• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@vormoni Já vím, že je ještě na příkrmy čas. I u Ondry jsem začala skoro až v 6ti měsících. Ale s Vojtíškem už se tolik nestrachuju a zkouším. A řekla jsem si, že to vezmu tentokrát podle pocitu a ne podle tabulek. Třeba mu to pomůže pak k lepšímu apetitu. S Ondrou jsem pořád byla opatrná a ledasco mu zakazovala, protože měl ještě čas a doteď nevezme do pusy uzeninu, ani sýry, ani máslo, zeleninu už vůbec a prostě šílené. Tak třeba to pomůže, aby pak Vojta jedl všechno.
20. lis 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Aha,tak to jo..Mě malý jako mimčo jedl všechno,to až ted si vymýšlí.. :astonished: Já dala malé už taky ledacos olíznout, ať má nějakou změnu :sunglasses: Myslím,že u ní začnu taky dříve,jedině že by mi to dr.zakázala,ale to pochybuju.. :wink:
20. lis 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme taky byly u mudr. anička má 5990g a 63 cm a prý máme začít s příkrmy. ne kvůli tomu, že by málo přibírala, ale prý je to podle nějakých nových studií lepší takto brzy. musím říct, že mě to docela rozhodilo, protože ondra začal až v 6 měsících a sice jedl krásně, ale taky se pak strašně rychle odstavil, protože ze lžičky to bylo pohodlnější než kojení. takže studie nestudie, já asi ještě tak měsíc počkám. nijak hladově se nekouká, podle váhy nestrádá, tak nebudu riskovat.
a jinak už dorazila menstruace, to teda jsem na mrtvici takhle brzy.
zatím neočkujeme, máme to posunuté až na 6měsíční prohlídku, takže aspoň po této stránce mám pokoj.
20. lis 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana já se na to ptala své dr na ty nové "studie" a říkala že o ničem neslyšela že tak to bylo za nás když jsme byly děti že klído mám začít až po 6 měsící že je malá kojená
20. lis 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 já jsem asi taky vypadala pěkně vyvaleně, protože mi hned říkala, jestli to teda zkoušet nechci, tak že je to na mně. a pak začala s masírkou, že anička nijak světoborně nepřibrala (0,5 kg za poslední měsíc) a že kdyby měla hlad .... tak jsem si říkala, že rozhodně počkám, jestli bude nějak hladově koukat nebo bude nespokojená, a jinak budu kojit dál.
20. lis 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana my přibraly za poslední měsíc taky 0,5 kila, máme 7,5 kg a byla s příbytkem spokojená :wink:
20. lis 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. lis 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 @romana mne to rikala kamaradka, ze ji to doktorka tez doporucila od ukonceneho ctvrteho, ze pry drivejsi seznameni s potravinou pomaha proti nesnasenlivosti v budoucnu. Ptala jsem se na to sve doktorky a ta zase rikala, ze pred dvema tydny byla na seminari, kde opet oficialni stanovisko pro kojene deti bylo sest mesicu :slight_smile:. To si nevyberete... Muj maly zatim krasne pribyva (mozna az moc), takze pokud to pujde, chci do toho pul roku jen kojit. Prikrmy mu neutecou.
20. lis 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, o tom mluvila i moje doktorka, že byla na nějakém semináři bo co a že se to tam řešilo......a každý říká něco jiného - laktační poradkyně řekne až od 6. měsíce, pediatr doporučuje od 4tého, to samé snad i alergologové - mě ségra říkala, že koukala v televizi na nějaký pořad, kde se toto téma řešilo a tam taky doporučovali 4. měsíc, že prý dítě se zatěžuje pomalu, zatímco v 6.měsící přijde všechno naráz a že to prý také není dobré.........a co si z toho má pak člověk vybrat, že :slight_smile: asi -každá máma ať si to udělá podle sebe :slight_smile:
20. lis 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ja se asi zaridim i podle toho, jak maly bude/nebude spolupracovat pri krmeni. Kdyz to bude plivat ve velkem stylu, proste tyden pockam a pak zkusim, jestli se mu to nerozlezelo v hlave :grinning:. Lzicku mi hypnotizuje uz ted, kdyz neco jim, ale z prsa si taky dava, takze to necham na ten pulrok, kdyz to pujde. Stejne to i pak bude spis o tom, ze lzicku ochutna, pet jich vyplivne a dorazi se mlikem :wink:.
20. lis 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna no, ona mi doktorka řekla, že to stejně bude max. o dvou lžičkách mrkvičky a dorazí se mlíkem.....ale prostě hezky postupně, nenásilně :slight_smile:
20. lis 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna
@klaire22 to právě ondra takhle vůbec neměl, ten na to najel ve velkém hned od první lžičky. cpal se mrkví tak, že sprásknul půlku skleničky hned napoprvé a nedej bože, kdybych mu nedala dál. chutnalo mu všechno, ani jsme nepotřebovali bryndák, ani kapka mu neukápla. jenomže pak se začal vztekat u kojení, protože to musel makat mnohem víc, nakonec se odmítal přisát a do 2 měsíců se odstavil. a anička je ve všem jako on, jen v růžovém :grinning: takže dokud pije a je spokojená, tak ještě počkám.
20. lis 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petule22 No teda,tak to se divím že my s 5kg jsme ok..nebo aspoň dr.nic neříkala.. :sweat_smile: :confused: Všechno nejlepší k svátku Nikolce:slight_smile:
20. lis 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,jsem tady nová a také mám červencové miminko :slight_smile: Chtěla bych se vás na něco zeptat.Jak to máte s antikoncepcí?Jelikož kojím,tak menstruaci nemám,ale to samozřejmě neberu jako nějakou spolehlivou ochranu,tak jsem si nechala předepsat antikoncepci Azalia,ale dočetla jsem se,že určitá část hormonů (ikdyž jen malá) přechází do mlíčka a nerada bych tedy malou dopovala hormony,tak jsem ji ani nezačala brát.Berete i vy nějakou hormonální antikoncepci?Gynekolog mi taky nabídl nitroděložní tělísko,ale to v žádném případě nechci (špatné zkušenosti více kamarádek).Takže teď přemýšlím,jaké jsou další možnosti...
21. lis 2012 v 07:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@netulinka3 Ahojky, vítej u nás :slight_smile:
Já neporadím, já žádnou antikoncepci neberu. Chráníme se s manželem jinak :slight_smile: Nějak se mi do antikoncepce nechce, když chci mít minimálně ještě jedno dítě. Děsí představa, že by mi tělo zase tak zlenivělo a pak by zase trvalo,než bych nastartovala vaječníky, tak aby makaly jak mají...... :confounded:
21. lis 2012 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@netulinka3 taky nic neberu, umělé hormony mi dělaly špatně vystřídala jsem snad patery ale mé tělo to nesnese taže zatím uvažuju max na tělískem ale vzhledem k tomu že ted spíš jak na sex máme pomyšlí na spánek :grinning: tak si vystačíme s kondomy :grinning:
21. lis 2012 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petule22 taky používáme kondomy :slight_smile: díky bohu ani jednomu z nás to nevadí, tak není co řešit :slight_smile: Je to momentálně nejsnazší a i nejlevnější :slight_smile: A při naší frekvenci by se ty prášky ani nevyplatili :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@netulinka3 Já antikoncepci mám. Gynekolog ti vždycky dá takovou, která může být užívána při kojení. Já ji mám třeba k vůli pravidelné menstruaci, protože bez ní jsem ji měla hrozně rozhozenou. Jednou jsem ji dostala za měsíc, jindy až za dva, jindy přišla už po 14 dnech.
21. lis 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak vidím že frekvenci máme možná podobnou :grinning: na lindex jsem kukala nedávno ted je tam doprava zdarma :slight_smile: ale já mám tento měsíc už do mateřské vybráno tak mám útrum :grinning: ikdyž akce trvá až do devátého tak se možná ještě přemůžu :slight_smile:
21. lis 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

u nás zase jedna úžasná noc. Jsme byli vzhůru co 1/2h, prostě neskutečný :angry:

Add antikoncepce: taky mám předepsanou Azalii, taky se mi do ní nechce, ale co jiného?

Add příkrmy: my už jedeme od toho 4.měsíce kašičkou, doporučila nám to i laktační poradkyně, i když asi i kvůli tomu našemu kojení,abych se totálně nezhuntovala.A Filísek už baští parádně, vždycky dá tu 120ml kaše a jen se na ni třese :wink:

@dociska to je dobře, že vám na neurologii nic nenašli, ono se to spraví. Kamarádka to taky nijak zvlášť neřešila, musela jen vydržet a jak to přišlo tak to skončilo.

Holky co děláte celý den s těma vašema zlatíčkama? filípka nic nebaví, hračky ho nebaví, hrazdička chvilku, dívat se na mě jak uklízím, nošení po bytě, koukání z okna, prostě nic. Jen celý den fňuká a fňuká. No přesně jako Luci, ta byla taky nesnesitelná :unamused:
21. lis 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
add frekvence sexu: u nás byl sex pouze jednou! :grinning: další mám manžel slíbený až se mi bude Filík budit 2-3x za noc a nebude vstávat v 5h ráno! :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
21. lis 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis No mě když mi vojta pořád kňourá, tak mi nakonec zabere, když ho strčím do kočáru a vystrčím před vchod. Většinou, než se stačím obléct, usne sám, aniž bych ho stačila vyvézt :slight_smile:
21. lis 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska my usínáme zásadně v jezdícím kočáře, jakmile se kočárek zastaví anebo frekvence ježdění je moc pomalá, tak je vzhůru :wink:
21. lis 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis u nás bývá dopo klidnější, aničce většinou stačí, když jí u hraní nějak asistuju (podávám hračky u pasení nebo ji mám položenou na klíně a hraje si s mou rukou), při uklízení docela vydrží v postýlce a hraje si s řetízkem. a taky pospává. odpoledne už máme doma ondru a to už je hodně o nošení, usíná tak max. na půl hodiny (spala by dýl, ale to by musela mít klidnějšího sourozence). vycházku absolvujeme, když jdeme pro ondru, ty 4 patra dobrovolně absolvuju víckrát, jen když má ondra koně nebo cvičení.
21. lis 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@netulinka3 ahooj,vítej..Já beru cerazette,a brala jsem ji i při prvním dítku..Je fakt že kondomy by vyšly levněji vzhledem k frekventovanosti sexu..u nás tak 1x za 14dní.. :sweat_smile: :confused: Tohle se jí nepřetržitě a menstruaci zatím nemám..doufám,že to tak bude celou dobu kojení,což při prvním byl 1rok:slight_smile:a to mi za ty prachy stojí.. :wink:
21. lis 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni děkuju za uvítání :slight_smile: Je to těžký a s rozvodem to bude ještě těší..Taky kouká na barevné pohádky třeba šmouly..akorát pořád tápu co s ním přes den kdy je vzhůru dělat jak si s ním hrajete?Kormě toho že koukají na akvárko? :slight_smile:
21. lis 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám že jste to akorát probírai jsem ot nějk přehlídla...občas zabere v lehátku hračky že na ně šahá a hraje si a nebo na postýlku jsme mu dala takový hračky na očárek který chrastí tak to ho taky zabaví ale rozhodně mín než dřív chce si s píš pořád povídat nejraději by pořád šahal na obličej a je spokojenej u televize když ho obalím polštáři a je v polosedě..ale to zas nic neudělám protože se bojím že se nějakm skoulí..
21. lis 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@netulinka3 tak ani já neporadím protože nekojím takže beru antikoncepci Yaz a zatím jsme spokojená uvidíme..
21. lis 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Moc děkuju za podporu, je hrozně moc mužských co to mají jako ten můj talže gratuluju že u vás to funguje a moc to přeju.Já své dtě miluju a když ke mě začíná natahovat ručičky a vejská radostí naopak manžela lituju že o tohle všechno přichází..
21. lis 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek