• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aideen vždyť ano, je to moje první dítě, musím se naučit ovládat.........fakt mě to mrzí, že jsem jí plácla.......ale až bude větší a bude už chápat,co se má a co nemá,tak já prostě nejsem typ, že ji budu vysvětlovat a přemlouvat a domlouvat a prosit, aby byla hodná........
Miluju ji nade vše, ale jsou věci,které neskousnu ani u vlastního dítěte :slight_smile:
23. srp 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 alev tom jsme za jedno, u nás taky dostává na zadek když se mu něco 3x řekne a neposlechne ale nesmíš zaměnovat neuposlechnutí a normální vývoj dítěte v určitém věku...já teda musím říci že mě rodiče ani sestry nebili a jsme taky slušně vychované.....ne vše můžeš výchovou ovlivnit, doma se ti chová dítě slušně, pak dojde do školy a natrefí na špatnou společnost jiných děti a je to.....taky je spousta případů kdy děti jsou bité a pak si myslí že je normální někoho bít a berou si to i do dospělosti.....mě spíš hrozně ted se nezlob naštvalo že někdo prostě plácne měsíční dítě...neříkám roční nebo starší ale prostě to miminko ti fakt nechce tím řevem ublížit...a upřímně se fakt divím že ti to neřekl i někdo jiný :slight_smile: ale vůbec tě nemám za špatnou matku kvůli tomu, mě ruply nervy taky kolikrát ale u staršího dítěte každopádně mě to taky neomlouvá...a musím říci že u nás doma tatínek nebije malého vůbec, to je jen na mě
23. srp 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 asi tak :grinning: Měla jsem fakt chuť zdrhnout. Ale jak to přišlo, tak to přešlo. Naštěstí teda nedělala scény v obchodech. Spíš jenom doma. Ale jsem ráda, že to máme za sebou :slight_smile:

@klaire22 jasně, na zadek neuškodí. Sem tam i ta lehká facka není na škodu. Tady v tom to máme podobně. Dvakrát řeknu a když stejně, tak prostě jednám. Většinou na zadek. Teď je už bez plen tak to má trošku větší efekt :grinning: Přes plenku se mi spíš jenom smála. To je taky něco na moji povahu :sunglasses:
23. srp 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 mě rodiče taky nebyli......ale to že jsme občas dostali plácnuto přes zadek,to ano....ale bití to v žádném případě nebylo!!!!
Upřímně a neberu si to vůbec osobně - jsi mě sjela jen ty :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A to jsem se s tím svěřila kamarádkám - matkám - každá nad tím mávla rukou,že to se jí stalo také.......alei přesto na to pyšná nejsem........hlavně si to nepředstavuj, že jsem malou otočila na záda a tu prdelku jí ztřískala,to fakt ne..........prostě jsem do toho plácnutí dala víc než bych měla.....
Já vím, že miminko pláče,když mu něco je.......ale malá byla napapaná, přebalená, odgrcnutá, prdíky nás netrápí.....byla hodná, jen když se chovala, jinak hysterák.......myslím si,že ji to přes tu látkovou plínku,která je tak 3x tak silnější než papírovka nebolelo,ale že jsem na ní zavrčela, z toho asi ještě víc začla brečet.......jak říkám, nejsem na to pyšná a prostě se musím víc ovládat......... :confused: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
23. srp 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen s tím smáním se, když dostane před prdítko :slight_smile: to když někdy začíná natahovat a mám jí na ruce - tak já jí běžně poplácávám přes prdelku, ona mi u toho krásně usne - miluje polohu na tygříka a jak jí mám na té ruce,tak druhou jí do rytmu poplácávám přes prdelku a ona mi u toho vždy krásně usne :slight_smile: a někdy když začne natahovat,tak ze srandy zrychlím tempo a že jí "jako" seřežu, když nebude spinkat a ona v minutě přestane a pokusí se o něco jako o úsměv :slight_smile: od pondělka se na mě fakt začíná culit :slight_smile: Už jsem vytáhla i takové hrozně příjemné "chratítko" vydává takové uklidňující zvuky a to se jí moc líbí a usmívá se na mě při tom .-)
23. srp 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22
no já teď právě přemejšlím, koho to plácla?? :frowning2: :frowning2: :frowning2: no budiž ti omluvou, že toho lituješ a že ti prostě ujely nervy, ale smysl to fakt v tomhle věku nemá ani omylem..v tomhle věku je slovo vychovávat opravdu od slova chovat, jak říká můj muž pedagog..

já si zrovna na malýho postěžovala na FB :grinning: :grinning: a on si teď v postýlce povídá s plyšákama na kolotoči a k tomu si spokojeně prdí... chudák.....no jsem zvědavá, kdy začne zase ječet, pak budu chudák i já :unamused: :unamused: :angry: protože se skrz tu výchovu ani nenajím..

k těm starším dětem.. my máme doma drzounka.. a navíc zneguje cokoli řeknu, nebo aspoň zařve NO A COOOOO!!!
tuhle se nám už smála do obličeje, tak jí táta seknul přes prdel, no byla hodně překvapená, ale pak už fungovala normálně a i uznala, že když poslechne hned, tak jde všechno rychleji, stihne se víc zábavy i práce a všichni jsou spokojenější a pro každou srandu..ale jí je skoro 5..

ale když nás začala zkoušet, tak bylo i pouhé plácnutí přes zadek zcela kontraproduktivní, dostala hysterák, válela se po zemi.. tak kolem dvou let.. tehdy na zlobení a vztekání pomohlo pevně obejmout...a stisknout, znehybnit..
jenže s těhotným břichem nelze, ono šlo často i o to to dítě znehybnit,když kolem sebe kope.. je to jak s miminkem v zavince..sice to občas chvíli trvalo, než se zklidnila, stálo to i dost sil, když sebou mrskala v záchvatu vzteku, ale pak byl klid.. asi na to zase najedu, když to břicho nemám.. těžko to ale budu provozovat s prckem u prsu... :rolling_eyes:
23. srp 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 my hodně poplácáváme po zádíčkách. Kvůli odříhnutí :rolling_eyes: Dost se s tím trápíme, malý někdy ne a ne, ale když ho položím, tak se poblije. Takže kolikrát říháme i půl hodiny, ale vydolovat to z něho prostě musím. Takže ho lehce poplácávám a ono to někdy pomůže. Na prdelce natřásání má taky rád, kupodivu ho to uklidňuje.

Tak jsem si říkala, že dneska budem zase manducovat, ale malý chrní jak zabitý, navíc za chvíli krmení a tak dneska asi nic nebude. Hned po kojení ho tam dávat nechci, aby se nezblil. No uvidíme, kdy se vzbudí :slight_smile: Mě se to nošení ale strašně líbí. Měla jsem ho tam včera a jak koukal co se to děje. Ale musím si ještě donastavit ramenní popruhy. Je to docela boj to uzpůsobit takovému prckovi jako jsem já :grinning:
23. srp 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no já si nemyslím, že by byla malá z toho vejprasku modrá
:grinning: :sunglasses: spíš jde o to ovládání se... horší by asi bylo, kdybys s ní třepla :frowning2: :frowning2:
23. srp 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky do debat o výchově se raději moc nepouštějte, každý to má nastaveno jinak a pojede si dle svého :slight_smile: Knihu Respektovat a být respektován jsem četla, hodně jsem si z ní vzala, ale zároveň mi v určitých věcech přijde taky trošku přitažená za vlasy. Prostě určo se podle ní nebudu řídit doslova, ale spousta věcí byla pravdivých. Je dobré vybrat něco mezi. A chápu holky, někdy jsem taky na hraně a mám chuť s malým pořádně zatřást, hlavně v situacích, kdy už si chci opravdu dát na chvíli voraz a on mě prostě nenechá, i kdybych se po... :angry: Ale to je fakt nejlepší položit a na pár vteřin odejít, vydýchat. Nejhorší je prostě to, že člověk nemůže dělat kdy chce, co chce. Podle psychologů - občas dát jednu výchovnou přes zadek je v pořádku. Cca do 10ti let. Pak už to má opačný efekt a je to pro ně ponižující. Ale samo ne plácat miminka. Já taky Nelču tenkrát jednou trošku plácla a vyčítala si to. Ale to je z vyčerpání a žádné velké plácnutí to samo nebylo. Takové zpomalené :grinning:
S malinkými dětmi je to právě pořád něco. Mně spadla Nelinka v necelých pěti měsících z přebalovacího pultu v nákupním centru :frowning2: Moje nepozornost. Otočila jsem se do kočárku pro plínu a ona se přetočila ze zádíček na bříško, poprvé v životě! A já se otočím zpět a už jsem jen viděla ten pád. Byla to vteřina. Jen jsem překvapeně a se zděšením vydechla ... Neli! Sebrala jsem ji ze země a okamžitě jsme jeli do nemocnice, malá se tvářila normálně, já totál před zhroucením. A víte co? Vůbec nic jí nebylo, jen malinká modřinka na čele, spadla spíš na bok, což bylo asi hrozně dobře. A už v nemocnici mi říkali, že maminka je na tom hůř než miminko. Nelince nic nebylo, ale já si to nepřestanu nikdy vyčítat. Samo jsem si připadala jak příšerná matka. A náhodou vás obdivuju, že to tady klidně napíšete, že vám ujela ruka. Dle mého názoru spoustu věcí maminky vůbec nepřiznají, protože by se strašně styděly. A tohle je náhodou odvaha :slight_smile: A zároveň důkaz, že vás to mrzí a že to byl jen takový bezvýznamný přešlap, který se stane každému :slight_smile: Já si tenkrát řekla, že jsem Nelinku tak trošku plácla, vůbec ne silou a ještě přes plínu a rozeřvala se jak pominutá, tak mi z toho vyšlo, že ji třeba ty prdíky zas tolik nebolí a stejně tolik řve, tak mě to vlastně uklidnilo, že třeba tak moc netrpí, že miminkům stačí ta bolest opravdu malilinkatá :sweat_smile:

Já mám v mailu e-knihu, mnohými maminkami opěvovanou, jmenuje se "Každé dítě se umí naučit spát" a fakt to podle ní funguje. I my jsme to tak s Nelinkou dělali. Tak kdyby měl někdo zájem přepošlu. Určo stojí za to :slight_smile:
23. srp 2012 v 19:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka tak třepnou fakt ne, to se budu ovládat vždy!!!!!
vejprask je silné slovo......jak jsem ji uspávala asi po desáté a držela ji v náručí, tak jsem jí zespoda bácla přes prdítko......
23. srp 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve no těm prckům fakt stačí minimální nepohodlí..a řvou..takže já jsem toho kluka našeho dneska zavřela do ložnice a vypla chůvičku a šla si sníst oběd, jinak bych celej den nic nejedla a jíst za ohlušujícího řevu nedokážu..a nic se mu za těch pár minut nestalo :grinning: :grinning:
@klaire22 no vidiš, tak to neřeš.. :slight_smile:

holky to dítě zabralo až večer v kočárku, někdy kolem sedmé...pak jsem ho nechala na dvoře a před čtvrthodinkou jsem vzala kočár i s děckem do chodby.. a už mně brněj prsa, jsou zvyklý na vyprázdnění á dvě hodiny.. dokonce mně to budí v noci :slight_smile:ale já jsem statečná, překonám to, jen zkontroluju malýho a zalehnu zpět do pelechu.. :grinning: :grinning: :grinning:

za chvíli nachystám koupel a malýho snad i vzbudim..ačkoli to jinak zásadně nedělám.. :frowning2:
23. srp 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve Děkuji za hezká slova, nepřipadám si jak mega krkavčí matka, která by se měla jít dobrovolně udat na sociálku :dizzy_face:
Prostě příště jí položím do postýlky, půjdu se někam uklidnit a pak se k té mé prdelce zase vrátím :wink:
To chápu, že ti muselo být strašně, když ti Nelinka spadla z přebalováku, ve mě by se krve nedořezalo. Já včéra jak jsem v noci uspávala, tak jsem chodila po obýváku a všude tma a chtěla jsem si jít sednout na gauč, ale v té tmě jsme zakopla o stolek a měla jsem co dělat, abych to ustála i s malou, málem mi vylítla z náruče a to jsem jí fakt držela....tak jsem jí taky hned prohlížela a kontrolovala, zda jí nic není!!!!!
Já bych tě poprosila, zda by jsi mi poslala tu e-knihu na mejlík, pošlu ti do IP mejlík - moc děkuji :slight_smile:
23. srp 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jj, pošli :slight_smile:
23. srp 2012 ve 22:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 s tím nošením po bytě mám taky kolikrát strach, ve dne se všude povalují hračky, Nelinka si hraje hlavně na zemi v obýváku, takže taky kolikrát nadávám, ať si to kouká spakovat, abych někde nezakopla zrovna když ho nesu.
23. srp 2012 ve 22:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve tak já se přidávám s prosbou o e-knihu, pošlu mailíka :slight_smile:
24. srp 2012 v 01:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 @petule22 @neeve @aideen tedy holky vy jste se o té výchově docela rozjely, nechtěla bych tedy nějak vířit další emoce, ale nedá mi to nezareagovat. Moje mamka je učitelkou v MŠ a je naprosto vyřízená z dítek "vysvětlovacích maminek". Ono mít na krku 30 individualit a osobností ve věku 3-5 let je téměř na Bohnice. V tomhle věku děti nepotřebují filozofické výklady o tom proč a a jak, ale musí znát stoprocentně hranice, musí mít pevný řád a v tomhle světe se umí orientovat, nic je nezaskočí a je jim v tom dobře. Já jsem s bráchou od sebe o rok a dva měsíce a nikdy jsme si nedovolili mámě dělat někde ostudu. A to ani ve věku 2 let. Mamka vzdorovací období zvládla prostě při jedné situace, která se pak neopakovala. Takže já se přikláním k staré dobré výchově a budu doufat, že se mi podaří děti zvládnout jako moje mamka, která pak mohla na jakoukoliv návštěvu bez strachu, že bud ostuda. A jen dodám, že moje mamka zastává spoustu moderních metod, jezdí na školení o výchově dětí apod... Jenže na posledním školení jim vyhlášený psycholog řekl, že hyperaktivita je dnes nálepkou pro nevychovanost. Takže myslím si, že moderní výchova tady vysává spoustu lidí kolem :grinning:
24. srp 2012 v 01:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kaphajin tady se ale hlavně řešilo plácání měsíčního dítěte.... :wink: a já si teda myslím že nejprve vysvětlovat a pak až výprask.....ono ty děti co tu ostudu dělají a neposlouchají jsou většinou děti maminek co vidím v parku a po návštěvách, které prostě dítě ani nebije ani nevysvětluje ale prostě se mu nevěnuje a nechá ho dělat co dítě samo chce....tak to ale u nás nefunguje a musím říci že na syna víc zabírá zvýšený hlas s NE a důtrazností jak dostat přes prdel.....dítě má vědět že výprask je za něco co už hranice překročilo ale automaticky dostávat nemá....ale asi nemá smysl to řešit....spousta nezvladatelných děti je jak z "vysvětlovacích" rodin tak z těch kde rodiče nejdou daleko pro ruku.....
24. srp 2012 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin když ono to máš těžko. Mamka taky říkala, že to, co dělá Bronička, jsme my nikdy nedělali. Jenomže my jsme na rozdíl od ní ve dvou letech mluvili a dalo se s námi domluvit. Navíc dnes se rodí trošku jiné děti, než se rodili tehdá. Doporučuju čtení o indigových dětech :slight_smile: Prostě dnešní svět je jiný než byl tehdá a i děti jsou jiné. Navíc ta naše krasavice je jedno z nejtemperamentnějších dětí co znám. Nemyslete si, že jí všechno dovolím. Právě ty hranice jsou, i když táta mi tu výchovu docela kazí. Je na to měkota. Už kolikrát jsme se kvůli tomu chytli. Pak to totiž dopadá tak, jak to dopadá. Každopádně abych to nějak shrnula - Bronička má teď útrum. Narodil se brácha, hodně věcí se změnilo a už prostě nedostane hned to, co chce a může se vztekat, jak chce. To pochopila během asi tří dní a je klid. Scény teda dělá jenom ohledně výběru pohádek. Ukazuje, jakou chce, ale ne vždy se z toho dá pochopit, co to je. Jo to je holt absence toho mluvení. Ale už se snaží, samohlásky říká krásně. Táta taky. Jenom jí to jde pomaleji než ostatním :frowning2:
24. srp 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen u nás se taky ještě nemluví :unamused:
24. srp 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dobré ráno holky :slight_smile:
U nás byla taková zvláštní noc. Malý se tak nějak divně budil. No moc jsem se nevyspala. Nejvíc mě štve, že když odříháváme, tak to z něho nedostanu najedenkrát, ale zabere nám to i dvacet minut. A to ho nechávám odříhnout během kojení někdy i třikrát :rolling_eyes: Je to docela vyčerpávající. Ale musím, jinak blijeme a nespíme :confounded:

Dneska mám zase uklízecí den. Akorát nevím, kolik toho za dopoledne stihnu. Odpo totiž budu dělat ségře dort ke dvacetinám. Vymyslela jsem si kytaru, včera jsem pekla korpusy a myslela jsem, že mě jebne :rolling_eyes: :angry: No snad to dneska půjde s potahovkou líp. Přijede mi naštěstí pomoct sestřenka, tak to nějak zvládnem.
24. srp 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@kaphajin tak kde mám ty vaše mailíky v IP? :wink:
24. srp 2012 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ahojky, tak to držím palce s dortem :wink: jinak nám se taky nedaří odříhnout, můžu jí různě tahat půl hodiny a někdy je to během vteřinky venku a jindy si prostě neodrkkne :frowning2: ale naštěstí nám hrozí jen ublinknutí, zvracení ve velkém nás potkalo zatím jen 3x :slight_smile: v noci jsem to tedy přestala řešit, nosím ji 10min a když nic, tak jí položím na bok
24. srp 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve no jo, to bude to noční psaní :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak mně dneska čeká kadeřnice :slight_smile: budu zase krásná, už jsem si v hlavě našla šedý vlas :angry: a to mi ani nebylo 30!!!!! No tak už se těším na barvu a sestřih, bude zase ze mně pěkná maminka :slight_smile:

Jinak já měla tuhle noc naprosto skvělou, malá usnula po 20hod, probudila se v 1:20 hod, to už jsem myslela, že mi exploduje prso :grinning: :grinning: :grinning: no a pak zase okamžitě usnula, pak ve 3:20hod, opět spánek a nakonec v 6hod. Dokonce jsem se musela ujišťovat, že mám dítě a že dýchá :grinning:
24. srp 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kaphajin nj, ty v noci kojíš u netu, jo? :grinning:
24. srp 2012 v 10:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
máte to tam, snad jsem ty emaily zkopírovala správně :slight_smile:
24. srp 2012 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin hmmm, tiše závidím...kadeřnici bych taky brala :slight_smile: já stahuji vlasy pořád do culíku :frowning2: ale pokaždé se aspoň nalíčím, aby to se mnou nebylo tak hrozné :slight_smile:
Tak jsme ráno byli na kyčličkách,máme je v pořádku a další kontrola až v říjnu :slight_smile:
24. srp 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně píšou i jiní o tu knihu, co to tu čtou totiž, se s tím roztrhl pytel :sweat_smile:
24. srp 2012 v 10:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neeve ano, ano, už to tam mám.ještě jednou děkujůůůůůů :slight_smile:
24. srp 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem vás všechny dočetla a každá máte v mnohém pravdu,musíme se holt více ovládat a pak lépe zvládneme konkrétní situaci..V noci je to o něco těžší,jak jsme unavené..ale pak si nebudeme muset nic vyčítat.. :slight_smile:
Já bych také poprosila o tu knihu neeve,můj mail:vormoni@centrum.cz :wink: moc děkuji,snad se dostanu i k přečtení..Docela uvítám rady,jak na starší děti,kteří potřebují více pozornosti ,když je doma nový člen rodiny.. :sunglasses:
Náš Kubík začal před nedávnem dělat takové zvuky,jako by ho snad škrábalo v krku,dělal to jen občas,tak jsme mu to stále vyčítali ,at to nedělá,že to dělá naschvál nebo že půjdeme k dr..Ted když jsme tam byi s malou tak jsem se na to zeptala a dr.že to může být tik,a v takovém případě máme dělat, že nic neslyšíme,neupozorňovat ho na to a on sám přestane.. :slight_smile: Takže všechno špatně.. :unamused: Taky to může být jeho způsob jak na sebe upoutává pozornost,ted co je s náma malá,dokonce bych řekla že to tak odpovídá té době co je na světě,možná o nějaký ten týden dřív..protože je těžké se mu ted věnovat naplno a on to zjevně vnímá,že jsme u něj, ale jen na půl ucha..Takže v tomhe směru mám stále co dohánět... :sweat_smile: :confused:
Jinak my dnes měli noc dobrou,usnula kolem 21hod,budík jsem si dala budíka na 1hod,ale malá stále pěkně spala,tak jsem ji nechala a že si jen odsaju mlíko,ale po 4-5hod se mi skoro žádné neudělalo!Tak jsem dala budíka na 3hod,to se akorát malá probudila a nakrmila jsem ji,dala vypít i tu trošku ve flašce a šli jsme zase spát a budíček až před 8hod :sunglasses: Pak zase krmení a ještě pokus usnout a lezla jsem z postele v 9:45!!! :grinning: :confused:
24. srp 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek