• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@mina_ Já myslím,že to nevadí,někdo chodí až ve 3.měsících.. :wink: No tak to je možný,jestli vážíš více,že ti dr.nařídí zhubnout,ale jak?Já nevím ,kdy jako cvičit..bud je člověk s mimčem,nebo uklízí to,co nestihl do té doby,vaří atd..Sama bych ráda posilovala aspon břicho..ale doted nic.. :astonished: Tak at je prádýlko jakoz hedvábí:o) :wink: :sunglasses:
9. říj 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ proč divný? Tady u nás se očkuje prvně až ve 3 měsísích, my jdem zítra
9. říj 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
My bychom meli jit na ockovani dnes ve 13.15,doufam,ze se to odlozi,mam celkem strach...uvidime...jeste ze na to prisli....
9. říj 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni My máme ve třech měsících 5 170g a 60cm - taky rosteme spíš do délky než do šířky :slight_smile: ale byly jsme chváleny, tak snad vše OK :slight_smile: já jsem spokojená a malá taky :slight_smile:
9. říj 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ já se k tomu pořád nemůžu dokopat ho koupit. Ale už musím, i když teď se mi ty plenky nezdají zase až tak hrozné, ale to víš, jemňounké taky nejsou. Pak dej echo, jak to dopadlo, zda je to znát.

Jinak zdravím holky. Cosi nebylo vůbec čas sem skočit. Navíc jsme o víkendu nebyli doma, zase oslavy u tchána :grinning: No malý má z toho prdíky ještě teď. Asi jsem se neměla tolik cpát :grinning:
Dneska jsme byli i na kontrole. Malý má 5900g a tipla bych tak 61cm. Ale to si ho musím přeměřit krejčovským metrem až vstane. No a jak jsem prckovi koupila nové oblečky vel 68, tak dupačky má akorát a do body jsem ho ani nedostala :frowning2: Ach jo :frowning2: Takže už pořizuju vel 74 :confused: :rolling_eyes: Nechápu to, jak já, drobounká 165cm vysoká může mít takového obříka :grinning: Ale je fakt, že manža má dva metry :sunglasses:
Byla jsem si i pro tu debilní skartu :angry: :angry: Naprostá zbytečnost. Protože si to samozřejmě nechávám posílat zase na účet. Žeprej tam může být prodleva dva dny, než to na ten účet dojde. No paráda. Navíc mi rodičák i teď přišel pozdě. což je prý kvůli jednotnému výplatnímu místu, že je to přehlcené. No jsem zvědavá, jak dorazí příště. Fakt super, když člověk počítá každou korunu. Navíc jsem se dozvěděla, že nám vzali přídavky na obě děti. Žeprej máme vysoké přijmy!!! Jako chápete to??? Dohromady dáme s manžou něco mále přes dvacet, teď už ani to ne, když mu vzali ty peníze, ale žeprej si žijem nad poměry!!!!! Já jenom děkuju tomu nahoře, že jsem byla tak chytrá a pořídila ty látkové pleny. A taky za to, že kojím a s takovou i dlouho budu. Nedokážu si představit ještě kupovat sunar a pampersky :rolling_eyes: :rolling_eyes:
9. říj 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
y jdeme na hexu za 14 dní, takže skoro ve 14 týdnech :slight_smile:
9. říj 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje zlatíčka, jak jsme se chystali ke tchánovi na oslavu. Bronička kupodivu vypadala krásně celý den, tentokrát nebyla jak mašík :-d
9. říj 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Tak jsem zpět... k dr jsem šla zase pěšky, takže super prochajda na hodinu a půl. V čekárně jsem tvrdla cca 45 min, protože tam byla spousta miminek na kyčle a já šla se sebou a ne s prckem, takže žádná přednost, ale čekačka...
Doktor mě prohmatal ve stoje, v leže, musela jsem před ním chodit ve spodním prádle, aby viděl držení těla a jeho verdikt je, že je to jen sval... :wink: Dost mě to překvapilo, bolí to jako čert až kolikrát chodit nemůžu, ale alespoň tak, ještě že to není kloub :slight_smile: Takže mám napsané 3 sesezní na rehabku a pro jistotu rentgen pánve a obou kyčlí.. Na rehabku mi řekli, že nemají místo, nejdřív po začátku lispopadu... takže ani s rtg nespěchám...

Hrozně mě zarazilo, když jsem viděla čerstvá miminka, proti kterým je Tomík vlastně teď obrovký... ten čas opravdu neskutečně letí jako splašená mrcha..

@aideen hned první rozdíl je v tom, že hned po otevření pračky mi "nafackovala" vůně :slight_smile: spotřebovala jsem jedno víčko a pračku jsem napráskla plenkama a froté ručníkama... tak uvidíme, až to uschne.
Extendor dnes dorazil :slight_smile: díkes
Taky jsme chtěli žádat o přídavky, ale nakonec nás z toho vyléčila kalkulačka na měšec.cz (nebo kde to bylo), kde nám vylezlo, že abychom měli na něco šanci, tak bychom do kupy museli mít pod 17500 Kč... a to překročíme... vůbec nikoho nezajímá, že náklad na život jsou někde jinde, obzvlášť s prckem, no co budeme žrát trávu, ale nikdy nebudu litovat, že máme Tomíka.
Taky si říkám, ještě, že kojím a mám látkové plenky, za pár týdnů to ocením ještě víc... obzvlášť po zvýšení DPJ.
Mě tento týden přijde poslední "objednávka" z inzerátu a už víc plenek shánět nebudu... už tak jsem v tom za mo (už jsem v tom za 6200kč...), takže stopka, ale věřím, že mám dostatečnou zásobu. Nejvíc se mi líbí samozřejmě Anavy plenky, ale na to nemám (takže skončím na 3 kouscích) a jako druhé mi asi nejvíc vyhovují tvarované plenky stylu Haipa Daipa na snapku.. Můj poslední úlovek je 11 plenek, 14 vkládaček a 2 svrchňáčky za 1200 :slight_smile: A samozřejmě klasické čč, popřípadě vv.. prostě jsem látkování propadla.. i když stále nemám odvahu na noc.. ale to přijde.. nakoupené papírovky od tatínka dochází...
Takže tu Socka Kartu budu muset asi mít taky, což? Už se vidím, jak si proto jedu přes celou Prahu, kde mám trv. bydliště... :angry:
@vormoni to mi povídej... cvičení.. břicho by to potřebovalo jako sůl.. minulý týden jsem cvičila asi 3 dny za sebou, ale pak zase nic.. Přítel si před mnoha a mnoha lety koupil orbitreck, ale je zt toho pěknej věšák hadrů a lapač prachu.... :angry:
@petule22 jj,díky za info, už mi došlo, že je to normální termín
9. říj 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Bobes naockovan,zavadnou vakcinu nastesti nemeli vubec na sklade. Snesl to statecne,poplakal si jen pri samotnem vytlacovani vakciny ze strikacky,vpich byl v pohode. Dala jsem i Prevenar,zatim je bez teplot,chrnel,ted se najed a hovori s plysaky. Ve trech mesicich ma 5.33kg,takze vic jak zdvojnasobil porodni vahu :wink::wink: pasl koniky,prevaloval na bok..s tim zacal vcera a moc ho to bavi..natahoval se po hracce a koketoval s doktorkou. Neco ji zvatlal a smal se pri tom. Takze maximalni spokojenost,vse je jak ma byt. Radsi jsem koupila cipky,kdyby nahodou mel nejakou reakci,ale zatim to nevypada.
9. říj 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už jsme taky dostali 2xHexa a teď Prevenar13 s doplatkem 350,- chtěla jsem i rotarix, ale ten se může jen v 2.měsících a pak u je prý pozdě. Škoda, s těma našema háklivejma střevama :unamused:

Jinak už začínám jíst jako normální člověk, však taky bylo načase, bo z těch sušenek a čokoládiček mi váha pěkně skákala nahoru.Ale syrového ovoce a zeleniny se pořád bojím, jen jsem zkusila zavést pečivo a kompotované ovoce.

A v pátek se chystám poprvé na zumbu. Tak snad to přežiji :grinning:

Jinak to naše kojení je fakt katastrofa :angry: ale už jsem se s tím smířila, ale musím chodit spát každý den i dopo abych ty noci trošku dospala.

A také se nám znovu změnil režim. Tak teď Filípek spinká 2h dopo a 2h odpo a v noci dá 10hspánku. A jak vám spinkají vaše dětičky?Kolik hodin spánku mají v noci a kolik přes den?
9. říj 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ tak to si ten permon musím taky objednat. Musím ale počkat na manžovu výplatu ... dokoupila jsem ještě dva dárky Broničce na vánoce, mam kapsu na nosidlo a musím trošku pošetřit :slight_smile: Naprd je, že to člověk nikde normálně nesežene ... Super, že pošta dorazila v pořádku. Já jim moc nevěřím s tou obyčejnou poštou :unamused: Nám přídavky vyšli se dvěma dětmi. Dostali jsme je na dva měsíce a teď nám je zase vzali. Celkově nám to nevyšlo o pitomé tři tisíce. Ale já už se nenervuju, poslední dobou se sere co se dá. Začínám být docela unavená. Ale nikdy nebudu litovat toho, že mám moje děti. I kdybych měla opravdu být o chlebu a vodě, tak jim nebude nikdy nic chybět. Možná nepoletíme na dovolenou někde do tropů, možná nebudou mít značkové věci a pokojík naplněný hračkama, ale budou mít šťastné děctví. To je můj cíl :slight_smile: Taky jsme jako malí neměli moc a nenechalo to na nás následky :slight_smile: Nedokážu si představit, že bych neměla moje sourozence. :slight_smile:
Já anavy taky miluju. Mám sice kombinaci tří značek, ale Anavy vedou. Víš jak, po Broničce má Petřík docela i oblečení a hlavně mrtě hraček, takže na vánoce, když se mě všichni ptají co, tak si řeknu o pěkné plenečky :slight_smile: Lepší, než nějaké kraviny.
Toho látkování v noci se neboj, fakt. Já používám většinou anavy na snappku a nebo klasicky dvě čč narovno. A vydrží to. Přebaluju jednou v noci. Teď zkouším i kombinaci jedné čč a jedné vv narovno do svrchňáků. Zatím to funguje super :slight_smile:
Skartu budou mít všichni, co pobírají dávky od státu. To, že je to zbytečná kravina, co nás daňové poplatníky vyjde na neuvěřitelné peníze, snad nemusím ani dodávat

Jinak nás čeká také první dávka hexy a prevenaru. No ale čuměla jsem. Při Broničce byl doplatek na prevenar 130kč a teď za to chcou snad 280kč! No tak to je teda rozdíl a byla jsem upřímně v šoku. Ale probírali jsme to s doktorem a ten se přiklonil k prevenaru. Že pozorují rapidní úbytek onemocnění, na které se toto očkování vztahuje. A je to fakt, já na uši třeba hodně trpěla a když můžu mé zlatíčko před pícháním uší zachránit, tak to udělám :slight_smile:

@ivis malý mi teď bojkotuje kojení z pravého prsu ... takže u nás je to boj. Kojení se tím rapidně prodlouží :frowning2: Ale v noci kojím cca dvakrát. A to si malého dávám k sobě a většinou u toho vytuhnu. Už jsem nemohla, potřebuju i spát nebo to nedám :frowning2:
9. říj 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, dneska jsme u babičky pásli koniky, jen jsem ho prostě nedokázala vyfotit s hlavou nahoře. byl docela línej ale aspoň něco málo se povedlo :slight_smile:
9. říj 2012 ve 20:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@petrisek17 jé vy máte tolik vlásků :dizzy_face: To ten můj synátor holohlavý :slight_smile: Je holt celý dědeček :grinning: I ty kouty podědil :grinning:
No a krásně pasete, mě se to taky nikdy nedaří pořádně vyfotit :slight_smile:
9. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme :slight_smile: jj přesně takhle jsme se narodili :slight_smile:) možná nám jich spíš trošku vypadalo :slight_smile: jestli bude mít vlásky po taťkovi tak budeme mít koutíky taky :D
9. říj 2012 ve 21:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí

@ivis Ja jsem zmatena...ty ceny Prevenaru jsou zvlastni..ja dnes doplacela 450 na davku...Bobes v pohode,byl spavej,chrni uz od 18 hod...to jsem zvedava jaka bude noc...

Normalne chrupka od 20 do pulnoci,pak cca od pul jedne do pul 4,to uz je vyspalej,tak zhruba do pul pate si povida s plysaky,a pak vstava kolem pul 8 rano. Pak spi od 11 do 14 a obcas si zdrimne od 17 do 18...takze uplne rozhazeny den i noc...o tom,ze bych spala vic jak 3 hodiny v kuse se mi muze jen zdat...v tehu jsem se v noci budila kazde 3h na curani,ted na kojeni..kdy se vyspím ????:wink:
9. říj 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
my zatím taky nemáme žádný režim.............jen dodržujeme, že kolem šesté až půl sedmé koupeme, pak papání a jde se spinkat, usne většinou do půl osmé.........teď spala 3 dny za sebou celou noc a vzbudila se ráno kolem šesté, dnes se probrala v půl čtvrté, přebalila jsem jí, nakojila a pak chrupkala do osmí :slight_smile: dneska usnula obligátně kolem půl osmé, tak uvidíme, jaká bude dneska noc :slight_smile: já si fakt nestěžuji ,je to moje zlatíčko......ona mi dá určitě zase někdy trošku zabrat a budeme kojit za noc tak 2x, víc jsme snad ani nekojily, je v tomhle opravdu zlatá......

dneska začala natahovat pěstičky, když se k ní někdo nakloní.....je to prostě moje zlatíčko :slight_smile:
9. říj 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino 450kč?? Tak to je teda palba :confused: Si s těma cenama dělají co chtějí ...
9. říj 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 šikulínek :slight_smile: jj, vyfotit ten správný okamžik je fuška, já mám vždy desítky fotek a je to vidět jen na 2-3 fotkách, jak pase :slight_smile: sranda s ní :slight_smile:
9. říj 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen podle mě se to odvíjí podle zdravotní pojišťovny - ten doplatek..........
9. říj 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to si nemyslím. Když jsem očkovala dceru za 135kč, tak kamarádka ve stejném roce očkovala syna za 230kč. A jsme obě u vzp. Je to na palici se v tom vyznat. Jsem zvědavá, jestli podražili i vakcínu na klíšťata :rolling_eyes:
9. říj 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem zase nakoupila takových věcí tady na bazárku - a fakt spokojenost, dnes přišel první balíček - krásné černé legínky s růžovou mikinkou a luxusní džínové harémky - ty bude mít asi až příští měsíc, ale už teď se na ně těším :slight_smile:

a sehnala jsem tu fungl nový nafukovací válec s hello kitty - nový, nevybalený jen za 150 Kč - nový stojí přes 250 kč, takže fakt super cena :slight_smile: takhle jsem tu sehnala fungl nový sterilizátor do mikrovlnky - nový stál snad čtyři stovky a já tu koupila nový za 250 kč, paní se sešly dva, tak jeden prodala - fakt kauf :slight_smile:
9. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen aha, tak to nechápu, proč jsou v tom takové rozdíly!!!

koupila jsem si dneska taky dortománii - super časák, ta ovečka Shaun je vážně super, líbí se mi ten popis :slight_smile:
9. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já se na ni chystám :grinning: akorát teda není pro koho, tak to asi upeču jenom tak :grinning: taťka bude mít svátek a ovečku shaun sleduje v televizi, tak ji asi upeču :sunglasses:
9. říj 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen musim se podivat na stranky pojistovny,jestli na to neni nejaka dotace...nejaky balicek...uctenku mam...ja mam pojistovnu min vnitra...uvidim..
9. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino mě na každé dítě vzp dává 500kč na očkování. akorát si nejsem jistá, jestli i ten prevenar. Ale klíšťové vakcíny jsem proplacené dostala vždycky.
9. říj 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tu mam v panu taky..ale na to je jeste hodne casu :wink:
9. říj 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino mě řekal at si nachystám 400, i to mě přijde dost když u syna to bylo 300 :unamused:
10. říj 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino já bych ráda, kdyby nám to zase vyšlo na léto, aby byl malý naočkovaný. Letos bylo extrémně moc klíšťat a tak jsem to u dcery ocenila. Co kdyby náhodou ... :slight_smile:
10. říj 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino
@aideen
@petule22
@klaire22
ahojda, u nás hlásím krásné slunko, ale podzimní chlad, skoro na 0.
Jinak si s tím očkováním spíš myslím, že je to o tom, kolik chce dr vydětal na jedné dávce.. u nás v ordinaci visí jednorázový doplatek 450 Kč a neí u toho uvedené, že by se to třeba lišilo pojišťovnou.. Bohužel je to bussines jako všechno... a na malých dětech se vydělává opravdu dobře... protože samozřejmě každý rodič chce dopřát své ratolesti to nejlepší.....
10. říj 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen se musím "pochlubit", dnes první noc na látkovkách a bez ztráty kytičky, snad to tak bude i pokračovat.. I když jsem teda chudáka Tomíka pěkně vycpala...
10. říj 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek