• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
ahojky, děkuji všem za zprávičky. dneska máme další záchvat, už ho mám od 6 hodin na sobě .. dala jsem mu najíst a hrozně se u toho kroutil.. pak na chvilku usnul na mě a od té doby křičíme. zkusila jsem tu rourku, ale asi dělám něco špatně. strčila jsem mu jí tam podle toho co jsem si přečetla na netu někde na diskuzích, ale ani si neprdnul, ani nekáknul.. dala jsem jí tam cca 1-2cm a trochu kroužila. asi mi z té jeho píšťalky upadnou uši :( nahřála jsem plínku a taky nic.. nechce někdo mimíska. v pátek mu bude měsíc - jen za odvoz :grinning: značka - hrozně piští :slight_smile:
19. zář 2012 v 09:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahj holky,zdravím opět z Rakovníka..u nás celou noc lilo.. :astonished: A já měla prádlo venku,takže jsem ho ted znovu vyždímala a sušíme doma..
Jinak jsem konečně pochopila ,co je to ta vaše manduca.. :wink: přijde mi to jako nosítko ,co mám i já od babybjornu,půjčila jsem ji kámošce co má už ročního prcka a tuším si brzy o ni řeknu zpět,jelikož je to fakt bezva věc..mám k ní i zimní kapsu..a s Kubíkem jsem ji používala..Kupovat jsem ho nemusela,dostala jsem ho jako dárek od kámošky s tím,že jednou až bude mít ona dítě tak jí ho dám :wink: Tenkrát stálo kolem 2tis :astonished: Je bytelné,ne jako to nosítko od chicca co jsem dostala ted ke kočárku ve výbavě,jsou v tom dost rozdíly koukám.. :sweat_smile: :confused:
@petrisek17 To je teda smůla,že ti nic nezabralo.. :frowning2: A co dr.neporadil ti? :confused:
19. zář 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka No klobouk dolů co ty zvládneš..Také se těším na fotečku,určitě bude krásný a i výborný:slight_smile: :sunglasses:
19. zář 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni k doktorce jedeme zítra na vážení a taky na kyčle. jsem zvědavá, jestli pojedem s koncertem nebo ne. :( když jsem doma, tak řev slyším jen já, ale pak někde mezi lidma, koukají na mě, jako bych to dítě trápila. bohužel už ze mě prcek asi cítí ty nervy. tak koukám, že jsem se k vám přidala a zatím slyšíte jen stěžování :/ závidím všem, kterým dítě pláče maximálně trochu, když si chce říct o jídlo.. malej má takovou sílu, že jak jsem si ho dala na prsa, abych ho hřála tak on je jak malá housenka, šplhá se po mě nahoru a zvedá hlavu na všechny strany - tak mi zeštípl celý krk. vypadám jak po zásahu nějakých násilníkem :slight_smile:)
19. zář 2012 v 10:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 tak to je mi líto, že to nezabírá. Právě mi psala kámoška, že mají koliku. malý přes den v pohodě, ale jak začne večer tak začne ječet až do rána. Je to smůla. Má teď třítýdenní miminko a k tomu rok a půl starého raracha. No na palici.

@vormoni hlavně aby bylo ergonomické. Jinak je jedno, jaká značka :slight_smile:
U nás teda nepršelo a ještě ani neprší, ale plenky radši suším doma. Stejně je tam tak nějak divně, tak by to akorát víc navlhlo.
19. zář 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Přesně tak,kočár je ideální a nosítko zase když chceš třeba do krámu kde se kočárem nedá vjet,ale je to omezené dobou,protože jak říkáš věci na kojení a přebalování bys musela mít v báglu na zádech aby ti zůstaly ty "volné"ruce.. :wink:
19. zář 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no nám bude tenhle pátek měsíc, takhle jsme s kamarádkou jen kousek od sebe. my (musím zaklepat) přes noc docela dobrý, většinou vyjde krmení na půl 8 nebo tak nějak a pak spí skoro do půlnoci, ale pak další krmení už je častější.. a ráno tak kolem 6-7 začne strašný řev. asi nemá rád, když tatínek odejde do práce.. :slight_smile:
19. zář 2012 v 10:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já mám takovou látkovou trochu větší kabelku a vejde se mi tam vše. A to vláčím látkové plenky :slight_smile:
19. zář 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 můj malý taky tak nějak, ale nevyvádí jako že by řval, ale spíš se jenom tak kroutí a kňourá. Ale většinou to nemá dlouhého trvání. Pak se vykadí a je klid. :slight_smile:
@vormoni tak to jsme na tom stejně, taky jsem měla přes noc venku plíny, já na ně zapomněla a ráno už jsem je házela do pračky a ždímala :frowning2: u nás byla i bouřka :frowning2: dneska mi v noci malá nechtěla moc usnout, uspávala jsem asi půl hodiny,ale nakonec zabrala a vstávaly jsme ve čtvrt na sedm!!!!

@petrisek17 to je mi fakt líto, že máš s maličkým takové trápení........někdo říká,že jsou prý skvělý kapičky Bio Gaia, zkoušela jsi je??? nám pomáhá ten lefax před každým kojení a malá prdí v pohodě :slight_smile: Když se mi kroutila, tak jsem nahřívala tu plínku a nebo při koupání jí dávám teplou žínku na pupíček - preventivně :slight_smile: jinak opravdu nevím, co ti poradit :frowning2: musí to být šílený, tak se hlavně drž!!!!!
@aideen No tak já myslím,že tahle značka má jen kvalitní..za ty peníze doufám :sweat_smile: :confused: Mám ho domauž 5 let takže jsem nenašla to samé na netu,ale je stejné jako tyhle:

http://www.detskydum.cz/detail/babybjrn-nostko-active-538301/

Já mám tmavě modré:slight_smile:
19. zář 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jde hlavně o to, aby tam to dítě neviselo. Tady tomu bohužel je. Nožky by měly být kvůli kyčlům v M poloze. Ale tak pokud ho používáš jenom občas a na krátké trasy, tak by to snad nemělo vadit :slight_smile:
19. zář 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni
@aideen Ted jsem si toto nositko objednala z bazarku za 450. Manducy pouzite jsou bohuzel porad hodne drahe...tak jsem na to zvedava,ta pani co to prodava pry v tom nosila taky prcka,mela jsem obavy,aby se mu v tom neklinkala hlava,ale v pohode :wink:

Ja mam na prcka z 95% veci z druhe ruky,zatim mi prijde zbytecne utracet za nove,vsechny penizr co dostal od pribuznych a znamych ma v obalce,kdyz jsem videla,jaky je tu boj o skolku,tak se asi budou hodit na uplatek:wink: nebo na nekoho na hlidani,jestli sezenu praci:wink:

Tohle spaci pocasi na Bobise pusobi primo zazracne,od 10 jsme chrupkali oba:wink:
19. zář 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino tak víš jak, já mám to nosidlo místo kočárku. Takže v něm je malý třeba i půlden a dle diskusí na nosenideti.cz bych ho do jiného než do ergonomického na tak dlouhou dobu nedala.
Neberte to tak, že vás chci o něčem přesvědčovat či že to myslím nějak špatně. Každá máme své dítě a s ním můžem nakládat tak, jak my uznáme za vhodné :slight_smile:
Jinak já mám taky hodně věcí z druhé ruky. Teda spíš oblečení a textilní věci. Hračky, postýlku, ohrádku a takovéto věci jsem brala nové, protože jsem věděla, že chci mít další děti. Takže se mi to sejde, navíc mám mladší sourozence, dvě sestřenky, takže to v rodině najde upotřebení :slight_smile:
19. zář 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, u nás na diskusi proběhl zajímavý odkaz, tak posílám dál http://www.tribune.cz/clanek/23109-co-narusuje-motoricky-vyvoj-ditete
19. zář 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 Diky za odkaz....dost jsem se vydesila,jsem presne ten typ,co dvakrat za den prekuli prcka na 10 min na bricho a hotovo:wink: clanek vypada seriozne a je tedy dost alarmujici...jeste jednou diky.
19. zář 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino tak se podívej na bazos nebo aukro. Já mám babybjörn, sice je jen do 11 kg (madnuca do 18 kg), ale spokojenost veliká, jezdím takhle k doktorovi a venčit hafana, kdyz se hodne osklivo a nechci tahat kočár :slight_smile: mám verzi originál a je fakt super, i přítel prcka nosí, protože se do toho dokáže zamotat sám :sunglasses:
Mě nosítko stálo z druhé ruky 700 i s poštou, barva je sice opraná,ale nikde netrčí ani nitka a je to dobře zpracované a moc jednoduché na používání, fakt doporučuju, je to lepší na teplé dny, když je chladnějí, tak prcka zavážu do nosícího šátku (do 15 kg). Nožky koukají ven v každém případě, takže když je fakt zima, tak to chce flees fusak nebo tak něco a nebo na tuhou zimu kombinézku...

Jinak co se týče financí - no comment.. až budu pořizovat nějaké ty plenky, tak se o cenách moc zmiňovat nebudu... i když to asi ve finále dost uspoří...

@zlatelevizeedna @klaire22 @aideen
díky za rady, četla jsem si několikrát :slight_smile: takže, když mám dost klasiky, stačí mi tedy svrchňáčky? chápu to správně a pak můžu koupit sem tam kousek na zkoušku? Za plenky je to fakt raketa, ale jestli se to u mě chytne, tak se do budoucna dost ušetří:slight_smile: Můžu na kalhotkový sklad klasické plenky použít snapku a pak svrchňáky?

Včera jsme byli na kontrole a Tomík má už 4700 g, bohužel ho opět nezměřila :frowning2: Kontrola kyčlí taky ok, široké balení už dělat nemusíme a kontrola až v polovině listopadu.
19. zář 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 dočetla jsem :slight_smile: Budu muset malého dávat častěji na bříško. Je fakt, že to přes den stíhám max dvakrát.
19. zář 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jo, kdyz mas ctverce, tak staci snapka (nekdo se obejde i bez ni) a svrchnaky. Bacha na kalhotkove plenky, vznika na nich zavislost :grinning:.
19. zář 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ doporučuju koupit tak troje svrchňáky. Já mám nejradši od Anavy PUL. A do toho můžeš šoupnout cokoliv - kalhotkový sklad, čč narovno, bambusovou vv, kalhotkovou plenu, prostě cokoliv. A jo, na klasickou čč můžeš určitě použít snappku. Akorát to nebude nějak extra savé, takže udělat z jedné čč kalhotkový sklad a dovnitř něčím vycpat. buď vkládačky a nebo já teď když potřebuju ab ybyl malý dlouho v suchu tak dávám jako vkládačku vv vel. S od anavy. A to teda vydrží fakt mega dlouho.
U tebe bych viděla jako nejlepší postup toto. Kup si svrchňáčky, tak troje nejlépe PUL. Pak abys měla tak kolem těch 60 čč na začátek. K tomu tak dvě snappi sponky, roli separaček a klidně bych se nebála koupit i ze dvě vícevrstvé plenky, třeba dvoje kalhotovky a jednu AIO. Vyzkoušíš a postupně budeš dokupovat. Jak si pamatuju tak jsi psala, že máš nějaké čtverce doma, ale dokoupila bych si k tomu aspoň jedno balení těch kikko lux. Ty jsou fakt úžasné a savost je dostačující. Ráda je používám. O pracích prostředcích asi zbytečné psát. Ale jestli můžu doporučit, tak na pokakané plenky určitě žlučové mýdlo.
19. zář 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_
@aideen Prave jsem si objednala Babybjorn z inzeratu zde na Konovi za 480 Kc,tak uvidime...jak jsem uz psala,nemam v planu ho pouzivat casto,ale jsou situace,kdy kocar je neprakticky.

Jak jsem psala vyse...taky bude mit prcek vojnu...Jak se probudi,tak alou na bricho:wink: moc se mu tam nelibi,ale neda se nic delat:wink: ja nechapu,jak nas mamy davaly spat na bricho...ja bych se strachy po...ze se udusi,nebo nejak zrani..nehlede na rev,kterej to po delsi dobe vyvola:wink:
19. zář 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino já mám taky šílený strach a na spaní ho na bříško nikdy nebudu dávat. To ať se na mě nikdo nezlobí. Možná, kdybych měla monitor dechu, tak jo, ale i tak by mi to nedalo. Já právě taky čekám, až se vzbudí a budem pěkně cvičit :grinning: Jenomže nevím, jak to udělám. Jak se zbudí na kojení, tak ho nakojím, nechám odříhnout, chvilku se na sebe smějeme a on pak zase odpadá a chrní :grinning:
19. zář 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ja sice monitor mam,ale i tak...bojim bojim...s tim cvicenim je to slozitejsi,mame to ted podobne,pavian se strasne zlepsil se spanim,dneska chrupka skoro cele dopoledne...usnul v 9 a s malou prestavkou na krmeni chrupka stale:wink: ale uz se budi B-)

Mam vyhodu,ze neni blici,tak myslim,ze za 20 min po nakojeni ho pretocim. A past bude az se z nej bude kourit.
On me brzy bude nenavidet,protoze ho peruju s tim otacenim hlavicky (uz jsou hodne videt pokroky a zacal pouzivat i levou ruku na cucani...to driv nedelal) a ted tohle....matka tyran:wink:
19. zář 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino u nás je to dneska stejně. usnul v devět, v půl dvanácté se zbudil jenom na kojení a přebalení a od té doby chrní stále.
No já mám malého právě blijícího, takže budu muset počkat déle a nebo ho nenechat znovu usnout tak brzo. No uvidíme, co vymyslíme. Dneska stejně prší, tak budem doma.
Jinak s otáčením hlavičky jsme neměli probém. Používá obě strany a i obě ruce. U dcery jsem jí hlavičku ale musela podkládat, protože preferovala vždy jen jednu stranu.
19. zář 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Taky podkladam:wink: a sakra si davam pozor kam cuci..jeho motivace je okno,akvarko,pes a prso:wink: hracky ho zatim neberou..podiva se na ne,kolotoc pozoruje,ale nema touhu se dotknout...zitra mi kamaradka prinese hrazdicku,tak jsem zvedava,jestli to bude lepsi,kdyz na to bude mit vic casu.
On zase usnul!!!! Ted je mi to jedno,do vecera se unavi,ale doufam,ze neusne takhle odpoledne a v noci nebude chtit spolecnost:wink:
19. zář 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino až se teď vzbudí tak přebalím, nakojím a jdeme vyvíjet aktivitu :grinning: Žádné spaní :grinning:
Hrací deku už jsem vytáhla před pár dny. Vždycky, když ho tam dám, tak hledí jak puk, co to je :grinning: Ale nejvíc času pod ní teda tráví dvou a půl letá dcera :grinning: :sunglasses:
19. zář 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen tak to závidím :slight_smile: no ráno bylo uřvaný, a ted je od 10 hodin klid. mezitím se jen najedl a hned zas usnul.. :slight_smile:
19. zář 2012 ve 13:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 nene neslyšela jsem ani o jedněch kapičkách.. kamarádka mi taky radila ještě jedny (název mám někde napsaný), že jim sam simplex ani esumisan nepomohl a tohle jo.. je to hrozný jak se musí všechno zkoušet. jenže mu můžu něco dát a zrovna mu může být dobře a zas naopak. je to těžký vychytat co mu dělá dobře ..
19. zář 2012 ve 13:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen A uz se Bronicka s Petou smirila? Tusim,ze jsi psala,ze zarli...
Tak to jsem rada,ze jsme nic s temi hrackami nepropasli:wink:
19. zář 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ udělala bych to přesně jak píše aideen - prostě do začátku 50-60čč, 2-3 PULky od ANAVY a na zkoušku 1-2 kahotovky a 1 AIO - to tě nezruinuje a aspoň si uděláš představu :slight_smile:
Já když můžu dávám kalhotovky, když dojdou tak 2 čč narovno do PULek :slight_smile: a naprostá paráda. Když jdeme ven nebo k mudře, tak dávám AIO :slight_smile: snapky mám doma dvě,ale ještě ani jednou jsem je nepoužila, bo vůbec nedělám novosklad.
19. zář 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek