• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@vormoni super,tak děkuji moc za info

koupila jsem bazarové - tyrkysové neveresky,strašně se mi líbili a náhodou je tu na koňovi jedna maminka prodávala. za 150,- a mám dvě ,ještě je nemám doma,tak pak hodím foto

teď se filipskovi podařilo přejit z jednoho pokoje do druhého,tak mám radost :slight_smile:
31. kvě 2013 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Nestacim vas cist, ale hlasim se uz z noveho bytu. Jsem tu uz tyden a jsem spokojena. Tento cely vikend si vzal deti manzel, tak mam klidecek a pohodicku. Dnes jsem na den deti ale jela do puvodniho bydliste, kde mely deti pohadkovy les, tak jsem tam sla s nimi, aby to Ondrovi nebylo lito. Kdyz pominu, ze jsem musela odevzdat klice od domu, tak jsem dnes dostala studenou sprchu, kdyz jsem chtela jit do podkrovi Vojtovi pro teplaky a na schodech me manzel zastavil se slovy, ze tam nemam co lezt a nemam nahore co delat. Pry on mi byt taky neproleza, tak ja nebudu prolezat jeho barak. Samozrejme jsem se okamzite rozbrecela. Jsem ted vzdycky rada, kdyz od tam jedu pryc. :frowning2:
1. čer 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dociska To je mi líto...je to ještě čerstvé, tak kope kolem sebe... držím ti palce, ať to oba ustojíte a kloučků se to dotkne co možná nejméně..
@ivis gratulace k chození :slight_smile: Bobeš zatím ujde tak 3 kroky a pak jde na čtyři..je to pro něj rychlejší :slight_smile:
@dasha @vormoni Krásné panenky máte :slight_smile:

Pro pobavení posílám video s názvem Proč nemůžeme mít nikdy uklizeno..
http://www.youtube.com/edit?video_id=Oeq5dRKwPSk&video_referrer=watch&ns=1
1. čer 2013 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni - diky moc za tip, co papka. Uz jsme take zkusili detsky jogurt, sice tam bylo napsane az od jednoho roku, ale myslim si, ze je to OK. Vsude jsem cetla, ze detsky jogurt uz muzou. Jinak jsem ji dala nejake testoviny, bramborovou kasi s dyni apod. Kdyz my ted docela jime spatne, vzdycky nam to trva strasne dlouho a moc toho nezbasti. Chce se krmit sama, ale to samozrejme jeste neumi, takze je to vsude. Nastesti papkame jen v plince a s bryndakem, takze se to da docela dobre umyt. To v CR budeme jinak valcit, no snad do te doby zacne jist poradne. Take jsem zkusila dat kureci polevku, ta ji ale vubec nechutnala, odmitla ji vubec zkusit...
@dociska - no to je mi moc lito, manza se moc pekne nezachoval. No asi mu to porad vadi, takze se snazi drzet kontrolu nad situaci. Neni to nic moc, uz takto to mate tezke kvuli detem, no snad casem trochu zmoudri. Vubec ti to nezavidim, snad se to casem zlepsi. :frowning2: Holky preji vam, aby se to pocasi zlepsilo, nekde jsem ale ted cetla, ze v cervnu bude nadprumerne prset a teploty jen do 17 stupnu. To je ale hnus fialovej.... :frowning2: To doma asi zmrznu....
2. čer 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,my papáme jogurt už dlouho,těžko říct který je u nás dětský,když nepočítám různé s lentilkami a křupkami navíc,a ty nemyslím..Co jsem slyšela tak aktivia špatná,je to z polska a to člověku moc důvěry nepřidá,po jejich problémech všeobecně u jídla,a pak by neměl obsahovat modifikovaný kukuř.škrob,ten je prý špatný pro děti a nejen pro ně..Ale 90% z nich to tam má!!!Jsem z toho jelen,nechce se mi věřit,že je to tak škodlivé,ale snažím se je nebrat,ale mám tím docela omezený výběr a je to už dost dokola,co papáme.. :unamused: :rolling_eyes:
Jídlo papá všechno -to jí jede,už jí dávám ochutnat i od nás solené,ale jen ochutnat,svoji dávku má bez soli..a nebo skleničku..
Včera jsme byli na těch motokárách,chlapi si to užili,my byly víc v restauraci a koukaly na ně přes sklo..Byla tam dost kosa,naposled jsme tam byli v srpnu,to byla i ta dráha vyhřátá,ted jim tam zatékalo a zima.. :unamused: Ale svezli se :grinning:
Počasí je příšerné,ted už i povodně..náš potok pod okny změnil rozměry a vypadá na řeku,ale vylití myslím nehrozí..Ještě se to nestalo teda.. :sweat_smile: :confused:
@dociska ahoj,tak už bydlíš,to je dobře,snad se brzy zabydlíte a budete spokojení.. :slight_smile:
Tatínek se tedy předvedl.. :frowning2: asi dokud tam máš věci pro děti,tak to jinak nepůjde,možná tam budou furt,že..tak at je někam přemístí dolů,abys mu to tam asi "nevyčuměla".. :unamused: No vybarvuje se.. :frowning2: Drž se..
2. čer 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino Ahoj,Bobeš je šikulka,pěkně to vyprázdnil:o)Taky umíme,naštěstí ne moc často..ale to příjde.. :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak u nas to takhle je od rana do vecera,od loznice.koupelny,pokojicku po kuchyn. Uz jsem poridila par zabran z DM,zatim je otevrit nedokaze:wink:
Jak pises,prijde to:wink:
2. čer 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jak se máte?Doufám,že jste všechny mimo zátopová místa,je to hrůza--sleduju to naštěstí jen v tv.. :unamused: U nás je klid,potok se nevylil,ale na chatě máme 20cm vody ve sklepě..asi spodní voda,jelikož Berounka je značně daleko..To zvládneme..jen kdyby už chtělo přestat pršet,to je červen jak vyšitý.. :unamused: :angry:
Dnes zajedeme na tu 10.měs kontrolu,páč řídit se podle počasí,tak půjdeme kdoví kdy.. :confused: :sweat_smile:
3. čer 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni my jsme v pohode,ale pritele sestricka ma po zahrade,sklepy total zatopene,podemletou prijezdovou cestu a chovatelku od ktere mame Kominka uz evakuovali,bydli primo u Berounky :wink:
Holky,drzim vsem palce,at se vam katastrofy vyhnou...
3. čer 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino mě to video nejde otevřít, chce to po mě přihlášení a vytvoření nějakého kanálu.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@dociska držím palce, panáček má pocit, že když bude kopat kolem sebe, tak si udrží vše pod kontrolou...Bože, to mužské ego... to utrpělo ze všeho nejvíc.... když sis dovolila se vzepřít, ale podle toho co píšeš to byl správný krok a časem mu to snad doteče.. Hlavně, aby se to co njmíň dotklo kluků.

@vormoni to my kontrolu zvládli minulý týden a Tomík má 9250 g.... už se fakt pronese ochomejtá se kolem nábytku a zlepšuje pohyby.
My bydlíme cca 2 km za Praha - Radotín, takže nikam nechodím... panu domácímu Berounka vytopila hospodu, takže je na prášky, což se nedivím :frowning2: Radotín je napůl odříznutej.... do prahy se dá jen přes lohkov, chuchle je pryč a spodek radotína taky.... dnes jsem byla u dr já (na kožním) a když jsem to viděla z busu, tak mi bylo ouzko.... a bohužel s mi nepovedlo ani sehnat chleba... Penny má od soboty zavřeno, Billa ode dneška... zbyl jen Albert a pár čamanů a chleba a housky nikde.... paní v albertu říklala, že už jsou bez zásob, nic k nim nejezdí...... Takže asi tak.... Sice jsme na kopci,ale barák má špatné oplechování kolem komína a tyče na anténu, takže mám mapy na stropě a zdech v koupelce a wc.. a už to leze niž, na kachle.... takže budu vytírat.. panu domácímu už jsem to hlásila, ale proti hospodě je to prkotina.... tak to asi nijak řešit nebude...
@vormoni od minulého čtvrtka MÁM konečně kočárek, sice jim to trvalo 34 dní, ale vyměnili celý podvozek za nový, takže spokojenost.... Jen aby se to zase rychle nepos....
3. čer 2013 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ zkus to prosim jeste jednou,Bobes si hral s telefonem a pekne mi to vsechno rozhazel...dotykac a zvedave ditko nejdou dohromady :wink:
3. čer 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ chudero:frowning2: my kolem vas jezdime do Hlasne Trebane se psem na upravu,tam je to take pod vodou:frowning2: ja bydlim na P10,Hostivar a Zabehlice maji take bazen:frowning2: drzte se,a nezbyde ti nic jineho,nez pect doma:wink: kdyz se nestalo nic horsiho,..

Tomik je kus chlapa,ta nase zizala ma 8kg:wink:
3. čer 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,no teda tak to je pěkný,že nemáš ani kde sehnat pečivo.. :unamused: Jedině něco sama uklohnit,ale já tak nejradši s krabice.. :grinning: My tam zajeli dnes,takže máme 8300gr a 75cm...Taky nemůžem pokořit 9kg,ale mě přijde akorát,žádná žížala.. :sunglasses: Dr. i sestra že je prý velká,ale prý byl i Kuba..tak nevím,ten byl tenkrát určitě těžší..spíš asi že jsme dlouhá:o)Ale spokojená,stále kojená,takže další kontrola v roce :sunglasses:
To je super če kočár je už ok,snad už bude jen dobře sloužit..A co táta?Už je doma?
U nás konečně přestalo pršet,ale je tam kosa,10st..
Tatínek psal z chaty ,že vodu nemůže odčerpat ,furt tam někde přitéká,ale je čistá,takže se nám zatím nemíchá s jímkou,což by byl větší sajrajt..i tak to budem muset vyklidit až vyleze slunko.. :sweat_smile: No už aby to bylo,jsem ňáká zmrzlá..
Držte se,všechny :slight_smile:
3. čer 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino my jezdíme každý týden do toulcáku a když jsem viděla botič dole u toho selského dvora :frowning2:
@mina_ tak chleba jedině upéct. jinak držím pěsti, aby se počasí umoudřilo a vám přestalo zatíkat. já úplně nesnáším pach té zvlhlé malby:frowning2:
@vormoni náhodou pěkná váha, aninka nemá ještě ani 8 kg, od minula přibrala 5 dkg. ale ona snad ani nemá jak přibrat, ta není ani vteřinu v klidu. ale aspoň se mi dobře nosí :slight_smile:

jinak my se máme relativně ok, co se aninky týká, ale ondra má od pátku 40ky horečky, včera dostal atb, ani tak se to nedaří srazit. mm sice je v nové práci, ale naštěstí mohl zůstat doma, přece jen jsem klidnější.
3. čer 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky,
hlásím, že žijem. Tonda se už obstojně pohybuje po pokoji, plazí se jak had, přitahuje se rukama, občas odrazí nožkou, na kolena ještě moc ne, ale je to otázka času. docela se rozež..l, tak jsem zvědaví, kolik bude mít.
u nás přetejkal rybníček na návsi, potok už tek kolem něj, ze soboty na neděli jsem v noci budila Martina, že už to přetejká, vystartoval radši odvízt auta, radši s nima proti tý vodě couval, holiny by mu ani nestačily, nějak to z návse přehopsal zpátky, ale prej proud silnej, že musel dávat bacha, aby mu to nepodrazilo nohy. já chtěla jít na ty auta s nim, že to bude rychlejší a on řek NIC, TADY BUDEŠ, sebral mi od mýho klíče a zamknul mně doma :grinning: :grinning:
pak během neděle se sousedem dávali bacha, tahali z potoka větvě, ten potok totiž pak mizí v trubce, samo ta trubka nepobrala všechnu vodu, dost toho teklo po silnici a pak sousedce přes zahradu až k místu, kde potok zas vytejká ze země..dneska už dopo pohoda, pak se zas dalo do deště, lilo jak v sobotu, takže zas voda po silnici..
sousedka začala vyšilovat, že se nemůže dovolat starostovi, aby sem poslal hasiče s cisternou, aby do ní ten rybník odčerpali aby nepraskla hráz...ne celej samo, ale i tak jsem se musela smát, přeci se to tak dělá všude , nee??? vysvětlovala jsem jí, že se všude vezmou dlouhý hadice a ta voda se přečerpá přes hráz někam jinam a tady to jinak než zase sem k nám přečerpat nemůžou, pak přijeli, zakroutili hlavama, řekli, že je to tu v poho a jeli někam, kde je jich potřeba víc.. praštěná baba je akorát zdržovala...do toho soused, kterýho měli zavřít na psychinu už dávno, vykřikoval, že sem pozve Kubiceho, aby viděl, jak se o nás náš pan starosta stará, no komedie na vsi...
z kohoutku nám teče nažloutlá voda, vypadá to jen na jíl, včera jsem to ještě riskla a děti jsem v tom bleskově opláchla, dneska na to kašlu, už neprší, tak by se to mohlo usadit.. pro jistotu jsem chlapa poslala ke kamarádce pro vodu z obecního vodovodu, abych měla čím umejt klukovi lahvičky....budu holt pár dní vařit z dovezené vody.. pleny vyperu na 90, tmavé a barevné počká, až se to pročistí, myčka pojede na program hyggiena, ten suší párou, tak se to odezinfikuje fest..
náš táta byl dnes v práci, dorazilo 5 cikáňat s koláčkama pro učitele, spíš jen kouknout jak se mají :grinning:
zítra jen hlídací služba, tak si říkám, že o moc víc dětí tam nebude, jsou v Soukenické, kousek od vody a nemocnice na Františku, která je od včerejška evakuovaná. tatínek bude mít volnej den, takže už vyrazol s mobilem na náves, aby domluvil doučko po skypu, aby vydělával ty prachy. taky chce opravit ohrady a snad budem kydat hnoje...
a Fany půjde do školky, aby se doma nenudila, navíc maj v úterý angličtinu, dneska jsem ji tam nevezla, večer jsem ji omluvila sms, bála jsem se, jak to bude ráno vypadat...
v pátek mají spaní ve školce, no to jsem zvědavá...
tak se tu zas mějte a zůstaňte v suchu.
kamarádka ve Slaným už v sobotu utopila pračku, já jí nabídla , ať přijede k nám i s dětma a prádlem, snad se ta voda pročistí co nejdřív..
další spolužačka za deset minut nastupuje na noční směnu na telefon v krizovém centru v Ústí nad Labem, taky jí to nezávidím..
3. čer 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to je tedy sila. To pocasi je desne, snad to co nejdrive zacne vsude klesat. V roce 2002 jsem mela byt na Praze 7, totalne vytopeny sklep, ale do bytu se mi voda nastesti nedostala. Ve sklepe jsem mela ale vsechno, hlavne veci po babicce, coz je mi moc lito. Kdyby me tenkrat napadlo, ze to cele odplave, tak bych to prevezla nekam jinam. Tenkrat jsem ale byla v US, takze jsem priletela az dlouho nekdy v rijnu, coz uz bylo davno po... No co se da delat. Tak snad se situace opakovat nebude. Je to hruza, voda je peknej zivel a bohuzel se s tim neda nic delat.
Preji vsem hodne stesti, snad uz ten dest ustane a bude lip. Hlavne to vsichni ve zdravi prezijte!!! Koukam na to ve zpravach, neco davala BBC, to clovek kouka a neveri, ze je to u nas. :frowning2:
4. čer 2013 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
v noci mi volala sestřenka z Vídně, kde je na nějaký, dle jejích slov "posraný" konferenci, byla chudák jak dělo, kouká na to na netu, před rokem dostala práci svých snů ve firmě ve Štětí, jezdí po Evropě, dělá kontrakty, teď ve Vídni se jí poved jeden mega.. a je to k prdu, protože její firmu to smete, je mi jí líto, ach jo...ale jsou na tom lidi hůř,, ti kteří přijdou o domovy..

doufám, že budu moct nějak pomoct.. třeba dětským oblečením, bohužel víc není asi v mých silách.. taky si myslím, že se holka ráda vzdá nějakého toho plyšáka a dětské knížky (zvlášť pokud ji má 2x :grinning: :grinning: :grinning: )
4. čer 2013 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka Ahoj,tak jak jste na tom po včerejšku?Co ten rybník?U nás konečně vylézá slunko,že jsem si dovolila pověsit prádlo ven a třeba mi tam uschne..Fouká docela studený vítr..teploměr ukazuje 19st.Ráno ještě pršelo,ted už to vypadá nadějně..
Tak Toník už se taky snaží,počkej až ho budeš honit na kolínkách..My už lezeme po celém bytě jak blesk,stavíme se o vše a obcházíme nábytek :sunglasses: V pátek jdeme na pediatrii na kontrolu :sunglasses:
4. čer 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni rybníček už je ok :slight_smile:
4. čer 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,no je to špatný i v okolních státech,ale snad už je to nejhorší pryč..i když to čekání až voda opadne musí být taky o nervy a pak to vyklízení.. :frowning2: A ted když to děláš po třetí za 10let..? :unamused: :cry:
To věřím,že tě musela ztráta věcí po babičce mrzet,to už se nikde koupit nedá.. :confounded:
Snad až dorazíš bude už pěkně :slight_smile:
4. čer 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky,vy na to tady prdíte..:-O :slight_smile:
My dnes byli s malou na pediatrii,dr.jsme předvedly jak lezeme po kolenou,a jak se staví a samozřejmě, že to není v pořádku..Musíme dále cvičit,rehabka bude ještě pokračovat..Pořád masírovat plosky chodidel a nepomáhat když má nějaký úkol,aby se sama snažila..mluvila o nějaké psychologii a knížce,ale to jsem už zapomněla..Aby cvičila rovnováhu tak jí máme dělat ztížený terén,aby musela vyrovnávat při obcházení a i lezení..např.polštářema..No jsem na to zvědavá,další kontrola u ní až v roce.. :wink:
Jinak nic nového,jsme zdraví až na rýmu,venku je už druhý den polojasno,tak je to příjemnější..
:sunglasses:
7. čer 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ty jo, tak to máš super pečlivou doktorku, ta naše Tomíka nikdy neviděla v "akci".... popiš mi prosím, co dělá malá špatně, já vůbec netuším, jestli se hejbeme dobře nebo ne :frowning2: Tomík je pěknej čertík, dračí celé dny, co je v jeho dosahu je uklizeno podle něj...

Překážky taky Tomovi děláme, nebo se je dělá sám, leze fakt všude.. včera přítel přivezl od známého starší skříň a montoval ji a ten náš čert si to štrádoval rovnou přes šuplata....

No, konečně pěkný den, včera jsem byla venku v tom strašným chcanci :frowning2: vyrazili jsme v poledne a vrátili se až v 6... takže jsem byla mokrá jako myš, ale Tomík byl v pohodě, jediné co mu vadilo, že jsem mu zakazovala cupovat pláštěnku..
11. čer 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,no ta je přepečlivá,až mám trauma k ní jít.. :sweat_smile: :confused: Ukazovala ,že se má třeba stavět z dřepu,že se má v něm i udržet,my se stavíme kolikrát vypáčením nožiček do bž..,v kleku si má sedět na ploskách nožiček,my seděly s překříženýma nožkama,ale to byla náhoda,běžně klečí jak se má..Nikolka má ten problém, že do stoje má tendenci mít plosku nohou vtočenou dovnitř,když ji zatíží tak už ne,ale je to vidět když ji zvednu a a jdu postavit na holou nožku,tak má stočená chodidla dovnitř,ne pěkně rovně..Doufám,že to spraví botička,cvičení dost flinkám,nevím jestli ty masáže nějak pomáhají..a na baloně jsme cvičily kvůli břišním svalům,to s nožičkama nesouviselo..takže vlastně žádný cvik nemáme,až v pondělí nám asi něco ukážou.. :wink:
Dnes to vypadá ,že bude pěkně,tak zajedeme na chatu.. :grinning:
11. čer 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
Tonda při 10ti měsíční prohlídce (je mu ale už cca 10,5měs) 8960g, 73cm, plazí se po břiše, odráží nohama, občas si klekne, zapéruje na kolínkách, doktorka nadšená jak dohání pohybový vývoj, už je podle ní skoro v normě, na rhb máme jít, pokud nezačne do konce června lízt po kolínkách, ale to myslím, že zmákne.. Fanynka si sice v desíti měsících stoupla, ale co, není spěch.
dostal dnes dvě pigára, řval jak tur a teď má teplotu.. za chvíli jdu spát, možná ho budu muset budit na další čípek..

jinak čekáme každým dnem líhnutí káčat...na víkend dorazí kamarádka s holčičkama, možná vyrazíme na houby :slight_smile:
12. čer 2013 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak Nikolka včera chytla první klíště :frowning2: :frowning2: a dnes ráno měla teplotu,tak jsem se bála,jestli to může souviset,ale dr.mi po tel.řekla,že by nemělo,kdyby ale teplota pokračovala i zítra,máme v pátek přijít.. :unamused: Dala jsem jí ráno nurofen a je ted v pořádku,uvidíme co večer..Jinak je čilá jako vždy,trochu rýmy..tak nevím co by to mohlo být,zoubek žádný nový nevidím..
Jsem z toho vždy špatná když mají děti klíště,hned si představuju,jak se jim nákaza šíří v těle a ty dopady.. :confounded: Nesnáším je!!!Já jsem měla v životě snad jedno..asi jim nechutnám,ale u Nikolky se ted bojím,v tom lezoucím období bude v trávě často..Zapomněla jsem teda vzít sprej,ale myslela jsem na to,jen zůstal doma na komodě..A asi jí tam vezmu chodítko i odrážedlo,aby se mohla pohybovat i jinak než lezením.. :cry:
@kammka Ahoj,tak vidíš,máš dr. v pohodě,proč někam spěchat,že jo..To jen tady to hrotí mi přijde..člověk je pak vystresovaný a furt myslí na to,jestli něco nezanedbal..
12. čer 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, krasne rostete. @Vormoni - to kliste je fakt nanic, ale co se da delat, proste se to neda uhlidat. I pres veskere spreje apod. Tady zase ji muze kousnout komar a to take neni nic moc - je to na dennim poradku. No a asi nejnebezpecnejsi je horecka Dengi, proti ktere se neda ockovat a pak dalsi nemoci jako Chikungunya apod, coz vsechno zpusobuji komari. Je to hruza.
Tak tchanovci vcera odleteli, vubec se mi nechce verit, ze to uz byl mesic. Za 10 dni letim i ja, nakonec sama se Sabi a manza za mnou prileti za ctrnact dni pote. No uz se mi to blizi, vubec nechapu, kam ten cas porad padi. Vcera mi bylo docela do breku, uz jsme si zvykli na babi a dedu, moc si to tady uzili. Musim rici, ze jsem rada, ze mame takove dobre vztahy, kdybych mela nejakou semetriku, to by bylo neco jineho. Oni jsou vazne v pohode, ani jsem o nich prakticky nevedela, dokonce jsem se naucila varit nova jidla - tchan je dobry kuchar.
Uz jsem take koupila jidelni zidlicku, tak snad dorazi, nez prijedu. Na aukru za tri stovky, vypada dobre. Ja to tak nehrotim, urcite nam na ty dva mesice poslouzi. Uz se tesim, ale zaroven mam pomalu cestovni horecku. No budu to muset nejak zvladnout. Chtela jsem se zeptat, ohledne autosedacek, mate porad ty vajicka? Vejdou se vam do nic deti? Ja mam tady Peg Perego, 0-13 kg, do te se mi vejde, ale doma mam takove to typicke vajicko, co se da dat na kocarek. Myslite, ze se mi do neho mala vejde, nedavno stoupla na vahu a oblecena s plinkou mela 9.4 kg. Je docela velika, nevim, kolik mame cm. Vcera nam bylo 11 mesicu, za mesic slavime prvni narozky.... Nejak to strasne leti... :wink:
13. čer 2013 v 05:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak to je v háji, ale klíštatům se nevyhneme :frowning2: je jich strašně moc a stačí projít po posekané zahradě a je to... já mám takovou bylinnou tinkturu a pry by to mela odpuzovat, me to tedy odpuzuje zaručeně... ale musím to začít kapat i na sebe... kapu to tomíkovi na kočík. Na me ty hmyzáci naštěstí tak tak nejdou, ale na přítele vleze snad všechno... a je maniak na repelenty.... na jednu stranu se mu nedivím a na druhou stranu si myslím, že to přehání... ale už 2x bral ta preventivní antibiotika.... a podruhé to s ním dost cloumalo a blil kudy chodil.. tak doufám, že to Tomík nemá po něm...

@dasha to je fakt strašný, jak ten čas utíká..... Tomíkovi klasická autosedačka začala být malá nějak kolem 6 m... jakmile začíná hlavička dosahovat vrchu, tak je to malé... a o tom, že je to úzké se nezmiňuju... Pak jsme pořídili Graco, která je identická s Teutonia Tario a ta je veeeelmi prostorná a tomíkovi je i teď - před 14 dny měl 9250 g bez plínky... ale už zkoušíme jezdit i v sedačce pro větší kluky.. Naivně jsme si mysleli, že se tam bude méně potit, ale bohužel... jakmile je telpleji, tak je mokrej jako myš :frowning2:
13. čer 2013 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,máš pravdu,asi nevyhneme,ale budu proto dělat víc,aspoň ten sprej..Kubík měl asi 3x za tu dobu co máme chatu..nejdřív ale ve 3letech.. :unamused: Jen doufám,že z toho nic nebude,má tam ted flíček,ale prý od toho jak se to manžel snažil sundat,vatovou tyčinkou namočenou ve slivovici,tak s tím šmrdlal,až jí odřel kůži..Mažeme to švédskýma kapkama a dál sledujeme..Ráno se mi zdála ještě teplejší,ale po nakrmení už ne..tak nevím,jinak celý den je v pohodě,i noc spinkala klidně..Mám z toho úplně trauma.. :astonished: :rolling_eyes: Jen at to manžel přehání,není fakt o co stát..
:wink:
My ještě máme původní autosedačku,vajíčko,ale už také plánujeme brzkou výměnu,objednali jsme ted novou Kubíkovi a na tu jeho nechám ušít nový potah pro Nikolku..Malé už z ní lezou nožičky,hlava ještě ne..S tím pocením ti věřím,Kubík se potil strašně,hlavně v létě teda,potah byl krásný z mikroplyše,ale právě ten moc hřeje.. :frowning2: Co jsem koukala na látky, kde šijí nové potahy,tak ale stejně nejlíp vypadá zas ten mikroplyš,v kombinaci třeba s látkou..Ještě uvidím co vyberu.. :confused: Na graco jsem koukala,ale pak jsem objevila apramo a tu jsme nakonec objednali..
13. čer 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,máš pravdu letí to strašně,ale je to krásné,vidět každý den jak jsou čím dál šikovnější..Já si to moc užívám :sunglasses: Malá například umí ukázat jak je veliká a ted kroutí hlavou jako že nenene :grinning: Je to milé :slight_smile:
Tak jste si tchánů pěkně užili,však oni dětí také,musí to mýt smutné loučení..Já bych je také měla ráda blíž,teda naše..nevím jestli i tchány.. :grinning: Kvůli těm dětem,je to velká škoda,když tak rychle rostou..Máš se apoň nač těšit,zase se potěšíte s vašima :grinning: Ta výhoda velkého bydlení,kde vám nepřekáží,je k nezaplacení..To u nás bohužel občas drhne,každý je zvyklý na něco jiného a pak se musí člověk uskromnit a tolerovat kde co..Ale pozitiv je určitě víc než negativ.. :wink:
To víš že jo,židlička bude stačit,hlavně že tam to díte můžeš na chvíli zadržet než se napapá,lepší než ji mít na klíně nebo ji honit se lžičkou.. :grinning: Tak ať se pěkně sbalíš a nic nezapomeneš :grinning: Za chvíli si budem psát z Čech :sunglasses:
13. čer 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Že nekecám..Táááák jsem velikáááá... :grinning:
13. čer 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek