• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj holky, tak jsem vas poctive docetla. Mate to vsechny svym zpusobem tezky. @vormoni - deka bezva, vypada luxusne. Hlavne ze se Nikolce libi. Tak ti preji, aby se dlouho zabavila... Cena super take, je fakt, ze vsechno co je pro deti, by nemelo byt vyvazene zlatem. Muj manzel je z UK, tam jsem vzdycky nakoupila vsechno potrebne, maji to tam mnohem levnejsi a to maji vetsi platy. Vubec nechapu, proc to u nas vsechno stoji takove penize, treba i pleny, sunar a vsechny potreby pro male. Jinak co se tyce jazyka, anglicky mluvim pomalu lepe nez cesky, vzdyt uz jsem take od roku 1999 v zahranici. Mam tu spoustu kamaradek, jsou ruznych narodnosti, hodne je jich z UK, US a z Australie, ale stejne je super, kdyz se zadari a potkame se s nejakymi Cechy. Ted jsme byli volit s jednim klukem z jiznich Cech, na ambasade jsme pekne popovidali, pry volilo 17 Cechu. No moc nas tady neni, ale par jo. I kdyz ty volby nic moc a vysledky jeste horsi, ale v sobotu jsme si pekne popovidali. Je tu docela dost Slovaku, takze s nimi take kamaradime, i kdyz s detmi uz to neni tak jednoduche - je tu hodne svobodnych lidi, kteri maji cas parit, to my zaslouzene matky musime byt s detmi.
Jinak s tim cvicenim jste holky sikovne, tak preji vsem, abyste to vydrzely. Ja se budu take snazit, i kdyz posledni dobou mi pripada, ze jsem docela pesimisticka. Na co sahnu, tak tam psenka nekvete, jak se u nas rika. V patek jsem se snazila upgradovat muj mobil (software) a najednou se mi zasekl a vsechna data jsou fuc. Stravila jsem na tom 5 hodin, kdyz jsem se snazila ho probudit, ale vsechno marne. Tak jsem to vzala do servisu a zjistila jsem, ze mam mesic po zaruce a oprava bude stat skoro 4000 v prepoctu na nase. No to nepotesi, hlavne kdyz si clovek na ten mobil tak zvyknul. Dva roky dat a vsechny kontakty, fotky apod. jsou nenavratne pryc. No budu to muset hodit za hlavu, ale stejne to nastve. Prvni mobil mi ukradli spolecne s kabelkou, tento jsem jeste ani nesplatila a mam po srande. Jeste ze jsem dostala od manzi jeho mobil, ktery on nepouzival. Musim rici, ze Iphone je super, ale kdyz se neco po..tak to opravdu stoji za to. Zlatej starej mobil, tam vsechna data zustala, tady ten muzu akorat tak dat do suplete a nic z nej nedostanu. Ja vim, clovek se na to musi divat s nadhledem, ale stejne to nastve... :frowning2: Ve ctvrtek jsme tu meli svatek a v pondeli byl take svatek. Tady to maji dobre zarizene, kdyz je svatek v nedeli, tak je pak volno v pondeli, a kdyz je v sobotu, tak je volno v patek. Maji tady spoustu volna.
Jeste co se tyce skoly, moje mala uz do skoly chodi, a bylo ji 6 ted v prosinci. Chodi tu do mezinarodni skoly, kterou musime platit ze sveho. Je to des a hruza, skoly jsou tu priserne drahe. Treba ty nejdrazsi tu stoji i 450 tisic za rok na nase pro prvnacka, ta nase co jsme vybrali je levnejsi, ale stejne to vyjde na pekne prachy. Jenze pokud tu chceme byt, tak proste do skoly chodit musi. Vyucuje se v anglictine, ty interaktivni tabule tu maji take, kazda skola ma navic bazen a dalsi zarizeni. Deti chodi v uniformach. Take jsou ve skole dele, zacinaji v 7.30, kdyz pro ne prijede autobus a vraci se v 16.10 odpoledne. Jen v patek maji do 13.30. Stejne je super, ze si skolu ted muzete vybrat, i kdyz nekdy zavidim nasim, ze to vubec nemuseli resit, proste nas poslali do skoly, kam jsme patrili a bylo to. Nikdo neresil, ze nas tam bylo 30 ve tride. Tady ma Anicka ve tride 20 deti a maji tam ucitelku a pomocnici. No uplne nekde jinde.
@ivis, opravdu te lituji, snad se to upravi. Deti jsou tak strasne chytre. Snad se to zlepsi i s tim jidlem. No nic, zase jsem se rozepsala, holky drzte se. :wink:
30. led 2013 ve 02:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,vůbec nevadí ,že ses rozepsala,je to vždy zajímavé čtení,přenese nás někam hooodně daleko a to je ted v tomto počasí moc příjemné..Má :grinning: me tu ted oblevu,sice fajn ,že nemrzneme,ale třeba u nás je po sněhu,dnes zmizel úplně a je to jak na jaře..na konci ledna? :astonished: :unamused:
Jo bude fajn,když nás vezmou do této školy,když už jsme se na ní dohodli,tak by mě mrzelo ,kdyby nás nevzali,že budou mít plno.. :astonished: :confused: Uvidíme,7.2.tam naklušeme.. :sunglasses:
Máš pravdu,že tady u nás je vše proti zahraničí drahé,nechápu jak je to možné,je snad nějaká výrobní cena a co si dá prodejce nahoru by mělo být snad všude stejné ne?Nebo je to tím,že mají ve světě jiné výplaty,a tak to tolik neřeší?Je to ale i spousta třeba značkových věcí,že lidi jezdí kupovat do ciziny to,co tady je přemrštěně drahé..proč?Proč u nás,kde je většina lidí spíš průměrně vydělávající nebo podprůměrně nás prodejci dřou z kůže?Nechápu to.. :rolling_eyes: :unamused:
Co se týče ale věcí pro děti tak už jsem se naučilakupovat použité,stejně to mají na chvíli..při prnm dítku jsem chtěla vše nové,ted už mám rozum :grinning: Dá se u :grinning: šetřit a ty věci většinou vypadají hodně dobře,aspon většinou..Nemám moc špatných zkušeností.. :wink:
s tím telefonem to je hrozná smůla,já taky nemám nikde uložené čísla,fotky a videa většinou mám v pc ale čísla ne.. :confused: Necháš ho teda opravit za ty prachy nebo pojedeš s tím manželovým? :confused:
Teda tomu říkám pálka za tu školu,něco nepředstavitelného..kor s našima platama.. :astonished: :unamused: Bud ráda,že to teda utáhnete,ale je to síla.. :unamused: A jak se malé daří ve škole?
Jinak včera jsem cvičení vynechala,nebot mě pekelně bolely záda,jak jsem v té škole ji celou dobu nosila na rukou..Tak to dám snad dnes.. :wink:
30. led 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,no nekecej,to jsem nevěděla.. :unamused: A já jí ještě dělala jabko s tvarohen tudle k snídani,aby měla změnu..Tak ne jo?Asi bych měla víc číst o těch příkrmech..Dnes jdeme na tu 6.měs kontrolu tak se zeptám.. :confused:Ale jak jí šmakovalo..to je lepší jogurt jo? :confused:
30. led 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana Ahoj,tak už jste zdraví?To je hezké jak je bráška vděčný za sestřičku.. :grinning: Malá je taky štastná když vidí brášku,blbne s ní ale někdy až moc..a neumí přestat..Také z tatínka je u vytržení,točí se za ním jak globus..A pak se stydí když na ni něco zabrouká..Je jí vzácný.. :slight_smile:
Jo škola,jsem ráda,že už máme snad vybráno..ted ještě se tam dostat a aby jsme prošli těma psycholog.testama :wink: Budu ráda,až to budeme mít za sebou.. :grinning:
30. led 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny,

já se z té mé kočičky asi zvencnu, fakt!!!! O pátku do neděle horečky, dle doktorky prý reakce na očko. Po ránu má kašel, tak volám doktorce, ať koupím sirup, dnes nachystaná že jí ho dám a ona ráno ani nezakašle............kašle teda jen po ránu, jinak přes den ani muk a dnes ani ráno ne..........tak si připadám jak cvok. Včéra večer při koupání měla tělíčko samí flíček, dnes po flíčcích ani památky..........mě přijde, jak když si to snad i vymýšlím, nebo co..........je to teda trošku na bednu, fakt!!!! a po zubu prosím stále ani památky!!!!!
30. led 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEZDÍVKA.... JMÉNO ........DATUM PORODU A HODINA .....JMÉNO MIMINKA . ......VÁHA .......CM....... 6M VÁHA......6MCM
dociska .......Katka................1.7.2012 ve 1:15..........Vojtíšek...............3 730g...........50cm..........7250g...........65,5 cm
ivis ..............Iveta.................2.7.2012 ve 1:37..........Filípek..................3 510g..........50 cm..........8 720g..........71.5cm
sina ............................Ivana................2.7.2012 ve 12:36.............................Kubíček.......................3 760g............51cm
pe3cka .......................Petra.................4.7.2012 ve 12:18............................Martinka.....................3 640g............50cm
petule22 ....................Petra.................8.7.2012 ve 2:22................................Nikolka......................3 630g...........50cm
kamino ......................Petra.................10.7.2012 v 13:25..............................Bohumír......................2 640g............48cm
palulax .......................Pavla.................12.7.2012 v 5:45................................Adélka........................3 400g.............48cm
dasha.........................Dasa...................12.7.2012 v 8:03..............................Sabina Daisy.............3 740g...............50 cm
neeve .........................Naďa.................13.7.2012 v 16:03..............................Milánek.......................3 620g.............51cm
klaire22 .....................Klára.................13.7.2012.v 16:02..............................Eliška...........................3 460g............49cm
romana ....................Romana........... ..18.7.2012 v 0:40..............................Anička.........................3 450 g..............49 cm
bodlynka ....................Jitka..................19.7.2012 v 8:45................................Šimůnek........................3 980g............51cm
kaphajin ....................Petra.................23.7.2012 v 21:35..............................Šárka...........................3 610g............51cm
janulev .......................Jana..................24.7.2012 v 9:02...............................Davídek........................3 980g.............51cm
kammka ...................Kamila...............27.7.2012 v 23:58............................Toníček.........................3 700g.............50cm
mina_ .......Soňa...................29.7.2012 v 6:45.........Tomášek...........3 280g.............52cm.............7670 g.............68 cm
vormoni .........Monika..........30.7.2012 v 9:30.............Nikolka.............3 050g...........49cm .............6400g ............68cm
aideen ........................Broňka..............1.8.2012 ve 14:38.............................Petřík...........................3 850g..............52cm
30. led 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 No ahojte,tak nemocní jo?Tak proto vás tu nevidět.. :unamused: Chudák malá takhle vás trápí po očkování jo?Ještě, že už máme po..tak snad už jí bude líp,Ellišce :grinning:
My dnes byli na té kontrole v 6.měsících,máme to v tabulce,6,4kg a 68cm.Dr.že je v pořádku tak akorát:o)Tvaroh říkala že nee,měly jste pravdu,ale v lipánku,že je to šizené tak tolik nevadí,ale lepší jogurty..takže se dáme tou cestou... :sunglasses: Zítra ještě na noožičky,tak uvidíme,co nám řeknou tam..uf..A ještě nás poslali na krevní testy,to musím zvládnout někdy dopol,jsou tam jen do 10h,na nás hodně brzy.. :sweat_smile: :confused: Snad to dáme :grinning: :grinning: :grinning:
30. led 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni jj, jogurt... my máme pečlivou dr., ta každýmu nadiktuje, co dávat a co ne :slight_smile: skoro se divim, že nedává i recepty na příkrmy :grinning:
30. led 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky. @vormoni - mas pravdu, tak at vam to s tou skolou vyjde podle vasich predstav. My to tu nejak zvladame, sice je to narocnejsi, nebot je vse v anglictine a k tomu maji mandarinstinu (cinstinu) a BM (Bahasa), coz je mistni jazyk. Je v prvni tride, a uz musi umet joint writing (coz je normalni psaci spojene psani) a uz musi i vse hlaskovat v anglictine slova jako pavement (chodnik) a bridesmaid (druzicka), coz je des, pripada mi to docela tezky. Pak z toho maji test a musi to napsat tak jako to slysi a jak se to spravne pise. No chudak, my v prvni tride jsme byli radi, ze jsme se naucili psat vsechna pismenka. Ted je to o hodne rychlejsi, ty naroky jsou mnohem vyssi. Na ambasade mi rekli, ze pry maji predpis, ze petilete dite se musi podepsat na pas. A ze je to tezky, kdyz vidi ty rodice, jak se sve ditko snazi motivovat, aby se podepsalo a oni to potom z Prahy poslou zpet s tim, ze to neni zadny podpis, ze se musi podepsat jmenem a prijmenim. No sila... :grinning: Anicka chodi do mezinarodni skoly, ale ne te nejdrazsi, ale stejne je to pekna palka. Hlavne kdyz si to clovek musi platit z vlastni kapsy, lepsi by bylo, kdyby to za nas platila nejaka spolecnost. Ale manza ma vlastni spolecnost, takze se musi otacet sam za sebe... :wink:
Vsem marodum preji brzke uzdraveni. S temi nemocemi je to hruza. Vcera jsem se dozvedela, ze jedna kamaradka z konika kvuli chripce potratila v pulce tehotenstvi. No to je strasne, na to nejsou ani slova. Je mi to strasne lito.
@vormoni, krasne rostete, my uz mame 8 kg, 70.5 cm. Ja jsem minule napsala 75 protoze jsem spatne slysela, jsem to ale pako...To by byla jeste vetsi obrik... :grinning:
Dneska jdeme s holkami ven na veceri, uz se tesim, po dlouhe dobe se dostanu vecer z domova. I kdyz ma clovek chuvu tak se stejne porad citi divne a nesvuj, kdyz jde nekam vecer. A v patek je tu zase svatek, i kdyz jen v jednom state (Kuala Lumpur), prihranicni Selangor normalne pracuje. Je dobre, ze se u vas oteplilo, ta zima je desna. Ja pochazim z Vysociny, musim rici, ze se mi po tech mrazech a zime vubec ani nestyska. Hezky den vsem... :wink:
31. led 2013 ve 02:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,no nazdar,ta toho musí zvládnout maličká.. :astonished: Je to fakt náročnéé,ale snad to pak v životě bude mít lehčí..Tady ,co jsem slyšela se učí angličntina od 1.třídy metodou Helen Dorron,sice nevím kdo to je,ale asi je dobrá.. :sweat_smile: :confused: další cizí jazyk až na II.stupni.. :wink:
My dnes vstali obdivuhodně dřív,už před 9.hod,tak jsem se rychle nasnídala a zajeli jsme do nemocnice na krev.testy,co nás včera poslala obvodačka..Mají jen do 10h..Samozřejmě kromě čtvrtka!!!Ale paní i přes kecy nás vzala a napíchla a vycucla,tak to máme hotové a odpoledne tam jedeme zas,tentokrát s nožičkama na kontrolu.. :sweat_smile:
Tak hlavně ať se manželovi daří a vydělává,aby jste mohli dále takhle pěkně fungovat..Večer si to pěkně užij,to ti závidím..u mě nehrozí,možná až přestanu kojit,na odstříkávání jsem líná a kdoví jestli by usnula..Mě se ted v zimě ani nikam nechce,to až v létě mám chutě,někam na zahrádku na pivko,poklábosit.. :sunglasses:
To vy pěkně rostete a jste jen o 2cm delší.. :slight_smile: Mě včera překvapila kámoška,co má 2měsíčního prcka,že už má 6,5kg!!To my nemáme a je nám 6.měs!!! :sweat_smile: Ale asi je to tím,že papa UM a to se rychleji přibírá,však on z toho vyroste,až se začne batolit,ale chudák máma,aby ho unesla.. :astonished: :confused:
My máme zítra taky prázdniny,takže nemusíme vstávat do školky,to jsem ráda.. :slight_smile: Tak zatím ahoooj :grinning:
31. led 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni No skola je sila, my s anglictinou nemame problemy, Helen Dorron je pry dobra metoda, ale nezkousela jsem. Ale hodne jsem o tom slysela. My spise resime, aby se Ani naucila cesky. Proto se kazdy rok alespon na dva mesice snazime do CR vracet. Minuly rok byla na primestskem tabore a take v in-line skolicce, za ty dva mesice se docela rozmluvila, ale stejne potrebuje zlepsit. Ono je to tezke, ja se s ni bavim cesky jen kdyz jsme spolu sami, coz je malo. Mluvi s chybama, dneska treba rekla, tatka rikala, ze... nebo to rekne v cestine stejne jako v anglictine, otrocky preklada, treba misto aby rekla, je mi zima, tak rekne ja jsem zima (nebot v anglictine se to rekne I am cold, coz doslova znamena ja jsem zima). No mame veselo. Chci aby se naucila mluvit dobre, a byla bilingualni, nebo treba trilingualni, zatim to vypada, ze ji jazyky docela jdou. Kdyz se muze naucit cinstinu (coz je strasne, hlavne to psani), BM je lehci, nebot maji nasi abecedu, nikdy jsem se to neucila a za tech 8 let jsem docela dost slov pochytila, ale nikdy jsem nebyla motivovana, abych se Bahasu ucila poradne. Take jsem premyslela, ze ji letos poslu nekam na tabor, ale vubec nevim kam. Ona ma hrozne rada spolecnost deti, treba je zase vsechny nauci anglicky... :wink:

Vecer se tesim, pokecame s holkami, prijdeme na jine myslenky. My tu mame leto porad, chapu te, ze se ti v zime nikam nechce. Dneska jsem zrovna premyslela, nechala jsem malou jen v plince, nebot bylo docela vedro a predstavovala jsem si, jak doma clovek musel rychle zabalit, aby se chudinky nenachladily, a to bylo leto... :frowning2: Mala se zacina stavet na kolinka a houpat se, jinak leze pozadu, spise se jako pavouk odrazi a leze pozadu jako rak. Je super ji pozorovat, akorat ze ji vazne clovek musi hlidat. Uz zacina i objevovat supliky, holka jedna zvedava. Nebude to trvat dlouho a budu ji muset dat nejake zabrany, aby mi nezdrhla...ale to si snad jeste chvili pockame...
Hlavne ze vam tu krev pichla, bylo by desne tam jet znova. No zakon schvalnosti...Tak si uzij, ze nemusite do skolky, treba to s malou vyjde a necha te spat dyl... :grinning:
31. led 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste sem dam jednu fotecku z bazenu, uz v nem "chodila" jako v choditku, moc se ji libi ve vode.
31. led 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. led 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dasha To je dobře,jazyky jsou dnes důležité,a když jí jdou,je to paráda.. :wink: Malý neumí ještě ani jedno slovo,někdo už dává děti při školce někam na učení,já to nějak ani nezjištovala..ale prý tu taky něco je..Snad mu nic neuteče:o)Hlavně, aby ho to chytlo a maminka si to s ním pak ráda zopákne :grinning: Já jsem totiž samouk,domluvím se,ale na velký pokec to zas není..Sice jsem pracovala 10let na letišti a prodávala,čili každý den angličtina,ruština....ale jen na ty prodejní fráze,za kolik,přepočítat a kudy k pokladně :grinning: Ale bavilo mě to..nedej bože, když se zákazník zasekl a něco nám povídal,to už bylo hůř..nerada vypadám jak idiot,ale občas jsem kývala jak nemocný osel a nevěděla o čem mluví.. :sweat_smile: :confused: Jsem hrozně líná se učit nová slovíčka,ale měla bych..Já maturovala z němčiny,tenkrát mi to šlo,ale dnes už nežblechtnu,i když něco ještě rozumím,neumím už německy odpovědět :unamused:
Jo to mi si schrupnem určitě pěkně,malá běžně vstává kolem desáté,spíš jsem se bála ,že se neproberem ,aby jsme to do 10h stihli a to máme nemocnici za barákem.. :sweat_smile:
31. led 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na nožičkách nic moc,poslali nás k neurologovi,pro slabé svalové napětí a taky mi ukázala jak malou neumím motivovat,když je třeba na bříšku,aby se naučila vzít hračku jednou rukou a držet se na jedné..taky na ni mluvit a povzbuzovat ji.. :confused: :unamused: Jak si sedá tak dobrý,ale více trénovat ,ne až do sedu,jen ten záběr,aby zatáhla bříško..no spoustu věcí,co jsem zřejmě měla vědět a dávno s ní cvičit,jenže já nevím kde vzít onfo,obrázek nebo video..Poradíte mi?Asi jak celkově pomáhat k jejímu správnému vývoji aby jsme zvládali co máme..Taky mi pohanila deku,že to je vyhazování peněz,hračky má mít spíš po stranách a ne nad sebou,to jí moc nemotivuje a hrací centrum..to jsem se už raději nezmiňovala,jasně ,že taky špatně.. :unamused: Že to maminky kupují i s chodítky a zbytečně tím dětem zatěžují kyčle moc brzy a pak ve stáří na to dřív dojedou..to jsou teda vyhlídky.. :astonished: :confounded: No každopádně dřív než bude sedět jí do toho dávat nebudu,aby byla co nejpevnější..
Jinak počasí u nás: šílený vítr a do toho déšt..Výborný.. :angry: snad bude líp :grinning: Přeju pěkný víkend s prázdninovým pátkem.. :slight_smile:
31. led 2013 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no, na nožičkách nic moc, ale to jsi asi čekala. jen nevím, proč tě posílají na neuro a ne na rehabku... a abych tě trochu uklidnila - já myslím, že to vůbec není tvoje chyba. jednak to měla už dávno podchytit dětská a další věc je, že každé dítě je jiné a to i když jsou to sourozenci. já to vidím na těch svých - ondra byl "měkký", vláčný dítě, jakoby gumovej, odborně hypotonickej. jenomže mudra to poznala brzy a poslala nás na rehabku už ve 3 měsících. cvičením to dohnal, pak ho teda zbrzdila ta epi. anička je pravej opak, ta pásla snad už v porodnici.
s dekou se netrap, je silná, teplá, tak ji využij. dávej ji na ni na bříško, psala jsi, že tam jsou nějaká lákadla, tak ji to bude motivovat k pasení. to posílí ta záda a ona si postupně troufne víc. hračky dávej do boku, bude se po nich otáčet po bříšku, začne pivotovat. jestli se ti otáčí ze zad aspoň na bok, zkus jí občas dotočit (pomalu přes tu horní nožičku). jakmile trošku posílí břicho a záda, začne hodně zvedat nožky (když leží na zádech), vrtět se a to už je jen krůček k tomu, aby se otočila na bříško. a na bříšku se zase začne natahovat po hračkách, jakoby tu ručičku natáhne za ouško a otočí se na záda. hlavně ji měj na tvrdším, na posteli je to větší zabíračka a trvá to dýl. a klidně ji lákej něčím zakázaným, u nás funguje ovladač, mobil, .... držím pěsti a nesmutni.
31. led 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, souhlasim s Romanou. Podle me je hraci deka prospesna, nerikam, ze by clovek mel ocekavat, ze si s ni bude hrat cely den, ale na chvili je to myslim dobra aktivita. Hraci centra jsou podle me take OK, pokud miminka nejsou odkladana na hodiny a hodiny. 0-15 minutova aktivita je podle me OK. Podle me to neni tvoje chyba, kazde mimi je uplne jine a ma svuj vlastni program. Hlavne si to nenech od nekoho otravit, to paseni muzete cvicit, davej ji na brisko, aby musela "trenovat". Ja jsem ji treba na brisko davala i ve vane, ale to uz to umela na suchu. Moje deka ma na strane i zrcadlo, takze ji to motivovalo k tomu, aby se na sebe divala z pozice na brisku.
A hlavne, podle me je dobra pozitivni motivace. Vubec nema cenu rikat, co se mohlo udelat, ale co by bylo dobre zmenit ted a do budoucna. Jak to asi ma clovek sam vedet, ze? Ja bych to tedy rozhodne nevedela a to mam uz dve deti. Snad se Nikolce bude vse darit, ted kdyz ti dala ta pani skoleni. Hlavne se sama sebe neobvinuj, neni to vubec tvoje chyba!!! Hezky patek!!! :wink:
1. únor 2013 v 05:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka tak takhle pečlivnou mudru bych taky chtěla, ta naše neřekne nic :frowning2: musím všechno načítat po diskusích :frowning2:

@vormoni to je naprd, ale psala si, že to asi nebude moc slavný, tak bych spíš čekala rehabku a ne neurologii..divný.
Deka je myslím super, zkus věšet hračky tak, aby to malou motivovalo se správně hýbat. Naše mudra fakt nic neřekne, ani se na Tomíka nepodivala, jak se převrací, jestli to dělá správně, jen se zeptala jestli se otočí na obě strany i se zvednutím hlavičky, toť vše... Na kyčle jdeme 19.2., tak jsem zvědavá, i když doktor tam je taky rychlík. Aby mi Tomík pásl, tak jsem ho měla na posteli, já seděla na zemi a mluvila nebo zpívala a mávala mu před očima hračkou a to se i snažil ji chytit. Jinak výborná knížka je Rozvíjej se děťátko, volné pokračování Něžná náruč rodičů. Mám doma obě a abych se přiznala, tak je nemám přečtené, jen prošlé obrázky a nejvíc jsem se všímala těch, co zobrazují šptatné držení těla.... Jsou to celkem drahé knihy, já si je sehnala na bazarech (jedna stojí asi necelých 500 Kč). Můžu se do toho přes víkend víc juinout a třeba naskenovavt pár stránek a poslat ti je, tedy jestli mi to skenr sežere, je to bichle.

Jinak dnes je výroční 10. den mojeho cvičení s Jill, dnes jsem ještě necvičila, poletuju po bytě a snažím se uklízet, bo nám zítra přijede návštěva a minulé 2 dny jsem uklízela v bráchovo novém bytě po malířích, elektrikářích a pod a do toho jsem ještě cvičila, takže jsem taková celá vláčná a samý modrák od stěhování nábytku....

Jdu zasejc něco dělat. paá
1. únor 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana Ahoj,no naše dětská moc věcí nekontroluje,ale chválí nás,takže od ní jdu vždy spokojená.. :sweat_smile: :confused: Za to na kyčlích se maminky obávají ortelů a výtek,co děláme špatně.. :unamused: Myslím,že kdyby mi minule řekla nebo jako ted ukázala,co cvičit,tak trénujeme,ale jinak já opravdu nevím,co a jak učit..Od včera samozřejmě cvičíme,ale stejně když na to nereaguje,tak co mám dělat? :confused: Musím říct,že co máme tu deku,tak se začíná fakt sama přetáčet,takže já jsem za ni ráda,a hračky kolem sebe měla a má pořád,páč ty co visí ji tak neberou..Snaží se k nim dostat a to je dobře..:o)Mobil a ovládač také funguje i u nás,a taky k notebooku se může přerazit.. :grinning:
Jinak nožky nahoru dává už dýl,chytá je ručkama,s tím problém neníjen na tom příšku se nechce vzpřimovat,furt povolené ruce a nejlépe je i cucat.. :astonished: Ale však ona se naučí,jen asi později..
Uvidíme co řekne neurolog,dřív jak za 14dní se k němu nedostaneme,je tam jen ve středu a ne první v měsíci,takže se do té doby zas něco naučíme..rozhodně se kvůli tomu nějak nestresuju.. :wink:
1. únor 2013 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ty jsi dobrá s tím cvičením,já od pátku necvičím,jéé už týden?Protože mě hrozně bolely záda,jako bych si tam něco skřípla..Takže se chystám dnes,nejlépe hned,páš chlapi jsou pryč a malá usnula..Tak v rychlosti..
Jako já si myslím,že malou hračky zajímají,šahá po nich a když ne nabízím jí jiné a ty má někde kolem sebe,ted už dál,aby se k nim musela víc dostat a funguje to,většinou..Zrcátko máme a pěkně se v něm obdivuje..:o)Jen na tom bříšku vzít hračku jednou rukou a držet se jen na jedné holt neumí-to potrénujem,když se jí bude do toho chtít,když si lehne a bude se vztekat,tak co můžu dělat? :astonished:
TAké jsem narazila jen na odkazy knih,např.ta Nežná náruč rodičů,ale kupovat se mi je nechce,jak říkáš,kvůli pár obrázkům..Se divým,že něco takového není na netu,bylo by to pro nás všechny.. :sweat_smile: :confused:
Jinak si myslím,že nás na tu rehabku pošlou až pak..ale kdo ví.. :wink:
Tak jdu makat:o)
1. únor 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,omlouvam se,nestiham vas docitat,nevim,jestli jsem psala miry a vahu. Bobes 6 mesicu 6800g a 67 -68cm...v prukazce ma 68,ale on se tam hodne mlel...jinak uz se snazi lezt,pred dvema dny si i nahodou sedl a byl z toho pekne v soku :wink::wink:
Posilam foto s Komiskem,dalsi spousta fotek je v albu.
1. únor 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni tomu moc nerozumím.. Tonda nepředvedl nic, vůbc nic.. ani o ty nožkyy se nezapřel.. ale mudra řekla, že nás nebude posílat přes neurologii, že to je zdržení klidně dva tři měsíce, že už holky na rehábce poznaj, jestli je to velký problém nebo ne..
1. únor 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ja s Bobesem cvicila brisko na mici. To ho hodne bavilo a motivovalo napinat svaly. Myslim,ze foktu jak jsem to delala najdes v mem albu 0 -4 mesice...byl na brisku,ja mu dala neco lakaveho z dosahu a on se natahoval. Fungoval telefon,nebo ovladac. Na hracky taky prdel. Behem 3 tydny byl z lemry aktivista :wink:
1. únor 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka
@vormoni tak my máme přímo napsáno v průkazce, že se na nožkách nevzpírá, protože nám nidko neřekl, že to máme občas zkusit... tak jsme to párkrát udělali a už včera to uměl, a na kontrole jsme byli v úterý.... cvičení na míči je fakt super

Já nevím, jestli se dokopu odcvičit poslení 10. den, asi bych měla, ale jsem kaput a nejraději bych sebou flákla do postele, nehledě na to jsem dnes sežrala celou čokošku na vaření :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni zkus se podívat na ulozto.cz , jestli tam ty knížky nenajdeš.
1. únor 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ čokoška určitě neva.. prosím, kde jsi vzala to cvičení?? seznam cviků, postup a tak?? že bych třeba prvně v životě začala cvičit.. zkusím.. sice mám páteř na prd, ale třeba mně to zpevním aniž by se mi napřed blokla plotna :-/
jinak já doporučuju dietku talířkovou, je plná bílkovin, určo můžeč i sladké ale porce všeho jsou rozdělené a talířky, každý má stejnou kalor. hodnotu, jí se 5 - 6x denně..já se odholávám, že to začnu držet, ono je to ale dost časově náročný na přípravu, jako každá fungující dieta, člověk si musí sepsat jídelníček a fakt jíst ty objemy, kolikrát jsem to ani vidět nemohla..cítila jsem se celý dopoledne plná. pomohla mi k tomu skládačka (leporelo), kterou mi dala dr., u které jsem pracovala..ta krom diabetologie dělala hlavně endokrinologii a dietologii..a kladla důraz na kvalitu potravin.
2. únor 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina jsi sikulka z tou Jill. Ja jsem ted cvicila poctive asi 4 dny, ale dneska se mi do toho tak nejak nechce. Byla jsem ted na lekci vareni, thajska kuchyn, bylo to u nas v condu a bylo tam asi 20 pani. Takze jsem se priucila, jak delat thajske green curry, nebo tom yam polevku a salat z papaji. Nevim, jestli jste nekdy ochutnaly thajskou kuchyni, ale je to hodne o cerstvych ingrediencich a je to hodne palive. Ale dobre...
Jill cviceni je bezva, udrzuje me to v kondici. No neco ze sebou delat musim, kdyz se podivam na fotky pred a potom, tak je to des a hruza. Navic tady urcite v tom teple nespaluji, jako vy v te zime... :wink: Asi se dam na plavani, musim se dokopat a dojet vytahem dolu, kde mame dva bazeny, a proste zacit. Kdyz clovek je tak strasne shnily....Proto smekam pred vami, ze se do toho davate. Ja vazne nemam zadnou vymluvu, staci sjet vytahem dolu a vsechno tady je, posilovna, bazen, tenisove kurty, squash... No jsem holt pohodlna lenora, dneska jsem si koupila baterky do vahy (dosly mi) a opet jsem se vydesila, ne ze bych tak markantne pribrala, ale myslela jsem si, ze jsem zhubla. A ono prdlajz... Zrejme to jen tak dolu nepujde...
Hlavne se drzte s tim cvicenim malych, me pripada, ze dela velke pokroky. Uz vlastne sedi bez podpory, mame za sebou takovu zabranu, je to jako kresilko, takze pokud by spadla, tak se nebouchne do hlavicky. Uz se vzepre na kolinkach a rucickach, takze prakticky leze po kolenou. Uz se ji dokonce povedlo ze sedu do lehu, ale jen na mekkem koberci. Je sikula, ale ja jsem ji nikdy moc nepomahala, prakticky se to naucila sama, takze si za to nemuzu brat zadny kredit. Mejte se moc a moc fajn, hezkou sobotu. :grinning:
2. únor 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ Vzpírat myslíš, jako že chce stát nebo v leže odstrkovat?Já jsem šla včera cvičit a po 10min se počítač odpojil a nebyl signál,čekala jsem dalších 10min a nic,tak jsem zase vychladla a když pak šel,už byl večer.. :unamused: Jak naschvál..Takže to chci dát dnes..snad pojede bez výpadku.. :sweat_smile: :confused: Nestává se to.. :angry:
2. únor 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Ten tvůj prcek je skoro jako my velký :slight_smile: Ale šikovnější.. :wink: Hledala jsem tu fotku na míči ,ale nanašla.. :unamused: My jsme taky byly chvíli na míči,jen ze začátku ,aby vůbec zvedla šišku a viděla něco..Ale pak jsme šli na rovinku.. :sweat_smile: :confused: My ted trénujeme sed,a malá se už sama dokáže držet svýma prstíkama mých,já ji vůbec nepřidržuju a pomalu se zvedneme..Má sílu :grinning:
Tak pěknou sobotu všem! :wink:
2. únor 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dasha Ty brďo,tak to jo,máš to jen dolů výtahem?To je výhoda,a jak je teplá voda?Já mám problém,že nejsem vůbec otužilá,takže aspoň 30st, abych tam vlezla.. :sweat_smile: :confused: Tak se donuť,plavání je super,a hýbeš se skoro sama a nezpotíš se :sunglasses: :sunglasses:
Malá je šikulka,už sedí sama.. :sunglasses: ty jo.. :astonished: to u nás ještě nehrozí... :sweat_smile: My ted musíme cvičit hlavně na tom bříšku,ručičky zpevnit a stabilitu na jedné..Se hezky řekne,ale moc to na ni nefunguje.. :confused: Thajskou kuchyni neznám,ráda bych ochutnala,ale toho se asi nedožiju..Znám leda tak mraženou zeleninu v sáčku,ale stejně nevím co tam dát,chce to jejich koření a omáčky asi..Nemám ty správné ani na čínu natož thajské.. :unamused:
Tak se měj tam v tý dálavě :grinning:
2. únor 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek