• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aideen třeba to je fakt s věkem.. navazují kontakt s širším světem a nechtěj, aby jim něco uteklo :grinning: pak jim dojde, že to neovlivní a budou zase spinkat :wink:
28. lis 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka už aby to bylo :grinning:
28. lis 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni No zatim mala obcas spinka, ale take se nam to nejaky den zkracuje. Jeste ze spi alespon v noci, sice s prestavkami, ale spi. Vecer uz jsem ji zacala davat po kojeni jeste prikrm, nebot ji to evidentne nestacilo. Vypije tak 100 ml po kojeni z obou prsou, ale jelikoz pije dost i odpoledne pred vecerni koupeli, tak ji to evidentne nestaci. Tady to prisuzuji tomu, ze je tu docela vedro (kazdy den je tu tak 33 stupnu a velka vlhkost), v byte mame tak 26 stupnu s klimoskou (v loznici), jinak mame stropni feny a velke prostory, takze ji mam jen v kratkem body a to je tak akorat. Takze kvuli tomu vedru tady ma asi i vetsi zizen, takze ty tekutiny tady asi potrebuje.
Vanoce, letos se zpet do Evropy nechystame, loni jsme byli v UK (ve Skotsku), odtud je manzel, bylo to fajn, ale letos jsme to vzdali, nebot bych musela dokoupit vybavu pro malou Sabi a i pro Annabellku (te bude 6 let ted v prosinci). Takze jsme si rekli, ze letos budeme nekde blizko, premysleli jsme nad Phuketem v Tajsku, to je odsud asi 2 hodiny letu, ale nechali jsme to docela na posledni chvili, takze asi nekam vyrazime jen autem po okoli. Nejak nemam moc motivaci na to nejakam daleko cestovat. Domu je to tak 18 hodin, z toho 14 hodin cisteho letu ve vzduchu, musime pres Amsterodam, takze nic moc. I kdyz bych moc rada do CR letela, letos jsme to radeji odpiskali. Chci aby prileteli nasi sem, coz by bylo mnohem lepsi, ale ten let je fakt dlouhy a oni maji uz radi svuj klid. Tak snad je ukecam na leden ci unor. Jeste jsem zadne darky nekoupila, no a pri pohledu na kalendar uz je to vice nez aktualni. A to ma jeste Anicka ty narozeniny, slavi je 23. takze je chudak docela osizena...
Jinak s tou pomoci od manzi, on pracuje tady, ale obcas musi na sluzebni cesty, vcera se vratil ze Singaporu, minuly tyden byl v Bangkoku. Nastesti kdyz je doma, tak pomaha, je s detmi skvely, pohlida, prebali i vykoupe. To si naprosto nemuzu stezovat. Ale clovek je tu sam, bez babicek. Pak mi tu chybi cestina, sice tu nejake zname mam, ale Cechu tu moc neni... :frowning2:
29. lis 2012 ve 03:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni to my prdíme taky bez problémů a občas si říkám, to samé co ty - že je to až nepatřičné na holčičku - kor když mi takhle střílí v kočárku :slight_smile:
29. lis 2012 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Vítání máme 6.12. od 13.hod - tak se děsně těším :slight_smile: jen fakt nevím,co na sebe!!!! Malé jsem už koupila šatičky, teď jen čekám, až dorazí :slight_smile:
29. lis 2012 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Pánejo, až z Malajsie :sunglasses: To je určitě super, že dnes můžeš sledovat všechno on-line a být stále v kontaktu se svou rodinou, i když jsi takhle daleko.
joooo, Vyprávěj, na to koukám taky. Nemůžu se dočkat vždycky pátku - dávají Vyprávěj a pak to hned přepnu na Master Chefa :slight_smile:
29. lis 2012 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ježiš, otevřená rakev - no to já bych tam taky nevstoupila!!!!! Upřímně - mám vcelku panickou hrůzu z mrtvých lidí - zní to asi divně a směšně, ale prakticky jsem nikdy mrtvého člověka neviděla!!!! V rodině jsem byla na pohřbu jen prababičce a to jsem byla relativně malá - tuším kolem 12ti mi bylo. A doufám, že v brzké době nikomu na pohřeb nepůjdu - klepu na všechno, co je kolem, abych nic nepřivolala!!!!
29. lis 2012 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen
@kammka holky u nás obdoba - přes den jestli spí 30 minut, tak si můžu gratulovat. Skoro nic neudělám. A to jsem už začala uklízet na Vánoce. Mám zatím půl bytu, chybí mi ještě obývák a ložnice a mám hotovo :slight_smile: Ale uklízím ten byt už třetí den, dřív jsem to zmákla všechno za půl dne a pak nohy nahoru - o tom si fakt mohu nechat jenom zdát!!!!

A dneska chčije a chčije, takže ven nepůjdeme - v kočáru mi totiž spí ukázkově klidně i 3 hodiny - ale musí ten kočár jet, nesmí stát!!!!
29. lis 2012 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha máš můj obdiv, já bych asi nedokázala být takhle daleko od rodiny, přátel, češtiny!!! Ale zase máš zajímavý život!!!!!
A manžel je koukám snaživý :slight_smile: Já si naštěstí taky nemohu stěžovat. Manžel pokaždé koupe, když přijde domů, tak si většinou malou vezmu. Chodí domů kolem čtvrt na pět, na to že dělá v Praze je to luxusní :slight_smile:
29. lis 2012 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno kočky :wink:

fakt vás holky obdivuji @aideen a @dociska a @kammka (doufám, že jsem na nikoho nezapomněla, prostě všechny) kdo jste na děti celý týden sami. Já bych to fakt nedala. U nás tento stav trvá od března do října a mám toho opravdu plné brejle. Přes zimu manžel vypadne v 6h a dojede v 16h, takže paráda, do toho si ještě vybírá dovču, takže třeba na Vánoce bude určitě 2týdny doma.

@klaire22 u nás se taky musí jezdit, jinak je Filík hned vzhůru,tak už se fakt těším na ty závěje, to zas bude u nás na Vysočině masakr :angry:

@dasha jeee, závidím to teplíčko, i když 33C by i na mě bylo dost. To je paráda, že můžeš sledovat českou TV a být v kontaktu s rodinou, ale věřím, že to není jednoduché být tam sama, bez rodiny, bez českých přátel. Ale i tak závidím, víš jsem takový cestovatelský maniak, miluji cestování úplně ze všeho nejvíc(tedy když nepočítám rodinu, ale to je úplně jiná kategorie), ale je mi jasné, že je něco jiného někam jet na dovču anebo tam bydlet.

@kammka taky mi přijde, že ty děti nechcou o něco přijít a tak pořád čumákujou místo spaní :grinning:

@klaire22 jó, co mi si vezmeme na to vítání na sebe? já už nato mám jen 2dny! a ty nákupní možnosti v ZR jsou dosti omezené :confounded:

@vormoni Filík si sedne jen v tom lehátku, a právě že tam nejsou žádné kšíry kolem ramínek jen dole u prdelky, takže proto půjde lehátko brzy z domu, bo mám strach aby se mi v tom nezlomil vejpůl
29. lis 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Taky se mi teď Vojta tak kroutí a řve u prsa. Tak aspoň vím, že to není nic hrozného.
29. lis 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen co máte za ty kapičky? my už teď nic nepoužíváme, ale ke konci jsme měli Bifiform, a také jsme četla dobré recenze na laktobacílky Swiss. Ty laktobacílky jsme Filíkovi nedávali, ale Lucce ano, když jí byly asi 3roky, tak mívala střevní potíže fakt každý měsíc a to trvalo cca 1/2roku, pak jsme je nasadili a od té doby o hodně lepší, a když někdy chytne střevní virozu tak i ten průběh není tak hrozný jak býval.
29. lis 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ty jsi úžaasná že už máš všechny dárky, já to tak nějak nechávám na poslední chvíli :dizzy_face:
29. lis 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina juuu, krásné míry, to je super že ten paleček vypadá OK.
29. lis 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. No čtu, jak to máte s drobkama. My to spaní máme sice horší, ale dycky nakonec aspoň jedno spaní během dne protáhneme na hodinku a dýl. Včera jsem si šla s Vojtou lehnout už v 9:00, protože mi bylo hrozně a spali jsme až do 11:30. Vojta je nemocný. Už 3 dny má vysoké horečky, sopel, že nemůže ani dýchat. Už měl i 38,6 a to už je bez toho 0,5° ze zadečku. Doktorka mu dneska dala už anitibiotika, protože má zánět průdušek a nosohrtanu. :cry:
29. lis 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska ufff, tak ať je Vojíškovi brzy dobře, chjo tyhle nemoci :frowning2:
29. lis 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já byla na pohřbu, co si pamatuju, jenom babičce před sedmi lety a prababičce tak před deseti lety. Jinak nikomu. Nesnáším to, nesnáším celý ten obřad, to, jak tě všichni kontrolují, jestli břečíš, jestli břečíš dostatečně :confounded: :confounded: Takže taky doufám a klepu, kde se dá, že zase dlouho dlouho dlouho žádný nezažiju!
Já si letos řekla, že na vánoční úklid kašlu :grinning: Jenom udělám klasický pořádek toho, "co jde vidět" :grinning: Jo a říkala jsem si, že v jedné skříňce v obýváku a v papírech bych mohla udělat pořádek. Ale to jenom jestli se mi bude chtít. Letos to pojmu tak, že se tady těma věcma vůbec nebudu zaobírat, ale budu si to s prckama užívat :slight_smile: Nakonec stejně budem na štědrý večer u našich a na další den jedem za tchánem, takže doma ani nebudem :grinning:

@ivis ono je to u nás až teď, poslední měsíc :frowning2: Manžel doma skoro vůbec, před chvílí volal, že přijde zase až v noci, ale že snad by měl mít zítra dovolenou! Už se moc těším, jinak mi z toho hrábne. Ale na vánoce by měl mít myslím dva týdny dovolené, tak snad :slight_smile:
Ženská v lékárně mi dala Hylak forte. Žeprej je to super a že to pomůže. Tak jsem to vzala. Ale když jsem si to doma prostudovala, tak je to sice pro kojence, ale může se užívat jenom 7 dní, což neodpovídá tomu, co jsem chtěla! Já chtěla kapičky, ať mu to můžu dávat třeba jednou denně, delší dobu. Až potom mi kamarádka poradila Infacol :frowning2: Tak na něho ještě asi půjdu, jestli to malému po tom týdnu nepomůže. :rolling_eyes:
Já právě dárky minulý rok kupovala na úplně poslední chvíli a letos jsem si řekla, že si to užiju :slight_smile: Takže jsem začala už myslím v září. Ono taky, abych to nějak finančně rozložila :rolling_eyes: Ale u nás nepraktikujeme sto dárků pod stromeček. Jenom pár nějakých smysluplných. Nemusí mít děcka všechno. Co by si potom přáli, když by všechno měli? :slight_smile:

@dociska Ať se Vojtíčkovi rychle udělá líp! Není nic horšího než nemocné děťátko :frowning2: To vím, když byla jednou Bronička nemocná. Chtělo se mi brečet, jak byla bleďounká a taková nesvá.
29. lis 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, jen nakoukla azas pryč...Bobešovi asi rostou uby, je protivka, pořád něco v puse, slin tuny..děs.. v noci vzhuru co hodinu, už chrní u nás v posteli, protože u šestého vstávání už nemám náladu vůbec na nic..takhle vystrčím prso a chrním dál -)
Posledí dva dny to řeším tak, že když se velkem Bobo vrátí z práce ( kolem 20 hod ) tak vyfasuje večeři a pak prcka a já jdu chrnět.. mám toho fakt plný brejle, přes den chrní max 30 min a zase chce neco kousat... mám gel na dásně, trochu to pomáhá, ale žádný zázrak to není... už měl i teplotu.. kdy to bude zas mé hodné miminko !!!

@dasha Malaisii závidím, kamarád tam byl předloni na půl roku, tedy nejen tam, vzal to od Thajska, Bali, Komodo až do Australie. Nádhera. My tu mrznem a ty se pečeš..to je spravedlnost :slight_smile: Kdyby se to smíchalo, tak je krásných 20 st všude :slight_smile:

@ivis Také jsem reportáž viděla, nadávala jsem u toho jako špaček.. je mi to moc líto....

Před 14 dny jste možná zaregistrovali neuvěřitelné rozhodnutí soudu, to jsem se naštvala taky moc... mojí kamarádku zabila autem jedna holka od nich z vesnice, 22 letý střevo, co už mělo podmínku za chlast, teď měla 2,5 promile a dostala opět podmínku ?? To má přejet štrůdl dětí ze školky, aby jí zavřeli? Jasně že se rodina odvolala, tak jsem zvedavá, jak to dopadne dál....

@kammka obdivuju tě s tou vaší ZOO.. já mám na starost jen dítě, psa a uvařit tchanovcům a mám kolikrát pocit, že fakt nestíhám.. smekám před tebou :slight_smile:

@dociska omlouvám se, možná jsi to tu psala, ale nestihla jsem dočíst vše..jak to dopadlo s Ondráškem ta vyšetření? Už se ví, proč měl ty nepříjemnosti? Chudák Vojtík.. co aktuální fotečky, nebyly by, ať poladím oko? Ty jeho koukadla mě dostaly :slight_smile:

Tak zatím ahoj, končím, dítě se budí.. ach jo..
29. lis 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis taky máme ty Swiss laktobacílky a je to paráda :slight_smile: vůbec nevíme, co to je bolení bříška :wink:
29. lis 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen no, já ten úklid taky moc nehrotím, jen umýt okna, omýt nábytek, občas sem tam nějakou skříňků vevnitř uklidím - ale já dost uklízím i v průběhu roku, takže pak nemám zas tolik práce na Vánoce :slight_smile: prakticky nejhorší práce je jen umýt okna a když venku chčije a chčije, tak se mi práce odkládá :slight_smile: Tak aspoň udělám ten nábytek, zítra vydrnu sedačku a koberec, potřebují to jako sůl a až přestane pršet udělám okna a mám hotovo :slight_smile:
A pak si to tady všechno krásně vánočně nazdobím a budu spokojená :slight_smile:
29. lis 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 k těm laktobacílkům. taky jsem je chtěla, ale žeprej se musí dát do aspoň 50ml rozpustit? Proto jsem to zamítla. Malý nepije z lahve, neodstříkávám a ani čaje mu nedávám. Tak nevím teď?
Já chtěla koberec vydrhnout taky, ale v tomto počasí si to nějak nelajznu. Mám strach, že se pořádně nevysuší a zatuchne mi :frowning2:
Jo a na okna kašlu :grinning: :grinning:
29. lis 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,tak snad už bude malýmu líp..u nás zatím žádný problém nesleduji,u prsa se nevzteká,spíš se začne řehtat ,když má dost,všechno jí to vytéká,ale hlavně ,že se baví.. :grinning:
Teda fakt s tou vaší zoo,to je nářez,nechápu jak to zvládáte,opravdu moc volna asi nemáte.. :astonished: :sweat_smile:
Máš také můj obdiv :sunglasses:
29. lis 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,téééda to jsou rozdíly..teplotní a pak i způsob života.. :slight_smile: Máš ho hezký,nám to zní jak dovolená,ale jak říká ivis,je to něco jiného když tam žiješ.. :sweat_smile: :confused: Takže na vánoce někam vyrážíte,já myslela tam v té malajsii,jestli zdobíte palmu nebo tak něco.. :sweat_smile: Jet někam ke sněhu u vás asi probém není,ale ty teplot.rozdíly by pro mimčo nebyly dobré,vid.. :wink: Je to exotika, jak píšeš kam manžel lítá,po celým světě..u vás normálka,my se podíváme max.tady jednou k moři,ale tak 2hodky letu žádný karibik..Jak jsi se vůbec s manželem poznala?Mimochodem krásná jména tvých dětí,tuším už jsem chválila.. :grinning:
29. lis 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen my měli od biopronu kapečky..je to novinka a hrozně nám to pomohlo na bříško...stojí kolem 220 kč a vydrží měsíc...měli jsme i ty swiss ale na lžičce to rozpustit nešlo a malá to plivala
29. lis 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Tak to je škoda s tím lehátkem,vid,my tam kšíry máme ale zatím jsem je nepoužila,má tam tlustou deku na zip,jak je furt zmrzlá..tak si tam občas brnká s hračkama na hrazdě.. :wink:
29. lis 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Chudák malej,taková rýma..z toho mám největší hrůzu,mám jen obyč.odsávačku a zatím nám stačila.. Ale jednou to třeba přijde,nejlépe o víkendu,néé? :confounded: Naštěstí tu už máme 1 lékárnu v tescu,co funguje celý týden a do večera..kdyby něco.. :sweat_smile: :confused:
Tak přeju brzké uzdravení :sunglasses:
29. lis 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,u nás celou noc pršelo,ještě v 8ráno,ale v 9h se to změnilo na sníh s deštěm.. :astonished: Pěkné,ale mokré,st.2-3..zima..Takže ven dnes určitě nepůjdem,možná si sjedu opět sama nakoupit,neb tatínek je doma.. :wink: A mám v míse těsto na rohlíčky,včera u známých už nám nabídli vánoční sortiment,to jsem čuměla. :confused: .to nebudu mít ani když skončím :grinning: Ale jich je moc a všichni při chuti.. :wink:
Jinak bych se taky ráda pustila aspon do oken,ale tuším počkám,až tu tatínek nebude zavazet.. :slight_smile: :astonished:
29. lis 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis
ahoj, nic není v pohodě... dnes jsem v motole strávila 4 hodiny a ještě že me tam i zpět přítel hodil i za cenu průšvihu v práci, tak jsem jsetě teď na ceste dom.
Zjedné boule máme 2 a vypadá to, že se "připravuje" další o kousek dál. Je to nějaký druh nádoru, prý nezhoubný (ale na 100% to nepotvrdili a opět budou jen pozorovat, další kontrolu máme v lednu. Změnili pravděpodobnou minulou diagnozu na jinou a zase s otazníkem. Prý se nemám divit, když se objeví další, do 8. měsíců to může bouřlivě růst a pak s tím budou možná něco dělat, ale růst to prý může klidně do dvou let... prý s tím spíš budou něco dělat až kolem dvou let... jsem zralá na mašli.. alespoň že mamku dnes pustí z nemocnice, pod kudlu nešla slepák ledovali a šup dom, tak jsem zvědavá, kdy se jí to vrátí a táta zatím nic moc..... co dodat jsem na šrot...
29. lis 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis
@aideen
@vormoni Díky za podporu, holky. Odsávačku mám tu na vysavač.

@kamino Psala jsem, ale klidně ještě písnu. Ondra dopadl dobře. EEG bylo v pořádku a neurolog taky nezjistil nějaké anomálie, takže závěr byl, že je jednoduše líný si říct :grinning: Ale hurá!!!! Včera se ve školce šel sám na záchod vykakat, tak z toho mám obrovskou radost a doufám, že vše už půjde jen tou lepší cestou.
29. lis 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Teď sice nemám úplně tu nejaktuálnější, ale jednu fotečku už připravenou na Vánoce mám. Dělala jsem nějaké santovské čepice pro fotografku, tak jsem použila Vojtu jako modela, abych se mohla pochlubit. A ta předposlední fotka je, když se mi Vojta tak pokadil, že jsem nevěděla, jak ho nějak rychle umít. Tak mě napadlo mu napustit umyvadlo a tam jsem ho rychle opláchla. Měl kakání až za krkem :grinning: :grinning:
29. lis 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek