• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@mina_ A díky za hlas-y:slight_smile: :sunglasses:
13. srp 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve @klaire22 @vormoni já teda taky špiním už jen na slipovku, ale měním jí několikrát denně a včera jsem musela odstříhnout steh, který mi čuměl velký s uzlíkem a když se mi chytnul za prádlo :angry: :angry: :angry: to bylo si u... do gatí :grinning: no a teď cítím takové tahání a pnutí zevnitř, takže jsem koupila další balení řepíku a budu si dělat lávorové večery, prý se to musí pořád louhovat, aby to co nejdříve změklo, vypadlo a zahojilo se :confounded:
13. srp 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně dneska manžel zůstal doma s tím, že se nám bude věnovat, tak jsme stihli polovinu věcí než jsem chtěla, protože malá celé odpoledne zase pláče s prdíkama :frowning2: já jsem z toho nervózní, nechápu kdy uklízíte, perete, žehlíte a vytíráte, já snad budu muset v noci, mě to tak stresuje, si musím asi zvyknout, ale jsem perfekcionistka a to se těžko smiřuje s tímhle stavem :frowning2:
13. srp 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jéééé,ten je dokonalý - ten kolotoč :slight_smile:
13. srp 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni myv noci vstáváme 2x - já malou uložím nejpozději v 9hod, pak se budí kolem 1hod, než nakojím, přebalím a uspím, tak jsou dvě pryč a pak většinou ještě kolem 4-5hod. ráno a pak kolem sedmé,ale to už vstáváme :slight_smile:
ale včéra se nám vzbudila asi v deset - tak jsme uspávali a než usnula, bylo půl 11 a to spala až do 3 do rána :slight_smile: a pak až ve 3/4 na 7 a to jsme už vstávaly :slight_smile:
13. srp 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin vůbec se nestresuj - já jsem taky perfekcionalistka a ono to jen stresuje - mě se blbě dejchá,když mám doma bordel, když nemám tohle a tamto, ale ono to s malou někdy prostě nejde :sweat_smile: takže uklízím pak, když je malá tuhoušková a já kmitám po bytě a poklízím - manžel občas něco udělá,ale ne vše co potřebuji a chci..........takže se fakt nestresuj :slight_smile:
13. srp 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin no to je radost s tím stehem.. :angry: :astonished: mě to nedělá nic,já hoodně sprachovala ještě v porodnici,pak doma..pak začal probl.s těmi hemeroidy,a najednou jsem šití už necítila a ted už o něm nevím.. s tím úklidem to je fakt na dýl,co jsme zvládli za pár hodin je dnes práce na dyn..já taky zvládnu jednu věc a jsem ráda..do toho běžné vaření a nádobí..naštěstí mám myčku a ted využívám mnohem častěji.. :sunglasses: Holt musíš přivřít oči nad nepořádkem.. :sweat_smile:
13. srp 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 No máš to teda častý,ale tak to má být,jak všude čtu,já to nehrotím,dokud malá nemá hlad a mě netečou prsa,tak spím,i když je to někdy 5-6hodv kuse..doženeme to zas přes den.. :wink: Dnes to bylo venku fajn.pokeacali jsme s maminkama ,děti se vyřádili a malá celou dobu spala :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já byla s vložkou asi tak prvních deset dní a to už ke konci bylo opravdu slaboučké. Pak to bylo jenom na slipovku, bez špinění, ale při té teplotě jsem zase začala krvácet jak při menstruaci. Jak odešla teplota, odešlo i krvácení :slight_smile: Takže taky jenom slipovka pro sichr :slight_smile: Až jsem sama čuměla :sunglasses:

@janulev tak to je mi tě líto, ale naprosto vím, o čem mluvíš. Taky jsme jednu noc měli takto krušnou. Ale naštěstí už v pohodě. Mezi kojením po koupání cca v sedm a dalším kojením má teď prcek pauzu tak do jedné v noci a pak se budí cca po třech hodinách. Takže docela luxus. Už jsme se trošku srovnali, tak je to hned lepší :slight_smile:

Jinak holky, já mám dneska snad vyměněné děti. Ráno sice malá vzbudila Petříka už v šest, když chtěla číst knížku a nikdo se k tomu neměl, tak zaječela. Ale to byl poslední exces. Pak to bylo bájo. Petřík se budil jenom na kojení, vlastně celý den prochrápal. Malá pak spala pěkně do tří hodin odpoledne. Pak se oba vzbudili, nakrmila jsem je a vyrazili jsme ven i s babi a mojí ségrou. Hřiště není daleko, tak jsem tu procházku nakonec riskla. Aspoň jsem se dostal amezi lidi :slight_smile:
Teď Petřík cca od půl osmé chrní, malá ještě dovečeří a taky půjde. Na první den bez táty, kdy má odpolední, je to sice náročnější na uspořádání času, ale zvládla jsem to myslím dost dobře. Mamka i ségra odešly myslím po šesté hodině. A malá začala konečně i normálně jíst, nestváří u toho.
Tak jsem zvědavá, co mě za katastrofu čeká zítra :grinning: když to dneska šlo tak dobře :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...nějak mi moc času na internet nezbývá,ale občas sem nakouknu...
No,nám se ta starší začíná počůrávat a od včerejška i pokakávat...je hrozně protivná,neposlouchá...snažím se ji maximálně věnovat,ale prostě to asi není podle jejích představ...tak přemýšlím,co s tím...jinak Martinka je v pohodě...ze začátku noci vydrží spinkat i 5 hodin...zítra jdeme na kontrolu na kardiologii,tak uvidím,co nám dr. řekne...prospívá dobře,přibírá...tak snad to bude dobré...
13. srp 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to my to takhle dlouho nedáme ani přes den a přiznám se, že ji tak dlouho ani nenechám - max. ty 4 hodiny - říkala mi to i mudra.......v noci si mě budí sama, jak má hlad - ale i tak to vychází cca kolem těch 3-4 hodin, ale taky jsme zachrápaly i 5 - ale nehrotím to :slight_smile: přes den si ji vzbudím, aby jsme právě mohly zachrápnout v noci - já se totiž přes den nenatáhnu, i když mám relativně klid -ale v noci chrupkám jak se má :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@kaphajin taky musím mít doma pořád naklizeno a hrozně mě stresuje, že klasicky nemůžu dělat TEĎ co JÁ chci :sweat_smile: No ale to jsem věděla. Jinak dvě děti doma, to je mazec. Zvlášť když není školka... Nelinka je sice zlatá, ale nemám na ní čas, když má Milánek dobrý den, tak si stihneme něco namalovat, zahrát pexeso. Ale když ne, tak na ní nemám čas vůůůbec, skoro celý den nosím. Ale zjistila jsem, že i když se mi v tu chvíli nikam vůbec nechce a člověk by nejraději jen cílěně uspával mimino, aby mohl poklidit nebo si dát chvíli klidu pro sebe, tak je lepší se sebrat a odjet někam. Buď kočárem s oběma dětmi a nebo do obchodu autem. Jak někde jsme, tak to Milánek prospí a trávím s Nelinkou aspoň ten čas společným nákupem, procházkou... Třeba dnes... pořád vrčel, kníkal, bulel, prdíky. Tak jsem je naložila a jeli jsme na zmrzku a koupit kytky do truhlíku. A Milánek byl zlatej a Nelča si to užívala. Ale je to náročný, než člověk vypraví dvě děti a kočár k tomu tahat do auta... ALe pořád jsem pak v lepší náladě a víc odpočatá než chodit po bytě a dyndat...
13. srp 2012 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@neeve musí to být mazec, mě stačí jedno dítko, natož dvě...........máš můj obdiv - vlastně všechny, co máte dvě dětičky, což jste tady vlastně skoro všechny, kromě mě a kaphajin :slight_smile: jak to krásně zvládáte - starat se o mrňouska, pak o starší dítko, do toho domácnost - jste prostě super ženy!!!!!
El byla dnes moc hodná, hodně spinká - až si říkám, aby jí něco nebylo, půlku dne prohnípala............pak jsme se mazlily, krásně už drží hlavičku - teda né pořád, ale už hodně dlouho vydrží :slight_smile: zítra sem vložím nějakou fotečku té naší cácorky :slight_smile: je úplně jiná, mění se nám každý den před očima :slight_smile: je krásně buclatá :slight_smile: a pořád si něco mrouká, dneska byla dokonalá, jak si cucala prstíčky a mlaskala u toho, no my se u toho s manželem nařehtaly, jak byla sladká :slight_smile: já jí prostě miluju, cácoru mojí :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni
@kaphajin holky klid, my jsme spolu 16 let a svatba není priorita, někdy to bude.. mně by nejen z finančních důvodů vyhovovala svatba ve čtyřech plus děti.. je to pro mně už jen formalita po tý době, spíš kdyby se někomu z nás něco stalo...

teda ale těch stran co jste nakrafaly.. to nedám.. jdu asi žehlit pleny papa
13. srp 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@klaire22 a můj obdiv mají ty, které mají mladší děti než je Nelinka, k miminku batole nebo dvouleté dítko, které ještě potřebuje pozornost stále a neumí si samo moc hrát... pro mě nepředstavitelné, jak bych to asi dělala. Nelča už se aspoň sama obuje, podrží dveře, nasedne do auta, poslouchá když vidí, že je to potřeba a že toho mám moc. Sice papulu nezastaví, ona je hrozně ubreptaná a večer mám hlavu jak pátrací balón, ale je fakt šikovná :slight_smile:
ale taky si říkám, jak slevuji, že člověk zvládne ještě víc než si myslí. když byla nelinka miminko, neuměla jsem si představit mít děti dvě... vlastně ještě nedávno. vlastně jsem si to neuměla představit ani teď v těhotenství :grinning: a ejhle, nějak to jde :grinning: ono to děťátko navíc člověka zase obohatí. někdy se tak zadívám jak Nelinka pobíhá a štěbetá, pak se podívám do kočárku na Milánka a zaplaví mě takový krásný pocit uspokojení a stále ještě překvapení a řeknu si - bože, jak jsem to dokázala, mít takové dvě krásné děti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. srp 2012 ve 22:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaphajin ještě jsem si vzpomněla, že u Nelči jsem byla taky sešitá dole křížem krážem, dlouhé hojení a dost mi pak pomohly sedací koupele v Rosalginu, úlevu jsem cítila skoro hned. Tak zkus :slight_smile:
13. srp 2012 ve 23:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky ...teda kdo to má dočítat, snad to zvládnu odpo, když kluci budou spát. Včera jak kluci usnuli, tak jsem padla, abych naspala předešlou noc, dneska spal naštěstí malej krásně a i Filípek, celou noc se neprobudil a spal v pokojíčku :slight_smile:

jinak tady jedna fotečka, pro srovnání :slight_smile:
14. srp 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Aktuálka :slight_smile:
14. srp 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj holky,jen hlásím,že dnes jedeme ne chatu,jedu se tam mrknout s chlapama,doufám,že to s malou zvládneme,odpol návrat tak vás dočtu:slight_smile:Mějte se a zatím papapa:slight_smile:
14. srp 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já přidávám Nelinku :slight_smile: dnes jsem ji fotila.
14. srp 2012 v 10:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@neeve téda ta je tak krásná :dizzy_face: máš nádhernou holčičku :wink: tedy aby si nemyslely holky na diskuzi, že jejich miminka nejsou krásný, to jo, ale tohle je zas úplně jiná dušička :slight_smile:
14. srp 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve tak já ten rosalgin zkusím, taky jsem o něm četla, třeba zabere
14. srp 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. srp 2012 v 15:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve téééda, to je velká slečna. Moc krásná holčička, povedla se ti :wink:
14. srp 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve je to rozhodně velké štěstí mít krásné a zdravé děti :slight_smile: já přetýkám štěstím zatím i s jedním :slight_smile: i když vnoci než jsme usnuly, tak jsem z ní kvetla :slight_smile:
14. srp 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, které látkujete se čtvercovkami, kolik jich dáváte?? já jsem teda lemra líná, takže na noc jednorázovky.. a přes den většinou jen jednu plus složenou froté žínku z IKEA, vřele doporučuju, já při nejbližší příležitosti zakoupím dvě balení, je jich deset a stojí to 99,- , takže mám jednu vkládačku, která suprově zachytí vajíčko a vsákve moč jen za 10,- , ale těch 10ks je faktt málo, chtělo by to cca 30.....
@neeve kočka, kolik jí je?? naše malá odjela s tátou do lesa, jsou ostružiny a vzala si s sebou zrcátko.. že aby věděla, jestli nemá špinavou pusu..ona, která je věčně zmatlaná po celým xichtě.. :grinning: :grinning:
@petule22 bomba!!! ty máš místo mlíka salko?????
14. srp 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka mám to v pasu :slight_smile: 5let :slight_smile: nj, jsou to parádnice. ale tak to má být, já si to s nelčou užívám, barbíny a tak :grinning: 150 jich má stejně napůl kvůli mně, protože i já je chci :grinning:
14. srp 2012 v 17:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky hloupě se zeptám, ale která z vás cvičíte rehabilitační cviky z porodnice? stíháte to některá? já teda ne :cry:
14. srp 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin já taky ne....
@neeve no jo, v pasu.. proč mně to nenapadlo?
14. srp 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve ta je krásná :dizzy_face: už je to velká slečna :slight_smile:

@kaphajin já si trochu zacvičím každý večer, než jdu do postele...přes den na to není čas

@petule22 teda...kolik malá už váží?
14. srp 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek