• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2012

16. listopadu 2013 
@klaire22 jsem za to ráda, vždy se stranil, pak jsme začali chodit na hřiště, kde jsem tiše trpěla, ale nechala si ho vše vyřídit (asi jsem úskostlivá matka) skoro se slzama v očích a pořád si opakovala, že je to pro jeho dobro.....snad to za to stálo :slight_smile: . S těma oblečkama je to těžký. Mám 5 velkých pytlu za necelé 4 roky a kuli exémům většina nově kupovaných. Už se nemůžu dočkat až to po tom druhém začnu vše likvidovat
:slight_smile:
2. bře 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka tak nemohu soudit, ale asi každá máma těžce snáší, když jejímu miláčkovi někdo ubližuje......ale na druhou stranu - jsi teda fakt dobrá, že jsi to zvládla a díky tomu se malý takhle otrkal.......myslím si, že jsi mu dala mnohem víc do života, než kdyby jsi ho vodila za ručičku!!!!
2. bře 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 No mě v pondělí na odběru té plodovky doktorka koukala a říkala, že to zatím vidí na holčičku..tak jsem se toho chytla... :wink: Vyměnit to za něco jiného můžu vždycky.. :slight_smile: Ale moc jsem nenakoupila,už je to přebrané a za každou cenu nakupovat nebudu,vzala jsem jen růžové ponožtičky a plavečky až na 9-12měsíců.. :grinning: Určitě začnem chodit na plavání jako s Kubíkem..i když to stačí asi jen ta plavací plínka.. :astonished: Ale co ,bylo to v 70% slevě.. :dizzy_face:
2. bře 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 uvidíme za pár let jestli mi to za to sálo :grinning: , jinak mě napadlo jesli znáš mimibazar, když takhle nakujuješ hadříky. Mají tam toho mraky :wink:
2. bře 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka No jak říkám,moc slušivé a přitom tak jednoduché.. :sunglasses: Náš Kubík také nepatří k velikánům,mě přijde tak akorát,ale ve třídě mají větší kluky i některé holky..To je dobře, že si nenechá malý nic líbit,ten náš mi občas řekl,že ho někdo bije,nebo mu něco ve školce rozbil,ale to beru,jako že tím projde každé dítě než zjistí jak se bránit,nebo vracet stejnou mincí.. :wink:
2. bře 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 Mimibazar můžu doporučit,také jsem tam už pár věcí nakoupila i prodala,stejně jako tady na koníkovi.. :slight_smile:
2. bře 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vormoni je to o nervy ty naše dětičky..... na jednu stranu je učíme slušnému chování a na stranu druhou si přejeme, aby to měli v životě co nejdnodušší :confounded: . A kolik měří a váží ten tvůj poklad :slight_smile: ? My jsme konečně pokořili 13 kg a 96 cm.
2. bře 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka jj, o mimibazaru vím....... tak doufám, že to nevyznělo, že nakupuji jenom bazarové věcičky - to zas ne.....zatím jsem nakoupila jen pár věcí, ale musím říct, že vždy spokojenost......na mimi občas juknu - ale u mě je to spíš, že mě to praští do očí a řeknu si jéééé, to je hezký a jdu to koupit -nic cíleně nehledám..... :grinning:
2. bře 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka
@vormoni jsem se holky vytočila...........si píšu na FB s jednou holkou, co dneska uvařila něco na zkoušku, co bude pak jednou vařit malému (čeká taky mimi, ale rodí asi za měsíc) a tak jsem jí tam napsala, že je šikulka, že se mi líbí, že chce vařit domácí stravu a tak jsme to tam začali řešit....ohledně receptů a tak,kde je posbírat, apod. ........a ona, dělala chemickou školu, obor toxikologie - tak jsme se tam prostě jen vyjádřili ke kupované stravě (nic proti lidem, co jí kupují - je mi to jedno - jen já toho zkrátka nejsem zastánce) a jedna její známá se tam do nás obula, že co máme co odsuzovat a kritizovat, když ještě nemáme děti..........to mě může vytočit......jsem snad něco míň, když nemám ještě dítě????to nemůžu mít názor na to, čím ho chci jednou krmit???? mám snad nějakou představu, jak své dítě budu vychovávat a ona mě za to začne kritizovat???? hned mi začala vyjmenovávat jak dítě odmítá domácí stravu a že bude tak zvědavé na brokolici a takovéhle pindy......že máme nejdřív zažít a pak hodnotit......ale my se přitom jen bavili o tom, že prostě chceme svým dětem vařit domácí jídla a bavili jsem se o receptech apod......a ona tam začne tohle tlachat.....no nasrala mě, to vám můžu říct - pardon za ten výraz.....ale fakt mě to vytočilo!!!!!
2. bře 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 jen jsem ti chtěla dát tip :wink: . Já třeba nejvíce nakupuju dětské v Německu. Jezdíme tam 2x do roka. A teď možná častěji, vím, že se tam dá ušetřit i na plenkách z DMka, které jsem si u Lukyho oblíbila
2. bře 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bodlynka tak my na nákupy za hranice nejezdíme a pochybuji, že bych manžela k něčemu takovému přemluvila kvůli výbavě pro malou. Ale děkuji za tip :slight_smile: Já jsem zatím rozhodnutá, že chci zkusit klasické látkové plenky.......třeba pak přelezu na jednorázovky, ale zatím bych to chtěla zkusit takhle :slight_smile:
2. bře 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 tak si z toho nic nedělej, je to tvůj život a tvé názory, tak si okolí nevšímej a hlavně se nestresuj to Elišce nesvědčí :wink: . Já třeba obdivuji, když někdo dokáže být tak striktní.....já si jedu zlatou střední cestu, když vařím, tak ne instantní AMARONY, ale když jsem na cestách, tak jsem skleničkama nepohrdla....Je fakt, že Lukáš sní úplně všechno. Taky jsem se snažila vysvětlit švagrové, že se nemyslím, že vydrží u látkových plen. Dohadovala se se mnou jak jsou papírové neekologické a drahé na provoz. Pepča se narodila v srpnu a dodnes se papírových nevzdala, tak držím palce, ať ti přecevzetí vydrží :slight_smile:
2. bře 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 čteš mi myšlenky :wink:
2. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka mimochodem, jukni se tady jestli to neznáš, mám tu značku moc ráda a dá se přes mimi i objednat z německa http://www.ernstings-family.de/kat/maedchenmode-babies-babyausstattung.html
2. bře 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka já nezatracuji třeba papírové pleny - jak říkáš - na cesty tím určitě nepohrdnu........ s jídlem nechci být úplně striktní, třeba ovocné přesnídávky apod. mám ráda sama a určitě je malé dávat taky budu......a nevadí mi, že jsou kupované..........ale ten její názor mě fakt vytočil.....že to jako nedám dítěti najíst, když mi nebude jíst domácí stravu apod????? tak snad za prvné - není jen jeden recept na domácí stravu a za druhé.....je snad logický, že dítě hladové nenechám, ne......přinejhorším bych tu umělou stravu koupila, ale kde ona bere tu jistotu, že tohle chutná všem dětem......no ........naštvalo mě to fakt!!!! ale máš pravdu, nebudu se rozčilovat......chudák Eliška z toho bude mít škytavku :slight_smile:
2. bře 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bodlynka děkuji, juknu se na to doma :slight_smile:
2. bře 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka ale co mi jen tak rychle naběhlo na té první stránce.....páni, to jsou krásný věcičky, fakt......a nevíš u koho by se to dalo sehnat na tom mimibazaru???? děkuji :slight_smile:
2. bře 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 to máš těžko, asi má pocit že sama ve výchově zklamala, já jsem taky byla do roku na skleničkách ikdyž jsem původně nechtěla, ale malej byl na příkrmech od 3 měsíců a doktorka mi zakázala mu vařit doma kvůli dusičnanům myslím......prostě vás asi chápu obě, neměla právo se do tebe navážet a odsuzovat, třeba to u tebe bude jak si plánuješ ale chápu i ji,ikdyž mohla jen vyjádřit svůj názor a nechat to bez emocí, to že se něco nepodařilo jí neznamená že u tebe to bude to samé... :wink: :wink:
2. bře 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 zadej si Topolino nové a oni už ti vyjedou....doporučení žádné nemám, naposledy jsem objednávala před více jak 2 lety a to ta paní zrovna končila. Pak jsme začali jezdit do Německa.....myslím, že se to opravdu vyplatí :slight_smile:
2. bře 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 ale já jí taky svým způsobem chápu, ale naštvala mě hned tím, že řekla, že prý před bitvou je každý generál a že když nevíme o čem mluvíme, že by jsme o tom prakticky mluvit neměli......to mě fakt vytočilo....a proč bych o tom nemohla mluvit......a hned nám tam začala popisovat, jak asi její dítě vyvádělo při podávání domácí stravy - že prý hystericky brečí, že malé dítě neotevře pusinku, ale spustí ten hysterický pláč......a tyhle moudra.....a to mě vytočilo....kdyby napsala.....jo holky, hezky si to plánujete, kéž by vám to vyšlo....já si to taky tak malovala, ale malej mi to odmítal, vůbec mu to nechutnalo......ale ona začala hnedka dělat šíleně chytrou......taková ta typická chytrá matka.....já mám dítě, já vím všechno nejlíp!!!! :unamused: no, nemá cenu to řešit......pak se do diskuze vmísil asi její manžel nebo bratr, nevím, ale měli stejné příjmení a začal dělat strašně objektivního, ale ve finále, ze mě udělal typicky blbého člověka, který jen diskutuje na chatech a neví o čem mluví a neuznává názor jiných.....to snad nemám právo napsat, že její názor beru, ale nezajímá mě????
TeĎ jen nechci aby to vyznělo, že se s Tebou hádám, to vůbec ne.........uznávám, že máš pravdu, že to možná tak je i v jejím případě, ale naštval mě ten její postoj a názor....... :grinning:
2. bře 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka děkuji, kuknu na to :slight_smile:
2. bře 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ne v pohodě :slight_smile: to ani nemůžeš brát vážně, každé dítě je jiné takže vykládat může co chce, upřímně Matýskovi teda ted víc chutná domácí jak kupované skleničky tak nevidím důvod proč tobě by malé nemohlo od toho půl roku jíst domácí normálně :wink:
2. bře 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 právě, každé dítko je jiné, tak nevím proč tam pomalu mluví, že každé dítě jako to její!!!! no, tak se člověk trošku pohádal a je to :slight_smile: jedna paní mi poslala asi 40 stránkový receptář na dětské příkrmy, tak si říkám, že tam určitě něco bude, co malá bude papat :slight_smile: většinou děti milují ovoce, viď......nebo jakou máš zkušenost s Matýskem???? kamarádka říká, že to musí dávat malé jednou za čas, že když jí dá třeba rozmačkanou hrušku s banánem, tak by sežrala i tu mističku, ve které to bylo :slight_smile: jak jí to šmakuje :slight_smile:
2. bře 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@petule22 já mám s ovocem a zeleninou zkušenost, že jsem jí Lukymu dávala často od malička a zatím mu to vydrželo, miluje jí i když jeho tatínek nepozře pomalu nic co má zelenou barvu. Nejlepší zkušenost jsem měla s tím, když si to mohl Luky sám utrhnout :slight_smile: .
2. bře 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22
@petule22 a co plánujete na víkend? když bude to jaro?
2. bře 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 ty třeba náš malej ovoce moc nemusí, je spíš masožravec ale obecně bětšinou děti naopak chtějí ovoce a maso ne...ono to zavádění je těžké ale neboj, zvládnete to :wink: ale jinak Mates třeba jako čerstvé ovoce nebo zeleninu to ano, třeba kedlubnu miluje :grinning: jen ty skleničky ovocné nechce
2. bře 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Ahoj,to se nedivím,že tě naštvala,nevím proč se cizí ženská naváží do tvého názoru,i když si myslí,že o tom ví víc,jako už stará matka.. :astonished: Myslím,že se to musí hlavně vyzkoušet a každá můžem přijít na něco jiného..Já například kojila až do 1 roku,což doporučuju každé mamince,když může..S příkrmy jsme začali v půl roce a přiznám se rovnou, že kupovanými zeleninami a pak i masovými..Ovoce namačkané jsme dávali čerstvé,to jim chutná vždy..Něco jsem snad i vařila,ale nevypadalo to moc vábně,tak jsem mu to nakonec ani nedala..Jde hlavně o to ,co jim chutná a podle toho se pak zařídit :grinning: :wink:
2. bře 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bodlynka tady je dnes tak hnusně že mě z tlaku bolí hlava takže zatím to na hezký víkend nevypadá :grinning: jinak bychom šli někam do přírody asi :slight_smile:
2. bře 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 My také milujeme kedlubnu,rajčata,okurek, ředkvičky a ovoce asi všechno.. :grinning: Ze začátku jedl uplně všechno,např. v polívce mrkev,petržel i houby,ted už si vymýšlí a houby mu musím vybírat.. :sweat_smile: Taky zelí mu moc nejede,ale pořád myslím,že není moc vybíravý a jsem ráda,že jí zdravé věci.Pokud to vidí u rodičů,nevidím důvod proč by to odmítalo,ale věřím ,že jsou i takové případy a to pak mámy lituju.. :frowning2: Toho špatného do sebe dáváme nevědomky už tak dost.. :astonished:
2. bře 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule22 U nás je odpoledne krásně,sluníčko svítí a hřeje,byli jsme s malým na hřišti,už tam bylo docela plno..Ale ráno byla mlha a jen 1st.. :astonished:
2. bře 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek