• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahojky,
tak se hlásím po několika dnech, internet nestíhám, ale podle toho jak to tu vypadá, tak nejsem sama :slight_smile:
@klaire22 - odhlasováno, máš nádherné fotky Elišky. Nemáš náhodou nějaký dobrý odkaz pro neumělce s plínkama? Dočítala jsem diskusi a tak se nad tím raduješ, že to snad taky zkusím, nejvíc me dostal ten rozdíl teploty v plenách při vedrech. Já mám doma jen klasické pleny.... 45 ks 65 x 60 cm, 20 ks 80 x 80 cm a pak různé kusovky... myslíš že z toho šlo něco zkusit a látkovat? Nevím ani jak skládat a tak, jsem jen zvědavka zvědavá :grinning:

Náš tatínek už má po dovolené a zítra jde do háku, je z toho takovej trochu smutnej a ňuchňá se s Tomíkem, jak jen to jde, aby si ho užil.

Tomík má novou strategii v papání... pije jen krátce, tak max 7 min, ale za to si říká pravidelně po necelých dvou hodinách. Mlíčka mám naštěstí dost, takžě něco mrazím a něco vyhazuju, protože mi dochází zásobníky .... Bohužel začíná trochu pšíkat, asi něco chytil od tatínka a nebo z průvanu co máme v bytě :frowning2: a to mám na postýlce mantinely a volné boky mám přikryté dekou a je to prd platné :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Pijete černý nebo zelený či bílý čaj? Já už mám vody dost a mám chuť na změnu.. Jen fenykl ani čaj pro kojící mamky nechci... to jsem prubla na 2 dny a mohla jsem si rovnou jít stoupnout do kravína frontu na dojení... Zatím si dělám ovocné bžundy.. aby do mlíčka nešlo nic nevhodného... díky za radu
12. srp 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ahoj,já jsem si začala vařit bílou kávu z plechovky caro,půl toho a půl mlíka...něčím takovým nás ládovali v porodnici a taky doporučují hodně polívkovat..aby bylo dostatek mlíka..ale to asi není tvůj problém.. :wink: jinak já piju normálně vodu se sirupem :slight_smile: To je hezký jak se má tatínek k malému,toho mýho abych pomalu nutila si ji pochovat,sám se nehrne.. :confused: ani přebalit ji nejde..jestli se bojí či co..spíš je línej.. :unamused: Dnešní noc jsme měli děsnou,malá nechtěla usnout,furt měla hlad,tak jsem ji kojila a usínala jsem u toho..Ještě o půlnoci jsme nespali,pak usínání vedle mě,pak pomalý přesun do postýlky..no už nevím kolik bylo když opravdu usnula.. :cry: Ale budila se a plakala i ze spaní a ve 4 hod už opět budíček..Pak jsme tak nějak dospávali do půl desáté..Jsem docela k.o.šla bych spát.. :sweat_smile: jenže to by musela malá usnout. :confused: .že by ji vzal někdo ven?Jedině já.. :unamused:
.A to jsem stihla dnes vytřít a vyžehlit to prááádlo :rolling_eyes: :sunglasses: Všem hezkou neděli.. :wink:
12. srp 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Máš ho tam a dovolila jsem si taky zkusit štěstí tak mi taky zahlasujte,díky a pěkný den :slight_smile:

http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/34646
12. srp 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jdu jenom na skok dát o sobě vědět.
Od pátku bojuju s teplotama, nevím, co se pokazilo :frowning2: Ležím, kojím a to je tak všechno, co dokážu. Prsa mám v pořádku, tak snad to nebude zánět, ale zase jsem začala krvácet víte kde, ale to je žeprej normální. Tak snad se jedná jenom o nachlazení. Dneska už je mi trošku líp, ale nějak mě to všechno vycuclo :frowning2:
Doufám, že vy se máte líp! Až bude chvilka, zase napíšu a pročtu, co u vás nového :slight_smile:
12. srp 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčičky, jen zdravím, mám dneska malého protivu, přes den spal tak max hodinu a půl. Přítel dělá s mým a svým taťkou omítku na našem baráku, takže celý den jen nosím :rolling_eyes: Teď chvilku dudá ve vibračním lehátku, ale že by zabral... Ale má bolení, tak jsem dělala masáž bříška, espumisan, natřásám mu prdelku... no něco odešlo, ale pořád se zlobí :frowning2: Aaach jo.

Ještě že Nelinka dneska byla s tatínkem na výletě, jinak nevím, co by tu s námi chudinka dělala. To je hrůza jak člověk nemá na to starší dítko čas.

@aideen taky hezký :frowning2: snad bude brzy líp...
@mina_ mám stejný problém, voda už mi leze krkem, piju ještě meltu, černý čaj ráno a mixuju džusy s vodou.
12. srp 2012 v 16:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ahojky já si tedy dávám černý čaj po ránu po kojení a když mě hodně honí mlsná tak i večer po kojení než jdu spát, aby se to vstřebalo, ale vím, že bych neměla, taky si dávám pár hltů piva :sweat_smile: a to si říkám, že malá bude pěkně spinkat :grinning: dneska jsme byli na hospodský zahrádce a tam jsem si dala malý řezaný a vypila jsem ho celý :grinning: ale měla jsem odstříkáno v lahvičce a dala jsem malé venku místo prsa :slight_smile:
12. srp 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ahoj,no to je nemilé.. :unamused: kor když nevíš ani z čeho to je.. :confused: Já teda špiním celou dobu, co jsem doma,jednou víc,jednou míň ale furt.. :wink: Co mi už zmizelo,nebo téměř je ten hemeroid,zaplaťpánbůh... :sunglasses: Takže se opatruj,odpočívej,doufám,že už ted je ti lépe :slight_smile: Drž se! :wink:
12. srp 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Ahoj,no my měli akorát horší noc,přes den to jde,byly jsme i na hoďku a půl venku,ale nechtěla furt usnout,nakonec se ale zadařilo a budila jsem ji až na koupání... :astonished: ta koukala,zatím vodu moc nemusí,je taková vyděšená...ale nepláče,to až ji vyndám do osušky.. :sweat_smile: :confused: To máš pravdu s tím starším dítkem,já ho beru ven když jdem s kočárkem,jede na kole a je šťastný,dnes tam hrál fotbal se staršíma dětma.. :slight_smile:
12. srp 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni 2 deti a stale tehu :grinning: (43.tt) @klaire22 :wink: nakoukla jsem a mizim :sunglasses:
12. srp 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin půlku pivka si dávám skoro obden. teda ten citrónový nesmysl... radler z plechovky :wink: malé řezané si dám občas někde na zahrádce taky, i necelou dvojku červeného jsem si tuhle dala. ale že bych kvůli tomu nekojila a odstříkala, to ne... přijde mi to zbytečné, po takové trošce v mlíčku být nic nemůže :slight_smile:

a poraďte, zapomněla jsem to... když si chci odstříkávat do zásoby, abych měla na někdy... jak dlouho můžu střádat do jedné nádobky? a kolik ml, aby to vyšlo na jednu dávku? jako že odstříkám... dám do ledničky... pak zase přidám a znovu odstříká... ale jak dlouho můžu do té nádobky přidávat a skladovat ji v ledničce než ji zamrazím? mně to zamražování tak nějak nejde pod nos, připadá mi to pak "nečerstvé" a snad bych raději udělala jednu dávku UM (pokud by mi ji pil teda). Ale je to asi jen o mém pocitu, vím, že všude píšou, že se tomu nic nestane.
12. srp 2012 ve 23:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jak často Tomík pšíká? Milánek taky pšíká několikrát za den, Nelinka jako miminko taky pšíkala a vím, že je to u miminek normální, že prostě často pšíkají, škytají, odkašlou si... tak myslím, že i u vás to nic nebude, jen prý trénink, aby to uměli :slight_smile:
12. srp 2012 ve 23:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ahojky :slight_smile:
no,plínek máš dost :slight_smile: hele já nijak neskládám dalo by se říct - dávám 2 plínky narovno, na to svrchňáčky a je to :slight_smile: a pak jeden den jedeme na kalhotkových, kterých mám 8 a cca na ten jeden den mi stačí :slight_smile:
13. srp 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve my taky pšíkáme, občas zakašleme a škytáme skoro pravidelně :slight_smile:
13. srp 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve @klaire22 @mina ahojky mně malá taky pšíká, ale bohužel i chroptí, má hleny a dvakrát už jsem jí odsávačkou vytáhla rýmu z nosánku :frowning2: asi dneska zavolám k doktorce
13. srp 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tedy ty máš smůlu, to šestinedělí je fakt záhul a do toho ještě tohle, tak držím moc palce, ať jsi z toho brzy venku :wink:
13. srp 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin
@vormoni
@neeve tak je mi dneska o poznání líp. Horečka už není, fungovat taky funguju, ale víte jak, mám strach, aby se mi to nevrátilo. Spodek opět přestal krvácet, tak snad už v pohodě. V což doufám, protože po týdnu paragrafu jde dneska manžel do práce a navíc na odpolední. Naštěstí mi přijede pomoct mamka, ale i tak si nejsem jistá, jak to zvládneme. Navíc budem muset vzít malou na dětské hřiště, protože je teď zvyklá tam být pořád a nechci ji o to ochudit. Snad to bude v klidu.

K tomu pšíkání a škytání. U nás to samé. Vyjímečně neškytáme a pčikáme několikrát denně. Ale jinak vypadá, že malému nic není. Sem tam nějaký soplík vyletí, ale nic katastrofálního. Takže snad je mlaďoch v pohodě. Do poradny jdeme ve středu, tak uvidíme. Ale na nachlazení to naštěstí nevypadá.

@neeve mě dětská sestra k tomu odstříkávání řekla, že v lednici max 48h a že do mrazáku nejlépe hned. Ale nevím, nikdy jsem neodstříkávala ani nemrazila. Jenom jsem si to vybavila, jak to říkala v porodnici :slight_smile:
13. srp 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak jsem volala doktorce a kdybyste někdo měli rýmu, tak odsávačka je krajní řešení, čím více se odsává, tím více se tvoří hlenu a jinak koupit mořskou vodu sterimar baby a 4x denně stříknout, zvýšit polohu v postýlce, takže jsem vám dala rady pro sichr :grinning: :grinning: :grinning:
13. srp 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen tak to je dobře, že ti přijede aspoň mamka a nechceš tedy radši malou poslat na hřiště s babičkou, abys mohla zůstat doma?
13. srp 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve no já s tím zamražováním mám úplně stejný pocit jako ty, taky se mi do toho nechce a zatím to vypadá, že mléko se mi samo neupraví a budu muset odstříkávat pořád, takže když budu potřebovat, tak si ho odstříkám čerstvé a nám říkali v porodnici, že z mrazáku už nemá takovou nutriční hodnotu a musí se k němu něco přidat :unamused:
13. srp 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak se po víkendu hlásím...víkend jsme měli navštěvovací, zavezli jsme malého ukázat prababičkám a tetičkám a pak jsme něco dělali a večer, když jsem zrovna nepadala únavou, tak jsem koukala na ty naše olympioniky.
Dnešní noc byla šílená, od 1 hod jsem byla skoro nonstop s malým vzhůru, měl nějaké bolení, pořád pofňukával nebo si vyrail dudlík a bez dudlíka mrčel...k ránu zabral, asi na hodinu...a jinak je stále vzhůru...za chvíli nakojím a vyrazíme do obchodu, snad alespoň na chvíli usne

Jak bude čas, tak vás alespoň dočtu, abych věděla co je u vás nového apod...
13. srp 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@segra_bruni ty mi dáváš.. :wink: opraveno... :sunglasses:
13. srp 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@neeve Ahoj,já si také myslím že malé pivko neškodí.. :wink: Já taky nemrazím,tolik toho ani nemám,ale v lednici jsme měla 1-2 dny,druhý den už se mi zdálo divné,tak jsem ho vylila.. :sweat_smile: :confused: Jinak Nikolka taky občas kýchne,škytne beru to jako že normálka:slight_smile:
13. srp 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ahoj,to je odbře žš je ti líp,a myslím,že bys měla poslat babi s malou na hřiště a radši odpočívat..Podle toho jak se budeš cítit.. :sunglasses: A to mi chcete říct ,že vy normálně už nekrvácíte? :sweat_smile: :confused: Já furt co jsem z porodnice,ne moc jako při menstruaci ale stále jsem s vložkou..beru to tak že to může trvat,ale nevím jak dlouho.. :confused: ?
13. srp 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. srp 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tak to je dobře, že už je ti lépe :slight_smile: ono to šestinedělí je samo o sobě mazec a ještě být do toho takhle nastydnutá :frowning2:
13. srp 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už teda hodně slabounce špiním, je to už jen na slipovku - prakticky ještě od toho nemám klid a to jsem už přes 4 týdny od porodu :confounded:
akorát jsem dožehlila koš plínek, jdu si ohřád oběd, mám tu na pověšení další plínky a jinak mám veget :slight_smile: děťátko spinká, ale čekám že za chvíli bude vstávat a dožadovat se papáníčka :slight_smile:
13. srp 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,tak to já krapet víc jak na slipovku.. :confused: :sweat_smile: My ted papáme, ale mohly by jsme vytuhnout pak,chlapi šli do města,ideální doba si společně schrupnout :sunglasses: že by? :slight_smile:
13. srp 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, takže prdím na mražení a kdyby náááhodou něco, zkusíme jednou prostě UM.

Já taky pořád špiním, sem tam je to dokonce ještě jasně červené, tak jednou za den. Taky už mě to neba :rolling_eyes: Asi to fakt bude trvat celých šest neděl bo co :rolling_eyes:
13. srp 2012 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dnes hlásím slunečno :slight_smile: takže peru jako divá a pak mě čeká žehlení :angry:
@vormoni - odhlasováno. S tím krmením to máme hodně podobné. Tomík má teď novou strategii... pije jen cca 5-7 min, pak uplně vytuhne a za necelé 2 hodiny už zase řve hlady... takže skoro nespím a už jsem se několikrát přistihla, jak mi padá hlava u kojení. V noci jedeme na cca 4 kojení... ale než počkám až prcek vypustí bublinky, pak přebalit, uložit, tak je hodina i víc pryč a pak je jeden jako mátoha..

@aideen držím palce, ať si brzy fit, zánět prsu to nebude, u toho je dost vysoká teplota a zimnice, brr, ještě teď je mi z toho špatně :confounded: Taky to může být z únavy, když je tělo přetažené, tak si prostě řekne o odpočinek a donutí nás ležet.

@neeve čerstvé mlíčko můžeš sbírat 24 hod, pak zamrazit a vydrží tam 3 měsíce, po rozmražení spotřebovat, ohřívat jen 1x a co zbyde vyhodit, nepoužívat mikroprdku, tedy, tak mi to alespoň říkali v porodce. V mrazáku už něco málo mám, ale došly mi lahvičky (5 x 125 ml - ale vejde se tam tak 145 ml ), takže co odsaju, tak vylejvám :frowning2:

@kaphajin @neeve @klaire22 Pšíká co půl hoďku, jednou poslal ven i nudlu a začíná i chroptět, zejména v noc :frowning2: Odsávat jsem zatím nemusela, díky za rady od mudr. @kaphajin :slight_smile: Zítra jdeme do poradny, tak uvidíme, co řekne... Taky jsem zjistila, že má prcek nateklý jeden prstík na ruce :frowning2:

Škitavka je u nás taky pravidelně, obzvlášť po krmení, ale to většinou zarazím dalším krátkým přisátím, tedy pokud už není Tomík v limbu. Tak včera jsem taky neodolala a dala si pár loků Plzně, to byla lahoda, moje oblíbené černé pivo neměli :astonished:

Jdu pověsit další prádlo a pak vytáhnu Tomíka na chvilku na sluníčko, snad mu to udělá dobře :slight_smile:
Včera jsem si udělala radost a přes inzerát sehnala krásný kolotoč nad postýlku fisher price, edice reinforest, doufám, že Tomíka zaujme, je to snad jeden z nejpestřejších kolotočů na trhu :slight_smile: Sice mě stál 700,- a tatík trošku kroutil očima, ale nakonec kývl. Je to dost peněz, ale věřím, že když ho nezdevastujeme, tak se za podobné prašule prodá dál.
http://pro-nejmensi.heureka.cz/fisher-price-hudebni-kolotoc-rainforest/galerie/

páčko maminy
13. srp 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ahoj,kolotoč je nádherný,ten se opravdu povedl:slight_smile:určitě ho pak ještě dobře prodáš:slight_smile:))My teda kojme v noci jen 1x,většinou mezi 5-6hod..ale spát chodíme kolem 22-23-i 24hod... :sweat_smile: :confused: Ted ji pomalu vzbudím a půjdeme se projít a s tím větším prckem..spaní mi opět nevyšlo,pánové byli do hodiny zpět..jindy je člověk nahání a dnes.. :astonished: :unamused: Tak pěkné odpol:slight_smile:
13. srp 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek