• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@vormoni tak to je luxusní výraz :slight_smile: Tomík měl před týdnem 4390 g.. už to není maličkaté robátko... roste před očima a ten čas letí jako splašená mrcha..

Nevíte někdo kde se dají sehnat dudlíky Mam - latex? Sehnala jsem jeden na izerát (růžový :frowning2: ), jen tak na zkoušku a moc Tomovi chutná a jako na potvoru je nemůžu sehnat, už jsem prolezla asi 5 jrámů a nic...
Nemáte někdo třeba nechtěné nebo navíc?

O víkendu jsme koupili autosedačku, je to hodně dopředu, ale přítel v práci dostal kuponek na selvu 25 % - dny marianne... sice jsme koupili "jen" o cca 200 levněji než na netu, ale alepoň nám paní dobře poradila, tedy alespon máme ten pocit.. ale těch peněz... humus... dost jsme vykrváceli. Ale kdyby se neco stalo, tak bude mít Tomík alespoň šanci..
10. zář 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,díky:slight_smile:Tak jsem koukla do šuplíku s dudlíkama a jediný nerozbalený mám a je to on MAM latex v zeleném s žábou..Jestli chceš, tak ti ho pošlu:slight_smile:))Nám chutná obyč.kytička..ostatní plive a tento jsem nerozbalovala :wink: Ani nevím, kde jsem ho vzala,nebo dostala..možná je z DM?.. :sweat_smile: :confused:
Mě přijde že je furt malinká,ale kejtičky se už buclatí a prý tvářičky..Podle kalendáře je to dnes 6.týdnů ,co se narodila a mě končí šestinedělí?Nevím jen jestli máme jít na tu kontrolu teda teď nebo až další pondělí se týden dokončí?Jsem pako,poraďte.. :sweat_smile: :confused: :rolling_eyes:
10. zář 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jé, no to by bylo super, kdyžtak mi písni do soukr. zprávy č. účtu a cenu a já Ti to hned pošlu i s adresou :slight_smile:
K dr. jsem se objednávala dnes, stejně mají plno a tak jdu na kontrolu až za týden, takže nemám co řešit... nic mě nebolí, žádné obtíže nemám, tedy o žádných nevím.... a sexik tak ok.. tedy do dneška.. protože to vypadá tak že jsem dostala měšíčky.... taky to mohlo ještě chvilku počkat.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

O víkendu jsem prolezla 3 DM a MAM vedou, ale všude jen silikon, silikon a silikon.... a když jsem se dovolila zeptat na latex, tak jsem měla smůlu, že prej na to namají místo a zboží mají ted dost...
10. zář 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Takhle vypadá,je placatý to do pusinky..Já nevím kolik stál,mám ho doma fakt 5let..netuším,nemusíš mi dávat nic stačí poštovné,jen písni adresu.. :wink: Já jsem objednaná na gyndu příští týden,ale s malou máme přijít v 6.týdnech takže ted,nebo až za týden? :astonished: :sweat_smile: :confused:
10. zář 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no, to je přesně on:slight_smile: žádnej průhlednej silikon.. díky moc adresu písnu
koukala jsem do očkováku Tomíka a místo prohlídky v 6. týdnu to tam dr. přeškrtala a napsala 1 měsíc a to bylo 21.8... takže 3 týdny a 2 dny..... asi bych tam šla už teď, ať počítám, jak počítám, tak ukončených 6 týdnů už máme... :grinning:
10. zář 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ok,tak já ti ho pošlu a pak ti písnu,kolik jsem platila.. :sunglasses: Tak tam zajdeme dnes,stejně nemáme co dělat.. :slight_smile: A naušnice vezmu s sebou,kdyby už chtěli.. :sunglasses: Trochu se bojím,ale budem to mít za sebou.. :sweat_smile: :confused:
10. zář 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to budu držet palce, aby to malou princeznu stálo co nejméně slziček. Tady u nás dělají naušničky až po očkování.. v cca 6 měsících..
10. zář 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ tyhle dudlíky mají v DM :slight_smile:
10. zář 2012 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve já fakt obešla v Praze 3 a všude měli jen silikon :frowning2:
10. zář 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli na té kontrole,vše ok,vážíme teda míň než doma 3780g a máme 56cm :sunglasses: A už jsme nechali píchnout ty naušničky..uff,my s Kubíkem za dveřma,a malá plakala uvnitř..Ale bylo rychlý a ted už je to snad dobrý,papáme a jsme veselá :grinning: Cestou hned usnula v kočárku a jelikož jsme neměli u sebe peníze šli jsme domů na ledňáka schladit se v tom horku,a slyšeli jsme hřmění a ted už je i zataženo a vypadá to na bouřku.. :astonished:
@mina_ Myslela jsem že ti to hned pošlu,měla jsem to s sebou,ale jak jsme neměli peníze tak to nešlo,takže asi zítra,ju? :wink:
10. zář 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uplakaná ,usínající ,ale už velká holka s náušničkama.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. zář 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
holky já dnes padám na hubu, mám nějaké střevní potíže, ráno jsem lítala co pět minut na záchod, zastavila jsem to až hořkou čokoládou. do toho malá vůbec nespí, začala mě z ní neskutečně bolet hlava a nějak jsem si blokla záda - no prostě den fakt na ho.... :frowning2:
zítra jdeme na rotarix a pak taky na pořádný nákup, jsme tu jak u snědeného krámu :frowning2: ještě že mi mamča dala od oběda řízky,manžel mě co k jídlu, já dnes nebyla schopná absolutně ničeho.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
10. zář 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ mají je vždy v DMku, my je máme rádi taky, nejlepší dudu je od MAMu :slight_smile:
10. zář 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni je to šikulka statečná a moc jí sluší :wink:
10. zář 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni Prosim,kde shanis ty kyticky? Bobes dudlik bojkotuje,MAM plive,chci jeste zkusit tuhle klasikua pak to vzdam...
Diky:wink:
10. zář 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ (já dělala čoko korpus) recept najdeš výše, psala jsem ho klaire :slight_smile:
@klaire22 holky, tady je recept na světlý korpus. Taky se mi ještě nikdy nestalo, že by se nepovedl. A to jsem ho pékávala v naprostých začátcích.
4 vejce, 160g moučkového cukru, šťáva z 1 citronu, 120g hrubé mouky.
Ušleháme tuhý sníh - do toho zašleháme moučkový cukr. Vmícháme žloutky, šťávu z citronu a nakonec opatrně vmícháme mouku. Zase pečeme ve vysypané a vymazané formě dle trouby, ale víc jak na 150 stupňů bych ho nepekla. Jo a neotvírat troubu nejméně 15 minut, jinak se zdrcne. Tohle množství je tak na menší množství. Pokud je forma velká, dělala bych tuhle dávku a půl této dávky dohromady. Takže ze 6 vajec.
10. zář 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak zdravím holky. Konečně jsem se dostala na déle ke kompu :slight_smile:
Víkend byl úžasný. U tchána bylo skvěle ... chlast, jídlo a odpočinek :slight_smile: Co víc si přát (já teda zvládla malé pivo, ale na víc jsem neměla odvahu :slight_smile: ). Měla jsem docela obavy, co s malým změna prostředí udělá, ale tomu to bylo tak jedno. Celý pátek, sobotu a část neděle vlastně prospal. Všichni říkali, jak mám úžasné miminko :grinning: No a malá byla ve svém živlu. Sice vypadala jak malé cikáně, ale byla šťastná :slight_smile: Nejvíc ji bavilo teda opékání špekáčků a plastelína. Takže na vánoce koupím nějakou mega spešl plastelínu a budeme tvořit :slight_smile: Aspoň mám vymyšlený další dárek :grinning:
10. zář 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni krásná prdelka. No a naušničky ... prostě krasavice! :slight_smile:
@kamino u nás mají ty dudlíky kytičky v Jednotě v drogerce :slight_smile:
@klaire22 my jsme dneska poprvé celé odpoledne sami. Myslím teda já a děti. Takže docela nestíhačka. Malá před chvílí dovečeřela, ještě dokouká pohádku a dávám ji nakutě. Malý naštěstí už spí. Koupala jsem ho v šest a než kdesi cosi tak od sedmi chrápe. No ale dneska byl teda šílený. Střídavě jsme kňučeli, kojili a blinkali. Asi ho trápilo bříško. Jinak jsme kromě noci naplno v látkovkách :slight_smile: Nejvíc mám teda zatím ráda čč narovno. Sice kakání sem tam proteče až na svrchňáky, ale mám jich dost, tak mě to netrápí :slight_smile: A taky vv dávám často. I jsem dneska zkoušela anavy easy no a asi ještě tak ze dvě pořídím :grinning: jsou fakt bezva. Sice do nich ještě nekadil, takže kdo ví, jestli to udrží, ale jinak spokojenost velká.
10. zář 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no my jak měli včéra tragickej, tak jsem vytáhla papírovky, protože malá srandila o 106 a ještě se prát s plínama,když mi bylo fakt mizerně, to neeeee :slight_smile:
já mám easy 6ks a řekla bych že je to dostačující :slight_smile: a ani hovínka mi zatím z nich neprotekly :wink:
11. zář 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen jinak moc děkuji za recept, jsi zlatá :wink:
11. zář 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 mě ti ten můj ogar normálně kadí bokem. Nevím, jak to dokáže, ale uprostřed plenky není nikdy nic, ale vše je u nožičky naboku. Kalhotovka to pobere docela dobře, ale jinak prostě bohužel. I z papírovek se mi pokaždé prosral, takže prát pleny a nebo oblečení pro mě vyjde nastejno :slight_smile:
Nemáš za co! Snad se povede :slight_smile:
11. zář 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no, mě taky dost často kaká na boku, jak jí kojím na boku i jí pak dávám dost často spinkat na bok - i když je odgrclá i si ublinkla, tak stejně nemám klid a odvahu dát ji spát narovno, představa, že by se mi zadávila ve spánku mě fakt děsí...........jj, kalhotovky mi to taky poberou, u čč na rovno když né čtverce, tak to většinou chytnou pulky :slight_smile:
11. zář 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen chci upéct mamče k svátku dortík - má 16tého svátek, tak snad se povede - jen teda budu muset ještě objednat nějaké propriety - potahovku a tak :slight_smile: chci zkusit na začátek něco jednoduchého.jen potáhnout a na vrch nějakou kytičku nebo tak něco :slight_smile:
11. zář 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 malý mi na boku spát nechce, takže je normálně na zádíčkách. A i tak kadí bokem. No nevím, jak to vždycky dokáže :grinning:
Potahovku ti můžu doporučit na začátek buď K2 a nebo potahovou hmotu Wilton. Ta první ale musí být podsypaná a nejlépe ji válet na pečícím papíru, aby se ti pak líp přenášela na dort. Má tendenci se trhat. Ale chuť je naprosto bomba. Není přeslazená a chutná po mandlích jako marcipán. Wilton je sice dražší (neprodává se po kilu ale po půl kilu), ale netrhá se, nemusíš podsypávat. Ten je super i na tvarování. Nelepí se a pěkně zasychá. Akorát chuť je teda příšerně sladká, taková jakoby umělá. Zkoušela jsem i Roll decor icing, ale od toho jsem upustila. Chuť nic moc a dlouho nevydrží vytáhlý aniž by netekl.Ale zase se sním dobře pracuje. Jo holt každá hmota má něco :slight_smile: Já pracuju teď jenom s K2, sestřenka zase s Wiltonem, ale postupně taky přechází na K2 kvůli jeho chuti a taky kvůli tomu, že když se ti na potahovce udělá vryp, tak u K2 to krásně vyhladíš. U Wiltona to jde těžko. :slight_smile:
11. zář 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to je krásná princezna :slight_smile:

Tomík si od rána povídá a chce pozornost, takže jakmile se vzdálím od postýlky, tak spustí, takže dnes toho asi moc nenadělám.... ale už by to bylo třeba....

@aideen naši drobečci na to mají talent :slight_smile: Já jsem o víkendu poprvé vytáhla ven Tomíka v zavázaného v šátku. Této slávě předcházel vázací trénik doma.. a když už jsem byla v týdnu konečně s úvazem spokojená a malý neřval, tak jsem chtěla jít rovnou ven, ale to mrně mělo jiné řešení... podělal se tak, že to plínka nezvládla a odnsly to dupky a dost i šátek... takže jsem šla místo "venčení" prát... ze štáku to naštěstí pustilo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na bok se mi Tomík točí sám, ted když chce, jinak leží na zádech... občas ho pokládám na bříško, ale to se mu vůbec nelíbí..
11. zář 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,díky za pochvaly :sunglasses: :slight_smile: Já dnes nemusela vstávat do školky,tatínek mě vystřídal,i když že bych spala co se vypravovali to se říct nedá.. :rolling_eyes: Jaksi byli hluční.proč taky šeptat,že.. :angry: Kojili jsme ve tři třicet a pak až v 8hod.. :slight_smile: Ouška nás snad nebolí,je furt na jednom boku a je to dobrý :slight_smile: Měla jsem z toho strach.. :sweat_smile: :confused:
@kamino Já tu kytičku mám doma 5 let,byla původně pro Kubíka..zkusila bych drogerii teta a třeba jednotu.. :wink:
@aideen tak to je prima že sis užila víkend,malý byl hodný a Bronička měla změnu a vyřádila se:o)Plastelína je bezva věc,Kubíkovi jsme ji kupovala snad celý rok,co jsem ji poprve donesla,vždy ho to zabavilo..spoustu vykrajovátek a tvořítek..ale pak už mě přestal bavit uklízet ten svinčík,i přes igelit na stole to samo bylo i pod stolem a všude kolem..kolikrát ji nechal stvrdnout..takže ted ji má už jen vyjímenčně,ale vždy je mooooc rád a hned něco vyválí.. :grinning:
@klaire22 ahoj,my spíme taky na boku ,ale kadíme doprostřed :wink: Tak jak je,už je to lepší?
11. zář 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@aideen
haha a než jsem dopsala předchozí věty, tak se ozvalo cosi z postýlky a když jsem viděla tu spoušť, tak jsem se musela smát... Tomík na zádech a bokem venku snad vše... takže jdu prát a drbat michaná vejce ze všecho...
pa
11. zář 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni Diky moc...budu hledat:wink:
11. zář 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek