• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@jani11 přesně tak jsem to mysela :slight_smile: opatruj se!!!!
17. lis 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alt krom zvetsenych prsou a trosku nafokleho "briska" ve spod nic výrazného myslím ze je ještě brzy :slight_smile:
17. lis 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alex001 diky diky, jsi hodna :slight_smile: napodobne! :wink:
17. lis 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvetinka6 já jsem v tom nezdařeném těhu utroš brala, ale jen 1-0-1, zaváděla jsem, a stejně jsem byla jak sjetá. když jsem ho přestala brát, bylo mi hned dobře. v čr ten utroš dávaj jak vitamín c, přitom má opodstatnění jen u žen, co maj málo hormonu žl. tělíska, no prostě ať žije farmaceutická lobby. mně ho doktor dal, když jsem měla ještě těhotenství ok a když jsem začala krvácet, nařídil mi ho vysadit... a po dvou týdnech zase brát :unamused: já jsem o něm hodně četla a jsem přesvědčená o tom, že je to jen farma-lobby a pro 95% žen je k ničemu. stejně nikdo nezjistí, jestli by to zdravé dítě neměl i ber Utrogestanu a i s Utrogestanem jsou tisíce potratů :unamused: no já bych ho ted teď už odmítla, nehledě na to že s nekompenzovaným Leidenem stejně hormony nesmím (a třeba je to i důvod, proč se minule to těhotenství posralo, pardon).
@jani11

@alex001 já jsem v tom nezdařeném těhotenství chodila v prvním timestru na kontroly každý týden (buď na pohotovost nebo k mému dr.) a až na 8. ultrazvuku !!!! mi v Gennetu zjistili, že miminko má vážně poškozené mozk.hemisféry, vážně poškozené srdce, snad ani nemá nohy. To tu teda máme péči :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished:, do té doby mi každý tvrdil, že na ultrazvuku je vše ok !! :astonished:
17. lis 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 To je moc líto :(
17. lis 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí

rye......................................Eva....................32 let............UTZ 29.11............................TP 1.7.2012
svija...................................Lucka................31let.............UTZ 9.12..............................TP 2.7.2012
zuzi82...............................Zuzka.................29 let............UZT 11.11.............................TP 3.7.2012
kacula87......................... Kačka ...............24let ............UTZ 11.11. ...........................TP 3.7.2012
luciesofi...........................Lucka.................25 let............UTZ 13.12............................TP 3.7.2012
aloison.............................Alena.................28 let.............UTZ 7.12.............................TP 4.7.2012
saaralota....................................................28 let.............UTZ 14.11............................TP asi 4.7.2012
anoli..................................Ilona..................28 let............UTZ 24.11............................TP 6.7.2012
sarcca.... .........................Šárka.................27 let.............UTZ 30.11............................TP 7.7. 2012
kvetinka6.........................Soňa..................29let..............UTZ 25.11............................TP 7.7.2012
petullllka..........................Petra..................23let..............UTZ 15.11 ...........................TP 7.7.2012
yesu..................................Petra.................24 let.............................................. ............ TP 7.7. 2012
lynette11...........................Naďa.................31 let.............UTZ 22.11...........................TP 8.7. 2012
helousek1.......................Helena..............30 let..............UTZ 30.11..........................TP 11.7.2012
mihsulka.........................Níša...................24 let..............UTZ 21.11..........................TP 11.7.2012
smisek24.......................Gábina...............31let...............UTZ 25.11..........................TP 12.7.2012
elza2110.........................Eliška.................24 let..............UTZ 23.11..........................TP 12.7.2012
elisabet.......................................................31 let..............UTZ ???.............................TP 13.7.2012
jimmy1...........................Jarmila................35 let..............UTZ 25.11. ........................TP 13.7.2012
kremca...........................Marie...................32 let...............UTZ 9.12............................TP 13.7.2012
jani11.............................Jana....................29 let...............UTZ - az ve 12tt.................TP 17.7.2012
ivcaaa.............................Ifka......................25 let...............UTZ 29.11..........................TP 17.7.2012
Alt....................................Katka...................29let................UTZ 24.11.........................TP 18.7.2012
Majjka24.......................Maruš...................27let...............UTZ 29.11..........................TP 19.7. 2012
semy.cz.........................Martina................33let................UTZ 29.11......................... .TP 22.7.2012
vera_87.........................Verča...................24 let...............UTZ 23.11...........................TP ??
atropa..........................................................28 let..............UTZ 11.11...........................TP ??
lenka5731..................................................31 let..............UTZ 24.11.(v 6+3)..............TP ??
Kjurecka.......................Markéta................23 let..............UTZ 24.11.(5tt+5)..............TP ??
vampirice......................Barča...................33 let...............UTZ 23.11..........................TP ??.
hypo...............................Káča....................34 let...............UTZ 8.12............................TP ??.
m.artina........................Martina.................26 let..............UTZ 23.11............................TP ??
17. lis 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem se trošku upravila tabulku a dopsala se :wink: Jsem mimískovi koupila první capáčky, aby za náma přišel ve zdraví na svět :wink: zítra vyfotím, jdou úžasné :dizzy_face:
17. lis 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alex001 já mám úplně to stejné a když pravidelně nejím špatně a motá se mi hlava.
17. lis 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí

rye......................................Eva....................32 let............UTZ 29.11............................TP 1.7.2012
svija...................................Lucka................31let.............UTZ 9.12..............................TP 2.7.2012
zuzi82...............................Zuzka.................29 let............UZT 11.11.............................TP 3.7.2012
kacula87......................... Kačka ...............24let ............UTZ 11.11. ...........................TP 3.7.2012
luciesofi...........................Lucka.................25 let............UTZ 13.12............................TP 3.7.2012
aloison.............................Alena.................28 let.............UTZ 7.12.............................TP 4.7.2012
saaralota....................................................28 let.............UTZ 14.11............................TP asi 4.7.2012
anoli..................................Ilona..................28 let............UTZ 24.11............................TP 6.7.2012
sarcca.... .........................Šárka.................27 let.............UTZ 30.11............................TP 7.7. 2012
kvetinka6.........................Soňa..................29let..............UTZ 25.11............................TP 7.7.2012
petullllka..........................Petra..................23let..............UTZ 15.11 ...........................TP 7.7.2012
yesu..................................Petra.................24 let.............................................. ............ TP 7.7. 2012
alex001...........................Pavla..................34 let.............UTZ 30.11............................TP 7.7.2012
lynette11...........................Naďa.................31 let.............UTZ 22.11...........................TP 8.7. 2012
helousek1.......................Helena..............30 let..............UTZ 30.11..........................TP 11.7.2012
mihsulka.........................Níša...................24 let..............UTZ 21.11..........................TP 11.7.2012
smisek24.......................Gábina...............31let...............UTZ 25.11..........................TP 12.7.2012
elza2110.........................Eliška.................24 let..............UTZ 23.11..........................TP 12.7.2012
elisabet.......................................................31 let..............UTZ ???.............................TP 13.7.2012
jimmy1...........................Jarmila................35 let..............UTZ 25.11. ........................TP 13.7.2012
kremca...........................Marie...................32 let...............UTZ 9.12............................TP 13.7.2012
jani11.............................Jana....................29 let...............UTZ - az ve 12tt.................TP 17.7.2012
ivcaaa.............................Ifka......................25 let...............UTZ 29.11..........................TP 17.7.2012
Alt....................................Katka...................29let................UTZ 24.11.........................TP 18.7.2012
Majjka24.......................Maruš...................27let...............UTZ 29.11..........................TP 19.7. 2012
semy.cz.........................Martina................33let................UTZ 29.11......................... .TP 22.7.2012
vera_87.........................Verča...................24 let...............UTZ 23.11...........................TP ??
atropa..........................................................28 let..............UTZ 11.11...........................TP ??
lenka5731..................................................31 let..............UTZ 24.11.(v 6+3)..............TP ??
Kjurecka.......................Markéta................23 let..............UTZ 24.11.(5tt+5)..............TP ??
vampirice......................Barča...................33 let...............UTZ 23.11..........................TP ??.
hypo...............................Káča....................34 let...............UTZ 8.12............................TP ??.
m.artina........................Martina.................26 let..............UTZ 23.11............................TP ??
17. lis 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se taky doplnila do tabulky :slight_smile:
17. lis 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majjka24 máš doma pěkné mazlíky :slight_smile: my máme dvě mopsindy :slight_smile:
17. lis 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alt
@semy.cz co mi vadilo na x-landeru? jako první kočár jsem měla hluboký Inglesina magnum a s ním jsem byla max.spokojená, byl fakt kvalitní a jezdilo se s ním perfektně, i v terénu, z mého pohledu :slight_smile: ale jako sporťák se mi už bohužel nelíbil (vzhledově), tak šel z domu. pak jsem koupila x-lander a to je oproti té Inglesině NEodpružená herka, celkově provedení bylo oproti Inglesině takové ... nekvalitní, no... Dál mi vadilo, že bouda nešla dát proti směru jízdy, vadilo mi hodně, že do něj strašně tou stříškou svítilo slunce (měla jsem X-lander XA model 2008 - už to možná zlepšili, nevím) a celkově na dítě hodně svítilo i zepředu, i když byla stažená ta sluneční clona. Celkově to sezení pro dítě je takové malé, dcera tam docela sjížděla, nezdálo se mi to ideální. Bydlíme v paneláku, tak jsem ho musela nosit po schodech a měl z boku takové blbé čudlíky, co mě strašně bodaly do boku, ta Inglesina se oproti němu nosila parádně. Taky měl kola poměrně daleko od sebe, tak se mi špatně vlíždělo do hlavních dveří v paneláku, ale to je fakt individuální, jak kdo bydlí. Ale zase ty otočný kola byly fajn. Víc si nepamatuju, my jsme ho užily úplně minimálně, částečně to bylo tím, že dcera od roka chtěla chodit sama (kočár pak tak max. 2x týdně) a částečně tím, že mi moc nevyhovoval, kdyby byl ok, možná bychom kočár využívaly dýl, že bych ji tam prostě nacpala i přes odpor.... Pak jsem měla golfky Inglesina trip a s těmi spokojenost.

je to s těmi kočáry těžké, žádný není takový, aby 100% vyhovoval, navíc každý potřebuje něco jiného, někdo často skládá do auta, někdo ho nosí po schodech, někdo jezdí v lese přes kořeny, jiný v shopping centru..

teď podruhé trochu zvažuju teutonku s vložnou taškou, ale nejsem o tom úplně přesvědčená, že chci dát za kočár přes 20 tis., není špatný, ale taky to není z mého pohledu 100% na tu cenu ... :grinning: nejdřív asi zase koupím Inglesinu magnum :grinning: :grinning: a už mi designově ani tolik nevadí jako sporťák, když porovnám jízdní a užitné vlastnostni s tím x-landerem...

omlouvám se za román.
17. lis 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alex001 já jsem jen chtěla napsat svůj pohled na to, jak tu máme skvělou péči a jak jsme pod dohledem. :slight_smile:
17. lis 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak poslušně hlásím zítra bych podle poslední ms měla začít 7tt, v pondělí když jsem byla na utz protože jsem začala krvácet tak jsme měli už i srdíčko, další kontrolní utz bude zase v pondělí. Ohledně toho utrogestanu, nevím jak moc pomáhá v tom udržet miminko tam kde je, než jsem otěhotněla měla jsem zamlklé těhu a pravděpodobně se mi tam žádné miminko ani neutvořilo, to je pravda že i na to je pak utrogestan malý pán, jenže jak jsem začala krvácet teď a to už jsem si zaváděla 2-2-2 tobolky tak mi dr zvýšil dávku na maximum, beru teď 4-0-4 a včera už jen trošičku a dnes už nic, takže jsme v pořádku, a nevím jestli je to díky utrogestanu, ale je to to jediné co mi teď dr může dát, s čím mi pomoci, a momentálě udělám cokoli a budu brát i utroš byť je třeba i zbytečný, ale cokoli co by mi mohlo v těhu pomoci udržet miminko tam kde má být :wink:
17. lis 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéjda, jsem já to popleta, to hlavní jsem zapomněla napsat, jak jsem krásně začala že zítra začínám 7tt, tak od včerejška mám taky raní nevolnosti, při snídani naštěstí zatím jen, a doufám to tak zůstane. udělám si s chutí snídani a pak se mi při pohledu na ni zvedá žaludek, a dnes ráno totéž, vypila jsem pouze kefír, a pak na to dala tři mandarinky, ta kyselost mě napravila, připadám si jako po flámu, přesně tak je mi ráno špatně, ano k opici bych to přirovnala, naštěstí nezvracím, ale nedělá mi dobře když otevřu ledničku, tak ten pach, a taky smažené :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže těm co zatím není dobře tak to možná ještě příjde a nebo jste ty šťastné co jim špatně není :grinning:. A nemyslím si jak tady byl názor že komu je špatně ten má zdravé těhu, nebo tak nějak to tu zaznělo, kamarádka zvracela každé těhu od 4tt po 12 tt a obě těhu nedopadly dobře. takže tím to není :wink:
17. lis 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisabet ahoj, přesně takhle jsem to měla taky... brala jsem utroš a pak jsem začala krvácet. čím dál víc jsem přesvědčená o tom, že utroš jako hormon podpořil tvorbu sraženin v mojí krvi (po potratu se zjistilo, že mám zvýšenou pravděpodobnost tvorby sraženín - Leidenskou mutaci, v populaci je četnost tak 20%), takže vznikla sraženina, ucpala cévku co vyživovala miminko a ta krev prostě vytekla jinudy ... takhle jsem si to vysvětlila zpětně laicky, na internetu jsem načitala ledados a přijde mi, že to fakt sedí. Takže minimálně pro holky se skrytou trombofilní mutací Utroš vyloženě škodlivý. Taky jsem si říkala, že ho budu brát klidně zbytečně, ale byla to chyba. Ale beru, že každý má jinou zkušenost a rozhodnutí.

Tenkrát jsem měla pohodové těhotenství bez Utroše za sebou a byla jsem po bezproblémovém otěhotnění na začátku dalšího těhotenství - měla jsem se na ten Utroš vys.rat, nechápu, proč to doktoři takovým holkám vůbec dávají. :unamused:
17. lis 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 já mám taky problémy s krví mám protorombin heterozygot takže chodím na hematologii (oproti Laidenovi to skoro nic není) vím, že se nemají s těmito poruchami žádné hormony, ale co nadělám musím je brát a proto ředím krev injekcema a jsem pod dohledem hematologa takže pravděpodobně by to mělo být ok :slight_smile: Budu si píchat injekce na ředění až do šestinedělí....ale co bych pro miminka neudělala!!!! :slight_smile:
17. lis 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 no já právě ještě beru anopyrin 100 na ředění krve, taky jsem si dříve při KETu píchala injekce na ředění, ale teď mi výsledky vyšly tak nějak že stačí anopyrin. Já nevím přesně co mi v krvi našel dr na hematologii, vím jen že mám kapánek větší srážlivost a kdybych ten anopyrin nebrala tak by se mi stalo asi to co tobě, že by se miminko nevyživovalo z krve správně.
17. lis 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alex001 @elisabet no já už jednu dceru mám a v těhotenství jsem neměla žádný problém, ani při přenášení, ani u porodu, ani v šestinedělí. Vůbec jsem netušila, že bych mohla mít Leidena. Problém vznikl až v druhém těhotenství PO 10-denním braní Utrogestanu. Blbá "náhoda" :unamused: (tím problémem myslím první krvácení, miminko bylo "držák" a ačkoliv bylo těžce poškozené, tak bylo i v 13 tt živé a nepustilo se mě) :slight_smile:

jasně, že jsou asi i případy, kdy je ten Utrogestan na místě, ale mně prostě přijde, že dnes je to móda a doktoři to cpou i těhotným, co nemají žádný důvod ho užívat a holky to berou a myslí si, že tím nemůžou nic zkazit (to je taková moje filosofická úvaha, to už není konkrétně na vás :slight_smile: ) ten Utroš měly i tři moje známé, a všechny z důvodu "to se dnes dává" a tady v těch diskusích to taky bere snad každá druhá, takže to moje filosofování není až tak mimo. chjo :confounded:

my jsme nakonec měli "štěstí", že už po prvním potratu pátrali po příčině a zjistilo se tohle.

se omlouvám, že vás tu tím tak obtěžuju, ale teď o tom hledám na netu informace každý den, tak jsem toho plná :astonished: :grinning: :grinning:
17. lis 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alex001 teda, až teď jsem si přečetla, že máte dvě bijící srdíčka! moc gratuluju! :slight_smile:
17. lis 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 vůbec neobtěžuješ od toho jsme tady abychom probíraly naše starosti i radosti!!!! :slight_smile:
17. lis 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Děkuji :slight_smile:, taky už toho za sebou máme hodně a strašně se těším až budu v létě drandit s kočárkem!!!! :grinning:
17. lis 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 přesně tak, vůbec neobtěžuješ a každá zkušenost je vítána, ostatně proto taky takové diskuze vznikly, ne?? každý máme svoji zkušenost, to víš že mě napadlo i to jestli mi to třeba ten utroš nedělá, ale než jsem ho začala brát v tomto těhu, tak jsem taky špinila, no a to víš že mám strach a tak jsem ráda že mi na to doktor něco dal, alespoň mám pocit že se s tím něco dělá, a nenechává mě jen tak :frowning2: ale vím že to bude dobré, že je to na správné cestě :slight_smile:
ohledně kočárků, tak já už asi 4roky uvažuju o Cam cortině, hledám a koukám i po jiných kočárků ale nakonec se vždy vrátím ke Cortině, tak u ní už asi zůstanu, ono asi nejde ani vybrat špatně, člověk si nakonec koupí to co sám chce a až pak zjišťuje co mu sedí a co ne. ten trh je moc velký na to aby člověk zvolil tu nejlepší volbu..
17. lis 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 ja prave proto to tema nacala, protoze tady nevim o nikom kdo by u. bral a miminka se normalne rodi :slight_smile: a co slysim tak v cr skoro kazdy... takze s Tebou souhlasim, ale nevim, tezko neco posuzovat, kdyz o tom nemam tolik info...
17. lis 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jste me tak s tema kocarkama zblby ze uz jsem na ne dneska koukala taky :grinning: ale necham toho, to je jeste vazne brzo, az za par mesicu... mne se stejne nic nelibi, tak nema cenu se tim trapit ted :grinning:
17. lis 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dnes jsem objevila // a dle terminu MS mi to ukazuje TP 27.7 , samo vice uvidim az po kontrole, neuvažujete o soukromé skupině???
17. lis 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle ahoj, uvažujeme, ale až se přidají i ty holky, co mají TP až na konci měsíce. tak nějak jsme se tu dohodly.
17. lis 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 super, v tom pripade se hlasim :grinning:
17. lis 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni, tééda nás je teď dočítám a vítám nové členy
:slight_smile:
17. lis 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle gratuluji k čárečkám
17. lis 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek