• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@dasha Ahoj,pěkná hračka..ale to je pro sedící nebo stojící děti?Já zatím nic nemám,jen hračky do ruky,asi koupím nějakou deku s hrazdičkou na zem a pak jsem myslela chodítko..Nikol dostala peníze od ježíška,tak budeme utrácet..ale ne zas moc,koupím to určo použité :wink:
Téééda,klobouk dolů s cvičením,já se k ničemu takovému nemůžu dokopat..zkouším aspon sama doma na břicho,z toho mám zatím největší mindrák,ale potřebovala bych posílit všude,v mém věku, že.. :sweat_smile: :confused: Ted nám snad zamrzne potok u baráku a mohla bych bruslit a v budoucnu bych ráda třeba kolečkové,tím se taky dobře zformuje,ale neumím to,tak budu asi chvíli k smíchu.. :sweat_smile: Je dobrý,že to máš u baráku a máš parťáka,ve dvou se člověk víc donutí než jednotlivec.. :sweat_smile: :confused:
S těmi šupinkami jsem včera docela pohnula,ještě vidím sem tam,ale to taky brzy sundáme,ted už vím jak na to..Jen když se to neobnovuje..Že jsem to blbec neřešila víc i u Kubíka,ten to tam má dodnes a včera se dost škubal když jsem mu to zkoušela tím hřebínkem sundat..Ale bylo to na sucho o víkend ho namastím a půjdem nato,ted by chodil do školky s mastnou hlavou.. :confused:
16. led 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen ahojky, ty máš taky smůlu teda! Já nebyla nemocná za celou dobu těhotenství a ani po porodu :slight_smile: tak jsem ráda. Jinak s tím hematomem se to lepší, takže to bude snad už v pohodě. Má to už jen šestinovou velikost, ale byl to teda šok!
16. led 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,tak jo,uvidíme co nám řeknou doktoři..Hlavně když jsou spokojení a to my jsme taky..Má ted hrozně kecavou,huláká na celý byt,je to sranda.. :grinning: Včera se sama dvakrát přetočila na bříško,tak první vlaštovky máme.. :wink:
16. led 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 Ahoj,tak kojíš bez kloboučků?Gratuluji.. :sunglasses: My stále s,ale z pravého se mi už párkrát přicucla i bez,takže by to asi šlo,akorát ,že už je to u mě zvyk,že to nasadím a cucáme.. :slight_smile:
16. led 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ahojky, my jsme seboreu řešili několik měsíců, nechala jsem v lékárně slušný balík za různé krémy a nejvíce mi pomohl Exomega - A-Derm. Jde o výživný bezparfemovaný krém s výtažkem s ovsených klíčků pro extrémně suchou pokožku. Obsahuje vitamíny, které jdou rovnou do pleti a malé zmizely vždy do druhého dne i potničky a různé pupínečky :grinning: měla po tom pleť jak prdelku. Stojí kolem 300,- Kč :confounded: Zkoušela jsem i já na tělo a je to luxus, ale kdo se může mazat takhle drahejma .... :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dociska A jéje,to musí být strašné s těma prsama,určitě zkus klouboučky,ale i tak to asi bude bolet ,dokud se to nezahojíí co? :unamused: Tak už cestujete,šikulky.. :slight_smile:Gratulace:o)
16. led 2013 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 a jaktože už přikrmuješ? už nekojíš?
16. led 2013 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni myslíš zásobu MM? :slight_smile: To stejně nemůžeš uchovávat nějak dlouho ne? Já právě vůbec nevím, ani mě to nikdy nenapadlo třeba mrazit. Takže máme sunárek, včera malý prospal celou noc a musím říct, že celkově má na měho UM dobrý vliv. Asi jsem měla nějaké špatné mléko či co :cry:

@dasha já teda hopsadlo mám taky, takové to "mezi futra", používali jsme občas u dcery, ale víc jak deset minut bych ji v tom nenechala. Jak jsem ji chudinku viděla, jak visí za ten rozkrok a jenom špičkama se odráží... a jí se to opici zrovna líbilo, ale dlouho ne, to bych měla strach. Malý je ještě maličký, tak vyzkoušíme, až bude sedět :slight_smile: Chodítko jsme používali až když už chodila kolem nábytku, takže taky ne od malička. Jak já někdy vidím, jak do toho ženské rvou to mimiško, co ještě pořádně ani nesedí, tak je mi smutno (myslím do chodítka).

@dociska ojej :frowning2: Prsa jsou nejhorší, když jsou rozžužlané. Já to znám ze začátku kojení :frowning2: Hlavně, ať se dobře a brzo shojí! Jinak to cestování znám taky :grinning: ho položím na deku a najdu ho úplně někde jinde :grinning: Chvíli jsem ale měla podezření, že ho přesunuje ségra, ale ne, zvládá to sám :grinning:

@kaphajin já právě nebyla nemocná tak, že bych musela lehnout, už strašně dlouho. Naposledy snad, když jsem ještě chodila do práce. Jinak fakt nikdy. Tak mě to zasáhlo nepřipravenou :slight_smile: Ale už je mi fajn, sice ještě trochu cítím krk, ale nic oproti tomu, jak mi bylo. Jsem moc ráda, že se to lepší a že jste v pořádku! Vypadáš, dle toho, jak píšeš, že jsi spokojená :slight_smile: To je hlavní! :slight_smile:
16. led 2013 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Nene,myslela jsem zásobu,jako UM,ještě jsem si žádné nekoupila,nějak s tím nepočítám,ale měla bych,stát se může cokoliv vid...Taky už koupím nějakou kaši,včera jsem to okukovala v drogerii,ale měla jsem málo peněz u sebe.. :sweat_smile:
Malá se mi ted budí 1x v noci ,což nedělala,tak bych ji mohla zkusit víc nasytit večer,at spíme zas do rána.. :wink:
To je dobře že už je ti lépe,není nic horšího když je ti zle a lítat kolem dětí a domácnosti... :unamused: Taky se mi to úspěšně vyhýbá.. :wink: abych to nezakřikla.. :sweat_smile: :rolling_eyes:
16. led 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni já zásobu taky neměla. Naštěstí je blízko lékárna, tak jsem měla kam skočit. Ono si udělej zásobu, až bude někde dobrá akce, ale zase aby ti to zbytečně neprošlo doma ve špajzu. Mi povídej, stát se může opravdu cokoliv. Do konce roku jsem plně kojila a pak jako blesk z čistého nebe jsem musela začít přidávat no a po 10ti dnech byl plně na UM a já díky té nemoci bez mléka. Může se to docela zvrtnout :frowning2:
Hlavně zaklepej na dřevo, ať taky nelehneš :grinning:
16. led 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin kojím, ale domluvila jsem se na tom s doktorkou. Dle nových výzkumů se to doporučuje už od ukončeného čtvrtého, tak my přikrmujeme od 4,5 měsíce :slight_smile: a paráda.........
16. led 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni mě rozčilovalo pořád jak mi to padalo a pořád to omývat, ale zvládala jsem to, ale pak jsme párkrát v nouzi (zapomněla jsem si je doma) museli kojit bez a ono to najednou šlo,tak jsem to postupně zkoušela doma bez nich, nějakou dobu to bylo půl na půl a teď už to jde krásně bez nich.......ale nedám na ně dopustit, bez nich bych nekojila, takže bůh jim žehnej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska juj, malej šikula. Ale teda bych nevěřila, že ti ještě teď může rozdrásat takhle bradavky.Lupínek :sunglasses:
Já se docela bojím, až nám ty zoubky vyrostou, aby mě lumpík nekousal :angry:

U nás stále pokračuje řev, fňukání, ve dne v noci, a to jsem si bláhově myslela, že jak se mu prořízne bude klid. Ale docela mě překvapilo jak rychle ten zoubek roste.

@dasha tak to jsi dobrá, že jsi tu Jill dala. Já potřebuji na cvíčo asi kolektiv, doma se nedonutím, a chybí mi nato hlavně klid a čas. Já taky potřebuji nutně 6kg.

Jsem na sebe dost nasraná, místo abych hubla, tak jak zase nespíme tak pořád žeru :angry:

A aby toho nebylo málo, včera jsem se od sousedky dozvěděla, že budou dělat jádro, v paneláku. no fakt paráda. To už je vážně na mašli, mě to všichni dělají naschvál, či co :angry: už jsem to zažila u Luci, taky v 1/2roce, a myslela jsem že zblázním :angry: A chlap namísto aby mě podpořil, tak se strašně diví, proč jsem jako nasraná. Sakra, vždyť já už 6měsíců nespala dýl jak 2h v kuse, jsem KO, do toho ty Filíka super protivné náladičky přes den :confounded: a on mi vyčítá proč jsem tak nasraná!
16. led 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak to slyším poprvé a teď je mi to tedy líto :sweat_smile: Já čekám na ukončený 6M :frowning2:
16. led 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin každá doktorka i máma radí něco jiného........ale teď je prý nová studie, že když se děti začnou přikrmovat takhle brzy,tak v tomto věku mají prý ještě nějaké "slepé" místo v imunitě a jsou odolnější vůči alergenům, apod. ..........A je teda fakt, musím to zaklepat, ale zatím vše co jsem jí dala, bylo naprosto v pohodě a žádná alergická reakce nebo něco podobného :slight_smile:
16. led 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Klaire22, take jsem to slysela, o tech 4 mesicich. Na vsech vyzivach je od 4.mesice. Ale ja jsem prakticky zacla az od 6, zkouskove chvili predtim...
@Ivis, tak to te lituji, tedy s tou renovaci toho jadra, to bude pekny curbes. Ale snad to rychle zmaknou, bez koupelny dlouho byt nemuzou, nastesti. Jinak s tou vahou, videla jsem fotecky pri porodu a take jeste nez se Filipek narodil. Ty jsi vubec nepribrala, to by jsi mela videt moje proporce. Des a hruza. S tim spanim je to trapeni, ja si vubec nedovedu predstavit, ze bych kazdy 2 hodiny vstavala. Mala alespon vydrzi do 3.30, vetsinou, pak nakojim a pak asi v 5.30 a vstavame tak v 7-7.30. Jak kdy, treba v nedeli se zadarilo a spinkala az do 9, coz bylo uzasne. Predpokladam, ze o hlidani si muzes nechat jen tak zdat, nebo mas pouzitelne babicky? Co manza o vikendu, pohlidal by, zatimco by jsi si schrupla?
@vormoni - Sabi v tom byla asi od 5 mesicu, je v tom vlastne dobre upevnena (latkova zalezitost, jako v nositku), takze stat ani sedet nemusi. Je to jine nez choditko, nebot v tom nikam neodejde. Hraje si v tom tak 5-15 minut maximalne, takze ji v tom nenecham dlouho. Ale bavi ji to. :wink:
16. led 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen Jojo,už klepu.. :slight_smile: Máš novou profilovku co? :wink: To jsi ty těhulka?Pěkné :sunglasses:
My tu už máme naštěstí také jednu lékárnu co funguje denně i o víkendech a je v tescu,takže by bylo kam zajet.. :wink:
16. led 2013 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Aha,tak dobrý.. :wink: Já jsem za ně také vděčná,naštětsí jsem je ještě nezapomněla,asi bych byla v pěkným stresu..Ale kdo ví,z jednoho bych jí snad nakojila i bez :wink:
16. led 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Zoubky rostou před očima,viď? :grinning:
To je teda fakt radost s tou rekonstrukcí..úplně tě chápu..Manžel by tě měl nechat prospat aspoň o víkendech,když je doma,takhle to táhneš už strašně dlouho.. :unamused: Já si pamatuju když byl Kuba malý,tak rok a něco,začali nám zateplovat panelák a to bylo taky něco..ty vrtačky.. :angry: :rolling_eyes: Bála jsem se ,aby z toho neměl nějaké trauma..Už vnímal zvuky a bál se..A samo ,že ti ho probudí, když ho konečně uspíš,na prd.. :confounded: No drž se.. :sweat_smile: :confused:
16. led 2013 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Aha,no něco jsem už objevila v bazarku,tak to možná koupím,ještě přemýšlím..Koukám dnes celý den po inzerátech.. :wink: My začaly ochutnávat také po tom 4měs.ale jen málo a také proto,že nám to chutnalo..kdyby ne,tak ještě počkám..S Kubíkem jsem začala až po půl roce..Ale jak je malá drobná,tak jí dopřávám dřív,malej byl pěknej buřtík,ten to nepotřeboval :wink:
16. led 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jj to jsem já :slight_smile: vevnitř Péťa :slight_smile: No já byla na sunar dneska. Ale holky mi tady daly tip na online lékárnu, kde vyjde o hodně levněji i s poštovným, tak jsem koupila jenom jednu krabici, protože bysme už nevydrželi a zbytek objednala z netu. Navíc to mám komfortně domů, takže se s tím nemusím vláčet.
16. led 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkyyy máme první zub :grinning: !!!!!!!!!!! Což je super ale to protivné dítě už tak ne :grinning:
16. led 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@klaire22 a když vaříš, čehož já jsem tedy zastánce, tak používáš tedy ty hnusné brambory na trhu? Já už totiž uvažuju nad tím, že než abych jí začala dávat půl roku starou zeleninu (brambory, mrkev, celer,...), která může být napadená plísní atd. tak že jí začnu dávat ze zeleniny skleničky. Asi jsem moc úzkostlivá, ale neumím se tak nějak rozhodnout s čím začít :sweat_smile:
17. led 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin mě to hnusné nepřijde, z čeho myslíš, že dělají ty skleničky, z úplně čerstvé zeleniny? brambory mám od soukromého pěstitele, zeleninu používám buď mraženou a nebo klasicky kupovanou. Na BIO potraviny nevěřím, to je klamání spotřebitele a zbytečné vyhazování peněz. Čerství kupuji samozřejmě maso, které si vždy rozkrájím na jednotlivé porce a zamrazím si je. Dnes budeme zkoušet hovězí :slight_smile:

já skleničky neodsuzuji, Elí chutnají a ze začátku jsem jí je dávala, ale teď zásadně vařím a skleničky jen jako nouzovka, nebo když někam jedeme. Ale včéra jsem zahlédla na FB, jak jedna paní našla ve skleničce velkou tlustou mrtvou mouchu a upřímně mě to teda dost odradilo. Bylo to od Hamánka. Takže já jsem hlavně pro to domácí vaření :slight_smile:
17. led 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 vy se máte, kéž by nám už taky vylezl - dnešní noc opravdu luxusní :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: budila se co hodinu a řev a kňourání!!!!!!! Ale teď je zase sluníčko, tak nevím!!!!
17. led 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko holky,

tak si představte, že ani to blbé jablko ještě nemůžu, Filíka strašně bolelo bříško, týjo v 7.měsících a já budu pořád řešit co si mohu vzít do huby :angry:

Jinak k tomu našemu spaní, já si vždycky chodila s Filunou lehnout po O, ale když já bych spíš potřebovala spát kvalitněji v noci, než abych to pak doháněla přes den.
A k těm babičkám: manželova maminka, je v pohodě, máme Ok vztah, ale za celého půl roku hlídala Filunu 3x-poprvé jednu hodku-šla jsem si sednout s holkama,podrihé když jsem měla tu blicí migrénu, tak to byla se mnou asi 4h a když jsme měli ten pohřeb tak 2.5h a to jsme museli 3x jet domů! Ale že by ji třeba někdy napadlo samo od sebe, že přijede hlídat to ne.
moje mamka:ta by hlídala kdykoliv, ale nemá čas, má 4 práce, ta si bere Filunu o víkendu ven na 1.5h, ale to se zas věnuju Lucce.
a manžel: přes zimu sice chodí kolem 16h domů, tak společně nakrmíme, vykoupáme dětičky, a chvilku pokecáme, a jde se spát,takže na odpočinek už čas nezbývá :confounded:

Jinak dnes vstávačka náš průměr- 6x :sunglasses:

@petule22 gratulace k prvnímu zoubku :wink:

@kaphaji já právě taky dávám skleničku, jednak kvůli tomu že nemám čas, a jednak, že jsou "snad" více hlídaný než kupovaná zelenina
17. led 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak s tou rekonstrukcí, já se právě bojím že tolik spěchat nebudou, oni se totiž přesídlí do vedlejšího vchodu, kde mají byt po babičce a nejhorší je, že jsem takový nervák+ k tomu to nevyspání, takže jestli já Filína uspím a oni mi ho hned vzbudí, tak se neznám :angry: :angry: :angry:
17. led 2013 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaphajin já ještě nepřikrmuju, ale chci raději vařit, jestli to půjde (jestli to malému pojede:slight_smile:), skleničky nechám na zpestření a cestování. Na zeleninu bereme bio bedýnky od místního pěstitele. Jako zbytečné vyhazování peněz mi to nepřijde, protože mrkev z nich sice není tak dokonale oranžová jak ze supermarketu, brambory taky nemají tak pravidelný tvar, ale chutnají líp, navíc je to vypěstované u nás a nevozí se to z druhého konce Evropy. Pak mám zásoby domácí zeleniny v mražáku a třeba brokolici a podobné věci budu kupovat raději mražené v bio kvalitě než "čerstvé", protože v zimě je to "čerstvé" bohužel plné dusičnanů, teď nedávno jsem četla právě o nadlimitním množství u brokolice. Myslím, že si moc nevybereš, protože i když mají být sklenky hlídané, čas od času se taky provalí, že je v některých taky sajrajt.
17. led 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petule22 Gratulace,vítej do klubu:o)
17. led 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já vařím z toho co je na trhu,něco mraženého něco ne a skleničky beru jako to lepší... :slight_smile:
Dneska máme na programu dne návštěvu jedné ZŠ,která má den otevř.dveří ,vyrazíme hned jak přijde Kubík ze školky,což je za chvíli..:slight_smile:Snad nám to pomůže v rozhodování ,kterou pak vybereme..nelehký úkol,myslím na to furt,už 14dní.. :sweat_smile: :confused:
17. led 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek