• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@pisisvori Děkuju za podporu :wink: Jinak já to mám stejně jako píše liss_durman. Při takových těch nutných věcech zvedám, teda teď opravdu nemůžu kvůli té páteři, ale když mě to nebolelo, tak občas vyjímečně, když se třeba bál a nestačilo obejmout. Ale snažím se nezvedat a on to i docela chápe, že nemůžu. Jen se třeba děsím až půjdem sami nakoupit a já ho budu chtít dát do nákupního košíku. To už je přeci jen zvednutí hodně nahoru a my máme už 15 kg, takže to hold budu muset poprosit nějakého ochotného kolemjdoucího :confounded:
12. led 2014 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@liss_durman Taky děkuju za podporu. Manžel masíruje, ale to bohužel moc nepomáhá. No a dr. ta mě docela pobavila. Mám prý nosit ruku v závěsu, dávat si na krk zapářku a max. 2 paraleny :grinning: Toť vše. Nic z toho samo nepomáhá. Ale musím zaklepat, dneska je to o chlup lepší, takže třeba nakonec to odezní samo. Jupííí! :slight_smile:
12. led 2014 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@liss_durman ale jo jakštak pomůže...spíš jde o to, jestli s náma bude:slight_smile: a nebude v práci, na chatě...ale budu holt muset poručit:slight_smile:
12. led 2014 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky co jste z Prahy. Kde se chystáte rodit? vzhledem k tomu, že se blíží 14 týden tak to řeším a čtu pořád dokola recenze, tak bych chtěla od vás taky nějaký názory. děkuji
12. led 2014 ve 12:14  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@elisset No mezi Pískem a strakonicema se právě rozhoduju a Písek je ten na který jsou recenze skvělý :slight_smile: to by jsme tam mohli skončit spolu :slight_smile: já myslela že pojedete spíš do Budějek, jak daleko to máte do Písku?
@liss_durman No mám tu vyhlídnutou jednu maminu co má za měsíc rodit tak to si piš že to vyzjišťuju :slight_smile: zvlášť když pojedu rodit poprvé a všechno ohledně kojení a spol bude novinka, tak chci aby mi to pořádně ukázali :slight_smile:
12. led 2014 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a jak to máte s chlapama co chcete nebo oni chtějí být u porodu? Budou si brát na tejden třeba dovču, nebo jak se to dělá? Manžel má bezpečnostní agenturu a nevím kdyby to na mě přišlo v noci jestli by někoho na záskok sehnal, chodí v týdnu jen na sedm hodin sám a na víkend má klučinu co přes týden chodí jinam do práce, takže ten automaticky padá. A už vidím že si manžel někoho na tejden domluví a já porodím buď tejden před nebo až potom :grinning: mám z tohodle docela nahnáno, nechci tam být sama..
12. led 2014 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@simculajs můj přítel u porodu být nechce a já jsem ráda, protože ho tam taky nechci :slight_smile:
Vím, že podpora u porodu je asi dobrá věc, ale zase nechci, aby mě tam viděl pokálenou, v bolestech a křečích a v kaluži krve :slight_smile:
Plánuje si vzít volno, až bude dítě na světě, alespoň na ten první týden, dva - aby se "seznámili" :slight_smile:
12. led 2014 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@liss_durman Ano termín mi posunuli, dle UZ je o 4 dny starší :slight_smile:
12. led 2014 ve 12:59  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@adik2 Jsem z Liberce a rodit budu tady ... doufám ... 1.porod byl překotný, jinam bych to ani nestihla a prý je ten 2.ještě rychlejší. No nevim, pro jistotu jsem si koupila nůžky a provázek, kdybychom nestíhali :slight_smile: A to doufám, píšu proto, že u mě je to zatím 50:50.. Druhá a nedobrovolná volba je Motol a ten budu moc v klidu zavrhnout až po prenatálním echu, které mám za měsíc a které jistě dopadne na jedničku :slight_smile:
12. led 2014 ve 13:05  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@simculajs Můj manžel u porodu bude .... snad.... v práci jsou na jedné pozici dva vedoucí, tak se bez něj obejdou :slight_smile: Dcerku pohlídá můj tatínek, za 5 měsíců nastupuje do důchodu a říká, že bude dědečkem na plný úvazek, horší je, že bydlí od nás 12km a já se tak strašně moc bojim, že zase nebude čas na čekání a že pojedeme do porodky i s Verčou.. No a s tou bezpečnostkou.... dokážu si to živě představit, manžel jedné takové větší agentuře řediteloval a bylo to hodně časově náročné. Takže náš společný čas bylo akorád ráno mezi 6-8h a to u mě v práci :slight_smile: Naštěstí jsem dělala v posilovně, takže jsem tam byla svým pánem... Hrozné období a jsem ráda, že ted má pevnou pracovní dobu i směny... Věřím, že tam nechceš být sama, já také ne... Už jen to, že si musíš tlačit nohy k pupku a ono to samo docela dost nejde, byla jsem ráda, že mě za tu nohu držel :grinning: :grinning: :grinning: A když jsem říkala, ještě bezdětným kamarádkám, za co mě držel, tak tomu ani nevěřil. Všichni si mysleli, že za ruku :grinning: :grinning:
12. led 2014 ve 13:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@zenablazena No právě, zas když bych rodila přes den tak by to sice bylo v pohodě že by byl doma ale do práce by musel večer :grinning: a to nepočítám s tím, že to půjde tak rychle. To má dobrý s tím zástupem v té práci, závidím vám :grinning: můj muž chce mít zřejmě pocit že je nenahraditelný tak si to dělá vše sám :grinning:
12. led 2014 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@adik2 To je tedy rada nad zlato :grinning: No tak aspoň, že dnes je to lepší. S tím zvedáním do nákupního košíku mám taky problém :frowning2: To teda musí manžel, protože já to nedávám. Je to hodně vysoká zvedačka a navíc teď v zimě, jak jsme nabalený, tak už se mi tam malá ani nechce vejít a musí se tam soukat :grinning: Je to docela proces. Ale pissisvori má už větší holčičku a myslím, že ty nákupní košíky jsou jen do 15 kg, takže ji snad nezvedá.
@simculajs Jé písek taky nemáme moc daleko :grinning: Četla jsem na něj docela dobré recenze. Není to moc lehká situace s tvým mužem, ale snad by se mohl domluvit s pracujícími, až budeš mít okolo termínu, aby byl někdo v záloze, kdyby náhodou. A neboj, ono to tak rychlé nebude. Myslím, že budeš mít dost času mu dát vědět i do práce, že máš kontrakce a ono je lepší být doma a čekat, až to bude opravdu k tomu. Mezitím on určitě někoho sežene. Můj muž byl při prvním porodu ještě na zkoušce ve škole :grinning: To obnášelo 2hod cestu tam a zpět, nějakou dobu zkouška, ještě si musel domlouvat, aby ho pustili jako prvního :grinning: Byla to docela sranda.
12. led 2014 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@adik2 at je brzy lépe,je to nepříjemné:frowning2:
@simculajs muž chce být u porodu,ale my to máme jednoduché,je OSVČ takže si to prostě zařídí tak,aby byl s námi....ale vzhledem k tomu, že sice patříme pod Louny,rodit chci v Ústí n.L. a to mám 50km,ale bydlí tam mamka,tak možná se s ní dohodnu,že budu třeba ten poslední týden,dva u ní...ještě nevím..i vzhledem k tomu,že se bude jezdit častěji na monitory,no uvidíme..
@zenablazena a ty už víš že to bude chlapeček?...jinak taky jdu na echo ve 21.tt-...tak moc taky doufám,že mimčo bude ok
12. led 2014 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@simculajs my máme jak Budějovice, tak Písek 30 km, takže je to jedno .. a už mám domluveného toho doktora v Písku jak jsme tam měli nějakou dobu bydlet a měnit už ho nehodlám, on ví, že přijedu později, počítá s tím a řešili jsme to přes email, je moc sympatický a hodný, ačkoliv už nebere další pacienty, tak mě vezme, rozhodla jsem se pro něj na základě recenzí a také proto, že vyhrál lékaře roku 2011 a já se teda vůbec nedivím, dle té komunikace s ním :slight_smile:

Jinak manžel má ze zákona nárok na paragraf když mu manželka rodí :slight_smile:.
12. led 2014 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@liss_durman Fakt? Já myslela že jsi odněkud u Prahy, ani nevím proč :grinning: taky na to spolíhám že to bude pomalu a nějak se to samo zařídí :grinning: Já taky četla samé superlativy ale zas mě štve, že mají návštěvy jen od 15-17 to mi přijde docela málo, ve Strakonicích 12-17, já nesnáším samotu tak je to pro mě docela důležitej údaj :grinning: Tak to je taky dobrý a stihnul to teda? Asi jo viď :grinning:
12. led 2014 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@petulaho No můj chlap je právě taky OSVČ, a právě říká že ty "sedmičky" v týdnu zvládne sám, takže bude docela problém někoho sehnat na záskok, když místo něj fakt skoro nikdo nechodí, jen ty víkendy. Jinak je taky přes den doma takže to pak po porodu nebude problém, spíš mi vrtá hlavou ten porod, neumím si představit že by třeba sháněl někoho ve tři ráno, ale když nad tím tak přemýšlím tak dělá "JEN" do pěti, tak snad bych to ty dvě hoďky kdyžtak vydržela, já vůbec nevím co mám od toho čekat, to je to nejblbější, závidím těm co už ví do čeho jdou :grinning:
@elisset To by nám pomohlo kdyby dělal jako zaměstnanec, jenže on je OSVČ...fakt? Já když jsem sháněla doktrora v okolí co by za něco stál tak jsem na nikoho nenarazila, asi proto že se ptám vždycky někoho známýho :wink: tak já mám Písek i Strakonice 15 km, takže je to nestejno, fakt netuším kam se vydáme, zase do Strakonic je od nás lepší cesta, ale to je v létě fuk :grinning:
12. led 2014 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@elisset a teď sem koukala k tobě na profil že máme přesně na den stejně termín, tak to by jsme se tam mohli fakt potkat :grinning:
12. led 2014 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@rmasenka tak já jak jsi asi četla u Apolináře, hlavně proto, že jsem tam rodila už dceru a byla jsem spokojená a už vím jak to tam chodí. Manžel to má vedle práce....
12. led 2014 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@simculajs Právěže my bydlíme v takové prdeli, kde to máme všude daleko :grinning: Ale skoro nastejno. Takže to mám necelých 50 km do Příbrami, do Benešova, do Tábora je to o něco míň, ale horší cestou. No a do Písku je to o něco dál, asi k 60km. Ale ne o moc :grinning: Do Prahy to máme 70km :grinning: Všude se najezdíme, ale vyjde to pak skoro nastejno :slight_smile: Jo stihnul. Byl pryč asi 6 hodin, když se vrátil, už jsem měla kontrakce asi po 6min, tak jsem řekla, že jedeme a vtom se mi samozřejmě zastavily :grinning: Takže my jsme cestou do porodnice měli ještě spoustu zastávek - na návštěvu, pak na zmrzlinu... :grinning: A v porodnici jsem ještě byla 6 hodin. To už ale byl horší zážitek.
12. led 2014 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@liss_durman Tý jo tak to nezávidím takový dálky, jak jezdíte nakupovat? A do práce to máte aspoň trochu blíž? :grinning: Na zmrzlinu, to jsi mě dostala :grinning: :grinning: Aha, já myslela že když už se rozjedou že je to pak míň a míň a ono se to může i zastavit? :grinning: Ale zas ta Praha dobrá, bych byla v ikee pečená vařená :grinning:
12. led 2014 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@simculajs kdybychom se potkaly, tak by to byla teda fakt náhoda :grinning:
12. led 2014 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@elisset Tak asi pojedu do Písku, třeba budem mít společnej pokoj :grinning:
12. led 2014 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak ja mam manzela take OSVC, takze uvidim jak to bude. S tim aby odesel z prace k porodu, to nebude problem. Ja spis zase budu resit, kdo nam pohlida deti,aby mohl byt se mnou. No a po porodu bude 4 nedele doma s nama. Samozrejme bude pracovat, ale jen tak na polovicny uvazek. U prvniho syna jsem ho mela doma jen tyden a to jen proto,ze byly Vanoce a Novy rok. U druheho mimca si naplanoval,ze bude snama 4 tydny a pracovat bude z domova. Ja si myslela,ze blazni, ze je to moc casu, ale prvni tyden jsem byla uplne KO, druhy tyden me trapily zapaly prsou a treti tyden synacek chytil strevni virozu a ja s manzelem hned od nej, nastesti mala ne. No a ten ctvrty tyden jsme se akorat dali vsichni dohromady. Takze doporucuji i si pro jistotu nekoho zajistit na pomoc po porodu. Muzete byt naprosto ok a nic nepotrebovat a nebo uplne naopak. Mne muze pomoci jen manzel a nebo tchyne. A tchyni nechci z mnoha duvodu.
12. led 2014 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@wendy_ no to já jsem taky zvědavá, kdo bude s malou. Asi bych byla nejradši a nejklidnější,kdyby s ní byl manžel a nebyl u porodu. Tchýni tady nechci (a ani se myslím nenabídne jsou 200km) a sestra a naši jsou 100km -mamka se stará o svojí maminku, která nemůže skoro chodit a chodí ještě do práce, sestra by taky musela mít dovolenou ... na nikoho z nich není dcera moc zvyklá (ale když to jinak nepůjde samozřejmě vydrží, co zbyde jiného). No a manželovi končí smlouva na dobu určitou 29.4. tak jsme zvědavá jak na tom bude, jestli nebude hledat novou práci nebo novou nebude mít (tady je nespokojený a rád by změnil...) = nebude si moc volna vzít. No bude to vše zajímavé, ale radši na to nemyslet než to nastane:slight_smile:
12. led 2014 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@rmasenka už mám registraci na Bulovce - 10 minut autobusem z domova - víceméně to rozhodlo.. Jasně, mohla bych do Podolí i k Apolináři, ale nechci riskovat zacpanou magistrálu.. ale blízko mám i Neratovice, tak uvidím, jak se pak v létě rozhodneme.. a kam se chystáš ty zaregistrovat?
12. led 2014 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@petulaho já ne, ale manžel je o tom přesvědčen :slight_smile:
12. led 2014 v 18:42  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@winterska ja se chci zaregistrovat do thomayerky v Krči, mam to právě blízko. Tak proto, ale ješté mám týden abych se někam přihlásila. četla jsem recenze od maminek a taky je to tam celkem ok, aspoň podle toho co píšou. Jinak na Bulovce jsem byla za kámoškou a bylo to tam hezký.
12. led 2014 v 18:49  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, kolik je tu pražaček, tu registraci vám nezávidím. U Apolináře rodila kamarádka obě děti a byla naprosto spokojená :slight_smile: Já se chystám v Plzni na Lochotín, v případě, že by snad měli plno, tak o 20 km dál do Rokycan (pokud jí nezavřou), přinejhorším do Stoda (dalších 20km opačným směrem). Jinak přítel u porodu chce být, já nevím, jestli ho tam chci, asi to vyřešíme, až to přijde :slight_smile:
12. led 2014 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj.
@adik2 ja mam blokle SI skloubeni a to je taky lahudka :unamused: . Tak snad to povoli, v tehotenstvi se dr. do odblokovani moc nechce jit, kdyz je to cast panve.
@veru324 a kdy mas vlastne termin? Treba se na Lochaci take potkame ;). Ja chci urcite rodit tam, kdyz uz to mam 2x vyzkousene :slight_smile:
Jinak ja tedy manzela u porodu chci urcite. Byl u obou porodu a byla to velka pomoc. Fyzicka i psychicka :slight_smile:
12. led 2014 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@blazpe termín mám 8.7., dle OVU jsme asi o 3 dny mladší, tak nevím, jestli se to nějak zásadně posune :slight_smile: já to mám hlavně nejblíž....i když poslední víkend v červnu máme jet na tradiční akci mimo Plzeň - budu-li ještě schopná, tak je taky možný, že porodím v Klatovech nebo Domažlicích :grinning: :grinning:
12. led 2014 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek