• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kammka No teda,to je radsot s koníkama.. :astonished: A to tu ohradu takhle zbourají?No kdoví čeho se leknou.. :rolling_eyes: :confused: Tak hlavně ,aby se jim nic nestalo na "výletě" ani těm,co je potkají.. :unamused: Ale až děti vyrostou bude to atrakce za kterou ostatní musí platit.. :wink: Taky jsme zrovna o víkendu tady objevili stáje a v nich koně,možná i dávají povozit za úplatek..nevím,v těch končinách jsem byla prvně,hledali jsme ty žaludy na věneček.. :sweat_smile: :grinning:
Toník je šikula veselej a rychlej co?Sotva je někdy zachytit.. :sweat_smile: A co to má na puse?Mě se malá dovede poškrábat nehtíkama a jinak se jí občas udělají flíčky,ale jak přijdou tak zmizí..Naštěstí už je ta její kůže míň citlivá na vše,jak byla po narození..to se osypala i ze škaredého pohledu :grinning:
Jinak pěkné úterý všem! :grinning: Tady opět šedivo.. :rolling_eyes:
16. říj 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Jo s kočička je sranda - ta starší nám taky leze po výškách a párkrát už taky něco shodila - je na pěst,fakt!!!
16. říj 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mě před chvílí vzala tchýňka malou na procházku, tak mám pohodičku - jdu si schrupnout než přijdou :slight_smile: na úklid kašlu, jsem ráda, že jsem ráda :slight_smile:
16. říj 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni koníci jsou v elektrickém ohradníku, takže když se splaší, tak se může stát, že do toho vletí.. zas je tam půjdou skouknout.. Tonda má pod okem škrábanec a taky se mu tam vyvrbil pupínek..ale už dobrý.. nad obočím má fibromek, ale je to v klidu, nepřisedá to na kost, tak s tím nic dělat nebudem, možná až půjde do školy..

@klaire22 Zikmund mně tím trestal... seděl na lednici a čekal, až ho zbejstřím a pak třeba shodil krabku s čajem dřív, než jsem k němu doběhla.. jednou takhle rozbil kapky proti kašli, nebo poslal k zemi svícínek...jo a ta krabka s čajem se samo vysypala..
užívej volníčko :slight_smile:

my jsme zpět od dr., obě děti očkované, Fany s pětiletou prohlídkou, máme žádanky na ortopedii kvůli plochým nohám a na chíru kvůli pupeční kýle, taky máme trénovat barvy, má trošku problém se zelenou a modrou... já jsem si toho všimla už před delší dobou, ale s tím se stejně nedá nic dělat, leda trénovat, aby oko bylo schopné rozeznat aspoň základní odstín a kterému z nich se ta která barva nejvíc podobá...

jo, jak jste tu měly dojem, že je Tonda velikej, tak má 5390g, od posledka nepřibral ani dvacet deka.. ale dr. spokojená, mám bejt v klidu..hlavičku zvedl krásně, ale až po chvilce, tak máme nadále trénovat

no a cestou tam, tedy hned při startu, protože jsem spěchala (zapomněla jsem se u krmení dobytka :angry: ) jsem tátovi trochu máčkla dveře od auta... :confounded: :confounded: naštěstí v místě, kde je plastová lišta, tak aspoň není poškozený lak...on to soused spraví..ach jo, ještě že nemáme auto za půl mega, chtěla jsem objet kontejner, kterej má soused před barákem, kopou jímku..
16. říj 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já mám nosítko baby björn, mělo by to být ergonomické, abych Tomíkovi neničila záda, i když je v něm jen nutou domu, jinak se snaží s kočíkem. Ale dnes jsme byli na kontole u dr a taky v nosítku (busem), bylo to nejrychlejší, bo se mi nechtělo dnes šlapat v tom bahně přes celej les...
@kammka tak to jsou ty Tvoji koně pěkní dárečci, to se fakt nenudíš. Mě koně moc chybí, už je to dlouho co jsem s tím sekla, ale když vidím koně někde venku v ohradě, tak si jdu alespon pohlait po šňupce... Njn, musím si nechat zajít chuť, třeba si na stará kolena pořídím tvrdohlavého poncla pro radost :slight_smile:
@kammka @klaire22 o kočkám ani nemluvte... každej si myslí, jak jsou kočky tiché... ano, jsou, když chtějí.. tak naše, když má roupy, tak lítá po bytě a dupe jako slon a krade ponožky! naštěstí čisté..

Dr. Tomíka moc neprohlížela, jen ze ptala, jestli ho dáváme na bříško a jestli brouká a šel na váhu...
Máme 5730g... za 12 dní přibral 530 g...

Ještě chvilku běží noční proud, takže jdu ještě žehlit...
16. říj 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ wow, vy teda nabíráte, to my přibrali 530g za měsíc!!!!! Ale mudra tentokrát nic neříkala, chválila mi Elišku, jak se krásně otáčí na bříško sama a jak pase............ale hvězdička mi nějak zlenivěla a teď se jí teda otáčet moc nechce, už 3 dny jí to ani nenapadne a pokud jí trošku nepomůžu,že jí jakoby přidržím, tak na bříško ani sama nejde -ale když už na bříšku je, tak pase ukázkově..........no, ale neřeším to, předběhla se o dobré 2 měsíce, takže když se jí nechce, tak jí nutit nebudu :slight_smile:

jo, kočičky a tiché, hahaha - máme doma obdoby té vaší - dupou, lítají jak střelený, jen nám teda nekradou ponožky :slight_smile:
16. říj 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_
@klaire22 na kradení ponožek (špinavých) máme čubku..dnes mi okousala gumovej pantofel na ven..usoudila asi, že už je to sttejně na holiny..
16. říj 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina Já mám taky stejnou zn.nosítka..využila bych ho když běhám pro malého do školky a malá nespí,ať nemusím tahat kočár kvůli 5min..Kámoška mi ho ještě nevrátila,ale už jsem jí o něj psala.. :wink:
Teda krásně rostete,to máme co dohánět..já ji musím zvážit,zase na to zapomínám.. :sweat_smile: :confused: Nás se dr.na nic neptá,nekontroluje pasení ani jestli ji dávám na bříško..možná je ještě brzy?Nás jen zvážili a změřili,naposled jen váha a očkování,víc až na tříměsíční kontrole... :astonished:
16. říj 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 říkám si, jestli nenabírá moc rychle... každý říká, že se nabírání zpomalí, ale Tomík drží stále stejnou laťku... a na váhu mudra taky nic neříkala...
S Tomíkem cvičíme každý den chvilku na míči, ale když se mu nechce a je mrzutej, tak ho nenutím. Rád cvičí večer, když se vrátí taťka z práce a je na něj na těšenej, to spolu leží v pelechu a prcek balancuje tatíkovi na prsou :grinning:

@kammka to já mám spíš občas pocit, že moje hafina jednou ponese místo hračky v mordě kočku... ale jinak se mají rádi a spí spolu, je kočka občas má roupy a hraje si na boha..

@vormoni nosítko je fakt super, mám ho na inzerát za cca 700 kč a mám k tomu jeden přídní díl navíc,prý kdyby bylo třeba prát a zároveň nosit :slight_smile: Tak snad ho brzy dostaneš zpět, aby to nedopadlo podle toho rčení "co nechceš mít, tak půjč". Na tu chvilku opravdu nemá smysl tahat kočár, na to je nostíko naprosto ideální.

My už máme za sebou ranní dvouhodinovou prochajdu, dokonce už i já jsem po snídani a trochu uklízet. Můj mužíček je nuvěřitelnej talent na binec v kuchyni, sice si uvaří, když má na něco chuť a ode mě mu nejede, ale ta spoušť je pak špičková...
17. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ No já doufám,že to pošle co nejdřív..zatím neodpověděla.. :rolling_eyes: Chtěla dojet tuhle na na návštěvu a dovézt to,ale sešlo z toho a kdo ví, kdy se jí to podaří příště.. :astonished: Nerada bych, aby jsme z toho zatím vyrostly...! Což u nás jde zatím jen pomalu,ale vypadá to že už máme 5kg!!!!! :grinning: :angry: Já mám k ní zas takový flís.pytel originál k tomu koupený.. :sunglasses:

My už jsme dokonce i po obědě,dnes po dlouhý době kapřík smažený a kaše.. :slight_smile: Chlapi se jeli ostříhat ke známé a my odpočíváme..malou jsem ukolébala a až se probere tak ji nakrmím a pak musíme do obchodu a přitom schrastit nějaké krabice na výrobu vagonku malýmu zítra do školky.. :grinning: zas mám o zábavu postaráno.. :rolling_eyes: :sweat_smile:
U nás je dnes slunečno a docela teplo :sunglasses:
17. říj 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to já bohužel pytel přes nosítko nemám, ale používám větší fleestovou bundu a prcka si zapnu k sobě a když strčím ruce do kapes, tak mu chytnu nožky a ješě zahřívám :slight_smile: Ale nějakou pořádnou kapsu by to chtělo, mám jednu, kterou jsem dostala k šátku ale ta mi přijde malá, jak na délku, tak na šířku...
17. říj 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás hlásím krásné slunko, že by se v předpovědi mimořádně nesekli? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ no co, i kdyby se sekli, tak dost dobře..

já dnes zavařila 30 litrů moštu, vypodložila a zasilikonovala hajzlík, už mně nebavilo, jak se houpal a už mám skoro umytou klec pro morče, zatím je v přepravce..a včera jsem konečně zamrazila hovězí..
Toník spal v kočárku celý odpoledne, Fany dnes nebyla ve školce, zaspali jsme :grinning: probrala jsem se skoro v půl devátý..usnula jsem u kojení :grinning: tak jsem jen brnkla do školky, že jsme zaspali a teda hlavně že je fany po očkování, tak radši zůstanem doma a dospíme se...
17. říj 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tak hlásím, že žijeme, ale momentálně teda nic moc. Teď jsme každý den výletovali, tak nebyl čas a večer už ani síla vás dočíst a písnout. No a tato noc byla očistcem. Obě děti nemocné, budili se na etapy. Sice teplotu nemají, ale bronička soplí a malý zase kašle, blbě tím pádem pije. No jsem na odpis :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
18. říj 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ahoj,no teda,to si to vybrali co.. :frowning2: Ať je jim brzy lépe a tobě tím pádem také.. :wink: :wink: e to tím počasím jak se střídá,ráno kosa,odpol slunce,spotí se,ofoukne je a je to,vid.. :rolling_eyes: My zatím odoláváme,max.rýmička u Kubíka a malá ještě nic,hurááááá :grinning:
18. říj 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Teda,ty se s tím nemazlíš.. :wink: Kolik toho zvládneš,je výhoda,že ti malý spinká i přes den,to u nás je málo,tak dělám vše jen tak bleskově,než zas kňučí hlady a nebo jen tak a nejhorší je když doma chrní manža po noční a nemůžu ji i chvíli nechat pobrečet aby ho nevzbudila..
My včera byli u známých,dojeli jsme v 18hd,večeře naštěstí náká byla,za půlhodky táta běžel na noční a my koupat,papat a pak jsem tvořila malému do školky,něco jako vagonek na dnešní odpol.slavnost co mají ve školce,do toho začla kňučet Nikol a musela jsem přestat a jít ji dokrmit a uspat,takže ted to bubu dodělávat,mají to až v 15hod přinést na zahradu ve školce..ještě že :wink: :sunglasses:
18. říj 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ajaj, tak ať jsou brzy v pohodě...a hlavně abys to neomarodila i ty..
@vormoni není každej den posvícení..dnešek stál za pendrek. malej spí až teď a to snad od půl pátý.. už ho půjdu vzbudit.
18. říj 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tu máme pátek sice ne třináctého,ale jako by bylo.. :astonished: Sotva vylezu ven,už vím ,že je něco špatně,nejde zamknout.. :confounded: Opět volám pána od policajtů,aby mi přijel otevřít..Chjoooo :unamused: Manžel měl radost..opět nebyl doma.. :sweat_smile: :confused: Vrátili se až bylo otevřeno,a nakoupeno..to jsem taky zvládla :wink: Jinak se nic moc nedělo,vebku je pod mrakem a malá mi spí v kočárku ,co jsem vyrazily ven..zázrak :sunglasses:
19. říj 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Zase nestíhám. A už platím krutou daň. Nemám mlíko!!! Dneska jsem odsávala a nic. Jestli 10 ml z obou, tak je to moc. Teď sedím, bulím a nevím, kde seženu Nutrilon, protože můj odjel až do večera pryč, vzal mi auto a tady v zapadákově o víkendu lékárna nefunguje!! A to ještě Vojtíšek spí a netuší, že až se vzbudí, tak nic nebude!! Jsem bezradná a nevím, co mám dělat. Jestli jít pěšky 12 km k nejbližšímu obchodu a doufat, že tam budou pro děti něco mít, nebo čekat do večera, až přijede manžel. Vůbec mi to nemyslí :cry: :cry: :cry: :cry:
20. říj 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Omlouvam se,asi mi neco uniklo...ty nekojis normalne? Mne obcas taky odsavackou moc mleka nejde a prcek si stejne neco vytahne...ale hlavne hodne pij neco tepleho..jak jsem psala,u mne to funguje..
20. říj 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky omlouvám se fakt nestíhám, malá stále při koupání hrůza, malý stále období vzdoru navíc moje máti má nějaké zdravotní problémy tak jen nahlížím...posílám foto malé, je to zlatíčko, snad se máte dobře
20. říj 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@petule22 Super fotka,jak z časopisu :sunglasses:
20. říj 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Ahoj,tak doufám,žes to nakonec zvládla,žes zkusila kojit a ono to šlo.. :sweat_smile: :confused: Taky myslím,že když neodsaješ,tak to neznamená, že tam nic není..Já dnes taky neměla čas,čekali jsme návštěvu takže dopol úklid a do toho vaření,pečení.. :slight_smile: Ale bylo to fajn a nakonec jsme zajeli i na chatu opéct buřtíky :slight_smile:
20. říj 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky, jsem příšera příšerná, vůbec na vás nemám čas. Tak jen info, co u nás nového. Byli jsme na hexavakcíně, reakce byla :frowning2: Teplota 38,5. To Nelča neměla tenkrát vůůůbec nic. A byl protivnej. Jak je pořád hodnej, tak to byl nezvyk :sweat_smile: Tak dva dny byl protivka a už dobrý :slight_smile: Máme 64cm, 7140g a plně kojíme.
Přikládám fotečku našeho mimouška :wink:
21. říj 2012 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@neeve Ahojky!!!!!!!!!!!! Milánek je teda prdísek krásnej :slight_smile: Je k sežrání, fakt!!! My jdeme na očkování v úterý,tak jsem na to zvědavá :slight_smile: A míry máte krásné, to my máme o dost méně!!!!
21. říj 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky!
Tak je u nás po dlouhé době zase klid a mohla jsem zasednout na chvíli ke kompu. Malý mi tu povídá v košíku a Bronička sedí u Ferdy mravence (znám to už naprosto dokonale, pouští si to min 3x denně :cry: :unamused: :rolling_eyes: ) a já piju kafčo tady s váma.
Naštěstí ty moje špunty ta nemoc opustila za den. Obešlo se to nakonec bez teplot, jenom dvě probdělé noci. Malé teklo z nosu jak z Niagáry a malý ještě malinko kucká, ale žádná hrůza. Akorát teď dva dny nekadil, tak bývá dost protivka (hlavně v noci) jak ho to tlačí. Chvilku se svíjí a řve, pak si prdne a je zase na chvíli pokoj. Snad to dneska vytlačí ven, nebo se zblázním.
Včera jsme byli na fotbale (brácha hraje), postavili tam dětské hřiště, tak malá byla na průlezkách a malý spal v kočárku. Vlastně celý den v tom kočárku prospal. Pak jsem v ústraní nakojila a jelo se dál :grinning: No ale zničená jsem po tom uplynulém týdnu jak snad nikdy. :rolling_eyes:

@neeve ten je krásný! A ta kukadla! To mu budou holky padat k nohám s takovýma krásnýma očičkama :slight_smile:

@petule22 snad bude brzy líp! Někdy se to všechno tak semele, že je to na palici. Chápu a rozumím :slight_smile: Drž se. Malá je úžasná a krásná! :slight_smile:
22. říj 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ úžasné fotečky! A nosítko je super, co? Taky ho využívám dosti. I když teď v týdnu jenom jednou, jinak jsem brala kočár. Byli jsme od rána do večera pryč a potřebovala jsem plochu, kde malého přebalit a odložit po kojení. Doma jsme se nezdržovali, tak jsem musela přežít kočár :slight_smile: Jinak jsem jela s nosítkem busem a byli tam dvě staré ženské a pomlouvaly mě po celém buse, jaká jsem šílená matka, že mám chudáčka děťátko v té nepohodlné věci a že jsem děsná, co kdybych spadla. (nespadla jsem od doby, co jsem byla dítě!) No žeprej chudáci děti mít takovou matku! :rolling_eyes: :confused: :confused: :angry: :angry: Nesnáším lidi, co o něčem kecají capiny a nikdy si o tom nic nepřežetli ani se o to nezajímali. No co budu vykládat, ruply mi nervy a řekla jsem jim, ať se starají radši o to, aby jim nevypadly zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vím, stáří se má ctít, ale co je moc, to je moc a uhodili babizny na moje citlivé téma. Naštvaná jsem byla tak, že jsem z toho dne pak už nic neměla!
22. říj 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aideen Ahoj,pěkně jsi je usadila! :sunglasses: Se ti nedivím,taky by mě to vytočilo.. :sweat_smile: :confused: Já už má také nosítko doma,dnes jsme s ním byli dvakrát pro Kubíka ve školce a mě přijde,že spíš všichni obdivují jak na nás koukají :wink: Malá si zatím zvyká,musím ještě vychytat, co jí do něj oblíknu,po druhé už dostala i rukavičky,i když máme fusak přes,ty ručky vždy vystrčí.. :astonished: :slight_smile: Tak to je fajn,že děti už jsou lepší,my naštěstí ok,,včera večer malá trošku prudila večer,fnukala i když byla nakojená,plivala dudlík..tak jsem ji chvíli pochovala,a pak už neprotestovala a brzy usnula a mohla jsem ji přestěhovat do jejího pelíšku.. :sunglasses: a chrněla do 5hod! :sunglasses: A pak až do deseti..paráda.. :sunglasses:
22. říj 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Ahoj,malej je moc šikovnej a jak krásně pase!Bože..my jsme tak pozadu..a to jsme jen o 14dní.. :sweat_smile: :confused: A o 2 kg.. :wink: Tak hlavně že už je mu dobře,a že jsou hodní:slight_smile:))My byly brz reakce :grinning: Tak zase někdy papapa :sunglasses:
22. říj 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve ten je krááásnej!! koukej sem dávat častějc fotky tak nádhernýho kluka!! no ale já mám doma taky, heč!! ale takhle nepase, to teda ne
@vormoni takže buď v klidu.. Toníček sice umí zvednout hlavičku hezky vysoko a i zjistil, že díky tomu vidí svět z lepšího úhlu, ale moc dlouho to nevydrží a pak se vzteká.. no musíme trénovat, dr. straší s rehábkou
@aideen no to jsou krůty protivný starý!!! fuj!! teda co bych jim řekla já, to by si teda taky za rámeček nedaly..já malýho nosím v šátku, pokud to jde.. teda pokud neleje jak z konve, to se mi pak nechce vytírat šátkem okolí vozu a radši do něj narvu kočárek..

jinak Fanynka měla dnes jít opět do přípravné taneční výchovy, ale probudila se se zadní rýmou, zabetonovanej nos, huhňala a pokašlávala, tak jsem napsala tanečnímu mistrovi omluvenku..pak jsem trochu litovala, neb se během dne zlepšila, a rozhodně by nebyla první ani poslední, která by tam smrkala, ale mně je to prostě blbý... :confounded:
tady hnus ospalý počasí, vlhko zima lezavo, malýho jsem dala spinkat do kočárku jen do chodby a vydržel tam hezky dlouho.pak jsem kojila někdy kolem půl druhý, a usnuli jsme a já se probrala v půl čtvrtý, malej mi visel na prsu...v baráku kosa, malá si na gauč vytáhla spacák a koukala s kapesníkem na minimax..takže úprkem zatopit, pak jsem se chystala pro mlíko, malej spokojenej v postýlce, tak jsem si říkala, že za těch deset minut jsem zpět, do toho dorazili kamarádi, tak jsem je zneužila a dojela aspoň pro to mlíko.. na nákup už se mi nechtělo, tak jsem zavolala chlapovi, aby dovez chleba.. no nedovez zapomněl, no...tak doufám, že zítra budu trochu schopnější.. už aby byl pátek, má foukat a ta inverze se snad pohne..
22. říj 2012 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek