• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kammka No jsi mě krapet uklidnila.. :wink: u nás je dnes tak šedivo,žádná změna,ale zima není..ted 13st..To zítra už bude asi hůř,co hlásí..U nás je vše při starém,vstáváme zas po 10hod,papáme aoběd nemusíme vařit,neb zůstalo od včera..takže bude čas třeba na žehlení.. :sunglasses: Moc toho nemám,tak to bude pohoda.. :grinning: Ještě zítra vstáváme do školky a pak mají prázdniny,to milujůůů :sunglasses:
23. říj 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
my měly teď mazec, neskutečná vztekačka u kozy, já už z ní fakt rostla...uklidnila se vždy dudlíkem a když jsem jí mlíko odstříkala do lahvičky, tak taky pila v pohodě.....tak jsem usoudila, že prostě prso nechce, že chce lahvičku.......tak to jsem teda řekla NE.......s nervama jsem vydržela, vztekání u prsa fakt luxus, lahvičku jsem jí nedala už dva dny a už je zase srovnaná a hezky tahá z kozičky :slight_smile: včéra jsem pila jak duha, koupila jsem si výbornou šťávu na farmářských trzích - bez cukru, konzervantů a éček a nalily se mi teda fest prsa - takhle jsem je měla nalité v porodnici....zjistila jsem, že nějak málo piju, denně cca 1,5l max. 2 což je fakt málo, včéra jsem vyžahla skoro 3l a pak jsem měla tolik mlíčka!
Jinak dnes jsme byly na včeličce, malá byla statečná, ubrekla, ale pak se dokonce i na doktorku smála a pak jí pochválila jak krásně drží hlavičku :slight_smile: nevážila ji, ale tak předpokládám, že kolem 5,5kg asi tak máme :slight_smile: víc určo ne :sunglasses:
23. říj 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen Báby blbý,vědí kuloví a kritizujou, jsi dobrá, že jsi si to nenechala líbit a baby pěkně srovnala, kravky jedny.

Já dneska dávala přednášku jedné kamarádce ohledně plínek.....je těhotná a chce látkovat, ale všichni jí od toho děsně zrazují a deptají ji tím, tak jsem jí lila optimismus do žil a vychválila jí to do nebes - ostatně to jde samo, když jsem tak spokojená látkařka :slight_smile: mě to prostě baví..ona chudinka oči na vrch hlavy, bylo na ní vidět, že chvílemi nerozumí....no viděla jsem samu sebe, jak jsem se před pár měsíci v tom taky tak děsně plácala a nerozuměla......a teď je to brnkačka :slight_smile: ale to je prostě tou zkušeností a praxí :slight_smile:
23. říj 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no koukej pít, a taky si semotamo udělej vývar, ten je na to super..hodně kořenový zeleninky, hlavně mrkev..
já jsem taky velice spokojená a to mám jen čtvercovky a froté žínky na vycpání s pár scrchňákama..když bude mít ty žínky na vycpání, tak jí stačí mít 40-50 čtvercovek a asi tak 40 těch KRAMA žínek.. svrchňáky mám šestery, ale asi by čtvery stačily..
23. říj 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,my meli od ctvrtka manevry,prckovi asi popolezal zub,protivnej jak cinze,porad si cpal neco do pusy,nejvetsi uspech mely moje ruce,ale ani kousatkem nepohrdnul,teplota..v noci budicek co hodinu,az hodinu a pul..no des..dnes jako kdyz utne,pohoda...
koukala jsem,ze se tu vyskytla pasouci fotka..dneska jsem taky fotila do mobilu a pridavam taky jednu modrookou...fotila jsem,jak se prckovi konecne vyloupala ta hnusna seborea..dnes jsem objednala krem od Biodermy,snad pomuze na delsi dobu....
23. říj 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@kamino tak polévku mám většinou jen o víkendu u maminky :slight_smile: ale pít fakt musím, pak se nemůžu divit, že nemám tolik mlíka.....takže od včerejška se snažím si to hlídat.......přitom než jsem otěhotněla měla jsem pitný režim ukázkový.....ale v těhu jak mi nebylo dobře jsem pila málo a pak si to přestala hlídat, byla jsem líná si třeba furt chodit pro pití - no hrůza se mnou!!!!
takže se zase vrací do starých kolejí a pití si hlídám :slight_smile:

jen malá se mi tak týden zhoršila v nočním spinkání - budí se mi kolem desáté až jedenácté........a pak ještě kolem jedné hodiny, pak ještě kolem páté - no, dřív jsme vstávaly tak 1x za noc, max. 2x a teď je to 2-3x :frowning2: hrůza :frowning2:
23. říj 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino jůůůů, to jsou pomněnky, nádherné modrá očíčka.........je to fešák :slight_smile:
23. říj 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Jeee konecne mas normalni dite :wink: Bobes to ma tak od zacatku :wink::wink:
ja si taky hodne hlidam piti,denne cca 3 litry musi byt...ber to tak,ze trimesicni dite vysosa cca litr a dospely clovek ma vypit 2 litry a jsme na 3 litrech :wink:

A ja se cele tehu modlila,aby mel hnede po dedovi...miluju hnede oci...no a z tohohle se uz urcite hneda neudela :wink::wink: ale baby pry na modre leti,tak mi snad nezustane na krku do ctyriceti :wink:
23. říj 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino no, já bych brala, kdyby se mi zase vrátila do "našeho normálu" !!!!
pravda, běžně jsem před tím pila ty 2l, ale teď!!!!! zázrak, že vůbec ještě mléko mám, když jsem pila tak málo.....nevěděla jsem, že při kojení dítě vypije 1l mlíčka denně!!! musím se fakt hlídat :slight_smile:
23. říj 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ja to nekde vycetla...tusim,ze to ma byt prumerne jedna sestina vahy ditete a ono to vychazi...ty latkujes,ale ja jsem zkusmo vazila plenky po prebaleni a kdyz jsem to secetla,tak to bylo cca 750g..k tomu neco vypoti,tak to asi tak je :wink:

Bobes se ted budi i po dvou hodinach,chce pit..uz me napadlo,jestli mu me mleko staci..protoze se naji a chrni dal. Mozna by pomohl prikrm na noc,ale tomu se branim,to radsi budu vstavat :wink:
23. říj 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to je vždycky něco na mě tohlensto :angry: Přesně takhle chytré báby miluju, nikdy to neviděly, ani se o to nezajímaly, ale ony jsou nejchytřejší. Bohužel koncentrace takových lidí je na vesnicích vražedná, s tím nic neuděláme. Ale tady u nás ve "městě" (taková větší dědina, která postavila kostel a tím získala status města :confused: ) je nás s manducou víc. V létě jsem tu s jednou v pískové barvě viděla paní. Měla už ale odrostlejší dítko. Holt my, co jdeme trošku jiným směrem, než je normální, to máme těžké. A dlouho se to tu nejspíš nezmění :rolling_eyes:

@klaire22 když já to poslouchala tak cca 20 min celou cestu busem, tak jsem z toho byla fakt vytočená. Holt se to pak ze mě řinulo ven. :rolling_eyes:
Tak to je super, že se někdo další rozhodl také látkovat. Jenom ať vytrvá a ať si stojí za svým. Bude pak určitě spokojená tak jako my dvě. Já nechápu, jak jsem mohla u dcery používat jednorázovky a být spokojená. Ale samozřejmě nikoho neodsuzuju, jednorázovky mají taky něco do sebe, i když pro mě už teda nejspíš nic :slight_smile: Hlavně látkovky oceňuju teď, v době, kdy musíme šetřit každou korunu, abysme vyšli do výplaty. Prostě jenom operu a je to :slight_smile:
K tomu pití ... jsme na tom stejně. Já toho taky vypiju málo :frowning2: Ale to mám už od přírody. Trápí mě to celý život, prostě nepociťuju žízeň a tak na pití často zapomínám. Ani teď jsem tomu moc nedávala. Ale snažím se, taky pociťuju, že mléka není tolik, jako na začátku. Musím se taky hlídat, navíc když malý špatně pije z toho pravého prsu. :rolling_eyes:

@kamino páni, už zoubek? :slight_smile: Tak to je docela brzo ne? Ale každé dítě to má jinak, Bronička měla taky první zub docela brzo. Prcek je úžasný!!! :slight_smile:
Jinak já si nepamatuju, kdy jsem naposeldy viděla dítě s hnědýma očima. Cosi mají všechny modré a to i když už je mají vybarvené :fearful:
24. říj 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, jsem zralá na psychiatrii. Drahý mi včera jen tak mimo řeči oznámil, že dnes by měla přijet tchýně (ne k nám, ale snad ke švagrové či své matce). Už teď je mi z toho blivno, obrací se mi žaludek, kdykoliv na tu ženskou jenom pomyslím! Jestli ji najdu, jak se mi tlačí do bytu, tak ji bez rozmýšlení vyrazím. No snažím se na všechny tři dny, co tu bude, vymyslet s dětma program, abysme byli celý den pryč. Zítra jedem tudíž na celý den ke kamarádce (+ s malým na kyčle), v pátek budu nejspíš se sestrou, no ale co v sobotu, to netuším. Mám zase nervy v kýblu! :cry: :cry: :cry:
24. říj 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ahoj,no to je radost s tchýní,co.. :unamused: Tak třeba něco vymyslíš do soboty.. :sweat_smile: :confused: U nás to vypadá také na modré očka,a to my s manželem máme dozelena..I Kuba má modré,asi po mojí mamce to mají,ta jediná je má modré :wink:
24. říj 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni u nás mají modré s hnědýma tak půl na půl. Ségra a brácha po taťkovy hnědé a zbytek máme modré. Zase asi po babičce. Ale zelené, ty jsem neviděla u nikoho strašně dlouho. Vlastně nejspíš nikdy. :fearful:
Ani mi nemluv :frowning2: Chce se mi brečet, jsem si jistá, že sem přileze a to i když manžel ví, že já ji prostě nesnesu v blízkosti své a svých dětí. On to na jednu stranu chápe, ale na druhou stranu se dá někdy tak strašně zmanipulovat ... hrozím se toho, co bude. :cry:
24. říj 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,no já se přiznám,že piju taky málo..možná nejmíň z vás všech a zatím to na mlíku nepozoruju..Začala jsem si odpol vařit caro,aspon nějaká pravidelnost v pití.Ráno mám kafe..mezitím dám možná litr vody ,ale víc fakt néééé... :unamused: Polívky se snažím vařit tak dvě za týden..ted mám hlívovou.. :wink: Malá přes den moc nenaspí,za to v noci mi to vynahrazuje..dnes se neprobrala vůbec,až já se vzbudila v 6:10,jelikož manžel dělal hluk jak vstával na ranní...tak jsem ji honem budila,aby zas usnula až povedu malýho do školky..Samo,že jsme to nestihli a nespala.. :angry: Ale zabrala pak ,já lezla z postele před chvílí,ona ještě chrundí.. :sunglasses: U nás zabírá na usnutí nakojit z obou a do hodinky ještě jednou a spí celou noc,fakt..a to si nemyslím,že mám moc mlíka,s Kubou jsem měla rozhodně víc.. :sweat_smile: :confused:
Přeju ti ať se malá taky zase srovná,četla jsem že tyhle mimča už umí spát v kuse celou noc,tak proč ne :grinning:
24. říj 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Malej má krásná očka a jak šikovně pase,fakt dobrý,šikulka..Tak jestli se už klube zoubek, tak klobouk dolů.. :wink: já čekám až ve 4.měsíci,tak to měl Kubík.. :grinning: Ale kdo ví.. :slight_smile: Hnědý očka se fakt moc nevidí..to tu má snad jen malej od docisky :slight_smile: kráááásnýýýý...ale modroočka jsou taky supéééér,to je jasný... :sweat_smile:
24. říj 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen
@vormoni Holky,je to dobry,zub se zastavil,uz zadna teplota,ale vesele miminko :wink: ona to dr rikala,ze nemusi vylezt cely,ale jen popoleze...no jestli kazdy zoubek pujde na nekolikrat,tak si hodim masli...dasen jeste malinko natekla,ale uz splaskava...
Hnede oci maji skoro vsichni bratranci a jejich ratolesti...zvlast Tomasek,je ma skoro do cerna,no krasny kluk,neco jako Vojtisek @docistka. Co s ni vlastne je? Nevite,spravilo se to s tom mlickem?
Dnes rano jsem fotila pasacka pro segru :wink:
24. říj 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aideen na tchyni se vykasli,neres,jde jen o par dni...tvuj manzel s ni musel vydrzet asi dele :wink: hod se do klidu,vymysli nejaky program pro vas...kdyz na ni budes oskliva,je riziko,ze se do tebe bude cim dal vic navazet a stvat manzela a rodinu proti tobe. A to se muze nabalovat,budete se doma hadat a muzete si pak rict neco,co se bude blbe brat zpet. Ja se zas osypam pri kazde navsteve moji matky a to je asi jeste horsi...zkus to vydrzet,urcite to zvladnes :wink:
24. říj 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hojky, holky cosi na mně vlezlo.. od čtyř ráno jsem už 3x kloktala slanou vodu a jen to, že to zabralo, mi zabránilo jet na orl...máme tu príma krčařku..zítra operuje, tak jestli se to zhorší do pátku..tak vyrazím.. ovšem musím zjistit, jestli nebude doma s dětma, když jsou prázdniny...
pokud jde o barvu očí tak u nás je to takhle: já hnědé, táta modré, dcera zelené a malej teda určitě modrý mít nebude, to bych se moooc divila.. ale zatím to spíš jde do hnědé po mně..
ha malej si povídá na chodbě v kočáře..asi budem krmit :slight_smile:
24. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino já se do klidu nemůžu hodit, ohrozila mé dítě (to je na dlouho, jestli chceš tak IP, nechci to tu znovu rozebírat) a to jí nikdy neodpustím. Je pro mé děti nebezpečná i když jenom promluví. Manžel několikrát byl i svědkem toho, jak se ke mě chovala, jak po mě řvala. Akorát mu moc nejde pochopit to, že se přes to prostě nikdy nemůžu přenést. Když mi někdo ublíží, tak je to u mě na furt. On v tom vyrůstal od dětství, tak mu to přijde normální. Ale to já prostě nedokážu. My se kvůli ní moc nehádáme. Manžel mě docela chápe v tomto, ale někdy prostě přestřelí. Naštěstí u manželovy rodiny mám celkem zastání, všichni ví, jaká ona je. Už se nemůžu dočkat, až bude zase desítky kilometrů daleko! :cry:
24. říj 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no, byla ze všeho chudák tak vyjuklá, nevím, jestli to zvládne a pustí se do látkování........myslím si, že podlehne tlaku okolí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale na to si prostě musí každý přijít sám....každé mámě vyhovuje něco jiného :slight_smile:

snaž se to s tchýní vydržet, neumím si představit, jaké vztahy s ní máš........to moje tchýně díky bohu v pohodě, i když někdy jí mám taky fakt dost a jsem ráda, když ji dlouho nevidím, ale to spíš proto,že ji mám pořád za zadkem a to je pořád :"Klárko tohle, Klárko tamto, co myslíš Klárko??? " a mě už to taky pak leze na nervy - nejhorší je, když jsme třeba s nimi na chalupě a já vařím, tak to bych vraždila!!!!! ale to je spíš můj problém, ona je moc hodná, Elču vozí a miluje ji, tak si mám houby co stěžovat :sunglasses:
24. říj 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen na jak dlouho hodla k vam prijet? Jak jsi psala,program na cast vikendu mas,tak ji neres a jinak bud porad u deti..Je smula,ze Bronicka je ve veku,kdy uz nejake veci vnima a jde o to,jak bude reagovat. Drz se,snaz se domluvit s manzelem aby se pokusil co nejvic jeji navstevu zkratit,fakt se nenervuj,zenska vydrzi vsechno :wink:
24. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen jj, nosítko super, jen se obávám, aby nám z toho tomík rychle nevyroslt... má to nosnost snad jen 9 kg.. a já tuším, že na pondělní kontrole pokoříme 6 kg... S podobným názorem na nošení jsem se taky setkala a schoudou okolností taky u starších dam.. tedy vlastně semetrik, které pomlouvají to co neznají. Ale mám za sebou i pozitivní ohlas od jedné babky:slight_smile: to jsem jela na kontrolu, když bylo chladno a ona se rozplývala nad tím, jak je Tomík pěkně schovaný v teple u maminky.

@dociska @kamino já mám taky posledních pár dní pocit, že mám mlíčka míň, možná je to tím, že tomík prodlužuje intervaly mezi krmením a tak se mi to tvoří o něco pomaleji, nebo nevím... po krmení ještě zkusím něco odsát, abych žlázky stimulovala o kousek víc, dřív jsem měla po cca 2,5 hod prsa uplně nalitá a teď jsou i po 7 hod nočním spánku vláčná... snad se neblíží katastrova jménem konec kojení :frowning2:
Jinak piju dost melty, fenyklu a čaj pro kojící.. snad to nic nebude..

@dociska jak dopadl ten ultrazvuk hlavičky?
@neeve to je ale fešák :slight_smile: my jdeme na hexu teď v pondělí, tak jsem zvědavá, jak to zmáknem a za dalších 14 dní náš čeká pevenar s doplatkem 450 Kč...
25. říj 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ja to mam s mlekem nejak na stridacku...nekdy dost,nekdy akorat,uz jsem ho mela i malo...kojit chci !!! :wink: jak jsem mu jednou nutila lahev,to jsem mela velkou krizi,tak jsem mela hodne blby pocit,ze konci jedna skvela etapa..nastesti se prsa vzpamatovala a uz nebyl Nutrilon zapotrebi,ale smutno mi z toho bylo...ty hormony jsou svine :wink:
25. říj 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ kdy jdete na Prevenar? My 12.11...
25. říj 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen @kamino soudedy a příbuzné si nevybíráme... bohužel mi asi uniklo, co Ti tchyně provedla. Já mám tchyni asi tak 10 min pomalé chůze od nás, babku a dědu od přítele hned za plotem a to je teprve mazec, všechni sou nejchytřejší a všichni něco chcou a myslí si, se z nich všech asi pos.... Babka využívá prcka jako hračk po dědu, kterej je přes 10 let po těžké mrtvici - v podstatě ležák... a já se musím dívat na to, jak ho má v takšce do kočáru na klíně a být ve střehu kdyby ho neudržel :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Dědy je mi líto i babky, protže to nemá lehký a děda je dost protivnej a kope kolem sebe, ale já mám svou rodinu a musím jí chránit.. takže pokud možno chodím ven tak, aby me neviděli a když už mě uvidí, tak se snažím pospíchat... je to dost napalici...

@klaire22 látkování je fakt super, já jsem se nějak rozvášnila a celá komoda se třema šuplatama je narvaná plínama.... no, jsem v tom za 7 tis.. a víc ani ťuk, tatík ani raději neví, za kolik jsem v tom zahučela... Ale asi zase něco pošlu dál, ozkoušela jsem si co mi vyhovuje a to co nepoužívám pošlu do světa. Za to tatík nazývá látkové plínky jako past na tatínka a má v záloze papírovky, které jsme koupili v mega akci ještě v době, kdy jsem o látkování neuvažovala ani smykem.
@kamino pokud správně koukám do kalendária, tak to vychází na 13.11.
25. říj 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ja bydlim primo s tchanovci v baraku,mame vrsek,oni spodek...jsou v pohode i kdyz je tchynka taky po mrtvici a misto pomoci s malym,pomaham s tchynkou...ale lepsi se to a starici me maji radi..kolikrat si tchan pochvaluje,ze jim pomaham :wink::wink: bydlet s mou mamou,tak jsem bud na Pankraci,nebo v Bohnicich :wink::wink: Pritel je neuveritelnej klidas,az uz mi s tim flegmatismem leze na nerv,ale je to nej chlap meho zivota :wink::wink: za tech skoro 6 let jsme se jeste nepohadali !! To se snad i nezdrave,ne ? :wink:
Jinak Bobes dnes chrnel do 9.45 a ted chrni znovu...zlate dite :wink:
25. říj 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Kojím kojím. To byl asi opožděně důsledek nervů a přepracování. :frowning2:
25. říj 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ Ultrazvuk dopadl dobře.
25. říj 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dociska tak to je super!!! :wink:
25. říj 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek