• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj holky. Zběžně jsem prolétla vaše příspěvky a @aideen držím pěsti, ať to všechno vydržíš. Holt, jak se říká, rodiče si nevybíráme. Holt, za matky svých mužů nemůžeme a nezbývá nám nic jiného, než držet nervy na uzdě. Taky mám něco podobného se svojí tchýní. Jen asi ne tak intenzivní. :confounded:
A ještě tu píšete o látkování. Stručně GRATULUJI všem, které se do toho pustily. Já mám plnou krabici kalhotek, vložek, plenek a všelijakých blbinek ještě po Ondrovi a pořád nevím, jestli se odhodlat do toho pustit. S Ondrou to šlo. Praní mi nevadilo a ráda jsem látkovala. Teď si to pořád nedovedu představit. I bez plenek peru každé 3 dny po 2 pračkách. :confounded: A zatím mám doma tolik balíků plenek, že díky tomu nemám ani potřebu látkovky začít používat.

A jak je to teď u nás. S tím výpadkem mléka jsem to nakonec zvládla. Sice sobota byla děsná a kojila jsem snad co hodinu, aby mi Vojtíšek pomohl mléko zase nastartovat, ale neděle byla už lepší. Musela jsem dupnout sama na sebe a co 2 hodiny poctivě přikládat. V noci jsem si nastavovala pravidelně budík a i v noci jsem bez přestání malého přikládala. V pondělí už to bylo lepší a teď už je snad vše v pořádku. Ještě do včerejška jsem kojila i 3x - 4x v noci. Malý se nechal rozmazlit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Snad už se taková krize nebude opakovat. Ale už mám pro sichr koupenou doma krabici Beby. A dnes se i po 3 týdnech trápení se zácpou Vojta sám vykakal!!! To bylo radosti z jednoho hovínka :sweat_smile:

Teď jezdíme každý týden na rehabilitace a cvičíme Vojtovu metodu, protože Vojta je s pohybem na úrovní 6týdenního mimina a potřebuje popostrčit. Koníčky sice pase, ale doktoři furt tvrdí, že špatně, že dává pořád špatně ručičky před sebe, že má pořád hlavičku vpáčenou mezi ramínka. Já to beru trochu s rezervou. Myslím, že to nebude tak tragické, ale občas s Vojtou doma zacvičím, i když mám nakázané 4x denně cvičit, ale dávám si pozor, jak ho nosím, jak ho zvedám z podložky a dávám mu hračky tak, aby ho to nutilo se správně hýbat. Snad se brzy vzpamatuje a vše doženeme.
25. říj 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino tak to máme podobně.. přítelova mamaka se svým přítelem bydlí pár metrů od nás a my bydlíme v domě s jeho otce a jeho ženou a dvěma kluky... S otcem se nebaví, co je živej, jsme tu normální nájemníci... ta jeho žena je stále v umělém spánku, teď jí v těle objevili nějakou houbu... a jeho další 2 synové jsou vlasntě dospělí chlapi... ale stále jsou doma...
Já mám mlíčko teď taky jak na houpačce... včera dopo krize, tak jsem si udělala kuřecí vývar s mrkvičkou, cibulkou a bramborem a prsa se mi během večera nalila, je zajímavé že každé mám od začátku kojení nalité uplně jinak... z jednoho odsaju 100 - 130 ml naráz a z druhého horko těžko 50 ml, netuším, jak je to možné a ani jak to srovnat...
26. říj 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky k tomu kojení:mě se už ted nenalívají přes den,to jsem vždy cítila a držela si vycpávky na správném místě..ted cítím nalití až při kojení.. :slight_smile: Po noci kdy spíme i 8hod..jsou nalitá,ale ani o tom nevím :sweat_smile: :confused: Taky jsem ráda že i přes můj špatný pitný režim to stále funguje,snažím se občas polívkovat a víc pít.. :sunglasses:
U nás je vše ok,papáme,spinkáme v noci,akorát to uspávání s dudlíkem je čím dál víc hraní kdo dýl vydrží..Ona plive,j á podávám,ruka mě kolikrát bolí,už bych to i zalomila a malá si furt hraje..Ale chápu že po 6-8hod spánku se jí znovu zabrat hned tak nechce..Ale nakonec ji ukecám a pak si ještě schrupneme obě a to na můj vkus i dost,ale asi to potřebuju... :sweat_smile: :confused: Jen už pak moc nestihnu udělat a je oběd.. :grinning: :grinning: :grinning: Dnes se pustím do pečení dortu,brácha má v sobotu narozky,tak dostane 1 z darů..Ještě nevím jak ho nazdobím,chtěla jsem nějak s logem apple,jelikož tam pracuje..ale vykrajovátko mám max.jabko od Kubíka ze sady k plastelíně..možná se podívám ještě ve městě..Mám samo nakoupené tvořítka,ale to jsou většinou kytičky a lístečky a to chlapovi dávat nechci..ale kdoví? :sunglasses: :grinning: Držte palce,podle výsledku dám pak foto.. :wink:
26. říj 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Tobě držím palce,kojení bude určitě v pohodě a maličký to dožene,dr.vždy straší..taky jsme s Kubíkem cvičili,ted bych se tomu ráda vyhnula,ale kdo ví..
Jak jsi psala že malý udělal hovínko..?To dělá normálně nebo po té zácpě?My totiž pořád kakáme řídké,žluté-vajíčka.. :grinning:
Jinak přeju všem krásný víkend,i když asi mrazivý.. :rolling_eyes: A držte se,žádné stresy pokud možno.. :sunglasses:
26. říj 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ja mam taky vic mleka v jednom prsu,je i vetsi..vypada to blbe,ale hlavne ze slouzi:wink: mam dotaz..snad nebudu indiskretni,ale ty nejdriv odsajes a pak krmis z lahve?

Je to tezky..Bobova segra bydli daleko,navic ma narocnou praci a dve holky...do Kladrub za tchynkou jezdi,ale tady byla naposledy o prazdninach..nastesti jak jsem psala,tak tchan je skvelej,mimo prani,zehleni a vareni zvlada vse..

Ta tatova pritelkyne na tom asi bude o hodne hur,ale verim,ze socialni pracovnice vam nabidne ruzna reseni a urcite si vyberete..jo a mam dojem,ze pokud nahodou by ses o ni starala,tak je nejaky prispevek na bezmocnost..zkuste se pak na to poptat..ale nechci byt hyena,ale pokud by byla lezak,tak by byla asi nejlepsi LDN...dedu jsme meli doma 7 let,pleny,prolezeniny...fakt to bylo utrpeni vsech...
26. říj 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to spani ti strasne zavidim....Bobes dnes byl kazdou hodinu a pul vzhuru,napil se,pokoukal a zabral...za chvili znovu...melu z posledniho,navic musim uvarit a napect na zitra,jedeme pro tchynku na vikend,mela chut na nejakou omacku s knedlem,tak delam veprove na paprice a pecu takovej skoricovej motanec z kynuteho testa...navic tu mam dve pracky na zehleni...asi umru...
Od cca dubna jsem jeste nespala dele nez 4 hodiny...v tehu buzeni na zachod,ted Bobes...az zacne spat normalne,tak se asi budu budit setrvacnosti :wink:
26. říj 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino naprosto s tebou souhalsím, pokud by došlo na nejhorší a nebyla by schopná se se o sebe starat, tak je lepší LDN, jedna je tu ve vsi, kdysi to bylo plicní sanatorium.. Je to utrpení zejména pro rodinu, protože pokud je nemocný člověk, tak je to je "žijící mrtvola", promiň ten výraz, ale nic jiného proto neznám.. moje teta takhle čekala na smrt cca 6 let.. pak už nevěděla kdo je a kdo jsme my, nevěděla co je za roční období, natož den, je to moc smutný.

Klidně se ptát můžeš :slight_smile: Kojím, kojím a kojím přímo :slight_smile: Jen na přelomu týdne jsme měli mega krizi, kdy prce prostě prso nechtěl, i když řval hlady, jediné co nás napadlo, že jsem byla cítit cigaretovým kouřem, když jsme byly na skok u mých rodičů a otec je silný kuřák a neodpustí si to.. bohužel si myslí, že když si zapáli doma naposled 30 min před naším příjezdem, že je vše OK... takže jsme se tam otočili doslova na podpadku a i to asi stačilo, abych se Tomíkovi znelíbila.. Bylo to strašný.. trvalo to od nedělního podvečera do úterního dopoledne, už to nechci zažít a tak jsem našim řekla, že už tam nepojedeme, pokud bude zakouřenej byt.. není to lehký, ale přeci se tomu smradu nebudu s prckem vystavovat....
Většinou trochu odsávám po kojení a střádám do lahviny navečer, kdy krmí tatínek, aby si prcka užil a já plně odsaju. Při "mléčné" krizi jsem odsála i 150 ml z jednoho a jen 50 z druhého prsu.. úterý a středa zase málo mlíčka a ted zase dost... pořádný vývar budu prostě muset mít prořád hotový..

Co se týče nočního spánku, tak pokud se Tomík večer dost našťouchne (200 ml), tak spí i 8 hod :slight_smile:

Teď na chvilu konec internetu, musím narvat prajdu plínkama a jdu na chvilku ven, hafina má roupy :slight_smile:
26. říj 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ 8 hod spanku ???? Ach jo....tak to opravdu bleda zavist....na noc zavinujes,nebo uz ne? Ja porad hledam zpusob,jak ho donutit chrupkat alespon 5 hod....nesnasi dudliky,tak ho neuspim ani tim...jakmile ho neco probudi,tak si vzpomene,ze dlouho nejed,nazdouchne se,ale asi stale malo...myslim,ze pije dost,za den ma fakt skoro kilo v plinkach,coz by odpovidalo tomu litru...ted jeste ma specialitku,porad se v noci prevraci na bricho,jenze tak dlouho nevydrzi,takze zase budicek.... No des...
26. říj 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni No hovínko jsem myslela to řídké :grinning: Je pravda, že tím, že nás trápí zácpa, tak někdy to vypadá jako když leze zubní pasta z tuby, proto se nemůže vykakat. Ale když to včera zvládl sám, tak to jen proto, že to bylo jako voda :slight_smile:
26. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak my jsme byli s malým v úterý na očkování a to naštěstí proběhlo nad očekávání dobře..žádná teplota ani nic takového.. ale doktorka mi říkala, že něco není v pořádku jak pořád řve až se zalyká a šponuje u toho.. napsala mi žádanku tak jsme ještě večer vyrazili směr motol. místo 45 minut jsme jeli 2,5 hodiny . ty dvě hodiny jen z holešovic do motola. tam mi řekli, že druhý den musím na UZ břicha. tak jsme druhý den s kamarádkou vyrazily do motola na UZ a že pak pojedeme třeba do Ikei. nakonec jsme v motole strávily 7,5 hodiny. udělali nám všechna možná vyšetření, ale stejně nic nenašli. tak aspoň vím, že máme snad vše v pořádku - ORL, UZ bříška i hlavy, takže to není ani neurologický.. takže jsme asi prostě jen uřvaný :( ale asi už to brzo nedám.. jsem už tak hotová, že nejím, nepiju na záchod si nedojdu a skoro nespím. na dnešek jsme teda ale vydrželi 7 hodin bez jídla a 5,5 hodiny spal.. ale předcházel tomu 2,5 hodiny řev.. v pondělí jedeme znovu směr motol k paní pro nadměrně ubrečené děti tak jsem zvědavá, co nám zjistí.. včera jsme dokonce kakali sami - a pro jistotu aby toho nebylo málo to mělo takový grády, že to měl až na zádech :slight_smile:) jinak na břiše spíme úplně nejlíp, takže už ani jinak nedáváme spát :slight_smile:
26. říj 2012 v 15:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino nee, nezavinuju, jen v porodce, kde to bylo povinné, ale na spaní máme pytlík, což může připomínat volnou zavinku na tělíčko, ale ručičky jsou volné. Řekla bych, že úspěch je v tom, že večer od tatínka z lahvinky dostane víc než by si sám vysosal a to ho tak zmůže, že je tak dlouho kaput. Prostě přežrat, chvilku poňunat a šup do postýlky :slight_smile: Dudlík používám když má fakt hysterák a nebo než ho napojím na mlíčko, kolikrát ho vyplivne a tak mu ho zpět nenutím.
Tak Tomík se ještě nepřevrací, ale po postýlce se mu v noci daří cestovat. Je fakt, že na tohle je zlatej, když spí, tak spí a neprobereho řvoucí pes, auto, flexa, zvonící mobil, prostě nic :wink:
@petrisek17 jj, to znám, Motol je vždy na celý den, člověk lítá z patra do patra a furt čeká a uplně nejlepší jsou ty jejich výtahy... 2 kočáry naráz se tam nevejdou, minule jsem nastoupila až do pátých otevřených dveří... zase na druhou stranu je všechno v jednom baráku, což je super :slight_smile: Jak docílíš toho, že Ti Ondra spí na bříšku? Už tak usne, nebo ho převrátíš ve spánku? My spíme na zádech a na bříšku máme za chvilku hysterák... takže tak rozhodně neusne... asi budeme muset víc potrénovat.
26. říj 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak venku je hnusno, že by psa nevyhnal.. a já blbka vyhnala dítě, sebe i psa.... a dopadla jsem nejhůř, bo jsem nechala doma rukavice a po chvíli necítila prsty, hafina si to užívala na poli a vrátila se jako bahňák a Tomík spinkal...
asi si budu muset spíchnout rukávník na kočár, bude se hodit.

Nebudete některá dělat domácí přesnídávky? Já asi jo, naškubu domácí jablíčky, sice mrňavá a strupovitá, ale bez chemie a asi se o něco pokusím. Mám hotová povidla, tak bych to udělala se stejným postupem, jen bez cukru :sunglasses:
26. říj 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino Ty brďo,otáčí se sám? :wink: To zas my ani náhodou.. :unamused:
26. říj 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni bud v klidu, my taky nic, jednou se mi přkulil z briska na záda a to byla nahoda, takze klid:slight_smile:
26. říj 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ja mam zavareno 15 sklenicek jablek,15 jablka s mrkvi a 5 dynovych...vse od babicky ze zahradky :wink:
@vormoni bohuzel se toci cca 4 dny...na bok se poprve prekulil ten den co jsme byli na ocku...tzn 10.10...presne ve 3 mesicich...od te doby to piloval az to dotahl do dokonalosti...je to mzik,takze musim mit oci i vzadu...
26. říj 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ on se sice prezere ze uz nemuze,u prsa ho nekolikrat budim,ale vic jak 3 hod neda-
26. říj 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ uvidíš, jak to půjde. My máme manducu do 20 kg tak tohle neřeším :slight_smile: Je fakt, že jsem měla i pozitivní ohlas. Když jsem jela s prckem na kontrolu a měla jsem i malou, musela jsem busem. Na zastávce se na mě pořád koukala taková starší paní a pak se osmělila. Říkala, že je to šikovná věc a co by ona za ni před dvaceti lety dala. Že by jí to ušetřilo spoustu námahy a že se jí líbí, jak je prcek pořád v teple od mámina těla :slight_smile:
Jinak to, co tchýně provelda, ti neuniklo. Ani jsem to tu nepsala. Nechci to takhle veřejně rozebírat. Každopádně máš pravdu, bohužel nevybíráme. Ale také si od nich nemusíme jisté věci nechat líbit. :frowning2: Proč je to většinou tak, že super chlap má matku megeru? :frowning2: Ale jsou samozřejmě i vyjímky, tu já bohužel nemám. Jak tak vidím, taky to máš docela mazec. Nedokážu si představit, že bych ji měla mít deset minut cesty! :confounded: :rolling_eyes: To bych byla opravdu zralá na psychiatrii.
Vidím, že i tebe látkování chytlo :grinning: Já jsem také unešená. Strašně mě to baví, jsem ráda, že nemusím shánět papírkovky. Zvlášť to oceňuju teď, když otáčíme každou korunu. No a na vánoce pro malého dostaneme asi penízky, tak mám vyhlédlé tři vrozy anavy, bez kterých se prostě neobejdu :grinning: A pak už na to kašlu :grinning: snad :grinning:

@dociska no u nás je to mazec. Nedá pokoj a nedá :frowning2: A to chce člověk jenom v poklidu žít a ani to mu není dopřáno :frowning2:
Jinak já taky peru dost často. Ob den normální prádlo a co tři dny plenky. Ale ty dvě pračky týdně navíc těch plen mě nezabijou. Spíš teď oceňuju, že nemusím shánět a kupovat plenky, když není moc peněz.
S tím kojením jsem na tom jako @vormoni . Piju málo, ale na mléku nepozoruju nějakou změnu. Také se mi nalévají jenom při kojení. Ale tak jsem to měla i u Broničky a to jsem pila hodně, takže je to u mě asi normální stav.

@petrisek17 ať na zádech či v pleně, hlavně že to šlo ven :slight_smile: No ale nezávidím ti ... musí to být na palici. Jak říkám, není nic horšího, než dětský hysterický pláč :frowning2: Držím pěsti, aby vám ta paní pomohla!

Jinak holky, vypadá to, že je ta baba pryč! Snad. Konečně můžu zase volně dýchat.
Včera na kyčlích narváno, ale zvládli jsme to během deseti minut. Musíme ještě jednou :frowning2: Žerpej není ještě vidět jádra? No ale jinak říkal, že dobré. Tak snad.
U kamarádky bylo parádně. Miminka jedla a spala, starší děti si hrály. Možná budou i fotky, jen co mi je kamarádka pošle :slight_smile:
26. říj 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ dva kočárky se tam vejdou, ale musí ten první člověk co ten výtah už obývá chtít, aby ses tam vešla :slight_smile: byla jsem tam s kamarádkou a ta taky byla kočárkem :slight_smile:) na bříšku spíme hned.. večer musím uhoupávat - myslela jsem si, že ho uspím v tichu a ve tmě = v žádným případě to není možný :slight_smile: musím jít k televizi a během minuty vytuhne. pak jdu k postýlce a překulím ho na bříško.. trošku se zahejbe hlavičkou z jedný strany na druhou, ztratí u toho dudlíka, tak mu ho dám, strčím mu do ruky ňufíka a hned spíme :slight_smile: a večer po krmění ho dáme rovnou na bříško, trošku pohoupeme za zadeček a spíme :slight_smile: na tohle je zlatej.. na zádech spí jen v kočárku
26. říj 2012 ve 22:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ my máme strašně moc různých druhů jablečných stromů takže máme asi nějakých 50 litrů moštu, pak v mrazáku maliny, jahody, borůvky a zavařené okurky, rajčatovou šťávu, blumy, švestky a švestkovou marmeládu i jahodovou.. zásoby máme velký takže bude mít malej hodně ovoce i zeleninky :slight_smile: ve sklepě je asi metrák mrkve, tak už se těším, až budem dávat mrkvičku :slight_smile:)
26. říj 2012 ve 22:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen sakra, koukám, že víc ženskejch má stejný problém - chlap bezva, ale tchýně hrůza.. já s tchýní bydlím v jednom baráku a ještě s její maminkou.. nic lepšího jsem si v životě nepřála.. máme společnou kuchyň - takže každá snídaně je hezky společná :((((((( když tam vezmu malého, tak si většinou po schodech opožděně krkne, ublinkne a začne škytat.. jen vlezu do dveří a bába řekne - škytá, to je mu zima.. v tu chvíli balim malýho a jdeme zas nahoru.. asi mi tady hrábne :(( bohužel tady není vidina bydlení bez tchýně...
26. říj 2012 ve 22:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotečky při první vycházce s manducou v lese :slight_smile:
26. říj 2012 ve 23:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@kamino @petrisek17 Jak děláte ty přesnídávky, u nás v rodině jsem za exota... že se s tím pej chci patlat :angry: A světe, div se, chci :sunglasses:
Já bych to asi jen podlila trochou vody a nechala rozvařit a narvala do skleniček. Sterilizujete? Jak dlouho a na kolik °C? Nemám teploměr na zavařování, takže to bude spíš improvizace....

Hlásím u nás chumelenice a občas sníh s deštěm... super počásko na poselový den :slight_smile: Ale to se mě netýká, pojedeme se podívat za mojí mamkou, už prcka 14 dní neviděla :frowning2: a pak budu muset pro nějakou kořenovou zeleninu na vývar, kvůli mlíčku.. A pokud nebude stále hnusně padad z oblohy bordel, tak se vypravím na nějaká ta jablíčka :slight_smile:
27. říj 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ ja delam prikrmy pro maleho tak, jak pises, jenom rozvarim trochu podlite kojeneckou vodou. Jabka a hrusky budu asi zavarovat, ale dyni a patizon mrazime do tvoritek na led. Prcci toho ze zacatku ochutnaji dve tri lzicky a nebudu kvuli tomu otevirat sklenicku, kterou bych pak musela rychle celou spotrebovat. Takhle rozmrazim par kostek a bude to. Manzel prave vykuchal dyne a vari :slight_smile:.
27. říj 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ Aha,tak to jooo :wink: Takže předpověď vyšla do puntíku,u nás sněží už včera..Je to pěkný,pokud nemusíte ven:slight_smile:)Dort jsem včera upekla,natřela krémem a dokonce potáhla,ale byl to boj a nevyšlomi to na celý,takže jsem dolepovala chybějící kousky a tudíž to budu muset zamaskovat,nebo si trhnu ostudu.. :confused: Pěkný víkend maminy! :sunglasses:
27. říj 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrisek17 no tak to máš teda dost mazec :rolling_eyes: To já bych nedala. Proto jsme se stěhovali ať už jenom do pitomého podnájmu. Jinak manduca úžasná! Krásně se nosí, co? :slight_smile: U nás nejspíš přes noc napadne sněhu, takže malého začnu více nosit. Bude krásně v teple u maminky :slight_smile: Musím ještě prolést manželovy hadry a najít nějaký tlustý rozpínací svetr či mikinu pod kabát :slight_smile:
27. říj 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak co,nezapadly jste sněhem?To byl hnus co..u nás už dnes nesněží,taje to,ale je zima...Já očekávám příjezd bratra,budem dnes slavit jeho narozky.. :slight_smile: Dort jsem v pátek upekla,natřela krémem a večer z posledních sil i potáhla novou hmotou.. :sweat_smile: A včera jsem chtěla vykrájet pár ozdob a moc se mi to nedařio,furt se to lepilo,nakonec se mi ale přece zadařilo a chtěla jsem začít lepit na dort,tak jsem ho vytáhla z lednice a hrůůůůza..Potahovka se na něm roztekla..!!!!! :angry: :astonished: :astonished: Myslela jsem že mě jebne!Nevěděla jsem jestli když to stáhnu nezničím i dort,zkusila jsem kousek a šlo to,takže jsem to co zbylo seškrábala a musela si nejdřív postěžovat s mámou po tel.. :confounded: Nakonec jsem vrch polila čokoládou a boky jak byly vlhké tak jsem zalepila sekanýma mandlema..A doufám,že to bude k jídlu,k prezentaci to moc není,tak jsem to ani nefotila..Nahorujsem pak nalepila pár těch vykrájených ozdob a brácha bude muset přimhouřit oko.. :cry: Zrovna když se chce člověk vycajchnovat tak se to poser.. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Vůbec nevím co jsem udělala špatně,jestli málo stupnů v lednici,nebo vlhkost..nebo špatná hmota?..Krém pod ní byl z másla a pudinku,to by také nemělo vadit,ne?Co mi poradíte cukrářky? :astonished: :frowning2: No jen doufám,že vevnitř bude ok,že se to nenasáklo moc..A přeju vám lepší víkend než mám já.. :sweat_smile: :confused:
28. říj 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tady nádherně sněžilo, mě tohle počasí nevadí, horší jsou pro mě ty s..čky, když to taje, jec co dochumelilo, tak jsme šli ven přivítat první sních, byla koulovačka a i hafina se zapojila, jak nenávidí déšť, tak miluje sníh :slight_smile:

Tomík dostal dnes první dávku očkování, trochu poplakal, když to tlačilo pod kůží, ale jinak nic, tak doufám, že to u toho i zůstane, teď si hraje v postýlce.
Dostali jsme pochvalu za "uvolňování" pěstiček při pasení koníků, to prý dělají dětí až kolem 4. měsíce. Aktuálně máme 6070 g a 62,5 cm.
Mám hlad jako vlk, jdu si něco ulovit, než dorazí návštěva, ta už je na cestě.
29. říj 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna @kamino my blázni včera v tom největším marastu česali jablíčka, aby měl Tomík na přesnídávky, aby to moc nepřešlo mrazem... takže tu mám cca 10 kg jablíček na zpracování, to by mělo stačit, ne? Ještě si udělám povidla na koláče..
Díky za typ s mrazákem, na rozjezd krmení je do super nápad, udělám si pá kostiček, ale ne moc,mám malej mrazák a spíš tam cpu maso :sweat_smile:
29. říj 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mina_ chlubila jsem se kamaradce,co uz mame domacich prikrmu,jak az se zima zepta,co jsme delaly v lete (na podzim )) tak muzeme hrde rict,ze se staraly o zaludky nasich milacku a do toho mi ta kamaradka povida...jasne,o zaludky milacku a ty k.....to nezerou !!! :wink: snad to u nas bude lepsi :wink:
29. říj 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ Ahoj,tak jak po injekci?Snad budete taky bez reakce..gratulujeme k pochvale a ke krásné váze a délce :slight_smile: Já nás dnes také vážila když máme zítra ty 3 měsíce,a vypadá to na 5kg.. :wink:
Mě se také sníh líbí to jo,ale tohle bylo právě to mokré a když nemrzlo,tak z toh obrzy byla ta břečka..ale na stromech to byla krása.. :sunglasses:
U nás včera návštěva proběhla ok,dort byl takymoc dobrý,a nikomu nevadilo,že se mi nepovedl tak.jak jsem měla v plánu..jak se říká,žaludku je to jedno :sweat_smile: :confused: Naše pdelka předvedla také jak pase na balonu,ale ručičky má stále v pěst..Už to ale vypadá,že se rozhlíží a ne jen ztěží zvedání té těžké hlavinky :sunglasses: Přidám foto na důkaz :slight_smile: a přeju hezký večer :grinning:
29. říj 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek