• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aloison jo o chápu, taky mám trochu obavy, jak to půjde se dvěma....ale prostě to nějak půjde....nic jiného stejně nezbývá :grinning: budu jen doufat že bude taky tak hodné jako Dáda....moje máma se s hlídáním zrovna neptřetrhne...ale mám skvělého manžela, ten se straá o nás skvěle, hodně i vaří a peče, doma dělá všecko...je to pro mě velká pomoc :slight_smile:
16. lis 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my našim chceme říct za měsíc o mimi....moje máma bude mít 60té narozeniny tak to dostrane jako dárek :slight_smile:
a druhé straně od manžela to řekneme na vánoceme, bydlej v Košicích..minule njsme jim to říkali při volání přes skype, tak tentokrát to budeme moct říct osobně, jedeme tam na svátky :slight_smile:
16. lis 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa_1 Já jsem měla hartana s vložnou taškou (je to rozměrové stejné), syn se narodil na konci srpna a měl 54 cm a měla jsem ho tam přes celou zimu do cca. 7-8 měsíců, pak šel do sporťáku. Nebála bych se toho.
16. lis 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@semy.cz to je fakt, musí to jít, nic jinýho nezbývá.... :wink: tvůj manžel je fakt super pomocník, můj taky pomáhá, ale spíš s hlídáním, v kuchyni se moc neohřeje :wink:
16. lis 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ráda, že jste téma nanačaly. Já bych to asi řekla tak - mít dítě je obrovská změna, celý život je vzhůru nohama. My co to máme za sebou, tak už trošku tušíme, co můžeme čekat. A teď přijde druhé... Jaké to bude? Budu to zvládat? Zbyde mi třeba někdy chvilka pro sebe? A spousta jiného.
Já třeba můžu říct, že mě vždycky pobaví takové ty rozhovory s topmanažerkami, které dítě odložily ve třech měsících chůvě a vrátily se do práce a dělají jak to báječně zvládají. Nejde to. Děti potřebují mámu, třeba když jsou nemocné, smutné a tak. Vůbec je nedsuzuji, jen si říkám, že tak to nemá být.
Měla jsme před první mateřskou skvělou práci, chtěla jem se vrátit brzy, pak dostal syn první rýmu a okamžitě jsem se rozhodla, že s ním zůstanu doma tři roky. Když mu byl rok, začala jsem studovat, to bylo příjemné zpestření. Ze skvělé práce mě vyhodili po mateřské a tak mám práci jinou, ale šla dobře zkombinovat se školkou a je to bez dojíždění a jsem spokojená :slight_smile:. Až budeme mít děti dvě, tak zkusím pracovat z domova, těžko se to kloubí, děti jsou ze školky pořád nemocné a tak.
Mít děti je ta nejbáječnější věc v životě a odteď všechno budeme dělat tak, aby bylo dobře :slight_smile:. To zvládneme.

Jo a k jídlu - včera jsem po dlouhé době dostala na něco chuť, jídlo, je pro mě teď jen hmota, byla to bohužel maďarská klobása, no mslím že si jí hodně dlouho nedám :grinning:
16. lis 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aloison :slight_smile: jo je skvělej :slight_smile:dost často se stará o večeři.....od té doby co se narodil Dáda tak začal pomocí pekárny péct koláče..nejdřív jen v pekárně, teď už si tam jen nechá těsto vymíchat a pak vylepšuje, ovocem atd a peče pak v troubě..no sám mě překvapil jak je šikovnej :slight_smile: takže je to fakt zlatíčko :slight_smile:
16. lis 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rye jj, dítě ti změní život úplně od základu... ale byla to ta neúžasnější změna, která se mi zatím stala :grinning: Já vždycky, když se na toho našeho bobíška podívám, já bych ho umuchlala a jak píšeš, když je nemocnej, to bych si vzala na sebe všechny nemoci světa, jen aby mu bylo dobře.... To si vždycky říkám, jen ať zlobí, hlavně, ať už je zase zdravej :wink:
16. lis 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@semy.cz tak to fakt klobouk dolů, tolik toho nenapeču ani já :wink: tiše závidím...
16. lis 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. lis 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micheellee Jo Míšo, tak koukám, že jsme na tom úplně stejně. Já měla MS 7. 10., takže asi budeme i stejně dlouho těhotné. Taky jsem kavař, takže je dost možné, že ta únava souvisí i s tím. Já jsem to vyřešila tak, že jsem si koupila bezkofeinovou kávu a přesypala jsem si ji do sklenice od normální kávy a piju ji "jakože nic" :wink: A tento víkend taky budeme trávit u mých a manželových rodičů, uvidíme se po dlouhé době a čekají náš nás nějaké oslavy narozenin, s alkoholem se vymluvím, že mám silnou MS a vzala jsem si Ibalgin, ale s tou kávou to budu muset nějak vymyslet.
Jinak musím říct, že jsi mě docela potěšila (jestli se to dá tak nazvat), že taky nemáš žádné příznaky. Jak jsem četla na jiných diskusích, kde holky zvracely a bolely je prsa apod, tak jsem už měla strach, že je něco divně. Snad se nám ty těhotenské nevolnosti vyhnou...
16. lis 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím vás...ráda bych se ještě vrátila k té diskusi s jídlem. Plně soulasím s názorem, že potraviny, které si denně servírujeme opravdu kvalitativně stojí za kočku ač se mylně domníváme, že se stravujeme zdravě. A myslím, že naše těla jsou těmito náhražkami již tak dost zhuntovaná..ono ne každý má možnost pěstovat si své plodiny. Nicméně pokud bych měla vyřadit veškerou "pofidérní" hypermarketovou zeleninu a ovoce, veškeré uzeniny, s obavou hlídala, jestli je to opravdu kapr..:slight_smile:, vyřadila přeslazené jogurty či jiné přísady běžné ve vaření. Byla jsem zvyklá jíst na poměry zdravěji, pravidelně. Ale i tak, jak procházím některé internetové články, nedejbože některé diskuse..děsím se, čím vším se dokážeme jako nastávající maminky stresovat..!..U některé virtuální slečny jsem si myslela, že opravdu strachem potratí, protože se dočetla, že mrkev by se neměla. Všeho moc škodí NEJEN v těhotenství. Na některá specifika se evidentně musím zaměřit...takže plísně ať se ode mě drží dál a pochybuju, že do mě někdy někdo dostane syrové vejce..:-! Pokud máte své tělo rády, snažíte se mu dopřát potraviny, které mu prospívají a jsou stravitelné. Defacto jsem v mekáči ještě nejedla, netuším jak chutná nikotin a z alkoholu znám jen asi 5 druhů..nicméně tuším, že každá máme svou neřest, se kterou se v životě pereme (já jsem ohromný buchtožrout) - jakou máte Vy?. Takže pro tento týden vypouštím své milované jáhly, které jím už tak rok v kuse a jdu si pochutnat na tom párku, který jsem neměla tak rok a tuším, že to zajím tím štrůdlem, který se právě peče. Těhotenské chutě nejsou od věci..:slight_smile:) Velmi IRONICKY se tak sama sebe ptám, jestli bych náhodou neměla googlit: těhotenství a skořice.. :grinning:
16. lis 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lia_8 :D Já chodím krást do hrnce hovězí maso, které pak zajídám něčím sladkým. A teď si jdu dát mrkev :wink:
16. lis 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina To se mi teda páčí..Já právě ted štrádovala kuchyní. Potřebuju ještě trochu přibrat. Ještě týden zpátky jsem válčila s podváhou..:(
16. lis 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula87 jsi mě udělala takový chutě že si asi udělám česnekovou pomazánku k večeři :grinning:
16. lis 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lia_8 skořice prý způsobuje předčasný porod, tak tu si necháme na začátek července :grinning:
16. lis 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lia_8 Jo, tak já mám opačný problém, bojuji s nadváhou, takže bych se měla trochu držet zpátky. Někdy to jde, ale někdy, když přijdu unavená z práce tak sním vše, co vidím. Holt slabá vůle.
16. lis 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a my budeme mít k večeři topinky s česnek, jak jé je miluju :grinning:
16. lis 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina mám podobný problém....bohužel mám teď váhu stejnou jakou jsem měla v 9tém měsíci :confused: :sweat_smile: sice po porodu to šlo dolů, ale jak jsme přestala kojit tak to šlo najednou nečejaným skokem nahoru a dolů proistě ne a ne.... slabá vůle...vím co to je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
rye...........................Eva....................32 let............UTZ 29.11.2011..........TP 1.7.2012
svija........................Lucka................31let..............UTZ 15.11.2011.........TP 2.7.2012
zuzi82.....................Zuzka.................29 let............UZT 11.11.2011..........TP 3.7.2012
aloison...................Alena.................28let...............UTZ 7.12.2011...........TP 4.7.2012
saaralota...........................................28 let.............UTZ 14.11.2011.........TP asi 4.7.2011
anoli........................Ilona..................28 let.............UTZ 24.11.2011...........TP 6.7.2012
sarcca.... ...............Šárka.................27 let.............UTZ 30.11. 2011..........TP 7.7. 2012
kvetinka6................Soňa.................29let...............UTZ 25.11.2011...........TP 7.7.2012
petullllka..................Petra................23let...............UTZ 15.11 2011............TP 7.7.2012
yesu.......................Petra.................24 let.............. .............TP 7.7. 2012
lynette11.................Naďa.................31let..............UTZ 22.11.2011...........TP 8.7.2012
helousek1.............Helena...............30 let...............UTZ 30.11.2011.........TP 11.7.2012
smisek24..............Gábina...............31let................UTZ 25.11.2011.........TP 12.7.2012
elisabet..............................................31let.............UTZ zatím nevím...........TP 13.7.2012
elza2110...............Eliška...................24let..............UTZ 23.11.2011..........TP 12.7.2012
jani11......................Jana....................29let..............UTZ - az ve 12tt............TP 17.7.2012
vera_87..................Verča...................24 let............UTZ 23.11.
atropa..................................................28 let..............UTZ 11.11.
lenka5731...........................................31 let.............UTZ 24.11.(v 6+3)
Kjurecka.................Markéta.................23let...............ULZ 24.11.(5tt+5)
vampirice...............Barča....................33 let.............UTZ 23.11.
jimmy1..................Jarmila..................35let...............UTZ 25.11. ......................TP 13.7.2012
mihsulka.................Níša......................24let.............UTZ 21.11........................TP 11.7.2012
semy.cz..................Martina..................33let..............UTZ 29.11........................TP 22.7.2012
Alt................................Katka..................29let..............UTZ 24.11.........................TP 18.7.2012
kacula87................... Kačka ................24let ............ UTZ 11.11. ......................TP 3.7.2012
luciesofi....................Lucka....................25 let............UTZ 13.12.........................TP 3.7.2012
kremca.....................Marie.....................32 let.............UTZ 9.12..........................TP 13.7.2012
16. lis 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek24 ..Jj..někde jsem to četla, že si ji hojně dopřávají nastávající a přenášející maminky. Ovšem některé "stressmenky" dokázaly tuto informaci přetransformovat v nenadálý potrat, tak jsem přemýšlela..kolik kg skořice musely ten den sníst..:slight_smile:
16. lis 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no někomu nepomůže nic a přenáší i tak :grinning: já zkusila snad úplně všecky babský i nebabský rady a přenášela jsme 10 dní, nezabrali ani dvě vyvolávací tablety :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina Pokud to není extrém (ať už v případě nadváhy či podváhy) věřím, že se s tím dá vždy pracovat. Já měla kolikrát problém vzpomenout si, že bych se měla najíst, celkem hodně sportuju a taktéž mi dost ubírá výška. Ale už jsem to napravila, vypadám trochu lépe a vtěsnám se zatím do všeho..:slight_smile:..tak snad si to teď nějak udržím.. :angry:
16. lis 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina @micheellee ahojkyy holky já mela posledni MS 6.10:slight_smile: takže jsme na tom stejně holky :wink: Holky já taky žádné nevolnosti neměla a z ničeho nic se u mě oběvili na dva dny a zase (musím zaklepat)jsou zatím pryč,tak snad už bude vše v pořádku....
JInak holky vypadá to,že já si udělám k večeři smaženku:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@semy.cz Já čekám teprve první miminko, tak jsem zvědavá, co mi to s váhou udělá. Tento rok jsem neuvěřitelně přibrala, pravděpodobně v tom má prsty trochu u vysazení HA a Utrogestan, pak samozřejmě sedavé zaměstnání a moje láska k sladkému. Každopádně na fotce vypadáš velmi dobře :wink:
@kjurecka Jé, paráda, tak to jsem zvědavá, jak se nám společně budou miminka nadále vyvíjet :slight_smile: a kdy máš kontrolu? Já přesně za týden a do té doby napětím asi zešedivím. Jinak smaženka zní dobře, přemýšlím, že si ji půjdu taky udělat, děláš mi chutě :wink:
16. lis 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjurecka Přeji moc štěstí..ať se ti nevrátí. Já taky doufám, že krizový byl pouze minulý týden..:slight_smile:) A budeš setsakra sympatická mamča.. :wink:
16. lis 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Výborně, mám chuť na česnekové topinky :slight_smile:. Ale ty si udělám až k druhé večeři, k první by to byla škoda, to už mám vyndaný jogurt z ledničky :slight_smile:
16. lis 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m.artina Jé děkuju..no fotka je právě ještě z doby kdy jsme kojila, to byli malému 4měs. ....pak to šlo ještě nahoru....v albu mám myslím nějaké novější fotky z podzimního focení :slight_smile:
16. lis 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rye to bě stačí k večeři jogurt jo?...no já jsem fakt "rozežraná".... :grinning:
16. lis 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@semy.cz Myslím, že jsi na sebe moc kritická, na fotkách Ti to moc sluší a Davídek je úžasný. Snad se v červenci také dočkám takového krásného miminka.
16. lis 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek