• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahojky holky!
Tak mi to včera zase nevyšlo vás pročíst. Cítím se hrozně, cosi na nic není čas. Ale chtěli jsme využít včerejšího hezkého počasí a tak jsme jeli na výlet :slight_smile:
Jinak u nás je to teď s Broničkou trošku boj. Vždycky si vymyslí nějakou blbost zrovna, když kojím malého. Ale nevím, nepřijde mi, že by na něho žárlila - podává mu cumlík, hladí ho, věčně ho pusinkuje. Snažím se, když malého nemám na rukou nebo u prsu, být s malou co nejvíc, věnovat se jí. Tak nevím, co ji to zase napadá :confused: Snad je to jenom změnou počasí, nebo nevím.
S Petříčkem půjdu na vážení příští týden, až mu bude měsíc, tak jsem dosti zvědavá :grinning: Přijde mi, že má tak ze pět kilo už :grinning: Roste mi před očima a to má dneska už 4 týdny. Přijde mi to až neskutečné. Všechno to tak rychle utíká :cry: Jinak u nás je zase hnusně. Na to, že hlásili tolik stupňů je tu teda na svetr a na tepláky. A nevypadá, že by se to mělo rozebrat. Tak snad mi aspoň to prádlo venku uschne :unamused: Přijde mi, že pořád jenom peru :rolling_eyes:
29. srp 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis holka uklidním tě. Malý to má se spaním dosti podobně a popravdě, kolikrát vypadám jak mrtvola :rolling_eyes: Okoupu ho a nakojím a uložím ke spánku cca kolem 7 hodiny večer. Spinká do desíti, tak ho nakojím. Někdy, když se dobře najedl, tak chrní bez pauzy až do půlnoci. No a pak začíná maraton. Kojení o půlnoci, ve tři hidiny ráno, v pět ráno a v sedm. A pak vstáváme. Takže taky dosti na palici :confounded:
29. srp 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak jak to tu čtu, dětičky nám dávají zabrat a i dokážou potěšit. @neeve Tak to máš krásného buclíčka. Přes pět kilo v 6ti týdnech, to je super! :wink:
Vojtíšek už týden umí pást koníčky, krásně zvedá a udrží hlavičku. Sice to nevydrží dlouho, ale už má krček pevný. Dávám ho 1x denně spávat na bříško, protože poslední dobou je na zádech plačtivější.
A včera jsme byli na kontrole na kyčlích a všechno v pohodě. Ale co tomu předcházelo, no hrůza. Hned po obědě jsem zjistila, že mi manžel odjel s autosedačkou pro Ondru, takže bych neměla v čem vést staršího kluka. Tak jsem složitě sháněla sedačku po kamarádkách. Když už jsem sehnala, nemohla jsem najít klíče. A když jsem je našla, zjistila jsem, že auto vůbec nemá elektriku. Nešlo odemknout a prostě nic. Tak jsem vlezla do auta kufrem, že zkusím alespoň nastartovat, že se to třeba probere. Auto ani nehleslo. To už mi nevydržely nervy a rozbulela jsem se jak malá holka. Volala jsem manželovi, co se stalo a že musím bezpodmínečně na ty kyčle, protože tam bývají jen v úterý. Můj mě poslal do háje, že k vůli mě nepojede domů. Tak jsem s brekem začala shánět spoje do Hustopečí, že pojedeme autobusem. A aby to bylo komplet na posr..... můj mi odjel i s podvozkem na kočár, takže jsem si musela nechat ujet další spoj a Vojtu proti jeho vůli a s totálním řevem jsem nastrkala do nosítka na břicho a s brekem jsme šli na ten autobus. Naštěstí Ondra byl docela hodný, poslušně šel pěšky a ani moc nezlobil. Na ortopedii byl nátřesk. přede mnou bylo asi 20 maminek a zkysli jsme tam hodinu a půl. Domů jsme přijeli v 19:30 a totálně jsem byla vyřízená. Za 15 minut dojel manžel a přivedl návštěvu :frowning2: :frowning2: ...... a další jobovka na světě....... :confounded: :confounded:
29. srp 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis to mě mrzí jak se trápíte, vím co to je, s nelčou jsem měla to samé a možná proto jsem dobu říkala, že další dítě nechci. prořvané hodiny. probiotika nám tenkrát trošku pomohla, ale s tím jídelníčkem, moc to nehroť, ono to stejně moc nepomůže, je to o dozrávání zažívání a s tím extra moc neuděláme. možná to je i tím častým kojením, že vypije hodně předního mlíčka, jak pije často, a pak se dělají bublinky. Milánek na prdíky moc netrpí, ale když už, většinou to je, že mu dávám pít častěji, protože je třeba vedro. vydržte, já vím, je to mazec mazec maze :unamused:
Nelinka dokázala řvát i čtyři hodiny v noci v kuse. Milánek je miminko za odměnu, fakt :dizzy_face: Krmíme v noci většinou po 4 hodinách, ale jsou noci, kdy spí i šest hodin v kuse. A pravidelně usínáme kolem deváté a budíme se zase mezi osmou a devátou. Po zkušenostech s Nelinkou tomu zázraku stále nemůžu uvěřit :sweat_smile:
29. srp 2012 v 15:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Bych ten den asi byla v novinách, že jsem zamordovala manžela :angry: Mě by jeblo a ještě s tou návštěvou... ty vole ten by si vyslechl... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
29. srp 2012 v 15:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dociska Přesně tak,to jsi měla den blbec a ještě i hůř.. :unamused: a do toho ten závěr s tatínk.návštěvičkou..bych je poslala do háje.. :angry: !!!!Tos teda zkusila.... :frowning2: A už jste to auto spravili,co mu bylo? :astonished:
29. srp 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve ahoj,to si ani neumím představit 4hod řev!!! :astonished: :astonished: Mě stačí 10-15min a už mi tiká v hlavě a jsem nervozní...do toho chce něco malej a rostu.. :rolling_eyes: :unamused: Doufám,že to ani nepoznám... :sweat_smile: :confused: S Milánkem to máš fakt ideální :sunglasses: :wink:
29. srp 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideenAhoj,jak to 4 týdny?Kdy se malý narodil,až po nás ne?Já to počítám podle pondělí,že se narodila v pondělí,takže budeme mít 4 týdny až ted v pondělí :wink: i když 30.bude až zítra..Teda vy všichni tak přibíráte,to máme teda pěkný skluz.. :sweat_smile: :confused: My s Kubíkem taky bojujeme ,strašně odmlouvá posl.dobou,dělá naschvály a lže,že už někdy nevím jak to řešit..dnes jsem mu zabavila všechny dvd s pohádkama,protože má stále probl.je uklízet do obalů..a lže mi do očí ,že je uklidil..tak má utrum na pár dní..! :rolling_eyes:
29. srp 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ani já už si to nedovedu představit, jak jsme to dělali. vím, že jediné pomáhalo na chvíli prso, což bylo ve finále kontraproduktivní, protože zase hodně pila právě to přední mléko a pak se jí ty bublinky ve střevech dělaly ještě víc. co pak ještě dost pomohlo, vždy na nějaký čas, byla rektální trubička nebo jak se to jmenuje. pořád jsem se jí bála, protože všude psali, že si pak miminka na ní zvyknou a neumí prdět sama, jen s pomocí té rourky, ale houby, když se to nepřehání, byla to pro ní vždycky velká úleva. Ale zkusila jsem ji až když už jsem byla skutečně v koncích a pak jsem si nadávala, že jsem to nezkusila dřív.
29. srp 2012 v 17:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no já zabavit všechna dvd, tak se zblázním, protože by se nelinka teď s námi nudila, jediné, kdy mám chvíli klid, tak právě když malý spí a nelinka kouká na dvd. abys pak nebyla sama proti sobě :grinning:
nelča je hodná, fakt nežárlí, jen občas řekne: a milánek je ale roztomilejší než já ... a to se pak ode mě čeká, že odpovím: ale není, holčičky jsou vždycky roztomilejší a ty jsi pro mě ta nejroztomilejší na světě :wink: :slight_smile:
29. srp 2012 v 17:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen u nás se žárlí čím dál víc, když jsem u malé tak mě tahá za ruku nohu a ječí a když kojím ještě horší-skáče mi pomalu po hlavě...myslela jsem že ho to přejde ale je to spíš horší a to je malá celý den v postýlce a já s Matyáškem
29. srp 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve jojo,já vím,dlouho to nevydržím ale dnes teda jo! :slight_smile: Jak říkáš,je to jejich zábava a my máme klid,od věčných otázek.. :sweat_smile: :confused:
Tak o té trubičce slyším prvně..asi jak jsme nikdy ty problémy neměli..to je škoda,že jste ji nezkusili tenkrát dřív,když vám pak pomohla..ale člověk aby se bál,to je fakt..dnes by jsi už věděla co a jak.. :wink: :sunglasses:
29. srp 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 no teda,to musí být náročné,při kojení to je u nás A přirelax,člověk může na net a nebo koukat na telku a ty teda ne.. :astonished: :unamused: a přito jsi s ním asi často,vid..no ty naše zlatíčka.. :sweat_smile: :confused: :slight_smile:
29. srp 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska upřímně - já bych ho zabila!!!! Tohle se stát mě, tak o mě opravdu slyšíte večer v televizních novinách na Nově :slight_smile:
Jsi dobrá, že jsi to rozdýchala!!! Ale já jsem rapl od přírody :slight_smile:
29. srp 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni malý se narodil ve středu, což je dneska přesně čtyři týdny :slight_smile: I dle počítadla taky na koníkovi :slight_smile:
29. srp 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen: to jsem ráda, že v tom spaní-nespaní nejsem sama :wink:

@neeve o trubičce vím, zatím to vypadá, že nám snad ta probiotika zabrala, teda ještě s tou úpravou stravy. Ale už začínám mít abstinenční příznaky a ovoce a zelenina mi moc chybí, tak jsem si nalila aspoň džus.

U nás se taky žárlí o 106 :frowning2: Ještěže už příští týden začíná školka.I tak Luci byla skoro celé prázdniny u babiček, bo doma by se se mnou zbláznila, jí právě nebaví ani DVD, telka, nic :unamused: Nejhůř Luci snáší když se začnou kolem Filíska motat babičky, to dělá cokoliv aby na sebe strhla pozornost.

U nás se spí cca 1.5h v době mezi 6-12h a odpoledne cca 3h v době mezi 12h-20h, tak myslím, že nemáme toho spánku přes den tolik, že bychom se pak museli v noci pořád budit :unamused:
29. srp 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já trpím bolestí zad od toho věčnýho chování a už začínám vážně uvažovat nad tou manducou, je to teda pálka, ale asi najedu na popolínky, ušetřím za pleny a koupím jí nebo bude ze mně zvoník od matky boží :angry: mám snad vychýlený záda nebo co?
29. srp 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin to samé, chodím na masáže... a začala jsem cvičit na orbitracku, abych měla aspoň nějaký zdravý pohyb a musím říct, že trošku lepší :slight_smile:
29. srp 2012 ve 21:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve
@klaire22
@vormoni Holky, měla jsem co dělat. Možná díky té jeho návštěvě jsem ho fakt nezastřelila! Musela jsem se ovládnout. A milá návštěva nakonec u nás spala, protože manžel neumí vyhledávat v IDOS a borcovi řekl špatný odjezd vlaku, takže ve 23:00 už mu nic do Brna nejelo a musel přespat.!!! Manžílek se ještě ten večer opil a stačili jsme se pohádat. Povýšila jsem na titul PIPINA!!! :frowning2: :frowning2: A to mám za to, že se mu starám o jeho 2 dětičky :frowning2: :frowning2:

@ivis škoda, že vás ty prdíky tak trápí. Nás sice taky, ale asi podle vás to není tak strašné. Ale jestli dáváš častěji k prsu, tak je fakt možné, že to může mít i z toho. Ale jak to udělat, aby mimčo neplakalo, nebylo hladové a zároveň nemělo prdíky, že??? No nezávidím ti. Drž se, holka.
29. srp 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin Manducu mám doma a je skvělá. Určitě ti to pomůže. Staršího kluka jsem nosila v šátku, ale když si to nepřesně uvážeš, tak záda bolí ještě víc. A ta Manduca je samá přaska a karabinka, takže si to všechno upravíš podle sebe a pak nemusíš mimčo ani přidržovat a máš volné ruce. Začínám v ní taky víc Vojtu nosit, protože nevím, ale 2 dny nějak víc pláče, tak když potřebuju vařit nebo věšet prádlo, tak je to pohodlné. Je drahá. To je pravda, ale určitě ji pak třeba ještě prodáš a trochu peněz se ti vrátí. Je o ni dost zájem. Mě z ní záda vůbec nebolí a to taky mám s bolestmi docela problémy.
29. srp 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska haaa, no ještě nocležníka, super, říkám - bych ho zabila asi :grinning: někdy se zadaří prostě no :sweat_smile:
29. srp 2012 ve 21:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska tak díky za radu :slight_smile: zítra ji jdu vyzkoušet ke kamarádce a možná si ji na chvíli půjčím, abych si zkusila jak se mala v ní bude cítit. Ale co jsem koukala tak z bazaru nejsou o nic levnější než nové :unamused: asi je to tím, že ceny jdou dolů a ty co si je kupovaly dřív za ně daly víc a teď stojí tolik, za kolik je prodávají už z druhé ruky.
29. srp 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky..
poslední dny moc nestíhám, tak jen telegraficky a bez dočítání :frowning2:
Toníček o víkendu dost kňoural, kroutil se, byl nespokojenej..začala mu tmavnout stolice, což bylo částečně díky mojí blbosti - dala jsem si houbovku a taky kvůli tomu, že mi kvůli honičce kolem něj začalo ubejvat mlíko, nestíhala jsem se totiž moc dobře najíst...včera jsem zajela k mudře na převážení, sice přibral, ale ne tak moc, takže i kvůli té jeho nespokojenosti doktorka doporučila koupit sunar a dokrmit.. takže včera si dal 2x: jednou 60ml a pak na noc jen 20ml, jinak mu MM stačilo..dnes celý den v poho, dokonce ráno bylo mlíka tolik, že vypil jen jedno prso a odpad...druhý mi skor prasklo, pil z něj skoro celý dopoledne..než se mi ulevilo..a pak večer před spaním jsem zase musela dokrmit..pak jsem napsala sms Martinově kolegyni, jestli nezná někoho, kdo by mohl mít odsávačku a ona už odpověděla, že by ji zítra měla pro mně mít.. tak budu poránu odsávat po celý noci nalitý prsa (malej zatím krásně spí) abych nemusela utrácet za sunar a abych netrpěla a neriskovala zánět...
jinak stále látkujeme, ačkoli to žehlení, to je jak sauna a to žehlím až pozdě v noci..
s jídlem jsem se taky polepšila, v ledničce hovězí polévka s masem, v troubě hrnec domácí jogurtu z mlíka ze statku, vařím si pudinky...a piju strašný litry vody...tak snad to bude dobrý..
doufám, že vy ostatní neřešíte nic horšího než já a máte se dobře, miminka dobře spinkají, hlavně v noci, chlapi nezlobí atd..
30. srp 2012 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka ahojky, tak to je mi tě líto, snad se to zlepší tou stravou, nesmíš na sebe zapomínat!!! :wink: Tady některá miminka nespí, někteří manželé jsou na pěst :grinning: takže se tu nenudíme :grinning: :grinning: :grinning: tak se dej do kupy a zase napiš :wink:
30. srp 2012 v 01:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve taky už jsem říkala manželovi,že mi musí ze sklepa donést orbitrek zase domů do obýváku, že se potřebuji nějak hýbat :slight_smile: srovnat si trošku záda a taky udělat něco s tou dolíčkatou prdelí........hrůza!!!!
30. srp 2012 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska máš svatou trpělivost teda........máš můj obdiv!!!!
30. srp 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ženská,ty se taky musíš najíst!!!Ale chápu,někdy je to vážně dost velký problém.......já se teďka akorát nasnídala, berušku jsem uspala u Óčka -sedla jsem si k telce, El držela v ruce a ona krásně vytuhla......tak jsem zapnula pračku, půjdu vynést vytříděný odpad a možná půjdu utřít prach a převlíknout postele - hrůůůza!!! co jsem se vrátila z porodnice, převlékám postele ani ne po 14dnech - jak se v nich furt válíme - kojím, hrajeme si tam,tak dostávají na frak :-/
30. srp 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin to je fakt,my se tu opravdu nenudíme :slight_smile:
30. srp 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Taky máme podobný problém. Mlíka málo,protože se odbývám. Ale zatím s mlékem tak tak stíhám, takže Sunar raději nemám ani na skladu, aby mě to nutilo dát si pozor na pití a stravu. Je to hrozné. Kolikrát po dopoledním řevu Vojty a zlobení Ondry zjistím, že jsou 4 hodiny a já ještě ani nesnídala. :frowning2:
30. srp 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin manduca je dobra, kdyz maly place tak, ze ho nemuzu uklidnit chovanim, prsem nebo cimkoliv jinym, tak to obvykle pomuze, on je tam lastne nalepeny u srdicka, tak ho to zrejme uklidnuje. A taky s nim aspon zvladnu povesit pradlo a tak :slight_smile:.
30. srp 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek