• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kamino No vidiš to,to my takovou proměnu neprodělaly,ale ta moje prdelka je vcelku hodná i tak,jen jí někdy trvá usínání,furt se vrtí a plive cucek,zároveň ho vyžaduje mít v puse,je to už takový rituál,někdy delší někdy kratší..ale nakonec usne.. :wink: Ted mě nechala postavit oběd,jakžtakž se to vaří a peče,jsem sama doma,tak nemusím spěchat s časem,holt to bude později..Kubík dnse nešel do školky a jel s taťkou na chatu:slight_smile:
12. říj 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino minulý týden jsem na Tebe a tchyni myslela... bohužel se u nás stalo nämlích to samé... žena přítelova otce dostala těžkou mrtvici, už je týden v umělém spánku a zatím se neví co bude dál... a první kdo je na ráně jsem já... takže se tak nějak počítá s tím, že se budu starat, až přijde dom, tedy jesti se to stane... Mám na to svůj názor... raději ho ventilovat nebudu..
A je pravda, že je potřeba smeknout před všemi lidni v nemocnicích a pečovatelských domech..
12. říj 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tak to je mi lito...Bobova mama byla 14 dni do toho byl zapal plic..no nebylo to vesele...nevim v jake nemocnici skorotchyne je,ale Vinohrady zajistily i naslednou peci,socialni pracovnice byla skvela,nasla jsem rehabku v Ricanech,zajistili prevoz..tam ji dali castecne dohromady,ted byla dva mesice doma a ted je min.na mesic v Kladrubech. Zatim je to na pojistovnu,plati se jen 100 denne. Nebudu ti nic nalhavat,nevim,jak dalece zustane postizena skorotchyne,ale kazdopadne to neni zadna sranda. Bez pomoci tchana bych to nezvladla. Jestli chces,napis mi zpravu,at to tu neblokujeme...
12. říj 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino jojo, sociální sestry ve FNKV jsou kouzelnice... já jsem tekla (a nejen já) z příbuzných, kteří si maroda nechtěli vzít domů, LDN, které jim byly nabídnuty se jim nelíbily, sami nic nenašli a když bylo třeba volných lůžek a socka našla flek třeba v Humpolci, tak se dost divili...
já jsem pracovala na pavilonu N ve 4.patře...oddělení A
@mina_ no bezva, máš doma mímo, ani to není toje krev a budeš kolem ní skákat???? no nazdar, ti maj teda žaludek... přeju, ať se to zařídí jinak, aby to nebylo na tebe...aby sis mohla užívat miminko v klidu..
@vormoni my máme doma vzteklýho flusače dudlíků..ale většinou jsou to prdy, které mohou za blbou náladu.. dneska jsem ho uspávala snad dvě hodiny, nemohl zabrat, šílený..nebo kňourá, protože neumí usnout.. to ho musím vrazit do kočárku, nebo ho ukolíbat v náručí.. ale třeba venku v kočářee spí Tonda klidně 4 hodiny..

jinak dnes sono kyčlí, vše ok, ko za tři měsíce :grinning:
13. říj 2012 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka My bychom si ji dom vzali,ale absolutne bychom nezajistili naslednou peci,tyn rehabku,logopedii,masaze a pod...ta je fakt nutna..jezdili jsme za ni denne do Vinohrad i Rican,ted 2x tydne do Kladrub..zitra tam jedeme znovu,zatim se ji libi,uz jsou znat lehke pokroky v mluveni.
Ja pracovala jako dobrovolnice na USP v Ratmericich a pro zmenu jsem rostla z rodicu,co odkladali sve deti i s mensim postizenim,jako lehci Dawn a podobne. vetsina z nich o tom vedela,ze cekaji postizene dite,ale rikali si,ze to zvladnou..pak zpravidla to nevydrzeli tatinci, a maminky na to nestacily a pak z pocitu viny nejezdily ani na navstevy,ani si je nebraly domu...takovych deti tam bylo hodne...probrecela jsem v te dobe dost hodin...

Jinak Bobesovi se zase vyrazila ta hnusna seborea,ma toho plna oboci,ouska a pod krkem..tam me to trapi nejvic,protoze tam to moc nevetra a on na brisku moc dlouho nevydrzi...ach jo...
13. říj 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka N to je ta Neurologie uplne dole? Tam lezela tchynka uplne na zacatku,tusim druhe patro..pak byla na neurochirurgii,pak ARO,pak ji nastehovali uplne nahoru na JIP a pak byla den na pokoji zase niz a pak uz v Ricanech.
13. říj 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,máme tu prý poslední slunečnou sobotu..včera tu odpoledne lilo a já zrovna ve městě s kočárem, dnes už pomalu uschl.. :astonished:Tak asi za chvíli vyrazíme na projížďku :wink:Chci vytvořit podzimní věneček a potřebujeme nasbírat ještě pár žaludů s čepičkama,ať je dílo komplet :slight_smile: Přeju vám krásný víkend :slight_smile:
13. říj 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino ne to je barák, ve kterým jsou popáleniny.. neurologie je F..
@vormoni tady bylo nádherně celej den, včera teda lilo, hnus.. tatínek dopo odjel, já byla u známých moštovat, přivezla jsem skoro 50 litrů, tak jsem si hned odlila 2litry a popíjím..

Tonda dnes spal jak dřevo, celé dopo a celé odpoledne.. musela jsem ho i na jídlo budit !!! teď ho tu mám v obýváku v postýlce, po celým dni v kočáře v ní hezky řádí
13. říj 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Tak to jo...ja z Vinohrad znam jen neurologii a porodnici :wink::wink: jak jsou oznacene pavilony nevim... Bobes byl celu den akcni,koukal se mnou od obeda na Pardubice,pak jsem ho vykoupala,usinal i u kojeni a jakmile jsem ho polozila do postylky,tak vytuhnul :wink: snad mu to vydrzi alespon do pulnoci...ted ma zvyk je krmit v noci co 3 hodiny..mizera :wink:
13. říj 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnou neděli všem,u nás pohoda:o)Včera jsme tvořili s Kubíkem podzimní věneček z kaštanů,žaludů,šišek a oříšků a docela se nám to povedlo :wink: :sunglasses:
14. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kamino
@kammka
ono to buhžel není moc snadné... když jsme po novém roce museli rychle změnit podnájem, tak jediné rychle volné byl byt u přítelova otce, je to v podstatě pouze "dárce" spermatu, protože se nestýkali a ani ted spolu nemluví.. vykašlal se na rodinu a pořídil si mladší ženu, když přítelovi nebyly snad ani 3 roky.. jenže bydlet jsme museli.. takže ted bydlíme v jeho domě v prvním patře a normálně platíme plný nájem.. (nic jiného bych ani nechtěla), je to pro nás prostě jen pan domácí a tím to končí, ani o malého Tomíka nemá vůbec zájem..
Takže je celkem logické, že jsem na ráně... v případě, že se jeho žena vrátí domů.. (leží v motole, stále v um. spánku) Jeho představa je taková, že mu soc. úřad bude přispívat min. 5-6 tis na její péči, z toho si nechá něco na benzin a zbytek dá mě, za ošetřování... jako přilepšíení k mojí almužně... Šikovnej pán, což?!
Představa je zatím taková, že bych se starala cca 7-13 hod...
Mám pocit, že si to představuje jako Hurvínek válku... Následná péče by měla být odborná.. fakt netuším, co bych s ní měla dělat a pod... (tedy pokud pomineme to, že bude soběstačná asi tak jako náš Tomík :frowning2: )
14. říj 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni moc pěkné :slight_smile: jako základ máš věneček ze sena a nebo z polystyrenu a lepíš tavnou pistolí?
14. říj 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě něco veselejšího, Tomík se mi dnes poprvé překulil z bříška na záda :slight_smile:
14. říj 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,ano ze sena a tavnou pistolí tam lepíš,a kousky tylu,nastříháš něco jako hvězdy..:slight_smile: :sunglasses:
To je šikula,my jsme ve fázi zapíchnutí nosíku a zpět.. :wink:
14. říj 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no ten je náááááááááááádherný!!!!!! jste šikulkové, fakt!!!!
14. říj 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ Nestresuj..jak jsem psala,naslednou peci zajistuje nemocnice,navrhne vhodny rehabilitacni ustav,podle rozsahu postizeni. Nemocnice sama o sobe rehabilitaci nezajisuje. Pokud jsi od Prahy,dostanete na vuber bud Ricany,nebo Chvaly a myslim,ze tam bylo jeste neco...tam se ji budou snazit rozhybat a rozmluvit..tam byla tchynka 6 tydnu,nez uznali,ze uz to doma zvladne.... Bobova mama byla ve spanku 14 dni,doktori byli se soudy opatrni,byla na rizene ventilaci,ani sama nedychala..dnes jsme s ni byli na houbach,vozila kocarek,povidala si s nami..pohoda..tak bud v klidu,nejak bude :wink::wink:
14. říj 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ hele klid, však máte u vás eldéenku, tak tam zajdi a poptej se na podmínky, jestli je tam nějaká rehabilitace, jak probíhá, na jak dlouho by si ji tam mohli nechat atd... krom toho by mohla mít nárok i na návštěvu zdravotní sestry dle rozsahu postižení a to až 3x denně hodinu, to je ovšem u ležících pacientů s péčí o chronické rány..ale hlavně ty buď zatím v klidu, může se opravdu zlepšit, rozhejbat atd...
a Tomík je šikula.. náš Toník nesnáší bejt na břiše.. některý den to zkoušíme několikrát, vždy zuří, hlavu sice trochu zvedne, ale nerad.. jiné dny jako třeba dnes a včera, se nám to nepodaří, neb je furt venku na vzduchu v kočáře, pak se probere na krmení, ječí, tak honem jíst a pak je tak nacpanej, že by se zaručeně pob..il..mnoo.... musím na dr. v úterý koulet očima, ať nás ještě nikam neposílá, s Fany to bylo totéž, pak na rehábce s ní sestřička zahejbala a ona jí vše předvedla bravurně.. byla se vším pár týdnů ve skluzu, dnes tančí, skáče, běhá, jezdí bravurně na kole a metá kotrmelce ze stoje..
@vormoni krása...asi si tu zázračnou pistolku pořídím od Ježíška nebo tak...trochu se teda bojim, že by to za chvíli skončilo v psí hubě :unamused:

my máme za sebou podzimní víkend: včera moštování, dnes návštěva tchánů, dovezli dcerunku.. Martin dovez od známýho 10kg hovězího za tisícovku, je tam všehochuť, když si vezmu, že nejlevnější hovězí přední s kostí je za 90káčé kilo, tak je to super...nedávno jsem kupovala zadní za skoro 200kč kilo...děs...
14. říj 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Jenom vás všechny zdravím a valím spát. Cosi moc nebyl čas, ale zítra vás poctivě dočtu. Ale asi až večer, bo přes den budem naklavírovaní u mojí mamky :slight_smile:
Tak dobrou noc všem!
14. říj 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka teď to nechám koňovi, bo má větší hlavu :slight_smile: Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Máš pravdu v tom, že teď nemá smysl stresovat....

@aideen tak uplně nejlepší na měkkost plenek je sušení v sušičce, o víkendu jsem měla možnost to zkusit a je to uplně něco jiného...
15. říj 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,krásné pondělí všem..to máme zase hnusně a zimu..:-OAle neprší.. :wink: Máme hodinku klidu,mladýho jsme odvedly do Notičky a ted se napapáme a pak zase pro něj.. :sweat_smile: Dnes nám dorazily objednané věci ,tak jsme víceméně spokojení.Nejlepší je fusak do kočáru,fakt jsme trefili tu barvu přesně:slight_smile:Malá má další kombinézu až z té růžovky vyroste a Kubík dostal bundu a bude mi i příští rok,tipuju.. :sunglasses: A já musím nachystat další 2 balíky a nafotit další,at nám to tu ubejvá.. :grinning:
15. říj 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni nevím,mám pocit, že to jedno otočení byla spíš náhoda, od té doby nic. Ale hlavičku zvedá dobře :slight_smile:
Škoda, že sem nejde hodit video, mám Tomíka natočeného, jak se rozhlíží po pokoji. Ale alespoň se házím fotku jak drží hlavičku a pak jednu s nosítkem.

A jdu zase žehlit.. je fakt, že teď už se plenky žehlit nemusí, ale mě se to tak víc líbí a hlavně když plenku používám jako vládačku, tak se nekrabatí.
15. říj 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ty jo, kombinézu budeme muset taky sehnat, o víkendu asi budeme muset vyrazit na burzu... a asi budu muset schrastit nějaké hadříky... ze všeho mi roste pryč a zásoby co jsem dostala jsou skoro pryč..
15. říj 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě ty fotky, že...
15. říj 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
ahojky holky,

jdu vás pozdravit :slight_smile:
dneska jsem pěkně zalehla,něco na mě vlezlo a manžel to teda nebyl :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no, humor mě zatím neopouští :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: malá je díky bohu dnes hodná, šetří mě, asi ví, že dnes moc nemůžu a že mám dost!!!

já už jsem vytřídila všechnu 56 a máme už 62 a moc nám nechybí a vrhneme se do 68. Dnes jsem zaplatila zimní kombinézku za 100 Kč, tak jsem zvědavá jaká bude a jak nám bude sedět :slight_smile: Já mám už tolik bazarových věciček, ale krom jednoho nákupu jsem se ještě nespálila......věci jsou to hrozně hezký a když neřeknu, že jsou z druhé ruky, nikdo to nepozná. Vždy mi to začne okolí chválit, jaké má malá hezké věci a kde jsem to prý koupila :slight_smile: kdyby věděli :slight_smile:
15. říj 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tomík je frajer takhle krásně drží hlavinku:o) :sunglasses: :sunglasses: Však on se ještě rozkutálí,já jsem ráda,že to ještě chvíli nehrozí..Mě jakžtakž drží když leží na baloně ale nemůžu ji zatím nafotit,páč ji držím a tatínek nikdy není doma.. :sweat_smile: :confused: jak leží na gauči tak nic,žádná snaha..Nosítko je dobrý vid? :sunglasses:Já ho ještě nemám,musím zaurgovat tu kámošku..:o)
My už kombinézku nosíme,aspon vím,že je v teple:slight_smile:
15. říj 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: @klaire22 Určitě,já mám taky většinu věcí z bazárku pěkných,někdy je to na fotce o něco hezčí a jindy naopak,ale nic hrozného mi ještě nepřišlo:slight_smile:Já jsem zatím přestala dávat první pyžamka co měli vel.0-3měs a dávám 3-6měs-jsou nám delší ale v tam těch se mi zdála ťapička krátká,aby neměla zbytečně ohnuté prstíky.. :sweat_smile: :confused: Jinak se zatím vejdeme ještě i do 56..ale už je nám to víc akorát.. :sunglasses:
Tak brzký uzdravení
15. říj 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
chvíle klidu, i když malej mi tu cosi vykládá...asi že se mu nelíbí moje záda a ta věc, co u ní sedim :grinning:
malá je po třech nedělích ve školce, i se mi tam v šatně rozbrečela, když jsem na ni houkla, ať nevejrá po lidech a převlíká se..ona si tam vždy sedne a civí na ty děti a jejich rodiče :unamused: místo, aby se zouvala a převlíkala, asi jí vysvětlim, že čím rychleji se převlíkne, tím víc času zbyde na pomuchlání na rozloučenou, než se Tonda začne v sedajdě kroutit..
Toník má velikost 62-68 od cca předminulýho tejdne, o vékendu jsem konečně zaklidila veškerou 56, kombinézu máme jednu 62 a je mu taktak, asi budu muset v pondělí až budem zas v Bene zajít do jednoho bazárku a vysolit tam za jinou kolem tří set, ale ty věci jsou jako nové a luxusní..paní je pečlivka.já se to bez ošahání bojim koupit, navíc nemám e-banking, což taky budu muset napravit, asi přejdu k jiné bance, když se mi podařilo umořit kontokorent..akorát tu máme v Týnci jen bankomat ČS a ještě jeden ten si nevzpomenu...
oblečení mám asi docela fůru, hlavně teda bodynka s krátkým rukávem, která mi jsou víte na co :sweat_smile: :sweat_smile: nebo tak leda místo nátělníku jako první vrstva, ale to je skoro škoda, protože jsou nádherný...
@klaire22 no to se dej brzo do kopy, matko.. malá to snad nelapí, ani Tonda nechyt od Fany tu její angínu. prckové jsou obvykle z rodiny nejodolnější.
@mina_ parádně pase.. ten náš zvedne hlavu jen když ho mám v náručí na svislo, to se i rozhlíží, ale na břiše tak tři cenťáky.. :confounded: to bude dneska dr. hrozit rehábkou :frowning2:

v pátek jde moje rachotina na STK, bojim bojim... bez auta už nedokážu žít.. to by snad musel chlap jezdit na vlak do Bene busem a já bych tam pro něj večer sjela..ale ten jeho křáp je na tom momentálně snad ještě hůř,má vyměněnou přední poloosu a zadní čeká taky

včera jsme řešili zdrhlý kobyly, to bylo... vezla jsem na hřebčín za kopec provazy a ohlávku a táta se tam pro ně stavil cestou z nádraží, doved je dom, spravoval do desíti potmě ohradu a pak jsme jeli pro jeho auto.. žůžo..dnes tam ještě jsou.. nevim, co je to chytlo, poslední tejden zdrhli 3x.asi je plaší kanci nebo co
16. říj 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a fotky:
16. říj 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahojky holky,

no už je mi trošku lépe, ale zatím stále nic moc........malá se naštěstí drží, občas ji chrochtá nosánek, tak vystříkám mořskou vodou a zase je dobře :slight_smile:

@kammka Toníček už je velikej!!!! To pak chápu, že už pomalu začínáte 68 :slight_smile: jinak s koníkama se opravdu nenudíte, já jsem ráda, že máme doma jen dvě číči a i tak mi to stačí!!! někdy jich je dost :unamused:
16. říj 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 dvě číči dokážou neuvěřitelný věci..taky jsme měli.. ale Zikmund umizel v květnu, dost nám chybí..a nejvíc jeho ségře Smetaně..v březnu jsme přišli o jezevčici, byly kámošky, spaly spolu v pelechu a i spolu baštily a ta kočka je teď osamělá..no ale Zikouše bylo dost... pokud měl hlad, skákal tu po nábytku a shazoval věci z vějšky.. :angry: mockrát letěl z okna :sunglasses: ale teď nám chybí :cry:
16. říj 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek