• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@mina_ tak to bude. Náš pediatr je naštěstí takový, že se na tom nechce napakovat. Jinak bysme taky platili kolem té pětistovky. No ale i tak ... za dva roky je ten skok v doplatku příšerný.
Tak to gratuluju! :slight_smile: Já moc nevycpávám. Buď 2čč a nebo 1čč a jedna vv narovno. Přebaluju teď poslední dobou jenom jednou v noci a v pohodě plenka zvládá :slight_smile:
10. říj 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ To je ono...necheme na prccich setrit,myslim,ze se mi Prevenar vyplatil uz tim,ze jsem se takhle hoodne dlouho nevyspala. Reakce ani teplota se nedostavily,jen byl malinko spavejsi,chrupkal od 18 do pul jedne,od dvou do 6 a od 7 do 10. SUPER !!! Asi ho budu ockovat casteji :wink:

:wink:Bylo by mi blby nedat penize za ockovani,kdyz leceni psa me vyslo jen za mesic na 1700...

jinak ta pitoma pojistovna na Prevenar neprispiva...ale dozvedela jsem se, ze cele ( 3 davky) proplaci lekarum ve vysi 1035 (c. Takze to navic je marze jeste lekare.proto se asi ceny lisi.
10. říj 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino to je přesně ono..... péče o děti a domácí mazlíčky je pro doktory a všechny kolem toho zlatý důl...
10. říj 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Čau holky, tak jsme doma, malá plakala jako nikdy u očkování-hrůza to byla chuděrka malá, ted spinká v sedačce.....jinak váha 7 kilo a doplatek těch 400
10. říj 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aktuálka
10. říj 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahojky,my jsme taky pěkně plakaly.. :frowning2: Mě to teda přijde pěkně sprosté s tím,že se ty doplatky liší,když to není těma pojištovnama..Bych se normálně ozvala.. :rolling_eyes: !Poslat na ně nějakou kontrolu..!!!!To by mělo být jasně dané,stejné ceny všude..!!! :angry: :angry: :angry:
Jinak náš režim je cca:
18-19koupání,19:30-20:30kojení,pak 30-45min hraní(maminka se jde osprchovat),přesun do ložnice,a znovu kojení cca 45-60min a uspání..kolem 22hod usne,nekdy později a spí do 4-5hod i 6h :wink: Nakojím,přebalím a spíme do cca 8-9-10hod.. :sunglasses: Přes den moc nespí,mezi kojením tak na 10min,venku v kočáre celou dobu ,co jezdíme,ale doma se brzo probere..Někdy se podaří 30min a 2x spala i 3hodky a to jsem ji pak šla budit ,aby spala hlavně v noci,to oceňuju :grinning:
10. říj 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino To jste šikovní,že jste se u p.dr.tak hezky předvedli:slight_smile:My ještě nepřevalujeme,ale už má občas náběhy.. :wink:
10. říj 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni on začal předevčírem, a hlavně na pravý bok..akorát neví co z hlavou, tak se pak různě kroutí...ted zase usnul, fakt mám sto chutí zavolat dr, jestli mu tam nepřimíchala i něco na spaní :slight_smile: Když se probudí je happy, nají se, pohraje a chrní dál....zlato moje :slight_smile:

@petule22 7kg? Pěkný !! :slight_smile: to Bobeš se svými 5,33 je drobek a já si říkám, jaký je to kousek :slight_smile: je nádherná :slight_smile:
Věřím, že očko bude taky bez reakce.. Bobeš taky brečel, ale ne dloho, jestli minutu..no než ho napíchali a já ho vzala do náruče..pak byl klid a cesou domu, než usnul, tak se usmíval, jako by se nic nedělo...
10. říj 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Dětem to moc slušelo jak jste jeli na tu oslavu:-Jinak s tebou souhlasím,hlavně at jsou děti spokojené a my se uskromníme :slight_smile: Také nakupujuhodě věcí z druhé ruky,sama prodávám,co už nepotřebujeme a docela to odsejpá,takže moc nemusím utrácet..Člověk toho moc nepotřebuje a dokud jsou děti malé,tak je to ok,až budou větší a ovlivněné spolužáky se svým značk.vybavením,tak už to bude horší na vysvětllování a ukecávání..Ale i tak se budou moci obejít,já na začkovém nevyrostla a žiju,ale chápu ,že dnes je jiná doba.. :frowning2: Pořád tu budou použité věci,kolikrát za opravdu dobré ceny a pěkné:wink:
10. říj 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino to malá brečela už předtím, pak ji pichli a brečela až než se rozjelo auto chudinka malá
10. říj 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 Tak to je mi líto...mě nebylo dobře slyšet ho jen tu minutu, natož aby to trvalo tak dlouho.... náš exhibicionista koketoval s doktorkou, byl vysmátej, dokonce ani při vpichu nebrečel, jen vykulil oči, ale jak tam začala vstřikovat tekutinu, tak to už bylo na něj moc ... Naštěstí ještě jen dvakrát a snad budeme mít na chvíli pokoj...ted je to ještě dobré, to je udržíme, ale počkej, až se s námi budou prát :slight_smile:
10. říj 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Já to řeším stejně, co jde, je z bazárku, jen věci ještě neprodávám, jen třídím, hezké nechávám pro ségru..co kdyby a ty o něco horší půjdou buď do Azylového domu, nebo zkusím bazárek pro nenáročnou maminku... vyloženě seprané věci, co se občes přimíchaly do objednávky, nebo donesly kamarádky ( teda kolikrát koukám, že to nevyhodily ) má Bobo v dílně na hadry...
Bobeš má už nějaké peníze v obálce, co jsme dostali při oslavě a od babičky, uvažujeme o nějakém účtu, budeme se muset poradit s naším fin, poradcem..až bude chodit do školy, tak se mu to hodí...asi bych neměla to srdce za to koupit ted nějaké věci co využije jen krátkou dobu.. na byt mu spořit nemusíme, bude mít na výběr dokonce ze dvou, ale ráda bych mu našetřila na např. jazykovou školu, nebo na něco takového... no uvidíme, třeba skončí jako truhlář jako děda a ještě se bude posmívat těm co mají VŠ, protože on práci mít bude :slight_smile:
10. říj 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino Já jsem ted něco prodala,a hned zase nakoupila,dnes např.fusak do hlubok.kočáru.Zjistila jsem že co mám,tak je až do sporťáku a sem by se nevešel a podařilo se mi najít přesně ke kočáru jak barevně tak i značkou:o)My platíme Kubíkovi spoření 1 tis měsíčně a ted to zařídíme i pro Nikol,taky aby měli našetříno.A pak mají oba knížky v německu,co dostali do vínku od rodičů manžela..Tam jim naskakují také pěkné úroky.. :sunglasses: Snad budou pak rádi :wink:
Truhlář je bezva,já bych to brala hned,práce s voňavým dřevem a jak říkáš nouzi o práci jistě mít nebude,to já taky radši ,když člověk něco umí rukama :grinning:
Fotečka naší kombinézky..:o)
10. říj 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@kamino ahojky, mám stejný pocit, že už se nikdy v životě pořádně nevyspím :/ jsem nevyspalá jak kotě a to kdyby se budil jen na jídlo.. malej poslední dobou řve jako tygr po vypití 30ml a pak nevím co s ním.. jsem z toho úplně hotová.. dělá to teď poslední 3 dny vždycky ráno a večer.. kdyby mi tak dokázal říct, co mu je...
10. říj 2012 v 17:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 No to ti věřím,nám se to tak často nestává, ale občas taky huláká bez nějaké příčiny,po jídle,že to nechápu.. :astonished: Včera spustila ve vaničce,vůbec nevím proč,jindy se směje a koupání má ráda,takže jsem koukala jako blázen a radši jsem ji dřív vyndala a zklidnila se až při sušení.. :unamused: :sweat_smile: Jak říkáš,kéž by dokázali mluvit:o)
11. říj 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino @vormoni teda, tak to mohu jen tiše závidět, že tak pěkně spoříte pro prcky :slight_smile: My jsme rádi, že vyjdeme, natož spořit.. ale taky chceme něco Tomíkovi našetřit, ale nejdřív až budu zase v práci...
@aideen Permon M - tak prádlo je sundané a složené, musím říct že jemná vůně na prádle zůstala i po uschnutí, ale po prvním vyprání tvrdých ručníků nic moc změna, asi to bude chtít víc času, co se týče plenek, kvůli kterým jsem to sháněla, tak ty největší struhadla jsou měkčí, ale mám pocit, že to spíš bude materiálem, ostatní plenky jsou opravdu jemnější a separačky jsou jako hedvábí.

Před chvilkou jsem se vrátila z podolí, byla jsem na kontrole pánevního dna. Dr říkala, že kdyby neviděla prcka a protokol z porodu, tak by nevěřila že jsem rodila, uvnitř je všechno jak má být, prý mám prevntivně svaly trochu cvičit.. a taky břicho... jen na to jaksi nemám čas...nejraději bych sebou sekla do pelechu a spala alespoň 2 dny v kuse

Aby největší pecka přišla na cestě dom... to si takhle vystupuju z busu a autobusák se ani nepodíval do zrcátka a začal zavírat dveře a skřípl chudáka kluka co mi pomáhl a předek kočárku :angry: :angry: :angry: :angry: A to jsem jako blbec zvonila 2x před zastávkou, jak se má... aby ho husa kopla.... ještě čučel jako puk do zrcátka...
11. říj 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,no já tě naprosto chápu,já ted taky nebudu mít moc z čeho,ale mám naštěstí našetřeno,tak budu holt platit spoření z toho,Kubíkovi platí už pátý rok tatínek a s Nikolkou je řada na mě.. :wink:A díky dědovi budou mít i valuty,jednou..On pracoval několik let v cizině,takže má dva důchody: tady a tam, a tak si to mohl dovolit..nakonec jsou to jeho jediní vnuci..tak co? :sweat_smile: :wink:
To je teda vůl ten řidič,co tam dělá,že si vás nevšiml?Jsou to hovada.. :unamused: Tak to je dobře že jsi ok:slight_smile:I se tak cítíš? :sunglasses: Já mám ted už hodinu doma klid,malá ještě spí v kočárku,to se nestává..Ale jakmile vstanu ,že půjdu něco dělat,tak bude určitě vzhůru.. :astonished:
11. říj 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni taky máme pidi rezervičku, ale to si necháváme,kdyby přítel nedejbože přišel o práci, nebo kdyby se něco doma pokazilo. Tak to je super že dědeček takhle spoří, alespoň budou mít oba základ na něco pěkného.

Obecně jsou řidiči na našich linkách na pěst.... jsem zvyklá, že čumí, jako že neskutečně zdržuju.. občas někdo s kočíkem pomůže, ale většinou to rvu sama a řidič samozřejmě zadnici nezvedne.. takže do města jdu raději hodku a půl pěšky a zpět se vozím. To je lehké, jak to udělal... nečučel do zrcátka a myslel si, že už jsou všici lidi (2 vystupující se mnou) venku a na mě zapomněl i když mu u očí svítila stopka, protože jsem na něj zvonila.... a to nás v busu bylo celkem 10.. takže to nebyla ani nepřihledná situace...

Tomík se po cestě napapkal, vysosal obě kůzlátka a teď usíná, ale zase chce ven hafina. Venku je krásně, takže do sebe hodím oběd, dám Cipíska do kočíku půjdeme ven.. i když pravda je taková, že bych sebou nejraději práskla do postele a chrněla...

Když už jsem byla v Praze, tak jsem zašla do bazárku a ulovila pár bodýček a od známé mám zbytky fleesu, takže budu "šít" teplé capáčky, protože má Tomík pořád studené nožky.
11. říj 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ ber to tak,ze na Bobsovi se pracovalo pres dva roky a za tu dobu jsem stihla nasetrit z kazde vyplaty od 3 do 5 tis...neco se uz utratilo v zacatku,moc ne,kupovala jsem vesmes pouzite veci,takze cca 15 tis...a zbytek mam na jednom uctu,z ktereho budu brat,az materska nebude stacit..pak ma jeste Bobes tu obalku,kam davam a budu davat vsechny finance co dostane od babicek a prababicek....nechci aby dopadl jako ja,kdyz jsem chtela na skolu,abych mu nemusela rict,Mas smulu,neni na to...ja si pak vse dodelavala dalkove hned jak jsem zacala trochu lip vydelavat...
11. říj 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino tak to máme podobně, já sice neděla školu dálkově, ale při SŠ i VOŠ jsem makala.. naši nic neměli, takže jsem byla poprvé v práci, když mi nebylo ani 15... toho chci Tomíka ušetřit, ale škudlit budu moci až budu zase robotit...
no, nic jdu na prochajdu, hafina tu capluje...
11. říj 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ presne tak...od prvaku vsechny prazdniny na brigade,obcas vikendy a od 17 v pracovnim procesu...
11. říj 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já zase ve 14ti šla na přesně tu školu, co jsem chtěla, ale nakonec jsem to dělala necelý rok - zahradničinu.... potom šest let v obchodě lidová řemesla - kraslice, modrotisk, dřevěné hračky, teď se ta firma jmenuje manufaktura.. a pak jsem začala dálkově dělat zdrávku...holt jsem až skoro v 25ti letech konečně zjistila, co bych chtěla dělat..a to už denní studium nepadalo v úvahu..v 19ti, po návratu z Anglie, jsem vymejšlela se španělštinou, ale naši na to neměli a dneska si říkám, popravdě, co bych s tou španělštinou nakonec dělala??? akorát škoda, že současná vláda vymejšlí kraviny s profesní způsobilostí ve zdravotnictví, už jsem z toho docela otrávená a nevím, jestli to budu chtít za těhle podmínek dělat....
11. říj 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni máte moc hezkou kombinézku :slight_smile: kde jsi jí prosím tě, sehnala?
12. říj 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Tak už jsem ji sehnala :slight_smile: tady na bazárku za 100kč, je prý jen 2x použítá :slight_smile: tak snad nám taky ještě parádu udělá :slight_smile: je fakt moc hezoučká!!!
12. říj 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Přesně,já ji taky koupila v bazárku za 99kč,a viděla jsem ji tam pak ještě jednou.Je hezká a ještě jsem si objednala pak větší,zase jinou,až dorazí dám fotečku:o)
12. říj 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka Tak zkusila jsi toho hodně,a od všeho máš nějaké zkušenosti,co se ti budou určo hodit:o)Manufaktrura je moc příjemný obchod,tam by mě nevadilo pracovat..ve zdravotnictví bych to nedala,to vím jistě..a s kytičkama,to je taky hezká práce,mě vždycky zajímala aranžérka květin.. :wink: Ale má školu strojní,čili strojařka a nikdy to dělat nebudu a od školy jsem byla akorát pár let v kanceláři a pak už jen prodavačka..aspon že posl.10let na letišti,že jsem zúročila trošku jazyky..ale jen na úrovni prodeje,nedej bože když si chtěl zákazník pokecat.. :astonished: Něco jim rozumín ,ale vše zdaleka ne..a to mě štve.. :rolling_eyes:
12. říj 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to je přesně ten chybný dojem většiny lidí, že když je někdo zahradnice, že dělá s kytičkama... to sice jo, ale buď ve skleníku, kde je v létě šílený vedro, v zimě nechutnej průvan a furt ti kape za krk, z vysoké vlhkosti je člověk neustále nastydlej, stoly jsou sice posuvné, ale ženská normální výšky je nad nima neustále v předklonu a natažená, takže záda v hajzlu..nebo na poli, v parku, při zakládání zahrad taky pořádná dřina..pak jsem ještě při zdrávce dělala domácí péči, to zas bylo celý den v terénu, v poklusu, často bez šance si sednout k jídlu, aby si člověk vydělal, tak o víkendech a i večery v práci, takže jsem si moc vážila práce ve špitále, kde byl člověk v teple a suchu, staniční ho v poledne vyhnala na oběd a při směnách 12 hodin měl člověk poměrně dost volna.. ale při dětech se to dělat nedá, pokud nemáš v baráku babičku (ochotnou) jinak mně ta práce nevadila, sice spousta lidí jsou nevděčníci, ale většinou byl problém s příbuznejma, s těma, kteří babičce nikdy ani záda neumyli, natož jinou část těla...pacienti byli z větší části vděční za péči a to mně naplňovalo...
12. říj 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni a v té manufaktuře, tehdy český národní podnik... tak byla super parta, ze začátku, když jsem tam nastoupila, bylo i príma vedení, sice byla buzerace v podobě kontrolních obchůzek, muselo se zdravit a zdravit a usmívat a neustále kontakt se zákazníkem, což bylo jasné, ale časem bylo nejdůležitější mít na sobě připnutou jmenovku a správně seřazené zboží, aby se prodalo, co leželo na skladě...a to bylo to nejmenší.. většinou tam pracovaly studentky, takže inteligentní kultivovaní příjemní lidé, dodnes máme partu, slavíme narozeniny, proběhly svatby, narodily se nám všem dětičky... držíme spolu stále...já byla ve Zlaté uličce, na to se nedá zapomenout, mrzí mně, že až budu chtít svým dětem ta místa ukázat, tak tam budu muset zaplatit nehorázné vstupné.. :cry: a v tom našem žlutém domečku už dávno nejsou kraslice a hračky..
12. říj 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka To tě obdivuju...jak jsem tu psala, tchynka je po mrtvici a byla ve stavu, kdy si fakt ani ten zadek neutřela, z počátku byla i na plínách...mno.. řeknu ti, že jsem jí pomáhala s krajním sebezapřením a smekám před veškerým zdravotnickým personálem.. ja bych to absolutně nedala...

Holky, co je prcek naočkovanej, tak mu tam přimíchali snad nějakou spací vakcínu.. krásně spí... teď od 9 zařezává v kočáře, pak se probudí vysmáté miminko.. já ho snad budu nechávat očkovat častěji :slight_smile:
12. říj 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka No to máš asi pravdu,že v těch sklenících nic moc a velké zahrady bych taky nechala spíš chlapům..ale takhle květinářství,vázání kytic,do toho prodej dárk.předmětů-to by se mi líbilo:slight_smile:Nejlépe ve vlastním :sunglasses: :grinning:
Mě se v té manufaktuře líbí ta vůně a to,že je to tam takové přírodní :wink:
A ta sestřička,to tě obdivuju,já bych na spoustu jejich povinností neměla žaludek..není to pro každého,ale pacienti je potřebují a když jsem jedním z nich ,jsem za ně vděčná:slight_smile:Nejsou vůbec doceňované.. :rolling_eyes: :unamused:
12. říj 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek