• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Ahoj holky, @mina, tak to je mi moc lito s tim tatkou. Ono asi zalezi, na koho narazi. Ja treba musim rici, ze jsem s peci v nemocnici byla maximalne spokojena. Je tedy fakt, ze jsem byla po porodu na nadstandardnim pokoji, ale operace cisarem, vsechna vysetreni a postoperacni pece byla super. A musim rici, ze jsem videla cenu, kterou si uctovala nemocnice pojistovne (jsem u OZP a clovek si muze kontrolovat platby) a uplne me sokovala cena, kterou si uctovali, bylo to asi 22 tisic, coz mi pripada opravdu smesne. Tady se samozrejme vsechno musi platit a cena porodu ve velice slusne nomocnici vyjde zhruba na 10000 ringgitu (asi 60tisic Kc), coz je normalni porod. Cisar vychazi asi na dvojnasobek a to je jen zakladni cena, pak se jeste plati pobyt, postoperacni vysetreni apod. Takze musim rici, ze jsem s urovni byla spokojena. V Jihlave se rodilo dobre, v Podoli to pred sesti lety bylo take fajn, jen ty pokoje a strava byly trochu podprumerne, ale dalo se to prezit. Tady po cisari ten pokoj byl opravdu vysvobozenim. Ale je mi moc lito Miny tatinka, ktereho propustili opravdu hodne brzy a podle me predcasne. To je to, co mi vadi, na jedne strane se nase zdravotnictvi opravdu zlepsilo, ten pristup doktoru byl skvely, jejich odvedena prace take, ale pak jsou pripady, na ktere se proste kasle, lidi jsou stari a pokud si to nechaji libit, tak se s nimi proste nikdo moc nepara.... :frowning2:
Take jsme si preckali nejake hnusne nachlazeni, nejdriv to dostala Annabellka, pak Sabi, pak ja a pak manza. Ted uz je mi tedy skoro lepe, ale porad to jeste neni super. Jinak Sabince se konecne klube zoubek, uz je nam osm mesicu, tak mame prvni pridel. Uz si zacina stoupat, uz se ji to nekolikrat povedlo, opre se o nabytek a stoji. No uz to neni zadny lezacek a clovek musi davat velky pozor. Akorat ted kvuli te ryme a asi tomu zoubku se budila kazdou pulhodinu, fakt jsem byla rano uplne hotova. Za noc jsme vstavali asi 7x. No snad uz je to nejhorsi za nama. Ja bych tak moc rada, aby spala pres noc, spi dobre do tech 2, ale pak se budi nejmene dvakrat a to je drsne.
Jo jeste jedna zprava, nasli jsme ten baracek, takze se budeme stehovat. Je to bungalow, takze je to vsechno na jednom patre, coz je super. No bude to mazec to vsechno prestehovat, ale pak to zase bude stat za to. Uz se zacinam tesit, ale to stehovani tech kramu bych opravdu nechala nejradeji na nekom jinem. Tak konecne bude mit Sabi svuj pokojicek, mozna pak bude spat lepe... ted spi s nami a to spani nic moc.... :frowning2: Holky mejte se moc krasne.
13. bře 2013 ve 02:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,tak nemoci se nevyhýbají ani exotice,co.. :wink: U nás už je to dobré,jen mám pořád rýmu...Vrátila se nám zima,třetí den v noci sněží a dnes už vydatně a opět máme tak 10cm..je to síla,už bych brala raději sluníčko a jaro.. :rolling_eyes:
Tak gratulace k prvnímu zoubku,snad se jí už ted bude spinkat lépe..My se zastavili na těch dvou a jinak se taky nic neděje.. :slight_smile: V motorice se už lepšíme,začíná nazvedat zadeček,tak by se třeba mohla brzy houpat na kolínkách..koulí se vesele na břicho a zpět,huláká u toho a líbí se jí i v tom hracím centru.. :sunglasses:
Gratulace také k domečku,ty se tak máš.. :wink: Doufám,že nám pak dáš pár fotek k nahlédnutí,aby jsme mohli zaslintat.. :grinning:
Co se týče nemocnic,tak já byla 2x tady v rakovníku(v porodnici) a je vidět, že renovují,ale také ,že je to stará nemocnice..Nicméně personál byl fajn,jídlo teda dost hnus,ještě že dole byla kantýna a mohla jsem si dopřát něco na vylepšení chuti..Pokoje jsem měla samostatné se sprchou a wc,tv a lednicí..A cena cca 500kč za den...Ale 22tis to nebylo,to by mě kleplo... :confused: Ale ty jsi asi platila víc,že tě brali jako cizinku ne? :confused:
13. bře 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Vormoni - Gratulace k vasim pokrokum, to je super. Za chvili polezete a budete i chodit... Ten snih je uz docela sila, mne by ta zima nevadila, kdyby trvala jen dva mesice jako leto, to bych prezila, ale ne od rijna do dubna, to je tak strasne dlouhe. Jinak s tou cenou, ne to nebyla cena za nadstandard, to jsem platila jen 500 Kc na den jako ty, navic jsem cerpala prispevek od pojistovny, takze to v konecnem zuctovani bylo jeste mene. 22000 byla celkova cena, kterou si nemocnice uctovala za vsechno a proto mi to pripada desne levne. Oni to neuctovali mne, ale nemocnici pojistovne, nebot jsem v CR pojistena. Prave mi to pripada strasne levne, na ten servis, ktery mi poskytovali a nejen proto, ze jsem byla na nadstandardu. Manza tak mohl byt se mnou, coz bylo super, jinak bych nic nezvladala, ten cisar me vazne skolil. Ale byli to profesionalove, vsechno mi vysvetlili, byli moc prijemni, mladi, ale profici. Jizva se mi moc krasne zahojila a vubec musim rici, ze jsem se trochu vseho bala, ale na vsechno me pripravili, vsechno mi predem vysvetlili a nastesti jsem nezazila takove to chovani, to se musi a basta a ty mas tak akorat pravo drzet usta a krok.... :wink:
Fotecky domecku dodam, dneska jsem vyrizovala zastreseni terasy, nebot to tam neni, ale jelikoz jsme ten baracek pronajali velice levne (usmlouvali jsme to), tak jsme se zavazali, ze tam udelame male upravy. Tady je to mnohem lepsi a levnejsi, co se tyce remeslniku, hlavne takove ty prace jako zahrada, cisteni bazenu, uklid apod. No jeste ze je krize, drive ty ceny pronajmu byly priserne, ale ted pekne spadly..., coz je pro nas bezva. Majitele spekuluji na rust cen, takze ted odmitaji prodavat ty baraky pod cenou. Tak proto je radeji pronajmou. Maji jich asi 5, takze financne urcite nestradaji. :frowning2:
13. bře 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Aha,tak to jo.. :wink: ono naše zdravotnictví ve srovnání s cenama v cizině je levné,to je pravda..a nakonec i dostupné,ne jako někde v africe...Člověk nadává,ale cizinci se diví proč..?Je fakt že by měli být ke všem milí a vstřícní,člověk tam je odkázaný na jejich pomoc a potřebuje spíš potěšit než děsit..Mělo by to tak být všude a u každého...ale bohužel..Já se modlím,aby jsme jinak moc do nemocnice nemuseli,protože se bojím,aby jsme pak nebyli ten případ co zrovna někdo posral...A když tam máš příbuzného tak je to taky o strach.. :unamused:
Tak to se těším na fotečky... :grinning: prima,že i u vás ceny klesají,to potěší :wink: Co by jsme zato dali tady,mít někoho na bazén a zahradu...Jako v románu od Pilcherové.. :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOOOOOOJ HOLKY!! UŽ MÁM ODE DNEŠKA PC DOMA, TAKŽE ZASE ZAČNU KOMUNIKOVAT. ANI NEMÁM ŠANCI, VŠECHNO DOČÍST, TAK SNAD SE BRZY CHYTNU :slight_smile: CO NOVÉHO TADY? NĚJAKÉ SHRNUTÍ MI NĚKDO POSKYTNE??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. bře 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Ahoj, jak jsi psala, že ti pořád nedošla mateřská, tak mě to 25.2. nedalo a zavolala jsem na UP a zjistila jsem, že mi peníze poslali už 5.2. ale blbě zadali příkaz, takže mi peníze vysely celou dobu na S-kartě. Tak jestli to není tak i v tvém případě :unamused:
14. bře 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj. No čtu a čtu a přečetla jsem, že máte nový domeček. No bezva. Gratulace. Doteď jste byli v bytě? Já jsem taky šťastná, že jsme v domě. V bytě bych se ze 2 dětí asi zbláznila. :grinning:
14. bře 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak ode mě za 3 měsíce stručné info. Vojta se staví, to jsem psala, má 8330 g a 68 cm, zuby pořád NEMÁME, ale je hrozně veselý a vysmátý. 2x jsme prodělali s Vojtou fakt hnus chřipku, kdy měl přes 40 °C a myslela jsem, že mi umře, jak byl slabý a malátný. Pak měl ještě zánět průdušek. Ondru jsem měla taky jak dlouho doma.
A já? Já mám od ledna novou práci. Stal se ze mě interiérový designer a teď jsem ve fázi školení. Jezdím na firmu několikrát týdně a učím se s programem, který dělá vizualizace ve 3D. 28.3. pojedeme do Prahy a minulý týden jsem byla na veletrzích v Nitře. Babička je teď u nás několikrát do měsíce a hlídá a nebo mám i na ulici bezva kamarádku, která mi taky moc pomáhá a když mám nějaké školení jen na pár hodin odpoledne, tak si bere děti k sobě a já si je jen pak vyzvednu. Manžel moc nehlídá. Ten nemá na nic čas. A když už hlídá, tak je pak vzteklý a nadává mi, že se mám na to vykašlat.
14. bře 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska- ahooj vitej zpet. Je super, ze mas PC doma. Take je super, ze mas tu novou praci, interierovy designer, to se dneska moc sikne. Hlavne si to nenech manzou otravit, je dobre, se realizovat trochu mimo rodinu, nebot byt s detmi porad sama, i pres veskerou lasku, kterou urcite mas, no je to opravdovy zahul. Moc ti to schvaluji, jsi dobra, ze jsi si to prosadila a ze mas dobrou kamosku a mamcu hlidacku. Ty chripajzny jsou vazne previt, my jsme s tim take ted valcili, ale nastesti jsme tak vysoke teploty nemeli. Mozna take proto, ze vy tam mate opet kosu a snih a my tu mame permanentne 33 stupnu.
No my jsme nasli domecek, doted jsme bydleli v byte, i kdyz velikym a na dvou patrech, tak barak je proste barak. Akorat ted musime dodelat zastreseni terasy a uzavreni casti baracku, tak aby to bylo bezpecne pro Sabi a nezdrhla nam, a nespadla nam do fontany pro rybicky. Jeste jsme ale nepodepsali najemni smlouvu, nebot doladujeme detaily, tak snad se nekde nezasekneme a nebudeme zacinat opet s novym barakem. Navic se nam vcera ozvali z toho puvodniho vyhlednuteho baraku, ze by mozna akceptovali nasi nabidku, takze ted mame vetsi dilema, ktery baracek je lepsi a kde se nam bude libit vice. Ono v tom komplexu je asi 900 baraku, je to takove mestecko, kde je spolecny club, kde je olympijsky bazen, tenisove a squashove kurty, sauna, para, posilovna, ruzne mistnosti na aearobik, zumbu a jogu, obchod, restaurace apod. Jo a je to vlastne golfove hriste (9 jamek), takze vsude je zelen, travnicky, fontany a vodopady, je to moc hezke...Tak snad to brzy vyresime, nebot budeme muset naplanovat stehovani, coz bude tragedie, nebot mame takovych kramu......
Sabi mi ted hodne spatne spinka, mozna to jsou ty zuby, ale budi se mi asi ve12, 3, 5.30 a to uz obcas chce i vstavat, coz me opravdu nebavi, nebot tady je tma az do 7.30. Nevim, co mam delat, uz jsme take museli dat dolu postylku, nebot nase princezna si uz stoupa a to vsude, dokonce kdyz ji drzim za rucicky tak uz par krucku pochoduje.... Mam pocit, ze dela pokroky kazdy den. Leze jako o zavod, dokonce se mi vysmekla i z lehatka, kde byla upoutana a prilezla za mnou az na zachod. Kramuje o sto sest, vyndava vsechno ze zasuvek a nejvic ji bavi kramarit v DVD, vsechno jde okamzite do pusinky, no proste kdyz ji clovek hlida, tak se ani na chvilku nezastavi. Spinka mi dopoledne a mozna chvili i odpoledne, ale ty noci jsou hodne narocne.... :frowning2:
15. bře 2013 ve 03:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Teda, to máš ale dilema s domečky :slight_smile: Hlavně, aby se tam líbilo i malé. Pak určitě pošli fotky, jsem zvědavá, co si vyberete.
Mě Vojta teď přes den taky málo spí, dycky tak maximálně hodinku. Už má dásníčka dole tak nateklé a pořád nic. Ale včera ho to asi bolelo, protože ani nechtěl, abych mu je promnula. Dala jsem mu na to chladivý gel a až potom se uklidnil. Už aby byly zoubky venku. Asi ho to hodně trápí. :frowning2:
15. bře 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Ahoj,nene,mě už peníze dorazily min.pátek a poslali za leden a únor dohromady..Tak jsem se dočkala:o)
Tak to je Vojtík moc šikovný že už se staví..my se sotva někam přesunujeme..plazením.. :wink:
Ty brďo,takové teploty u prcka,to muselo býýt hrozné,nedivím se,že ses bála..Já jsem ráda,že malá zatím měla akorát trochu rýmu,teplotku jen zvýšenou,za celý půlrok...To dohnal Kuba ted naposledy,také teploty přes 39st..takže jsem čuměla jak puk a měla strach,nikdy jsme na teploty netrpěli...Člověk si hned představuje nejčernější scénáře..Ale u těch malých je to o to horší...Takže přeju hodně zdraví,aby vás už nic takhle netrápilo.. :slight_smile:
Teda,s tou prací máš můj obdiv,že ses na to dala,ono to pak bude víc asi práce z domu,až se vše naučíš,což je super a hlídání nebude třeba,bud ráda za kámošku i babi...Závidím.. :sweat_smile: A jak jsi to objevila tu práci?
15. bře 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj hoolky,

@dociska teda, to je paráda s tou prací, prima že máš hlídací babičku a kámošku, to je k nezaplacení :wink: a Vojtík je pořádnej šikula, kam my se na vás hrabeme :slight_smile:

@dasha juj, tak už vybíráte domeček, to je super :wink:

@vormoni vidíš, jak se Nikolinka krásně rozpohybovala :wink:

my začínáme konečně pérovat na kolínkách, plazíme se dozadu a sami si z lehu na bříšku sedáme, k slabice ba-ba včera přidal ma-ma :wink: a máme 5 zoubků, každej teda stojí zato, řev ve dne v noci, protiva, ufňukánek :angry:
15. bře 2013 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nestíhám dočítat a mám hlavu v pejru... už je v podstatě rozhodnuto, že táta přijde o další prst :frowning2:
Tomík začal včera pérovat na kolínkách, čertík jeden :slight_smile: Zoubky máme stále 2, který poroste pak? vrchní spičáky?
Jdu dát Tomíkovi oběd, už mám půl hodiny skluz.... teď se mi to chladí v lednici.. Jinak na mě něco leze, mám solidní knedlik v krku, rýmu, bolohlav a jsem jako mátoha :frowning2: tak to snad prcek ode mě nelapí...
Včera jsem byla na kontrole v podolí - dělali utz pánevního dna a dostala jsem pochvalu, že svaly jsou pevnější než posledně a že na mě v podstatě není vidět, že bych rodila :slight_smile: tak alespoň mám jistotu, že je to tam uvnitř ok.
pa a pěkný víkend všem
15. bře 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Byla to vlastně asi náhoda a taky výsledek mého záměru. Nevím, jestlli jsem tu psala, ale v listopadu jsem byla tady v jedné nábytkářské firmě na pohovor, když hledali brigádu na účtárnu. A i když mi tuhle práci nedali, paní jsem prý tak zaujala, že si pak na mě vzpomněla, když začali zvažovat rozjet nový projekt přestaveb interiérů na klíč. Hned mi volala a nabídla mi to. Takže jsem byla nadšená a šla do toho.
15. bře 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Jejej. Četla jsem, že se to s tátou pěkně veze. Držím pěsti, ať je to už poslední prst. :frowning2: Jak píšeš o té konrole, tak jsi mi úplně vyrazila dech, protože jsem si rázem vzpomněla, že jsem nebyla ještě na prohlídce po 6 měsích. Měla jsem děcka pořád nemocné, tak jsem musela 2x zrušit objednání. A to mi tenkrát po šestinedělí taky trochu vynadala, že mám dno totálně povolené a že jestli nebudu cvičit, tak mi hrozí inkontinence nebo pak vyhřeznutí rodidel. :confused:
15. bře 2013 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Ta s tím mluvením jste šikulky. To Vojta je zatím na jeho ba-ba a víc nic. Ale jinak je divočák. Jakmile si někde dřepnu, hned ho mám na zádech nebo v klíně. Nebo když stojím, věčně mi stojí mezi nohama a drží se u kolen :slight_smile:
15. bře 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska bohužel to tím asi neskončí... vůbec nechce chodit, jen leží a nechá se obskakovat, příští středu jde na Ikem a tam řeknou kolik budou zase řezat :frowning2:
Mě kdyby neposlali sms den předem, tak jsem taky nikam nešla, v hlavě to nenosím... Já dostala takovou brožurku na civky, ale ani nevím, kde je, cvičím programy Jill Michaels a očividně maká celý tělo, i když to na mě bohužel není vidět :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :frowning2: :frowning2: S unikem problémy nemám, jen když je v tom cvičení nějaké velké hopsání, tak to jo, bohužel :cry: ale to jsem měla i před těhu... tak se mi to snad zlepší, když s cvičkem vydržím.
určitě si na tu kontrolu dojdi a cvič, to není žádná legarace a pak je unik otravný, vidím to na své mamce, tenkrát nic takového nekontrolovaly a dnes s tím má velké problémy, řešení je operativní, ale bojí se další operace, kdysi prodělala operaci nádoru v kosti na obličeji, takže je v inv. důchodu a žádnou další operaci rozhodně nechce :frowning2:
15. bře 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vas docetla. Clovek ziska lepsi perspektivu a pak se netrapi malichernostmi. @mina - tak at to s tatkou dopadne dobre a radeji uz mu nic nerezaji. Je to hrozne, tak snad se z toho brzy dostane. Moc na tebe budu myslet. To je moje nocni mura, nasi uz jsou take davno v duchodu, mamka je take starsi (75), takze kdyz ted byla na operaci zlucniku, tak me to moc trapilo. Nastesti to vypada, ze bude vsechno v poradku, ale stejne, porad je to velka operace, i kdyz laparoskopicka.... :frowning2: Takze moc drzim palecky, aby to bylo vsechno OK a tatka se brzy uzdravil.
Ja jsem na prohlidce byla jen po sestinedeli, vubec jsem nevedela, ze mam dojit na prohlidku za pul roku. na gyndu si urcite zajdu az budu doma, mam super gynekologa. Je fakt, ze je mnohem lepsi zajit preventivne, nez pak kdyz uz je pozde...
Dneska jsme byli omrknout ten baracek, nakonec se vracime k tomu puvodnimu vyberu, nebot ma daleko lepsi kuchyn a da se do nej prakticky hned nastehovat. Budeme trochu muset upravit zahradu, ale to je tady levna a rychla zalezitost, tady vsechno roste tak strasne moc rychle. Hlavne je to bez investic, v tom novem baraku by se ted jeste bydlet nedalo, a potrebovalo by to hodne investic, ktere se nam nechce vyhazovat, kdyz to mame jen v pronajmu... :slight_smile:
Sabi uz si stoupa, takze je po klidu, snad bude i lepe spinkat, poslednich 14 dni byly masakr, v noci se clovek moc nevyspal. No nic, musim utikat, Anda ma vytvarny krouzek a musim ji vyzvednout. Uzivejte vikendu. :wink:
16. bře 2013 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Aha,tak to paní jistě potěšila,musela jsi udělat velký dojem.. :wink: Není nad to když něco umíš,baví tě to a pak to i děláš:o)Já mám strojní školu,nikdy mě nebavila a ani jsem se tím neživila..Práci jsem zkusila jako prodavačka a to mi už zůstalo,čili nic perspektivního-to zvládne každý.. :sweat_smile: :confused: Sice jsem vždy pracovala v lepších obchodech,ale to bylo v Ph a tam jich je..Tady v Rakáči už to bude jiné a do Ph asi nebudu moct dojíždět,takže se toho děsím,co bude...Ale zkusím na to nemyslet,a užívat si děti,dokud to jde..:o)
Co se týká gynekologa,zrovna včera jsem tam volala,páč mi dochází prášky,jestli mám jít na kontrolu a nebo mi jen pošle recept..?A řekla mi ,<že pošle a kontrola až někdy v létě,tak jsem ráda...vůbec se mi tam nechce... :sweat_smile: :confused:
Tobě teda řekli pěkný věci,mě snad po šestinedělí nic o pánev.dnu neřekl,tak snad dobrý...Ale určitě to mám taky povolené...Při tom našem skákacím cvičení jsem jakoby cítila jak se mi to tam hýbe a musela jsem se taky jít předtím vyčurat,aby něco neuniklo.. :astonished: No síla.. :unamused:
Tak ta moje prdelka,teda ještě žádné hlásky neříká,hulákat a něco hejkat,to jooo,ale slabiku jsem nepostřehla... :sweat_smile:
16. bře 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,to je mi taky líto s tím tátou,to musí být strašné..Gangréna je svinstvo,to na to ještě nic nevymysleli? :frowning2: Mojí kamarádky manžel najednou leží v nemocnici a selhávají mu játra,měl s nimi už problémy(není alkoholik) ale ted si to pohnojil prášky když si léčil virozu a bylo to jak otrava houbama..Najednou mu jde o život a to je mu 40let,dvě malé děti..To si pak člověk uvědomí,co je v životě nejdůležitější a že to zdraví je nade vše..
Mamka by to ale možná měla zkusit,to není tak těžká operace ne?A zas zbavit se těch problémů,by určitě uvítala..
:wink: ZAse začnu asi "vtahovat" a cvičit tak to pánevní dno,je to lehký a když nám to pomůže pak nemít tyhle problémy,tak to stojí za to..Co se týká ostat.cvičení taky jsem ted zas vypadla i z těch mých sedů.lehů,co jsem marodila,takže musím zase začít,to břicho mě fakt deptá.. :unamused:
Jinak přeju všem pěkný víkend,za oknem to vypadá hezky,ale žádné teplo tam nebude.. :sweat_smile: :confused:
16. bře 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak mám za sebou 1. den školení přímo na design od paní designerky a probírali jsme barvy v interiéru a musím říct, že je to totální alchymie. Ale po dnešku najednou vše vidím v jiných barvách. A slovo neutralita s výrazným akcentem mi bude hučet v hlavě už asi pořád. Také jsem po letech dostala do rukou tempery, jen červenou, žlutou, modrou, bílou a černou barvu a musela jsem namíchat stejnou barvu jako byla ve vzorníku. A žádnou křiklavou. Třeba jsem musela chytit odstín ořechu, buku, barvu listů na květině a najednou jsem ty barvy musela začít vnímat jinak.
No asi vás to moc nezajímá, ale jsem toho tak plná, že jsem to prostě musela napsat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. bře 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dociska to je bezvadný, jak z tebe čiší to nadšení :slight_smile:
16. bře 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha
@vormoni je to strašně těžký vidět, jak to tátu bolí a nemoct vůbec nijak pomoct :frowning2: :frowning2: Tátovi je necelých 63... takže si myslím, že na tohle trápení je ještě brzy, ale bohužel jeho kouření, pítí a cukrovka udělaly svoje...

@dociska to je v pohodě, alespoň je tu taky něco veselého a ne jen moje naříkání..... kdybys viděla náš byt, tak asi omdlíš... co kus nábytku to originál.... 50 let straré skříňky a vedlo toho komoda papundekl Ikea.... ale na nové není, tak musí sloužit to staré....

Jdu si udělat další čaj a zalezu do pelechu, bacil stále vítězí :frowning2:
17. bře 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina - tatka je hrozne mladej, mas pravdu, ze v 63 je na takove trapeni tak strasne brzy. I kdyz cukrovka je previt, to koureni a piti take moc neprida. No tak se snad vsechno v dobre obrati a tatka se brzy uzdravi. Ja vim, ze je to beh na dlouhou trat, ale snad mu v nemocnici pomuzou.
@dociska - tak to jsi strasne sikovna. Bude to urcite super, az budes mit svoje klienty. Ono je to opravdu velice dulezite, ja jsem si vsechny nemovitosti vzdycky zarizovala sama, ale ted bych si uz na to urcite pozvala profiky. Ono se sice da podle ruznych katalogu a obrazku vybirat a rozhodovat, co se nam libi. Take uz jsem zustavala v ruznych mistech, ktere byly treba zarizeny interiovymi designery, hlavne v hotelech, takze to se clovek take necemu priuci. Ale jde to hrozne dopredu, ted uz je to takova alchymie, jak pises. Barvy, svetla udelaji s interierem hodne, nastesti ted uz i u nas je na vyber vice nabytku a dobrych remeslniku, takze uz to take jde lepe. Nicmene tady v Asii je to neuveritelne, co se vsechno da z interieru udelat, hlavne tedy diky nabytku a socham z Bali, z ruznych mist v Indonesii, Thajska apod. A ceny jsou tady opet levnejsi.. I u nas bude stale vice lidi, kteri to prenechaji radeji profesionalu, nez by litali po kramech a shaneli sami a pak stejne zjistili, ze je to spatne... Jsi sikulka, ze jsi se na to dala.
Jinak Sabi je opet v relativni pohode, spinka v noci lepe, ale uz ji asi prestanu brzo kojit, nebot jsem zjistila, ze v noci uz potrebuje vice, ze uz zrejme nemam dostatek ani na to, ji poradne v noci nakojit, tak aby spinkala. Take jsem ji dala na spani jen dlouhe body, mela jsem takovy pytel na spani, ale zrejme ji v tom bylo vedro, nebo se v tom nemohla obracet tak, jak potrebuje. Vypada to, ze se budeme stehovat do noveho baracku do 15. dubna, jeste jsme ale smlouvu nepodepsali, ale uz se to schyluje ke zaverecne fazi. Pak uz jen zaplatime zalohy a budeme bydlet. Musim rici, ze se docela tesim, i kdyz to stehovani bude masakr. Pridavam fotecku nasi stojici berusky, uz ani chvilku neposedi.... :wink:
18. bře 2013 ve 03:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jo a jeste se s vami musim podelit o jeden zazitek, v patek jsem si jen tak zkusila na jedne webovske strance podivat, jak by podle jejich planu melo vypadat nase imaginarni mimi... Tak jsem tam dala fotku svoji a fotku manzela, a oni mi udelali z techto dvou fotek planovane miminko... No a tady je vysledek, vubec jsem nevedela, jak je to mozne, ze se trefili tak presne. Sice Annabellka vypada jinak, ale do Sabi se trefili naprosto presne... :wink: Pokud budete mit cas, tak to zkuste take, ta stranka je na fotografii... :slight_smile:
18. bře 2013 ve 03:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky,tak tu máme další týden,snad už bude tepleji..U nás nic nového,tento týden nás čeká plánovaná návštěva u neurologa,tak jsem zvědavá ,co nám řekne...Snad to nebude tak zlé,a někam jsme za ten měsíc pokročili.. :sweat_smile: :confused:
@dasha ahoj,Sami je šikovná,jak pěkně stojí a jak jí to lsuší s tou sponečkou,to my máme ještě málo vlásků na sponečku..Vám tak závidím to teplo,že je malá je v bodýčku..My doma furt punčocháče,body a triko navrch.. :sweat_smile: :confused:
Teda to je ale fakt podoba s tím portrétem, co jim vyšel,zkusím to, jestli budu rozumět té angličtině.. :sunglasses:
Tak za chvíli stěhování,ty se máš,je to starost ale také těšení se na nové..Já také ráda zařizovala náš byt,ale sama a dnes bych to tu ráda měla jiné,líbí se mi nové trendy,ale zase si říkám,dokud to není na odpis,nebudem kupovat nové,celý byt máme dělaný nový,už od zdí a podlah a pak to vybavení,tak by to mělo pár let vydržet...Ale jako správná ženská bych ráda změnu,nejlépe každý rok... :grinning: :grinning: :grinning: Ale kde na to brát?
@mina_ To je tatka fakt ještě mladík,asi jako můj táta..Neumím si představit,že by taky takhle onemocněl,ten strach a bezmoc..Můj táta je hypochondr,furt se sleduje a běhá k dr.docela často,taky se moc bojí,když by mu opravdu něco bylo,vyhrožuje ,že si něco udělá už dopředu.. :unamused: :confused: Takže se toho docela obávám..Tobě přeju hodně síly a více optimistických zpráv..
@dociska To je fajn,že jsi z toho tak nadšená :grinning: kdy budeš doma měnit barvy? :grinning: určitě brzy :grinning:
18. bře 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni nejraději bych se na to vrhla hned, ale na to už mi nezbývá čas. I tapety bych hned věděla, jaké koupit. Hlavně bych chtěla udělat zahr. nábytek z palet. Viděli jste to už taky někde na internetu? Je to bomba!!!
18. bře 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska jojo,to jsem viděla i tu postel svítící,dobré nápady.. :wink: My máme zdroj na palety ,nebyl by to problém,ale naše teráska na chatě by to asi nepojmula.. :sweat_smile: :confused:
18. bře 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni - budu drzet palce s tim neurologem, urcite jste pokrocili a bude vas chvalit. :wink: Sabi je sikovna, ale s tim stanim mohla jeste chvili pockat, ted se porad nekam sine a stoupa si a ja mam docela strach. Jo holt interier, take jsme koupili zarizeni, kdyz byly Ande asi tri roky, takze uz jsme nemuseli tolik resit ostre rohy a treba sklo na konferencnim stolku apod. No, jenze ted to zacina opet nanovo a mam docela strach, kdyz Sabi ruckuje kolem stolu pod televizi, ktery ma vrchni desku ze skla, takze kdyz tam tak pekne vravora kolem a natahuje se po te televizi a dalsich pristrojich, tak me docela poleva pot... V novem baracku ji zaridime pokoj dole jako hernu, i kdyz se vsadim, ze ona bude stejne nejvice u tech problematickych predmetu... Hracek toho si ani nevsimne, ale kramovat zasuvky a zuzlat takove ty podlozky pod sklenice, to se ji libi naramne... Meli byste ji videt, jak nevinne kouka, kdyz ji to zatrhnu... :wink:
Teplo tu nastesti je, ja to porad mam radeji, nez tu zimu. Dneska jsem mluvila s mamcou a ta mi licila, jak se pomalu ale jiste schyluje k vanici, no ja tu zimu vazne nemusim. To je tady obrovska vyhoda, clovek ma jen bodycka a nic jineho skoro ani nepotrebuje, no par satecek se take sikne, ale to je vse. Ja si nedovedu predstavit, ze bych to na ni musela vsechno vrstvit, Sabi nesnasi oblekani, takze to by bylo kriku.... :frowning2:
@dociska - kouknu na ten zahradni nabytek, mne se nejvice zda prakticke takovy ten umely ratan, co je OK v zime i tady v tom desti. Tady je zahradni nabytek v kurzu, clovek se opravdu muze vyradit. Vygoogluji ten zahradni nabytek z palet.
Manza je zase na sluzebni ceste v Bangkoku, nejsem z toho zrovna nadsena, ale co se da delat. Mela bych pomalu zacit balit, ale nejak se mi nechce prodluzovat tu agonii stehovani, az budu muset.... :wink: No kouknu na nejaky sladak a pujdu spat... :grinning:
18. bře 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska ta práce musí být vážně úžasná :wink: já jsem na designování poleno :unamused: bych potřebovala z fleku nový interiér, když už tu jsem pořád doma zavřená

@dasha jj, počasí je tu vážně parádní :angry: :angry: :angry: to byla rychlovka s tím domečkem :wink: Sabi je šikulka, nás taky hračky moc neberou,a jak píšeš kramařit zásuvky je nejlepší :wink: ta podoba je neskutečná :wink:

@vormoni určitě dostanete pochvalu, když jste tak poctivě cvičili :wink:

@mina chjo, ty si teda užíváš :frowning2: táta je fakt mlaďoch a takovéto problémy :unamused:
19. bře 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek