• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
Holky mám problém,už delší dobu..Mám prasklinku na bradavce a nehojí se mi.. :unamused: Po každém přisátí malé to bolí jak prase.. :angry: Nechtělo se mi utrácet za bepanthen,v lékárně mi doporučila levnější variantu calcium,což prý bylo před ním.ale nějak mi to nepomáhá..Ze začátku se mi zdálo že aspon přes noc to pomohlo a ráno bylo bez bolesti,k večeru už to zas bolelo a těšila jsem se až jí dám odpočinout,dnes ráno po 7h klidu opět bolest.
..A už ted se bojím až se opět přicucne..auauauauauuuu.. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
14. kvě 2013 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni au, au :frowning2: no, asi bych ten bepanthen raději koupila, ten fakt hodně pomáhal. A kojíš pořád přes kloboučky? jestli ne, tak co zkusit ten klobouček, aby se to prso víc šetřilo?
14. kvě 2013 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,ano já stále přes kloboučky..Mám to už dobře měsíc..zdálo se že to calcium pomáhá,ale ted už se mi zdá že nééé.. :frowning2: Asi cinknu zítra doktorce jestli mi neporadí a jinak poběžím pro bepanthen,to je děs.. :frowning2: :confounded:
14. kvě 2013 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni bohužel mě takhle z hlavy nic nenapadá, já na to trpěla fakt hned ze začátku kojení, pak se to zahojilo díky bepanthenu a od té doby jsem měla klid.....a teď už přes měsíc nekojím.
14. kvě 2013 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni Já jsem měla taky popraskané bradavky, hlavně ze začátku a v porodnici jsem dostala vzoreček 100% lanolin (bez zápachu,bez chuti) a krááásně to pomohlo. Ani jsem před kojením nemusela bradavky utírat. Byl to takový fialkový sáček, takže předpokládám, že lahvička nebo tubička bude taky do fialkova. Kdyby se mi to tenkrát i po pár aplikacích nespravilo, tak jsem byla nachystaná, že si ho koupím. Tak to zkus. Třeba to zabere, :slight_smile:
14. kvě 2013 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky holky,tak ze začátku jsem měla prsa taky bolavá,ted už byla pohoda,tohle se mi stalo tak před měsícem a ne a ne se zahojit..Taky to nestírám před kojením,nevadí to prý stejně jako bepanthen..Ale že se to nezacelí,to mě štve..Vždycky se to znovu otevře jak se přicucne ta moje přísavka :sweat_smile: :confused: Zítra běžím do lékárny a budu chtít okamžitý účinek!!! :sunglasses:
14. kvě 2013 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni no já jsem pak k vůli tomu musela přestat kojit. Trpěla jsem u toho, tak jsem kojení zabalila. I mě pak stejně začalo vynechávat mlíko, tak to nějak postupně ustalo.
14. kvě 2013 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni kalciovka je stejna jako bepanthen, ale kup si v lekarne cisty lanolin - žlutý - bez vody - za pár kaček do kelímku, hojí se to pak rychle. Velkou regádu jsem řeišila po porodu a čistý lanolin zabral rychle a miminku to nevadí :slight_smile: Jinak to dělá Medela, jmenuje se to Purelan a je to taky jen čistý lanolin :slight_smile: Bepanthen jsou vyhozené peníze, akorát jim přispíváš na reklamu...
14. kvě 2013 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_
@vormoni o tom bepantenu jsem slyšela to stejné. Ani doktorky už ho moc nemusí. Prý ani na ty opruzeniny nic moc. A na bradavky vůůůbec nefungoval.Teď je prý lepší ten Sudocrem. Ale ten lanolin fakt věřím, že pomáhá. Hodně se dá koupit jako krém na ruce a jednou jsem ho měla a fakt na ty moje stařecké ruce zabíral... :slight_smile:
15. kvě 2013 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_
@dociska Jéééé,ahoj holky,škoda že jsem si to nepřečetla hned ráno,šla jsem totiž hned do lékárny a vzala aspon ten malý bepanthen..Ráno jsem myslela ,že zas proskočím oknem.. :frowning2: Nikolka se vzbudila už v 5h!!Ale to dostává nejdřív z toho zdravého a až tak v půl osmé z toho bolavého..zjistila jsem že už tam mám prasklinky dvě! :astonished:
Sudocrem jsem si koupila na prdelku,právě místo bepanthenu,je ho víc za míň peněz a je dobrý,vzorečky byly už v porodnici..Já bych už nic jinýho nekupovala,kdyby mě to ted neprasklo..Ráda bych vydržela s kojením aspoň do 1 roku jako s Kubou,ale jestli se to nezacelí,budu muset přestat,páč to už brzy nedám..uf.. :confounded: Ten lanolin si pro jistotu koupím taky hned odpol,ať mám i druhou možnost..Nebudu na sobě šetřit,člověk furt kupuje dětem a sobě nic..Včera jsem si šla koupit nějaké delší triko a co jsem donesla?Nikolce body,triko a tepláčky.. :sweat_smile: :grinning: Tak holt budu mít aspon krémy na bebííí.. :wink: A děkuji za rady:o)
15. kvě 2013 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni ha, to je jak u mě......jdu si koupit něco na sebe a místo, abych vybírala pro sebe, čumím po věcech na El......a přitom mám stop stav - El má věcí, že by s tím zastavila Labe. Fakt hodně. Jen možná nějaké kraťásky, legínky a šatičky by snesla -ale tak 2 kousky od každého a prdím na to. zrovna včéra jsem sehnala super džínové šatičky na MMB za 75 kaček :slight_smile:
o tom lanolínu jsem to taky slyšela - přesně jak píše @mina_ dělá to medela a je to prý úžasná věc. Ale mě se prsa zahojila poměrně dost rychle a¨pak už jsem s nimi neměla problém :slight_smile:

Holky, už začínám pokukovat po dárcích k prvním narozeninám a nějak pořádně nevím co. Napadl mě bazének, hopsadlo, interaktivní chodítko a nějak víc ani ťuk. co budete kupovat dětem vy?
15. kvě 2013 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Jojo,jim sluší všechno,jsou roztomilé..kdežto na sebe už vybírám dýl a ne vše vypadá ok.. :sweat_smile: já mám pár šatiček,legínky jedny a velké,co mi poslala paní tak jsou spíš na doma a dost fest,za chvíli budou malé a to je vel 9-12m.. :sweat_smile: :confused: Trička mám asi 3-4..kraťasy dvoje,ale nevím jestli nám ještě budou,sukýnky dvě riflové..No čekám na slevy,pár bodýček a pyžámek potřebujeme..
Ten lanolin určitě koupím,za chvíli jdu do města,musím na poštu.. :slight_smile:
Dnes nám přišel kočár na tu chatu,je docela ok,jen peru potah a nánožník,střechu ručně..paní byla líná to odšroubovat,u chicco je to blbě řešené,ale jde to..Taky jsem šroubovala náš starý po Kubovi,když šel na prodej..Pak vám ho vyfotím,až bude čistý..za 500kč jinak slušný:o))
Já zatím vůbec netuším co malé koupíme,kdyby už chodila,tak třeba kočárek s panenkou:o)Motorku má po Kubovi i kolobrndu s vodící tyčí..Hopsadlo třba ten koním by nemuselo být zlé,my měli míč s těma tykadlama na držení a byl moc tuhý..nic moooc..:frowning2:
15. kvě 2013 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Teda, ty jsi mě zaskočila. Je pravda, že narozeniny budou za chvilinku a já vůbec netuším, co tomu Vojtovi koupím. Skoro vše má po Ondrovi. Asi mu koupím nějaké tepláčky a jednu hračku. Ale jakou, to fakt netuším. :sweat_smile:
15. kvě 2013 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni nooo, to hopsadlo by možná šlo. Ondra ho neměl, to by se mohlo hodit Vojtíškovi. Nebo něco do vany na hraní, po Ondrovi nic do vody nemá.
15. kvě 2013 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 @vormoni @dociska Já ten Purelan mám doma, použila jsem ho jen asi 2x... měla jsem pidi vzorek z porodky a to skoro na vyhojení stačilo, měla jsem bradavky do krve a hojilo se do fakt rychle.... jenže kdybych ti to poslala tak se to nevyplatí, to si raději skoč do lékárny

My máme k narozeninám v podstatě jasno.. všichni (2 rodiny) se budeme skládat na dřevěné odrážedlo http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61058052&tab=11
Tohle to asi vyhraje :slight_smile:
15. kvě 2013 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak vidim, ze resite prvni darecky a popraskane bradavky. Ja ma Bepanthenu vsude dost, koupila jsem ho uz s Andou, velke baleni, pouzila jsem ho ale jednou. Pak se Sabi, ale pouzivala jsem jen na zacatku, nez jsem se rozkojila, nebot po cisari mi nedoslo, ze to trva dele a nechala jsem ji ty prsa prakticky rozdrasat do krve. To byla ale bolest, to ti vazne Vormoni nezavidim, jsi statecna zena. Sudocrem je nejlepsi, pouzivam ho na vsechno, jelikoz je manzel z UK, tak jsem ho pouzivala uz u Andi, tam nic jineho na opruzeniny neni. Ja jsem to s kojenim vzdala pred mesicem a musim rici, ze jsem moc rada. S Andou jsem to vydrzela presne rok. Chtela jsem, abych kojila co nejdele, ale musim rici, ze jsem moc happy, ze jsem se takto rozhodla. S odstupem casu je mi totiz jasne, ze ji moje mliko nestacilo. Ac mam docela velka prsa, tak mlika jsem moc nemela. Moje kamaradka s prsy A mohla nakrmit pulku jeslicek a ja jsem kojila kazde dve hodiny, nebot to male nestacilo. Ted ma navic Sabi 6 zubu, ctyri nahore a dva dole, takze to uz bych tedy rozhodne nedala, nebot je ma pekne spicate a dokaze poradne kousnout.
S temi darecky, vubec nevim, co ji koupim k prvnim narozeninam, ale mozna nejake odrazedlo, abychom meli na cem drandit v CR. Tady odrazedla ma po Ande, plny pokoj hracek, ktery pouzivam jen jako hernu. Je to super prakticke. Asi se podivam na aukru, jsem velkym zastancem kupovani pouzitych veci, treba na Andu jsem jsem mela vsechno nove, ale Sabi mela vsechno koupene z druhe ruky a musim rici, ze je to super. Mela ruzna lehatka, Bumbo seat apod, ktere jsem koupila od jedne mamci a ted jsem je prodala se ziskem. Ne ze bych chtela na tom vydelavat, ale je to podle me super, clovek usetri a navic pomuze zivotnimu prostredi, nebot se nemusi vyrabet tolik hracek a ty hracky jeste opravdu nekolikrat poslouzi. Ted planuji koupit jidelni zidlicku, budu ji v CR potrebovat, ale poridim Antilop od Ikei. Obleceni nakupuji nove, nebot tady je spousta ruznych outletu a Branded stores, kde se vse prodava za par ringittu. Treba ted jsem male koupila fleeceove dlouhe body - Carter, jsou nadherne a tady v FOS (Factory Outlet Store) je meli za 15 RM, coz je na nase asi 75 Kc. U nas by za ne urcite chteli mnohem vice. Obleceni ma Sabi opravdu hodne, ale tady stejne nejvice nosi body s kratkym rukavkem, nebo kdyz jdeme ven, tak saticky, ale take hodne doma leze jen v plince. Je tu proste vedro, coz je vyhoda. To do CR ji budu muset vybavit teplym oblecenim, nastesti mam hodne veci i po Ande, takze na chalupu to bude super a pak neco na noseni ven. No budu se koukat.
Moje neter ceka mimi a ma termin tak jako ja, no tesim se, bude ze mne prateta. Je to sice brzy - ja jsem Andu mela skoro o 10 let pozdeji, je ji teprve 20, ale snad bude vsechno v poradku. Moje segra ale bude babi ve 40, coz je docela sranda... :wink:
Nejak jsem se rozepsala, dneska mi dorazi tchyne s tchanem, budou tu mesic, tak jsem zvedava. Docela se tesim, jsou fajn, Sabi jeste nevideli, jen na fotkach. Tak snad si tu odpocinou, v UK meli strasne pocasi, to my tu ted mame nejaka vedra, 35 stupnu coz je opravdu znat. Mejte se holky a drzim palce, at vsem vsechno vychazi co nejlepe. :slight_smile:
16. kvě 2013 ve 03:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ Ahoj,teda je to krásné odrážedlo,ale ta cena šílená... :confused:
To já bych teda nekoupila,stejně dobře nám sloužilo plastové,ta motorka a ta stojí nějaké 400kč..
Děkuji,nic neposílej,nech si pro případ,že by se ti objevila prasklinka jako mě..Vypadá to, že bepanthen pomáhá,aspoň po noci jsem se dočkala přisátí bez bolesti.. :wink: Včera to ještě byl horor..Mažu a mažu.. :wink: Ten lanolin neměli v jedné lékárně,ale mají ho jinde,dnes to nestihnu,ale zítra bych to oběhla..pokud bude ještě třeba..
16. kvě 2013 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasha Ahoj,děkuji..no je to síla ale jen na tom začátku to vždycky píchlo..pak to už šlo..Jen to překousnout.. :sweat_smile: :confused:
Já taky kojila Kubíka do necelého roku,mě to docela vyhovuje,nebýt této nepříjemnosti..Představa že budeme muset začít kupovat balení mlíka za 200kč/ks mě děsí..stačí ty kaše..Ale nic jiného nám nezbyde..
Už nevím jak jsme na něj přešli u Kubíka,vím že ze začátku mu moc nejelo..Pak už jo a pomalu jsem přestávala..
Malé to doted stačí co jí dávám,večer usne a spí celou noc,ale už tak 10dní se budí v 5-6h a je vyspáno..Tak nakrmím z jednoho většinou usne,ale po přenosu se mi vzbudí..Tak pokračuju z druhého a opět usne,jako dnes..Jenže se zas probrala a hned se postaví v postýlce a kouká na mě..Jsem myslela že mě klepne.. :unamused: Bylo 6h.. :frowning2:
Tak jsem si ji vzala k sobě,a těch 40min do budíku do školky ji různě přidržuju jak kolem mě leze..a už nespím..Dnes ale bylo vidět že je unavená,a nakonec mi usnula když jsem ji hladila po vlasech,a mohli jsme odskočit do školky..
Pak jsem si k ní šla ještě lehnout a do 10min byla vzhůru a krmili jsme opět,asi po 2hod..a musím říct, že prso dobrý:o)
To ti fakt závidím,že tam máte levné oblečení,já teda hodně přemýšlím kdy koupit něco nového,spíš čekám až budou slevy..Nechápu proč je to tak předražené,a to kupuju nejvíc v tescu..Žádné hogo fogo značky..To už radši koupím na inzerát třeba z nextu..ale ne vždy přijde vše pěkné..Pořád se to ale vyplatí víc jak nové,na to fakt nemám..
Teda to bude ségra mladá babička:o)V dnešní době se to už moc nevidí- dítě ve dvaceti letech,ale proč ne.. :wink:
16. kvě 2013 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak tohle je náš kočík na chatu..:o)
16. kvě 2013 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@dasha Bezva, že máte teplo. Tady je ted dost hnusne.
17. kvě 2013 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ no téééda. To je ale pálka. My si vystačili senzačně s plastovou motorkou. Malý na ní tak řádil a když už nechtěl jet, v pohodě jsem ji nesla, protože byla lehoučká a nebolela mě ruka. Taky si ji rád poponášel i sám.
17. kvě 2013 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni pěkný kočárek. Velká kolečka jsou na chatu jako dělaná :slight_smile:
A ty jsi malou nechala v posteli samotnou a šla do školky? Neměla jsi strach, že spadne nebo jsi ji měla v postýlce? A jak daleko máte školku? :confused:
17. kvě 2013 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@vormoni
@dociska cena je fakt masakrální, to je fakt, ale zase si na druhou stranu říkám, že než aby každej vymejšlel nějakou kravinu a "drobnost", která stejně bude za pár stováků a jen nám to bude zasírat byt, tak bych navrhla toto a bude to jedna pořádná věc :grinning: ale uvidíme... nakonec může být všechno jinak..

@vormoni já zkusim dat do kupy ty staricke golfky co nekde splasila tchyne, ale jestli to ma kola, jako mas ty, tak je to tu u nás předem odsouzené k záhubě.... Včera jsem místo busem jela vlakem a byla tam maminka s golfkama a kdyz jsem videla, jak se s tím dře na správné nástupiště (třetí kolej a musíš přes ony 2 přejít), tak jsem byla ráda za náš tak... přejela jsem to a bylo to naprosto v pohodě... raději se asi budu tahat s obrem a budu mít jistotu po cestě, než přenášet a pomalu drkotat každou nerovnost.... A u nemocnice jsem viděla kočík stokke a na kočičích hlavách fakt děs... ale je fakt, že mám občas ruce vytahané jako opice....
17. kvě 2013 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak na dTestu je nový test kočíků, už jsem to proběhla a abych pravdu řekla, tak někerá hodnocení nebo kritréria mi přijdou dost napalici....
odkaz zděs:
http://www.dtest.cz/testy-vyrobku-108/test-kocarku?do=page
17. kvě 2013 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ páni, odrážedlo krásné, ale teda ta cena?!?
17. kvě 2013 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ tak koukám, že ten náš kočár - dorjan - patří zrovna do zlatého středu, jsou tam o dost horší, tak aspoň že tak :slight_smile:
17. kvě 2013 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak dnes mi přijel můj milášek - musím se vám s ním hned pochlubit :slight_smile: mám z něj šílenou radost. Asi ho teda preventivně vyperu, i když jsem teda skoro žádné fleky nikde nenašla, ale tak pro dobrý pocit, přeci jen, není nový :slight_smile: Ale musím fakt konstatovat, že je SKORO nový :slight_smile: není nikde škráblý, vše je funkční, drandím tady s ním po obýváku......jsem prostě nadšená :slight_smile: Tak o víkend ho vyperu a snad po víkendu dorazí ta naše vytuněná podložka a vyrazíme do ulic :slight_smile:
17. kvě 2013 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@dociska Ahoj,ano dala jsem jí do její postýlky,odtud nevypadne,ale řev byl..
Školku máme za panelákem,tak jsem za 5min doma..Ale až začne Kubík chodit do školy,to už bude dál,tak pošupajdí pěkně s náma..Už teď se těším.. :sweat_smile: :confused: :astonished:
Kolečka se mi zdají větší a dokonce měkčí,skoro jako gumové proti tomu našemu..Je to starší model,možná byly jiné..Tak doufám,že to zvládne terén po trávě a kdyžtak jsou tam i silnice nebo polňačky,tak snad ji moc nevytřepu..Hlavně když ji neponesu na rukách.. :grinning:
17. kvě 2013 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@mina_ ALe jo,jestli je vás dost na složení se,tak proč ne,bude to kvalita a pak ji snad i dobře prodáš.. :wink:
Určitě lepší sporťák s gumovými koly,golfky jsou lepší do města a pak když cestuješ,že se dobře složí,a jsou lehké-jinak většinou kostitřas.. :unamused: Zase ale v nich vozíš už děti odrostlé,tak něco vydrží a člověk se snaží vyhledat co nejlepší terén..Já jsem sama zvědavá co zvládnou tyhle,už mají taky něco za sebou..Utáhla jsem co šlo šroubovat,většinou jsou tam ale nýty a některé jsou volnnější...furt ale doufám,že to bude stačit.. :sweat_smile: :confused:
17. kvě 2013 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,tak kočárek je moc pěkný,ať vám dobře slouží a dej pak foto i s Elíííí:slight_smile:Jak se vůbec má?Už ti přibrala,aby dr.byla spokojená?Já včera vážila malou ale oblečenou a měla 8,3kg..kámoška má chlapečka 6měs a má 9kg..A co.. :astonished: My máme přece drobné holčičky:o)))
17. kvě 2013 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek