• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@laurett @wendy_ Holky, jste hodné :slight_smile: Bohužel asi dělám tu samou chybu jako při prvním těhu. Tenkrát jsem prostě měla rozmyšleno, co musím ve škole stihnout a přes to vlak nejel. Teď už jsem myslela, že jsem chytřejší. No evidentně ne :grinning: Sice jsem si dala "voraz" s prací, ale školu prožívám pořád tak nějak stejně. A s tím stíháním různých aktivit to asi není úplně o věku, ale spíš o zvyku. Prostě už jsi si zvykla, že máš svůj klid a tak nějak si neumíš představit, jak bys to stíhala. Ale kdybys musela, stíhala bys to stejně jako ve 20 :slight_smile:
12. led 2014 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@klariss01 jo i teda je vás víc okolo to 7-9 a pak až později, tak asi okolo toho 13 nás je míň:slight_smile:. Ale třeba se tam potkáme:slight_smile:. Podle UTZ mi termín posunuli na 7.7. a asi budu rodit zase císařem a dcera má 14.7. narozeniny tak už bych asi chtěla být doma:slight_smile:
12. led 2014 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori ono se to stejně jen těžko trefí na termín :slight_smile: každý mi říká, že je to tak o týden dýl, tak kdoví, třeba se tam budeme válet na pokoji spolu :slight_smile: :slight_smile:
A vlastně proč ne, ráda se seznámím s nějakými maminami a budu mít společnost na kočárkování :slight_smile:
12. led 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. led 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori sikulka a k cemu to jako je...ze si zajistis ze tam muzes rodit?a jinak te na sal nevezmou?
12. led 2014 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Taky by mě zajímalo, jak to v těhle nabitých porodnicích chodí, když tam mají přesně registrované rodičky na určitý den. Přeci tě nemůžou nutit rodit v termínu, ne? Samozřejmě pokud nejde o plánovaný císař, což u tebe asi půjde, jak jsem vyrozuměla.
12. led 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulaho jo jo přesně bez registrace tam nemůžeš:slight_smile:
12. led 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@liss_durman nejde o to rodit na termín...je to jen o tom, aby tam pak neměly dlouhodobě přeplněno. Prostě mají určitou kapacitu a rodit tam chce víc ženských, no a neměly by je kam dát, takže to nějak musí řešit. Můžeš se registrovat na termín +- 5 dnů. Na každý den mají 8-10 míst . Samozřejmě , že počítají s tím, že nějaké ženské 10 dnů přenáší, ale jiné porodí třeba o 3 týdny dřív:slight_smile:. Mají psáno na stránkách že v termínu podle MS +- 5 dnů s epodle satistiky narodí 60% dětí.
Podobný systém je i v Podolí.
12. led 2014 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé holky, to je v Praze v porodncích fakt takový nábuch??? říká se, že v létě se rodí nejvíce dětí, prý svatební miminka :slight_smile: A je tu někdo z Liberce, čí přilehlého okolí? Já mám pořád pocit, že Praha, Brno a j.čechy asi nejvíc :grinning:
12. led 2014 v 09:53  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zenablazena No jo, Praha je velká a porodnic málo :slight_smile: Já sice nejsem pražačka, ale žijeme tam a pracujeme už léta, takže jsem tam chtěla i porodit... většina porodnic má pořadníky, do kterých se musíš registrovat už ve 14tt, takže půl roku dopředu :slight_smile:
12. led 2014 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori No právě, že ten porod se nedá předpokládat vždycky okolo těch 5 dnů. A je jasné, že tam musí mít v záloze nějaká místa pro akutní případy třeba i z jiných porodnic atd. No je to zvláštní, ještě že do Prahy nemusím a vlastně ani nemůžu :grinning:
12. led 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena Koukám, že máš termín v červnu. Posouvali ti ho???
12. led 2014 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zenablazena nával je jen v Podolí, u Apolináře a asi trochu i v Motole. Jinak je ještě Tomayerova nem, Bulovka, Vinohrady a tam se registrovat nemusí:slight_smile: nebo možná musí ,a le není to tak hrozné, že když zaváháš tak s etam nedostaneš.
12. led 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v tomhle vám tu Prahu vůbec nezávidím, já mám na výběr dvě porodnice a vůbec nevím do který :grinning:
12. led 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simculajs Ono je to jak píše výše pisisvori... ne do každé porodnice je takový nával... hlavně Apolinář a Podolí - to jsou takové známé porodnice... mě ten Apolinář nadchl už jen tím, jak to tam vypadá, moc se mi to líbilo, tak proč tam neporodit :slight_smile: A hlavně to mám asi 500m od práce (kdyby to na mě přišlo) a cca 1km od bytu :slight_smile:
12. led 2014 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak podle mne ten baby boom uz konci.jinak ja se vymykam statistice, dva porody a jeden 14 dni pred a druhy 12 dni po terminu. :slight_smile: tak by to ted mohlo byt presne na termin. Jinak , i pres ty registrace se samozrejme stane, ze nemaji misto. Kamaradka stravila prvni noc na oddeleni rizikoveho tehotenstvi, protoze na sestinedeli nemeli misto. A ja kdyz odchazela s malou z porodnice, tak nas odchazel v ten den osm a sestricka rikala,ze uz maji od rana sest porodu a to bylo teprve dopoledne. No ale proste, kdyz mate v prukazce razitko, ze rodite v te porodnici, tak vas musi prijmout, i kdyby nemeli misto, jinak mohou odmitnout a poslat jinam. Ja se hlavne bojim, ze bude v lete zase horko a ze tam nebude k vydrzeno. Tajne doufam,ze letosni leto by mohlo byt mirne, kdyz loni bylo tal hnusne vedro.
12. led 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Já jsem taky ráda, že tam nemusím. Mám v okolí 3 porodnice, které jsou nejblíž (stejně ale tak 45min na dojezd), jednu jsem zkusila napoprvé a tím pádem se výběr zúžil na dvě, z nich jednu vůbec neznám a ani ty doktory, takže tam ne a zbývá mi jen jedna možnost :grinning: A jelikož chodím do ordinace k doktorům, kteří v té porodnici rodí a jsem s nimi nad míru spokojená, je to jasná věc :slight_smile: Je určitě fajn ty doktory poznat, člověk se pak cítí jistější.
12. led 2014 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zenablazena Já jsem z Jablonce nad Nisou, ty jsi z Lbc? :slight_smile: Jinak já budu rodit v Jbc, rodila jsem tam i poprvé a byla jsem moc spokojená. Taky valím voči, jak to mají v tý Praze složitý :grinning: A taky moc držím palce ať to s Verunkou dopadne dobře!!!
12. led 2014 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simculajs A tobě taky držím palce, kočko. Uvidíš, že všechno bude v pořádku :wink:
12. led 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman To já neznám ani jedny a když čtu recenze tak ta jedna má skoro samý špatný a druhá dobrý, člověk by si řekl no tak to je jasný, jenže recenze jsou x let starý 2008-2009 a co jsem koukala na stránky tak ti doktoři na který tam nadávají už tam vůbec nedělají. A ta co má ty špatný recenze je ted´nově opravená tak mě to tam láká víc, ale stejně ve mě ten červ hlodá. Já mám všechny do patnácti minut
12. led 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adik2 děkuju moc, taky doufáme :slight_smile:
12. led 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@wendy_ když jsme šla na plánovýho císaře tak jsem tam byla od půl 8 do 12 s moniter na břiše a až pak mi přišli říct, že mají hrozně moc akutních císařů a nemají volnou JIP a že vůbec neví, kdy mě vezmeou...možná večer , možná až zítra, ale nakonec jsme ve 2hodiny šla na řadu:slight_smile:
12. led 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mně holky ustoupily konečně definitivně nevolnosti, ale zato mám od pondělí zablokovanou krční páteř. Začátkem týdne to jakž takž šlo, ale ve čtvrtek to sedlo i mezi lopatky, a to trpím jako zvíře. Byla jsem i u obvoďačky, ale to je doktorka na "dvě věci", takže jestli to do pondělí nepřejde, tak budu muset do nemocnice na rehabku, aby se tam na mě někdo podíval. No jo no, to je furt něco :angry:
12. led 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Podobne to mela kamaradka, ale tu misto rana vzali az pozde odpoledne. A ja kdyz rodila poprvy, tak me hned po porodu co me zasili odvezli pryc na nejaky nepouzivany sal. Proste potrebovali misto. Jinak me se libilo rodit v noci, bylo tam tak malo lidi. Prakticky jen porodni asistentka a pak si jedna sestricka dosla pro malou, kdyz vylezla ven. Tak doufam,ze to budu mit i ted.
12. led 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adik2 tak to mě moc mrzí, že máš takové trápení. Mě taky zlobí krční ppáteř, ale ne tak moc. Tak držím palce ať to přejde. Ty nevolnosti to je dobře, mě přešly asi v 10tt (a to jsme nezvracela jen mi bylo blbě, v prvním jsem to neznala)a hned se cítí člověk úplně jinak. Fakt se nedivím, že když holky zvrací tak nechodí do práce musí to být děs.
Chci se zeptat, jestli někdy syna nosíš Tebe i ostatních co už jedno doma máte nebo třeba zvedneš na židli? Já jsem malou nosila když byla nemocná a bojím se kdyby to nastalo znova...je už velká, takže při běžném provozu to nehrozí, ale právě při těch horečkách nebo když zvrací...
12. led 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs To je blbý. Tak jedině se tam jet podívat. Já minule rodila v tý, co měla certifikát Baby friendly a kdesi cosi, navíc byla nově zrekonstruovaná. Ta, do který chci teď, byla v tý době nezrekonstruovaná, pokoje byly 4-lůžáky a zážitky ženských kolem mě byly spíš hrozné. Ale teď už je taky zrekonstruovaná, takže je to jasný. Plus ti doktoři :slight_smile: Zkus rozhodit sítě v okolí, ptát se, jak to v které porodnici vypadá, zkušenosti (aktuální) atd.
12. led 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to je teda pěkný opruz v té Praze s těma porodnicema, díky bohu, že jsem toho ušetřena :slight_smile:. Já mám vybraný Písek, primář gynekologie bude i můj gynekolog, takže půjdu raději tam, kde už někoho budu znát :slight_smile: a recenze jsou na ni také dobré.
12. led 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@adik2 To mě mrzí :frowning2: A ta doktorka ti na to nic neporadila? Bude muset manžel masírovat :slight_smile: Třeba to zabere.
@pisisvori No já malou zvedám při takových těch nutných věcech na dobu co nejkratší - tzn. do vany, v noci na nočník, do autosedačky atd. Asi měsíc zpět jsem ji chvíli nesla, když jsme byly na procházce a šly jsme bahnem. Ale nic se nedělo. Nevím, jak moc ji nosíš při těch nemocech, ale podle mě to není nic hrozného. Spíš závisí na tvém pocitu, jestli tě z toho třeba nepíchá v podbřišku nebo tak. Kolik váží malá?
12. led 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@liss_durman no bylo v 9-10tt, kdy jsem ji nesla do auta, z auta...když jsme jeli na pohotovost a 2x doma když zvracela, aby nepozvracela postel. A nijak mi to nevadilo, ale teď od toho 13tt mi břicho docela tvrdne a když víc něco dělám tak ho cítím, tak už se trochu bojím. Dcera má asi 18,5kg, což už je dost. No v jejím věku se tomu prostě budu snažit vyhnout (už všechno může sama) a snad i při nemoci to nějak zvládneme:slight_smile:. Jen mě to zajímalo, protože sestra s mamkou a tchýně mi nadávali i když jsme měla vzít tašku (tak 8-10kg)
12. led 2014 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori No to je teda dost :frowning2: Je fakt, že moje dcera je pidiváha, má sotva 14 kg a to jí v květnu budou 4 roky. Předpokládám, že manžel je na baterky a nepomůže :frowning2: Když břicho tvrdne, tak bych to určitě neriskovala, ale ono se lehko radí, viď...
12. led 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek