• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aideen Aha,no tak to jo..já žes nemusela mít tolik práce.. :wink: To náš tatínek a dárky-je na tom stejně..honí to na posled.chvíli.. :confused: :sweat_smile: Tak ať se dílo podaří a není to zbytečná práce :wink: :sunglasses:
7. zář 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my dnes v noci nic moc,malá sice zabralado 22hod,ale v postýlce se budila,takže jsem ji brala k sobě usnout,to jsem jí ale furt přidržovala dudlík..pak už zas byl hlad tak jsme krmili..a ještě ve dvě ráno nespala a hulákala kdykoliv jí vypadl..zkoušela jsem ji nechat vyřvat,ale to jsem akorát budila celý panelák a drásala si nervy a prodlužovala dobu kdy obě usneme..pak jsem ji nakonec otočila na druhou stranu ode mě a najednou klid,vytuhla z ničeho nic i bez dudlíku až jsem se dívala jestli dýchá?... :sweat_smile: :rolling_eyes: Pak jsme konečně :rolling_eyes: spali,ona ve svým já taky a budíček kolem 6 ráno..Pak odvést Kubíka v 7:30 a šla jsem ještě dospat a vylezla jsem v deset hodin.. :sweat_smile: :confused: a slečna chrněla do 11h prosím pěkně!!!! :rolling_eyes: No ted už papáme,oběd je v troubě,takže dobrý :grinning:
7. zář 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak můj dnešní výtvor. Právě jsem skončila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: A kromě dortu teda nemám vůbec nic hotovo :confused: :confounded:
Akorát mě štve, že to nikdy nedokážu tak pěkně vyhladit :frowning2: Jo holt, praxe mi chybí.
7. zář 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@aideen Tak ten je naaadherny !!! A vzhledem k sibenicnimu terminu...jsi moc sikovna !!!
7. zář 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Přesně tak je nádherný:slight_smile:Jestlipak si ho vůbec zaslouží?... :sweat_smile: :confused: Prý vyhladit...nemá to chybu,jsi fakt šikovná,klobouk dolů:slight_smile:))) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to je dílko, na které bych byla hrdá :grinning: bych ho všude vystavovala :wink:
7. zář 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen
@vormoni přesně s tím dortem... ale já to celkem chápu..loni jsem někdy v srpnu otěhotněla a pak v září šmidra, v sobotu jsme jeli na pohotovost do Podolí, nakonec to bylo jen chem.těhu, ale chvilku jsem se klepala, vystrašili mně mimoděložním..no ale na druhej den byli pozvaní prarodiče na Fanynky narozky..měla jsem píct dort, jenže místo toho jsem ležela s bolestma břicha a pak seděla na té pohhotovosti..večer se mi udělalo líp, tak jsem začala péct a kolem druhé v noci bylo hotovo..aspoň jsem si u toho vyčistila hlavu..
a pak přišla mrcha jen jednou a byl Tonda na cestě..

tak si hlavně tu oslavu užijte :wink:
8. zář 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tak ten je nádhernej....
a vkusnej..
jak já nesnáším ty dorty ve tvaru poprsí, blééé...
8. zář 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka kdyby jenom poprsi, videla jsem i vetsi nasupy... Vzdycky akorat premyslim, k jakym prilezitostem nekdo nekomu dava podobnou hruzu. Me by hanba fackovala to prinist mezi lidi na oslavu. Asi jsem suchar, ale takove kosilate radobyvtipky me proste neberou.
8. zář 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna jasně že jsou i horší, jsou dokonce lidi, kteří, když to stvoří, tak si to vrcholné dílo nafotí a vyvěsí na FB...
8. zář 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ty potahovky si kupuješ a barvíš sama??? já se chystám stvořit něco holce k narozkám, napadla mně louka s kytičkama a ovečkama, ale nevím, jak je zmáknu vymodelovat..a nebo ještě pokud se mi povede koupit Barbie, nějakou obyč, tak jí od pasu dolu omotám fólií a zapíchnu jí do dortu, kterej bude vypadat jako sukně..jen nevím, kam potom zapíchnout svíčky...
8. zář 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jo, to si pak akorat rek u, ze je to dobra vizitka :slight_smile:. Ja vim, ze lidi pecou dorty i na kseft, ale ja byt culrar a nekdo po mne chtit neco podobneho, tak ho asi odmitnu a reknu, ze takove veci nepecu. To mas jak s dobrym architektem, ten taky nenakreslu dum s balustradou a vezickami, kdyz je to proti jeho presvedceni.
8. zář 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,krásnou neděli všem! :sunglasses:Tak my měli včera fotograf.den,přijel brácha fotit Nikolku,samo že vůbec nespolupracovala,nespala,tudíž na všech fotkách valí kukadla..-co se dá dělat...Ale jsou povedené ,co jsem měla možnost shlídnout.. :grinning: Až mi je brácha pošle, tak se pochlubím..:slight_smile:Dnes nemusím vařit,zbylo nám ze včera,tak jsem jen přidělala nudle a upekla štrudl..a odpol bych ráda vyrazila na procházku,včera nebyl čas,ale dnes bude :wink: :slight_smile: Tak si také užijte poslední letní dny:slight_smile:
9. zář 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka potahovou hmotu jsem kupovala a doma si ji dobarvovala podle toho, co bylo potřeba. Já zatím nemodelovala, ono ne ze všech hmot je to možné. Ale když jsem dělala první potahovaný dort pro dceru k druhým narozkám, koupila jsem jenom potahovku, obarvila nazeleno, potáhla dort a kytičky a berušky jsem koupila už hotové. Na to zatím nemám. Chci se pořádně naučit potahovat a pak jsou jako druhý krok kytičky a pak postavičky :slight_smile: Ale tady ty kytky jsem dělala já, babička mi koupila vypichovátka, tak jsem to prubla :slight_smile:
9. zář 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen A kde se kupují ty vypichovátka?Já objevila tak akorát ty na perníčky,cukroví i když různé tvary..ale musí být i jiné druhy.. :confused:
9. zář 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen nááádherný dortík, jsi šikulka :slight_smile:
9. zář 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ahojky dámy :slight_smile:
my se dnes vrátili z chalupy, bylo to super,malá úžasná, krásně spinkala, vůbec jí netrápilo, že byla v jiném prostředí, zvládla to na jedničku :slight_smile: jen jsem nějaká rozlámaná, vlastní postel je holt vlastní postel. Takže jdu dát vanu a spát, malá je už tuhá, tak se už fakt těším do pelechu :slight_smile:

@aideen jsi fakt šikulka, taky jsem si řekla, že zkusím dortík s potahovkou, hodně mě navnadilo, jak mi všichni chválili ten čoko dort pro manžela k narozkám.........tak asi udělám pak dortík naší El k svátku :slight_smile: ale musím si na to nejdřív nakoupit ty propriety - mám doma zatím koupený jen jedno vypichovátko s takovými kytičkami :slight_smile: Můžu se tě zeptat, jaký máš recept na dortík? děláš nějaký piškotový?

@vormoni už se těším na fotečky Nikolky, určitě budou povedené!!!! :wink:
9. zář 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já kupuju přes hospodynkam.cz. Tam mají hodně. A nebo sestřenka nakupuje přes svetpeceni.cz. Je tam sortiment od potahovek až po válečky a barvy.

@klaire22 recept mám od babičky a nikdy nezklamal. Pečeme ho v naší rodině už od nepaměti. 6 vajec, 150g pískového curku, 150g hrubé mouky, 50g čokolády. Ušleháš dotuha bílky, do toho dáš všechno ostatní (pískový cukr přes sítko) včetně žloutků a zlehka dopře umýcháš. Pečeš tak na 150 až 170 stupňů, dle trouby a velikosti formy cca půl hoďky. Ale je to fakt o troubě. Zkus ho. Je bezvadný. Tady ten dort je pečený ze dvou dávek. Ale každou dárku peču zvlášť, jinak se to nikdy pořádně nepropeče :slight_smile:
9. zář 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to je výbornej nápad to koupit.. jí budou k radosti určo stačit i ty berušky...pokud se nerozhodnu pro tu panenku v sukni. ale my budem mít jednu oslavičku v den narozenin a pak druhou s prarodičema..
letos k svátku jsem jí upekla krtkův dort a krtka koupila v cukrárně, stál teda 40káčé, ale byl krásnej...a ta krtina s ním vypadala super..
9. zář 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka miluju domácí krtkův dort. Dělám ho dost často. Všichni ho milujou :slight_smile: Vždycky ho musím udělat na obří plech, je to hned sežrané :grinning:
9. zář 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen noo výbornej nápad, na plech jsem ho ještě nedělala a tam zmizí spousta tvarohu, že?? TAKŽE ZDRAVEJ MOUČNÍK :grinning:
9. zář 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen děkuji za recept :slight_smile: a tu čokoládu tam dáváš nasekanou na kousky nebo rozpuštěnou? asi hloupý dotaz,ale nevím :unamused: děkuji moc :slight_smile:
A děláš i nějaký světlý korpus, nebo jen tento tmavý? šel by i bez čokolády?
9. zář 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka ani ne, myslím, že dva tvarohy, dvě zakysané smetany. Ale teď si recept z hlavy nepamatuju :slight_smile: A ten piškot dělat je jednoduché. A je fakt strašně dobrý. :slight_smile:

@klaire22 Nejlépe na mlýnku na ořechy nebo na strouhanku. Ale já, když jsem ho neměla, tak jsem ji strouhala na struhadle nahrubo :slight_smile: On ten korpus není tmavý. Je světlý a do toho ty kousky čokolády. Mám ale i na světlý, taky rodinný recept. Kdybys chtěla, tak ti ho opíšu, ten si z hlavy nepamatuju :slight_smile: Určitě by ale šel i bez čokolády. Místo toho třeba 50g nastrouhaných ořechů :slight_smile:
10. zář 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen Děkuji moc, už jsem si ho opsala, jsi moc hodná. No, tak jestli by ti to nevadilo, tak bych poprosila i o ten světlý, dobrý receptů není nikdy dost :slight_smile: Já jak "pekla" manželovi ten dort k narozkám, tak mi ty korpusy upekla mamka, já totiž nestíhala a našla nějaký recept na netu na čoko dort a dávala do toho rozpuštěnou čokoládu a byl tedy vynikající. Jen se tě chci ještě zeptat - po upečení a vyndání z formy, zatížíš korpus vždy něčím, aby nebyl vypouklý, nebo se ti to vždy povede tak, že nevyběhne????
10. zář 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 oki, tak během dne ti ho napíšu. Nebo ho potřebuješ zrovna? :slight_smile:
Ničím nezatěžuju, ono se mi nikdy nestalo, že by byl vypouklý. Vždycky krásně rovný, ale musíš dobře uhladit. A to, co bude nerovné zatřeš v pohodě krémem. Ještě rada, každý korpus ještě rozřízni, vypadá to líp, když není velký kus těsta :slight_smile:
10. zář 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dámy :slight_smile:
Dnes jsem se fantasticky vyspala... Tomík mi dopřál nádherných 6 hodin spánku :slight_smile:
Asi byl z víkendu tak utahen, že ani v noci neměl hlad.. měli jsme návštvní dny.. a tak to bylo náročné pro nás všechny.

@aideen moc krásný dortík, můžeš mi pls taky poslat receptík?

Jinak máme za sebou den strávený v Motole a bohužel nebyl poslední :frowning2:
Tomík na levém palci nádůrek.. zatím přeně neví co to je :frowning2:
Bohužel to má od narození a dr si toho nevšimla, až já doma... neroste to, nebolí.. Na vyšetřeních jsme byli jako exoti.. chodili se na nás dívat všemožní doktoři... a jelikož je ten útvar přes celý článek prstíku, tak s tím ted nic delat nebudou.. jen pozorovat... na kontrolu jdeme za cca měsíc.... začínám být z toho na prášky...
Tomášek papá jako drak a zatím se u mě rozhodně neprojevuje to, že po kojení se hubne.. ba naopak jsem od porodu přibrala 2 kg :rolling_eyes: A to jím praivdelně a míň a už zase cajdám pořádně s hafanem po venku...

Včera jsem poprvé byla venku s Tomíkem v šátku, je to super, celou dobu spinkal a já měla volné ruce a zároveň jsem věděla co dělá, prostě super.

Tak já zase pádím, krmit :slight_smile:
10. zář 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,tak to ses vyspala jako já..taky většinou spíme podobně :wink: ,ale má i svoje dny.. :confused: :sweat_smile: To mě mrzí s tím nádůrkem,to jsou ale diagnozy.. :frowning2: Doufám,že to bude dobrý,tak jako většina těch,co tu už měli problémy a ne malé.. :wink: Držím palce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak já myslela,že máme dnes 6.týdnů ale podle tady toho počítadla až za týden..jsem fakt asi debil,že to furt počítám blbě.. :astonished: Chtěla jsem jít s malou na kontrolu + náušničky..asi teda ještě počkám.. :sweat_smile: :confused: :rolling_eyes:
10. zář 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no, já si taky myslím, že 6 týdnů bylo Tomíkovi včera.... nebo ne?!?!?, kde si našla počítadlo?
10. zář 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak brácha poslal pár fotek,posílám jednu - zbytek dám do alba:slight_smile:Včera jsem nás vážila a vypadá to, že už máme 3900gr:slight_smile:
10. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vormoni aha, uz jsem to našla.. jestli ono to nepočítá teď klasický kalendář a ne lunární... to by to pak zhruba vycházelo, ne?
10. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek