• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@petrisek17 my máme ten lefax - on chutná banánově,takže malé i chutná a neprotestuje, když jí ho před papáním dávám do pusinky :slight_smile: a bio gaia je prý účinná, ale dost drahá,stojí tuším přes 600kč :frowning2: a možná by vám taky pomohly laktobacílky - rozpustí se v mlíčku nebo v čajíčku - já to teda malé nedávám každý den, spíš 1-2x za týden, aby se jí upevňovala střevní mikroflóra a nehrozili pak právě tyhle trable a bolení :frowning2: laktobacílky stojí kolem 150kč :slight_smile: a lefax 120,-Kč - zkus kombinaci lefaxu a laktobacílků, když tohle nezabere, zkus tu bio gaiu :slight_smile:
19. zář 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino naštěstí to trvalo jenom chvíli. V podstatě pár dní. Teď bráchu pořád pusinkuje, koupeme malého spolu. Ona by si s ním už nejradši hrála :grinning:
19. zář 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 já mám i kalhotovky na snappku, tak je využiju :slight_smile: Ty plenky mám asi čtyři, navíc dávám kalhotový sklad, takže je využiju. Tak nějak jsou mi ty plenky na snappku sympatické :slight_smile: Hezky variabilní ...
19. zář 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 Ja davam malemu Baby calm, zkousela jsem espumisan, ale moc nepomahaly a mely jakousi chemickou prichut, myslim taky banan. Baby calm obsahuji jen prirodni oleje a chutnaji fakt dobre :grinning:, taky jsem zkousela.
Pak taky pry pomaha, kdyz budes jist probiotika ty, jestli kojis. Jeste jsem nahrivala brisko polstarkem s tresnovymi peckami (dm drogerie), nosim maleho v klubicku a uplne nejlip se vyprdi, kdyz si ho polozim k sobe na bricho - on je taky na brichu a u me v teple, dam mu dudat svuj malicek (sani je propojeno u mimin s vylucovanim) a on se pekne vyprdi. Taky jsem masirovala brisko - hledej Jak pohoupat brisko ve fotoblogu uzivatelky collete (nebo colette, presne ted nevim). Kdyz neni zbyti, tak pouzivam i rourku, ale snazim se co nejmin. Nicmene, kdyz dite dyl rve a krouti se, tak je rourka mensi zlo, nez ho nechat trapit.
Jestli kojis, tak si zkus najit neco o alergii na bilkovinu kravskeho mleka, ta pry zpusobuje az tretinu bolesti bricha u kojencu.
Pokud nekojis, tak si dost maminek chvalilo um od hippu.
19. zář 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino
@aideen
@lenka5731
ted jsem si celý článek přelouskala..... a má to hlavu i patu.. a myslíte, že mi dr. řekne, jak má s prckem cvičit? Jasně, že ne... Takže prosím prosím, poraďte prvničce co s malým uzlíčkem :sweat_smile:
19. zář 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ dělám po koupání tuhle sestavu. občas. protože milánek na prdíky moc netrpí.
1. Sluníčko - naolejovat bříško a ruce a pomalým krouživým pohybem kolem pupíčku po směru hodinových ručiček vyhánět prdíky :slight_smile:
2. I love you - dvěma prsty kolem pupíčku píšu písmena I, L, U.
I vedle pupíčku od tebe zprava odshora dolů
L je obrácené, začínáš na levé straně nad pupíčkem, rovně a pak čárka dolů na druhé straně
U je také obrácené, začínáš zleva, nad pupíček a končí na pravé straně pupíčku dole
3. Harmonizace - střídáš ruce, hladíš bříško odshora směrem k podbřišku, vždy jedna ruka zůstavá na bříšku
4. Vytřepání nožiček - uvolněné nožky vytřepat a pak přitáhnout k bříšku, zase vytřepat a přitáhnout k bříšku. U toho se Milánek vždycky směje :grinning: protože jak přitahuju, tak se nad něj víc nakloním a jemu se to asi líbí :grinning:

Tohle mám od své porodní asistentky, která se specializuje na masáže miminek
19. zář 2012 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak zde slíbené fotky dortu..
ale holky,jestli si myslíte,že jsem bůhvíjak výkonná, tak se uklidněte..tady je takovej bordel, že to nejspíš žádná z vás nikdy neviděla.. uklízím nárazově,ale Toník mně nenechá skoro nic dodělat. uklízení nenávidím, dnes jsem např. místo toho, když Tonda chvíli spla v kočárku, přebrala a uvařila v brutaru pro prasata tři pytle brambor...ještě jsem chtěla kydat králíky, ale to už se vzbudil.. myčka je stále plná, pouštím ji na noc a dnes jsem ji ještě nevyklidila.. po všech plochách se tu válí hromádky čistýho prádla, někdy to ani neuklidim do skříně...mám pokračovat????snad radši ne.. :unamused:
19. zář 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
..ten dort je vynikající...a ten krém je jednoduchej, použila jsem pudink za studena créme oléé vanilkový, šlehat se šlehačkou, pak do toho přidat tvaroh, na tenhle praskly dvě šlehačky a tři tvarohy....lehce osladit, ale nemusí se, podle toho, jak jsou sladké korpusy..konzistence taková aby se to dalo natírat na korpusy i po bocích dortu a neteklo to.. spíš byl hustší, díky pudinku, tak jsem ředila mlíkem..
další foto ukazuje Tondu, když nemůže usnout a rád by.. má na sobě svetr, kterej mu je už trochu malej a triko, který je mu trochu velký :grinning:
19. zář 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ja sice mycku stiham,ale zas mam na strosti jen prcka a ne hospodastvi,takze u pochvaly zustavam:wink: zpocatku jsem chtela mit vse uklizene,tak jsem kdyz maly spal surovala a ted si radsi jdu lehnout,dospela jsem k nazoru,ze radsi odpocata mama a provozni neporadek,nez nevyspala a protivna,ale uklizeno:wink:
19. zář 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kamino to je dobře,že jsi na to přišla tak rychle, gratuluji :grinning:
já jsem tu jednu dobu brečela, byla hysterická, Martin mi říkal, co ti je, jsi normální?? co zas bulíš??? když jsem mu vysvětlila, že mně deptá ten bordel, kterej nejsem při malým schopná zlikvidovat, že jsem si myslela, že budu kmitat kolem zvířátek, plít si bylinky a nic z toho... pak jsem si říkala, že je to konina kvůli tomuhle bulet a být na nervy...takže je tu binec, a já jsem v klidu.. koneckonců zvířátka si sem natahal tatínek, tak co se já z toho budu střílet, ne??? :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ono to bylo na prckovi dost videt,bylo to obdobi,kdy dost brecel,ja byla utahana a chtela jsem mit vse v poradku. Na prcka jsem byla parkrat neprijemna a pak mi doslo,ze to prte za to fakt nemuze a zacala jsem vyuzivat kazde chvilky k odpocinku a najednou se vse nechalo lepe snaset. Pritel je tolerantni a hlavne ani si nevsimne,ze neni vyluxovano,nebo utreny prach:wink: a navstevam pokud se to nelibi,tak maji dve moznosti..bud si toho nevsimat,nebo to muzou uklidit. Ja mam radsi usmevaveho Bobise,co mi dela radost a nebreci:wink:

Pleti zahonku jsem vzdala,zeleninu nemame,jen par kytek a vidim to tak,ze pristi rok je zrusime a zasejeme travu a bude to:wink:Ja jsem rada,ze stiham vycesavat psa a odkalit akvarko:wink:
19. zář 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka no šikovná! Dort vypadá fakt dobře, hned bych si dala ... dneska nevím, co bych sežrala :grinning:

Jinak holky, úklid já kupodivu stíhám. Ale je fakt, že to naše 3+1 docela umožňuje. Mám pidi koupelnu, celkovou rozlohu 70m2 a k tomu jenom jednoho psa a ne kopu zvířat. Kdybych měla stíhat to, co vy, tak teda nevím nevím. Takhle uklidím v pátek celý byt a mám pak klid. Samozřejmě každý večer úklid hraček s malou, umýt nádobí, co se nevleze do myčky a takové podobné úkony.

Jinak musím si trošku postěžovat a ulevit si. Poslední dobou mám šílenou depku. Manžel totiž tak před dvěma týdny přišel s tím, že se ve firmě povídá, že jim vezmou prémie. Ale potvrzené to oficiálně nebylo. Včera si šel pro výplatní pásku. Domů mi donese cca 14.000kč a to tam jsou i odečty na obě děti cca ty dva tisíce. Probrečela jsem večer, nevím, co budem dělat. Zaplatíme za bydlení + internet a podobné poplatky a zbydou nám tři tisíce. Navíc dalo by se říct před vánoci, v době, kdy potřebuju děti zimně obléct. Těch mých 6 tisíc, ze kterých mi po odečtení věcí co mi pravidelně odchází na pojištění atd mi zbydou dva a půl tisíce, nás nespasí. Normálně jsme měli krásný příjem a vyžili tak akorát. Ale teď? Manžel ze dne na den přišel o pět tisíc na výplatě. Nikdo nám nedokáže říct, zda je to trvalé, nebo jenom tento měsíc. Já prostě nevím, co budem dělat. A to si nežijem nějak extra. Jídlem nehýcáme, šetříme, kde se dá. Oblečení (pokud nedostanem příspěvek od prarodičovstva), tak kupuju v bazaru. Už prostě nemáme z čeho škrtat. To chci tak moc, když chci jenom nakrmit rodinu? Celá firma, kde manžel pracuje, je teď na nohou. Nikdo si to nechce nechat líbit. Hodně chlapů tam má třeba i 30 hodin přesčasů a ty nedostali ani zaplacené, ač měli.
20. zář 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to je mazec teda.. hele pokud jde o oblečení, tak za to bys nemusela platit skoro vůbec, já ti klidně pro malou můžu odkládat po holce a posílat, budu ráda, když mi to tady nebude zabírat místo.. co se ti nebude líbit, klidně můžeš vyhodit..mám tu zase hromádku. tak mi písni do IP jak je malá velká a adresu, pokud máš zájem.botky teda bohužel po malý nezůstávaj, ona je zlikviduje.
20. zář 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jsi moc hodná, ale nechci nikoho takhle zneužívat. Zadarmo nic nechci, fakt. Jenom je mi z toho všeho špatně. Přitom firma vydělává, ten dement, co to vlastní, každý rok kupuje manželce nové auto, jezdí si na drahé dovolené. Přijde mi to strašně nespravedlivé ... Manžel kolikrát říkal, že skusí najít něco jiného, ale tady na Valašsku? Bez šance. Už jsem i uvažovala, že půjdu do práce, ale když si sečtu, kolik by nás to vyšlo - hlídání (nemáme hlídací rodinu), sunar (kojit bych nejspíš nezvládala), moje dojíždění do práce ... tak mě to vyjde ještě hůř, než teď. Jak z toho ven? Hypotéku nemáme a ani si nedokážu představit, kdybysme měli.
20. zář 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen jaký zneužívání prosimtě.. já skoro nic nekupovala, skoro vše máme podarované, ale i tak je toho hodně v dost dobrém stavu.. mně by naopak hanba fackovala, kdybych ty dary prodávala..s tou hypotékou buď ráda...a máš pravdu, nevyplatí se jít dřív do práce, my to zjistili taky, ale já musela, měli jsem hromadu nezaplacených faktur, když nám M. rodiče oznámili, že nám sice slíbili podporu až do dokončení stavby, ale už by nezbylo jim, tak sorry.. pak jsme si museli vzít další úvěr a já začala chodit na pár směn do práce..teď dokonce plánujeme, že klidně budu doma o rok dýl, nebo vezmu menší úvazek tady v okolí, do Prahy se mi dojíždět nevyplatí a rodina by tím hlavně moooc trpěla..radši se uskromníme.. a tatínek každou chvíli mele o třetím...no držím palce, ať je to jen krátkodobá věc, třeba potřebujou majitelé něco zaplácnout..nebo dělá v lihovarnictví?? :unamused:
20. zář 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka
@aideen
tak s vejplatou na pytel mi dom chlap chodí už 2 měsíce, jede jen na základ 15 tis.. nasadili jim takvé plány, že to nelze splnit, ale hlavě že se má generální dobře a má nové audi... S tou prací je to na nic teď všude... hypo taky naštěstí nemáme, jinak by to bylo na mašli.. i když i nájem tu, kousek za Práglem stojí za to... je to asi 2 dny co jsme se bavili o tom, co všechno prcek stojí a pak jsme raději přestali, bylo mi z toho blivno... Už jsem si objednala něco na látkování, takže i tím snad něco v budoucích měsících ušetříme... A krom pár dudlíků nemá Tomík nic nového, všechno máme z inzerátů a sehnané po burzách...

@neeve díky za popis, hned večer to prubnu

Jdu raději věšet prádlo... tenhle stát mě občas tak neskutečně s... :rolling_eyes:
20. zář 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka tak se domluvme, že aspoň na čokinu dětem pošlu co? Malá není nějak extra princezna. Ona spíš měla být kluk :grinning: Já ji vždycky pěkně obléknu, pak si ji vyfotím no a během pěti minut je jak prasátko. Takže stejně většinou lítá v teplácích a tričku. Já při první dceři hodně věcí kupovala a část měla ještě po nás. Neuvěřitelné, ty věci přežili mě a mé sourozence, dvě sestřenky, Broničku a teď to nosí Petřík a jsou jako včera kupované. Už to schovávám pro další děti :slight_smile: Naštěstí jsem zažila rozumu a nekupovala vše v růžové. I teď se snažím spíš neutrál nebo dozelena. Takže Petřík má hodně věcí na nošení.
No vidím, že jste to taky neměli vůbec lehké a od rodičů to nebylo fér. Sice nejsou povinni pomáhat, ale když slíbí pomoc, tak by to měli dodržet. Kor, když s tím člověk počítá a pak najednou bác, peníze nejsou a musí se brát úvěr. S tou prací to chápu, taky jsem si říkala, že třeba něco jenom na přivýdělek. U Broničky jsem chodila chvíli uklízet na obecní úřad, ale to už bohužel není možné. Vždycky jsem toužila po vlastním obchůdku třeba s dětskými věcmi. To by mě strašně bavilo. Ale na počáteční investici také není. Takže asi ty tři roky nějak přežijem a pak holt práce. A to jsem chtěla tři děti :frowning2: To se mi nejspíš bohužel nesplní.
Nene, je to obráběčská firma, zakázek mají hafo, manžel si ani nemohl vzít dovolenou jak nestíhali a teď toto? Přijde mi to naprosto nechutné ze strany majitele. Peněz mají kam se podíváš, ale pracovní sílu zaplatit nechou. Nejradši aby všichni pracovali zadarmo. Nevím, ale mě to přijde jako otroctví toto.
20. zář 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nevíte jestli je možné poškození embrya nebo vytlačení. Jsem po prvním IVF, které bylo neúspěšné. Teď po roce budeme absolvovat druhé IVF. Za celou tu dobu jsem dostala takový zlozvik, že snad každou půl hodinu nárazově silně zatlačim, když to udělám ve vaně, vyplave ze mě jakoby výtok. Zatím bez úspěchu se to odnaučit. Myslíte, že by se mohlo embryo poškodit nebo vytlačit? Nemám raději počkat a vyhledat odbornou pomoc s odnaučením? Nerada bych se pouštěla do IVF aby mou hloupostí bylo opět neúspěšné.
Děkuji za radu.
20. zář 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ My se zase tuhle bavili, že kdyby se podařilo, aby manžel vydělal nějaké peníze navíc, že bysme si pořídili nějaký malý domeček s malou zahrádkou, že bysme to nějak zvládli. Ale takhle ani za nic, je to prostě hraniční částka, co donesl. A už to nám značně život zkomplikuje :frowning2: Ale nikdy mě nikdo nepřinutí litovat toho, že mám dvě krásné zdravé děti. To radši budu žrát trávu, ale děti budou pro mě vším. Myslím, že takto to má každá z nás tady.
To látkování hodně ušetří. Já to vidím už teď. A popravdě, kdybysme nedostali na výbavu peníze, tak by mi stačili i klasické čtverce + svrchňáky. Stejně je používám nejvíc :slight_smile:
Já jednou počítala, kolik nás vyšla výbavička věcí pro Broničku. Taková částka, co mi vyšla, no mylela jsem, že mě omyjou. A to jsem nijak nehýcala, nemusela jsem mít všechno a nejlepší. No je to hnus ... všechno se zdražuje, ale platy jdou dolů. Jak dlouho to takhle půjde zvládnout? Moc dlouho ne ...
20. zář 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marie12 tak na tohle ti odpoví holky pod diskusí k tomuto tématu. Nevím, jestli se tu najde někdo, kdo ti poradí ...
20. zář 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ono je to asi vsude....Bobo je automechanik,bydlime v Praze,reklo by se ze pohoda...ale bohuzel..zakazek ubyva,lidi mene jezdi a kdyz uz opravuji auta,tak u garazistu a ne v autorizovanem servisu za jednou tolik penez...Bobo bere o uz akoro dva roky polovicku toho,co mel..jsme radi,kdyz prinese 18 000 a z toho je 12 tis hypo a poplatky...takze taky zadna hitparada...2 tis projezdi a kolik zbyva ??? Velke ho....
Nastesti jeho kamarad ma dilnua Bobo mu tam obcas pomaha,jinak nevim....
Jsem taky setrilek,vybavu na Bobse jsem kupovala taky po bazarkach,kdyz jsem to zhruba pocitala,tak do 4 tis jsem se vesla. Moc nam pomohl muj tata,koupil kocar,postylku a pliny zhruba na rok..
Vzhledem k tomu,ze jsme se mnozili jako starsi,tak jsme neco nasyslili dopredu,protoze jinak by to bylo hodne slozite...
20. zář 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no děvčata, koukám, že to není růžové nikde :frowning2: manžel dělá v Praze, teďsi díky El přilepšil, jak má ty odpočty na děti, ale domu nosí něco přes 19tis, já mám zatím něco přes 12tis.jako mateřskou,vše poplatíme, občas si něco málo dopřejeme ,ale na vyskakování to opravdu není :frowning2: a až začnu brát místo mateřské rodičák, tak to už na vyskakování nebude vůbec :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Dost nám pomohli rodiče s výbavou pro malou -jak moji, tak manžela... také jsem nepořizovala pro malou nové věci,mám spoustu věcí z druhé ruky a nestydím se za to.

Je to prostě fakt na pytel, místo aby se podporovali rodiny s malými dětmi nebo studující, stát cpe prachy do nepřizpůsobivých, kteří frkají děti jak naběžícím páse, ale jsou to další parazizi společnosti, protože ty makat nikdy nebudou, zatím co my, plodíme děti, které budou na tuhle společnost za pár let vydělávat, ale žádné úlevy a výhody pro nás stát nemá - jako fakt nechápu!!! to je fakt spravedlnost!!!!
20. zář 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aideen jdu s prosíkem pro radu :slight_smile:
Dnes mi přišli ty potahové hmoty - objednala jsem na zkoušku jak K2, tak icing decor - a překvapilo mě, jak jsou ty hmoty dost tuhé,hlavně ta K2. Jak ji mám prosím tě přivést do "provozního" stavu - jenom hnětením v ruce?nebo nějak jinak? je to fakt hodně tuhé, nevím jak do toho :frowning2: děkuji moc.
20. zář 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 neboj se toho. Stačí to prohníst v ruce, dokud nebude pružná. Počítám tak cca tři minutky by měly stačit. Hlavně to moc nepřehnat, aby se netrhala :slight_smile:
20. zář 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen děkuji, mě trošku vylekal ten kus ztuhlé hmoty - jsem si říkala - tak z tohohle jestli něco udělám :slight_smile:
dneska večer budu péct korpusy - podle tebe, zítra se pustím do krémíku a v sobotu to všechno dám dohromady - jsem na to fakt zvědavá, nejvíc se těším na to potahování - snad to zmáknu :slight_smile:
20. zář 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 neboj, to půjde. A čuchala si k té K2? Nádherně voní mandlema i přes papír :grinning: Jo a tak mě napadlo. Jaký krém budeš dělat? Ono by pod potahovku neměl přijít šlehačkový. Tak jenom ať se ti to pak nerozplizne. :wink:
20. zář 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino
@aideen
naprostá pravda, Tomík je poklad a nemělo smysl čekat až se našetří víc nebo se něco sežene.., to by člověk pořád jen na něco čekal a nakonec by umřel...
Jelikož jsme první z obou rodin, kdo má prcka, tak všechno kupujeme a když to člověk sečte, tak to vyjde na slušnou dovolenou u moře (tam jsem nikdy nebyla a asi ani nebudu)...
20. zář 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ono staci,jak stat vyhazuje na zakazkach a to se kasaji jak nevyhazuji...kamarad se nechava najimat s nakladnim autem. Ted jezdi na stavbe dalnice pro firmu,ktera dodavatelsky pracuje pro dalsi firmu,ktera vyhrala zakazku. A vsichni se uzivi...ma to logiku?
20. zář 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ já jsem na tom stejně. Jsme první z obou stran, kdo má děti, takže podědit něco jiného než po mě a po sourozencích, jak jsme byli malí, tak nebylo co. Takže taky skoro všechno nové. Při Broničce jsem aspoň postýlku měla po nás, ale už byla tak rozhrkaná, že jsem Péťovi byla nucena koupit novou. Jinak po nás mám i jídelní židličku a skříň v pokoji. Co šlo, tak jsem se snažila zrenovovat.
Já si taky myslím, že čekat, až se na dítě našetří, moc nejde. Člověk střádá co může a nakonec zjistí, že mu už ani těch třicet není a pak to třeba ani nejde ... tím samozřejmě nikoho neodsuzuju. Je to jen můj názor. Nic si z toho nedělej, já u moře taky nikdy na dovolené nebyla a taky nebudu. Teda u moře jsem byla jenom jednou a to v Anglii, když jsem tam žila. Jinak ani prd.

@klaire22 s těma nepřizpůsobivýma mi mluvíš z duše. Tady ve městě se to nosí jak páni, značkové hadry, ověšení zlatem, káry za statisíce. Ale oni jsou přece utlačovaní chudáci. Hnus. tomu se říká rasismus naruby.
20. zář 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen já je rovnou ochutnala :slight_smile: ten roll decor icing má takovou neidentifikovatelnou chuť :-/ ta K2 je dobrá, ale nejlepší je mléčný marcipán - koupila jsem si je po malých balíčcích už rovnou nabarvené - na zdobení a to je prostě lahoda :slight_smile: jen nevím jak by se s ním pracovalo........omrknu kolik stojí, příště bych zkusila koupit třeba i ten :slight_smile:

tak to děkuji za info, to raději teda ten šlehačkový dám jen dovnitř - koupila jsem si ten vanilmix, tak bych to prubla - do něho dám pak máslo, to by šlo snad :slight_smile:
20. zář 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek