• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj maminky :slight_smile: Možná si vzpomenete, jak jsem před časem dikutovaly o "kvalitních" výrobcích, které se tu prodávají... O víkendu jsme byli u naší babky a tam jsem měla schovanou krabičku lentilek, které rozhodně prckům nekupujte... Připojuji foto a dopuručuju si pořádně přečít složení... zejména poslední větu... ale raději se u toho posaďte... :angry:

Další fotečka je ze včerejšího rána, Tomík při lehu na bříšku mimořádně spolupracoval a neřval jako tur.... :wink:
27. zář 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ No mazec :fearful:
My jsme dneska lítali po doktorech. Vojtíšek byl na kontrole a máme už 5470 g a 60 cm. Bezva. A teď to horší..... Špatně se pohybově vyvýjí a pořád se prohýbá v zádech. Koníčky nepase a má špatné reflexy. Tak jsme hned letěli na neurologii a příští týden náš čeká ultrazvuk hlavičky a na 100 % budeme muset cvičit VOjtovu metodu.... :frowning2: :frowning2: To bude fakt záhul.... Pro mě hlavně.
27. zář 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tak to je mazec,my lentilky vůbec nekupujeme,občas dostane od babi ty originál..my spíš gumídky a nebo různé cucavé a žvíkací.. :unamused: Teda malej už tak krásně udrží hlavičku,vy pasete.. :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: Takže abych to opravdu začala víc trénovat,mě malá hlavu ještě z lehu nezvedne,max nazvedne a nic.. :astonished: Je ovšem pravda ,že ji na bříško dávám málo,prostě si nevzpomenu a když tak jen 1x za den na chvilku než začne hučet.. :frowning2:
28. zář 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Ahoj,no tak to máš pravdu,vojtovka nic moc,já ji dělala s Kubíkem,a jen doufám,že s Nikol nebudeme muset,ale jak už jsem psala výše,vůbec netrénujeme.. :unamused: Takže já se polepším a budeme dávat na bříško častěji..něco jste tady už řešily,nějakou studii,ale já se k ní nedostala.. :unamused: Váhu máte krásnou,tak se držte,třeba se to ještě zlepší :wink: :sunglasses:
28. zář 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ahojky, na tyto lentilky jsme už taky narazili. Ségra si je jednou koupila a ze srandy si přečetla složení ... no a hned mi volala, co tam krásného píšou :slight_smile: Já se celkově snažím malou v mlsání omezit, radši jí cpu ovoce, ale těm občasným sladkostem se prostě nevyhneme. Jak jednou okusila, tak už je to problém :slight_smile:
No a Tomík je šikula, jak se krásně snaží pást. To já musím malému vždycky strčit ručičky pod tělíčko, jinak mu ještě kloužou do stran.

@dociska to je mi moc líto! :frowning2: Malý se taky trochu prohýbá, ale spíš jenom když si chce prdnout či říhnout. O koníčky se taky pokoušíme, ale moc dlouho u toho ještě nevydrží. A hlavně většinu dne prospí, takže moc ani není kdy ho dávat na bříško. Držím palce, ať to zvládnete a hlavně, ať je malý v pořádku!
28. zář 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já umývám okna :unamused: a ještě se chystám k večeru vytepovat koberec :confounded:
28. zář 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Bohuzel Bobes je s pasenim taky pozadu...jak pise @vormoni ,ja jsem taky flink,na brisko jsem ho moc nedavala,moc se mu na nem nelibi,ale budeme muset pritvrdit. Ja s nim cvicim na mici a myslim,ze pokrok je znat..na kontrolu jdeme 9.10. tak to snad stihneme natrenovat..ono je to taky dost blby vychytat cas...bud je najedenej,nebo ospalej...ale cca od utery se snazims nim cvicit tak 5x denne po par minutkach..

Kazdopadne moc drzime palce,at je vse brzy v poradku !!!
28. zář 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska budeme držet place, ať je Vojtíšek v pořádku, pak určo napiš, jak jste na tom.

@vormoni
@aideen
@kamino
My tomu cvičení taky moc nedáme... ručičky se Tomíkovi taky rozjíždí, takhle pěkně vydrží chvilku a pak se rychle unaví a ručičky mu začnou klouzat a on se navsteká, protože se mu na bříšku vůbec nelíbí a tak ručky ujedou uplně a pak nastupuje řev rozzuřeného lva... takhle cvičíme max 4x denně - jak si vzpomenu a jen do té doby než se spustí siréna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@aideen okna bych taky měla umýt, ale jsou v tak špatném stavu, že je nemám odvahu rozšroubovat a mýt zevnitř, tam je totiž největší sajrajt a nejvíc muších mrtvolek.... pan domáci sice slibuje opravu, ale jen hubou... takže na to kašlu..
28. zář 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ahojky, ty píšeš, že ti malý skoro celý den prospí.. můžu jen tiše závidět. já když se mi ho konečně povede v ruce uspat tak jen ho položím do postýlky a můžu začít nanovo.. nejlíp se mi ho povede uspat na mě na hrudi, ale to pak sama nemůžu ani - když je to v noci spát a ve dne nic dělat.. ted jsem ho trošku uspala, dala do postýlky a už tam zas hudruje.. koniky se taky snažíme pást a když se vzteká tak normálně chvilkama i leze.. vždycky se mu povede za něco zapřít a odšoupne se dopředu :D no jo co všechno dokáže vztek :slight_smile:
myslím, že zrovna ty jsi psala o Manduce - včera jsem si ji objednala.. tak doufám, že by mi tak v úterý nejdýl ve středu mohla dorazit.. už se na ní mooc těším :slight_smile:)
30. zář 2012 v 09:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 ahoj,tak to máš těda těžké že ti nechce spát jinak než na tobě.. :unamused: Musek tě pěkně bolet ruce i záda...? :rolling_eyes: Tak snad ti to nosítko pomůže,ale pořád to bude nápor na ty záda.. :unamused: Mě se malá taky spíš odstrčí dopředu,jak zvedne hlavu,to jí ještě nejde ale posun to jo.. :sweat_smile: :confused:
30. zář 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 Ahojky, malý fakt skoro pořád spinká. Až mi to už i docela vadí :sweat_smile: Ani nevím, jak se to stalo. Zásadně neuspávám. Nakojím, nechám odříhnout, chvilku škrabkám po zádíčkách, pak pokládám do postýlky (nebo do košíku, co mám v obýváku), dávám cumlík a víc nehuškám a nechám tak. většinou do pěti minut usne :slight_smile: I u dcery jsem to tak měla. Uspávala jsem ji jenom když jsme se přestěhovali do nového a když šla do svého pokojíčku. Ale to jenom chvíli. Doufám, že to malému vydrží :slight_smile: Je mi opravdu líto, že ti jinak než na tobě spát nechce :frowning2: Ono je to pro maminku pak i náročné, že si vlastně neodpočine. Myslím, že v takovém případě je manduca správné řešení. Když vychytáš nastavení, tak tě ani záda bolet nebudou. Já už třeba vůbec nepoužívám kočár. Jenom když jedem někde opravdu daleko. Malého vesměs nosím. Stačí usnout dřív, než ho do nosítka vůbec dám :grinning: Určitě budeš spokojená, popřípadě kdyby sis s nosítkem nevěděla rady, tak písni. Taky jsem nejdřív měla problém s nastavením, ale holky mi tady v diskusi k manduce poradili a už nosíme bez problémů :slight_smile:
30. zář 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni mám pocit, že je to spíš malej terorista než dítě.. dávám mu najíst a není schopnej to dojíst, protože u toho usne, ale jakmile ho položím do postýlky okamžitě má oči jako baterky a neusne ani za mák. naštěstí (musím zaklepat) v noci to docela jde. že dáme najíst, ale bohužel moc neříháme, párkrát pohoupnu a položím a sice chvilku chrčí, ale pak usne.. no a nebo si ho zas musím vyndat a putuje mezi nás do postele.. jak řikám, malej terorista :zipper_mouth:
30. zář 2012 v 18:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen taky bych chtěla aby mi to vadilo, že pořád jen spí :slight_smile:) jj je to náročné, když už se těšíš, že jsi hokonečně uhoupala , dáš ho do postýlky a najednou má oči jako baterky a už nezabere.. musíš začít nanovo a takhle pořád dokola.. takže doopravdy jediné co pomáhá je moje hruď :slight_smile: ale právě s tím nosítkem doufám, že to bude lepší.. vezmu si ho tam a půjdu za přítelem ven a nemusím ho pořád přendavat z lehátka do kočárku a tak :slight_smile:) určitě když nebudu vědět tak písnu, moc děkuju za nabídku :slight_smile: no tak zas máme hysterák tak jdeme dát rourku a jdeme chovat. přeju alespoň vám hezký večer ;)
30. zář 2012 v 18:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

hlásím se po prodlouženém víkendu na chalupě :slight_smile: ve středu jsem odfrčeli a včéra se vrátili :slight_smile: byl to relax, docela jsem si i odpočinula, ale teď mě tu čeká kupa špinavého prádla a pak i žehlení :frowning2:
navíc zítra se musím pustit do pečení dortíku, v pátek má naše El svátek, tak abych to všechno stihla :slight_smile:
1. říj 2012 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné pondělí všem!
Hlásím hnusné počasí :frowning2: Prší a prší ... měla jsem jít s malým na převážení, dneska má bobek dva měsíce, ale nějak jsem to vzdala. Jsem s dětma sama, takže bych brala manducu a ještě nemám tu zateplovací kapsu a s kočárem se mi tahat do busu nechtělo. Snad zítra, pokud bude pěkně.
Víkend byl v pohodě, tátu jsme měli od středy doma, měl dovču. No že bych si odpočinula se říct nedá :grinning: Někdy mi přijde, že nemám děti dvě ale hned tři :sunglasses: :angry:

@klaire22 dneska mám taky prací den ... plenky, oblečení ... v pátek jsem umývala okna a tak jsem ještě včera dožehlovala závěsy a voály. Hnus fuj. Kdyby na těch oknech nevypadaly tak dobře, tak to hodím do kotle :grinning:
1. říj 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 Ahoj,no to máš teda těžký..taky by mě asi kleplo,když bych tak dlouho uspávala a pak by se hned probral.. :unamused: A to spaní s mimčem není moc vydatné,já spíš tak dřímu jak spím,když ji (většinou nad ránem)nechám vedle sebe.. :sweat_smile: :confused: Obdivuju tě ,že ještě funguješ,asi jsi dost k.o,co? :astonished:
Přeju ti ať se to brzy upraví a ať ti ta manduca pomůže :grinning:
1. říj 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,já si říkala,že tu dlouho nejsi.. :wink: Tak vítej zpět.. :sunglasses: My nebyli o víkendu nikde,ale zase jsem udělala pár věcí doma,hrála jsem si s fotkama,zašila pár děr.. :grinning: Zjistila jsem kolik oblečení chybí malému,tak obhlížím něco v bazaru..Ráno jsem si zaběhla k zubaři,jestli nebude mít náhodou málo lidí a vyšlo to.. :astonished: Vrtal mi zub a mám půl huby bez citu..a čekají mě další 2 návštěvy a tahání nervů.. :confounded: Ale bude po bolesti-pokud to přežiju :sweat_smile: :confused: :grinning: Malá ted začala 9.týden, tak nás čeká návštěva u dětské + očkování..Jak jste to zvládly vlastně s Eliškou,psala jsi?Asi mi to uniklo..Koukala jsem ,že bude mít Eli svátek..ten den má můj táta 65.let :grinning: :sunglasses:
1. říj 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen No teda,ty jsi pracantka.. :grinning: Já jsem tak leda převlíkla peřiny..okna by to potřebovaly jako sůl..a záclony my nemáme,jen v ložnici a dětským a ty jsem nedávno prala.. :sunglasses: Tady je pod mrakem a docela kosa,ráno jsem vyběhla s malým jen v teplákovce a dlouhým svetru a niíííc moóóc... :confounded: Odpol vyrazím do města reklamovat těch pár fotek a taky nakoupit přebal.podložky,nějak nám došly a v tescu ani lidlu je nevedou..škoda.. :unamused: Zkusím tetu a nebo DM..Zub se začíná probírat asi dojde na prášek,dr.mi to sám doporučoval..to bude den.. :rolling_eyes:
1. říj 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni přes okna už nešlo skoro ani vidět. Ještě že je máme nové, kdybych měla umývat ty staré hnusy, tak by mě asi piclo. No ale i tak jsem ráda, že to mám za sebou. Do jara na to nesáhnu :grinning:
Já mám teď přebalovací podložky z DM. Moc je nevyužívám, většinou pod malého hodím dvě plenky a i když si ublinkne, tak to neproteče. Asi už je ani kupovat nebudu.
No o zubech mi ani nemluv. Mě předevčírem upadl kus zadního zubu. To už je podruhé během čtyř měsíců. To se mi snad ještě nikdy nestalo, plombu sem měla naposledy na základce :frowning2: Taky se k zubaři skrz to chystám, ale když mě to nebolí, tak se mi tam moc nechce. Nesnáším to. I když zubaře máme teda hodně pěkného mladého chlapa :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
1. říj 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ k tomu paseni..Bobes na brise taky protestuje,ale na mici ne....nevsimejte si prosim bordelu,jsme ve fazi vystavby,cely prodlouzeny vikend se rezalo oblozeni krbu a dlazba kolem...takze od rana nedelam nic jinho,nez zbavuju byt vrstev prachu a bordelu....nastesti existuje hraci deka,Bobes me necha :wink:
1. říj 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aideen No tak ten náš takový kus není :wink: ,ale je blízko,prý i nejlepší tady v místě..já tam šla nenamalovaná neučesaná,v teplákovce-no děs běs.. :confounded: asi jsem nedoufala,že bude mít volno.. :sweat_smile: :confused: ale nevyšlo mi to..Snad to aspon bude ok..nebyla jsem tam tak rok na plombování akorát v těhu na kontrole.. :wink: My jsme v paneláku ,druhé patro,tak to není tak zlý..myla jsem je někdy v 7-8měsíci..a udělám je až před vánoci,prdím na to.. :slight_smile: Plínky bych mohla taky používat pod,ale štve mě jak se to pod ní hrne..kupuju jen ty levnějšípodložky tak do 50kč..víc za to nehodlám dávat..v rossmanovi měli snad 2ks za 99kč?! :rolling_eyes: To ani náhodou. :angry:
1. říj 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Taky mě už napadlo, že zkusím nafouknout balon a budem trénovat na něm,jinak teda se moc nelepšíme,ale aspon ji už dávám několikrát za den..jste dobrý:o)
1. říj 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino jakej bordel???? :grinning: :grinning:

já v noci čistila koberec... sice strojově,ale bohužel koberec byl zahumusenej tak moc, že mně z toho bolí ruka.. fuj..navíc máme mimo provoz standardní hubici, tak jsem na to vzala maličkou na čalounění, já kvůli chlupům a bordelu, co nanosí tatínek (piliny, seno)stejně vysávám maličkou hubicí, tak mi to ani nepřišlo divný..furt jsou na tom fleky a to jsem z nádrže vyškrábala bahno..a trubice byla zanešená až hrůza.. tatínek totoiž, když jsem byla v porodce, upustil sklenici s naloženýma hermelínama a ten olej ... no děs, sice se snažil to hned čistit, ale i tak ta mastnota se roznesla.. nechápu, proč to tím strojem nevzal hned, drhnul to prej hadrem a saponem..ještě se nadřu, než to bude ok.. ale skončila jsem v půl jedné v noci, jindy než v noci to nemůžu kvůli dětem dělat..ještě že bydlíme v chalupě a ne v paneláku, to bych ten koberec asi rovnou vyhodila, ale to by asi zas nebyl tak špinavej..

Fany je už líp, hurá.. malej usnul.. nevim na jak dlouho..

tatínkovi zdrhly herky, tak je na cestě domů, já jen žasnu..dřív by mně tam hnal, ať pro ně jdu a dovleču je domů.. co má syna, tak po mně nechce úplně všechno. navíc jednomu našemu známému se splašil kůň, on ho nepustil, kůň ho táhl po zemi a zadní nohou mu prokopl lebku, přerazil čelist a jazylku.. kluk je na aru na přístrojích, minimální šance.. :frowning2: :cry: :cry: aspoň, že nemá děti..když si vzpomenu, že na jaře jsem těhotná vedla herky z druhýho konce vsi, kus i po silnici..brrrr...
1. říj 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ja se na koberce chystam hned jak skonci to obkladaci silenstvi...Komin taky bordelu nanosi dost,uz se tesim,az bude Bobes lezt...to se budou s Kominem pretahovat o hracky,ruce obalene chlupy...no priklad pro socialku jak vysity :wink:

S tim kamaradem a konem je strasna smula...kamarad se diky koni zenil na reverz na voziku,kun mu prokopl pater..naštesti ho v Kladrubech dali dohromady...kone jsou krasni,kdysi jsem taky jezdila ale mam z nich stejne respekt..no ono to asi bez respektu nejde,to uz je pak silenstvi...
Co mate za kone? Tady ve Sterboholech ma kamaradka Haflingu Tynku,zlate stvoreni,deti se na ni uci jezdit :wink:
1. říj 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Tawiela je počatá někde v Rusku, je to něco jako tarpan... a Marty je jakýsi kříženec painta, je docela velkej, teda na to, jak jsem zvyklá.. má bílej flek ve tvaru kozačky :slight_smile:
oba jsou docela hodńí, ale vymyšlení.. k dětem se ovšem chovají slušně. jen kdyby tatínek měl víc času, Marty je poděs, jak se nudí.. to je jako s naším psem...
1. říj 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino na FB se můžeš podívat na ten náš binec,blbinec,zvěřinec...
1. říj 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka
@kamino
dobrej fígl s balonem, já ho ještě ani nevypustila, tak to prubneme... hopsala jsem na něm před porodem :slight_smile: Jak dlouho takhle vydrží?
Koně jsou krásní a bohužel taky znám spoustu smutných osudů, jak ze strany lidí, tak i ze strany koníků... Až třeba jednou.. bude šance, tak si pořídím vlastního. Před lety jsem s tím flákla, protože mě nebavilo dávat neustále do kupy koně, které jejich majitelé měli pouze jak modni doplněk a tak to i vypadalo..

Tomík v noci papal jen jednou a dnes to už od božího rána dohání... už jsem krmila snad 6x.. to neoškrábu ani brambory...
1. říj 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ na figl s balonem me privedla kolegynka se sousedni diskuze,ja na tom nemam zadnou zasluhu :wink: vydrzi zatim pres minutu,ale na to,ze jeste minuly tyden stavkoval uplne je to super vysledek.

S konmi je to jako se psy...nekteri majitele je maji jako frajerinku a pak se divi,ze neslapou jak hodinky,kdyz na ne kaslou...ja mam zkusenosti spis se psy a presne vidis,jak se kdo k nim chova a hlavne psi praskaji na panicky hodne veci...od reakci na naprah,nebo strach z kopancu...je to smutne...
1. říj 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino jj, přesně vím o čem mluvíš.. mam psa z útulku..
Psí moda je hrozný zvěrstvo.. když byli v modě čivavy, tak to bylo ok, to je celkem neškodné zvíře.. ale pak přišli stafové, ridgebaci, fily a tak... všechno to jsou krásní a spolehliví psi, v těch správných rukách... ale když vidíš člověka, kterej ani neví, jak se má ke psovi chovat a ze psa je buď zmetek, kterej se pere a nebo ustrašenec, který zná je řemen, tak bych ty lidi fakt střílela... Moje hafina má v sobě taky kousek "bojové" a lovecké krve a je to zlatíčko. Je to o výchově, bohužel, když se něco semele, tak za to vždy může TEN STAFORD - bojovej pes... ale už nidko neříká pravdu, že to jsou psi milujíci svou rodinu a že to jsou jejich páni, co z nich dělají zmetky... :cry: :cry: :cry: :cry: :rolling_eyes:
z toho je mi smutno...

ha, vypadá, že má Tomik na chvilku plné bříško, pokusím se ho přenést do postýlky a začít vařit...
1. říj 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,to je dnes den..Půl dne necítím pusu,pak jsem zjistila,že jsem se asi kousla..puchýř uvnitř rtu.. :astonished: Odpol spěcháme z města domů,aby mohl malý do Notičky,jen hodím domů jeho kolo,zatím co on hlídá kočár..a tak jsem trhla s klíčem ve dveřích,že jsem vyndala jen půlku!!!! :astonished: :angry: Tak jsem ho odvedla a opatrně zavolala manželovi na chatě ,co se mi stalo.. :sweat_smile: :confused: A on naštěstí zavolal kámoše policajta,šikovnýho pána -co to měl za 5 min otevřené :sunglasses: jen pak vyndat ten zalomený kousek trvalo asi 15min..ale to už jsem byla klidná..a mohli jsme krmit slečnu hladovou.. :grinning: a vyzvednout brášku-akorát za hodku:o)
1. říj 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek