• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@elisset je to Hartan Racet GT, ale je problém, že zrovna tuhle barvu už nedělají... je to kolekce 2012 a já ho budu brát jako kus, co měli vystavený na prodejně...
vedro jim v tom není, Hartan má celkem dost propracovaný systém odvětrávání a kamarádka ho má, takže znám i něčí osobní zkušenost.
Velikost té korbičky ti přesně na cm nepovím, ale ten kočárek jsem viděla a kámoška má teď už 10kg kluka a furt ho má v té vložné tašce i s fusakem... a když mimčo povyroste, dá s k tomu kočárku dokoupit takové "uzavření" sporťáku, takže nikudy tam nefouká a i když už máš sporťák, pořád to vypadá jako hluboký kočárek... fakt jsem na něm nenašla žádné proti :slight_smile:
9. led 2014 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 už jsem na ně koukala. Jsou fakt moc hezké, ale ta cena :slight_smile: Musim je vidět a ozkoušet. Ty vybereš takto přes net nebo si je viděla i ve skutečnosti?
9. led 2014 v 11:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 jo a asi nemá autosedačku nebo může být k tomu? To bych chtěla určitě v jednom.
9. led 2014 v 11:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 viděla jsem ho reálně... ta cena je mazec... zkus ale projet prodejny a třeba narazíš jako já - na vystavený kus k prodeji... jak jsem psala výše - je to starší typ, kolekce r. 2012, ale hned mě vyjde o cca 6 - 7 tis. levněji, než ten nový... letošní ceny strašně vylítly - asi kvůli tomu euru...
kamarádka má ten černobílý, já si jedu pro ten černý, už se nedá objednat, ale budu mít ten vystavený... jen to přeperu a bude :slight_smile:
9. led 2014 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 hm tak ten vypadá fakt dobře, ale je to pro mě dost peněz, já si říkala, že bych koupila kočárek max do 15 tis, ty doby kdy jsem si myslela, že co je dražší je taky lepší, tak ty už jsou dávno pryč :slight_smile:
9. led 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 dá se koupit adaptér na maxi cosi i jiné renomované autosedačky... já na tom netrvám, přijde mi nevhodné, aby dítě bylo v autosedačce dýl, než je to nezbytně nutné... pokud dneska jedeš na nákup, dáš si dítě do košíku v autosedačce, aniž bys musela tahat kočár a když víš, že někam jdeš na 4 hodiny, tak bys byla blázen, abys ho 4 hodiny nechala v autosedačce - to už si radši rozložím kočár...
ale možnost autosedačky tam samozřejmě je :slight_smile: jen je potřeba zvážit, jak často to využiješ, protože ty adaptéry se pohybují v relaci cca 1000 kč.
9. led 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset je suprovej - vím, že designově to leckomu může připomínat tank, ale ty vlastnosti mě přesvědčily...
bohužel - prakticky se nedá sehnat na bazaru - maminy tyhle kočárky asi moc neprodávají a nechávají rovnou na další dětičky :slight_smile:
9. led 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 ale to mě se právě designově moc líbí, jedni naši známí mají taky kožený ale takový krémový a hned se mi líbil, ale teda nevím co je to za značku, potkali jsme je v době, kdy mi byly tyhle věci šumák, začla jsem se zajímat až teď :slight_smile: . Možná to byl snad dokonce ten stejný, každopádně z druhé ruky bych ho klidně koupila ..
9. led 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset na aukru nějaké jsou, ale s jiným podvozkem a asi ani ne ty koženkové... zkusit objet ty prodejny, určitě bys něco sehnala levněji... já pro něj byla rozhodnutí i za cenu, že bych těch 20 tisíc měla dát - každý z rodiny chtěl přispět, takže finančně by to nebylo tak hrozné... ale každá koruna je potřeba i jinde a za ušetřené penízky si koupím nějaký hezký přebalovák, nebo něco :slight_smile:
náhodou měli tenhle na prodejně, tak proč si ho nevzít levněji...
brala bych ho i z druhé ruky, ale nikde jsem ho na bazaru nenašla :cry:
9. led 2014 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 jen si dej pozor, ta letošní kolekce 2014 už má jiné, bezpečnější uchycení sedačky a hlavně má písty s odpručením i předních (menších koleček) cena je skoro stejná ,... já viděla v KIKA Hartana 2013 za 19.900,- a na netu mají Hartan 2014 za 18.700,- tak nemá smysl kupovat starší model..

Třeba tady to je z jejich filiálky na Ebayi, když inzerát projedeš textem dolů, je tam označeno nové uchycení a odpružení - http://www.ebay.de/itm/Hartan-Topline-S-mit-Softtasche-2014-er-Farbe-451-/310783468033?pt=DE_AllesUmsKind_Baby_Kinderwagen_Buggies&hash=item485c236201

Cena je 18.200,- včetně dopravy kamkoliv po Německu zdarma. Takže stojí míň než v Brně kočárek starý a vystavený.
9. led 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@engele tak jasně, je tu možnost si ho koupit z německa... ale co pak při případné reklamaci?
Je to sice málo pravděpodobné, ale já mám štěstí na všechno, takže... :slight_smile:
Taky rozumím, že novější typ bude zase o něco lepší, ale zase netrvám na něčem úplně supr... podvozek budu mít z r. 2013, korbu ze 2012, to není tak strašné a písty na kolečkách má taky :slight_smile: některé maminy mají podstatně starší káry :slight_smile:
Už to nebudu komplikovat, vezmu ten co jsem si zamluvila a basta :slight_smile: takhle bych v tom zase šťourala víc a víc a nakonec bych si vybrala nějakou blbost za nekresťanské peníze :slight_smile:
u tohoto vím, co čeho jdu...
9. led 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
Tak se hlásím po kontrole, byla jsem včera, ale vůbec jsem neměla čas sem ani nahlédnout :slight_smile: . Dnes jsem strávila 3 hodinky na očním s malou, v úterý s malým na alergologii, takže teď poslední dobou nějak nestíhám :unamused:. Na kontrole vše ok, prcek sebou teď hodil, podle PM to včera bylo 10+6, podle UTZ 11+1 a to minule byl o 4 dny menší než podle MS. No jo no, jak jsem říkala, záleží, kam to dr. bodne :grinning:. Na NT screening jdu 15.1. ve středu, tak snad to také bude ok.
Jinak koukám, že řešíte kočárky :slight_smile:. Tak my už máme vyřešeno, zůstává Teutonie. K té jsem neměla žádné výhrady :slight_smile:
9. led 2014 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blazpe já už se taky těším na další kontrolu :slight_smile: to je vždycky paráda :slight_smile: jen ty intervaly mezi tím... jednou za 5 týdnů, fůůů :slight_smile:
tak hlavně, že je všechno v pořádku :slight_smile: to nejrizikovější je už snad za náma :slight_smile:
9. led 2014 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyjo, kuokám, že tu jedou kočárky. Tak v tom já se zatím absolutně nevyznám, a vlastně ani nevím, co chci - zda velkej hlubokej a pak řešit sporťák. Vím že potřebujeme pořádnej do terénu a musí být bytelnej, máme dva psi, se kterýma budu venku s malým prostě pohromadě, takže když se mnou cukne, aby kočár neletěl taky. Líbí se mi moc hlubokej Roan Marita, přítel je z ní taky nadšenej, ale zatím jsme jiné ani neokukovali, tak nevím.
No ale podařil se mi úlovek, takže mám doma za pár korun skoro nepoužité lehátko a už i autosedačku :slight_smile: Musíme nakupovat postupně, teď hodně spolkne částečné doplacení úvěru na byt, tak abychom se z toho pak nezbláznili :slight_smile:
9. led 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 taky nakupujeme postupně... pokud člověk nemá 100 litrů stranou pro strýčka Příhodu, tak to ani jinak nejde :slight_smile: Autosedačku jsem už taky pořídila - dostala jsem k Vánocům od klienta poukázku, tak jsem to aspoň vyčerpala :slight_smile: Postýlku mi koupila máma, oblečky máme, už i spoustu balení plenek, dudlíky, lahvičky - každý měsíc něco koupím, když to vidím v akci (už jsem jak ty důchodci s letákama :grinning: )... už mi chybí snad jen pár látkových plen, přebalovací pult nebo podložka - to ještě promyslím podle toho, kam se přestěhujeme, koupací potřeby a ten kočárek :slight_smile:
Já jsem ho taky nechtěla řešit tak brzo, ale u Hartanu jsem věděla, že objednací doba jsou skoro 3 měsíce... až pak jsem narazila na ten vystavený, ale zase si ho musím odebrat, jinak ho prodají někomu jinému... tak babo raď :slight_smile:
9. led 2014 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, já nemám vůbec nic a nějak mi nepřijde, že bych už měla nakupovat :wink:
9. led 2014 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, ono to celkem utíká :slight_smile: Se ani nenaděješ a rodíš :slight_smile: Já kvůli práci nemám moc čas na nějaký nákupy, něco řešit a tak... většinu pořídila moje šílená máti a zbytek obstarají e-shopy :slight_smile:

A když něco vidím za dobrou cenu při běžných nákupech v hypermarketech, tak to přibalím taky :slight_smile:
9. led 2014 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já počítám, že většinu budeme kupovat v e-shopech, oblečky nakoupim asi hlavně na internetu v nějakých bazárcích a zbytek vůbec nevím :slight_smile: Kočárek nějak vůbec neřeším, u nás jsou terénní podmínky a asi investuju víc do nějakého šikovného nosítka. Asi ale s tím nakupováním začnu až po tom 20. týdnu nebo tak nějak.
9. led 2014 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik já teda taky nemám vůbec nic ještě, ani ten dudlík :grinning:. Všem jsem na Vánoce zakázala něco kupovat, protože mi to přišlo brzy. Ale pomalu pokukuju po postýlce a kočárku, tedy po těch větších věcech, ty maličkosti, to je nakoupené hned. Řekla jsem si, že začnu nakupovat až po triple testech, tak nějak pomalinku co mi padne do oka, ne účelně. Pořád se tak nějak bojím, i když vím, že je to svým způsobem hloupost, stát se může cokoliv, kdykoliv .. ale tak nějak si říkám, že je ještě i čas, takže zatím pořád rozmazluju jen sebe :slight_smile:. A stejně budu většinu nakupovat nebo aspoň vybírat na netu.
9. led 2014 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To chápu :slight_smile: Já bych to taky nějak moc neřešila, ale jak jsem psala výše - kočárek jsem měla už vybraný a tři měsíce na dodání je celkem dlouho a kdybych ho objednala v pátém měsíci, měla bych to jen tak tak :slight_smile: Pak se objevila možnost koupit levně vystavený, ale musím hned...
Peřinky, postýlku, povlečení, nějaké oblečky, dudlíky, lahve, nějaké pleny - to nakoupila máma, která se dnem oznámení vnoučete stala naprosto posedlou :P a já si nakoupila pár balíků plínek, nějaká bodýčka (v Tescu mívají celkem pěkná za pár šupů), jedny botičky a nějaké hračky...
a to vždycky při běžném nákupu... co bude chybět bude už vyloženě přes e-shop, protože ač těhotná, tak musím fakt makat, takže 12, 13 hodin denně v práci není problém a pak druhá šichta doma - vaření, praní, úklid... máme to, my ženy, těžký :slight_smile:
9. led 2014 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, vidím, že už řešíte kočárky :slight_smile: My v tomhle zatím nemáme jasno. Nejdřív jsem chtěla koupit nový, pak mě manžel začal nahlodávat, abychom odkoupili starý, který jsme měli na dceru a prodali jsme ho mému bratrovi a ten už se ho zase zbavuje. Tak jsem si říkala proč ne, na korbičku ho můžeme použít a sporťáček si koupíme jiný (já pokukuju po těch terénních - Croozer nebo Chariot, ale to je prostě jiná cenová a bohužel se v tom dítě ani nevyspí), takže vůbec nevím. Ale k autosedačce: u dcery jsme koupili kombinaci i s autosedačkou velmi nevalné kvality. Naštěstí jsme s dcerou v autě vždy dobře dojeli. Ale teď už bych to neudělala, takže určitě plánujeme koupit autosedačku, která uspěla v testech bezpečnosti a k tomu kočárek buď dvojkombinaci korba + sporťák nebo uvidíme, jak se ještě rozhodneme s těma teréňákama.

Jinak dnes mám děsný den... Měla jsem ve škole zkoušky z nástroje, na které půl roku dřu. No a ačkoliv jsem byla přesvědčená, že budu v klidu, že musím kvůli miminku, tak jsem byla v hrozným stresu a byla to katastrofa. Dozvěděla jsem se, že můj výkon byl zklamáním pro všechny :grinning: To potěší. Asi jsem jim měla říct, že jsem těhotná, třeba by přimhouřili oko :grinning: Teď mě ale fakt mrzí, že jsem se stresovala a doufám, že to neublížilo mimískovi.

No doufám, že jste měly lepší den.
9. led 2014 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A hlavně - oblečky nejlíp jistí Aukro, nebo něco podobného, kde koupíte pytel hadrů - cca 150ks za 500 :slight_smile: Tomu dítěti to úplně stačí :slight_smile:
9. led 2014 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@klariss01 No jo, taky trčím v kanceláři jedenáct hodin denně, do toho si večer vždycky vaříme do práce obědy a mám doma dva koně, takže teď za tmy nic moc. A jsem totálně bez energie, pořád čekám, kdy přijde to slibované zlepšení ve druhém trimestru :slight_smile: Ale tak na internet v práci můžu, takže ty nákupy snad zmáknu, nebo o víkendech, co bude třeba doma prokonzultovat :slight_smile:
9. led 2014 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak oblečky neřeším vůbec, jakmile budu vědět, co to je ( a asi si to teda necháme říct kvůli tomu praktickému hledisku), tak se na mě sesype několik pytlů oblečení, přítelovo příbuzné rodí každej rok už 6 let :grinning: poslední holčičcce je 5 měsíců a už dnes mi přítele sestřenka volala, že pak mi všechno pošle :slight_smile: Jinak nenakupuju cíleně nic, ale brouzdám občas bazárkem a když narazím na zajímavou věc za dobré peníze, beru. Finance mi nutí kupovat z druhé ruky, ačkoli i kdyby nenutili, asi bych to dělala stejně :slight_smile: Jinak pořádné nákupy jako matraci (postýlku mám starou ještě po sousedce), deky atd. lahvičky, to vše až po tom 20tt.
9. led 2014 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik koně, ty ti zááávidím. Teda ne tu práci okolo teď, když je tma brzo, ale jinak :wink: chybí mi ježdění a to motání se kolem. Snad zase po porodu :slight_smile:
9. led 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 No, jsem zvědavá, jak to budu zvládat, manžel hodně pomáhá, ale už teď jsem občas večer hotová. A hlavně mám mladou kobylu, která by se měla v létě obsedat, tak si asi ještě užiju :slight_smile: Má to své pro a proti no, v létě si je doma neskutečně užívám, v zimě je to boj o přežití :slight_smile:
9. led 2014 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, tak jsem právě zjistila, že mi toho Hartana nejspíš zítra prodají... a to jsem se ještě na začátku týdne informovala na stav věci a jestli mi ho do soboty podrží :unamused: holt byl někdo rychlejší :(
Tak jdu pokukovat po jiném... bude z té letošní kolekce, takže nechutně drahý, ale na tom kočárku trvám... budu čekat 3 měsíce než přijde, tak mám prostor ty penízky došetřit... ach jo, to mě mrzí, už jsem se těšila, jak si ho zase v sobotu ochmatám :slight_smile:
9. led 2014 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
je holky koukam už nakupujete...ja jsem si řekla že až po uspěšném screaningu na který jdu za tyden...pak budu mit narozeniny tak asi všem řeknu at rovnou koupí něco na mimi než nějaký blbiny pro mě... :slight_smile: ale největší darek bude stejně že mimi je zdravé...doufám .....a vubec si neumim představit jinou možnost....ani nechci představovat... :slight_smile: mám jen 2 bodýčka který jsem koupila k pozit těhu testu na oznámení:slight_smile:) mám pytel hraček a nočnik ještě po synovi někde na pudě:slight_smile:
9. led 2014 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Já zatím taky jenom koukám, přijde mi to strašně ještě brzy už něco shánět. Jinak souhlasím s tebou, že do 15 tis. je to tak optimální cena...kolem těch 20-25 tis. mi to přijde zbyteční luxus. Penízky jdou investovat i do dalších potřebných věcí pro mimčo :wink:
9. led 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak hlásím, že už jsme úspěšně po screeningu, všechno dopadlo v pořádku - Riziko M.Down nižší než 1 z 50000, krevní obraz na jedničku, stáří plodu odpovídá i podle UTZ, takže paráda:slight_smile: Hned jsem se cítila o něco lépe. Jinak jsme se ptali i na pohlaví, ale doktor nám nechtěl ještě zbytečně něco vtloukat, sice svůj názor řekl, ale že je to tak 50:50, tak že 100% nám to řekne raději za 3 týdny:slight_smile: Mimčo se nám krásně hýbalo a plavalo, tak jsme měli s manžílkem pěkný zážitek i s poslechem srdíčka :slight_smile:
9. led 2014 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek