• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@pisisvori na to se těším příští týden... snad se malé taky ukáže :slight_smile: všichni už chtějí vědět, do jaké barvy nakupovat :slight_smile: i když stejně po nich budu chtít neutrál :slight_smile: jak už jsem tu několikrát psala, kamarádky syn Kubíček taky celou dobu ukazoval, jaká je hezká kolčička :grinning:
14. led 2014 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset koukni na těhotenské v C&A nebo H&M - tam nejsou ceny tak přemrštěné, jako třeba v bonprixu... nebo já občas nakupuju na votocvohoz.cz - bazárek za pár korun :slight_smile:
14. led 2014 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 :slight_smile::slight_smile:.-) u nás to ale něšlo splést, kor na tom 3D to bylo kávové zrno viditelné i pro slepého:slight_smile:
14. led 2014 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 já koukala právě u nás v HM a 1.480 Kč beze srandy a ještě k tomu široké, já chci úzké ..
14. led 2014 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori no však oni to taky věděli na 100% a ejhle :grinning: i mistr tesař se někdy utne :slight_smile:
Tak jsem zvědavá na to svoje těleso ponořené do kapaliny :slight_smile: jdu příští středu a těším se na novou fotku do alba :slight_smile: :slight_smile:
14. led 2014 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset aháá, tak to je dost přestřelená cena :/ já zkusím prolézt sekáče a bazary... bylo by mi líto kupovat si tak drahé oblečení, které nebude mít budoucí využití... to radši pořídím něco pro prcka :slight_smile:
14. led 2014 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zvažuju investici do monitoru dechu, myslíte že má smysl? Budete to kupovat?
14. led 2014 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 tak já snad půjdu fakt na ten Prenascan, abych to věděla jistě:slight_smile:
monitor dechu pořizovat budu. Sice spostu lidí tvrdí, že u donošených a velkých dětí to není potřeba, ale těch pár korun (tady na bazaru jich je hodně nebo od známých nebo půjčit) je miminum jak si pak celý život nevyčítat proč jsem ho neměla. Myslím si, ž ebohužel stále o syndromu náhlého úmrtí nikdo neví tolik, abych si mohla být jistá.-(.
14. led 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 taky zvažuji....těžko říct... :wink:
14. led 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jinak jsme měly Nanny od kamarádky a nikdy nepípal zbytečně jen když jsme ho zapomněla vypnout a dceru vyndala:slight_smile:. Bohužel ona teď každý den čeká taky druhé.
14. led 2014 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl kolegyně - zasloužilé matky říkají, že je to zbytečné... že když už k tomu bude mít dítě zdravotní indispozici, tak ti to řeknou v porodnici a pak na to přispívá zdravotní pojišťovna... tak nevím...
i když, dá se sehnat za 1200 nový, ale za těch 1200 může být pro mimčo i něco jiného :slight_smile: ještě to promyslím :slight_smile:
14. led 2014 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori jaký jsi měla výsledky?Na krev v tt nejdeš...? :wink:
14. led 2014 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 no jo,zasloužilé matky...tak ono,když nikdo nemá žádný problém otěhu ani v těhotenství,tak se jim to mluví.... :unamused: No,kámoška měla dvojčata jen pár týdnu dřív a dostala je na půl roku domů za nějaký poplatek....ale my jsme malý město,tak myslim,že je jen tak domů nepůjčí....obzvlášť u jednoho....no myslim,že jde hlavně o to,že je matka v klidu... :wink:
14. led 2014 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl screening v I. trimestru jsme měla T21 1:2750(podle věku je 1/110) T13+T18 1:50000. V 16tt = teď už 16.1 jdu na tripple testy, výsledek by měl být 22-23/01. Ten screening je asi dobrý, nosní kůstka byla, šijové 2,1 (což snad taky ještě jde), žádné jiné problémy, které by ukazovali na nějaké postižení (Ale jak genetička tak Prim. na UTZ mi říkali, že hlavně u toho Downa nic vyditelné být nemusí na UTZ a někdy se projeví až v tom 16tt v tripple testu (prý se i přes ten dobrý screening rodí Downů pořád stejně:frowning2:) , takže asi kvůli mému věku mě ženou na ty tripple testy a pak se uvidí. Pořád o tom přemýšlím, jestli nerisknout tu plodovku pro jistotu, že je mimi zdravé??
14. led 2014 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori to jsi mě teda moc nepotěšila....já celkem down 1:704 krev děsná 1:55 a testy mě čekají 24.1.Plodovku mám zakázanou a nešla bych do ní..Zázrak,že se zadařilo na 4.transfer....takže přinejhorším zaplatím prenascan...
14. led 2014 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori jo,jinak utz o.k...šíjové projasnění 2 cm a nosní kůstka přítomna...Jen to srdíčko nešlo vyšetřit,protože prcek se neustále hýbal...a to jsem tam byla skoro třičtvrtě hodiny...
14. led 2014 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulajda mne se od dorjanu taky líbí víc verzi, ale tento zatím byl cenové pro me přípustný :slight_smile:
14. led 2014 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo holky, ja fakt nepochopim, jak muze nekdo rict, ze je monitor dechu zbytecny :astonished:
Vzdy SIDS se objevuje i u uplne zdravych deti a to i treba v 6 mesicich. Nebo kdyz treba dite veechne ublinknuti a prestane dychat, je daleko vetsi sance ho rozdychat po 20 vterinach, kdy monitor spusti nez po hodine, kdy ho mama najde. To uz je proste bez sance.
My ho tedy meli a pouzivali dokud bylo dite v postylce (prave kvuli tomu vdechnuti ublinknuti). Nikdy jsem nemela nejaky vetsi problem s falesnymi poplachy a to deti po podtylce dost cestovali. Ale tedy chce to mit tu klasickou nizsi matraci. Pres vysokou kokosovou matraci to ty poplachy dela :wink:.
Mikochodem me kamaradce zrejme monitor zachranil dite. Kdyz se vratila z porodnice, dost bojovala s kojenim, mala nepribirala a pak i trochu ubrala. Dr. ji porad povzbuzovala, ze se urcite rozkoji. No a pak jednou vecer spustil monitor. Mala v tu chvili nedychala, kdyz ji kamaradka zvedla. Kdyz s ni v panice zatrasla, tak zacala dychat. V nemocnici ji pak rekli, ze to bylo zrejme tim, jak ubirala na vaze. Byla slabsi a proste v hlubokem spanku prestala dychat. No tezko rict, zda by se treba nadychla pozdeji ssma ci ne. Kamaradka kazdopadne byla rada, ze monitor byl a presla na umele mleko, aby msla zacala pribirat.
14. led 2014 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blazpe no,toho,že se dítě udusí zvratky se právě bojím...možné to je a je to hned.... :unamused:
14. led 2014 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen citace: Maminky nebojte se ... SIDS je vzácnou příčinou úmrtí, takže se ho nemusíte bát. V ČR podle statistik uvedených na stránkách WHO bylo v roce 1998 narozeno asi 90 tisíc dětí. Z toho 472 zemřelo do 1 roku svého věku a jen u 8 z nich bylo diagnostikováno SIDS. Tato čísla neustále klesají. SIDS nelze předcházet ani léčit. Jediné co můžete je snížit riziko jeho výskytu.

Ale je fakt, že 1.200,- je prd za živé dítě...
14. led 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl no prave. Ale kdyz to zjistis vcas, je jeste sance dite rozdychat. Nicmene zazit bych to tedy fakt nechtela. Bohate mi stacilo, jak se mala obcas dusila pri kojeni a mleko ji slo i nosem :slight_smile:
14. led 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 no jo, ale rekni to tem maminkam tech 8 deti, kterych se to tykalo :pensive:
14. led 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monitor je pro mě jedna z věcí, které rozhodně chci a uvažuju i o novém. Nevím, jestli ty starší nebo tak nemůžou třeba už i hůř fungovat. U nás v porodnici je taky půjčujou asi za 800 na půl roku, to je za pár kaček. Obejdu se bez lecjakých vymožeností, ale monitor je pro mě nezbytnost.
14. led 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 a hlavne prave nejde jen o SIDS, ale i o to vdechnuti zvratku a tak podobne. A take, proc asi tech pripadu SIDS klesa? Treba kvuli tomu, ze se zvysuje pocet maminek, ktere poridi monitor dechu? ;)
14. led 2014 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blazpe tak jasný... nejsem úplnej cvok, aby mi bylo líto dvanácti stovek... ještě nemám děti, tak řeším, co má smysl a co ne (a doufám, že zkušené maminy poradí :slight_smile:)... omlouvám se, nespojila jsem si monitor dechu i s tím, že dítě může zvracet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jen jsem chtěla poukázat na to, že syndrom náhlého úmrtí není zase tak frekventovaný, jak nám můžou média vnucovat...
14. led 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl to mě moc mrzí , ale zase 700 není opravdu málo. Riziko je až 1:100 a méně. Ta krev samostatně se brát nemá (nechápu proč to někdo dělá), má se to prostě brát jako celek. Budu moc držet palce ať ty tripple testy jso v pořádku a nemusíš to řešit. Já jsem zase stará (39 za pár dnů), ale asi to riziko je hodně malé tak asi nemá cenu riskovat poprat....je jasné, že ty po IVF, když ti to nedoporučili tak bys neměla riskovat. Moc moc držím palce.
14. led 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 no tak urcite to neni bezne, ze by deti umiraly na SIDS, ale ta moznost tu je, tak pokud mam treba i jen malinkou sanci tomu zabranit, budu se o to snazit :slight_smile:. A myslim, ze to vdechnuti zvratku bude fakt daleko castejsi pricina... toho se bojim daleko vic. Jak jsem psala, stacilo mi nekolikrat vyklepavat vdechnute mlicko z dcery :wink:
14. led 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori holky, koukám, že tu řešíte ty výsledky a já jsem z toho jalová :slight_smile: mně vyšlo číslo <1:20000 (a to u trizomie 21, 18, 13), šíjové projasnění 1,50mm... podle doktorky OK, ale pořádně nevím, co ta čísla znamenají :slight_smile: Tak kdyby někdo poradil a trochu mi to osvětlil... :slight_smile:
14. led 2014 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori však já to budu mít jako celek kočko..výsledky prvotrimestriálu jsem Ti psala...Jen mi to hold doktor řekl,kolik to bylo jen z krve....což mě samozřejmě vyděsilo...ale tak prostě uvidíme..... :wink: Říká se komu je blbě, má zdraví mimi...uklidňuju se tím...mně je znova blbe....a to už ve čtvrtek začínám 15tt.. :unamused: Děkuju. :wink:
14. led 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 znamená to riziko s jakým se ti staticky může narodit dítě s trizmií chromozomu 21, 13 nebo 18. Takže jedno z 20000 dětí, které bys měla by mělo nějaké z těhle postižení. Nebo to ještě popisují, že riziko je takové, že z 20.000 těhotných jedna bude mít nemocné. U mě 1 z 2750 těhotných....Takže u tebe je to riziko hooodně malinké.
14. led 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek