě,občas se prostě nedočkám a čekat i půlhodiny jako mi říkala tchyně fakt nebudu.. :sweat_smile: :confused: Co se týče hemeroidů,také mám..nejdřími dělali problém stehy po šití,co jsme doma,ale krásně přestalo,ale začli hemeroidy,udělalai se mi až doma,po wc..takže mažu a myju a snažím se vtlačit dovnitř,není naštěstí moc velký,asi jako višeň.. :sweat_smile: A od včera musím říct že je to lepší zmenšuje se a jde lépe vtlačit dovnitřkam patří..pomáhá mi vtahování dovnitř,posilování svěrače.. :wink:
@mina_ teda obdiv,s tím zánětem to nebývá legrace,dobře že je ti už lépe a kojíte dál,gratuluji jak jsi to zvládla a závidím opět tvého chlapa:slight_smile:My tu dnes měli dětskou dr.ve čtvretk máme přijít na kontrolu,zvážit a pro vitamínky..ve středu jdeme na kyčle,co jsme šli z porodnice tak kuželkujeme (dáváme plínky mezi nožky,doporučení před rentgenem)Jinak nám dnes odpadl špuntík pupíku,to čištění kolem bylo nic moc,furt to trošku pod nímkrvácelo,ale ted už to snad bude dobrý..Taky nám mizívyrážzka ,jsem strašně ráda,a dopručila nám dětská olejíček z lékárny,tak dnes zkusíme,doted jsme nemazali ničím radši,akorát ruce a nožky mlíkem,tak se loupala... :sweat_smile: :confused:
6. srp 2012 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@petule22
@aideen tak trik s přikládáním znovu k prsu taky praktikuju, je to lepší než nechat prcka "štěkat"
No, ty atb jsem právě nechtěla, ale pokud by ta horečka nešla dolů, tak bych do nemocnice na pohotovost musela....
Nástup byl neskutečně rychlý, dokojila jsem a pak jsem prcka nechala pustit ven bublinky a než se tak stalo, tak jsem se rozklepala zimou a sotva jsem Tomíka přebalila a uložila do postýlky a během půl hodiny jsem měla 40°C a lezlo to výš, pak do hodiny přes 41°C...

Nejhorší na tom je to, že prsa mě bolela už v porodnici a když jsem jim to říkala, tak prsa prohmatali a prohlásili, že to tak strašný není a šup se mnou dom :unamused:
6. srp 2012 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ téda, to jsi si docela zahrávala..to jsi měla náběh na zánět v prsu teda fest - ale jsi dobrá, že jsi to takhle zachránila a zvládla, šikulka jsi..........já si pamatuji, jak se mi v porodnici nalila prsa - no já z toho byla v šoku - prsa jak šutry, samá bulka.........tak jsem šupajdila vždy do sprchy a masírovala a masírovala a pak se modlila, aby měla malá hodně velký hlad a zavila mě toho :slight_smile:
ještě teď mám občas na jednom prsu bouličku - vždy k ránu, ale to malá hravě odpapá a když ne, tak holt doodsaji - nechci nic riskovat :slight_smile:
6. srp 2012 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni tak stvol od pupíku nám uřízli už v porodce a doma jen čistíme lihem, kyčle nás čekají příští úterý, tak jsem zvědavá a taky na to, jak potáhnu prcka z našich prdelákovic busem.... přítel už bude v práci a nebude mit šanci nás odvést, takže pokud bude pěkně, tak cestu tam dáme busem a zpět se asi projdeme, sice je to kopec šílenej, ale v dobu naší kontroly to jezdí 1x za hodinu, pokud řidič nezaspí na konečné.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mě pohyb jen prospěje.

Můj přitel je fak zlatíčko, nejspíš to bude tím, že jeho vlastní táta se na něj vykašlal a vychovala ho "jen" mamka a babička s dědou mu dělali tátu... takže pokud může, tak má Tomíka u sebe a teprve včera jsem si na chvilku vybojovala kočírování kočíku :grinning: Jsem moc ráda, že si to tak užívá.

@kaphajin proklatý nepřítel - váha - se ke mě otočil vlídnou stranou :sunglasses: Ono to tak bylo celé těhulkování, před otěhotněním jsem měla cca 94 kg, během těhotenství 88kg, v den porodu 89 kg, 3. den po porodu 85 kg a týden po porodu 79 kg.... pokud to tak půjde dál (doufám, že ještě chvilku ano), tak budu na své váze, kterou jsem měla na střední :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
6. srp 2012 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ prý jsou ty škytky z přepapání a my je máme také docela často - většinou se jich zbavíme v poloze na tygříka :slight_smile:
6. srp 2012 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, tak se u nás už začíná zatahovat, tak žeby přišla ta bouřka co hlásí :confused: náš Filípek dneska zase perlil...byli s taťkou v bazénu a stál taťkovi na stehnech, najednou se chytil za prso, naklonil se k taťkové pusině a říká "tati na, mlíčko" a cpal mu svojhi pidi bradavku do pusy, že bude taťky kojit :grinning: :grinning:

@mina_ krásně jsi to s tou horečkou zvládla a je hlavní, že to pomohlo :slight_smile: šikulka...mě se to stalo minulou středu...jsem zrovna stála ve sprše a jak jsem se dosprchovala, tak se mnou začala třást zimnice, že jsem nebyla schopna se ani utřít...volala jsem manžela, aby mi šel pomoct. Přes noc jsem propotila dvě peřiny a ráno jsem byla v pořádku...ani teplotu jsem neměřila, hned jsem vlezla do postele a spala
a co se týče škytavky, tak ji máme několikrát za den...prý je to normální a že to trvá tak dlouho, tak to u těch prcků není nic neobvyklého...

@vormoni teda s tím manželem mě to mrzí...občas mi připadne, že ti chlapi mají pomalejší chápání, či co :rolling_eyes: :confused:

@aideen malá si určitě brzo zvykne...Filípek chudák dneska taky obědval dlouho, Davídek začal plakat a tak jsem jej musela nosit a nemohla krmit Filípka...chudák seděl u stolu a čekal, až se malý uklidní a on bude moct dál obědvat
6. srp 2012 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin já mám vše dole a ještě navrch další 3kg :slight_smile:
6. srp 2012 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin já mám ještě 4kg nahoře...neboj to se postupně shodí všechno :wink:
6. srp 2012 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 to mi povídej, měla jsem pěkné bobky, ale na pohotovost a atb jsem fakt nechtěla, takže jsem se zabejčila a řekla jsem si, že to prostě musím rozehnat... bolelo to jako sviň (omlouvám se za výraz, ale i to je mírné), masírovala jsem sprchou, rukama i takovým masážním oválkem, kterej jsem kdysi dostala a ještě nevyhodila...
Naštěstí je to teď ok a ani ráno se mi žádné bulky nedělají, úleva neskutečná :sweat_smile:
6. srp 2012 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni tak to schválně zkusím s tím hemeroidem, já jen mažu a sprchuju a moc to nepomáhá, jen trošku........takže budu zatlačovat :slight_smile:

s manželem mě to mrzí, asi se s ním něco děje, když se takhle chová.naprosto tě chápu, že jsi vypěnila........na mě by to bylo taky moc.........
6. srp 2012 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Mějte se bájově, maminy :slight_smile: jdu vzbudit tygra, tedy vlastně lva na krmení a pak vezmeme kočárek na večerní projížďku místní polňačkou.
6. srp 2012 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ téda, to s tou váhou jdeš hodně dobře dolů.......taky bych se ráda dobrala váhy jakou jsem měla než jsem začala chodit s manželem :slight_smile: ale mám k tomu sakra daleko :frowning2:
6. srp 2012 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
No on pak taky pro to šel a ani necekl,ani jsme se nepohádali,ale člověk se musí nejdřív rozčílit,aby zafungoval..děs!!!Já teda taky vlezla na tu váhu,mám 66kg,což je 7kg navíc a 7-8kg jsem shodila,docela dobrý,ale pupek mám furt slušný..je to jak vodní postel když si lehnu na záda a třepu s ním.. :sweat_smile:
@klaire22 Určitě mazej a pak zkus vtlačovat dovnitř..já dnes fakt o moc lepší než včera..mažu několikrát denně. :sunglasses:
@mina_ já měla ty prsa v porodnici taky hrozně uatvrdla,pomohlo masírovat horkou vodou a odstříkávat,ale těch 20ml co jsem vydlábila..mi přišlo ukrutně málo.. :sweat_smile: nicméně od té doby dobrý a už stačí jen kojit a sem tam nahřát horkou vodou :grinning:
@janulev Filípek je vtipálek :grinning: U nás také ted začalo pršet,ale v klidu-bouřka to asi nebude:slight_smile:)))
6. srp 2012 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni tak jestli náhodou nemá manžel nějakou krizovku, to prý nemívají jen mladší sourozenci, ale i chlapi :sweat_smile:

Jinak s tou vodní postelí si to trefila :grinning: :grinning: :grinning: taky mi tak šplouchá břicho
6. srp 2012 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně na hemeroidy zabral dobexil H, dali mi ho už v porodnici, ale mám asi ještě vnitřní, protože mám strašný bolesti když jdu na velkou, tak jsem dneska koupila čípky dobexil H a dávám ještě vnitřně, tak snad pomůže... :confounded: Jsem z toho spodku už fakt zoufalá, sedět kvůli jizvě nemůžu a ještě ty porody když jdu na velkou :angry:
6. srp 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin to se na to budu se muset podívat v lékárně..........chjo, člověk neumí tlačit a pak je z toho tohle :frowning2: hemouš, hnusnej :frowning2:
6. srp 2012 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ Jé, kéž bych měla shazovat už jen ty 3 kila. Já mám pořád ještě +10 kg a je to hrůza. Do ničeho se nevejdu, chodím jen v jedněch kraťasích a teplákách jako pes v jedné kůži a fakt krize. A nakupovat nové oblečení, když doufám, že to fakt sundám, se mi nechce. :unamused:
7. srp 2012 v 06:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@dociska já mám + 12 :grinning: si na tom lépe :wink:
7. srp 2012 v 07:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

tak váhu závidím, já mám od návratu z porodky +2.5kg :angry: takže začíná pomalu nastupovat dietka.Ale tušila jsem to, že kojením zas budu přibírat :angry: :angry: :angry:

@mina šikula, že jsi ten zánět zvládla a můžeš pokračovat v kojení :wink:

Také se mi holky zdá, jak je Lucinka strašně veliká, ale hlavně taky strašně rozumná, vyspělá.Tuhle ráno jsem kojila, tak si šla udělat snídani, přeřízla chleba, namazala máslem a připravila na talířek :wink: A také jednou ráno jsem vstala - bylo 7.30, a já ji našla v kuchyni na PC, prý mě nechtěla budit, tak si zapnula počítač vč. hesla, dala si youtube a koukala na Bolka a Lolka :wink:
Ale jinak se dvěmi dětmi je to mazec, ještěže mám pro Luci hlídání, takže každý den ji někdo má aspoň na půl dne a vymýšlí program, a na víkend odjíždíme k manželovým rodičům na vesnici, tak tam je ve svém živlu :wink: S manželovou pomocí bohužel počítat nemůžu, bo je sezona, takže ráno odjíždí v 6h a večer se vrací v 21h :unamused:

ať vám zlatička krásně papají a rostou a hodně spinkají :wink:
7. srp 2012 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivis já myslela, že kojením se schazuje a nenabírá :grinning:
7. srp 2012 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky může se miminko dávat na chvilku na bříško položit? nemyslím ke spánku, ale jen tak
7. srp 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko maminky...tak u nás včera večer solidní 2 a půl hodinová bouřka...většinu jsem zaspala, ale napršelo pěkně. Dokonce nám napršelo na terase aj na okna a to máme přes metr přesah se střechou a normálně sem neprší, takže okna špinavá jak prasátko, tak můžu umývat :rolling_eyes:
co se týče těch kil...tak mi po porodu zůstalo 8kg, ale hnedka jsem se vešla do oblečení, co jsem nosila před otěhotnění...až teda na rifle, ty jsem ještě nezkoušela. Tak by mě zajímalo kde těch 8kg na mě je, ale je pravda, že na pupku mám ještě solidní špek :grinning: :grinning:

@ivis teda Lucinka je moc šikovná...a 2 děti jsou opravdu záhul, ale zatím to tak nějak zvládáme, jen v 8 večer padám únavou :unamused: ale až si člověk zvykne, tak to bude něco jiného...už se docela těším, až Filípek začne chodit do té školky :slight_smile:

@vormoni jj Filípkovi se to kojení asi líbí, vždycky sedí u mě a sleduje jak Davídek papá a pak z toho jsou takové srandy :grinning:
7. srp 2012 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaphajin určitě ano, já malou dávám každý den :slight_smile: mají být denně prý až hodinu, aby si cvičili šíjová svalstva :slight_smile:
7. srp 2012 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno holky,snad to konečně i odešlu,píšu to potřetí(mám dnes extra levé ruce..)Tak u mě konečně lepší noc,usnuly jsme ve 22hod,v 5h jsem ji probudila ,nakrmila a spali jsme do 8:20 :sunglasses: Ted se oblíknem a vyrazíme prvně ven,jdeme se nahlásit na pojištovnu.. :slight_smile:
@ivis Máš teda moc šikovnou dcerku,sama snídani a na počítači takhle šikovná:slight_smile:Kubík si sám pouští pohádky na dvd,ale na počítač ho ještě nepouštím.. :sweat_smile:
@klaire22 Také mám dobexil ale pomůže jistě jakákoliv značka,hlavně furt mazat a zkoušet vtlačit,mě se už dost zmenšil a je lepší den ode dne :wink: Naštěstí mě při tlačení nic moc nebolí,ale jdu na to vééélmi opatrně..chce to hodně pít a jíst třeba ty švestičky,aby nám to lépe šlo..ale ted už to flákám ,to v porodce jsem slupla celou sklenku..a šla jsem až večer před propuštením a s čípkem.. :astonished:
@janulev Ahoj,u nás taky lilo celou noc,ale bouřka ne,ted už svítí slunko a je 20st.. :slight_smile: Oblečení já ještě budu nosit volnější ten pupek je furt dost vidět..Holt 7kg navíc neschovám..ale nevadí mi to..kdo si počká ten se jistě dočká a vy všechny také,nebojte:slight_smile:Jak se říká 9 měsíců nabíráme,tak to za měsíc nezmizí... :sunglasses: Kubík se zatím moc k Nikolce nemá,sleduje ji,hlásí,když ji vypadne dudlík a nakukuje do plínky když přebalujeme..ale že by se k ní tulil,chtěl se fotit,to zatím nééé.. :sweat_smile:
@dociska To se ti nedivím,že tě to štve,furt jedno oblečení..Ale neboj,já myslím,že to chce čas a nehrotit to:-Hlavně at jsou prckové v pohodě :slight_smile:
7. srp 2012 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek