• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@ivis Ahoj,no zas tak poctivě jsme necvičili ale něco jo.. :wink: To víš na tom baloně je to chvilka a těžko trefit nejlepší dobu,když je najezená,aby se nepoblinkala...I tak se to párkrát stalo..Ale snažila jsem se ji procvičovat i jinak,tak snad to nebude tak hrozné.. :sweat_smile: :confused:
19. bře 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni důležité je, že ses nato nevykašlala a i ta chvilka Nikolce určitě pomohla. U nás je také konečně vidět zlepšení, už uděláme i pár popolezů pěkně po kolínkách :slight_smile: ale je filis vzteklina, jakmile mu to nejde tak se začne vztekat :angry:
19. bře 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky. Tak jsem prožila pondělí no hrůza. Museli jsme ráno volat záchranku pro Vojtíška. :fearful: Ten ťula někde našel papírové kapesníčky a spolkl z nich to lepítko i s kouskem igelitu a začal se dávit. Vůbec jsme to nemohli vyndat a vybouchat to z něj. Pak najednou začal fialovět a už se nemohl nadechnout, tak jsme rychle volali na 155! Naštěstí, než přijeli, tak jsme to z něj doslova vymlátili a na doktorku z rychlé se už spokojeně usmíval. Tak ho prohlédla, udělala zápis a pochválila nás, že jsme to nakonec zvládli. Ale klepala jsem se pak ještě celé odpoledne. :frowning2:
19. bře 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska teda..taky bych se klepala.. Tonda když měl rýmici, tak proved něco podobnýho..přebalovala jsem ho a on hulákal, tak jsem mu dala do pacek na hraní krabičku od Quixu.. a v momentě, kdy jsem se otočila, abych si vzala z bedny plenu, tak on stihl užvejknout tu chlopničku z krabičky a ta se mmu v papuli nalípla dozadu na patro, teda skoro do krku.. pak jsem ho začala krmit a dost jsem se divila, že se dáví.. a jak začal kuckat, tak vykuckal ten papír.. prostě bomba, mladej už do ruky na hraní nic z papíru nedostane. a to jsem ho spustila z očí asi tak na 5 vteřin.. no, stane se.vůbec nevim, jak to udělám, až bude llízt..to asi vezmu hrablo na sníh a vyhážu odsud všechny ty debilní panďuláky z kinder vajec a jiné nesmysly.... :confounded:
19. bře 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska - teda to je strasny, hlavne ze vsechno dobre dopadlo. Cloveku ani nedojde, jak moc nebezpecne nejake veci jsou, od kterych by to vubec necekal. Uklidit kolem nic vsechno proste nejde, vzdycky se najde neco, co oni pekne strci do pusinky a je to... . My jsme neco podobneho zazili v nedeli, byli jsme dole v bazenu a mala tam nekde nasla kus lupenu ze stromu a aniz by to muj manza videl, strcila si to do pusinky. Ja jsem povidala s kamaradkou a najednou manza prinesl Sabi, protoze se davila. Ja jsem si myslela, ze se treba nevedomky napila vody z bazenu. Jenze ona si skoro obracela zaludek, takze jsem se snazila ji bouchat do zadicek, aby se prestala davit. Nastesti to nebylo tak dlouhe, nemodrala, jen se porad davila. No a pak jsem ji v pusince nasla ten lupinek, takovy maly zluty, ale byl pekne tvrdy. No vubec nevim, kde k tomu prisla, musela to nekde najit a strcit okamzite do pusinky. A to s ni manza byl porad a vubec si niceho nevsiml. No hruza, hlavne ze to dobre dopadlo. Hrozne je, ze vsude kolem jsou podobne nastrahy a odstranit uplne vsechno z jejich dosahu je skoro nemozne.
My jsme zase meli nespavou noc, proste se ve 3 vzbudila, a trvalo ji to hodinu, nez opet usnula. Vubec nevim, co bych mohla delat, aby se to nestavalo. Sotva jsem ji polozila do postylky, tak si stoupala a brecela. Vypila celou flasku mlika, byla prebalena, ale spat, to se ji tedy nechtelo. Nevim, jestli to jsou treba zuby, ale je to hrozne, vubec nevim, co s ni mam delat. A odrihnout jsem ji poradne nechala, takze nevim... Ta nespavost je priserna, to mi verte... :frowning2:
20. bře 2013 ve 03:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska brrr, to byl teda otresný zážitek :angry:

@dasha mi bohužel také spíme šíleně, když filínovi nic není, stejně vstáváme 5x za noc, ale tahle noc fakt stála zato, pravděpodobně zuby, bo má i zvýšenou teplotu, byl od 23-2h vzhůru od 3h ho vozil manža v předsíni v kočárku,a od 5 taky nespíme a řve,řve.......
20. bře 2013 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka NO tak to učitě udělej :slight_smile: Hračky z Kinder jsou mega nebezpečné. Já už teď pořád hypnotizuju, jestli na zemi něco neleží. Jsem ponaučená na dlouho dopředu. :confused:
20. bře 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha No je to s těma dětma teď hrůza. Mě se Ondra taky několikrát dávil, ale vždycky se mi podařilo s tím poradit. Ale tentokrát to s Vojtou bylo fakt nekonečné, že jsem to nakonec nevydržela a nechala jsem manžela, aby tu rychlou zavolal.
My taky dneska máme vstávačku už od 5:30 a taky jsme měli divnou noc. Vojta dostal rýmu jak trám, že jsem ho v noci několikrát musela odsát a asi taky ty zuby pořád. Už aby byly venku. :unamused:
20. bře 2013 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Tak přeji pevné nervy. Vůbec nezavidím. Já si stěžuju, ale nikdy jsem nezažila nocovaní a drncání v kočáru. Takže klobouk dolů, když to nakonec nějak zvládáte. :wink:
20. bře 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska Ahoj,no to byl otřesný zážitek :frowning2: ..Si to neumím představit... :confounded: My už jsme také dolovali z pusinky nějaké kousky papíru,ale naštěstí se na to dalo ještě dosáhnout..i když s řevem..To si pak taky ododechnu,představa že začne modrat...hrůůůůza... :cry: Tak ještě ,že to nakonec vyšlo ven,a dr.to už jen zkontrolovali..v dnešní době lepší zavolat,než pak slyšet,že to chtělo dřív.. :confused: Tak ať už vás nic podobného nepotká..Ale je to těžký je kolikrát uhlídat...Já dávám malé na hraní také kolikrát věci,které ale musím hlídat co s nima dělá..ale občas člověk koukne jinam nebo zapomene..a je to hned.. :cry:
Já mám zážitek s Kubíkem kdyžbyl malý..To vám řeknu,aby jste viděli ,co je možné:
Tenkrát si malý nacpal do nosíku kousky molitanu,co byl uvnitř jedné hračky..já to nevěděla..Nic se nedělo,celý den,ale druhý jsem si všimla,že když mu dávám pusinky, tak mi nějak zasmrádá..Bylo mi to divné,říkala jsem si ,že by mu smrdělo z pusinky?Nevím jestli to trvalo další den,mě to ale nedalo tak jsem k němu furt čuchala a prohlížela ho z blízka až jsem přišla na to,že to jde z nosu..Takže jsem vzala baterku a pořádně mu tam posvítila a viděla jsem tam černo,bylo to ale dost hluboko.. :confounded: Normálně bych si toho fakt nevšimla,ani když ležel a já koukala zhora..Tak jsem volala manžu a on ,že to chce pinzetu,moje na to nestačila,ty jsou vyhlé,my potřebovali rovnou..Naštěstí měl jednu v rybářství a tak začala operace,já držela hlavičku a on se snažil zachytit to něco v nosíku..a podařilo se,vyndal malý kousek,ale byl tam ještě kus..I ten nakonec vytáhl..A najednou bylo po smradu.. :sweat_smile: :confused: Bylo velké štěstí ,že neměl tenkrát rýmu a že mohl fungovat jen s jednou dírkou den,dva? :unamused: Ta představa ,že se mohl snadno udusit mě děsila také ještě hoooodně dlouho.. :confounded: :rolling_eyes:
20. bře 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,také máme doma spoustu těch drobných hraček z vajíček a k tomu stavebnici lego,zrovna ted to malýho bere a je to furt někde vysypané..takže s ním bojuju aby to nebylo v dosahu Nikolky.. :unamused: Ale když uhlídám toto,může najít něco jiného..Je to věčný boj..tak ať ho vyhrajeme,než budou mít rozum a nebudou vše ochutnávat.. :sunglasses:
20. bře 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Ahoj,no já tohle fakt neznám a musíš být fakt děsně unavená,když po nocích kojíš a nebo houpeš kočár.. :unamused: Co tomu malýmu chybí? :astonished:
Mě malá včera usnula po 22hod a normálně už pak chrní do 7-8hod,ale najednou se tam převrátila a vidím, že kouká se mnou na tv..! :astonished: Tak jsem ji chytla za ručičku,má postýlku půl metru od mé,a myslela, že jí to bude stačit a znovu zabere,ale ne..Tak jsem holt vypnula tv a čekala co bude,no a nic,usnula a já taky:slight_smile:Až do 8hod :sunglasses: Zlaté dítě,co? :grinning:
20. bře 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha No a vy taky pěkný zážitek.. :astonished: :unamused: Ještě, že jste jí to vyndali svépomocí,to je fakt o nervy,že si vše cpou do pusinky.. :confounded:A jak říkáš stačí jim na to vteřina.. :rolling_eyes:
Tak to je smůla,že se ti Sabi také tolikrát budí..Nebude to u vás z horka?I když jsi říkala,že v ložnici máte klimatizaci.. :confused:Asi spíš ty zoubky,to je ale otrava,vid.. :unamused:
Ani náhrdelník koukám nepomáhá.. :confused:
20. bře 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni - tak to spani opravdu zavidim. Vubec nevim, co bych delala, kdybych nemela tu slecnu pomocnici. Musi to byt priserny,Ivis, mne to staci v noci, ale kolem 6-7 predam dite a pak dospavam az do 8-8.30, vubec nevim, co bych delala, kdybych ji nemela.
Jo my to mame take divoke, Anda porad nechava nejake kramy kolem, treba nuzky a vsemozne male hracky, uz jsem se ji to nekolikrat opakovala, ale kdyz ona to proste nechape. No v 6 letech to po ni jeste tolik chtit nemuzu, ale stejne se bojim, ze jednou si do pusinky nacpe neco spatneho. Je to s temi detmi trapeni, asi jsou to zuby, ale kdybych vedela, co to je, tak bych ji mohla pomoci. Mozna ma zizu, nebo hlad, nebo je to uz zvyk, ze mamca proste vzdycky pochova, nakoji a postara se. Ja uz se tesim, ze jednou budu spat celou noc. Mohla bych ji uz odstrcit do vlastniho pokoje, ted az se prestehujeme to udelam, take tam nebudu litat pokazde, kdyz jen zavrni, nebot se obavam, ze jsem si ji uz pekne rozmazlila... :frowning2: I kdyz z toho co popisuje Ivis je Sabi jeste zlata.... :frowning2:
20. bře 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni - take jsem si myslela, ze je to vedro, ted ji davam na noc jen dlouhe body a rucicky teple moc nemam, ale zima ji podle me neni... No je to alchymie, asi jsou to fakt ty zuby. Nahrdelnik je OK, ale take to neni zazracne... kez by... :wink:
20. bře 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni Tak to je fakt mazec. Tý brďo. No fakt štěstí, že to začalo smrdět. Taky z toho mohl dostat nějakou infekci nebo mu to mohlo tam nějak naboptnat...
20. bře 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nestíhám vás dočítat, vždy jen v letu.. Bobeš je strašnej aktivista, na 8 mes prohlídce měl 7390g a 70 cm,
posílám vám dvě videjka ze dneška...
@dociska Tý jo, ještě že to dobře dopadlo.. fuj....snad už si průšvihy na nějakou dobu vybral...

Mějte se krásně, jak bude čas, tak dočtu co vaše dětičky :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=7nEtjnQoTG4&NR=1&feature=endscreen
http://www.youtube.com/watch?v=yiZulCDORZs&feature=youtu.be
20. bře 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino fíha, to je rychlost, my začali lízt teprve včera,tohle je video z dneška:

http://www.youtube.com/watch?v=fQjJ_6r4GQ0&feature=youtu.be

@dasha přesně taky mám strach, že Luci nechá na stole nůžky anebo cokoliv a pak se stane nějaké neštěstí :unamused:

holky, závidím, závidím vám to spaní, nevím prostě kde je chyba, ale ohromně se těším, že v roce přestanu kojit, Filípka nastěhuju k Zdenkovi a já se nastěhuju k Lucce do pokoje a budeme spáááát :wink:

ale jinak nevím jestli to je možný, ale nám roste asi trojka dole? takže máme dvojky nahoře(jedničky stále chybí) a dole jednčky a jedna dvojka vpravo a teď nám leze trojka vlevo???? no mazec :sunglasses:
20. bře 2013 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Supeeer :slight_smile: počkej za týden dva...to za ním budeš lítat jak hadr na holi :slight_smile: Bobeš už leze přes měsíc, už zkouší první kroky, pokud má oporu, tak obejde stůl, sedačku, ale v ptostoru se mě drží za kalhoty :slight_smile:
20. bře 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska tak to je tedy zážitek... ale co tu tak čtu, tak papírky frčej všude... já jsem o víkendu půjčila Tomíkovi krabičku s vigantolem, aby se nevztekla a než jsem si ho naštelovala na kojení, tak urval tu chlopeň u víčka a taky jsem ji lovila papuly.. a dnes ráno jsem ho nechala v postýlce dýl, ten bandita se probudil a začal v pelechu cestovat a urval a napůl zbaštil takovou malou papírovou kytičku, co měla nalepenou na čele jako dekoraci.. doufám, že v tom nebylo nic jedovatýho.. pěnová lepenka zůstala naštětí přilepená.... a ještě z toho všeho měl strašnou srandu :angry: :sunglasses:
U nás jsou velkým lákadlem kabely a prodlužovačky všeho druhu a i když mu prodlužovačku seberu a uklidím z dostahu, tak než snad uběhnou 2 min, tak má tu vidlici zase v papule :cry: :confounded: :angry: Už jsem do zásuvek nastrkala záslepky, ale asi to vypadá na nenapravitelnou vášeň :frowning2:
@kamino Bobeš je světovej s tou flaškou, nemáš velkou spotřebu sosátek?

@ivis Filínovi kouká čertovina z očí. To je mazec s tím spaním, klobouk dolů, jak to zvládáš a manža je super, že se taky zapojuje, obvykle to nachaj na ženský. To je rychlík, na to, že poprvé lezl včera... tak to se mám na co těšit.. v bytě máme spoustu lákadel na tahání a žužlání... nevím, jak to tu zabezpečíme a abych pravdu řekla, myslím, že to na 100% nidky nejde...
20. bře 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď volala mamka, že tátovi budou nohu řezat 15-20 cm nad kotníkem... jsem zralá na prášky
20. bře 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tak to je mi s tátou líto...děda takhle při cukrovce přišel o celou nohu, ale nechci strašit... ach jo....
Sosátko mám stále první, on do 7 měsíců flašku nechtěl vůbec, ale jak jsme začali s příkrmy, tak jsem ho formou hry seznamovala a teď už z ní i pije..sice to není žádnej zázrak, max 150 ml denně,ale alespoň něco..chci aby se do léta neučil pořádně pít, protože kojit snad nebudu navždy :slight_smile:

Kabely taky jeou slušné lákadlo, ale já to dělám tak, že mu vlastně dovoluju skoro vše a co je legální, tak ho to nebyví. Naopak mu zakazuju některé hračky, jako že je schovávám, dělám je strašně tajnými a on si s nimi pak vydrží hrát o to déle. Každopádně vítězí různě pomačkané PET lahve s fazolemi, hrachem, rýží, vodou... s tím si vydrží hrát dlouho :slight_smile:
20. bře 2013 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino už není s čím strašit.. po dalším vyšetření je verdikt, že budou řezat nad koleno... jsem zralá na panáka, nejsem schopná doma cokoli udělat i když by to fakt bylo třeba... vždyť není tak starej.. necelých 63...
20. bře 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Gangréna je svině... ach jo... fakt je mi to moc líto.. dědovi jí řezali v 65 :frowning2: Nevím jak kojiš, ale klidně si panáka dej, je to strašně smutný... jde o to, jak se s tím pak táta vyrovná...děda začal být opravdu zlej a trvalo mu dlouho, než se s tím srovnal a pak nastoupila mrtvice a to už byla konečná....drž se holka, snažte se mu co nejvíc pomáhat i když vás bude pravděpodobně odhánet, musí to pro něj být také těžké...
20. bře 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak my u neurologa dobrý,co se týká sval.napětí,tak se mu to nezdálo tak hrozné,vysvětlil mi,že by to mohlo mít vliv na lýtk.svaly a při chůzi by mohla mít tendenci šlapat vnitř.stranou chodidla..tak jsme se domluvili na tom ,že nám nechá ukázat nějaké cvičení,aby jsme tomu předešli,na nějaké rehabitilace dlouhodobé,že je to zbytečné.. :slight_smile: Jinak mu přišla v pořádku,takže uvidíme ,co řeknou zase na pediatrii,kam se budu muset zase objednat.. :sweat_smile: :confused: Ale už jsem klidnější... :slight_smile:
20. bře 2013 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamino Teda krásně ten tvůj prďola lozí,to je nádhera..nechce se mi věřit,že je Nikol stejně stará..My se sotva plazíme..Ted se raduju když nazvedá prdelku a trošku je na kolínkách a péruje..To je u nás nejvíc... :grinning: A jak běhá s tou flaškou,jako pejsem s kostičkou :grinning: :grinning: :grinning: moooooc pěkné...A máte krásnou koupelnu co jsem zahlídla :sunglasses:
20. bře 2013 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Ten tvůj "lenoch" leze také ukázkově,to snad není možný takové rozdíly..? :astonished: A jak hezky sedí,je takový pevný..no je dobře živený mamko:slight_smile:))A těch zubů co máte?To je mazec!!!! :sunglasses: Kubík měl také tohle dobou už 7zoubků,ale my furt jen dva :sweat_smile: :confused:
20. bře 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,je mi to moc líto s tím tátou,to jsou vyhlídky.. :cry: :cry: :cry:
Panáka si klidně dej..se to nezblázní...Já si dám občas trochu vínka a nebo pivka..Je to hrozný... :frowning2:

Jinak u nás je kabel také velké lákadlo,hlavně od notebooku,který je vždy někde blízko,tak po něm jde,jinak ostatní naštěstí nemáme tak vidět... :sweat_smile: :confused:
20. bře 2013 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni diky za pochvaly :wink: Bobes byl hodne aktivni od malicka,ve 3 mesicich se uz otacel ze zad na brisko,v 6 mesicich uz se slusne plazil a od konce ledna uz leze..ma to asi odkoukane od psa,jsou velci kamaradi a kdyz Komin nosi hracky v tlame,tak to prcek dela po nem...le zase neumi nic rikat,jedine kdyz je nastvany,tak rika mama,ale to jen ve vzteku,tak nevim,jak si to mam vylozit..ale nejake Paci a Pa mu fakt nejde...bud z toho ma legraci,nebo to ignotuje...:wink:Koupelnu jsme delali sami,pritel nekde videl modry mramorit a zamiloval se do nej :wink::wink: takze mame modrou vanu a sprchac,doplnky,vcetne stropu,jinak je bila ...

Nikolka se taky rozleze,do 10 mesice se to moc neresi,pak uz by mohla,ale jestli se zacala plazit,tak do mesice mas lezune taky :wink:
20. bře 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Tak s káblíkama taky dobré zážitky. Že by budoucí elektrikář? :grinning:
20. bře 2013 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek