• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aideen Jo,taky to dela...uplne se zacne odtahovat,sermovat rukama..jako bych ho snad chtela otravit...nechavam to byt, chvili chovam,bud usne,nebo se prisaje treba za pul hodiny...
17. zář 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino taky tak. No jak usnul, tak se vzbudil až snad za pět hodin. Docela jsem nechápala, když vlastně snědl jenom půl dávky, co jí normálně.
17. zář 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Pritel si to vysvetluje tak,ze zkratka nema naladu :wink: vcera taky po tom hysteraku chrupkal od 9 do 3..uplne vynechal pulnocni krmeni...ale pak to bylo v pohode:wink:
17. zář 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, zdravím. možná je to trochu blbý se k vám takhle přidávat, když jsme rodili o měsíc dýl, ale diskuze na srpen 2012 nějak vázne. jsme jen měsíc od vás tak možná máme stejné problémy :slight_smile:
17. zář 2012 ve 22:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrisek17 vůbec nevadí :slight_smile: Vítej :slight_smile:
17. zář 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
super děkuji moc :slight_smile: ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s rektální rourkou. máme problém s prdíkama. dokážeme trpět pořád. včera jsme měli během 10ti minut 5 plnejch plínek a za 2 hodiny už zase plakal prdíkama. máme dost pronikavý řev, ze kterého asi brzo ohluchnu :/ bohužel nemám svoje mlíko, takže musíme dávat umělou a dáváme do každého jídla 15 kapek sab simplexu. už jsme vyzkoušeli i espumizan a přijde mi,že nic nepomáhá. už vždycky jen sedím a brečím s ním bezmocí ..
17. zář 2012 ve 22:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 já ji doma mám, ale popravdě jsem ji nikdy nepoužila. Starší problémy nikdy neměla a syn je teď taky ok. Ale pokud už nevíš, kudy kam, tak jednou za čas to neuškodí. Nesmí se to ale žeprej často, aby si na to nezvykl. Možná ti holky poradí víc :slight_smile:
17. zář 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj pamatuju si, že ségry syn taky trpěl a nechtěla to moc používat, aby si na to nezvykl a pak se dokázal vyprdět sám.. ale občas už doopravdy nevím.. bojím se s ním i kamkoli jet, jestli zas nebude trpět..
17. zář 2012 ve 22:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 Ahojky, co si pamatuji, tak pak ještě před 4 lety existovali probiotické kapky, které byly dost drahé, ale prý nejúčinější.....jezdili se dokonce kupovat do Polska, kde vyšli levněji. Na rouurku jsem se ptala v nemocnici, když tam malý ležel, kdyby měl problémy až se vrátíme domů a doktorka mě ujistila, že v případě než aby se mimís trápil, že to mám použít jakbude potřeba, přesně jsem se bála, aby si nezvykl a pak už to bez toho nešlo, ale v Motole mi řekli, že toho se bát nemusím....A co jiné mlíko?
18. zář 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 vítej v babinci :slight_smile: Rourku máme doma taky, ale ještě netknutou, zatím zvládáme bez.. Tchyně odchovala 3 kluky a tvrdí, že na prdíky pomáhá nahřátá plínka žehličkou a přiložit na bříško, ještě jsem ani to nepotřebovala zkoušet.. tak to třeba zabere.
@zlatelevizeedna @klaire22 @aideen
No, tak a mám z toho stejně guláš..... Jdu teď vykopat hafinu, bo mi ji příte z venku přivedl jako bahnitou kouli a pak si ty odstavce od váš přečtu ještě znovu a znovu a znovu :grinning:
Doma mám cca 50 - 60 klasických čtvervových plenek, různé velikosti, ale většina je 60 x 60 cm.. spočtu si je přesně

Jak perete vajíčka? Já plínky používám jako podložku při přebalování a když to plínka schytala, tak me čekalo mnohaminutové drhnutí v umyvadle s mýdlem s jelenem.. taky tak všechno drhnete? Protože kybych tam měla v ruce a pak v pračce (na min 60, ale raději na 95) prát 20 plínek denně, tak to moc velká úspora nebude... přistihla jsem se, že mám OBR spotřebu vody.
18. zář 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ určitě vyzkoušej žlučové mýdlo. Jak od dm tak od ulricha. Mě s tím pustilo naprosto vše, dokonce i skvrny od pampelišky, co měla bronička na tričku. A na miminčí kakání je to neocenitelná věc :slight_smile:
Ty klasické čtvercovky, co máš doma, ti určo stačit budou. Neprala bych každý den, ale tak ob den. Já osobně peru až třetí den. Ty čtverce jsou za půlden suché. A taky myslím, že prát plenky na 95 je zbytečnost. 60 ti úplně postačí a spotřeba je pak daleko menší. Já třeba už blinkací plenky a plenky pod hlavičku peru klasicky s prádlem na 40. Jenom v šestinedělí jsem prala na 60.
18. zář 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_
@aideen taky pouzivam zlucove mydlo, doporucuju vic to z dm, min smrdi a je levnejsi :slight_smile:, peru taktez kazdy treti den na 60
18. zář 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já peru jen na 40st a na kakání a jiné fleky dávám ariel na skvrny nebo zkusím jen jelení mýdlo..ale spíš ten ariel..Zatím se vypralo vše i mlíko.. :sunglasses: Tak jdu něco dělat,jelikož jsem před chvílí teprve snídala..a za chvíli půjdu do školky..malá mi usnula v náručí,musím toho využít.. :wink:
18. zář 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 Vítej u nás :slight_smile:
s rourkou taky zkušenost nemám, my moc na prdíky netrpíme....dávám preventivně lefax.......a párkrát jsem nahřívala žehličkou plínku........ale jak říkám,malá na ně skoro vůbec netrpí, prdí si krásně sama v postýlce :wink:
18. zář 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jj, žlučové mýdlo je super......jen já mám teďna ruce nějakou virážku - od porodu a to žlučové mýdlo na to není zrovna super :frowning2: ale jinak pouští dobře :slight_smile: a stojí pár kaček :slight_smile:
18. zář 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak plíny peru jenom na 60 a stačí do až do háje :slight_smile:
18. zář 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jdu něco dělat, malá spinká, dorazili plínky, tak se tu s nimi mazlím, zase slintám nad novými, které dnes přidala na e-shop, chjo............a půjdu asi žehlit :frowning2: brrrrrr :frowning2: a mám tam ještě 3 pračky prádla :frowning2: brrrrrrrrrrrrrrrr :frowning2:
18. zář 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 Ahoj,vítej..bohužel ti také neporadím,my s prdíkama problémy nemáme.. :sweat_smile: Doufám,že ti některá z metod pomůže,musí to být hrozné,když ti tak pláče a ty nevíš jak mu ulevit..určitě bych zkusila i tu rourku,jedna z nás tady o ní psala,tuším neeve..že ji používala u své dcerky,ale než na ni najeli, tak že to bylo dlouho a malá zbytečně trpěla..doporučovala ji :wink:
18. zář 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen chystám se péct korpusy na dort.. prosím, na které straně jsi psala rcp?? chci oba, tmavý i světlý, udělám tenké placky na střídačku..
@petrisek17 zkus tu rourku.. když jsem si já blbec dala houbovku, tak malýmu moc pomohla.. od tý doby docela dobrý, dávám si bacha..nebo lze uvolnit i pomocí digi teploměru s měkkou špičkou, ale ta rourka je lepší. pomalu zasouvat, jde to dost hluboko, nebát se :wink:
@zlatelevizeedna já nepředpírám...mám je v kýblu vedle pračky, prášek používám na bílé z DM denkmit, pak hodím máchání navíc a je to ok.. sice tam občas zůstane zažloutlý flek, ale jednou za čas to dám na 90 a je to..to mám flekatější osušky od slunečnicovýho oleje...
18. zář 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 hele nebo ještě jeden tip, ale pokud ti prcek nereaguje moc na sab simplex, tak nevim, jak to zabere.. nakapu na dudlik pár kapek, dám mu ho, jak vycumlá sabík, tak zase, až dostane dávku...a vzít do náruče, zabalit do dečky, zahřát..
18. zář 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka popravdě vůbec nevím. Ale když tak písni @klaire22 , ta si psala oba. Nechce se mi tím vůbec procházet :sunglasses:

Jinak zdravím :slight_smile: Dneska jsme byli všichni popřít manžově babičce k narozeninám a ke svátku. A takto to vypadalo ...
18. zář 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@aideen našla jsem to, měla jsem štěstí, tipla jsem stránku a trefila se..
18. zář 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen krásná rodinka :slight_smile: sluší vám to :slight_smile:
18. zář 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka tak to je fajn! Já jsem dneska nějaká hotová, tak se mi v tom nechtělo hrabat :slight_smile: Ať se pečení podaří! :slight_smile:

@klaire22 díky :slight_smile:
18. zář 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tak mám v lednici polotovar: čtyři vrstvy korpusu na střídačku světlý a čoko slepené krémem z tvarohu,šlehačky a créme oléé...a boky jsem pomatlala šlehačkou s tvarohem a polepila cukrářskými piškoty.....nahoře je to pomatlané taky, zítra na to příjdou rozmražené jahody a zaleju to červeným želé..piškoty stažené růžovou mašlí...jsem zvědavá, jaký to nakonec bude..
takže spotřeba: 10 vajec, mouku a cukr nepočítám, na krém celkem tři tvarohy, dvě šlehačky, vanilkový cukr, trocha mléka a pytlík créme olé...šílený..doufám, že bude dobrej...a hezkej...
jdu vymýst koš, dám si kakao, pak krmení chlapečíčka a spinkááát.. ráno vypravuju oslavenkyni s tátou do Prahy, bude s ním v práci, mají nějaký celodenní program o ptactvu..
19. zář 2012 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Doufam,ze hodis foto:wink: jsi sikulka,ja jsem rada,ze stihnu uvarit a udrzet byt v prijatelnem stavu...fatk jsi dobra:wink:
19. zář 2012 ve 02:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Krasna rodinka:wink: copak to mas za nositko? Moc o nejakem uvazuju,zjistila jsem,ze nas kocarek by teren nezvladl,tedy nechci to riskovat,aby se nerozpadl a u nas pry zacinaji rust houby...vzhledem k tomu,ze Bohous moc houby hledat neumi,tak by byl pouzitelny jako nosic ditete a ja bych se starala obema o proviant:wink: Kdyby ten nas pavianek bral flasku,tak jsem bez starosi,ale stale ji tvrde odmita,tudiz babicka nenakrmi,tak me napada pouze toto reseni...
19. zář 2012 ve 02:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka no šikula! Nepísla bys sem recept na ten tvůj krém. Kolikrát se mi nechce dělat klasiku s máslovým a s potahovkou, tak něco takového bych uvítala :slight_smile:

@kamino tohle je moje milovaná Manduca. Nejlepší věc a investice, co jsem kdy měla :slight_smile: mrkni na nosenideti.cz, kupovala jsem ji tam :slight_smile: Začíná být už ale chladněji, tak si k ní chci dokoupit ochrannou kapsu, abych mohla nosit i v zimě. Je to paráda, hodně jezdíme busem a vlakem, tak se s tím člověk nemusí tahat. A jak říkáš, do lesa je to ideální :slight_smile:
19. zář 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Aha....tak to je mi jasne:wink: bohuzel je i dost draha a ja si nejsem jista,jestli ji vyuzijeme....kvuli par vyletum do lesa mi to prijde dost..ja moc do mesta neprijdu a pokud jedu napr.k nekomu na navstevu,tak je kocar idealni,protoze do nej dam vsechny prebalovaci potreby a.t.d...navic jsem docela motovidlo a v nadchazejici zime bych se strachy asi po...nez bych dosla na autobus abych neupadla:wink: ale moc se mi libi. Neznam nikoho,kdo by na ni nadaval:wink:
19. zář 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino já doteď doma nepřiznala, kolik stála :grinning: Ale jelikož má malý všechny věci poděděné po prvním dítku, tak jsem si pár věciček takto dovolila. A Manduca byla mezi nima. Já ji využívám hodně. V podstatě kočár leží ladem, jenom když jedem k tchánovi, tak ho beru, protože tam není postýlka ani jiná odkladná plocha na dítě :slight_smile:
19. zář 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek