• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
ahojky holky,

tak se po dlouhé době zase hlásím......jen letmo jsem zaregistrovala, že tu máme svatbu - ale už jsem koukala i na beremku, tak jsem sjela album :slight_smile: @mina_ moc ti to slušelo a gratuluji :slight_smile:

dětičky vám rostou, je to stejně mazec, vloni touhle dobou jsme měli chvilku po šestinedělí a teď už máme doma taková torpéda. Elinka je dost živá, ale nemůžu říct, že by byla hyperaktivní nebo tak něco. Jen to není buchtička, pořád se o něco zajímá. Miluje knížky, krásně už chodí, někdy spíš už běhá, je to janek :slight_smile: Příští týden má svátek, tak jí budu péct dortíček a ještě nemám úplně představu, co jí spáchám. A ani co jí koupím.
Jinak se zatím dál nerozmnožuji, druhé dítko plánujeme až tak na jaře, tak jsem zvědavá, jestli se brzy zadaří. Ale už se docela těším na bříško a ten těhotenský stav :slight_smile: Ale přiznám se, že když člověk zase všechno může a nemusí se v ničem omezovat - jak v jídle, tak v pití či v pohybu, je to naprostá paráda.
Jsem se zase dokopala ke cvičení, tak mě zase bolí celý těěěěělo :slight_smile:
25. zář 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 No ahoj,tak to jsi dobrá s tím cvičením,já jsem furt hrozně líná..Tak nějak doufám,že když jezdím denně s kočárem pro Kubíka do školy a ve finále do pěkného krpálu,tak že přitom trochu trénuju nohy a zadek..Jsem docela udýchaná,páč jezdíme na poslední chvíli..většinou malá ještě spí,když už máme vyrážet.. :sweat_smile: :confused:
No ale zatím to jakžtakž stíháme a v jídelně si pak odpočinu.. :grinning:
To máš pravdu,před rokem to bylá jiná,a člověk rád vzpomíná na ty miminečka..ale každé období má něco do sebe a ted je to ještě veselejší..Jen kdyby se tolik nebouralo při tom běhání.. :astonished: To je pak pláče a modřin.. :unamused:
Je hezké jak víc a víc rozumí a napodobují ,co děláme my..A když je tu parťák na hraní, tak je sakra veselo.. :sunglasses: :wink:
my zatím nemluvíme,jen nějaké slabiky,ale rozumí kdečemu.. :slight_smile:
Tak at se ti dortík podaří a pěknou oslavu,u nás ted nic nehrozí a jsem ráda,už ted se děsím vánoc,a vymýšlení dárků pro všechny.. :astonished: :sweat_smile: :confused:
Jinak mě je furt mizerně,kašlu,smrkám..ale doufám,že se to krapet lepší a zítra budu moct říct, že to ustupuje.. :unamused:
25. zář 2013 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni tak se pořádně vylež, já měla to samé minulý týden. bylo mi šíleně, bolelo mě v krku, rýma, kašel, hnus, hnus, hnus :frowning2:

To máš pravdu, je s nimi už fakt sranda, Elí pořád něco napodobuje, až nestačím zírat :slight_smile: je strašně šikovná, potvůrka moje :slight_smile: Včéra jsme se byli fotit, já ji načančala, přijeli jsme do parku, začali fotit, Elí začala lítat a do 10 minut byla totálně jako prase. Kolena od trávy, mikina od listí a hlíny, no prostě dokonalá holčička, fakt :frowning2: Jak se tam rozlítala, pak se neuměla zastavit, jak byla rozjařená. Divoška.

Já jsem se už zařekla, že takhle nemůžu dál vypadat. Na jaře by jsme se rádi snažili o druhé, tak chci do té doby něco shodit, ať pak nevypadám ještě víc rozšplouchle :frowning2: Díky bohu mi nezůstalo ani gram těhotenských kil na víc, takže v tomhle si pískám. Ale i tak potřebuji dát spoustu kil dolů!!!!
26. zář 2013 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem na chvilku tu.... u nás dost děs... děda by týden ve špitále, babka na prášky a místo toho aby se sehnalo toaletní křeslo pro dedu, tak říkala, že to nebude třeba a když dedu přivezli, tak zjistila, že by to bylo dobré a myslela si, že všichni mají kopu volna aby s ním mohli objíždět zdravotní potřeby a doktory.... takže je to teď dost na pěst... děda je protivnej až běda...
A co je horší, že mám hafinu na kapačkách a antibiotikách :frowning2: Před necelým měsícem uhynul náš psí kamarád - pinč, pejsek tchyne a teď má nespíš stejnou bakterii i Majda.... nejspíš to asi chytla od něj a nebo to chytili stejně a jelikož je Majda velký a silný pes, tak déle odolávala... a do toho se nám přimotala falešná březost se vším všudy, takže je to totáně v háji, nepije, nežere.... Je hrozný se na ni dívat, zatím to vypadá, že atb. zabraly, dnes by měli být vysledky krve a moči.. testy na vše možné... a o penězích se moc rozepisovat nebudu... 2 návstěvy u veta mě stály celej rodičák... a hrozím se toho, že pokud to tak bude pokračovaat, tak za chvilku jsme bez peněz a co pak? To fakt netuší.... Beník měl akutní selhání ledivin z nějaké bakteriální infekce a jelikož byl na kapačkách na klinice, tak jak byl oslabenej, tak se do něho dal zápal plic a to byla konečná, pro tak malé tělíčko to byla obrovská zátěž a tak jsme kývli na eutanasii, umřel mi v náručí... Doufám, že majda to vybojuje... Mám ji doma a kapačky vyměnuju sama, to pro mě problém není, alespon setřím peníze, bo za jeden den na klinice si říkají cca 1300 kč....

A k něčemu veselejšímu... Tomík od soboty chodí, takže z naspeedované veveričky je bandita první kategorie, docela obstojně šplhá a leze po všem možném, takže se nenudím..

@dasha tichá závist nad prací, tak by se mi nějaká šikla... ale tady je to dost těžký.. hlídání nemám a práce na doma jsou letadla... :frowning2: takže to plácáme jak se dá :frowning2:

@vormoni no fuj, tak to pěkně ležet a odpočívat, ale ono se to dost špatně říká, co? s dětma.... Pěkná úroda ze zahrádky, já dostala půl kyblíku rajčat, tak z toho vyla jedna větší sklenička čistého protlaku a pak tu mám kybl okurek nakládaček, ale to fakt zavařovat nebudu, bo je babka nechala přerůst, tak baštím a i Tomík si dá, chroupe jak divej.
Během chvilky zlikviduje celou nektarinku a pecku pak hledám po bytě, protože s tím všude chodi.

@klaire22 je, díky za pochvalu, mě to přijde už strašně dávno.... ted s tem problémy... do cvičení bych se taky potřebovala zase dokopat, ale s tomíkem nevím... to bych ho musela zavřít do ohrádky a to by byl strašný virvál... budu to muset zkusit a konečně zase začít.. s čím začínáš? že bychom se kopali do zadku po netu :slight_smile: Já mám o cca 4 kg méne než před těhu,ale zároven o 4 kg víc než před porodem a to mě fakt štve.. s tím malým čertem nemám čas se pořádně najíst, takže to čokoška jistí a tak žraso večer... no hrůza co budu povídat... ale sama to upravit nezvládnu.... bohužel...jsem věčný začátečník dietář a nic z toho... když jsem byla v práci tak to bylo super, to jsem měla pravidelný řád a i to jídlo bylo ok.. to ted nedávám.... Tomík mi na chvilku usnul, takže jdu spravovat tavnou pistolí co rozbil.... tedy pokud to půjde... pa pa děvčata
26. zář 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky vsichni, tak jsem vas docetla. @ mina - tak to tedy nemas vubec jednoduchy. Je mi to moc lito, doufam, ze to nejak prekonate. S temi penezmi je to des, tak drzim vsechny palecky, abyste se brzy uzdravily.

Jinak s tim cvicenim, to mi povidej. Mam porad o ctyri kila navic, co pred tehu. Slo to sice trochu dolu, ale porad se toho nemuzu zbavit. Zacala jsem s kamaradkou chodit na zumbu (jednou tydne) a doma jsem opet zacala s Jill. Jenze ted ve ctvrtek vecer mi zacalo byt spatne a v patek jsem prolezela cely den v posteli s nejakym strevnim virem, ci co. Tak blbe uz mi dlouho nebylo, bolel me zaludek a vubec jsem nemohla nic jist. Sobotu jsem prospala, noc na nedeli byla priserna, nebot Sabinka se mi v noci pekne poblinkala, asi to chytla ode mne, nebo ja od ni, nebot posledni tyden mela docela prujem a dvakrat blinkala. No nic moc, byla jsem rada, ze v nedeli vstal manza a ja si mohla hodinu prispat. Dneska uz se citim lepe (neni mi spatne), ale asi jsem si skripla nejaky nerv v krku, nebo natahla sval v krku a ten mam cely ztuhly (na jedne strane) a nemuzu se poradne ani pohnout. Myslim, ze to od toho cviceni neni, ale clovek nikdy nevi. Pripadam si jako pekna lemra, nic moc me nebavi, dneska jsem se snazila malou dat do autosedacky a myslela jsem, ze bolesti nevydrzim. Je to narazove, obcas me to zaboli a to pak mam pocit, jako kdyz do me nekdo pichnul kudlou. Uz toho mam dost...
Vcera jsme byly se Sabinkou doma, tatka vzal Andu na tenisovy turnaj (finale Malaysian Cup), tak byla docela nadsena. Ja jsem vetsinu dne se Sabikem prospala a jinak jsme si trochu hraly, ale v podstate docela zabity den.
Jinak me docela nastvali v plynarnach, chtela jsem prepsat plynomer na meho otce. Poslali jsme doporucene zadost o prevod a take zadost o slevu pro seniora. Tatkovi prislo zamitave vyjadreni, ze na slevu nema narok, ze je plynomer veden na nekoho jineho. No da, vubec se nenamahali zjistovat, ze v obalce byly zadosti dve a logicky mely byt vyrizeny postupne. Proste prvne meli udelat tu zmenu a pak uplatnit tu seniorskou slevu. Normalni clovek by to tak udelal. Ted ve ctvrtek, po vice nez mesici, mi sdelili, ze me tam maji pod mym rodnym jmenem a ze zadost o zmenu musim podat jeste jednou - Takze jsem jim slozila dopis a napsala durazne, ze zadnou novou zadost podavat nebudu, dolozila jsem to oddacim listem a obcankou a pohrozila, ze vsechny sve zavazky vezmu k jine spolecnosti, ktera ma vice pochopeni. Ja vim, ze jsem jim to mela asi oznamit, ale ja se vdavala v roce 2005 a od te doby jsem normalne platila vsechny ucty a nikdy nebyl zadny problem. Nastesti muj durazny dopis byl uspesny a z plynaren napsali, ze sice to maji v obchodnich podminkach, ale uznavaji mi to, ze jsem se vdala. Jeste stesti, ze ted je clovek volnejsi a muze klidne prejit ke konkurenci. Ja jsem si rikala, ze to uz nemysli vazne. Jo a jeste se dohaduji s O2, take po me chteji poplatek za internet v mobilu, ktery jsem uz pred dvema mesici radne zrusila (asi 320 Kc). Pak jsem jim pred dvema mesici zaplatila pod jinym variabilnim symbolem, coz jsem reklamovala a oni slibili, ze to prevedou na spravny ucet. Jenze to neudelali, neprevedli a poslali mi upominku na zaplaceni. (za tu mi nauctovali 150 Kc plus DPH). Smejdi... Musim rici, ze si obcas u nas pripadam jako na minovem poli, clovek se snazi prochazet v pokoji a porad nejaka jobovka ci mina vibuchne. Hruza. Manzel uz mi to obcas neveri, vubec nechape, proc ja mam porad nejaky problem... Coz me samozrejme pekne stve, nebot jsem v tom docela nevinne. Tech ruznych urednich lejster, co uz jsem napsala... A porad to neni ani v nejmensim konecna....Prace na plny uvazek, bohuzel neplacena... :frowning2:
Takze se moc omlouvam, ze jsem si tentokrat pekne postezovala, mejte se moc a moc krasne a vsem marodum preji brzke uzdraveni. :slight_smile:
30. zář 2013 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ u mě to s tím cvičením taky není tak horký, člověk je kolikrát tak utahaný, že na to prostě nemá ani sílu, ani náladu :slight_smile: jsem bohužel taky věčný začátečník dietář, nějak nejsem schopná se k ničemu dokopat, jsem strašná :frowning2:
30. zář 2013 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha jo, úřední šiml, to je prostě neskutečná tragédie :frowning2: Vůbec ti to nezávidím. Já jsem vdaná už 3 roky a ještě nemám změněný řidičák na nové jméno a životko. Ale jelikož jsem zrovna ten tragéd, co si musí povinně vyměnit řidičák, tak se musím jít co nejdřív vyfotit na pasovku a zažádat o změnu :frowning2: že se mi na ty úřady totálně nechce asi ani nemusím zmiňovat :slight_smile:
30. zář 2013 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 - koukam, ze jsme na tom uplne stejne, s tim cvicenim i s tim urednim simlem. Letos jsem menila trvale bydliste, takze opet ridicak a novou obcanku a v podstate vsechno.... Jeste toho mam opravdu hodne na vyrizovani, ale pokud muzu poradit, tak se na ridicak objednat, vzit si fotku, kde se nesmejes!!! a neukazujes zuby a zadost neprekladat. Jinak se priprav na cekani asi 3 hodiny, coz byl muj pripad, nebot jsem se dopredu neinformovala, prisla jsem bez fotek (na obcanku uz te ted vyfoti primo na urade, ale na ridicak ne), bylo prede mnou asi 7 lidi a trvalo to tri hodiny.... :frowning2: Hruza a to jsem si ridicak vymenila uz pred rokem, ale jelikoz jsem zmenila trvale bydliste, musela jsem znova. Jo a puvodne ta pani po trech hodinach cekani me servala, ze jsem zadost prelozila a ze se na fotce smeju a ukazuji zuby, takze musim prijit jeste jednou a podat to znova (vystat frontu). Nastesti se nade mnou smilovala a fotku jsem ji prinesla znova a zadost prepsala. Nevim proc jsem musela mit novy ridicak, nebot ten stary jsem mela az do 2022. Na ridicaku neni bydliste, jen Magistrat, ktery ho vydal, ale stejne, mas povinnost ho do 5 dnu od nahlaseni zmeny a vydani nove obcanky ho zmenit. Takze preji pevne nervy, je to hruza!!!! Jsem zvedava, co a hlavne kdy mi odpovi z O2, jsou to hrozni smejdi. :frowning2: Jak u blbych na pude!!!
1. říj 2013 ve 03:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha jejda, tak abych neplatila nějakou pokutu, když už jsem 3 roky vdaná a řidičák stále nepřepsaný. pakárna, no :frowning2: ale já to lítání po úřadech tak nesnáším :frowning2:
1. říj 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rekla bych, ze pokutu platit nebudes, kdyz se sama prehlasis. Proste zahrajes naivni a reknes, ze jsi to nevedela, ze mas povinnost.... I kdyz neznalost zakona neomlova, ze.... Zalezi na koho narazis....jako vzdy :frowning2: Preji pevne nervy, ale objednej se na internetu, to jde mnohem lepe a je to bez cekani. Pokud na to nespechas, nebot ty terminy nemusi byt volne, vetsinou objednavas na 2 tydny dopredu. Drzim palce. :wink:
2. říj 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha o penězích mi ani nemluv.... je to pěkně v háji, slušně řečeno... jsme vyždímaný jako hadr na podlahu a zjistila jsem, že fusak co mám je mi na prd, bo má jen jeden průstřih na zádové pásy a jelikož je asi kratší, nebo náš polní kočík tak velký, že ty pásy nemůžu používat, takže budu muset sehnat jiný, chtěla jsem s outlasem od Dita Tabor, ale to je ted na nás moc, koukám po bazarech, snad na něco narazím....

@klaire22 @dasha na oddací list jsme čekali přes měsíc, jaksi ho zapomněli poslat a pak mi úřednice řekla, že ho pro výrobu nové občanky nepotřebuju... to bych je roztrhla, takže v polovině října budu mít hotovou občanku a pak budu běhat dál, socka, řidičák (i když neřídím), banka a pod... fakt se na to těším...
Nesnáším běhání o úřadech, a to zbytečné čekání.... humus... na řidičák se objednám, jen musím být u pc před 7 hod ráno a doufat, že chytnu volný termín... až do 5.11. jsou termíny plné... takže mě asi nezbyde než tam ty 3 hod vysedět... :cry: :confounded: :angry:
2. říj 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,to jsou teda problémy,řeknu vám..já mám tohle naštěstí už za sebou,takže úřady ted neřeším..U nás jsou ted na pořadu dne nemoci,ale už se to lepší..já už jen nudlím,Nikolka měla včera teploty ale dnes už ne,tak snad bude fit..Dávala jsem jí na noc čípek a přes den nurofen a pomohlo to..Ráno už je pěkná kosa,člověk když musí ven s oběma dětma do studenýho auta..nic moc.. :unamused: Ale lepší než běžet s kočárem a dřív.. :wink:
Včera jsem ho odvezla,Nikol hlídal táta,a za hodinu jsem tam jela zas,měli ukázkovou hodinu pro rodiče..a pak do třetice,když skončilo vyučování..to už pěkně s kočárem a i s malou..Je to ale cvrkot.. :sweat_smile:
Jinak mu to docela jde a snad ho to i baví..my už jsme si zvykly na jiný režim,malá se budí po té 7hod takže ji nemusím budit a jede snáma,když táta není doma..
Co se týká peněz tak jsme na tom docela bídně,žádné rozhazování nehrozí,spíš jsem ráda když vyjdeme,a jakákoliv nečekaná položka to pěkně rozhodí..Ted např.blbé fotky ve škole,my je nechtěli,ale fotograf je udělal pro všechny a mohli jsme se rozhodnout jestli je chceme nebo ne,jinak by se skartovaly..No a když ono mu to na nich tak slušelo,že jsme vytáhli 250kč a bylo.. :unamused: A do toho benzín a nedej bože léky..furt něco..
Ale furt si říkám,že jsou lidi na tom hůř,tak co skuhrám..
Oblečení dětěm ted řeším většinou po bazarech,většinou jsem spokojená,a i já sem tam prodám,takže je za co pořizovat..Na sebe nic,musím počkat na ježíška..
Přeju všem nemocným brzké uzdravení,na úřadech žádné fronty(nemožné co?) a nenechat si líbit co na nás kde kdo zkouší..
Jo neporadíte mi někdo co vařit?Já už jsem bez nápadu,nejlépe jídelníček na celý měsíc,přijde mi že jedu furt dokola a hlavně mi touž ani nechutná... :rolling_eyes:
2. říj 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina - tak to je mi s tim fusakem lito. S penezmi se vubec nedivim, pri tech dnesnich cenach je to priserny. Pokazde kdyz jsem v Cechach tak zjistuji, jak vsechno moc podrazilo. Treba jogurty o dve koruny a vice, ruzne pomazanky, co jsem vzdycky kupovala, maso, salamy, sunar, pleny, proste vsechno je pomalu jednou tolik, co to stalo drive. No a samozrejme benzin, to je kapitola sama pro sebe. Hruza. Drive jsem vsude jezdila autem, ale letos jsem pekne do Prahy supajdila autobusem apod. tedy pokud jsem nejela s detmi. S detmi se tomu clovek nevyhne. No a ted v zime je to take o necem jinem. Tady take benzin zdrazili, ale jen o 20 senu, coz je na nase asi 1.20 na litr. Takze ted benzin stoji asi 2.10 RM, coz mi na nadrzi (30 l, mam malou berdu) takze me ted benzin stoji asi 60RM z drivejsich 50. Je to sranda, 60RM je na nase 360 Kc. Ale zase je tu pro nas draho s tou skolou, porad neco, skolne, autobus, uniformy a knizky, ruzne krouzky a obedy, no ted jsem opet zaplatila asi 1000 RM coz je na nase 6000 plus skolne 4500 RM (27 000 Kc), takze kdyz si to vynasobite 6 tak zjistite, kolik nas to stoji za 1 termin, coz je do prosince. Pak to opet vse zacina nanovo. Takze te @vormoni naprosto s temi fotkami chapu, porad nekde neco platim. Ted jdou treba do divadla, 60 RM asi 360 Kc. Jo skolne je tu desne. A to moje mezinarodni skola je ta temer nejlevnejsi. Ted se sem stehuje nejaka nova Ceska, tak resi, kam poslat deti do skoly. Ma tri, coz je hruza. Nektere skoly tu stoji az 90 tisic RM, coz je 540 000 Kc za rok a jedno dite...... :frowning2: Jenze do skoly chodit deti musi, takze pokud tu chces byt, tak musis platit. V CR bych skolne mela zadarmo, ale zase ty ostatni polozky....No je to boj. A to jeste manza zacal mluvit o tom, ze bychom si mohli poridit treti dite. Ja jsem ale rozhodne proti, myslim si, ze dve jsou tak akorat. On by asi rad kluka, ale ja si rikam,ze by to stejne asi byla dalsi holcicka. Tri deti mi pripadaji az prilis, myslim ze dve mi budou bohate stacit. :wink:
Jinak ty plynarny dopadly dobre, dokonce se mi omluvili a novou zadost jsem podavat nemusela. S O2 to bylo napinavejsi. Musela jsem jim napsat jeste jednou, konecne mi odpovedeli, ze ten dluh odmazali. Jenze pri kontrole jsem zjistila, ze mi ten dluh neumazali a navic, ze mi moje cislo odpojili. :angry: Takze jsem vcera opet burcovala a rekla jsem jim, ze to cislo chci mit okamzite zpet zapojene a reklamaci vyresenou. Nakonec mi vyhoveli, takze mi odpocetli upominku, internet v mobilu a ted je to snad v poradku. Hruza, myslela jsem, ze si ze mne delaji srandu. Jeste ze se alespon omluvili, ale moc si toho za to nekoupim, ze..... :frowning2:
@ vormoni - s varenim to je u nas docela hruza. Sabinka nechce nic jist, vetsinou vecer ma kasi (ekvivalent Sunarky, nebo neco podobneho), a v poledne se do ni snazim dostat zeleninu, nebo treba rybu apod, ale ona nechce ani slyset. Kdyz jsme byly v CR, tak papala polivky a normalni jidla a chutnalo ji to. Tady nechce ani zkusit. My jsme ted meli opet prujem, takze jsem se ji bala davat ruzne veci, abych ji nedrazdila zaludek. Ale jinak varim ruzne polivky, hrachovou, dynovou, polivky ji docela chutnaji. Pak ji chutnaji testoviny, vrtule ma docela rada, ale take tomu moc neda. Presnidavky sladke ji take docela jedou, ale to take neni poradne jidlo. Sabi je porad jeste na mliku, to ji chutna nejvice. Ale krmeni je priserne, clovek ji musi porad necim zabavit, aby snedla alespon neco. Je to opravdovy boj. Annabella byla mnohem lepsi, ta snedla vsechno....Co vlastne varite detem? :wink: Mejte se moc krasne a vsichni se uzdravte.... :slight_smile:
4. říj 2013 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha No ty brďo,to je pálka za tu školu..:frowning2: Zrovna jsem si říkala,že po mě nikdo nechce školné,ve školce jsme něco platili a ted asi ne..Platíme jen za obědy a nakonec i ty by nemusel chodit když jsem doma a vařím..Ale zatím chodí,končí o půl dvanácté a člověk si rád něco dá,než přijde domů..cena 22kč za polícku s druhým jídlem a pitím,mi přijde vtipná..a on to ani nesní,tak si dá většinou polívku Nikolka a já co zbyde.. :grinning: Je to jídelna co vaří i pro firmy a lidi co pracují kolem takže tam chodí,tak to není divné.. :sunglasses:
Ten benzín tam máte teda za hubičku,to je krásné.. :sweat_smile: :confused:
To je dobře že jsi to vyřešila jak s plynárnama tak s tím O2,hlavní je se nedát a to ty se nedáš..:slight_smile:
My s tím jídlem taky bojujeme,malá jí teda vše,ale většinou jí chutná co vařím nám,jakmile vařím jí něco zdravého,tak to už se netváří,je fakt že to kolikrát není nic moc..vařím jen tak z hlavy,povařím zeleninu,do toho maso a přílohu,koření odhadem..nejsem schopná mrknout na nějaké recepty..Jde o to že někdy máme jídlo které zrovna pro ni není,třeba smažák,že..Má moc ráda oovoce,ale pak častěji kaká a pak bývá opruzená...Tak to nesmíme přehánět..Polívky jí také šmakují,ale já dělám hlavně vývary a to taky nechutná 7x týdně..Takže musí přijít zeleninová.. a ne vždy se mi podaří..Fakt jsem ráda,že zobne něco u Kubíka ve škole..a člověk se i inspiruje,i když se mnou... :sweat_smile: Chce to plánovat dopředu a mít doma ingredience a to já moc neumím..a pak čumím.. :grinning: Ale zaplat pán bůh rosteme :wink:
No nic mažu pro Kubíka do školy,zatím papa všem! :slight_smile:
4. říj 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni - no palka to je, ale neda se s tim nic delat.
Jinak s varenim, ja mam vzdycky problem vymyslet, co uvarim. Doma mam vsemozne kucharky, co varit pro deti, treba je hodne dobra Annabel Karmel, tam se vzdycky inspiruji. Jenze, stejne pak vetsinou delam to, co umim a porad dokolecka. Ted jsem si koupila novou panev - jmenuje se to Happycall, vyrabi se to v Korei. Je super v tom, ze se do ni nemusi davat moc oleje a v podstate dela to jidlo i v pare, nebot je uzaviraci na magnet. Je fajn, da se v ni delat vsechno najednou a vyborne se v ni smazi, nebot hlavne ryby nevysuje. Delam v ni lososa s vybornymi vysledky. No ale jinak delam vsechno porad dokola, treba Anda ma moc rada ruzne testoviny, takze delam carbonara, bolognese apod, nebo take lasagne. Snazim se varit doma, i kdyz tady je mnohem levnejsi jist v restauraci, maji jich tu neuveritelne mnozstvi. U nas primo v tom nasem mestecku je cafe, kde vyborne vari a jidlo se da objednat i domu. Tem cenam se jen tezko konkuruje, doma to vyjde draz a obcas se mi stane, ze neco nestihneme snist a pak uz to jen hazim do kose. Stve me to, ale nekdy manza prijde, ze uz jedl, nebo ze mel velky obed. Ja nakupuji velky nakup v pondeli a mam velke oci, ze budu delat ruzne listove zalezitosti - zelenina jako pak choi (cinske zelene lupeny jako zeli), udelam to, ale nekdy toho nakoupim moc. Smazak bych si dala, ale tady je to tezke s eidamem a hlavne se strouhankou. Tu nasi tady nemaji, rohliky tu take nevedou. No ale delam tu treba rostenou apod. Akorat si rikam, ze vsechna jidla jsou moc kaloricka, ja bych chtela jist neco zdraveho, ale to mi zase neji holky. No je to des. Kolikrat si rikam, ze nikdy nebudu jako moje mamca, ta vari perfektne. Ona totiz hrozne rada ji, pro ni je jidlo naprosty zaklad. Bez obeda s polivkou se neobejde. Take pece buchty apod. To ja mam k ni hodne daleko, porad s tim jidlem bojuji. Pripada mi, ze je to porad dokolecka dokola. Vcera jsem ale byla na veceri v jedne italske restauraci a dala jsem si wild mushroom rizoto, (rizoto s hribky), no to byla mnamka. To ja bych tedy nezvladla. Ja si stejne vice pochutnam na jidle, kdyz sama nevarim. :wink:
4. říj 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni
@dasha
Ahooooj, tak se hlásím.... nějak nám to tu chcíplo, ale to bude přirozený proces :slight_smile:
Tomík je ďábel, běhá šplhá, rozbíjí..... za chvilku pádím k dr... tak kdyžtak zítra napíšu víc... pa
6. lis 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,to máš pravdu,chcíplo to tady..kdyžtak písni,mě se nechce,když tu nikdo není.. :unamused:
6. lis 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja tu jsem, tak jak jste dopadli u doktora? Tady je to nejak porad dokola, jeste ze tu necekame zimu, co u vas, uz prijede Martin na bilem koni?
Vcera jsme zrovna byli docela nachlazeni, vzbudila se a nic nechtela jist. Dneska je to o trochu lepsi, ale porad nic moc. Kdyz se ji nechce jist, tak ji nikdo nedonuti. Zitra jdeme s manzou do kina na cesky film, tak se tesim. Muzi v nadeji, sice jsem to uz videla, ale tady to bude promitane v ramci EU festivalu, tak jsem rada, ze je tu neco ceskeho. Uz se docela tesim.
Ted ty posledni dva dny je to docela spatne, mala porad poplakava, uz mi z toho docela jde hlava kolem. V noci se porad jeste alespon jednou budime na flasku, uz me to docela nebavi.... A vecer ted u jidla desne, nevim co s tim. Sedi v zidlicce a breci na cele kolo. Asi ji chudince neni uplne nejlepe. Porad neco... :frowning2:
11. lis 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha ty jo, kino.... tam jsem nevyla ani nepamatuju a jen tak nepůjdu, hlídání v podstatě nemáme, takže všechno táhnu já a posledních 14 dní jsem protivná i sama sobě :frowning2:
Prcek je strašně aktivní a jediné co ho zmordí jsou cca 2 hodinové procházky, ale pak jsem mrtvá ji já a to mám ještě fungovat doma.... je to začarovaný kruh a pak jsem na Tomíka protivná, racionálně vím, že je to špatně, ale už jsem v takovém stavu, že to nedávám :frowning2: a to mě dost štve...
Dnes jsem zkusila "jiný" model.... ráno vykopat ven manžela, má dost těžké vstávání, pak obstarat prcka - ranní kojo, nočník, nočník, nočník, honění po bytě s nahou zadnicí, nočník..... pak ho musím oblíknout, nakšírovat psa a jít venčit... ale jen na chvilku, tak půl hodiny pak dom, vypustit Toma, umejt psa a svačina a bla bla... Tom dnes slušně řádí... vyházel mi hlínu z květináče od banánovníku.... obědu moc nedal a to jsem udělala domácí houskový knedlík a rozlítané ptáčky.... a teprve tak před 20 min usnul, tak jsem sedla k pc a "relaxuju", pak půjdeme courat po lese a ideální by bylo vrátit se dom lehce po 17 hod a to by mohl usnout už kolem 21 hod...

Jinak chodíme na velké prochajdy dopoledne a to pak řádí do 23 hod... fakt na palici.. a manžel mi doma zrovna dvakrát nepomáhá a spíš se čertí, že jsem protivná... jen se zmůžu na to mu říct, že když není celé dny zavřený, tak nemůže vědět, jak je to náročné na psychiku :frowning2: a aby toho nebylo málo, tak už mám i vlastního policajta - manželovu babičku, bydlí vedle a sleduje mě jako STB..... a když jsem pryč delší dobu než je pro ni přijatelné, tak obvolává půlku středních čech....

@vormoni jinak ten dr. ke kterému jsem šla, byl obezitolog... dnes se tomu vznešeně říká metabolická poradna..... už mám dost toho jak přibírám a tak jsem šla za odborníkem.... no... čekala jsem štíhlou sexbombu s bičem v ruce, která by mě řekla, že když jí budu poslouchat budu vypadat jako ona... a ono prd.... byl tam starý pan doktor, upovídaný a hrozně příjemný... to na mě asi žádný účinek nebude mít.... dal mi rady, kterých je plný internet... tak uvidím, snad se mi podaří něco shodit, když jdu na 2 měsíce na kontrolu.... ale moc si nefandím... bohužel moje váha je na strašných 93 kg... rodit jsem šla s 88 kg... to už nepotřebuje komentář....

a hele, nezaložíme si soukr. diskusi? stejně jsme tu jen my 3...
14. lis 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ Ahoj,tak to tě chápu,že s tím chceš něco dělat,když ti to jde nahoru.. :frowning2: Člověk si umí představit,že nepravidelné stravování nutí tělo dělat si zásoby a my maminky to kolikrát jinak nemáme..jíme až je čas a klid a nebo zobeme různé náhražky jídla..Nemyslím si, že bys třeba ty měla málo pohybu když lítáš se psem a ty dlouhé procházky..Já jsem sice na stejné váze jako před porodem,ale taky nejsem spokojená,páč mám furt trochu břicho a díky tomu neobleču žádné staré kalhoty.. :unamused: A tak nosím furt jedny a ted jsem konečně utržila náké peníze a zajela si koupit nové džíny a sehnala jsem pěkné v takko ,ale první den v nich jsem zjistala že nejsou moc silné,takže jedině s punčochama.. :astonished: a taky se párali ve švu,takže jsem si je musela opravit..A to stály 500kč!!!Ted je to pro mě dost peněz a štve mě ,že jsem si nekoupila radši u vietnamců,ještě by mi zbylo na termolegíny..to jsem zjistila až pak.. :angry:
Takže ti držím palce,je to určitě moc těžké,jsi na to sama a s péčí o malého a domácnost a psa,to nejde jen tak předělat..Nejlíp s těma jídelníčkama jak dávají v tv,ale to abys měla krám za rohem a furt něco kupovala,což u vás asi taky nejde.. :confounded: A co ten tvůj drobek,říkáš že za ním lítáš..?
Já ted zase furt malou odněkud sundávám,leze na stůl,skříně,židle..horor..nemůžu si na chvíli sednout,už je zase někde vylezlá.. :astonished: Taky se ukazuje jak se umí vztekat,když jí něco nedovolím ,tak se mi prohýbá a podle toho kde je ,se třeba bouchne do hlavy nebo praští mě..Taky nechce třeba stát a lehá si..no lvice se v ní nezapře.. :sweat_smile: :confused: :rolling_eyes:
Nějakou dobu už řeším jestli zajít na pediatrii,všimla jsem si ve vaně,jak stojí bosá ve vodě,že má divně palečky,nestojí na nich rovně,má je pokrčené do strany a jako by bokem se o ně opírá..Jestli počkat ,že se to srovná nebo co?V roce jsme na kontrole nic takového nepozorovaly..a trochu mě to děsí.. :confounded: Jinak je malá v pořádku,ted jsme byli na očkování proti spalničkám atd.a dostala bonbon,takže si včeličky hned nevšimla a nestačila ani písknout a bylo po tom.. :grinning:
Zubů máme 12,ale zubař ji ještě neviděl..nejsem schopná nás objednat.. :sweat_smile:o a mluvit nemluvíme,max.mama,baba,mňam mnam a ted au.. :slight_smile: Spaní máme dopol hodinka a půl a odpol taky,doma většinou kolem 9-10h a odpol kolem 15h..Zeptám se jí a ona ,že jo a jdeme.. :wink: Lehnu si s ní a za chvíli je tuhá..vstáváme ráno kolem po 7h..A v noci se docela budí,fnuká..tak k ní vstávám a dávám dudlík nebo jen pohladím..Ale jakmile se staví,tak si ji beru k sobě a spíme spolu..tak nějak..Někdy je to náročné a mám pocit ,že jsem nespala,nebo málo a tak si někdy dáchnu s ní přes den..Ale málokdy..
A hnusná jsem taky ale ne na ni,ale na Kubíka který mě točí jak je drzý a odmlouvá a nehce se kolikrát učit a každé úkoly ze mě vysávají šťávu.. :frowning2: Neměla bych být asi tak přísná..Večer když už konečně oba spí,si tak říkám,jestli to by jsme si neměli spíš užívat to, že jsme spolu a zdraví a ne se stresovat u učení a co kde děti provedli.. :unamused:
S tou soukromou diskuzí klidně..asi už nás nikdo beztak nečte.. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
14. lis 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Ahoj,tak aspon někdo tu ještě je co? :slight_smile: To je zlé,jakmile jsou děti nemocné,člověk by udělal kde co,jen aby se cítily lépe a třeba i zlobili jako dřív..My jsme trochu marodily v září..to měla větší rýmu a z toho pak zánět spojivek a měla zalepené očičko,jedno víc než druhé..ale Tak jsme šli k dr.a dostaly jsme kapičky hned zabraly,takže už to bylo lepší...To jsme fit,bez rýmy :wink:
S tím nevyspáním tě chápu,mě se to taky někdy naskládá a jsem hotová a musím si jít lehnout přes den ,ale jak moc chci, tak kolikrát ani nezaberu..Pak se to zas srovná a je to lepší..My v noci nepijeme,ale i tak sem tam fňukne a čeká na dudlík..nebo ji jen šoupnu, jak je natlačená na šprušle postýlky..a nejde jí to dál..Když ji mám pak u sebe tak už moc nenaspím.. :sweat_smile:
Zima už ted fakt dorazila,dnes už v noci mrzlo a i přes den chladno,takže žádné velké courání a honem ze školy domů do tepla..To ti fakt závidím,ty tropy.. :sunglasses:
No na český film bych šla taky,docela se mi líbí co ted v poslední době točí..Zas to dostává kvalitu a když jsou dobří herci tak jdu i na ně..Ale já max.k tv,kino jsem neviděla 6let..a čeká mě max.nějaká pohádka,jako odměna tomu našemu zlobivýmu školákovi..někdy,,:slight_smile:

:sunglasses:
14. lis 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni ale cte,jen nestiha reagovat:wink: Bobes je drak,uz sam leze po zebriku do podkrovi,je to sileny artista,jak muze nekam vylezt,tak toho vyuzíva. S mluvenim nic moc,ale uz mi pomaha s oblekanim,ma celkem dobrou pasivni slovni zasobu,rozeznava sroubovaky od klicu,dedovi prevraci dilnu vzhuru nohama...je to zlobidlo. Se spanim to ma vselijake,vstava kolem 9,ale chodi spat mezi 22 - 23 hod s tim,ze spi jen hodinku po obede..
Koncim,vysypal koreni !! Ach jo...
14. lis 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vormoni taky nahlížím a případně čtu, ale málokdy mám náladu něco sama napsat. máme velké problémy se starším, naplno se začíná projevovat ta jeho porucha pozornosti, zvažujeme medikaci, hledáme vhodnou školu, .... každý den je scéna... no, prostě žádná hitparáda.
anička chodí cca měsíc, ale je šikovná, rozvážná (i když taky vleze všude možně), žvatlá tak nějak normálně, ale rozumí bezvadně. taky je docela sebeobslužná, někdy se svléká, i když to není úplně nutné :grinning: spí jednou denně, tak 1-1,5 hod., večer usíná kolem osmé a vstává kolem sedmé, o víkendu trošku dýl.
o váze mi ani nemluvte, jsem typ, co stres řeší žráním, a podle toho taky vypadám. navíc už nejsem nejmladší, takže když jsem se pokusila o domácí cvičení jillian (protože jinak nemám šanci se dostat na cvičení mimo domov), tak jsem musela po pár týdnech přestat, protože jsem si totálně rozhasila koleno.
už zase aspoň trochu pracuju, to je moje malá vzpruha. sice kvůli tomu obětuju nějaké večery a tak dva víkendy měsíčně, ale aspoň mám pár kaček navíc.
společný čas s mužem - my občas možnost hlídání máme, ale muže někam dostat je utrpení, tak už jsem se minule naštvala, vzala knížku a šla si do kavárny číst. a jak to bylo fajn.
14. lis 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky
my taky žijem, ale času málo.. holky, vy tu píšete děsně dlouhý příspěvky, kdo to má číst.. se pak nedivte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Tonnín po dvou týdnech zase marod, prve to byla šestá nemoc, ale než se osypal, ty horečky, to bylo něcco, fakt jsem se klepala.
no a včera zas.. nad ránem měl přes 39..
jinak je to éro, ale asi daleko menší, než většina těch vašich. stále nechodí, mně to stále nechává v klidu. zubů má jen sedm, slov umí pár.. teda slov.... nejoblíbenější je PAPPPP...jak jinak..potom téměř každé zvíře je HA HA, původně to byl jen pes, ale teď skoro všechno.. pouze kočka a morče jsou CHRRR CHRRR, neptejte se proč.. nevim.. prča je s ním veliká, při přebalování mně skoro pokaždý s potutelným úsměvem pokropí, ale na nočník kouká jako na ufo. aspoň teda spolupracuje při oblíkání a svlíkání..
s chlapem žádná hitparáda, ten se přerazí kvůli kamarádům, ale to já zjevně nejsem.. před pár týdny vyšlo najevo, že na sebe nechal napsat auto našich "kamarádů" , neb jsou samej dluh a zabavil by jim ho exekutor, jako už dvě předtím a oni by neměli chudáčkové jak jezdit do práce... no, přišlo rekomando, že není zaplacený ručení..tak mu to jako majiteli oznamovali, přesto, že pojistníci byli oni. pak ještě prasklo, že to auto má propadlou technickou, můj naivní muž jim věřil, ýže se o to postarají.. no řvala jsem jak tur, to teda jo.. jedna právnička mu poradila jim poslat jakýsi dopis do vl.rukou, že ukončuje ústně uzavřenou dohodu a trvá na navrácení vozidla..

ad váha.. nooo.. já ani nevím, kolik vážím.. musím si napsat Ježíškovi o váhu a předpokládám, že to bude takovej šok, že novoroční předsevzetí je jasné. ale jak to půjde, když vařím z toho, co je doma, takže často strava bohatá na škroby, neb do kapsy hluboko.. pohyb skoro žádnej..závislost na kafi s cukrem a mlíkem strašná.. nasnídat se nejsem schopná, nemám ráno absolutně chuť a ani nestíhám. naštěstí jsem se teda naučila skoro denně vařit, ale že by to byla dieta.. hlavně se to musí vejít do pár kaček. takže asi tak.
na Jill jsem už myslela, dokonce mám jedničku a dvojku staženou, ale večer už mám náladu si tak leda sednout na zadek..
14. lis 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem zalozila novou soukromou skupinu, vsechny co jsme tady byly v posledni dobe jsem zaradila do skupiny, tak snad jsem na nikoho nezapomela - jmeno je stejne - Mininko v cervenci 2012, tak doufam, ze to bude fungovat. Uz jsem tam dala prvni prispevek, tak snad to bude OK. Dejte mi vedet, jestli to funguje.
Mejte se moc krasne, koukam, ze mame podobne problemy, i kdyz kazdy trochu v jine oblasti, ale vsude je neco. :frowning2:
15. lis 2013 v 05:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ahoj,to je prima vědět,že aspoň nakouknete.. :wink: Vidím ,že problémy jsou fakt všude..
@kamino Tak to je šikulka, jak se vyzná..žebřík u nás nezhrozí,ani schody..nemáme,ale když mi zdrhne na patře v paneláku ,je za chvíli nahoře,ale dolů to neumí,a já trnu strachy, že to zkusí než k ní vystoupám.. :sweat_smile: Oblíkání,to jsem nezkoušela ,že by něco sama..:-O Akorát večer když ji svlíkám ,tak jí načnu ponožky a ona je sundavá a čeká na pochvalu.. :grinning: Rozumí také spoustu věcí,donese,odnese,do koše vyhodí..je šikovná :slight_smile:
@romana Tak nejsem sama,co řeší problémy se starším..ne teda jako ty.. :unamused: Kubík prostě odmlouvá,neposlouchá,já musím hulákat,kolikrát mě bolí až v krku..ráda bych to řešila jinak,ale nevím jak..Stokrát mu v klidu řeknu co má udělat a když nic, tak už je řev.. :confounded: Dělá hrozné divadlo u učení,když chci procvičovat něco ,co nemá za úkol..Úklid pokoje je taky na etapy..
S prací ti závidím,taky bych ráda kačku navíc.. :sweat_smile:
@kammka Ty jo,taky máš pěknýho rošťáka..dává si na čas,ale však se taky dočkáš.. :wink: Chudáček malej,takové teploty..tak ať jste brzy zdraví :wink: Chlap je teda fakt kámoš,ale jen pokud to z vás netahá peníze navíc..co..To máš teda o starost víc..:frowning2:
Navařit za pár kaček se dá,ale jak říkáš,nedá se to jíst furt..A hlavně ne všechno jí i děti..My máme třeba rádi houby,ale synátor to nechce,malé to taky moc dávat nechci,ale ta to papá..takže člověk kolikrát musí dělat jídla dvě..Ale u nás jsou furt nějaké zbytky z předešlého dne,tak to podělím tak,kdo co radši.. :wink: Naštěstí nám nevadí dojídat a jíst víckrát to samé,ne všude to tak ale funguje.. :astonished: :slight_smile:
15. lis 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasha Daso a jsem take pridana? Moc me bavi cist vase prispevky,jen jsem ted mela hekticke obdobi,tchynku mame po te mrtvici na rehabilitacich v Kladrubech,tak tam 2x tydne jezdime,do toho delame chodbu a schodiste ( jupi,uz nebudeme domu chodit po plechovych naslapech :wink: ) do toho masakr se zuby,prcek je vzhuru kazdou hodinu a ja uz padam na hubu :wink::wink:
S jidlem to je s prckem jak na houpacce,je mlsnej po tatinkovi a nejvic mu chutnaji jidla s cesnekem a cibuli a porkem..takze hit jsou stouchane brambory s cesnekem,masem a spoustou snitliku. Pripadne ryby na masle se smetanou...takze to tu porrad necim smrdi :wink:

:wink:Vahu uz neresim,mam sice o 28 kg mene nez pred porodem a o 15 min jak pred tehu,ale porad o 20 vic,nez pred hormony,takze katastrofa... Nepravidelnost,placani vseho mozneho i nemozneho...malo pohybu..klasika. Chyby znam,ale vule chybi...
15. lis 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamino, urcite jsem te take pridala, super, nekdy nakoukni. :wink: Najdes to, kdyz najedes na soukrome skupiny, melo by to fungovat. :wink:
16. lis 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
1. únor 2014 v 18:45 • jitkah86
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek