• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@vormoni budu to muset skusit, takhle to prostě dál nepůjde. Naštěstí mi volal manžel, že jim aspoň přesčasy zaplatí, ak by mohlo být trošku víc peněz na výplatě. No ale líp se mít nebudeme, protože se zase všechno zvedlo, co musíme zaplatit. My právě bydlíme v bytě v podnájmu. Jako nájem za velkou 3+1 je pakatel, ale aby mi elektřinu na byt spočítali na 2440kč každý měsíc, to se mi nezdá. A to máme noční i denní proud, sice bojler na elektřinu, ale snažíme se s vodou šetřit. Prostě mi to pořád hlava nebere :frowning2:
Malý si teď dost vyhraje s tou housenkou od lamaze, co bronička odmítla. Cucá jí nožičky :grinning:
No my bysme taky měli mít vítání občánků, ale vůbec nevím, jak to tady chodí. To se posílají nějaké pozvánky?
Plenky půjdou ze snížené sazby, do té vyšší sazby. Takže myslím z 15 procent na 20? Teď si nejsem jistá, kolik ta spodní má procent. :rolling_eyes:
5. lis 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen To je fakt divné,platit tolik za byt.. :astonished: :unamused: Nemáte špatné měřáky?Ale to už ted nic nezmění i kdyby jo.. :frowning2:
Na to vítání ti pošlou pozvánku,tady to tak funguje :sunglasses: :slight_smile:
No snad se to o tolik nezvedne,ted stojí 220kč a stačí nám zatím dvoje na měsíc.. :sweat_smile: :confused:
5. lis 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ježiš, chápu tvou beznaděj.....mě by z toho omyli :frowning2: oni vážně nevědí, co za to chtít........vše jen zdražují a o nějaké podpoře mladých rodin se v tomhle debilním státě fakt mluvit nedá.......viz. plíny spadající do vyšší sazby DPH! kreténi to jsou fakt!!!
mě nepřijde, že by jsme nějak rozhazovali a stejně žijeme prakticky od výplaty k výplatě......až je mi z toho kolikrát fakt ouvej!!! kupuju skoro všechno jen v akci a stejně mám do té peněženky hlouběji a hlouběji :frowning2:
5. lis 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tééééda, takhle si krásně hrát s kousátkem - to naší El ještě tolik nejde.......když jí něco dám do ručičky,tak se většinou ještě bácne do obličejíčku, občas se jí to povede strčit do pusinky, ale to je spíš zatím náhoda :slight_smile: šikulky jste :slight_smile:
a vítání občánků závidím, u nás zatím nic v dohlednu :frowning2: a já bych se tak těšila - přesně jak říkáš - do čeho se my dvě ohákneme :slight_smile:
5. lis 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak jsem si to na kalkulačce propočítala a u RWE by jsme na tom byli o 800kč ročně líp. Což se v tak velkých položkách, jako máme my, zase tak moc neoplatí :frowning2: Ještě mi kamarádka poradila, ať vyzkoušíme, zda funguje jistič - ať úplně vše vytáhneme ze zásuvek, vypneme bojler a koukneme se, zda se kolečko točí. Že její mamka taky musela zaplatit elektřinu, kterou ani nespotřebovala kvůli vadnému jističi.
K těm plenám - ono se to o moc nezvedne, ale když si to spočítáš, kolik tě to zdražení bude stát ročně a ne jenom plenky, ale všechno, tak zjistíš, že je to fakt mazec. Všechno se jenom zdražuje! Ale výplaty zůstávají pořád stejné :frowning2:

@klaire22 já včera nevěděla, co dělat. Byla jsem fakt zoufalá, na pokraji zhroucení. Pro nás je toto strašně moc peněz. Kdyby to vyúčtování bylo aspoň po vratce daně, tak by se to zaplatilo z toho, ale takhle? Beznaděj ...
Taky žijeme od výplaty k výplatě ... o nějakém šetření bokem se nedá ani uvažovat. Není z čeho i kdybysme chtěli.

Jinak jsem se zapomněla pochlubit! Konečně mi manža zprovozní kočárek po nás. Stará krásná liberta po třech dětech jako nová. Tak budu machrovat. Najdu na netu foto kočárku, nevyfotila jsem si ho :slight_smile:
5. lis 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tento :slight_smile: Mám ho i s origoš fusakem. Na toho našeho dlouhána ideální :grinning:
5. lis 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@aideen jůůůůůů, liberta!!!! mě tak mrzí, že ji mamka tenkrát po nás prodala - dneska by jsme s ním vysloveně machrovali, fakt!!! jí to dneska mrzí hodně, měla pro nás krásný kočárek...............

je to mazec, mít jen tak bokem 14 litrů na nedoplatek elektřiny - to ani my nemáme :frowning2: já se snažím něco šetřit, ještě mám mateřskou, ale jde to hodně bídně, víc jak 500 kč měsíčně nedám a někdy ani to ne.....po novém roce už přejdu na rodičák a to bude teprve peklo....silně si pohrávám s myšlenkou jít na 2 roky na rodičák,místo plánovaných 3 let.......no nevím, no......musíme to s manželem ještě hodně probrat.....chtěla jsem mít mezi dětmi aspoň ty tři roky, aby Eliška byla už víc samostatnější, až si pořídíme druhé........ale takhle..........:frowning2:
5. lis 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ježiš tak je úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžaaasnáááááááááááááááááááááááááááá!!!!!
5. lis 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 však my ty peníze taky nemáme. Musíme si půjčit, jinak bohužel. A to bysme se té půjčky příští rok zbavili, takhle to musíme ještě prodloužit. Jinak bysme to ale nedali :frowning2:
Já ti nevím, já bych si rodičovskou zkrátit nenechala ani za nic. Peníze sice nemáme, žijeme fakt tak tak, ale ten rok s dětma, to mi nikdo nevrátí a ani ty peníze mi za to nestojí. A navíc, pro dvouleté dítě se dost špatně hledá školka. Většinou je takový přetlak, že mají přednost předškoláci. Takže je to podle mě zbytečné ...
Už se těším, až s ní vyjedu! Vzhledem k tomu, že se mi malý do našeho kočárku s fusakem nevleze, toto beru všema deseti! I když na cesty vlakem a autobusem bude muset zůstat náš koráb doma, s tím bych se do těch prťavých busů nevešla :angry:
5. lis 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen prááááávě, taky se nechci o ten rok s dítětem ochudit - když ty peníze jsou prostě šílený!!!! bych se z toho fakt po***!!!!!!
akorát pokukuju po nějakých pěkných hadýrkách pro malou - našla jsem krásný věcí z USA - v přepočtu na naše peníze je to za pěkný peníz - ale jaksi nevím jak to objednat.......přes ebay neumím nakupovat a ani nemám paypal.
Našla jsem sice na mmb paní, která odtama nakupuje, ale chce o dost víc, než kdybych si to koupila sama, tak přemýšlím, kdo by uměl nakupovat přes e-bay a koupím si to snad sama!!! ale krásný věcí, úplně nad nimi slintám :slight_smile:
5. lis 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Klárko, nejdřív si hlavně zjisti, kolik tě bude stát poštovné, když objednáš. Ono to jsou opravdu někdy nehorázné částky. Tak jestli by se ti to neoplatilo si ty věci radši přes tu paní vzít. Já to taky neumím :frowning2: A ani ten paypal nemám, ale žeprej je to snadné si to zařídit. Nikdy jsem po tom ale nepátrala.
O penězích mi mluvit vůbec nemusíš. Taky už vymýšlíme různé věci, jak aspoň trošku zlepšit rozpočet. Zatím se to ale nedaří :frowning2:
5. lis 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen paypal ti vyřídí v tvé bance a aktivují ti ho na kartě. Já ho používám skoro na všechno placení. Aspoň nemusím složitě zadávat jednorázové příkazy. :slight_smile: A s tím poštovným je to fakt hrozné. My si v létě chtěli koupit gril Weber, protože u nás je mají předražené. V USA sice vyšel asi o 30 % levněji, ale když jsme spočítali poštovné a dobu, kterou bychom si museli počkat, že jsme zajeli do Bauhausu a tam ho o 1000,- koupili dráž a měli jsme ho hned :grinning:
5. lis 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a chci se pochlubit. Už 2 dny malého přikrmuju. Poprvé snědl půl banánu a podruhé jsem mu dala mrkev. Sice byla všude, ale snědl něco. :slight_smile:
5. lis 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čtu, že řešíte elektriku. Nám taky došlo vyúčtování. Budeme doplácet 14 300,- Ale je to tím, že jsme platili zálohy jen 140 Kč. :slight_smile: Doufám, že to manžel co nejdřív zaplatí. :slight_smile:
5. lis 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no práááávě!!! já teď zkusmo naházela pár věcí do košíku a to poštovné mě položilo - asi 850 Kč!!!! jako fakt mazec!!!!
no, zkusím to přes tu paní asi :slight_smile: mají tam pěkné věcičky, takové třídílné komplítky cca za 360Kč -což opravdu není moc. Ale to poštovné, no písnu kdyžtak té paní, na kolik by mě to vyšlo a rozhodnu se :slight_smile: mají tam dokonce i nějaký výprodej - dvoudílné komplety za 200 Kč :slight_smile: tak uvidíme, ale paní si zase účtuje víc, no :frowning2:
5. lis 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska páni, vy jste šikulky - já vůbec nevím,kdy se do toho mám pustit :slight_smile: o víkend jsme dali Elince jen tak na "ochutnání" na dudlíček trošku bramborové kaše - fakt trošilinek - tak první výraz nic moc, ale pak si pomlaskla :slight_smile: nevím, kdy mám začít - v pátek nám budou 4 měsíce!
5. lis 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska taky mazec!!! hrůza!!!!
5. lis 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 pri nakupu z USA si dej pozor i na clo,uz to hodne zprisnili,tusim ze nad 200 dolaru uz se plati...je to fakt slozitost...

Holky,ja se prikrmum strasne branim,ale asi uz budou nutne,uvidim pristi tyden,jdeme na 4 mes kontrolu a ockovani,tak se musim poradit..mam dojem,ze prckovi uz mleko nestaci,chce pit hodne casto,kazdou hodinu a pul ve dne a dve a pul hodiny v noci..obcas se probudi i po hodine..jen se napije a chrupka dal...uz jsem mu jednou zkusila dat Nutrilon,ale bez uspechu,plive ho a navic nechce dudlik flasky,jedine strikackou...no uvidime 12,jestli pribira,tak to resit nebudu,tak se jeste chvili nevyspim..:wink:
5. lis 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 No u nás to taky sama nevezme,dám jí to do ruky a chvíli drží,a pak pustí..neboj,že jsme tak dopředu.. :wink:
Na vítání řeším,jestli pletené od babičky nebo něco z darovaného..Co nám bude akorát.. :sunglasses: Ale do čeho se vejdu já?Nosím furt jedny džíny,možná prubnu sukni..vršek probém není spíš ten spodek :sweat_smile: :confused: :grinning:
5. lis 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já teda nepřikrmuju a do půl roku to ani nemám v úmyslu. Malý je plně kojený a tak to taky zůstane :slight_smile: Je to pro mě i pohodlnější :slight_smile: A když mu to stačí, na co spěchat :slight_smile:
5. lis 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino asi se do toho sama pouštět nebudu.....raději přes někoho :slight_smile: nejsem zas tak odvážná :slight_smile:

no, my jdeme na kontrolu až 20.11. - tak asi vydržím do toho a pak jestli doktorka řekne, že jo, tak začneme s příkrmy :slight_smile:
5. lis 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to rozhodně ano........já si nechám poradit od doktorky, když mi řekne, že není kam spěchat, tak to nebudu hrotit a přikrmovat nebudu :slight_smile: ale je fakt, že zrovna ségra koukala na nějaký pořad o výživě dětí a zrovna tam říkali, že je vhodné začít přikrmovat okolo 4. měsíce, že prý děti mají nějaké "slepé" místo v imunitě bo co a když se takhle brzo začnou přikrmovat, tak jsou minimálně alergické apod.
5. lis 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino
@klaire22 tak clo je prdlajs, to je par procent, ale u zasilek drazsich nez 22 Euro se plati 20 % dph a pokud si clovek nevyrizuje celni rizeni sam, tak jeste cca 200 Kc Ceske poste :wink:. Bohuzel tu cenu dost hlidaji a v posledni dobe jsem platila snad za vsechny balicky.
5. lis 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jo, takhle to vysvetlila mudra i jedne me kamaradce, ale v takovem pripade je to prikrmovani jen o postupnem ochutnavani a zbytek se stejne dokoji
5. lis 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ale i tak jste šikulky šikovné :slight_smile:

no, bude to zapeklité něco pěkného vymyslet.....ale určitě něco vymyslíte a bude vám to oběma na vítání slušet :slight_smile:
5. lis 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Ta elekrtina je sila....my mame spotrebu na dve bytove jednotky 2500,ale jsme to my i tchanovci..pokud se vylouci chyba jistice..zkuste si poridit,nebo pujcit (ja mela pujceny z Prazske energetiky )) merak spotreby..docela jsme se divili,ze stara lednice si vzala 2 kilovaty za 24 hod...pri cene 1 kw za 5 Kc....
5. lis 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna ja vedela,ze se neco plati a ze jsou tam dvojky :wink::wink: Kamaradka prave z USA vozila ruzne veci a skoncila s nim,prave diky poplatkum. Jen jsem presne nevedela jakym... :wink:
5. lis 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino jo, eu nas tresta za to, ze si dovolujeme nakupovat mimo ni :grinning:. Stve me to nesmirne...
5. lis 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna to se ti nedivim..koukala jsem na obleceni,elektroniku..vse tam vyjde daleko levneji..
5. lis 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna no, našla jsem nějakou paní na MMB - ta chtěla 27kč za dolar - to mi přišlo dost a pak nějakou, která nakupuje za aktuální kurz, ale chce tam nějaké poplatky - no písnu jí, aby mi udělala kalkulaci na těch pár kousků, co chci vč. těch poplatků a uvidíme :slight_smile:
6. lis 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek