• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aideen ty bys ráda ještě třetí dítko?
já bych strašně chtěla tři děti :slight_smile: Po Elince ještě jednu holčičku a pak chlapečka :slight_smile: kéééž by to šlo takhle naplánovat :slight_smile: doufám, že nám to finanční situace umožní mít takhle velkou rodinu :slight_smile:
11. lis 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 taky bych chtela tri, jestli priroda dovoli. A je mi vcelku jedno, jestli kluky nebo holky :slight_smile:.
11. lis 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 já sama jsem ze třech sourozenců a také po tom toužím, mít velkou rodinu. Myslela jsem si, že dvě děti budou mé končené číslo, ale prostě vím, že ne, že bez toho třetího se v budoucnu neobejdu. :slight_smile: Otázkou je spíš kdy. Jestli hned za sebou, nebo jít nejdříve do práce a pak až. Je mi 25 let, mám relativně klidně i 10 let čas, tak uvidíme. Jak píšeš, bude to záležet také na financích. Ty jsou sice teď momentálně fakt dost špatné, ale za rok za dva může být jinak. Na to taky spoléhám a doufám v to :slight_smile:
Tentokrát je to u mě rekord :grinning: Po náročnějším porodu Broničky mi to, že další děti nechci, vydrželo přes rok :grinning: Teď jenom cca dva měsíce :grinning:
11. lis 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zlatelevizeedna já se přistihla, že se těším, až zase budu mít bříško a čekat druhé mimi.........ale když si vybavím porod.....mám sice na něj relativně hezké vzpomínky, ale je to stejně ještě brzy, abych si to zopákla......až bude Elišce tak 1,5 roku, tak se začneme snažit :slight_smile: takže je ještě času hoooooodně :slight_smile:
11. lis 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen @klaire22 tak mne je 29, takze nechci uz moc otalet. Druhe bychom chteli, az budou malemu tak 2 az 3 roky, takze to taky zacneme trenovat tak o Vanocich za rok :grinning:. No a mezi druhym a tretim bych chtela trosku delsi odstup, snad to pak pujde a snad to nejak budeme zvladat, ted je narocne obcas i to jedno :slight_smile:.
11. lis 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jo a porod jsem mela ultra lehky... Ne ze by to teda vylozene lechtalo :slight_smile:, ale bylo to strasne rychle. Prala bych si to tak znovu.
11. lis 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna jak říká moje maminka, nejhorší je přechod z jednoho dítěte na dvě. To třetí už pak není hrůza :slight_smile: Mamka nás měla brzo po sobě já s bráchou o dva roky a ségra pak o tři. Taky by se mi to takhle líbilo, moc se mi popravdě nechce do práce :sunglasses: :grinning: , ale uvidíme dle financí :slight_smile: Bronička měla přes dva roky, co se malý narodil a v pohodě :slight_smile: Nebylo to nijak extra super náročné :slight_smile:
11. lis 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna já si na porod taky nemohu stěžovat....už pár hodin po porodu jsem věděla, že do toho jdu znovu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale jak píšeš "nelechtalo" to a stejně si chci malou užít než si pořídíme druhé, takže pak mě určitě přepadne šílená touha po miminku a budu se na porod pak zase těšit :slight_smile:
11. lis 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aideen no já jsem slevila - chtěla jsem se začít snažit až budou malé dva roky pryč a teď už to vidím, že asi začneme dřív :slight_smile: a pak to třetí s trošku větším odstupem - tak ty 3 roky od druhého :slight_smile:
11. lis 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen jo, tak mě se do práce nechce vůůůůůůůbec :slight_smile: pracovala jsem sice jen 4 roky, ale já se na mateřskou fakt třásla a to jsem přitom měla pohodovou prácičku hezky v kanceláři u počítače, ale zkrátka jsem měla touhy jiné :slight_smile: když jsem odcházela na mateřskou, tak mi sice ukápla slza, jako že se mi bude asi stýskat a podobně, ale upřímně.....nestýská se mi vůbec..........vůbec mi ta práce nechybí, mateřskou si fakt užívám :slight_smile:
11. lis 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen tak ja doufam, ze druhatko bude zase lepsi nez to prvni v tom, ze treba uz nebudu takove tele, co neumi miminko poradne chytnout, jak ze zacatku :grinning:. Taky se pokusim tak nepanikarit ohledne kojeni, ze zacatku jsem nemela mliko (dost dlouho) a byla jsem z toho uplne na prasky a ted kojim celkem bez problemu.
11. lis 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 mne prace docela schazi. Jsem rada s malym, ale do prace chci zpatky, aspon na castecny uvazek. Jsou to dva uplne jine svety, ale kazdy ma pro me neco do sebe.
11. lis 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já to mám horší v tom, že práci budu muset hledat. To je na dlouhé povídání. Ale jsem docela ráda, tam, kde jsem byla, bych stejně dál pracovat nechtěla.
Se snažením bych začala asi dříve než až ve dvou letech. Tam není jistota, že ti to vyjde dřív, než ti skončí mateřská a kvůli tomu se pak stresovat ... radši o dva tři měsíce dřív :slight_smile: Klidně i o půl roku :slight_smile: Ale jinak to asi vidím stejně jako ty ... od druhého odstup tři roky. nějak nejsem zastáncem víceletého odstupu od sourozenců. Nevím proč :slight_smile:

@zlatelevizeedna já myslím, že to určitě. Mě při Broničce bylo i dost tak nějak blbě z toho, že vlastně člověk neví co dělat. Ale teď je to o sto procent lepší, to můžu potvrdit :slight_smile:
11. lis 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen přesně...z jednoho dítěte na dvě nic moc změna...naše Fany je malej přecitlivělej vzteklounek..já se bála,že bude žárlit, ale ona brášku miluje..jenže říct jí VEM SI BAČKORY, to můžu počítat se záchvatem vzteku..nebo jakýkoli jiný pokyn...když s ní chci cokoli dělat, najednou začne malej kňourat, nebo je doba kojení..každé krmení s přebalením a třeba s cvičením, když jsou prdíky, pohráním i zabere dobře hodinu..prostě mi na ni nezbyde moc času, ona nespolupracuje, poutá na sebe pozornost dost blbým způsobem..nevim, jestli by to bylo lepší při menším nebo větším věkovým odstupu..prostě to tak vyšlo.já bohužel dva měsíce před jejími třetími narozeninami potratila, už jsem se viděla na neschopence, že do práce nepůjdu a ono nic..a to jsme se snažili cca od jejích dvou let.loni v dubnu jsem pak nastoupila do jiné práce, minimum stresu,žádné noční, všechny víkendy, svátky volné.. jak skončila zkušebka, začali jsme se snažit zas..a prtože mi bylo celkem jedno, kdy to klapne, zadařilo se brzo..je fakt lepší, když na tom, jestli se podaří , nebo ne,nevisí existenční věci..
11. lis 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka tak tak. Já to měla s Petříkem a vlastně i s Broničkou. Nic nás netlačilo, ani čas. Bronička vyšla přesně dva týdny po vysazení antikoncepce :grinning: a Petřík asi za tři měsíce (měsíc před tím jsem potratila hned na začátku), ale naštěstí to nezanechalo následky :slight_smile:
Já to teď s Broničkou vyřešila tak, že jak ji ukládám, lehnu si k ní do postele a tak čtvrt hodinky se ňuhňáme. Začínalo se mi teď totiž zdát, že zase trošku žárlí, ale jenom lehce. Když se takhle poňuhňáme, tak je pak klid. Bráchu taky zbožňuje, pořád ho pusinkuje, objíma, nejradši by se s ním dělila o bombony, ale to musím dávat sakra pozor. Je to ještě telátko. Ale poslouchat, když třeba kojím, to ani boha. Nejvíc taky chce věci, když kojím, přebaluju atd. Ale tomu se člověk nevyhne.
11. lis 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no vidiš to.. a to tý naší koze je pět..já se taky snažím objímat, dneska jsme spolu míchaly těsto na palačinky, vaření ji baví.. nejhůř mi jde skloubit večerní koupání a ukládání...už jsem zkusila malýho koupat v šest, pak kojit,ale při kojení holce večeři neudělám..ona chce po večerníčku za každou cenu čučet ještě na ty animáče na dvojce, takže vana někdy v půl osmý a to je docela pozdě..zkusila jsem to i opačně, že napřed do vany ona a pak teprve řešit mimi..ale ono je to každej den jinak..prostě těžko můžu nalajnovat spaní miminku, když se celej víkend řeže na dvoře motorovkou..ale dneska to šlo.. Fany sice odešla do hajan až kolem půl devátý, ale to neřeším, zítra nejdem do školky, až v poledne vyrážíme do taneční přípravky.
11. lis 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to určitě - nezačneme na povel, jen co malé bude 1,5 roku - raději dřív - o Elišku jsme se snažili 10 měsíců, než se povedlo.....takže po prvotní zkušenosti budu počítat spíš s tou horší variantou a kdyby se náhodou zadařilo brzy, nic se neděje :slight_smile:
taky nejsem zastánce velkých věkových rozestupů, ale chápu, že někdy tomu člověk prostě nezabrání - když se druhátko nedaří, apod.
11. lis 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Já mám v tomto velké zastání v manželovi. Malou večer koupe on, zatímco já kojím. Je to asi takto - malého cca v šest večer okoupu, nakojím a uložím. Usíná sám, většinou už ani nepláče nic, takže tak o půl sedmé chrní. To manžel tahá Broničku z vany a já jí nachystám večeři, pomůžu jí najíst se, pustím pohádku a cca v osm ukládám. Když míval manžel odpolední tak jsem to dělala stejně, jenom Bronička se mnou bráchu koupala, mazala krémíkem atd. Když jsem kojila, vzala si do ložnice knížku nebo něco podobného. Jak jsem malého dala do postýlky, tak jsem šla koupat ji a pak pokračovala tak, jako v prvním případě. Sice maraton od šesti do osmi, ale dalo se to. ä když už nebylo zbytí, lentilky zabraly vždycky :grinning: vím, že se to nemá, ale některé extrémní situaci si žádají extrémní řešení :slight_smile:

@klaire22 kamarádka má mezi dětmi malinký věkový rozdíl. Rodila 6 týdnů po mě a prvnímu synovy budou dva roky v únoru :slight_smile: A zvládá to. Sice je to zápřah, ale dá se to :slight_smile: Měli to teda neplánovaně, ale s prvním se strašně a dlouho natrápili, tak jim to teď "někdo" chtěl vynahradit :slight_smile:
11. lis 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen někdy si ta příroda s námi fakt hraje :slight_smile:
my koupeme po šesté hodině, než se s tátou vycachtá ve vaně je tak čtvrt na sedm, pak mazání, přebalení tak je většinou tak půl sedmé a pak kojíme a dokud malá u kojení nevytuhne, tak papá :slight_smile: Pak ji jen přendám do postýlky a chrní spokojeně dál :slight_smile:
11. lis 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já když chci malého přesunout, tak se mi vždycky vzbudí. Takže ho nejdřív musím dát na místo, kde ho chci a až pak musí usnout :grinning:
No nic, malá se dneska neprobudila, naštěstí se zase nepočurala, tak valím taky spát. Malý je dneska neklidný, tak to bude asi dlouhá noc :frowning2:
Dobrou :slight_smile:
11. lis 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tak to mě taky občas otevře očíčka,když jí přenáším, ale jen co jí položím do své postýlky, tak je tuhoň :slight_smile: spí hrozně neklidně,když je u mě v posteli........to se fakt budíme navzájem...........a i mi začne kolikrát brečet, takže jí musím dát do své postýlky a pak je klidná a hezky spinká :slight_smile:

taky jdu spát :slight_smile:

tak dobrou :wink:
11. lis 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

@klaire22 @aideen teda, tady se to rozjíždí :slight_smile: a to je dobře. Teď tak trochu lituju toho, že mám Tomíka až takhle "později"... i když zase taková hrůza to není.. moje kolegyně se snaží o prvního prkca a je jí 36 a není to lehké, to jsme měli štěstí a jak velké! Já vím, že chci alespoň 2 dětí, v hloubi duše klidně i 3, ale to mi asi "neprojde" od přítele... Zatím nenví, jak by zvládal 2 děti... Jeho prvotní vize byla jen jedno dítko. Ale teď už je soustavně připravován na 2, takže tak i začíná uvažovat :grinning: :sunglasses: Ale víc zatím rozhodně zkoušet nebudu.. Co se týče času na přípravu, tak bych duhým prckem chtěla navázat na současnou mateřskou, ale to všechno ukáže čas, taky jsem neotěhotněla hned...
Holky, opět jdu pro radu... teď látkuju do HD a pár LittleLamb a jinak štverce a troje anavky.. ale myslíte, že pak ty čtverce nebudou stačit? Proč? Jako savostí? Taky si zahrávám s myšlenkou, že koupím pár kousků plenek, ale nevím... je to moc penízků a doufám, že čtverce budou stačit i těsně před nočníkem....

O víkendu si ze mě dělal přítel legrací, jako že doma chováme nové dlouhostrsté zvířátko :rolling_eyes: Začaly mě padat vlasy dost drsným způsobem a i když se snažím dost vyčesávat, tak mi to není nic moc platné... No co se divím, když celé těhu nic nepadalo, že... A pak ještě jedna věc.... v pátek jsem to dostala... taky to mohlo ještě chvilku počkat... nějak mi to nechybělo :sweat_smile:

Jdu koupat hafinu, je jako dobytek z víkenku a ještě pouští chlupy...
12. lis 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jak píšeš, čím bude dítko větší, tím větší dávku vyčůrá naráz a čtverce by nemusely stačit. Ale víš jak, je to na každém, když budeš fakt často přebalovat, tak by myslím neměl být problém. My jsme taky na čtvercech vyrostli a dá se to. Spíš tak nějak počítám, že je postupně přestanu používat, nebo spíš jako nouzovku. Přece jenom, čím dítě víc lozí, posléze utíká, čtverce by nemuseli správně držet na místě. Ale to jsou pouze domněnky a přenesené znalosti od starších látkujících. Sama uvidím, jak to bude :slight_smile: Malý není moc učůraný, tak je možné, že to zmáknem i tak :slight_smile:
Jinak vlasy mi taky padají ... strašně. Se divím, že nejsem holohlavá :frowning2:
12. lis 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčata,

taky se přidávám do klubu - CHCETE VLASY NA PARUKU???? šíleně mi padají, nevím co s tím....kam se podívám,tam jsou moje vlasy. Eliška,když mi hrábne do vlasů, tak jí zůstanou v ruce :frowning2: hrůůůůza!!!!!

já jsem si taky myslela, že mi čtverce vydrží až do nočníku, ale asi ne, jak tak koukám :slight_smile: tak se holt musím zazásobit anavkami :slight_smile:
12. lis 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak máme po víkendu..Včera jsme vyrazili do tesca,koupili jsme už první vánoční dárky,ale jde dost blbě utajit,když dítko lítá kolem..:astonished:
Tento týden nás čeká kontrola s malou na kyčlích ,tak doufám,že dopadneme dobře..Jinak u nás nastala změna v nočním kojení,už ne nad ránem mezi 5-6hod ale ted tři dny ve 4, 3 a včera ve 2hodiny.. :sweat_smile: :confused: naštěstí usne u druhého kojení tak ji šoupnu do postýlky a spí do rána..do 7-8 h..Ale i tak už to není ono a doufám,že se vrátíme k pozdnímu kojení..prosíííím... :sweat_smile:
Jinak jsem ted na konikovi objednala pár kousků overalků a bodyček,paní má hodně značek z anglie,tak počítám s větší kvalitou a na fotce vypadaly dobře...V bazárku jsem pořídila nějaké dupajdy sametové a punčošky-ty nové,tak budeme jakžtakž vybaveny na zimu.. :grinning:
Co se týče vypadávání vlasů jsem na to stejně a hrozně..kdy to přejdéééé?
Menstruace u mě nic a doufám,že se neobjeví celou dobu kojení..aspoň tuhle výhodu bych prosila zachovat..
:sweat_smile: :wink:
12. lis 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 prosím kde kupuješ ty čelenky s mašličkama? Potřebuju na vítání..... děkuju
12. lis 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky neblbněte, proč by to se čtvercema nemohlo jít až do nočníku??? vždyť naše mámy nic jinýho neměly.. a místo svrchňáků trojúhelníky z igelitu..jasně, že jsmebyi asi dost často pročůraný... já Toníka přebaluju před kojením a pak ještě než ho dám cca hodinu a půl po kojení spinkat..takže přebaluju furt :grinning:
fígl bude asi v hodně kvalitních svrchňákách,což v dnešní době nebude problém.

vlasy ´= hrůůůůza... jsou všude.. vyčesávám plný hrstě..

@vormoni a jaký máš nejdelší pauzy mezi kojením?? můj gynekolog říkal, že pokud je pauza méně nž 6 hodin, tak lze počítat s antikoncepčním účinkem..že je teda nutný kojit i v noci aspoň jednou. ale já si pamatuju,že Fany jsem kojila skoro furt a stejně mrcha dorazila cca ty 4 měsíce po porodu.tak se divim, že tu ještě není ..dneska jsem docela vážně uvažovala o koupi testu.. :unamused:
12. lis 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen tak to máš fajn... můj chlap dorazí v půl osmý z práce a odchází krmit dobytek..ale o víkendu mu předám holku a nazdar..s Toníkem mi pomůže počítám tak za dva roky. včera teda prohlásil, že by se mu taky chtěl nějak věnovat.. a dodal: no jo, ale jak??? on toprostě s miminama neumí, Fany jako miminko nikdy nekoupal, a i teď ji max vyndá z vany a podá jí ručník. :unamused:
12. lis 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. lis 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 děkuju moc :slight_smile:
13. lis 2012 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek