• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
Jé holky vy už rodíte :slight_smile: Také nad tím přemýšlím, to je jasné. Hlavně když čekám první. Možná je to ale lepší, nevím zatim do čeho jdu, tak se ani moc nebojím. Manžela bych tam chtěla, ikdyž on je dost cíťa a má strach, až mě uvidí v bolestech, jak to zvládne. Tak ho na to ještě musím připravit, aby mi byl hlavně spíš podporou a ne aby byl z toho víc vyřízený než já. Možná ho vezmu taky na ty kurzy, aby věděl co ho čeká. Máte někdo zkušenosti s předporodníma kurzama? Co tam chlapům říkají?
12. led 2014 ve 21:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zenablazena muj je zase presvedcen o holcicce:wink:
12. led 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
tak s těma porodnicema v Praze to vám fakt nezávidím!! Děs. Já mám vyhlédnutou, objednávat se nemusím, ani to překvapivě nejde, prostě příjdete a rodíte, a kapacitu mají velkou, tak v poho :wink: Minule jsem rodila o 14 dní dřív, tak stejně je objednávat se trochu mimo.. a teď to asi bude stejné, si myslím.
Jinak s tím nošením dětí, jsem ráda, že se o tom bavíte.. vůbec jsem nevěděla jestli můžu, ale co když nikdo není na blízku a já malou prostě zvednout musím, že..
12. led 2014 ve 21:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs tak já si opět plánuju, že manžel u porodu bude, ani jsme teda o tom nemluvili ještě :grinning: ale u prvního byl, tak to asi bere jako samozřejmost. Záleží na Tobě, jak se cítíš a co si myslíš, že potřebuješ! víš.. a neboj, je to tedy jen pro silnější nátury samozřejmě, ať se tam nesloží :slight_smile: ale pokálenou Tě určitě vidět nemusí, stačí klistýr předem, hrozně jsem se ho bála, ale je úplně v poho.. no ale trochu krve tam teda bude :slight_smile: Jestli Ti jeho přítomnost pomůže a posílí Tě, tak určitě mu řekni!
Pro mě bylo nemyslitelné, aby tam nebyl.. překvapivě to pak bylo jinak - myslela jsem jak budu chtít objímat a tak, víš, ale ne.. ale například sestra nepoznala že už rodím a tak zavolal doktorku, protože já už bych fakt nebyla schopná, neřekla bych ani půl slova.. já otevřená na 10cm a ona ať si jdu do sprchy zacvičit na balonu, vtipná byla sestřička :slight_smile: a pak ke konci, jak už člověk nemůže, tak taky pomohl..
No teď jen ať to chlapům vyjde.. to máš těžké t onaplánovat, můj si bral dovolenou na porod a 14dní po něm a já rodila o 14 dní dřív a on zrovna na noční :grinning: ale volal na záskok a stihl to.. Tak jedině se domluvit, že bude někdo mobilní, kdo Tvého muže může zastoupit :slight_smile:
12. led 2014 ve 21:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori tak ja v Praze mam brachu s jeho pritelkyni, ale oba pracuji, tak to asi nevyjde, ze by pohlidali. Pri nejhorsim bych vyuzila kamaradky, co jsou taky na rodicovsky. Ale to je moje posledni pojistka, treba na par hodin, nez by mohl treba prijet muj tatka. Ten by snad mohl praci na den stopnout. I kdyz tohle jsem resila s malou a pak jak byla vyvolavana,tak jsem umluvila doktora, abych nastoupila v patek, takze byla skoro jistota,ze bude o vikendu na svete. A jeste se narodila v noci, tak manzel stihl syna ulozit a nez rano zase vstal,tak byl doma. A bracha nejradsi hlida spici dite :slight_smile:.
12. led 2014 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurett taky zvedam, oba dva. Syna minimalne a snazim se i osidit malou. Musela jsem kvuli tomu vytahnout znovu kocarek. Uz skoro vse usla a ja ji jen obcas nesla. No ted to nejde, tak nez aby mi brecela,ze ji nechci nosit a ze musi chodit, tak vozime.
12. led 2014 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ally8 můj manžel na přeporodní kurz chodil se mnou do porodnice. Je to dobré hlavně v tom, že ti tam ukážou a taky pro toho chlapa, že víc slyší o čem to je:slight_smile:.
13. led 2014 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@veru324 to seš teda odvaha takhle plánovat jezdit na konci těhu. To já už se 14 dní před termínem nikam nehnu:slight_smile: kromě našich (kde je porodnice 15km a vím, že naši se postarají o vše a perfektně).
13. led 2014 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulaho hihi, ten můj taky... vůbec nepadá v úvahu kluk :grinning: :grinning:
No, snad se dovíme příští středu :slight_smile:
13. led 2014 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Začátek 16tt - 175 dní do porodu :slight_smile: Hergot, to to letí :slight_smile: Nedávno jsem koukala a bylo 230 dnů :slight_smile:
13. led 2014 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simculajs Jo do práce já jezdila 16km a do druhé 10km. Na nákup do marketu 10km, do sámošky pro pečivo a tak 2km. Takže dobrý. Akorát manžel má 4 zaměstnání, ty dvě stejně jako já, třetí jen 3 km a poslední má přes 50km, takže jednou týdně se projede :grinning: A k tomu ještě jezdíme oba do Plzně každý 1x týdně cca 100km :grinning: Bez auta nežijem :grinning: Popravdě do Prahy mě to nějak netáhne. Autem se tam bojím a bus se tam plácá hodinu a půl a na to nemám teď ani žaludek ani močák :grinning: Ale asi tam budu muset začít už jezdit na vyšetření kvůli Leidenu, no :-/ Netěším se.
@veru324 Jé to máme podobný :slight_smile: Já si nechci nechat ujít tradiční výlet na chalupu s mým bráchou a jeho rodinou, který se uskutečňuje začátkem července. Chalupa je v Severních Čechách a nejbližší nemocnice je v České lípě asi 30km. Doufám, že tam mají porodnici :grinning: No neboj, musíme miminkům domluvit a oni si určitě dají říct :slight_smile:
13. led 2014 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulaho A chtěla by jsi spíš holčičku? :slight_smile:
13. led 2014 v 07:38  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori nejsem odvaha :wink: to je akce každoroční a jedna porodnice 10 km, druhá 20 km :slight_smile: takže se nebojím. Otázka je, jestli já budu ještě schopná :grinning:
13. led 2014 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte nějaký tip, který krém nebo olej je tak nějak dobrý jako prevence proti striím? Dnes plánuji útok na lékárnu pro tabletky proti kouření (když už se to povedlo mně, tak i přítel bojuje :grinning: ), tak bych to vzala při jednom :slight_smile:
13. led 2014 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 je úplně jedno čím se mažeš buď k tomu sklony máš nebo ne, já mažu obyčejným tělovým mlékem nivea jako před otěhotněním
13. led 2014 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset No, já už strie mám z dřívějška (možná jsem tu psala o původní sloní váze), takže kůže už je v háji, ale už jsou alespoň světlé a méně viditelné... nechci další červené, fialové a duhové, které zase rok budou vidět :slight_smile:
Tak já jen, jestli máte něco osvědčeného... poptám se v lékárně, snad mi nebude chtít za každou cenu udat něco za litr :slight_smile:
13. led 2014 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena ano chtela..ale budu stastna i za chlapecka..hlavne aby bylo miminko zdrave.manzel ma z predbhoziho vztahu 11leteho syna,tak mozna i proto si oba prejeme holcicku:hearts:
13. led 2014 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja nemazala nicim a strie jsem nemela..je to fakt dost individualni..nekdo maze porad a stejne strie ma a nekdo vubec a nema..ale me rostlo bricho postupne..pomalu..
13. led 2014 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
moc tu nestíhám chodit,malá je furt nemocná,doufám že to vyžerem ted a v létě to bude v pohodě :slight_smile:

chci se zeptat jak to ted máte s přibíráním? mám 2 kg nahoře a zdá se m ito moc :angry:

jinak na strie používám klasický modrý olejíček :grinning: pro miminka ale už mi si nic nepomuže jelikož u malé sem byla popraskaná jak hrom a co vím tak mámka tež,takže geny jsou potvory
13. led 2014 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,vy jste se zase rozepsaly :wink: To nemám šanci přečíst ani do večera :grinning: .Chřipajzna už mě snad opouští a už koukám po kočárcích,vidím,že něketré už máte jasno :slight_smile:
13. led 2014 v 09:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já mám 4 kg nahoře, 2 kila jsou nic :wink:
13. led 2014 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset já právě u malé přibrala necelých 40 kg!! a to už fakt nechci :grinning: ale zase si říkám že přiberu ted v těhu a pak to dát po porodu dolu než jak kamarádka v thu nabrala 7 kg a po prodou 15,díky kojení
13. led 2014 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie tak 40 kilo je fakt dost, já chci tam kolem těch 10 kg ideálně
13. led 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to ja mam -2 kg :-/
13. led 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie Prej 2kg moc?? :slight_smile: Já mám z původních 62,8kg k dnešku 69,5kg... takže to je teprve paráda :/ Já budu přesně ten případ, co přibere těch 40kg... a to se v jídle doooost hlídám... ale nejsem takový blázen, abych držela dieta, jako před těhotenstvím (to jsem sice zhubla skoro 40kg, ale dost omezenou stravou). Holt, u mě to bude klasické jo-jo + těhotenská kila :/
13. led 2014 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak v lékárně mi byl doporučen Elasti-Q olej... tak uvidíme... 125ml za 330,- Kč... jestli není lepší se mazat sádlem :grinning:
13. led 2014 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 mám spoustu věcí od kámošek po jejich dětech. nějaký super věci jsem nakoupila v Marks and Spencer a taky v HM mají hezký věci :slight_smile: jinak to moc nehrotím. Kamarádka na facebooku má bazárek, kdybys chtěla přidám tě tam (pokud na fb jsi). nakoupíš hezké věci z pár :slight_smile: jinak těhotenský věci si kupuju v HM, člověk v tom nevypadá jako buřt aspoň :slight_smile:
13. led 2014 v 09:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset díky moc :slight_smile: tak se asi sejdeme v porodnici :slight_smile:)
13. led 2014 v 09:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset no já chci max do těch 12-ti kg :grinning: ale chtít mužu že :grinning: tělo si to udělá jak bude chtít

@klariss01 a nezavodnuješ se? rotže já to měla i díky tomu že sem byla hodně zavodněná jenomže muj byvalej gynekolog neřešil nic ani to že tolik přibírám jenom mě vždy seřval proč mám za měsíc 4 kg na hoře,sem totiž u prvního těhu přibirala poctivě každý týden kilečko, třeba kamoška pibrala ze startu 10 kg a pak už nenabirala, měla břiško jak kdyby spolkla meloun :grinning: a tím to u níhaslo pak at jedla co jedla nenabrala
13. led 2014 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ohledně kočárku, já sem pro casual S4 :grinning: jo holky a co jména?jako pro kluka bylo hned ale holčička má prostě smulu :rolling_eyes:
13. led 2014 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek