• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@vormoni no ona se snaží dělat co dělá brácha takže si myslím že je tak rychlá skrz tohle...ona se na něho kouká jak na boha :grinning:
4. led 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, já se chystám s papáním na dýni a bramboru a z masa králičí hřbet z našeho králíka. dneska táta (děda) zabil dva, tak je vykostim.
@aideen super s tou elektrikou..však mi to bylo divný, za elektriku v bytě tolik peněz.
5. led 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kdepak jste všechny? :slight_smile: V Novém roce moc práce? :astonished: To u nás furt stejně..někdy víc a jindy míň,ale kojím stále s notebookem ..tak jsem tady každou chvíli..i když malá je čím dál zvědavější a furt se otáčí,co že to tam svítí.. :sweat_smile: :grinning:Ted dostala bramboru s mrkví a mlíko nechce,žvatle tu a tak koukám co je nového..Dnes čekáme návštěvu tak trošku poklidím,ale jen povrchově..aby se neřeklo.. :slight_smile:
7. led 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka no, ty brďo, dala bych si králíka, byly doby, kdy to nikdo nechtěl vzít do huby, bo toho byly plný králíkárny a teď už jsem ušáka neměla ani nepamatuju... (občas jsem si připadala jako v slunce seno..) Budu se muset popídit po vsi, jestli to tu někdo nebude prodávat z domácího chovu, že bych Tomíkovi dopřála :slight_smile: to máš super nápad.
@vormoni no tady jsme :slight_smile: žádná práce navíc, já si vymyslela ptákovinu - skenuju si jednu knížku, kterou mám z knihovny a nechci ji kupovat.. ta mrcha má 375 stran.... zítra ji musím vrátit, až pojedeme do motola, uz tam budu mít zpozdne :frowning2:
8. led 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni už takhle pěkně papáte :slight_smile: já stále nic, ale už mám 2 lžičky MaM, ale židličku neee, stejně nesedíme, tak to musím nějak vymyslet, asi udeláme jídelní kutloch v rohu postele z polštářů a přehodím to prostěradlem, které v případě nehody stáhnu a vyperu :slight_smile:
8. led 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele, miminy, co kdybychom obnovily naší tabulku a zapsaly do ní míry našich ratolestí v 6 měsích? Našla jsem i tabulku, snad je to ta poslední :slight_smile: Ještě bych tam možná doplnila sloupec "co už umí" :slight_smile:

PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
@dociska .....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek..............................3 730g...........50cm
@ivis ..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek................................3 510g...........50 cm
@sina ............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.............................3 760g............51cm
@pe3cka .......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka............................3 640g............50cm
@petule22 ....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka.............................3 630g...........50cm
@kamino ......................Petra.................10.7.2012 v 13:25..............................Bohumír...........................2 640g............48cm
@palulax .......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45................................Adélka..............................3 400g.............48cm
@neeve .........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek............................3 620g.............51cm
@klaire22 .....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška.................................3 460g............49cm
@bodlynka ....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek............................3 980g............51cm
@kaphajin ....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka.................................3 610g............51cm
@janulev .......................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek.............................3 980g.............51cm
@kammka ...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček..............................3 700g.............50cm
@mina_ ........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek..........................3 280g.............52cm
@vormoni .....................Monika...............30.7.2012 v 9:30...............................Nikolka.............................3 050g..............49cm
@aideen ........................Broňka..............1.8.2012 ve 14:38.............................Petřík................................3 850g..............52cm
8. led 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ a já souhlasím :slight_smile: Škoda, že to nejde u té diskuse udělat jinak, než takto do textu. Možná navrhnout adminům nějakou tabulku "vdělanou" do diskuse :grinning:
8. led 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA ...........VÁHA ............CM
@dociska .....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek..............................3 730g...........50cm
@ivis ..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek................................3 510g...........50 cm
@sina ............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.............................3 760g............51cm
@pe3cka .......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka............................3 640g............50cm
@petule22 ....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka.............................3 630g...........50cm
@kamino ......................Petra.................10.7.2012 v 13:25..............................Bohumír...........................2 640g............48cm
@palulax .......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45................................Adélka..............................3 400g.............48cm
@neeve .........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek............................3 620g.............51cm
@klaire22 .....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška.................................3 460g............49cm
@romana ....................Romana..................18.7.2012 v 0:40..........................Anička................................3 450 g..............49 cm
@bodlynka ....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek............................3 980g............51cm
@kaphajin ....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka.................................3 610g............51cm
@janulev .......................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek.............................3 980g.............51cm
@kammka ...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček..............................3 700g.............50cm
@mina_ ........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek..........................3 280g.............52cm
@vormoni .....................Monika...............30.7.2012 v 9:30...............................Nikolka.............................3 050g..............49cm
@aideen ........................Broňka..............1.8.2012 ve 14:38.............................Petřík................................3 850g..............52cm

jsem pro a s dovolením jsem se přidala
8. led 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co je vůbec s kaphajin? Už se potom po porodu neozvala, že?
8. led 2013 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen po porodu se ještě ozvala, ale pak už ne.......... :frowning2:
8. led 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ale je snad stále aktivní!!! ale třeba janulev už aktivní není a neozvala se taky hodně dlouho - nevím kam holčiny zmizely!!!!!
8. led 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 je to škoda, když už jsme se dostaly společně až k tomu porodu :frowning2:
8. led 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to ano, ale nic s tím nenaděláme :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
8. led 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já vím, ale sem tam si třeba na kaphajin vzpomenu :frowning2: no což, jak píšeš, nic nenaděláme
8. led 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,dobry napad,15 jdeme na pulrocni,tak uvidime,jak ta zizala vyrostla..:wink:
8. led 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jsem rozhodně proti sloupci "co už umí" zbytečnej stres.. :grinning: ten náš ukecanej intelektuál má na všechno ségru :sunglasses: :sunglasses:

holky, z mýho staršího dítěte je filmová hvězda. dnes byla na premiéře nových dílů Moudronosa a vyskytuje se ve dvou dílech..pan režisér Ivan Látal pracuje s mým mužem ve škole, sice jen na částečný úvazek, ale ti dva si rozumí, oba cvoci :grinning:
takže propaguju Kostičky a Moudronos - super pořady pro děcka, pro ty menší jsou spíš Kostičky, Moudronos je zas pro předškoláky a mladší školáky.
točilo se u nás za barákem, když tu byl v létě tábor. a mihla se tam i naše čuba..
z toho promítání přijeli až dost po osmé, tak jsme zítřejší školku odpískali a pak se shodli s tátou, že to nemá cenu hrotit, že Fany do školky půjde až příští tejden, pořád jsou ty chřipky, v pátek má začít mrznout a snad i sněžit, nemůžu se dočkat, mám toho deště plný zuby, čuba se dvakrát po sobě dostala do ložnice a vyválela se v postelích, byla zvenku samý bahno, mně málem kleplo, takže mám koupelnu plnou hromad prádla, zejména ložního a nemám kde sušit...slepice chudery zevlujou ve stodole, durch mokrý jsou i kachny, vůbec si neužívaj to jezero, co máme přes celou zahradu, má v průměru tak dvacet metrů....a čuba v něm plave.. :confounded:

pokud jde o maminky, co se neozvaly, nedá se nic dělat, jen doufám, že jsou v pohodě, i jejich miminka
9. led 2013 v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ králíka jsme měly s Fany s brknedlíčkem a špenátem, byla to dobrotaa, o víkendu bacíme další
já krmím Tondu v autosedačce, tu dám na gauč, sednu si k němu na židli. tu sedajdu musim napřed vyložit plenou a on má bryndák, i tak je po jídle na převlečení. ale mrkvička mu jede parádně :slight_smile:
9. led 2013 v 00:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, skvely napad. Ja jsem si dovolila doplnit moji ratolest. Pri porodu, pak doplnim udaje z 6 mesicu.

@romana ....................Romana..................18.7.2012 v 0:40..........................Anička................................3 450 g..............49 cm
@dasha.........................Dasa...................12.7.2012 v 8:03..............................Sabina Daisy...................3 740g...............50 cm
9. led 2013 ve 02:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jeste jednou, vcera jsme byli na prohlidce u doktorky, tak mame skoro v 6 mesicich, mame to az v sobotu, vahu 7850 g a mame 75cm. Na mistni asijske pomery jsme "obrici", take kupujeme obleceni skoro az na 12 mesicu, ono se to neda tak moc posuzovat. Take zalezi, jak je to cislovane. Jinak co uz umime, valime sudy (na obe strany), skoro uz lezeme, ale sedet jeste neumime, ani se o to moc nesnazi. Jinak zaciname papat sladkou bramboru, banan, papaju a dalsi ovoce. Chtela jsem se zeptat, jesli milackum davate do postylky polstar? Kdyz jsme byli na te dovolene, tak tam meli postylku pekne mekkou a mela i polstarek pod hlavou, ne moc silny, ale byl tam. Doma jsem mela takovy polstar, velice slaby (ne moc naducany), tak jsem ji ho na jednu noc dala a pripada mi, ze spinka mnohem lepe, nez kdyz lezela jen na matraci. No vsude jsem cetla, ze polstare ne, ze pry az budou mit tak 17 mesicu. Jak to delate vsechny, mate v postylce nejake hracky, polstare apod? Mne ta matrace pripada docela takova pevna a kdyz v noci kojim, tak mam pocit, ze se ji lepe spinka, kdyz ma trochu hlavicku malinko zvednutou. Vsude jsem ale cetla, ze polstare moc nedoporucuji. Ach jo, kdyz ja jsem byla mala, tak nas nasi davali na brisko a nikdo polstare moc neresil. V kocarku jsme meli perinky a polstare a nikdo se neohrazoval. Ja mam ted trochu pocit viny, ze jsem ji tam ten polstarek vubec dala... :frowning2:
9. led 2013 ve 02:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky super nápad s tabulkou, my jdeme dnes na půlroční tak pak doplním

@aideen paráda že vám ty penízky vrátí

@dasha my spíme na polštáři od 2.měsíců

konečně začínáme hezky papat zeleninku, tak snad další kojčo odbouráme,ovoce jsme ještě nezkoušeli,jen trochu mandarinkové štávy a banán ale nemělo to moc velký úspěch tak zkusíme později
9. led 2013 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jeee, malá je šikula,tak to musíme mrknout na Moudronosa
9. led 2013 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak já doplním taky na konci měsíce:o)Je to škoda,že se holky neozývají,asi mají víc práce či starostí..ale snad jsou jinak v pořádku :sweat_smile: :confused:
@kammka Ahoj,to je teda práce s pejskem,co... :unamused: Počasí je naprd všude bahno,taky to nemusím.. :angry: Chlapi jezdí občas na chatu a já pak můžu vše prát a čisti boty..
Co se týká krmení,tak já krmím malou vleže,kde zrovna je,na pultě,na gauči ,v lehátku..Má jen ubrousek pod bradou,ted jsem vyndala i bryndák..ale doted stačil ten kapesník..A dávám zatím jen z domácích zásob,skleničky jsem ještě nekupovala..prý už můžu zkusit i polívečku..to mě nenapadlo a v podstatě ani nevím jakou,jako zeleninovou nebo vývar?A co do něj?A pak rozmixovat..ani nevím, jestli jsem to dělala Kubovi..?Spíš jsem skleničkovala.. :sweat_smile: :confused:
Jinak ted řeším zápis Kubíka do školy,už se to blíží a já vlastně nic nevím,neznám ani školy u nás,pro kterou se rozhodnout..Manžel má jasno,ale pro mě je ta škola zbytečně daleko,vozí tam děti bus..Ale je docela vyhlášená..Včera byly děti ze školky navštívit školu na náměstí,to je podstatně blíž..a Kubíkovi se líbila..Snad stihneme navštívit do zápisu i tu druhou aby si člověk udělal obrázek..Ale co za pár minut zjistíte?.. :confounded: Každopádně čas běží..jsem z toho nervozní.. :unamused: :sweat_smile: :confused:
@dasha Ahoj,teda,pěkně rostete...my máme stále cca 6kg.. :sweat_smile: Já mám v postýlce polštářek od začátku,je to ten klasický kupovaný s peřinou do postýlky a je dost placatý(měl ho už i Kuba),takže rozhodně nekřiví páteř a tak bych být tebou neměla obavy... :wink:
@ivis To je fajn že ti kojení ubývá,mělas toho z nás stopro nejvíc!! :wink: Babánek nepapá jo? :astonished: To mě by snad snědla celý,ale dávám tak půlku..a střídám s jabkem a piškotem..
9. led 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky. od Vánoc jsem bez počítače,tak jsem mimo mísu :slight_smile: tabulka je super. my byli na prohlídce v 6měsícich a Vojta má 65,5cm a 7250g . Jinak Ondra má urž týden zápal plic,tak i se svátkem je skoro měsíc doma. už mi z něho jde hlava kolem.
9. led 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha, jasan, jen jsem tě zašoupla podle data :slight_smile: S malým polštářkem bych si hlavu nedělala, tomík mi nejlépe usne na mém velkém polšáři, který je celý měkkoučky :slight_smile:
@dociska, data jsem dopsala, proboha, kde Ondra k tej nemoci přišel, to je strašný :frowning2: :frowning2: hlavně aby už nebyl infekční..
@kammka uplně se mi sbíhaj sliny, br knedlík máme moc rádi a špenát taky :slight_smile: s tím bahnem moje řeč, byla bych raději aby bylo -10°C... já jsem naštětí hafinu naučila jít ode dveří rovnou do sprcháče, máme opravdu fundovaný povel "packy" nebo "na packy"..... a i tak musím stírat chodbu a koupelku, bo naťape. O vzhedu mojich venčících kalhot a bot se raději zmiňovat nebudu, jsem jeden velký bahňák...
@aideen njn, berme to tak že tu zůstalo zdravé jádro a musíme doufat, že jsou ostatní mimískové i jejich maminky v pořádku :slight_smile:

dnes jsme byli na kontrole v Motole a ani sono nám neudělali, jen to paní dr. prohlédla, opět řekla, že to nejspíš ještě poroste, klidně do 3 let (minule říkala do 2 a nejvíce jen do 8 měsíců) a objednali nás na polovinu dubna :frowning2: U obvoďačky jsme dostali další pigáro a tentokrát bez slziček, jen si pofňuknul :slight_smile: a váha ukázala 7440 g a to máme 5 měsíců a 10 dnů :slight_smile: Podle domácího měření má tomík snad kolem 70 cm, měření u dr bude až na prohlídce v 6 měsících...
Já jdu zítra k zubaři a na krev, takže zase den v háji... bohužel mám každou akci na jiném konci prahy :frowning2:

PŘEZDÍVKA............ JMÉNO .............DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA . ......VÁHA ..............CM........... 6M VÁHA.........6MCM
dociska .....................Katka................1.7.2012 ve 1:15..............................Vojtíšek........................3 730g...........50cm..........7250g...........65,5 cm
ivis ..............................Iveta..................2.7.2012 ve 1:37..............................Filípek...........................3 510g...........50 cm
sina ............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.......................3 760g............51cm
pe3cka .......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka.....................3 640g............50cm
petule22 ....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka......................3 630g...........50cm
kamino ......................Petra.................10.7.2012 v 13:25..............................Bohumír......................2 640g............48cm
palulax .......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45................................Adélka........................3 400g.............48cm
dasha.........................Dasa...................12.7.2012 v 8:03..............................Sabina Daisy.............3 740g...............50 cm
neeve .........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek.......................3 620g.............51cm
klaire22 .....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška...........................3 460g............49cm
romana ....................Romana........... ..18.7.2012 v 0:40..............................Anička.........................3 450 g..............49 cm
bodlynka ....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek........................3 980g............51cm
kaphajin ....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka...........................3 610g............51cm
janulev .......................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek........................3 980g.............51cm
kammka ...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček.........................3 700g.............50cm
mina_ ........................Soňa...................29.7.2012 v 6:45..............................Tomášek.....................3 280g.............52cm
vormoni .....................Monika...............30.7.2012 v 9:30...............................Nikolka........................3 050g..............49cm
aideen ........................Broňka..............1.8.2012 ve 14:38.............................Petřík...........................3 850g..............52cm
9. led 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ jů, vy vážíte stejně, jako my :grinning: a měříme teda 72cm.

@dociska jejej zápal plic :frowning2: Ať se brzy uzdraví!

Jinak holky, 13. ledna, což je v neděli, máme vítání občánků :grinning: Jako je to super, ale ten den budeme po plesu, který je v sobotu :grinning: :grinning: :grinning: To budou fota :grinning:
9. led 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha ahojky, já teda polštářek dala Broničce až šla spát do větší postele. Miminku bych nejspíš měla strach. Jinak taky už kupuju velikost 74, což je někdy psané jako 6-9m, ale na něčem už je 12m :grinning: Máme obříka dlouhého :slight_smile:
9. led 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Promiňte, že odpovídám, ale dcerka se narodila v červenci a občas to tady čtu. Dcerka spala cca do dvou měsíců v péřové zavinovačce a od té doby spí celá na péřovém polovysypaném polštáři. Jedu od začátku podle Něžné náruče rodičů a tam se to doporučuje. Neumím si představit, že by spala jen na matraci. Ráda se do polštáře zavrtá a s usínáním neměla nikdy problém. V létě jí na něm nebylo horko a teď je jí hezky teplo a nemusí být přikrytá.
9. led 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky, my už se taky trošku houpeme na kolínkách, ale hlavně čtu, že
@mina_ chtěla něco o příkrmech... myslím, že hezky je to tady :slight_smile: http://www.kojeni.net/prikrmy.php
@kaphajin sem nechodí? to by mě taky zajímalo, jak se mají. snad dobře :slight_smile:
9. led 2013 ve 21:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha malej je zatím v kolíbce,na dně je složená vlněná deka, na ní malej polštářek, ale zabírá skoro celý dno kolíbky. malýho balím do rychlozavinky, už je mu trochu malá, přes nohy mu dávám dečku.. a do ruky ještě plínu, on se s ní mazlí, přikryje si s ní obličej a líp se mu usíná.
@stellamax mně napadlo, že až vyhodím kolíbku a malej bude v postýlce, tak mu dám na matraci povlečenou peřinku a přes něj ještě jednu, aby spal na měkčím
9. led 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nebo tohle, tady je to hezky popsaný:
http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava#smisena0

překvapilo mně to brzký podávání i červenýho masa, libovýho hovězího mám v mrazáku dost, králíků je živejch taky dost...a pak máme ještě nějaký živý vietnamský selata.. ale brambory budu muset kupovat.
dneska jsem koupial vajíčka, hrůůůza.

a taky jsem si koupila těhutest, bylo mi divný, že ještě nemenstruuju, když v noci vůbec nekojím už několik měsíců...dr. mi při holce říkal, že otěhotnět může kojící matka, pokud má při kojení pauzu víc než 6 hodin...no, už se radši chráníme. a na testu byla jedna čárka, ufffff...
9. led 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek