• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@lynette11 Dakujem :slight_smile: snad hej :slight_smile: este zajtra otestujem, dnes som iba 27DC
16. lis 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micheellee Počítá se to od prvního dne posldní MS. Tak budu moc držet palce a ve střed dám vědět, jak jsem dopadla. A máš nějaké příznaky? Mě hodně bolelo v podbřišku, to se už však zlepšilo a jina mi vůbec ni není. Možná jsem trochu unavenější.
16. lis 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvetinka6 Mě ještě vždycky hrozně potěší, když to někomu řeknu a odpovědí je přiblblý úsměv a věta typu "no to k tomu prostě patří, ale těhotenství je krásný...atd.". Prostě je hezký, že někdo bude mít miminiko, tak je automaticky skvělý všechno, co k tomu patří... Nejlepší je, když to řekně nějaký chlap :slight_smile:. To bych vraždila :slight_smile:.
16. lis 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lynette11 ahoj, moc díky za ty stránky. Já právě mám odprvního dne, co na mě vykoukly dvě čírky // panickou hrůzu, že se miminko neude vyvíjet, že potratím, že nemám žádné příznaky a je vše špatně...nechápu, kde se to ve mě bere. Vlastně ještě ani radost z očekávaného miminka nepřišla, jen strach, že se mu něco stane. Tak jsem ráda, že to asi opravdu souvisí s psychikou. Taky mi moc nepomáhá, že na netu člověk čte tolik hrůz, to mi tak,y moc nepřidá...
16. lis 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Ahoj, já to nemám jako strach, ale spíš jsem hrozně skeptická, že to vůbec může dopadnout dobře... z každé strany slyším, kdo v kolikátém týdnu potratil a podobně....takže jsem si slíbila, že prostě minimálně do konce 3. měsíce nebudu kolem miminka nic řešit, abych se zbytečně netěšila...takže zatím neřeším jméno, kočárek...atd. A nejdradši bych ani nikomu o těhotenství neříkala, ale to se bohužel nepodařilo - jsem na neschopence, takže v práci už to prasklo :slight_smile:. No, a v rodině tak nějak taky - jak je mi blbě, tak nejsem schopná se účastnit různých rodinných akcí, takže jsem musela s pravdou ven.
16. lis 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hezky, jak nas vsechny trapi stejny veci, ja teda ted vnitrne nejvic bojuju sporodem, minule tehu bylo uplne skvele, krom malo roustouciho briska, jsem o tom vubec nevedela. Ale to finale ve mne porad zustalo :(
No a co bude pak, to jsem taky zvedava. Hned od narozeni prcka pracuju z domova skoro na polovicni uvazek, hrozne me to bavi, ale obavam se, ze s dvouma, uz to opravdu nedam.
S jidlem to mam jednoduche, vetsinu tech zakazanych veci nejim (syrove maso apod), a zbytek si dam obcas.
Jen musim nejak nastudovat ty bylinky, miluju bylinkove caje. A uz si to od minule vubec nepamatuju.
Ted piju lipovy caj na ten kasel, nevite, jestli se to muze?
16. lis 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina já tě nechci v žádném případě strašit, jen chci napsat svou zkušenost - že u mě to platí. První těhotenství jsem byla úplně v pohodě (to jsem ještě žila v blahé nevědomosti, takže jsem netušila, co se všechno může po..kazit), druhé těhotenství jsem byla v šíleném stresu hned po //, že se něco pokazí, a taky že jo, v 6+3 jsem začala krvácet a krvácela jsem asi 4x až do 12+2, kdy mi v Gennetu řekli, že je miminko špatně vyvinuté a založené, takže to skončilo revizí. (před tím Gennetem jsem byla 3x u mého doktora a 4x na pohotovosti a závěr byl, že je vše ok... naše zdravotnictví raději nebudu komentovat). Takže podle prvních dvou těhotenství to u mě naprosto platí - první ok a druhé špatně. Teď potřetí jsem v pohodě, jde to zatím nějak samo. Tak uvidím do třetice :slight_smile:
16. lis 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, holky, s tím jídlem to hlavně moc nehroťe. Vždyť potraviny jsou dnes jeden velkej hnůj, vše komplet, zeleninou a ovocem počínaje a pečivem a masem konče, takže když s rozumem budete jíst tuňáka, arašídy a já nevím co ještě bylo na tom seznamu, tak se fakt nemůže nic stát :wink:
16. lis 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota tohle jsem si taky myslela, že když si to nebudu připouštět a budu čekat, bude případná ztráta bolet míň... rozhodně to tak není. shodly jsme se na tom i s holkama po potratu, že další těhotenství si budeme užívat hned od //. :grinning: ale říkat to teda taky nikomu nebudeme, to jsme ostatně neudělali ani minule (až na pár vyjímek), takže ani spousta lidí z rodiny neví, že jsme už o jedno miminko v 13 tt přišli.
16. lis 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nepasterizovaný sýry a ml. výrobky se navíc v čr prakticky neprodávaj, pokud nejdete do nějaké speciální sýrárny :slight_smile:
16. lis 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem ráda, že nás je víc, popisujete uplně moje pocity :grinning: přesně, ani nemám chuť to někomu oznamovat s mojí současnou náladou :grinning: jsem protivná sama sobě. taky jsem doma a vím, že lepší by bylo chodit do práce. tam na to člověk tolik nemyslí. ale bohužel, zrovna se to schumelilo tak, že mi skončila smlouva. ale vlastně i proto jsem byla ráda, že jsem těhotná a nemusím si hledat jiné místo. ale bez činnosti nevydržím. vyrábím věnce a aranžmá na vánoce a prodávám je. po vánocích jsem se přihlásila na vizážistický kurz (vždycky je dobrý umět ještě něco navíc a na mateřský si tím třeba přivydělám). No další věc, co mě děsí a co prožívám už teď je odříznutí od společnosti, tím jsem na mateřské hrozně trpěla. Už po půl roce bych šla do práce jen proto, že mi chyběli lidi. Trávení času v mateřských centrech a na plavání kojenců je sice občas fajn, ale absolutně to nedokáže nahradit "normální" život. A někdy mě to dostalo ještě do větší depky, protože se tam stejně vždycky řešili pořád dokola jenom miminka a vše kolem dětí. Ten den, než přijde manžel nebo přítel z práce je neskutečně dlouhý. Ono je pořád co dělat, to je jasný, ale někdy bych uplně šílela, jak mě to už nebavilo :sweat_smile: Zjistila jsem ale, že mi nikdo nepomůže, musím si to srovnat sama v sobě. Ty pocity můžu přemoct jen já. A tak už teď vymýšlím, jak se zaměstnám, abych se doma nezbláznila. Samozřejmě, že první půlrok to moc nejde, ale pak se fakt budu snažit, abych nestrávila tři roky s dětmi a nic jiného. Snažila jsem se i při první těhu, protože mi fakt hrabalo, ale chce to mít nějakou pravidelnost, jinak člověk zleniví a vlastně se mu už ani nikam nechce a pak si to vyčítá, že si za to může sám, že z toho blázní :grinning:
16. lis 2011 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lynette11 Jako bys mi mluvila z duše... Je zvláštní, jak člověk čeká na ty //, když se objeví, tak jsi radostí bez sebe, chvilku si připadáš jak v sedmém nebi a za chvíli přijde ta druhá stránka. Mě se hlavou honí stejný myšlenky už strašně dlouho, myslela jsem původně, že do druhýho půjdem mnohem dřív, ale vůbec jsem se na to necítila, prostě mi stačil Matýsek a nějaký druhý dítě jsem ani za nic nechtěla, měla jsem strach, že ho nebudu mít ráda, že Máťu o něco připravím, ochudím ... Ale chtělo to jen čas, pak najednou to přišlo, na mimčo se těšíme, ale stejně, jak píšete, ty pochybnosti se fakt hlavou honí... Jak to zvládnu, jak to zvládne Matýsek, ty první měsíce, probdělý noci, hroznej strach, jestli dýchá a hlavně ten porod :confounded: Zvládnu rozdělit lásku dvou dětem? Budeme mít s manželem na sebe čas? Bože je toho tolik z čeho mám strach, ale zároveň se neskutečně těším.... Jsem ráda, že ty pocity máte i vy holky, a že jsem vám to mohla napsat :wink:
16. lis 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak jídlo taky nehrotím :slight_smile:
16. lis 2011 ve 12:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aloison :slight_smile: to samé. euforie trvala pár dní :slight_smile:

jinak kamarádka, co má dvě děti mě ujistila, že s láskou k oběma není problém. že se toho člověk bojí, že to bude náročnější a jestli to dokážeme zvládnout, ale prý to ženskou vždycky jen vnitřně obohatí, nemám se bát :slight_smile: tak se téhle věty držím jako klíště :grinning:
16. lis 2011 ve 12:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ale jak vás taky čtu, tak já jsem to měla naopak... dcera od malička spala celou noc, hodně i přes den, byla hodná, jediný problém s ní byl donedávna s večerním usínáním, kdy jsem se snažila, aby to zalomila třeba 2-3 hodiny naprosto běžně :angry: :grinning: takže to období, kdy byla dcera miminko, pro mě bylo dost pohodové (i když na jednu stranu taky náročné, spíš psychicky, protože jsem tenkrát byla bez chlapa), ale zase jsem nemusela vařit, po nikom uklízet jeho bordel, nikomu se přizpůsobovat a tak, mělo to taky něco do sebe :grinning:, takže mám spíš strach, jak to napodruhé zvládnu s chlapem, protože on ještě nechápe, že spát nepřerušovaně 9 hodin není s dětmi automatické :grinning: :grinning:
16. lis 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lynette11 doufám, že to tak je, nechci si pak vyčítat, že se neumím věnovat obou dětem stejně, že jedno zanedbávám, jsem na něj zlejší nebo tak.... :frowning2:

Jinak s těma náladama jsem na tom stejně, ale myslím, že za to hodně můžou i ty nevolnosti a hlavně počasí, takže doufám, že bude brzy lím :slight_smile: U nás všech :wink:
Zrovna včera manžel říkal, že by to snad rodině neřekl ani na ty Vánoce, že to zkusíme vydržet co nejdýl, tak to vypadá, že to těšení-netěšení je i u chlapů nebo co... :grinning:
16. lis 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, asi nás bude menšina, ale přidávám se k @lenka5731 . Až na to že jsem potratila i před Petříkem jsem měla super těhu, do 8.měsíce jsem chodila do práce a vše bylo OK. Porod trval cca 3hod ( sranda to nebyla, ale bylo to rychlé) a pak jsem měla doma hodné spací dítě, takž jsem častečně zvládala i práci. Od dvou chdí Petřík do školky a k babičkam a já do práce, takže se na něj strašně těším a taky na každý volný společný den. Třeba zítra, tatínek jde do práce a mi budeme jen spolu. No ale každá idila má skraloup. Minulý rok touhle dobou jsem byla těhu a během 10ti dnu jsem přišla o otčíma a babičku - umřeli náhle a přišla jsem i o miminko :frowning2:((. No a rok jsme čekali na // a teď jsou tady a já to zatím neřekla ani manželovi, mám hrůzu z toho co bude. Mám za 14 dní narozeniny,asi počkám i s tím, ale pak máme oslavy a tam to budu muset vyklopit všem protože u nás všichni ví že chceme mimi a když nebudu pít bude to všem hned jasné.
16. lis 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mě už taky počáteční nadšení přešlo. neřeším nic týkajícího se miminek, nějakou přípravu a nákupy nechám až nejdřív po 3.měsíci.
16. lis 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
rye...........................Eva....................32 let............UTZ 29.11.2011..........TP 1.7.2012
svija........................Lucka................31let..............UTZ 15.11.2011.........TP 2.7.2012
zuzi82.....................Zuzka.................29 let............UZT 11.11.2011..........TP 3.7.2012
aloison...................Alena.................28let...............UTZ 7.12.2011...........TP 4.7.2012
saaralota...........................................28 let.............UTZ 14.11.2011.........TP asi 4.7.2011
anoli........................Ilona..................28 let.............UTZ 24.11.2011...........TP 6.7.2012
sarcca.... ...............Šárka.................27 let.............UTZ 30.11. 2011..........TP 7.7. 2012
kvetinka6................Soňa.................29let...............UTZ 25.11.2011...........TP 7.7.2012
petullllka..................Petra................23let...............UTZ 15.11 2011............TP 7.7.2012
yesu.......................Petra.................24 let.............. .............TP 7.7. 2012
lynette11.................Naďa.................31let..............UTZ 22.11.2011...........TP 8.7.2012
helousek1.............Helena...............30 let...............UTZ 30.11.2011.........TP 11.7.2012
smisek24..............Gábina...............31let................UTZ 25.11.2011.........TP 12.7.2012
elisabet..............................................31let.............UTZ zatím nevím...........TP 13.7.2012
elza2110...............Eliška...................24let..............UTZ 23.11.2011..........TP 12.7.2012
jani11......................Jana....................29let..............UTZ - az ve 12tt............TP 17.7.2012
vera_87..................Verča...................24 let............UTZ 23.11.
atropa..................................................28 let..............UTZ 11.11.
lenka5731...........................................31 let.............UTZ 24.11.(v 6+3)
Kjurecka.................Markéta.................23let...............ULZ 24.11.(5tt+5)
vampirice...............Barča....................33 let.............UTZ 23.11.
jimmy1..................Jarmila..................35let...............UTZ 25.11. ......................TP 13.7.2012
mihsulka.................Níša......................24let.............UTZ 21.11........................TP 11.7.2012
semy.cz..................Martina..................33let..............UTZ 29.11........................TP 22.7.2012
Alt................................Katka..................29let..............UTZ 24.11.........................TP 18.7.2012
kacula87................... Kačka ................24let ............ UTZ 11.11. ......................TP 3.7.2012 :sweat_smile:
16. lis 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Aha, tak tu sjem měla 9.10., takže jsem taky 5.tt a něco :slight_smile: Příznaky taky právě zatím žádné nepociťuju, semtam mě zabolí břicho jako při menses, ale jinak nic. Unavenější asi taky jsem, ale možná to bude tím, že jsem vynechala kávu.
Pila jsem 2 denně a teď nic. Jenom si dám o víkendu u tchánovců, aby to nevypadalo podezřele.
Nechceme jim to ještě říkat, nejradši bysme vydrželi až do vánoc, ale ještě předtím manžel slaví narozeniny a právě nevím, když nebudu nic pít, tak to bude všem jasné .-) Tak uvidíme, vždycky jsem si říkala, že až budu jednou těhotná, že to řeknu nejdřív ve 3. měsíci, ale teď vidím, jak je to těžký, zatloukat :slight_smile: Zatím to teda nikdo neví, jen já, manža náš pes a vy tady :grinning:
16. lis 2011 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj po delší době. Usmívám se nad tím, jak každá si před 14ti dny libovala, jak žádné nevolnosi, jen euforie... Já jsem žádnou euforku neměla. protože vím, že to bude boj. babičky nic moc a dvě děti ty už tuplem nikdo nepohlídá. Jinak dnes sem doslova problila celou noc, je mi jak psovi a to ještě chodim učit yamahu tanečky a jiný ptákoviny. Nejraději bych si lehla usnula a probudila se až na jaře. ještě do toho ty migrény, ale dnes mi Dr. řekla ať na to klidně beru co jsem zvyklá, že aby to ublížilo plodu, musela bych jíst šílený dávky. neskutečně mi zvedla náladu. No a nevidět to srdíčko, tak už snad skládám píseň proti trudomyslnosti :slight_smile: . Jinak já to kolem sebe troubim jak pitomá, proste nedokážu to neříct a kdyby se to nepovedno, stejně tak bych musela s tou bolestí ven, takže tak, ale respekt mám obrovskej.
16. lis 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc gratuluji novým holkám k těhotenství. Mě je zatím fajn jen teda večer než usínám je mi šoufl, ale dá se to snést tak uvidíme. Jinak jsem se připsala taky do tabulky :grinning: Na další UTZ jdu 25.11. a to už budu snad 8.-9. týden tak jsem zvědavá co tam uvidím dál.
16. lis 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
rye...........................Eva....................32 let............UTZ 29.11.2011..........TP 1.7.2012
svija........................Lucka................31let..............UTZ 15.11.2011.........TP 2.7.2012
zuzi82.....................Zuzka.................29 let............UZT 11.11.2011..........TP 3.7.2012
aloison...................Alena.................28let...............UTZ 7.12.2011...........TP 4.7.2012
saaralota...........................................28 let.............UTZ 14.11.2011.........TP asi 4.7.2011
anoli........................Ilona..................28 let.............UTZ 24.11.2011...........TP 6.7.2012
sarcca.... ...............Šárka.................27 let.............UTZ 30.11. 2011..........TP 7.7. 2012
kvetinka6................Soňa.................29let...............UTZ 25.11.2011...........TP 7.7.2012
petullllka..................Petra................23let...............UTZ 15.11 2011............TP 7.7.2012
yesu.......................Petra.................24 let.............. .............TP 7.7. 2012
lynette11.................Naďa.................31let..............UTZ 22.11.2011...........TP 8.7.2012
helousek1.............Helena...............30 let...............UTZ 30.11.2011.........TP 11.7.2012
smisek24..............Gábina...............31let................UTZ 25.11.2011.........TP 12.7.2012
elisabet..............................................31let.............UTZ zatím nevím...........TP 13.7.2012
elza2110...............Eliška...................24let..............UTZ 23.11.2011..........TP 12.7.2012
jani11......................Jana....................29let..............UTZ - az ve 12tt............TP 17.7.2012
vera_87..................Verča...................24 let............UTZ 23.11.
atropa..................................................28 let..............UTZ 11.11.
lenka5731...........................................31 let.............UTZ 24.11.(v 6+3)
Kjurecka.................Markéta.................23let...............ULZ 24.11.(5tt+5)
vampirice...............Barča....................33 let.............UTZ 23.11.
jimmy1..................Jarmila..................35let...............UTZ 25.11. ......................TP 13.7.2012
mihsulka.................Níša......................24let.............UTZ 21.11........................TP 11.7.2012
semy.cz..................Martina..................33let..............UTZ 29.11........................TP 22.7.2012
Alt................................Katka..................29let..............UTZ 24.11.........................TP 18.7.2012
kacula87................... Kačka ................24let ............ UTZ 11.11. ......................TP 3.7.2012
luciesofi....................Lucka....................25 let............UTZ 13.12.........................TP 3.7.2012
16. lis 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem se dopsala do tabulky... :slight_smile:
16. lis 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731
@lynette11 s tim jidlem, jasne, berte to s rezervou... ja to sem jen napsala, protoze se na to nekdo ptal, a ja rano mela chvilku cas :grinning: ja jsem teda v minulym tehotenstvi nejedla asi nic z toho, si rikam, ze nejakych 7 mesicu urcite vydrzim napr bez hermelinu, ale kdybych na nej mela silenou chut, proc ne? proste vseho s mirou, asi jako u vseho :wink:
16. lis 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
tak jsme se vrátili domů..byli jsme s malým na yamaze a pak u mojí babičky na obědě....

no tak jás e přidám taky spíš k té menšině. Náš Malej je od malička hodně klidný dítě, nikdy moc nebrčel, jako mimino hodně prospal....trápilo ho málo věcí, bolavý bříšky minimálně atd...takže já si to sním užívám fakt od začátku a trvá to užívání pořád...těhotenství jsme měla naprosto bezpromlémolvé, trpěla jsme jen nevolnostma ale bez zvracení a to asi jen 2 měsíce...byla teda celé těhu doma, měla jsme blbou práci s který jsme chtěla stejně odejít takže to pro mě bylo vysvobození..takže jsme si těhu o to víc užívala že jsme byla doma v klidu...nudit jsme se za celou dobu nestihla, vždycky jsme si něco našla, hodně jsem četla, surfovala na netu, hledala věci okolo mimi a tak...taky jsme s manželem hodně chodili ven...tak snad si užiju i tohle druhé i když mám Davídka...ale tím že je takovej pohodář tak věřím že jo :slight_smile: A do druhého "těhotnění" jsme se sama dost hrnula, původně jsme říkali že začnem v září, ale nakonec jsme chtěli začít už na jaře, ale kvůli cystě to nešlo.....ale já říkala už 5 minut po porodu že jdu do toho klidně hned znovu :grinning:
16. lis 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jani11 Jenže já mám právě chut na hermelín,tatarku,tuňáka, zavináče, tvarůžky prostě na vše co se nemůže ach jo já se zblázním. Ale co ted hodně si dopřávám je česnek ptž vím, že u kojení ho nebudu moct a já ho šíleně miluju.
16. lis 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zdravím všechny nově příchozí a těhulky. Holky s tím jídlem to opravdu tolik nehrotte, nic se nemá přehánět :grinning:
Já mám tedy doma taky klidnýho kluka, tak doufám, že mu to vydrží :slight_smile:
Jo a já to teprv včera oznámila manželovi a rodině to řeknem až to bude vidět, tak jako při prvním. Tohle je věc těch dvou, myslím, že hlásit to do světa je hodně předčasný, pak to vysvětlování, když by se něco stalo, mi za to nestojí :wink:
16. lis 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula87 hm, tak to nevim.... jako jestli mas chut, tak si dej, ale asi bych neprehanela, nahoda je blbec... treba ten tunak nebo tak, to bych asi neresila, si myslim, ze tam ty rtuti je fakt zanedbatelny mnozstvi, spis bych se bala ty salmonely nebo listeriozy...
16. lis 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@semy.cz já taky měla bezproblémový těhu hned od začátku, malej zlatý dítě hned od narození, taky jsem si to užívala, jak nejvíc jsem mohla a užívám si to dál. Musím říct, že mateřství mě fakt naplňuje na 100 procent, do práce nechvátám, chci se malýmu věnovat co nejdýl, strašně by mi chyběl, možná jsem na něm trochu závislá :wink:
Jen jsem měla na mysli ten strach, takový ty obavy, jak to s dalším miminkem všechno zvládneme...Jasně, že se těším, ale ten strach je zatím větší
16. lis 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek