• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@kammka Ahoj,uvidíš, že cvičení vám pomůžou,divím se ,že už nechodíte dávno..Ale zase na mluvení jste šikulky,u nás ani máma,ani táta ani bába..u nás se jen huláká a max.dělá jéééééé... :sweat_smile: :confused: My jsme včera masírovaly a zkoušely na ty kolínka,ale pak to reflexní to byl řev,jak na rehabku tak doma a téměř bez reakce.. :unamused: Tak uvidím co dnes,nechci ji trápit dlouho když řve a nic se neděje,tak toho nechám,ale třeba se to nějak zlepší..My taky nelezeme,jen couváme dozadu po břiše,a pérujeme na kolínkách ,posun někam žádný..O nějakou oporu(třeba mě)se snaží trochu vyhrabat..nejradši by stála,jak jí občas dovolím,ale to je špatně,vlastně bych ji neměla ani posazovat,říkala paní na cvičení,až se sama posadí tak to bude ono..Jenže když zrovna to zakázané se jim nejvíc líbí.. :sweat_smile: Tak hlavu vzhůru,s cvičením to určitě všechno doženete :sunglasses:
4. dub 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,tak stěhování už se blíží.. :slight_smile: Malou dej určitě do té školky,bude to lepší,o jednu starost míň :wink: To je jasný,že děti budou nejlíp mluvit jazykem, co používají furt,češtinu hlavně kvůli tvým rodičům,aby jim rozuměli,když už dorazíte..Ale děti jsou šikovné a na těch táborech také hodně pochytí.. :slight_smile:Takže to máš podchycené:o) Já ani netuším,kolik toho je u nás pro děti k dispozici,až díky tobě..A je to fajn,,akorát ještě ověřit spolehlivost..Bys nám mohla říct pak kde to bylo dobrý a co jsi kde ještě objevila.. :sunglasses:
4. dub 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni my už tam jednou byli.. ale sestra nás rovnou objednala k doktorce na vyšetření, protože mudra nám dala místo FT žádanky žádanku K, která je k doktorovi.. holt, čím menší nemocnice, tím větší byrokrati. poradila dávat víc na břicho, pomáhat na bok a že se bude stáčet na břicho už sám, ale prd, jeho ani nenapdane, že by se měl na to břicho stočit.. když po něčem sahá, tak se natahuje jak žížala, ani ho nehne se překlopit na břicho a zkusit se tam doškrábat. jak je to daleko, tak hjo to prostě vůbec nezajímá...
4. dub 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahaa,já měla dojem ,že jsi říkala,že už jste jednou byli..No i tak je to doba ,co jdete znovu co..? :confused: Jsou to lenoši líný :slight_smile: ..ale my je rozhýbeme..jen kdyby u toho víc spolupracovali..a hlavně nebuleli.. :wink: To pak dlouho nevydržím trápit.. :sweat_smile: :confused:
4. dub 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni děti byly marod, tak jsem to zrušila.. což mi připomíná, že jsem tehdy rušila i logopedii... :unamused:
4. dub 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já se na 3 dny loučím...odjíždíme ke tchánům.. :sweat_smile: Sice mají internet,ale nevím jestli mi to děda půjčí.. :sweat_smile: :grinning: Ale aspon nakouknu,to jo..abych vás dočetla.. :sunglasses: Jaro nás čeká asi až příští týden- to je škoda,ted ještě budem asi mrznout.. :unamused:
Jinak s malou cvičím a zdá se mi ,že dělá pokroky,tak jsem ráda... :grinning:
Přeju všem hezký víkend s vidinou jara za humny.. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
5. dub 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotázek :slight_smile: Jak vám spí děti přes den? Myslím jako - je tu někdo, komu spí dítko třeba už jen po O? Nějak si nemůžu vzpomenout, kdy začala Nelinka spinkat jen jednou denně. Milánek mi ten odpolední spánek poslední dobou totiž nějak zkracuje :grinning: Spal vždycky cca 45 minut dopoledne a 2 až 3 hodiny odpoledne. Teď už spí čtvrtý den odpoledne jenom půl hodiny :sweat_smile:
Omlouvám se, jestli jste to tu třeba nedávno řešily, nechce se mi dočítat :slight_smile:
Další dotaz - už dáváte žvýkat rohlík, sušenku apod? Já když vidím, co si ukousne, když mu dám sušenku, tak mám teda strach :sweat_smile:
Předem děkuju za odpovědi :slight_smile:
Jinak nelezeme po čtyřech, ale plazíme se, sedíme a poslední týden se zkouší stavět, nejvíc o mě, když jsem s ním na zemi :grinning:
6. dub 2013 ve 12:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@neeve Ahoj. U nás je to se spaním tak všelijak. Někdy si schrupne do hodinky dopoledne a pak až tak kolem 15:00, když jdu pěšky pro Ondru do školky, ale taky se stane, že spí přes poledne 3 hodiny a pak už nespí. Zatím ten režim moc nemá. Už taky díky mé práci a častému hlídání babičky nebo kamarádky.
A ohledně rohlíků a kousání? No Vojta mán zuby 14 dní, tak možná proto nic moc ještě nechce, ale vždycky, když si něco vezme, s odporem to pustí z ručičky a v puse je zatím schopný rozmělnit jen drobky piškotů. Jinak, jestli se tvůj brouček chce s rohlíkem poprat a papat ho, tak s dohledem bych se toho nebála. Jednou to určitě uvítáš :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neeve Ahoj,my máme teprve dva zoubky dole..takže sama rozmělní akorát kukuřičné křupky,rohlík zkoušela žužlat tuhle,hrozně ji to bavilo i chleba,jenže si to hromadila na patře,což jsem průběžně kontrolovala a pak radši vyndala..Takže jen menší kousky,to není problém...ale musí se při tom sledovat..Sušenky dávám spíš do jídla nadrobené..ještě tak sunarky ty jsou měkkčí než třeba od nestle..
Jinak malý je moc šikovný a ten kukuč..je ti podobný stejně jako malá :sunglasses:
Jo a spaní,mě Nikol usne kolem oběda,třeba na hodku a něco a pak odpol nebo k večeru,bud na procházce nebo i doma,do 18hod tak nejvíc pak ji budím a připravujeme na koupání a večerní rituály.. :wink: Takže bych řekla za den třeba ty 3hodky celkem.. :wink:
7. dub 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dekuji, no my uz mame zoubku 5, ale o tom to ani moc neni, ty dasnicky maji tvrde a rozmelnuje se stejne stolickami, je to tak? No asi neni kam spechat, na zabaveni ditete to asi stejne nebude, clovek musi davat pozor:slight_smile:
7. dub 2013 ve 22:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co je s váma maminky?:confused:
My se včera vrátili z návštěvy u tchánů..Bylo to docela ok,až na to počasí..Venku zima a mrholilo,takže jsme nevylezli ani na zahradu..kočár jsem neměla takže ani jiná procházka nehrozila..Včera jsme odjížděli a bylo jaro,to už bylo veselejší..V neděli mi tam při kojení praskla bradavka,takže jsem si užila,neměla jsem s sebou bepanthen,mažeme ted tím sudocremem..Ale dnes už je to lepší, když už doma mažeme..to jsem dlouho neměla.. :sweat_smile: :confused:
Ráno nás probralo opět sněžení,to už jsem fakt nechápala..odpol zase sluníčko,takže aprílové počasí jedna báseň.. :grinning: Ale jaro už se blíží,skoro je ho slyšet.. :sunglasses:
9. dub 2013 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak první vlna porozchodové krize je tady. Není to naštěstí tak hrozné, ale žaludek mám sevřený, o střevních potížích z nervů ani nemluvím. Jinak domácnost vźvládám, dětičky jsou v pohodě a já to snad překonám.

Dál...Vojta už má 4 zuby, rostou mu teď najednou. Zajímavé je, že mu prvně vyrostly nahoře dvojky a jedničky se teprve derou :grinning: :grinning:
Dnešní slunečné počasí nám úžasně prospělo, Ondra jezdil na ulici na kole, Vojtíška jsem za ručičky vodila po ulici a strašně se mu to líbilo. Pak jsme poseděli na terásce s kamarádkou a děti si hrály na zahradě s balonem. Byl to fajn den. :slight_smile:
9. dub 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Zdravím vespolek, náhodou jsem sem zabrousila (mám 9.5měs kluka) a koukám, že máš pocit, že je tvoje dítě jediné, které neleze atd... Tak není :grinning: Ještě náš Štěpán :grinning: V 6ti měs se otočil na břicho, v 7 měs začal válet sudy a pivotovat a od té doby niiiiiic :confused: Jen slyším jak stejně taré děti lezou, chodí atd a u nás nic, minulý týden jsem ztratila nervy (na netu jsem mu diagnostikovala hypertonii :grinning: propínání, šermování rukama, třes, nespavost,....) tak jsem utíkala k doktorce, ta nám od stolu napsala žádanku na rhb a neurologii. Na neurologii jsme byli včera a diagnoza zní Statný usměvavý kojenec :grinning: říkal, že by s ním ani necvičil, že je úplně v pořádku, tak na tu rhb zajdu, ale jen pro nějaké motivační cviky, vojtovku určitě odmítnu... Tak jsem se pěkně uklidnila, tak snad uklidním i trochu tebe :wink: Jak jste dopadli na neurolce?
9. dub 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eicul82 nakonec to nebyla neuroložka, pouze mudr v oboru FT, prohlásila, že je pán jen línej, ale že je už teda třeba aby to dohnal, takže cvičení rozhodně ano.. on se ještě ani neotáčí... dneska prvně cvičení, řval jak tur.. cvičit bychom měli 3x denně, já se k tomu dnes ještě nedostala, malej samo už dávno spí.. v sobotu byla zabíjačka, pořád likviduju to maso a výrobky do mrazáku... doma děsnej binec, jak jsem přes víkend díky zabíjačce na nic nesáhla... no tak snad během zítřka už se dostanu k tomu, abych tu stvořila nějaké cvičební místo, nakonec asi na jídelním stole, má cvičit pokudmožno nahatej, nebo jen v plínce. :unamused:
9. dub 2013 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem tu po dlooouhé době.. tátovi se to po amputaci nohy v půli stehna konečně začalo hojit a včera ho přeložili na následnou péči... bohužel je na tom dost špatně psychicky... chce domů, což chápu, ale nedovedu si představit, jak se o něj bude mamka starat, to nezvládne a on bude jen protivnej a rozkazovačnej, více než normálně :frowning2: Já tam pořád jezdím ob den, už je to přes měsíc a začínám taky padat na hubu, pro mě je to výlet jen na otočku na 5 hod...
Doma mám jako po výbuchu, nic nestíhám ani nějak uvařit... Když už jsem doma, tak udělám to nejnutnější - připravím plínky, alespoň vyperu, pověsím prádlo a alespoň se snažím setřít podlahy, bo se Tomík plazí.. ale většinou je to tak, že sedím a čumím doblba a říkám si, co jsem to vlastně chtěla.

@neeve Tomík mám jen 2 zoubky dole a největší odměna je kůrka chleba :slight_smile: normálně uloupnu kůrku z půlky chleba a dám mu ji do ruky a celou zpracuje a to co upadne, tak vyluxuje pes.
@kammka cvičko tě asi nemine, ale každej prcek je fakt unikát :slight_smile: Mě jedna maminka v poradně říkala, že její klučina nic a nic a nic a pak během měsíce se postavil a to ještě v postýlce, kterou měli až nahoře - ještě, že u toho byl její manža.. Zase Ti krásně žvatlá, to u nás tak baba, vava, bavava...
11. dub 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina přeju hodně sil s tatínkem, nedivím se,že chce domů,ale je mi jasné,že pro vás to bude blázinec :unamused:

@neeve my máme zoubků 6,ale zatím jíme vše mixlé,max ty křupky,ale rohlík anebo chleba ani náhodou,by se udávil :sunglasses: jinak dopo spí 40minut, odpo když se zadaří 1.5h

@kammka já měla taky lenocha a během 3týdnů se naučil plazit, sám si sednout, lézt, stoupat a to ještě na 8.měsíční kontrole jen ležel a řval
11. dub 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@Ivis: Filipek nadhernej, no vidis, jak se krasne vsechno naucil. Tak to se ted uz nezastavis.
@Mina - tak to s tim tatkou je sila, urcite to na nalade neprida. Hlavne ze se mu to alespon zacalo hojit, ale urcite je to strasne. Zvlaste, kdyz to mas tak daleko.

My se stehujeme, uz jsem zabalila docela dost, ale jde to pomalu. Jeste ze mam ty spravne krabice (velke), bublinkovou folii apod. To jde pak uplne jinak. Mame toho dost, asi 45 m3, ja se v tom tedy moc nevyznam, ale preklad je kramu je az nad hlavu. Ty hracky zaberou strasne moc mista, zacina mi to prerustat pres hlavu. Take vsechny kytky a veci na terase jsou obrovske, pry budou muset se otocit asi 3 krat s 3 tunovym autem. Ale pry dodaji az 8 lidi na stehovani a 6 na baleni, tak snad to pujde. Balit se bude v pondeli a v utery se bude stehovat. No jsem zvedava, nejak to prezijeme... :wink:

Zoubku mame cerstve 4, nahore se nam klube dvojka. Smejdilka zacina pomalu capkat kolem nabytku, nic pred ni neni jiste. Uz zacala lozit po schodech, tuhle jsem ji nechala chvilicku samotnou, jen jsem si odbehla do kuchyne a uz byla na tretim schode... Jo je to hruza... :frowning2:
11. dub 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,no máš to teda holka těžký.. :unamused: Aspoň že už se taťkovi ta noha konečně hojí,a třeba doma bude i v lepší náladě,ale ze začátku to bude asi nářez.. :unamused: Dostanete nějakou tu pečovatelku?To určitě vyřiďte, aby měl, co potřebuje a nekomandoval mamku nebo tebe....vy budete jen takové rozptýlení,co ho určitě potěší... :slight_smile: Musíš si už také trochu odpočinout a věnovat se vlastní rodině..Jsi dobrá,že to už měsíc takhle táhneš.. :wink: KOnečně tu máme jaro,snad s ním přijde více radosti:o)
Nám už se skutečně prodral další zoubek nahoře,tak budem mít tři,pokud se nepřidá i druhý nahoře..Zatím ho nevidět,necítit.. :grinning: Nikol má také ráda chleba,my ho moc nekupujeme,spíš rohlíky..ale tuhle v hospodě když jsme byli o velikonocích,jsem jí dala kousek,a to byla panečku zábava..Bylo tam i těsto a to se jí hromadilo na patře,tak jsem jí to pak vyndala a žužlala dál,myslím také že čistě kúrčička je docela bezpečná,přece jen je tenká.. :wink:
Docela vidím pokrok,co s ní cvičím aby se dostávala lépe na kolínka a pak to reflex.cvičení,už sama občas předsunuje a tuhle si i sama sedla.. :grinning: Já to neviděla,ale vím že ležela a najednou sedí..Pomáhá jí i různá opora,třeba krabice s hračkama,co má opodál.. :slight_smile:
12. dub 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,tak který den to odvezete,už víte?Nebo odvážíte postupně?Toho teda bude,co?.. :confused:
Teda ta tvoje maličká už takhle ťape kolem nábytku a leze po schodech,to je o strach.. :sweat_smile: :confused: Skoro jsem ráda,že jsme krapet pozadu..ale také nás to čeká.. :astonished: :slight_smile: Schody teda ne,nemáme.. :slight_smile:
Já ted prodala to hrací centrum a sháním chodítko s kolečky,aby se mohla prohánět..tohle ji bavilo,ale je třeba pokročit... :slight_smile: Jen jsem doufala,že ho už budu mít,ale mám ted vybrané zrovna dvě,kde jsem druhý zájemce a čekám jak se rozhodne ten první...děs.. :unamused: Příští týden už tu ale nějaké bude! :sunglasses:
Také lehátko jsem už sbalila a dala k prodeji,nebot jsme konečně přitáhli ze sklepa jídelní židličku a stoluje už konečně jako velká a já se nemusím krčit.. :grinning:
Čtyři zoubky,gratulace:o)To se to bude kousat.. :sunglasses:
12. dub 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Teda,to je šikula ten tvůj Filípek :slight_smile: Takový pokrok za 3 týdny..!!! :grinning: Je to silák,mě se malá také zvedá na nožičky,ale ještě se dlouho neudrží a k nábytku se ještě nedostala,nebot od něj couvá... :grinning: Pak zaparkuje o nějakou nohu stolu a nemůže pokračovat dál,tak hejká..No snad to půjde brzy aspoň po těch kolínkách...Chvílema se jí to fakt povede,třeba na gauči nebo na dece...Bojím se, že na podlaze jí to bude klouzat..Ale musí si poradit..
My půjdeme na kontrolu s cvičením 22.4.tak snad paní potěšíme..Já vidím jkak se zlepšuje, ale jak jí to ukázat,když se pak u ní nechce předvést? :sweat_smile: :confused:
12. dub 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni bude to mazec, ale jestli táta není uplnej blbec, tak alespon počká, až jizva sroste, má to jen spojený na několika místech a kontrolují, jestli se to hojí... to by bylo o strach..
Jedno chodítko jsem dala tchyni, aby ho odvezla známé do dětského domova... škoda, nenapadlo mě ho tady nabídnou, potřebovalo by vyprat a vyčistit..
12. dub 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ To je v pohodě,já si vyberu,je jich hodně na prodej,ne každé za 500kč,ale nevadí..pamatuju si že Kubíkovi jsme pořizovali také použité asi za 800kč před 5lety...Tak co chci že..Však ono se zas prodá:slight_smile:
Tak to jo,jen at taťka vydrží v nemocnici,to by nebylo dobrý,dokud to pořádně nesroste.. :unamused:
12. dub 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
u nás jaro: dorazili čápi.. a Fany má anginu, bomba..
ještě je vzhůru má Ospen 3x denně po osmi hodinách. Tonda na Vojtovce, zatím dva cviky.. já se k nim ale od úterka nedostala, ale od zítřka už konečně, dnes dávám do mrazáku poslední balíčky s prasetem...a po víkendu, kdy jsem na domácnost ani nesáhla se konečně dostávám i k úklidu, tady namouduši ani nebylo kde s ním cvičit, bugr děsnej.. ale když se napřed musí to zvíře dostrkat do mrazáku...to musí stranou úplně všechno, přece to nenechám zkazit :frowning2:
hárá nám čuba, chodí sem za ní Armando, ona ho miluje i jindy, přeskakuje za ním vrata, takže super, je chudera celej den v kotci, až večer je s páníčkem kolem dobytka, nebo ji beru já s kočárem na pole..
Fany od ní včera chytla blechu, pak mi tu usnula oblečená, já ji jen odnesla do pelechu a jak jsem z ní nesundala triko, tak byla ráno celá takovým způsobem poštípaná, že jsem se divila, že dr. nic nekomentovala :frowning2: ale fenistil to zachránil..štípance jsou pryč, zázrak..jestli je bude mít ráno zas, tak je ta svině v posteli. no nic, stejně jsem chtěla převlíkat postele a vždycky to důkladně luxuju, tak snad ji tu svini ulovim... tak mi držte palce, hlavně aby nebyl ráno požranej i mrňous..
12. dub 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,tak to teda držím palce s blechou,potvora jedna...!!!! :unamused:
U nás je už také jaro,hned je to veselejší,už jsem vyndala tlustý fusak z kočáru a dala jen takový s lehkým flísem..TAkže se tam malá ještě jakžtakž vejde,ale nic moc... :sweat_smile: Sporťák dovezeme v pondělí z chaty,tak snad se nám v něm bude líbit.. :slight_smile:
Dnes bych ráda donutila manžela, aby mi udělal melír,neb jsem jak stará bába s těmi vlasy.. :rolling_eyes: A zítra si zajedu koupit něco novýho na sebe,asi kalhoty,páč do džín se stále nevlezu..Abych měla co nosit na jaře než skočíme do léta.. :sunglasses:
Tak držím palce se cvičení,je to boj,ale výsledky jsou vidět dost brzy,co pozoruju na Nikol.. Už ani tolik neřve :wink:
13. dub 2013 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak blecha se už neprojevila...až je mi divný, že ani po štípancích nejsou stopy.
ty máš muže kadeřníka??? to se máš.. já se snad dostanu ke kadeřnici příští víkend, dcera našeho kamaráda stříhá, asi zajedu k ní dom, kdyby jela ona sem, tak je to na prd, to budu furt odbíhat a něco řešit...
14. dub 2013 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ale kdeže,není.. ale umí vytahat pár pramínků a napatlat to barvou... :wink: Člověk ušetří spoustu peněz..Stříhat ale nezvládne..to musím ke kadeřnici i tak,jdu příští pátek :slight_smile:
Tak to je super,že už nejsou pokousaní.. :slight_smile:
My dnes divná noc,budila se,k ránu i fňukala,tak jsem ji nejdřív jen držela za ruku,ale pak jsem ji vzala k sobě,ale furt se vrtěla,tak jsem počkala až bude trochu vidět a krmili jsme a pospávaly u toho..Myslela jsem jak dlouho,ale vstali jsme před 9h,to u nás nebývá...Ale nevadí,musím do krámu,nemám maso na oběd.. :sweat_smile: :confused:
14. dub 2013 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak já na melír prdim... mám celkem dobrou vlastní barvu vlasů, tmavě hnědé.. možná to zkusím oživit nějakým přelivem, aby se to víc lesklo, až budu ošmiknutá, fakt se na to těším, asi půjdu do kratšího sestřihu.
my se dnes s Tondou váleli dooost dlouho.pak jsem si dala kafčo a od tý doby vařím.. už to bude, dnes máme hráškovou krémovou polévku a šunkofleky z našeho uzenýho (ale udil náš řezník), vyválela jsem z našich vajec fleky a je to zalitý taky našima vajíčkama...takže se těším.
tatínek odjel brigádničit ke kamarádovi, včera byl on u nás..ve dvou chlapech je všechno hotový třikrát rychlejc...
14. dub 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Tonín se před chvílí poprvý otočil na bříško, takže to ten prevít fakt umí, úplně správněě na to šel, akorát neměl v těle ten švih,chvíli mu to trvalo, takže cvíčo ano, ale nebudu to hrotit, hlavně jsem konečně klidnáááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
teď tu likviduje reklamní leták, který ho tak namotivoval, že překonal tu svou pohodlnost :slight_smile:
14. dub 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka no vidíš,ono to půjde,pár lákadel a troška cvičení :wink: ať je angína brzy za vámi, jinak jak čtu tak ty se tedy nezastavíš

@vormoni paráda, že ti manža udělá melírky :wink:

holky já mám umytý okna, huráááá a venku tak krásně i když dneska u nás dost fičák, ale hlavně že je slunííííčko :wink:
14. dub 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis hele neboj se o mně, však jak jsem psala, dneska lehárko určitě dost přes devátou :slight_smile: Tonda po ranní půlflašce znova zabral :slight_smile:
14. dub 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek