• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@danirei screening v prvnim trimestru uz mam za sebou a k doktorce jdu pristi tyden a pocitam,ze me na tripple testy posle.
17. led 2014 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danirei Ahoj, vítej ve skupince - je nás tu požehnaně :slight_smile:
Já taky byla jen na prvotrimestrálním screeningu, ale pořád jsem nějak nepochopila, jak se liší odběr krve + ten screening od trippletestu, když se tam vyhodnocují stejná rizika... není tripletest jen taková zastaralejší obdoba prvotrimestrálního screeningu?
Omlouvám se (možná) za připitomělý dotaz, ale nějak mi to asi není dost jasné :slight_smile:
Jsem teď v 16tt, příští týden jdu na kontrolu, to budu v 17tt, tak se na to asi přeptám :slight_smile:
17. led 2014 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Praktický návod pro těhotnou, která chce podstoupit integrovaný test.
1.Nejprve podstoupíte odběr krve mezi 11. až 12. týdnem těhotenstvím ( ideálně na počátku 11. týdne Vašeho těhotenství) a bude zjištěna hodnota specifické těhotenské bílkoviny PAPP – A. Hodnota zjištěná v laboratoři bude přepočtena na Vaši aktuální tělesnou hmotnost, tzv. násobek mediánu MoM. Bude-li hodnota výrazně abnormální jste neprodleně námi informována týž den, kdy obdržíme výsledek a ihned se dostavíte k vyšetření. V opačném případě následuje druhý krok.
2.V rozmezí 11. až 14. týdne ( 10 + 1 až 13 + 6 tt) se dostavíte k velmi podrobnému ultrazvukovému vyšetření. Po změření velikosti plodu – temenokostrční délky – CRL a změření velikosti hlavičky – BPD, a tím přesného stáří těhotenství, proměříme šíjové projasnění NT, přítomnost nosní kůstky NB, event. další ultrazvukové ukazatele Downova syndromu ( nedomykavost trojcípé chlopně srdce plodu apod.) Následuje pohovor s těhotnou a s jejím souhlasem i vypočítání rizika vrozené vývojové vady pomocí softwarového programu Nadace fetální medicíny v Londýně, kde musí být vyšetřující lékař certifikován a auditován k provádění výše popsaného vyšetření. Každá těhotná si odnáší po vyšetření CD nebo DVD se záznamem vyšetření a je jí vyhotovena zpráva v uvedeném programu. V případě abnormální výsledku okamžitě následuje genetické vyšetření s stanovením dalšího postupu. V opačném případě, kdy veškeré výsledky byly dosud normální, následuje krok tři.
3.V rozmezí 14. až 16. týdne těhotenství se dostavíte k druhému odběru krve. Jde o původní tzv. trojitý test (viz tabulka řádek dvě) se stanovením alfa fetoproteinu AFP( zvýšená hodnota signalizuje rozštěpovou vadu lebky, páteře či břicha, která nemusela být rozpoznána), lidského choriového gonadotropinu hCG a estriolu uE3. Následuje integrace tedy sloučení všech údajů z kroku jedna, dvě a tři s vyhodnocením rizika vrozené vývojové vady opět s pomocí softwarového programu s výtěžností 94% při 5% falešné pozitivně (tzn. 5% plodů, je mylně označeno za postižené a ve skutečnosti se jedná o zdravé plody). Je-li výsledek normální vše pro Vás končí a další ultrazvukové vyšetření následuje mezi 20. a 22. týdnem těhotenství. Je-li výsledek abnormální a riziko postižení plodu je vyšší než 1 ze 250( tedy např. 1 ze 100 nebo z 50 apod.) bude Vám doporučeno genetické vyšetření s amniocentezou, tedy odběrem vody plodové (viz poučení pacientky před amniocentezou rovněž na našich webových stránkách).
I v případě vyššího rizika postižení plodu tímto vyhledávacím testem bude mít většina žen zdravého potomka. Vyšší riziko tedy automaticky neznamená postižení plodu. Je třeba si totiž přiznat, že žádný vyhledávací test není stoprocentní a jistotu, že Vaše dítě není postižené, Vám i přes stále se zvyšující vypovidací schopnost neinvazivních testů přinese pouze odběr vody plodové (či choriových klků – pozn. přesahuje rámec sdělení).

@klariss01
17. led 2014 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ppapajade Ahojky, já byla taky na prvotrimestráním screeningu v Gennetu. Krev na tripple testy mi brala sestřička na gyndě a UTZ mi taky dělal můj doktor. Krev s výsledkama UTZ posílají do Gennetu a tam pak jdu ve 20.týdnu na screening. Chtěla jsem se zeptat, těch 60 Kč je za jednu zaslanou fotku nebo za e-mail? Já jsem si při prvotrimestrálním nechala vytisknout fotky tam, stálo mě to 150 Kč/1 fotka.
Jinak gratuluji k dobrým výsledkům!!!
17. led 2014 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mmonika87 když si jí jen necháš poslam mailem je to za 60, když si jí necháš vytisknout tak za 150:slight_smile:
17. led 2014 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 obojí je k určení vad plodu. v I. trimestru NT screening je novější a uvádí se i přesnější. Ten ve II. trimestru = tripple test je starší , často falešně pozitivní a už s eod něj upouštělo. Ale mám pocit ze všeho kolem, že zjistili, že často ukáže na Downa v případě , že ten první ho neprokázal a proto ho u starších mamin (s podstatně větším rizikem ) zase dělají a výsledkem je kombinace I+II. Navíc to AFP může ukazovat na rozštěpové vady a na základě toho se udělá třeba ještě další podrobnější ultrazvuk.

Špatné na tom je , že si každý doktor jede nějak jinak, jeden říká to a druhý ono a pak to jen maminy stresuje podle mne.
17. led 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, normalne jen pasivne ctu, ale videla jsem tu prispevky o navratu do prace po sestinedeli z financnich duvodu, tak nevim zda mate potrebne informace. Materska je 70% platu a nalezi 28.tydnu, pocita se z hrubeho prumerneho vydelku, takze vychazi jen o malicko mene nez cista mzda. V pripade nizke mzdy do cca 25tis ten rozdil neni ani 2000, zkuste kalkulacky na internetu. Navic pri praci na materske u stejneho zamestnavatele na stejne pozici byste o tu davku mohly taky prijit. Neco jineho je pokud mate velmi vysoky plat, jsou tam stropy a pak to neni celych 70%. Dalsi veci je ten rodicovsky prispevek, ktery je vazne max. 11.200,- pri volnu 2 roky, a nalezi az po tech 28. tydnech. To vse samozrejme plati pouze u tech, co byly nemocensky pojistene, zpravidla zamestnankyne a ne podnikatelky (pokud si samy nehradily nemocenske, vedle zdravotniho a socialniho). Samozrejme nerikam, ze neni v pohode jit hned do prace, jen si myslim,ze pro spravne rozhodovani je treba mit dostatek informaci.
17. led 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem dnes zůstala doma. Celou noc jsem smrkala a mám zvýšenou tepletu. V práci jsou naštěstí v pohodě.
Už jsem se dlouho takhle celý den neválela, tak si to užiju :slight_smile: Jinak jak jste se bavily o manžících, tak já toho mýho musím fakt pochválit. Ani ho nepoznávám. Tolik pozornosti, až se někdy stydím :sweat_smile: Dokonce začal dělat i drobné domácí práce a to dřív neexistovalo. Je to krásné. Každá z nás si zaslouží v těhotenství aby nás doma rozmazlovali :grinning:
17. led 2014 v 09:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ally8 užívej volna a odpočívej :slight_smile:

Já dnes v noci intuitivně dala ruku na břicho a co to ??? Pod dlaní mi projel mimís :slight_smile: tak jsem jej poprvé cítila rukou :slight_smile:
17. led 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@danirei Tak já jsem byla jenom na prvotrimestrálním screeningu a dle dr.bylo vše v pořádku tak si mě pozvali až za měsíc na kontrolu. Na žádné triple testy nemusím, čeká mě až další screening ve 20týdnu.
17. led 2014 v 10:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@engele Fakt? Už tak brzo? To je úžasný, já teda zatím vůbec nic necítím.
17. led 2014 v 10:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Brzo se uzdrav a odpočívej, práce neuteče :slight_smile:
17. led 2014 v 10:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stebar píšu ti IP
17. led 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@stebar ale oni nechtějí jít během mateřské, ale po jejím skončení, kdy by měly začít být na rodičovské. Navíc rodičovský příspěvek normálně můžou pobírat a chodit do práce pokud do 2 let dítěte nevyužívájí na hlídání státní zařázení, ale hlídá partner ,babička...chůva. Navíc je zcela samostatné a nezávislé to jak nahlásíš rodičovskou na sociálce )tam podle toho jen rozpočítají peníze) a jak to nahlásíš zaměstnavateli. Takže na sociálce máš 2 roky -11tisíc aněco a zaměstnavateli řekneš, že se chceš vrátit po roce....
17. led 2014 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. led 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po materske na rodicovske je to neco jineho, byly tu prispevky o navratu po sestinedeli. Po tom cca pul roce 28 tydnech, kdy najede rodicovska ten prispevek vazne neztracis, ale mas narok, pokud zajistis peci o dite.
17. led 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tesorina o víkendu jsem cítila v noci staženou dělohu a dnes to začínalo stejně, dala jsem tam ruku a normálně mi to celé projelo :slight_smile:
17. led 2014 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@stebar tak to jsem asi špatně pochopila....ale holky fakt po šestinedělí půjdete pracovat i ten půlrok mi přijde brzo:slight_smile:.

Jinak já jsme při první mateřské měla rozdíl čistého před mateřskou a mateřskou 40.000:frowning2: a to jsme mohla být štastná, že to nějak rok před tím změnili a aspoń trochu to podle platu zvedli:slight_smile:. Teď pracuji na částečný úvazek takže to bude tak okolo 25tis. rozdíl.
17. led 2014 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste jedna technicka - rodicovsky prispevek je nozno cerpat az 4 roky, ale rodicovskou dovolenou vam je zamestnavatel povinen poskytnout pouze 3, tedy ten dalsi rok je treba pozadat o neplacene volno. Zpravidla je to absolutni formalita, ale pokud to neudelate (zamestnavatel sam vam to treba nepripomene) muze zamestnavatel chtit, abyste do prace po 3 letech nastoupily. Prispevek a dovolena jsou odlisne naroky. Omlouvam se, pokud to vite, ale v praxi se me na to ptali prave zamestnavatele, tak mam za to, ze to zas tak obecne znamy neni.
17. led 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@engele já právě tak ynevím jestli to moje tvrdnutí nesouvisí s pohybama, jednou ,když mi břicho tvrdlo jsem udělala to co ty a dala na něj ruku a taky si myslím, že jsem tam cítila nějaký pohyb, ale bylo to někdy na začátku 14tt a to mi fakt přijde brzo. U dcery jsem cítila pohyby dost pozdě až někdy okolo 21tt
17. led 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori to jsou prave ty stropy u vysokych platu, ty jsou samozrejme naprd. U nizkych ten rozdil fakt neni vyznamny a zvedala se na tech 70%.
17. led 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori ano, budu muset jít pracovat, ale jak jsem psala, budu sedět klidně v pokojíčku u prcka a psát (dělám redaktorku několika webovým magazínům), pro mě je to hodně volná pracovní doba a navíc trošku vypnutí a přeorientování mozku. Psát můžu podle potřeby miminka, navíc přítel dělá na sebe a může hlídat relativně dle potřeby. Po šestinedělí bych ráda pracovala pouze na sebe, pravděpodobně ne činnosti pro dosavadního zaměstnavatele, ale jen pro vlastní klienty. K zaměstnavateli až jak bude situace vypadat. O stávající zákazníky bych nerada přišla, přeci jen nejsou zanedbatelnou částkou v příjmu.
17. led 2014 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@veru324 je fakt, že když to jde kdy chceš a ne že musiš makat od - do je to asi jednodušší. A možná i je to dobré, že si mimi zvykne naněkoho jiného na to , že prostě mamina není k dispozici neustále...
17. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja pracovala s malou celou dobu, je ji 15mesicu a pracovala jsem hned po navratu z porodnice a ted taky budu dal pracovat i se dvema detma... Proste obcas s ni byl manzel, obcas prace po nocich.. Taky delam doma podle svych casovych dispozic a da se to celkem dobre..:slight_smile:
17. led 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@oggynka děkuju, to mě vcelku uklidňuje, i když samozřejmě záleží na miminku, zdraví aj.
17. led 2014 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 to urcite, zdrava dcera nastesti je, ale od narozeni nespavec.. Ale manzel je vikendy doma, tak proste si s ni hraje a ja pracuju a nebo pracuju vecer, kdyz dcera usne... Proste bych se toho nebala..;)
17. led 2014 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
taky nevidím problém v tom, vrátit se co nejdříve do práce... vím, že v celém světě mají mnohem rozšířenější systém péče o malé dítě (ať už jsou to chůvy, jesle, školky), ale pomineme-li toto, tak je celkem běžná praxe - tedy ve světě - že se jde do práce velmi brzo... to jen my v Čechách se "rekreujeme" doma 4 roky a je nám to málo :slight_smile:
Myslím, že je to dobré i pro tu maminu - v rámci zachování nějakého duševního zdraví :slight_smile:)

Nemyslím to nějak ve zlém, pokud to někdo v pohodě utáhne, nechť je s dítětem doma :slight_smile: Mně by, zcela upřímně, asi hráblo, kdyby neměla možnost 2x v týdnu na 4 hodinky vypadnout :slight_smile: A jinak vesměs budu pracovat doma, takže pánem svého času...

A jak nepřijít o dávky? Dělám také mzdovku, tak už se to nějak "ošetří" :slight_smile: :slight_smile:
17. led 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jupííí tak holky screening negativní :slight_smile: :slight_smile: miminko je v pořádku a má 63 mm :slight_smile: na ultrazvuku dělalo furt kotrmelce až do něj doktor šťouchal aby přestalo :D :D no sranda ale bylo to super pěkně jsem to viděla na velikej televizi :slight_smile: na tej druhej fotce asi nacvičoval spartakiádu :D
17. led 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Adik2 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO + odběry 23.1.2014
akcinorev 30 let ((Femibion) :hearts: TP 18.7.2014, screening 9.1. KO 16.1
Ally8 29 let (Femibion 400) :hearts: TP 11.7.2014, KO 17.2.2014, /1. mimčo, České Budějovice/
alveaenerle 24 let (kys. listová) :hearts: TP 11.7.2014, KO 20.1.
anzet 29 let (kys. listová, omega 3, utrogestan) :hearts: TP 29.7., KO 12.2.
Blazpe 35 let (kyselina listová) :hearts: TP 31.7.2014, KO 10.2.
cairin 27 let (Utrogestan) :hearts: TP 2.7.2014, screening 6.1, triple test 29.1, Pohlaví: holčička
carodejkalucka, 31 let(chytré miminko),TP 20.07.2014,KO 21.01
elisset 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, triple test 17.1. 2014
endie 27 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7.2014, triple testy 2.1.2014, KO 17.1.2014
engele 31 let (Calibrum MAMI) :hearts: TP 13.7.2013, KO 12.2.2014, Pohlaví : kluk.
ivdizzi 27 let (DM A-Z Mama) :hearts: TP 8.7.2014, KO 7.1, 2014 další KO?
kacenka90 23let (Utrogestan) :hearts: TP 19.7.2014, KO 23.12.2013 - další KO?
kamca80 33 let (kys. listová) :hearts: TP 29.7., KO 27.1., screening 21.1.
klariss 01 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 7.7.2014, KO 22.1., poradna 28.1., screening VVV, 21.2
lenikka 29let (kys. listová) :hearts: TP 22.7.2014, poradna 29.1.
liss_durman 22let (Acidofolan, Gravital) :hearts: TP 19.7.2014, screening 14.1. KO 20.1.
miskaka 26let (Mamavit a listovka):hearts: TP 25.7.2014, KO 30.12. další ko?
muddledgirl 31let(kys.listová,Femibion 400) TP 15.7.2014,KO 15.1.,tripple testy 25.1. pohlaví ASI kluk emoticon
natali29, 29 le (kys. listová) :hearts: TP Neupřesněn, screening 14.1., KO 14.1.
oggynka, 28 let (Calibrum babyplan) TP 25.7.2014, odbery 8.1., UTZ 15.1., poradna 14.1. další KO?
petulaho 27let (Utrogestan, Prednison, Femibion 800):hearts: TP 22.7.2014,triply 28.1.,KO 5.2.
petulane 28 let (Chytré miminko) :hearts: TP 11.7.2014, screening 8.1., KO 16.1.
pisisvori 38let (Femibion, kys.listová - občas) :hearts: TP 13.7.2014, KO 11.02., Tripple test 16.1.
pitryludvikova 20 let (kys.listová,jodid,utrogestan,GS mamavit) :hearts: TP 25.7.2014 další ko 7.2
pivonka2 29 let (kyselina listová) :hearts: TP 29.7., KO+screening 15.1. další KO?
ppapajade 34 (Femibion):hearts: TP 26.7.2014 Screening 16.1
romcat 24let (Chytré miminko):hearts:TP 10.7.2014 ,KO 7.1, další KO?
rmasenka 31let (Chytré miminko):hearts:TP 30.7.2014, screening 14.1. další KO?
sanigua, 29 let (kys.listová) :hearts: TP 2.7.2014, screening 19.12,KO 7.1 další KO?
simculajs 22 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7-2014, nové odběry 17.1, další KO 31.1.
tesorina 33let (Femibion 800) :hearts: TP 10.7. KO 6.2. Pohlaví: kluk
veruunek 20 let (Femibion 800) :hearts: TP 28.7., screening ve 20tt. 12.3. KO 28.1.
winterska, 41let (Elasti-Q ProMimi DHA), :hearts: TP 4.7.2014, echokardio 23.1. KO 27.1.
ZenaBlaZena, 27let (listovka) :hearts: TP 2.7.2014, dle UZ 28.6., poradna 23.1., 2.screening 13.2.
zuzulajda87, 26 let (kys,listová) :hearts: TP 11.7.2014,KO i genetika 30.12. K.O. 27.1
17. led 2014 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stebar Děkujem za info. Já počítám, že mi zaměstnavatel dá asi brigádnickou smlouvu a budu placená dle odpracovaných hodin. Ze začátku počítám, že bych pracovala fakt jen pár hodin týdně a vydělala si třeba 5000 Kč za měsíc (záleží, jako mi dají sazbu do případné brigádnické smlouvy). Hrozí v tomhle případě, že bych přišla o mateřskou? U mě během mateřské nejde ani o peníze, ale pokud chci trochu pracovat, tak tam nemůžu mít pauzu půl roku, to by si zaměstnavatel musel najít někoho jiného, zaučovat ho a pak by na mě asi nebyl moc zvědavej.
17. led 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek