• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@neeve obědová je 125g,to jsou ty malé,hipp a hami...
3. led 2013 v 07:47  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (36. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Tak my jsme na tom stejne, tedy s tim bryndakem. Take mame umely a porad si ho cpe do pusinky, ten bryndak ji bavi vice, nez cele papani. Ja jsem zkusila na dovolene banan, jen jsem ho lzickou naskrabala, ten ji docela chutnal, i kdyz to pak mela vsude, i s tim bryndakem, nebot u krku se nam to jaksi prosaklo... :wink: Pak jsem zkusila nejakou organickou snidani, s detskou ryzi a sladkou bramborou a pak jeste dyni s divokou ryzi, ale to ji moc nejelo. Na obou dvou bylo od dokonceneho 4 mesice. Ted jsem po Novem roce jeste nezacala, nebot se mi do toho ani tak moc nechce. :grinning: S Annabellkou si pamatuji, ze ji nejvice chutnala od Gerber dyne nebo dyne s mrkvi, ale na tu jsem jeste nenarazila, vsechno je ted organic (bio) a nejak ji to moc nejede, meli jste videt, jak se na to tvarila... Jako bych ji krmila citronem... :wink: Jinak kojim pres noc, ale prikrmujeme pres den, kdyz nekam jdu a moje maid ji dava Annum (ale to u nas asi neni, nebot je to z Noveho Zelandu. Zatim jsme ale na 180 ml, takze asi budu muset pridat... :wink: Pres noc porad vyhradne kojim. Jen se snazim, aby mi rano trochu spinkala, na dovce to bylo skvele, tam spala az do 8-8.30, ale dneska se mi treba vzbudila ve 4 rano (krmeni) a pak uz pekne vyspinkana v 6.30. A sla spat asi v 8 vecer, snazim se ji posunout vecerni koupani, ale ona proste chce v 7 vecer, pres to vlak nejede... :angry: Beruska jedna, ja bych byla rada zustala u te 8 hodiny, to mi naprosto vyhovovalo... :grinning:
3. led 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve anička zatím otvírá pusu pěkně, ale tak po páté lžičce už to plive a v podstatě končí, takže než se dostaneme na půl skleničky ... bryndák má jen malý látkový, jinak by to asi vypadalo jako u vás :slight_smile:
3. led 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak my ještě nepřikrmujeme jen dáváme pro spestření trochu banánu a nebo jabka strouhaného na kaši..taky měla mrkev s bramborou..ale nepravidelně ..Zatím stále hlavně kojím,ani sušené mlíko..To vám říkala dr?Máte míň mlíka nebo jen zkoušíte nové?Já už si taky nepamatuju jak to bylo s Kubou a začali jsme nejdřív tom půl roce což máme s Nikol ještě leden čas.. :wink:
Jinak u nás vánoce fajn,malá ježíška prospala,najíst nás nechala v klidu..Dárků měl nejvíc Kuba,asi jsme to dost přehnali,furt rozbaloval se svým jménem než narazil i na Nikolčin a nebo můj s taťkou :sunglasses: :grinning: Druhý den jsme balily kufry a razily k rodičům na mor,to byla úmorná cesta,naštěstí děti spali..ale tam už pohoda..opět strááášně moc dárků-my to fakt každoročně přeháníme...sotva to narveme do auta..a pak ještě ke tchánům..tam jsme dárky dovezly koupené za jejich peníze..Příští rok už to budeme muset početně i rozměrově omezit.. :astonished: :sweat_smile: :confused: Silvestra jmse strávili 3hod k večeru u známých a pak už v klidu doma u tchánů..vydrželi jsme do ohňostroje,tukli jsme si a pak šli spát,takže pohoda:slight_smile:)a včera večer jsme dorazii domů a dnes od rána peru a vyklízím tašky a snažím se uklidit ale moc se mi nedaří..malá chce bud jídt nebo chovat..za řevu se mi dělá blbě.. :rolling_eyes:
Ale jinak dobrý a všem přejeme krásný Nový rok:o)))
3. led 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. led 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@vormoni nám doktorka řekla přikrmovat už na 4měsíční, že prý to jsou teď nové trendy - i u plně kojených. takže v podstatě začínáme o 6 týdnů později a velmi zlehka. po jídle se natahuje hodně intenzivně, navíc se hodně hýbe, do toho spurt, takže si tak tochu odlehčuji (ale opravdu jen trochu zatím).
3. led 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana Aha,tak to jo..Nám řekla jen kojit zatím..ale stejně jí už něco občas dám:o)Akorát to mlíko mě překvapilo,to já dávala až jsem přestala kojit.. :wink: Což bylo cca v 1 roce:o)
3. led 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana @veroni nám taky dr říkala, že lehce po novém roce máme zkoušet příkrmy, zatím na to prdím a kojím a kojím, ale pomalu se na to asi budeme muset vrhnout, Tomík si posledních pár dní říká o noční jídlo, které nechtěl od cca 2 měsíců a při kontrole 18.12. měl 7100 g... teď jdeme 9.1. na další očkování a máme i kontrolu v Motole, takže to bude výživnej dej. Jsem zvědavá, kolik přibral, už se nám pronse :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27.12. se poprvé přetočit a teď už to má celkem slušně natrénované, jen je asi krapet vyčůrnej a občas se točí správně přes zvednuté nožky a občas ze záklonu, jakoby přes zádové svaly, ale už to umí na obě strany, dnes jsem ho přistihla u kraje postýlky, jak šmátrá packou ven.

S těmi příkrmy asi začnu nejdřív v polovině ledna, uvidím, jak dlouho vydržím noční krmení po 3,5 hod... a asi to na začátek jistí mrkvička a pak brambor, jinak zatím nic jiného neochutnal, tedy krom žirafího ocasu na hrací dece :slight_smile:
3. led 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já kojím už jen ráno, takže proto sušené mléko. a příkrmy už nám taky byly doporučeny, prý je velký :slight_smile:
3. led 2013 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

koukám, jak máte málo jídla během dne a tedy lehce závidím. Jinak u nás UM Luci neměla vůbec a tuším že ani Filip ho mít nebude. Plánuji tak do 12-14měsíců kojit a pak snad bude jíst dost jogurtů,sýrů,....

u nás 8h kojení, 9h kojení, 11h - 1/2sklenky příkrmu(začali jsme cca před 14dny, nejoblíbenější Hami - mrkev, jablko a kuřecí), 12h kojení, 14h kojení, 15h kojení, 17h kaše(nejoblíbenější Hami - vanilková, to je mňamka i pro mě i pro Luci), 19h kojení, 20h kojení, 22h kojení,23.30 kojení, 2h kojení, 4h kojení, 6h kojení- někdy je v noci o jedno kojení méně- konečně se taky vyspím:wink: Kromě toho, že je takhle hodně hladovej, tak mu ještě dávám převařenou kojeneckou vodu a té vypije také ještě 400ml/denně a začali jsme na křoupání dávat kukuřičné křupky

my jsme teď zvážili filipa a vypadá to že má 8.8kg, tak to vypadá, že příští týden na prohlídce tu devítku dá :wink:

Jinak nevím jestli nám rostou zoubky, ale pořád brečí, vzteká se skoro celý den, teď je ještě s námi doma manža ale od pondělí to bude masakr. Dokonce i Luci dneska radší odjela k babičce, už jí ten řev nebavil poslouchat :frowning2:
3. led 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,to jsem zapomněla říct,že o vánocích jsme Nikol nahmatali zoubky dole- oba dva najednou:o))A žádný pláč ani horečky jako i u Kubíka,pohoda:o)))u nás žádné přetáčení nehrozí,jens e furt naklání se zvednutýma nožičkama..Přijde mi i pasení furt stejné,nevydrží dlouho,radši dělá hají..Je fakt že jsem ji ted moc netrénovala.. :sweat_smile: :confused:
3. led 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ @vormoni tak my jsme začaly 1. ledna, jakože :grinning: kojím tak 8-9x denně, v noci si teď taky přidala (to přičítám tomu spurtu). a zatím to beru jako spíš takovou ochutnávku, víc jak 5 lžic mrkve denně nemá (a ani nechce).
pohybově je to malá opice - přetáčí se na všechny směry, válí sudy, pivotuje, takže už nejde nikde nechat.
dneska jsme byli na kyčlích a vše ok, kontrola v létě.
a nějak mi začla pokašlávat, jen po ránu, to nevím, co má být.
mina_ na motol držím pěsti, ať je to jen dobré.
3. led 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,
dlouho jsem se neukázala, nestíhám.
u nás Vánoce začaly anginou u Fanynky a děsnou rýmou u malýho. měli jsem naplánovaný malování, dojela kamarádka,Martinova kolegyně, Martin dovez vysoušeč.v sobotu jsme se do toho pustili, já teda jen vařila, nakonec dorazili ještě další dva lidi, navrtali hmoždinky na závěsy, Martin by to prožíval celej den. já lítala mezi kuchyní a Tondou, furt jsem odsávala, měl i teplotu, strašný. druhej den jsem odpadla já. Katka tu naštěstí zůstala až do Štědrýo dne rána, uklidila, ozdobila s malou stromek, já nebyla schopná se celou neděli hnout. už víc než týden před Vánoci jsem musela začít přikrmovat Sunarem, a tahle viroza mně dodělala, byla jsem skoro bez mlíka, v neděli večer Katka malýmu už sama udělala celou flašku sunaru, kojení nemělo smysl, jen se u toho vztekal, že nic neteče. Štědrý den jsem nějak zvládla, udělala salát, kapra..dárky jsem balila, když Martin s malou šli na půlhodinku ven...Boží hod na gauči, Štěpán taky, ti dva jeli ke tchánům, doma božskej klid. teď už je mi dobře, ale uzlina na krku furt zvětšená. Toníka odsávám už jen ráno. i s mlíkem je to lepší, ráno ho mám dost. přikrmuju zatím jen mrkev a jabko, střídám. doktorka mi radila mrkev uvařit s popraškem mouky a jabko s piškotem, kvůli tréninku na alergeny. mrkev mu chutná moc, jabko taky, ale sní ho míň. nic jinýho zatím nedávám, na syrový jabko je čas a na banán myslím taky. spíš budu pokračovat brokolicí, dýní atd. malej zase hezky přibírá, tak nedávám ani kaše, sice mám doma rejžovku, ale času dost, u Fany jsem začala myslím až dost po půl roce, snad dokonce kolem osmýho měsíce. ale jak to tu čtu, tak asi každá mudra radí něco jinýho
režim máme asi takový:
malej se budí kolem šesté, kojím, usnem... zároveň se budí Fany, teď je ještě doma, máme tu dědu, takže nereaguju :slight_smile: stejně o mně nemá zájem
pak se budíme po osmé , to už musím udělat flašku, po deváté jde hajat, třetí kojení před polednem, pak kolem druhé, půl páté, sedmé, pak koupání a spát....obvykle spí do rána, jen teď při té nemoci to bylo horší. příkrm se snažím dávat někdy v půli dne, jak to vyjde.
zoubky ještě nic, nepřetáčí se, mrská sebou teda fest, pořád něco vykládá, pokřikuje, chechtá se.. prohlíží si ruce, dává si věci z ruky do ruky, vezme si je, když mu je podávám, nebo když to má na břiše, v puse (dudlik je vééélice zajímavej předmět) taky hezky pase.
konečně koupu ve vaně, je v ní spokojenej,cáká jak lachtan, dneska se do ní teda i vykajdil, mrkvový bobek...
takže se máme celkem fajn, hlavně že spíme v noci, to bych vám všem moc přála, to je tak super, po zkušenosti s holkou si to moooc užívám :slight_smile:
mějte se tu moc hezky, pokud se sem zas dlouho nedostanu :grinning:
3. led 2013 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, tak koukam, ze to mame kazda trochu jine. Ja kojim rano ve 4 a pak v 6, drive mi spala dal, ale dneska uz se vzbudila v 5 a v 6 jsem ji musela odnest dolu, nebot budila manzu a proste spat ne a ne. Pak v prubehu dne, ji nakrmim, pokud jsem doma, tak kojim po tech 3 hodinach, jinak ma UV. Vecer v 7 koupeme, snazim se ji to sice prodlouzit, aby jsme koupali az tak v 8, ale to proste nejde. Desne rve a nic se s ni neda delat. Pak kojim a po kojeni jeste vetsinou vypije tak 180 ml, usina s nami v lehatku, pak ji prenesu do postylky a tam spinka az do tech 4 do rana, i kdyz obcas ma takove vykyvy, ze se vzbudi treba v 1 hodinu, jako treba dnes. Odpoledne chodi s velkou sestrou na detske hriste, tam jsou ostatni maidky a deti, tam se treba houpou na houpacce (moje pomocnice sedi na houpacce a s malou se houpe), jsou na cerstvem vzduchu. Zalezi na tom, co ale delame, pokud nekam jedeme, tak mala je s nami, ted jsme ale s manzelem zacali navecer hrat tenis, nebot je to jedno novorocni predsevzeti - zhubnout. Jsem totiz desna velryba, uz me to docela stve. Mam porad skoro deset kilo navic, nez bych si prala, no hruza. Tentokrat to vubec nejde dolu, prvni dite bylo mnohem jednodussi. Dneska zajdu do posilovny, mame tu tri, proste nemam zadnou vymluvu, i kdyz po dnesni velice prerusovane noci (vzhuru v 1- 2.00, kdy jsem nemohla usnout) a pak od 5-7, kdy jsem krmila malou ve snaze ji presvedcit, ze rano jeste neni) se mi ani nijak nechce. No uvidime, co bude dal, chtela bych se vratit do prace, ale jen na polovicni uvazek od 9-13 hodin, no jeste vyckavam, zase si rikam, ze toto je posledni mimi a ze mi tu chvili s ni stravenou nikdo nevrati. ... :frowning2:
Moje doktorka mi take rekla, ze s prikrmy muzu zacit, u Belly jsem ale zacinala az v 7 mesicich a s UV az v roce, ale se Sabi to bylo hrozne, vecer mi hodne plakala, nebot jsem asi nemela dost mlika a ona proste mela hlad. Takze jsem s UV zacala drive, ale kojit porad chci, i kdyz ne exclusivne.
Zoubky nemame, porad si neco cpe do pusinky, nejvice palec, ktery se ji poctive snazim vytahovat, aby si jej nezacala cumlat. No nevim, jestli se to da ovlivnit. Dudel nechtela nikdy, mam jich asi 12 a zadny nechce, zkousela jsem vsechno...Jinak se pretaci na obe strany, vali sudy a je velice pohybliva, takze si clovek musi davat pozor, nebot se pohybuje docela rychle.. :wink:
4. led 2013 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy:o)Já teda ani nevím jak časově to mám s tím kojením,přijde mi to přes den tak každou hodinu dvě,ale to asi ne,občas usne,občas na dýl,takže stihnu něco udělat a jakmile se probere tak krmím zas..Výhhoda je když někam jedeme,to spí celou dobu v autě.. :slight_smile: I 3h v kuse.. :sunglasses: Jak jsme se ted vraceil z moravy spala dvakrát a večer jsem se bála že bude vyspaná,ale usnula s Kubíkem ruku v ruce pojednom nakojení z obou,většinou kojíme 2x z obou po koupání a je tuhá..A spí až do rána,což je bájo..I dnes tomu nebylo jinak.. :wink: U rodičů chtěla někdy i dřív ale přičítám to změně prostředí a režimu.. :sweat_smile: No a když zovna nemám čas hned kojit,dám třeba jabko,nebo ten banán,bramboru s mrkví a čaj..Prostě ji trošku ošidím něčím jiným..Nejvíc vede banán:o)Jabko zkusím s tím piškotem,jde jí jak kdy.. :sweat_smile:
Ty zoubky nás překvapily,ale čekali jsme je tak nějak,u Kuby vylezl už ve 4.měs..A všimli jsme si ho náhodou jako i ted.. :grinning: Přetáčení závidím,bojím se aby nám dr.nevynadala,že toho zatím moc nepředvádí,sotva chvíli pase,ale hned se unaví..budem muset zase víc trénovat..:o)))
Tak jdu dodat nějaké fotky z vánoc do alba.. :wink:
4. led 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jůůůůů vy už máte zoubky? My nic, jinak my teda ráno kojíme pak ovoce-většinou hned mlíko nechce tak dostane za hodku napít ode mě, pak oběd to sní těch 125 g a za hodku zas mlíko pak ovoce večer mlíko 2x poslední v 8 a pak ve dvě a pak v 5 a pak až snídaně
My teda už skoro lezem, stojí na všech 4 a pohupuje se dopředu nebo se plazí dopředu či dozadu, je jakási akční moc.....
Tady naše princka
4. led 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@petule22 kočenka krásná :slight_smile:
4. led 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky!
Pamatujete, jak jsem psala, že jsme měli blbě zapojenou elektřinu a tím jsme měli doplatek 14tis? Tak konečně se to rozuzlilo. :slight_smile: Spočítali jsme si, že chybným zapojením jsme přišli o 9500kč. A ty nám do konce roku z Bytového podniku vrátí! Já jsem tak šťastná! V tak hladký průběh jsem ani nedoufala :slight_smile: Už jsem se viděla někde u soudu.

Jinak novinky u nás? Malému nestačí moje mléko, tak jedeme na umělém. Už jsem se s tím vnitřně srovnala, ale chci zachovat kojení, takže odstříkávat a dávat mu to z flašky, protože prso odmítá. No asi už začnu o víkendu i s bramborem, když mu je očividně líp napapkanému. I Espumisan kapky zabraly na jedničku, takže nás vlastně nic netrápí :slight_smile:
No a Bronička? To je pořád strašné éro :grinning: Ale vánoční dárky se ujaly, kolikrát o ní není třeba dvě hodiny slyšet, jak si v pokojíčku hraje :slight_smile:
4. led 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jedna jak lezem ale je to mobilem a za pohybu tak kvalita nic moc, foták mám vybitý jak na potvoru
4. led 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aideen skvělá zpráva, peníze jsou potřeba :slight_smile:
4. led 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 děkuju no však ta vaše je hezoučká jak cukrátko....já bych ty děti vždy nejraděj "sežrala" jak jsou roztomilé :grinning:
4. led 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 přesně, ani si nedokážeš představit, jak se mi ruka třesla, jak jsem otvírala ten dopis.
4. led 2013 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petule22 ty jo vy už lezete?? Tak to je super! Malý za chvíli taky bude :slight_smile:
4. led 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ona se snaží lozit, takhle jen peruje a trošku se posouvá, lozí spíš tak že má nohy položené a posouvá se ručkama ale brzy lozit bude :slight_smile:
4. led 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen gratuluju :slight_smile: to je skvělá zpráva, hlavně že se tak hlavně podařilo.
Já mám zatím mlíka dost, tedy myslím, krmíme sice trochu častěji, ale neřve mi hlady, jen večer začínáme mít problémy s usínáním, to chce Tomík nejvíc lumpačit :slight_smile:

Nemáte nějaké typy na www kde načíst něco o příkrmech? Já stále plně kojím ale asi nás to brzy taky čeká. To abych začala shánět židličku, nic takového totiž nemáme :astonished: :slight_smile:
4. led 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ já měla ze začátku dvě plastové lžičky a plastovou misku s uzávěrem. Až pak jsem postupně dokupovala :slight_smile:
Jinak budu začínat bramborem, ten dávat 4 dny, pak mrkev taky 4 dny a tak půjdu pak ještě brokolici a špenát a pak to začnu kombinovat + kuřecí prso :slight_smile: Dělala jsem to i u Broničky :slight_smile:
4. led 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 Ty brďo lezete? :astonished: :grinning: To je mazec.. :slight_smile: Jestli je to tím ,že jste větší a máte víc síly..? :sweat_smile: :confused: Já ted malou nevážila,naposledy jsme měli 6kg...Před vánoci.. :slight_smile: No jste šikulky..:o)))
4. led 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Tak to je super s těma penězma,že je vátí a tak brzy a bez problémů:o))Druhé vánoce :sunglasses: :grinning: Jo plastelína,to je zábava,jen ten bordel po ní,chjooooo.. :sweat_smile: :confused: U nás vede zatím stavění z lega a i puzle..Nejvíc se těší na pěstování crystalů,ale to je chemie a musí to dělat s dospělým,čili s tatínkem.. :astonished: :sunglasses:
4. led 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni my dostali ten krystal štěstí na svatbu. Vyrostl krásně, ale Bronička s ním pak hodila na zem :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Sice po ní bordel je, ale z koberce jde nádherně vysát, když se tam nechá ztvrdnout. Takže zatím nenadávám :grinning:
To jo, i když kdybych si tam včera nezavolala, tak to není vyřešené doteď. Ani nevěděli, že jsme nějaký dopis posílali :angry: :confounded: :rolling_eyes: :confused: Prostě bordel. Ale naštěstí jsou tam soudní lidi.
4. led 2013 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Já myslím taky, že jí moje mlíko zatím stačí,když večer usne,spí celou noc..:o)Jen se musí pořádně nakrmit,což je po koupání 2x z obou prsou v intervalu 2hod.. :wink: Dnes dostala mrkev s bramborem a nevěděla kdy přestat,to jí taky jede... :grinning:
4. led 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek