• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aideen my máme 2 roky a 5 měsíců a umí tak 3 slova jinka něco žvatle :stuck_out_tongue_closed_eyes: zatím to nikdo neřeší prej do 3 let to ani nikdo nebude....tak jsem taky zvědavá kdy mluvit začne
27. únor 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky naše princezna nechce žádné umělé mlíko :frowning2: už bych chtěla taky pomalu odstavvat, mlíko moc nemám a co 2 hodky v noci krmit mě už taky neba :frowning2:
27. únor 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen má to takové přilepšeníčko :slight_smile: koupila jsem jí ho ještě v bille - měli krabici banánového sunaru za 199,- Kč v a tetě obyč sunar za 169,- Kč :slight_smile: tak to má na střídačku společně s kozou :slight_smile:
27. únor 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 Elí taky nechtěla, ale prostě jsem furt zkoušela až jsem jí ukecala.....a jsem ráda, je to taková žížalka, tak aspoň trošičku přibrala :slight_smile:
27. únor 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 já se právě s tímto nespokojila, nenechala jsem se touto frází, že se to do tří let neřeší, odradit. Radši zrovna, než abych si pak něco vyčítala.

Jinak zdravím holky. Tak dneska ta logopedie neklapla :frowning2: Bronička měla ráno jak na potvoru zvýšenou teplotu, tak jsem ji nechtěla tahat po venku. Sakra, se na to vykašlu! Konečně se mělo něco začít dít a nic! No nic, objednaní jsme za 14 dní. :confounded:
27. únor 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 mě teď má přijít ta Bebivita z Německa. Tady přes paní z koníka. Vozí to 600g za 105kč, je to nejprodávanější německé mléko, tak snad to bude dobré. Ale musím říct, že malý si vůbec nestěžuje a nevybírá. Je to poklad můj :grinning: I když čekám, kdy nastane zlom a začne si vymýšlet :grinning:
27. únor 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen to je hodně dobrá cena.......a poštovné????
27. únor 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 platila jsem myslím 60kč :slight_smile: Má tam i kapesníčky na řitku, sušenky, kašičky. Všechno o hodně levnější než tady. Myslím, ale nejsem si jistá, že v německu jsou dětské věci osvobozené od daně. Ale jak říkám, nevím, jestli to tak fakt je.
27. únor 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen já furt doufám že se rozmluví následující měsíce...už se naučil říkat co to je...ale jen když se mu chce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 v toto jsem doufala celý poslední rok. Jo, má za ten rok asi čtyři nové slova, ale to je podle mě prostě málo :slight_smile:
27. únor 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aideen takže se teď budeš trápit o 14 dál, to je škoda, že dnes dr. nevyšela, ale alespoň tam s tebou počítají, taky si myslím, že je dobře, že to řešíš už teď.

My se před chvilkou vrátily z prohlídky, už nám bude 7 měsíců, strašně to letí :confounded:
A náš "maličký" budulínek váží už 8370 g.. takže za měscí přibral 700 g... což mi přijde jako mazec přírustek :slight_smile:
Ptala jsem se i na to, jak mi málo pije a pry se nemám divit, že si raději počká na mlíko, když pořád tolik kojím.. a prý mám vypustit i dopolední kojo a dát ovoce...tak na to jsem zvědavá, ovocnou přesnídávku plival... hrotit to nebudu a když začnu až za 14 dní, tak se taky prd stane, že :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a máme zkoušet posazovat přes bok?!?!? říkala to někomu s vás taky mudra? Já jsem měla za to, že se má prcek posadit sám přes lezení.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
27. únor 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ u nás si začla sedat z lezené a ted už někdy i z lehu sedá
27. únor 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tak to vážíte jako my v půl roce :slight_smile: No máte krásný přírustek. Já ti s tou přesnídávkou nevím. Jestli krásně kojíš a malý takto přibírá, tak bych kojení asi nevynechávala. No nevím, já někdy z názorů různých mudr docela teču, co tu holky píšou za perly kolikrát.
No jo :frowning2: Už jsem chtěla vědět, co se bude dít dál a nic. Tak si musíme počkat. Nevadí, snad to rychle uteče.
Já teda posazuju ale jenom minimálně. Většinou tak jednou za dva dny na 5 minut. Jinak vůbec. Ještě mu to moc nejde, stejně se vyvrací, tak to nechávám více méně na něm :slight_smile:
27. únor 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen
@petule22 taky jsem čučela, když mi řekla, že máme Toma posazovat.... počkám, až si začně sedat sám, nikam na něj spěchat nebudu... jednou rozumnou větu, kterou jsem četla byla: "nejvíce svému dítěti pomůžete, když mu nebudete pomáhat vůbec"... bylo to pod nějakým článkem o výoji pohybového systému

dopoledne mu můžu dát trošku ochutnat na lžičku, ale kojení si určo nechám.... co lepšího může dostat než mm :sunglasses:

ty jo, tak to jsme o měsíc s váhou pozadu? to je ale situace :dizzy_face: Naměřeno máme 71 cm, už to není maličké miminko...
27. únor 2013 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ podle našeho Péťi se vůbec neřiď :grinning: On je strašný žrout :grinning: Je taky i delší, myslím, že jsme měřili 74cm, ale už se přesně nepamatuju. Má po kom, tatínek má skoro dva metry :slight_smile:

Konečně mi má přijít jídelní židlička pro malého. Hurá. v lehátku se mu už špatně jí, tak to pro nás bude vysvobození. Ono jak je hezky polstrovaná, tak se to nakloní a pěkně se mu tam sedí. U našich už tak jídává normálně, ale tam má už svoji koupenou.
27. únor 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aideen a jakou nakoce budeš mít?
27. únor 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina tak to pěkná blbost co ti říká Dr. s tím posazováním, ale jinak neboj mi taky v podstatě pořád kojíme a to jsme o měsíc starší, už mi zase hajzlík nechce obědy, takže jediné co jíme krom MM je večerní kaše, vše ostatní odmítá a v noci kojo po hodině :angry:

@aideen to je prima, že budeš s Broničkou chodit na mluvení a že to nenecháš jen tak, my totiž začali chodit na mluvení s Lucinkou v 4.5letech, u ní není problém, že by mluvila málo, ona mluví někdy až moc, ale patlá to, takže skoro v 5ti ltech nemluví čistě :angry: Kdybych já s ní začala chodit už dřív tak jsme mohli dnes mluvit špičkově. Ona se spoustu slov naučila špatně, a jako zvlozvyk jí to zůstalo, takže ve větách mluví špatně, ale když trénujeme slova jednotlivě tak je řekne v poho

@vormoni tak jak Kubík, už je lepší? já taky na burze pokoupila spoustu věciček :wink:
27. únor 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ mrkni ke mě do alba, kde mám věci pro děti. Mám ji tam, akorát ti nepovím, jak se teď přesně jmenuje. Ale plastovou jsem nekupovala, viděla jsem ji u kámošky a je to heblo. Brala jsem teď tu rozložitelnou na stoleček :slight_smile:

@ivis já doufám, že poté uvidím nějaký pokrok :frowning2: Jako pro matku, je to pro mě dosti stresující :frowning2: A pro Broničku taky. Kolikrát člověk vidí, jak přemýšlí, že by i něco řekla, ale nakonec z ní nic nevypadne...
27. únor 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ to asi doktorka spíš měla na mysli, že máš malého zvedat přes šikmý sed:wink:. To je poloha na boku v takovém polosedu s oporou o předloktí. Praktikuje se to u dětí, které už lezou a měly by později přejít ze šikmého sedu do normálního. Rozhodně to neznamená posazovat ho.
27. únor 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna podle toho co popisuješ jt to ono, ale ona vyloženě říkala posazovat :angry: a jediné na co se ptala, jestli už se přetáčí na obě strany a obrat dokončí - stejně jako minulý měsíc....
@aideen tak to máme stejnou, odkud ji máš? My ze sparu a celkem mě to zklamalo.... místo zářezů v prkně tam jsou 2 dřevěné kolíčky - je to levnější, než tam dát o kus dřeva navíc..... škoda, že jsem přítele nepřemluvila na obyč ikeáckou židli a pak bychom pořídili stolek a židli, něco jako máš ty..
27. únor 2013 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ mě přijde zítra nebo pozítří. Brala jsem ji přes net za 1100kč. Ony se tady těch dělají více variant, dají se sehnat i za 660kč, ale kdo ví, co to je za dřevo. Navíc tady od té firmy Klusp či jak se to jmenuje, mám i postýlku a jsem max spokojená. Proto jsem si radši připlatila :slight_smile: Uvidíme, co dojde. :slight_smile: Já si právě myslela, že petřík podědí to, co má Bronička, ale bohužel se jí nechce vzdát. Používá ji i jako místo na kreslení atd, takže to nepřicházelo v úvahu.
27. únor 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,to je najednou příspěvků.nestíhám dočítat.. :grinning: Dnes to bylo celý den zablokované,chtěla jsem ráno dát pár nových inzerátů a jde mi to až ted navečer.. :confused:
U nás už je to lepší,Kubík už je bez teplot ,ale spustila se mu rýma,takže nudlí a slušně...malá je v pohodě,zatím:o)
My teda na jdeme na kontrolu až v 8 měsících,7 nám bude za 3dny a vážila jsem ji včera,vypadá to přesně na 7kg.. :slight_smile: @claire: Kolik kg má Eli?Ale asi víc,když už papáte i UM..to naskakuje.. :wink: A ty schválně přidáváš nebo ti pije méňě tvého MM?Mě se zdá,že pijeme furt stejně,ale kdo ví,taky nijak zvlášt nepřibírá,je to taky nudlička..Dr.ale ni neříkala v 6měsících..
@mina_ teda to je pěkný přírůstek,máš holt vydatné mlíčko:o)A ten ti už takhle utíká?To je šikulka..My tak akorát koulení na bříško i zpět a nějaké posunování se za hračkou,ale že by se mi tady plazila to ne.. :sweat_smile:
@aideen To je škoda,že vám to dnes nevyšlo,ale co se dá dělat,s teplotou by to nebylo dobrý.. :unamused:
@ivis ahoj,další burza bude ted v březnu.. :sweat_smile: zase to půjdu očíhnout.. :sunglasses:
@petule22 téda tak Nikolka je už taky lezec a sedánek..Jste holky dóoobrý:slight_smile:
27. únor 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni no já si dneska dopoledne potřebovala roztřídit objednávky na bazárku a nemohla jsem se k tomu dostat. tak jsem to doháněla teď :angry: Nejlepší je, když si tři holky objednadí dohromady 20 věcí a musí to dát člověk do kupy, aby to nepopletl :sweat_smile: Pak odpoledne už to šlo, ale zase nebyl čas.
Jinak taky jsem si říkala, že by to se zvýšenou teplotou nemělo smysl. Tak si holt budem muset počkat. Zrovna ji jdu cácoru uložit, ještě má dvě minuty Krtečka jako večerníček a pak šupajda na kutě.
Já si malého chodím vážit každý měsíc k mudr :sweat_smile: Strašně moc jsem si přála váhu na mímo nadoma, ale nějak to neklaplo. Asi na to třetí si udělám radost :grinning:
27. únor 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romana ahoj,to je mi líto,že jsi takhle přišla o mlíko,já bych ani nevěděla ,co dělat v příp.zánětu,tak ted díky tobě budu připravená kdyby něco..Ráda bych vydržela ten rok,jako u Kubíka,pokud nebude malá strádat..zatím mi to nepřijde a i v noci spinká dlouho,tak jí to zatím stačí.. :sweat_smile: :confused: My jsme pak používali hami mlíka a chutnaly nám móóóóc:o)Nikolka je zatím jedlík všeho,tak snad to tak bude pokračovat.. :grinning:
27. únor 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Malej je moc hezkej,veselej a šikovnej,jak je vidět :sunglasses: A ty kouky jak papá,klobouk dolů..to my by jsme asi plivali..i když měkké kousky ovoce v jogurtu zvládáme :slight_smile:
27. únor 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni nee, tomík ještě neleze, jen se kutálí a když se vzepře na ručkách, tak se otáčí kolem osy, jako hodiny :slight_smile: ale na drobné zkoumání to stačí.
@aideen s tou váhou jsem to myslela jen tak, je mi jasný, že každý prcek je originál :slight_smile:
dnes jsem vyprala manduku, na 40°C, tak se mi snad nerozpadne, jelikož je kupovaná dost jetá... ale pračku fakt potřebovala... bohužel fleky, co tam byly zůstaly :frowning2: zítra se pokusím židlu nafotit a juknu na tu tvou... taky jsme viděli krásnou, ale byla by snad za 1400,-, uvidíme, jestli tahle nevydrží, tak koupime nějaku ikea nebo vytáhneme tu co má tchyně poděděnou asi po 4 dětech a u ní přežila další 3....

Před chvilkou jsme dojedli a přítel strčil Tomíkovi chleba, aby nám neplácal po miskách (jíme na zemi, s Tomíkem v ohrádce, pes na nás kouká z druhé strany a má výraz, jako že ona je ta za mřížema... fakt vtipné scénky) a on si to strčil do papuly a párkát si ukousl a jistě i něco snědl, drobky jsou samozřejmě uplně po celé dece, takže zítra je o praní postaráno...

Jinak jsem ve zprávách slyšela o pohřbu těch 2 dětí, které umřely po výbuchu plynu v paneláčku.. uplně to se mnou zacloumalo a začala jsem bulit... nedovedu si představit, co těď rodiče prožívají, v duchu jim přeju moc síly.
27. únor 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mina_ takže si nakonec manducu pořídila? Tady na bazárku? Při praní na 40 by s ní neměl být žádný problém. No a fleky, to ti neporadím. Já na všechno dávám žlučák, ale třeba fleky od dýně mi to z bodyček taky nějak extra nevypralo, když jsem to na ně nedala hned, než to zaschlo. Ale i s flekama bude určitě dobře sloužit :wink:
No já se na tu židli těším jako by byla pro mě :grinning: Snad bude ok. Hned v po otestujeme, protože teď nebudeme doma.
Jinak Tomík je náááádhernýýýý! A ty kukadla! A ty vlasy! My nemáme skoro žádné :frowning2: Je fakt nádherný! To by byl hřích mít jenom jedno :wink:

Taky jsem tu reportáž viděla. A taky jsem to obrečela. Pořád to nějak nedokážu pochopit :frowning2: Kdyby se to stalo mě, asi bych nechtěla dál žít. Nedokážu si to představit. Ani nechci!
27. únor 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni my už obcházíme nábytek :slight_smile: už tak měsíc viz foto :slight_smile:
27. únor 2013 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@mina_ Aha,ale i tak je šikovnější než my:slight_smile:A chlebík dává?To je kabrňák..ale já myslím,že by dali všechno,jen se člověk bojí ,aby se nezačli dusit..jako mě piškotem.. :unamused:
O tom pohřbu mi ani nemluv,taky jsme koukali na zprávy a je to tak hrozné,že víc to ani nejde.. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Chudáci rodiče,taková zkouška,to snad nejde ani přežít,ale co už ted můžou dělat..Takové věci by se neměli stávat.. :confounded: :frowning2:
27. únor 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 Tak to je mazec holky,vy jste teda těžce v předstihu :slight_smile: :sunglasses: :sunglasses:
27. únor 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek