• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@petule22 aha, tak moc děkuji za tipy :slight_smile: ona se pak bude hodit každá kačka :slight_smile: takže jestli to dobře chápu po těch 28 týdnech, kdy pobírám mateřskou si pak zažádám o rodičovský a tam si teprve řeknu, zda chci být s mimi doma 2 roky nebo 3 - a počítá se to teda až od té doby? nebo od porodu????
13. únor 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ne až po skončení té mateřské začínáš čerpat rodičák, on na to navazuje....ale pozor nepočítá se od té doby 3 roky ale je to do 3 let dítěte :wink: :wink: :wink:
13. únor 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem to pěkně zakřikla, už mě ta zácpa trápí taky, celý víkend jsem na záchodě nebyla :angry:
13. únor 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 aha, tak to jo..........takže na dva roky - do dvou let dítěte, na tři roky - do 3 let dítěte, chňápu, chňápu :slight_smile: no, budeme to muset s manželem teda probrat......ty budeš mít mezi dětmi skoro přesně ty dva roky, viď :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 tak to u mě to trošku polevilo.....byla jsem každý den od pátku :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no Maty je 1.10. a ted čekám na konci července takže ano :slight_smile: já to měla kdyžtak vymyšlené tak že kdyby mi to nevyšlo do těch dvou ale třeba bych rodila ve 2,5 Matyho tak bych šla v mezičase na nemocenskou....v podstatě zákon říká že máš nárok na mateřskou u druhého do tří let prvního :wink:
13. únor 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 no u mě děs ani dnes zatím nic :angry: to je ta strava našich ala správní Moraváci...vepřo knedlo zelo, pak řízky,... :angry:
13. únor 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 tak moc děkuji za tipy a rady, jsi hodná :slight_smile:
tak mamka včéra vařila taky klasiku - rajskou s hovězím a knedlík......tak to jsem si taky dala do nosu.....já jsem omáčková :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to já taky :slight_smile: a malej máčky taky zbožnuje :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 to se mu nedivím, je to dobrota.....já teda samozřejmě taky nějaké umím - ale upřímně - třeba do rajské, svíčkové a nebo okurkové (tu obzvlášť miluju) - jsem teda ještě nikdy nepustila - já zvládám ty jednodušší - kuře na paprice, vylítané španěláky, houbovou, apod........ale když mám chuť na rajdu nebo podobně, objednám si ji u maminky :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 rajská je hrozně jednoduchá :slight_smile: teda okurkovou neznám :confused: svíčkovou nedělám, dělám bratislavskou tu máme raděj :slight_smile: ale zase neumím kuře na paprice a podobné věci :grinning:
13. únor 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 tak já rajskou umím udělat TEORETICKY :slight_smile: ale prakticky jsem jí nedělala ani jednou :slight_smile: Okurková se u nás začala vařit docela nedávno, taťka si vzpomněl, že mu ji jako malému dělala jeho babička, tak mamka vyhrabala na ní recept a taky se chytla.....mám jí dokonce raději než rajskou :slight_smile: bratislavskou zase neznám já.......ale my nedávno zkoušeli (teda mamka) udělat hamburskou a to nám taky děsně chutnalo - to je prakticky jak svíčková, jen s okurkou a šunkou - a taky to byla mňamka :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 bratislavská je podobná svíčkové, ale dává se tam okurek a hrášek :slight_smile: jinak u nás ted frčí hlavně pečené kuře s rýží na to si Mates pochutnává ve velkém a nebo těstoviny s jakoukoliv rajčatovou omáčkou :slight_smile:
13. únor 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 tak tu bratislavskou neznám, ale zní to také dobře :slight_smile: tak těstoviny s rajčatovou omáčkou - to taky miluju - já si tam dávám ještě hodně oliv, a mám to ráda takové sladko-pikantní - takže hodně česneku a chilli -ale to pak není pro dítko :slight_smile: ale to já tuze ráda :slight_smile: a pečené kuře jsem neměla pěkně dlouho - my si spíš občas upečeme křidýlky a k tomu jen chleba a okurka :slight_smile: No, budu pak muset někde pohledat nějaké dětské recepty - mám od kamarádky doma dvě tašky časopisu maminka, tak snad tam něco najdu :slight_smile: posledně jsem byla u kamarádky a má 8 měsíční holčičku a akorát jí dávala nějakou baštu - tak mi dala ochutnat - a nebylo to až tak špatný - jen samozřejmě neslaný..........měla v tom brambor, mrkev, celer, hovězí........ no, to budu vývařovna :slight_smile:
13. únor 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já kupovala do roka v podstatě skleničky ale u druhého je chce vynehat úplně...uvidíme jak to budu zvládat :slight_smile:
13. únor 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 já bych zatím ráda malé vařila, ale taky uvidím..........ideály jsou na začátku hezké, uvidím jak to dopadne v praxi :slight_smile: ale zase si říkám, zvládá to i ta moje kamarádka, tak proč bych to nezvládla i já :slight_smile: dneska se vrhnu na ty maminky a projedu tam ty recepty :slight_smile:
13. únor 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 záleží na dítěti, malej mě vařit nenechá pomalu ani ted tak je to tu vždy jak v blázinci...já u plotny, on pověšenej na noze a já nervy v prd.li :grinning:
13. únor 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 chudák je taky jakýsi ucpaný :unamused: furt tlačí a nic moc z toho :grinning:
13. únor 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 asi tak.....uvidím, jestli budu mít dračici nebo spící Růženku :slight_smile: a jak to budu zvládat......já ti mám takové stavy.....jednu chvíli se na ní strašně těším, už aby tu s námi byla a pak si zase říkám.......ještě ne, ještě ať tam chvilku je :slight_smile: a říkám si, abych tu péči o ní zmákla a byla spokojená jak ona, tak my :slight_smile:
13. únor 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 tak něco na ulevení.....ale nevím co se může dát malým dětem, aby je nebolelo bříško z toho, že se nemůže vykakat :(
13. únor 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jako ten začátek je mazec než si nastavíte režim a ty si zvykneš..... :unamused: ale pak je to už ok...prostě musíš :grinning: no malým se dává švestková štávička ale on už si s tím v tomto věku snad nějak poradí :wink:
13. únor 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 no, jen si zvyknout........ale ono to půjde - musí :slight_smile: snad to máme každá v sobě zakódovaný :slight_smile:
13. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jojo navíc nevím jak u ostatních, ale já ty poslední týdny před porodem v noci moc nemohla spát, pořád jsem čučela do tmy a někde jsem četla že si snad tělo už řídí denní harmonogram na narození dítěte? :confused: víš já se fakt vzbudila pak třeba dvě hodka nespala a furt dokola...ale třeba je to blbost :grinning: ale když si vzpomenu na to jak jsem fungovala tak nechápu jak jsem to zvládala :grinning: jen vím že at jsem si lehla v kteroukoliv dobu tak jsem hned usnula :grinning:
13. únor 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 já si myslím - že pak lehnu a budu tuhá :slight_smile: já mám teda odjakživa hodně tvrdý spánek, lehnu a spím....a můžou kolem mě střílet a se mnou to ani nehne.........tak si spíš říkám, aby mě pak malá vzbudila.....když jsem takový tuhoň :slight_smile:
13. únor 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 promin tu dnes řeším bratrancovi daně a furt někam volám :angry: nebo malá tě vzbudí, příroda to tak udělala,chlapa to nevzbudí ale tebe u prvního zaknourání :grinning:
13. únor 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 v pohodě :slight_smile: ty jsi účetní????? tak doufám, že to tak opravdu bude fungovat, jinak se mnou bude v noci manžel cloumat a křičet na mě "MATKO VSTÁVEJ, ŘVE TI DÍTĚ :slight_smile: "
13. únor 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jojo účetní....tak to by jsi byla teda jedna z mála matek :grinning: budeš mít pěkně lehké spaní a vzbudí tě cokoliv :angry:
13. únor 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 uvidíme, jak to se mnou bude :slight_smile: jééé, tak to když jsi účetní, tak tě hnedka zneužiju s dotazem :slight_smile: Teda jestli můžu :slight_smile: moje ségra občas prodává něco na fléru (asi to znáš, jsou tam samé hand made výrobky), ale nějaké holky jí řekli, že na to, když tam prodáváš musím mít živnosťák, i když toho prodává málo a ročně si hodně nevydělá (má to jen jako příležitostný peníz). Teď netuším do jaké částky máš povinnosti podávat daňové přiznání, ale je to tuším 30tis.? No a to si právě nevydělá, ale ty radilky, co jí to říkali i tak říkali, že i když tolik ročně nevydělá a nemusí tedy dělat DP, tak i tak si musí udělat na svou činnost ŽL. Což mě teda přijde jako blbost - ale potřebovala bych vědět názor účetní. Ty radilky jí říkali, že to prý mají podložené od účetní, ale mě osobně se to teda nezdá. :unamused:
13. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 já bych si prošla ty podmínky na fléru.....já právě dělám účetní ve firmě a to je něco jiného jak osvč tak proto ted zápasím s daněma bratrance, protože ty zákony živnostníků neznám....nevím jaké jsou tam ty limity.....ale od kámošky máma tam taky prodává a cosi mi o tom vykládala ale už si nevzpomínám jaké podmínky vzpomínala...já n aty stránky nechodím
13. únor 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 i tak děkuji :slight_smile:
13. únor 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek