• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
8. únor 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka okouknu ho s manželem..........fakt děkuji za tip :slight_smile:
8. únor 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22není zač :slight_smile: , jsem ráda, že už to nemusím znovu řešit.... :slight_smile: a kdy že se dozvíš jestli holčička nebo kluk?
8. únor 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22není zač :slight_smile: , jsem ráda, že už to nemusím znovu řešit.... :slight_smile: a kdy že se dozvíš jestli holčička nebo kluk?
8. únor 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka to ti věřím, já z toho kočárku mám docela těžkou hlavu :( no, zítra jdu na prohlídku, ale řekla bych, že mi dr ještě nic neřekne, dnes začínáme 18tt, teoreticky by to vidět být mohlo, ale nevím zda bude :( takže počítám, že to bude asi až v příští návštěvě.
8. únor 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to mám tak, že jsem byla v 16tt na kontrole a odběrech(triple test) a na 20tt se objednávám do nemocnice na velký UZ . Tak jsem to měla i minule a tam mi řekli, že to bude kluk :slight_smile: . Ty nemáš velký UZ?
8. únor 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bara89 Já mám termín 30.7. a od začátku těhu jsem zhubla už 8 kg, taky začínám být z toho trochu nervózní, ale na kontrolách vždy hlásím hmotnost a nikdy mi neřekli, že by mělo být něco špatně. Jím pravidelně, neomezuju se a pohybu mám o něco méně - před těhu jsem byla 2-3 x týdně ve fitku a to s těhu zkončilo. Teď si užívám "jen" prochajdy se psem v každém počasí - cca 2-3 hod denně, do toho zaměstnání a tak. Ale v těhu jede metabolismus o dost rychleji, tak úbytek výhy přičítám tomu :sweat_smile:
Na kontrolu jdu za týden, tak uvidíme co řeknou.
8. únor 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka nene, o tom slyším poprvé - nevím co je velký UZ........a ani že se mám objednat v nějaké nemocnici.....já chodím k soukromému gynekologovi........třeba mi řekne něco nového zítra.........fakt nevím :(
8. únor 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 velký UTZ, zjišťuje se podrobně zda má miminko ledviny, mozek, kosti, jestli nemám nic na srdíčku......je takový podrobný jako screening, určo na to půjdeš taky, dělá se v nemocnici, je třeba k tomu lepší přístroje než normálně, od mudry bys měla dostat žádnanku. a tenhle UTZ hradí pojišťovna :wink: :slight_smile:
8. únor 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě zjistili už ve 13tt, že to bude kluk. Koukala jsem jako blázen, protože u prvního jsme to věděli až ve 21. :slight_smile:
8. únor 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mina: mám pocit, že v těhu je metabolismus právě pomalejší, aby se stihlo vstřebat co nejvíce živin pro mrňouse.
8. únor 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@majjka24 ani jsem přesně nevěděla proč :confounded: díky za vysvětlení. Jediné co vím, že to navazuje na ten triple test a že už by mělo být vidět pohlaví..... když se k tobě neotočí zády :slight_smile: a dělá se 20 - 21 tt
8. únor 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka nenavazuje to na tripple, je to samostatné :wink: Já tripply nemám a ani jsem si je nenechala dělat. jen u toh prvního NT se dává dohromady výsledky krve a UTZ hodnoty :wink: :slight_smile:
Jsem taky zvědavá co to bude, na utz i v břušku je to pěkný ďáblík :slight_smile:
8. únor 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeudi promin za pozdní odpověď :slight_smile: Mě nakonec termín posunuli až na 16. července už víš, co budeš mít? Nestihnu přečist celou historii.
8. únor 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majjka24 jen vím, že se mě na Bulovce vždy ptali jak mi dopadly ty testy. Mě se Lukáš vystavoval na každém UZ, ale teď je mi to jedno, ráda bych překvápko a 16tt na UZ byl mimís schovaný za placentou....asi stydlín :slight_smile:
8. únor 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka u mě taky se schovával mimísek za placentou, tak uvidíme zda něco uvidíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám termín an konci července, můžu se k vám přidat? :slight_smile:
8. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini jeste porad ne :frowning2:na kontrolu jdu 1.brezna tak snad uz se to dovim :slight_smile:
8. únor 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 jasan, vítej :slight_smile:
8. únor 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majjka24 já měla něco podobného taky asi jen na tom screeningu - to mi ukazovala co kde má a tak, ale jinak žádný jiný takový ultrazvuk jsem neměla. Těším se na zítřek, to zase uvidím prcka :slight_smile:
8. únor 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám soukromého gynekologa, připlacenou nadstandardní péči a kontroly jsou zatím po 14 dnech, pokaždé ultrazvuk, nechají si mě až do porodu i na poradnu a tak. Díky tomu se vyhnu cca 3-4 hod čekačkám v na vyšetření v Podolí. Stačil mi zážitek z registrace, kdy jsme od 5:30 čekali a to už jsme byly šestí...
8. únor 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Však je to stejné, jen se u toho druhého víc toho zkoumá, už je větší a víc se toho vyvinulo :slight_smile: ten druhý velký se dělá mezi 2O-22 tt, :wink: Já jdu do poradny až příští čt, taky se těším, a pak den předem už jsem nervozní zda je všechno v pořádku
8. únor 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini : já zase všude možně četla, že je metabolismus rychlejší, imunita o kousek slabší. Ale vem to čert, hlavně když bude prcek v pohodě :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majjka24 tak uvidím zítra, budu zas o něco chytřejší :slight_smile: mě v té zprávě z prvního screeningu v Praze doporučili další takovýto ultrazvuk přesně jak říkáš v 20-22 tt, ale dr mi řekl, že to nebude nutné - tak nevím...jak říkám, uvidím zítra, co dozvím :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini páni, to závidím a zároveň gratuluju :slight_smile: Já myslela, že se to dozvím včera, ale musím ještě počkat 2 týdny (budu pak 22.), tak snad se mimčo ukáže :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak to slyším poprvé, se kontroluje jestli má všechny orgány dobře vyvinuté, jeslti na srdíčku nemá nic, jestli má všechno správnou velikost..... bych mu řekla, že to teda chcu, bych se nenechala odbýt. Ten UTZ je celkem důležitý, podle mě teda :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majjka24 tak on spíš asi myslel, že mě už nebude posílat k Apolináři na tenhle ultrazvuk (screening), že už nebude nutné jezdit tam......
Ono tak ani nejde o to nechat se odbít, neřekla bych, že můj dr péči zanedbává, oproti holčinám z okolí dělá dost věcí nadstandart než dělají ostatní dr.. Já osobně nejsem zrovna ten typ, který sjíždí milion článků o těhotenství a pak narukuje děsně chytrá k dr a říká, že požaduji tohle a tohle a tohle.......zkrátka co mi řekne, to mi řekne.......pro mě je směrodatné jestli je moje dítě zdravé, dle všeho je, teď mě čeká další ultrazvuk, tam se dozvím více.....chápu, že ty co už těhu byli, tak mají spoustu jiných zkušeností než já, co jsem těhotná poprvé - já holt prostě kolikrát nevím a tak se tady kolikrát ptám jak tele........ Ale srdíčko mi pouští teda při každém ultrazvuku a vždy mi řekne, že je vše v pořádku, prcka taky pokaždé měří na několika místech a pokaždé mi obyč UTZ přepne do 3D. Takže kdyby asi bylo něco špatně, tak by mi řekl a já teda osobně zatím nemám důvod mu nevěřit......
8. únor 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
Tak to jsme na tom podobně, taky jsem prvnička a občas mám pocit, že se dotazům co vypustím dost smějí :slight_smile:
Ale je fakt, že prcka přeměřují při každé kontrole na několika místech a kontrolují tlukot srdíčka, jen 3D asi nemají.
8. únor 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ tak tak, zkrátka pro holky co už mají děti vyzníváme asi jako telátka - ale co no............nějak ty zkušenosti taky nasbíráme, ne :slight_smile:
Já se těším, až zítra mrňouska zase uvidím :slight_smile: Posledně když mi to přepnul do toho 3D, tak byl přesně natočený k nám a ručičku měl nahoře - tak mi dr říkal, že mi prý mává a kouká na mě :slight_smile: bylo to roztomilý :slight_smile:
8. únor 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majjka24 podle mě ti ten utz ve 20-22 týdnu musí udělat automaticky povinně, je to i v každé průkazce, o to si říkat nemusíš, a tenhle utz je super, my jdem 14.3. a hlavně se těším že se dovíme co čekáme, protože můj doktor mi utz nedělá, naposled po Novém roce, pak jsem měla oskara a další u něj bude až v 32 týdnu, ve 20 tém jedem do nemocnice na genetiku.....navíc na oskarovi jsme neměli srostlé ještě oba obaly tak se hlavně těším že mě ujistí že je vše ok.......já mám tohle těhu dost náročný oproti prvnímu, to jsem nevěděla co jsou nevolnosti, bolesti hlavy a podobně, ted si to vyžírám ve velkém, hlava bolí, navíc se mi rozjela alergie tak sem tam beru i na to něco a pak jsem nerves zda to neuškodí mrnouskovi ale tak snad vědí doktoři co dělaj.. :wink: Jinak závidím všem co mají utz na každé kontrole, tady v té naší prdelce na výběr moc nemáme a on mě vždy jen prohmátne a tím to pro něj skončí .... si pamatuju jak u Matyáše mě pak poslouchal srdíčko malého přes takovou trubku co mi dal na břicho a to jsem si připadala jak 100 let zpátky :grinning:
8. únor 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to máš pravdu, je to dobrej pocit, vědět, že je nás telátek víc :slight_smile: Naštěstí tam mají super sestru, která je dost trpělivá a odpovídá i na pitomé dotazy a dokola mi opakuje co mě čeká za vyšetření a na co nesmím zapomenout a tak. Z 12 tt mám 2 krásné fotky prcka, tak jsem zvědavá na další, doma už je po nich sháňka. Asi se drze zeptám, jeslti bych si průběh utz mohla nahrát třeba na telefon. Přeci by to byl pro přítele větší zážitek než fotka a bylo by to i s komentářem doktora, který je naprosto skvělej.
8. únor 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek