• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@aloison chodím taky na záchod častěji než obvykle :slight_smile: četla jsem, že za to mužou hormony a možná i postupně se zvětšující krevní oběh...

ten maxi cosi je krásný, ale v recenzích si na něj maminky taky stěžují, že není moc velký, hlavně prý ten sporták a stříška je malinká, že nechrání miminko...tak nevím. zkušenosti nemám :slight_smile:
3. lis 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svija gratuluji k dutince :wink: alespoň jsi jí viděla a víš, že je tam kde má být :slight_smile: Těch deset dní uteče jako voda a třeba už pak srdíčko bude tlouct, jak o závod :slight_smile: já jsem podle PM 5+2 a chtěla bych jít za týden a tajně doufám, že už srdíčko bude, i když vím, že ještě může být brzy :unamused:
3. lis 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elza2110 to s tou stříškou je pravda, přijde mi, že je tam opravdu snad jen na parádu :angry: Nejlepší bude si pak obejít obchody a vidět kočárky v reálu, mě to hodně pomohlo... na jednu stranu jsem ráda, že už vybírat nebudu, protože si pamatuju, že jsem z toho pak byla skoro šílená, je jich tolik, pořád jsem se nemohla rozhodnout.... :slight_smile:
3. lis 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@svija no tak super, aspoň je vše v pořádku :slight_smile:

@aloison taky chodím častěji, ale u prvního těhu jsem zpočátku byla opravdu jak průtokáč. na konci samo taky. ale u toho prvního těhotenství to byl jeden z prvních příznaků, ještě než se opozdila MS. Tentokrát to není tak akutní :slight_smile:
3. lis 2011 v 10:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - můžu se taky přidat do klubu? Poslední MS jsem měla 1.10. a včera jsem byla u dr., ale je to opravdu hodně brzy. Viděl jen 3mm dutinku a vevnitř tak 2,5mm plod a ni to ne..., takže mě dr. nechala čekat ještě 3 týdny. TP mám podle kalkulajdy 11.7.2012
3. lis 2011 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem si vás dočetla...jak to pozoruju, tak jsem na tom podobně, jako většina z vás, únava, časté chození na wc atd :slight_smile:..
a jak jste to vlastně oznámili tatínkovi?
3. lis 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak včera jsem byla na tom UTZ a jsem něco mezi 5.-6. týdnem byla akorát vidět dutinka v ní malá tečka, takže těhotenství potvrzeno a jsem objednaná na 11.11. a tam už by prý mohlo jít vidět srdíčko. Termín vychází podle menstruace někdy kolem 3. července. :slight_smile:
3. lis 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvetinka6 ahoj! tak to na tom budu asi podobně a dr. u mě asi taky ještě toho moc neuvidí :frowning2: a já už bych chtela mít trochu větší jistotu :-/

@hanulik88 oznámení jsem obkoukla z intenetu :slight_smile: obálka a v něm dopis od miminka a malinké ponožky...bylo tam psané něco ve smyslu ahoj tatko, ty ponoky mi schovej, přijdu si pro ně v červenci..tvoje miminko...no i když jsme si tento mesíc dělali trochu srandu, že jsem těhotná, tak byl trochu překvapený, ale rád :slight_smile: a už ted kolem "nás" skáče a furt říká jak nás má rád :grinning:
3. lis 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a rodiče popř. tchýně už to ví?? my jsme se s prvotním nadšením pochlubili jen pár přátelum a já pár kolegyním v práci ( aby na me brali ohled a pomáhaly mi :slight_smile: ), ale rodině to chceme říct, až po srdíčku..tak snad to vydržíme :slight_smile:
3. lis 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, závidím vám, co už jste byly na kontrole u Dr. Já ji mám naplánovanou až na zhruba 8 týden tj. 30.11. a jsem úplně nedočkavá...

taky musím často chodit na záchod, pociťuji tlak v podbříšku a ztvrdly mě prsa, která mě občas pobolívají.

Mám už předběžně vybraný kočárek Neo Jet a slyšela jsem i dobré ohlasy. Nicméně je to polská značka, tak snad to bude v poho. Pokud však máte s ním některá zkušenosti, tak budu za ně ráda.
3. lis 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našemu tátovi to oznámil náš Matýsek, pozval sem je do hospody, Matěj se postavil na židli v čele a říká: Tatínku, maminka má tadyhle takhle v tom bříšku (vyhrnul si tricko a ukazoval na pupík) malinký miminko, víš? A na mě Martin: opravdu? A mates No jo oplavdu!!!!! A taky tam má možná malýho šmoulíčka!!!! Pak se posadil a pustil se do rejže :slight_smile:) Moc hezký!
3. lis 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
rodičům to chceme říct až na Vánoce jako dárek pod stromeček.
3. lis 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, můžu se také přidat, v pondělí jsem našla také dvě čárky na první ko jdu až 25.11., není kam spěchat, at je něco vidět :slight_smile:
3. lis 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina to je krásný :dizzy_face: uplně toho Matýska vidím, jak je důležitej :slight_smile:
My to chceme taky říct rodině až na Vánoce. A právě i Nelince, protože ta by to samozřejmě pověděla všem dřív a taky se jí snažím zkrátit to čekání, je to pak hodně dlouhé :slight_smile:
Ale přítelovi jsem to řekla uplně normálně. Ráno jsem vstala, udělala si test, byl pozitivní a já hnala zpět do postele s testem v ruce, že jako podívej, je tam druhá čárka! Tak na to mžoural, pak se začal chtě nechtě usmívat a cítila jsem, že je šťastnej a zároveň pyšnej :wink:
3. lis 2011 ve 12:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a volala jsem na gyndu a mám přijít až v osmém týdnu, což je tak za měsíc, takže tak :sweat_smile:
3. lis 2011 ve 12:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já si dneska volala na gyndu. Je mi hrozně slabo. Mám mžitky před očima a motá se mi hlava. Prý to souvisí s migrénama, které mám a mám zkusit hořčík, tak už jsem volala manžovi, ať se staví do lékárny.

Já to manželovi řekla, hned jak jsem se ze záchoda vrátila do postele. My to neplánovali, takže jsem mu řekla, že jsem asi těhotná (překvapeníííí), ale radovat se začal dřív než já. A našim jsme to řekli už o víkendu. Bydlí v Praze a zrovna tu u nás byli, tak jsme šli s pravdou ven a tchýni a tchánovi nevím, kdy to řekneme. Tvářili se divně už u prvního vnoučete (které bylo plánované a my měli postavený vlastní dům a byli dva roky svoji), tak nevím, jak teď. V Matějovi se vidí, jsou z něho úplně hotoví a už teď poslouchám, jaký bude chudáček, až jednou budeme mít druhé dítě. :angry:
3. lis 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 to je mi líto, že ti není dobře, tak zkus taky pít Magnesii, ta je na migrénu taky fajn.
A ti tvoji tchánovci mají teda podivné myšlení. Vždyť to každé dítko obohatí, mít sourozence. Já jsem jedináček a vždycky jsem sourozence chtěla, každému se další spřízněná dušička hodí :slight_smile:
3. lis 2011 ve 13:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 No jo tchýni si neporučíš, já si ji taky neporučím. My v rodině už máme oznamování tehotenství, jako každoroční rituál, tak letos budem opet na řadě my. bez toho by to už snad nebyly Vánoce. Doufám, že to Bobeš nevykecá. :slight_smile:
@lynette11 Vím, že pro něho to bude dlouhé čekání, a může to i dopadnout špatně, ale to je prostě život nooo... :frowning2:

@zuzi82 Holka tebe je mi hrozně líto, uplně vím jak ti je. Trpím migroškama od mala a těhotenství si 1. TR pamatuju jen ze zatemněný ložnice. A ty máš ještě doma skřítka, kterej tě chvilku nenechá co? Klidně si vem paralen a hoooodně pij a buď na čerstvým vzduchu. U mě to nejspíš nastane až za týden dva... Měla jsem to i minule. Nejhorší je, že si nemůžeš na to nic vzít, normálně se láduju růžovejma lentilkama. Já sem si včera vzala půl paralenu, když sem cítila, že to na mě jde, protože když to nezastavim, tak mi migrana trvá třeba týden ve dne v noci. :unamused:
3. lis 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sina no já bych to nejraději řekla Nelince hned, protože poslední dobou pořád řeší, že by chtěla sestřičku nebo bratříčka a pak že ale ONA bude jeho maminka, ne JÁ :grinning: :grinning: Vždycky se se mnou hádá :grinning: Ona jí ta touha pečovat o miminko přejde, až uvidí toho brečícího a spícího drobečka :wink:

Holky ty migrény jsou fakt děs. Já jsem byla nedávno na operaci, měla jsem spinální anestezii od pasu dolů a pak jsem měla celý týden po té operaci spinální bolesti hlavy (že prý při napichování páteře uniklo trošku mozkomíšního moku a dokud se nedoplní, hlava bolí). No byly to šílené bolesti a když si představím, že něco takového je migréna, tak mě jímá hrůza. Tohle bylo možná fakt ještě víc hustý, nemohla jsem zvednout hlavu a na záchod jsem lezla po čtyřech, protože jakýkoliv pohyb mi působil snad přelévání mozku nebo co to bylo :grinning: Pak to najednou jedno ráno přešla a já měla snad nejkrásnější den za dlouhou dobu, byla jsem uplně jak znovuzrozená :grinning:
Na bolesti hlavy občas trpím, ale mám to asi od zad. Ale ty migrény... to je děs, fakt vás lituju. Snad z toho vyrostete :sweat_smile: :wink:
3. lis 2011 ve 13:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ma migrénu je nejlepší kopretina řimbaba, ale nevím jestli se může v těhu, ale mě teda dost pomohla. Musí se žvýkat ta rostlinka a fakt to pomáhá.
Jinak doufám, že ted budu mít klid, prý těhotenství na migrény pomáhá a že je ale pak návrat zas po porodu, to se fakt těším
3. lis 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lynette11 @sina S Matějem jsem je měla taky, ale tak o týden později. Nejhorší jsou ty mžitky, před očima mi pořád lítá milion světýlek. Mám pořád takový pocit na omdlení. Asi jako když se prudce zvednete a zatočí se vám hlava. Jestli to bude ještě dva měsíce, tak to nevydržím. Když ležím, tak jsem v pohodě, ale já mám ještě nasmlouvané cukroví, takže musím péct a péct a péct. Snad to nějak zvládnu, aby to nemusel nakonec slepovat a zdobit manžel. :grinning: :grinning:
3. lis 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@smisek24 No mě se naopak v těhu migrény výrazně zhoršují. Naštěstí jen první dva tři měsíce. Ale tak silné migrény jako když jsem byla těhotná s Matějem jsem nezažila. :frowning2:
3. lis 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 a nemáš třebas taky nízký tlak? Mě tohle dělá taky, kafe by nepomohlo?
3. lis 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj, kafe je dobré i na bolest hlavy. ale Zuzka určo ví, co má dělat, když migrény mívá.

@zuzi82 já zase dělám vánoční aranžmá a věnce, prodávám to u mě doma, takže taky musím makat :grinning: do práce teď nechodím, jak jsem byla na neschopence po té operaci, tak mi v tu dobu končila smlouva na dobu určitou a vzhledem k tomu, že na moje místo chtěla slečna, která sice nemá vůbec zkušenosti, ale nemá děti, tak jí dali přednost a mně smlouvu neprodloužili :angry: no a pak jsem zjistila, že jsem těhu, tak to teď nemá cenu se někam hlásit. tak si udělám během té doby alespoň nějaký kurz, abych měla pak po mateřské zase víc možností. :wink:
3. lis 2011 ve 14:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kafe by možná pomohlo, ale já kafe vůbec nepiju, protože mi dělá zle od žaluku. A nízký tlak mám, je jasné, že to souvisí.
A co dělat moc nevím, protože když nejsem těhu, vezmu si prášek na migrénu a je to v klidu, ale teď je nesmím. :unamused:

@lynette11 Tak věnce dělám jen pro sebe, to mě tak nebaví. Ale cukroví i prodávám. Ne nějaké šílené množství, spíš přebytky, které vím, že neujíme. :sweat_smile:
3. lis 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 to jsi šikulka, obdivuju, když to někoho baví. já pečení moc nemusím, ale kvůli malé vždycky něco málo napeču, aby si to se mnou užila. jinak jsem cukroví vždycky spíš kupovala, třeba i od soukromníka, ale málokdy bylo opravdu dobré. letos mám čas, jsem doma, tak se přemůžu a upeču. Minimálně 5 druhů :grinning:

Nj, v těhu se na migrénu nic nesmí. Možnosti jsou jenom kafe, panadol nebo paralen a hrozně moc pít. Někde jsem četla, že polovina migrén je způsobena špatným pitným režimem a že je prokázáno, že kdo se na to soustředil a fakt začal dlouhodobě pít minimálně 3 litry vody denně, tak se to hodně zlepšilo nebo zmizelo.
3. lis 2011 v 15:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já byla ted na návštěve u kámošky, je v 10tt a je je moc špatně a zvrací, tak doufám, že mě takhle zle nebude...
no, do vánoc to určitě tajit nevydržím...:grinning:

a migrény vám nezávidím, holky..já trpím taky na bolest hlavy, ale ted jako když utne...zatím :slight_smile:
3. lis 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvetinka6 @smisek24 vítejte :wink:

@zuzi82 teda ty migrény ti fakt nezávidím, drž se, snad trochu ten hořčík pomůže....

@elza2110 manželovi jsem to řekla taky hned, jak jsem si udělala test, mimčo jsme už delší dobu zkoušli, takže se mě spíš pořád ptal, jestli už jsem si udělala test, takže u nás žádná romantická obálka s ponožtičkama neproběhla :frowning2: zatím jsme to nikomu neřekli, já jen svojí nej kamarádce a rodině to chceme říct až po těch 3měsících, ale nevím, jak se mi to podaří zatajit, protože se mi břicho nafukuje každej den jak blázen a už teď ho mám jako bych už ve třetim měsíci dávno byla :unamused:
3. lis 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a máte někdo dobrý nápad jak to oznámit pod stromeček prarodičům? My to řekli jen mojí mamce, ale ostatní nic neví....... :slight_smile:
3. lis 2011 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aloison s tím břichem jsem na tom podobně, mám pocit, že se mi nafukuje každý den jen nadechnutím vzduchu :wink:

@kvetinka6 my to plánujeme na Vánoce oznámit rodičům a prarodičům, tak vymýšlíme, jak to udělat co nejlépe...tak sem s návrhy, nechám se taky ráda inspirovat...
3. lis 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek