• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
Jinak co se týče hládání během práce, tak já mám super tchýni, která bydlí od nás 7 km, chodí do práce, ale končí ve dvě. Krom toho jsem se šéfem domluvená, že bych dělala neurgentní věci, takže bych mohla resty případně dodělávat o víkendu nebo večer, až bude manžel doma, ale to zase potřebuju být spíš u koní.
No uvidíme, jak to pujde, když ne, tak to snad nějak přežijem, jen bysme vycházeli fakt jen tak tak, bez nějaké možnosti si vytvářet finanční rezervu. Sice teď hodně šetřím, ale ono stačí, když se rozbije auto a desetitisíce lítaj. Takže bych byla ráda, kdybych měla nějaký příjem navíc (i třeba kůli těm mým koním, nechci to vše hodit na manžela).
17. led 2014 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mě se teda ta možnost být s dítětem doma 3 roky líbí, jsem za to ráda. Dělala jsem aupair v Anglii a podle mě na těch dětech bylo opravdu znát, že máma šla po šestinedělí na plno do práce a děti byly jen s chůvama, který se ještě ke všemu dost střídaly. Nejdýl jí tam měli třeba dva roky, dost holek jezdilo na rok, někdo jen na prázdniny. A ty děty byly fakt takový chladný, studený, i k těm rodičům měly dost rezervovaný vztah. Jeden z kluků se v 15ti letech v noci počůrával a rodiče neměli čas to řešit.
I jsme s manželem řešili, že pokud to jen trochu pujde, budu se po rodičáku vracet buď do své práce, ale jen na půl úvazku, a nebo si zkusím hledat něco jiného, protože být 11 hodin denně pryč a děti přenechávat chůvám, to moc nechceme.
17. led 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja nechtela vyznit jako odpurce prace, spis naopak. Mam taky svoje plany, jen s tou materskou a praci je to komplikovanejsi myslim, ze to nesmi byt stejny zamestnavatel a stejna prace u nej, ale treba jinak nazvana uz by jit mela. Po tom pul roce, jak najede rodicovska, uz je to uplne v pohode, jen proste mit nekoho kdo pohlida. A ze je to v cizine bezny, tak treba americky system, kdy kojeni je vysada bohatych mi teda moc dobry neprijde.
17. led 2014 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@stebar Takže pokud mi dá zaměstnavatel k mé běžné smlouvě DPČ a tam mi dá jako pracovní pozici třeba administartivní výpomoc, tak by to neměl být problém, když svojí nynější slouvu mám na jinou práci? No poradím se s účetní v práci, díky, já jsem nevěděla, že bych mohla o rodičák přijít, to by se mi kůli pár tisícům určitě nevyplatilo.
17. led 2014 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori jo jo...mně třeba vystresovalo,že jsem věděla i riziko DS pouze z krve při prvotrimestriálu,což si myslím,že je zbytečné...a doktor mi začal mluvit o prenascanu...aniž bych ještě měla hotové tripply...tak mě hned vyděsil...že i tripply vyjdou špatně... :unamused:
17. led 2014 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl To je hnus, oni mají taky určitě nějaký bodíky, za každou pacientku, kterou tam pošlou, při tom, kolik to stojí. Nervy těch holek je asi moc nezajímaj o :frowning2:
17. led 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verumik jo přesně to si myslím, že my Češi jsme takový vlezdoprdelkové, místo ,abychom vychvalovali ten svůj způsob tak se tváříme jako by byli ostatní 100x lepší, když ditě nechají 50-60 i víc času chůvám, o kterých mnohdy ani nic neví. Vše má své pro a proti a každý extrém škodí. Na druhou stranu v cizině je zase mnohem a mnohem víc žen, ketré do práce nechodí vůbc a starají se o domácnost i když je dětme 5, 10....což u nás skoro neexistuje... a tam bych řekla, že se "rekreují" doma.

U dítete, kterému je 6,10..18m a prakticky nespí a skoro pořád třeba do 4 měsíců brečí jsem měla spíš pocit, že jde o blázinec než o rekreaci..takže jsme se poprvé vyspala asi v jejích 15m (11m vstávala i 10x za noc a noc u ní byla od 10 do 5-6 a já jsme chodila spát tak v 11)....Taky jsme si myslela jak budu cvičit a učit se angličtinu ....a pak jsme byla ráda , že žiju...Ale samo jsou děti, které už ve 2 m prospí celou noc a přes den prakticky nevyžadují péči zas e jen spí a jedí, ale moc jich není.:slight_smile::slight_smile:. Nejvíc jich bude asi někde mezi:slight_smile:
17. led 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ally8 moc přeju,abys byla brzy zdravá...tak hezky odpočívej... :wink:
17. led 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

tak ultrazvuk super máme být 15+2 a jsme 15+4,miminko se mrskalo, přibrala sem deko celkově zatím 1,1 kg,sestra nebyla moc nadšená a já si musím koupit novou váhu domu, za tři týdny mám přijít a zaměří se na pohlaví a domluvíme se kam pujdu na vyšetření srdíčka ve 20 tt
17. led 2014 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik souhlasím s Tebou...na rozhazování taky nemáme...ale chci být s děckem dokud to půjde.../.taky jsem dělala au-pair a ty děti teda vztah nemaj,ale vůbec...byla jsem ve 3 rodinách.../. a do své práce se stejně vrátit nebudu moct....dělám dvanáctky na směny a přítel taky směnuje.... :unamused:
17. led 2014 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik ale teď si říkám,že to bude o.k....a už jsem mu koupila pár věciček a počkaj na něj v jeho části skříně... :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2014 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@endie jejej,co bych za to dala...já mám sedm kilo nahoře...
17. led 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl neboj já tě doženu ty budeš stát na váze a já budu přibírat :grinning: po 20 tt si myslím že to pujde rapidně směr nahoru :grinning:
17. led 2014 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie jako mně to až tak neva...ale bojim se,abych pak neměla nahoře...nepřecpávám se,ale dlabu sladký častějc... :unamused:
17. led 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie abych neměla nahoře třeba 30
17. led 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl No možná ještě změním názor, až se mělé narodí, ale mě nepříjde, že pokud bych třeba 8 hodin týdně pracovala z domova, že bych ho tím nějak šidila. Uvidí se no, ale když vidím, kolik času tráví moje kamarádky na facebooku, tak si říkám, že prostě ten čas jen trochu líp využiju. A na hlídání počítám s babičkou, která u nás určitě hodně bude a to mi přijde takový jiný, než chůva. Ale uvidíme, třeba ještě změním názor a naštěstí bysme měli s penězma případně vycházet, i když ně nějak slavně :slight_smile: Určitě hodně záleží na tom, jestli bude mimčo zdravý a jak moc bude divoký :slight_smile:
Myslím, že manželovi se hodně ulevilo, když jsem přišla s tím, že bych trochu pracovala, je to pro ty chlapy velká zodpovědnost, můj muž je dva roky po VŠ, takže nemá žádnou velkou praxi, dělá na živnostňák a věřím, že je dost stresující představa, že má teď vše ležet jen na něm...
17. led 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik z domova si myslím,že to není tak strašný....vše má své....my nemáme možnost babiček a dědů...takže nehrozí,že bych šla do práce....a vracet se nemůžu a ani nevím,jak to budu mít se smlouvou...teď jsem totiž záskok na mateřské....asi v květnu ta holčina bude dobírat dovolenou a nevrací se...tak nevím co bude se mnou....kdyby mě ´vyhodili pro nadbytečnost...tak by mě museli ale dát odstupné tři měsíce,že?
Tak já jsem na nemocenský,takže 7000 a přítel má jedenáct....žádný vyskakování...no,ale nedá se nic dělat....dvanáctky a noční ve stresu dělat nemíním....jsem ráda,že se zadařilo po IVF.....
17. led 2014 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik jsem záskok za holčinu,která je na mateřské...jsem to špatně napsala...
17. led 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Tak to je jasný, každý má jiné možnosti, mě přijde blbost, abych to nezkusila, když tu možnost mám. Manžel je stavař¨a za prací jezdí do Prahy, tak je na tom trochu líp, ale máme hypotéku, i když celkem nízkou, a velké náklady na dojíždění.
No buď by Ti asi nechali doběhnout smlouvu, pokud máš na určito. Pokud máš na neurčito, tak Tě jako těhotnou vyhodit nemůžou.
17. led 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik souhlasím s tebou s tou prací z domova i s tím, že je super, moci být s dítětem takhle dlouho doma. Já třeba šla z původní práce cíleně do téhle mimo dalších důvodů hlavně proto, že jsem věděla, že pak prostě budu moci v pohodě dělat doma. Ať už pro firmu, nebo na sebe. Sice mám méně peněz, ale do budoucna lepší vyhlídky, než v zaměstnání předchozím.
17. led 2014 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verumik no,já tam právě nemám datum...mám na určito záskok za tu holčinu..ta se ale určitě nevrátí...v dubnu,květnu ukončí poměr pracovní......na nemocenský mě vyhodit nemůžou....ale tak nevim..jeslti mě daj novou smlouvu...nebo mě vyhodí pro nadbytečnost.../místo mě tam je holka,nevím,jak má napsanou smlouvu..../
17. led 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky tež sem si u malé plánovala jak nebudu akční,že pujdu na Vš, udělam si kurz aj, :grinning: a prd stoho, 3ti nedělí mazec neděláte nic jiného než kojite,prebalujete,kojite :grinning: spíte 2 hodiny a pak zas kojíte atd :grinning: pak chcete jít na plavaní s miminkem,na cvičení, musíte doma uvařit ,uklidit a s celeho dne vám zbyte nic a jste ráda že padnete do postele, já sem navíc zustala s Adelkou sama, jeji otec o malou nestál jezdil za ni tak 2x za měsíc až se stáhnul uplně :pensive: takže já byla ráda když přijel muj nejlepší kamarád a nebo babička a malou vzali ven :grinning: ale jestli to zvládnete budete mít hodná miminka tak schutí do toho! držím palečky!! všechno se pak hodí po mateřské až budete hledat práci :slight_smile:
17. led 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl neboj se určitě ne a ikdyby já přibrala 40 kg a po porodu každý týden kilo dole tak jak sem nabírala v těhu tak po porodu to šlo stejně dolu, já bych tež už chtěla přibrat protže doktorka mě varovala že příští poradnu jestli nepřiberu tak to budeme řešit,a sladké sem u adel tež cpala ve velkém, ted nemám nai potřebuju jíst fakt nechutenství jak hrom maxco sním je zelenina a salaty se zeleniny
17. led 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie tak tak, něco si plánuju, ale je mi jasný, že realita může být úúúplně jiná :grinning:
17. led 2014 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie no,já sladký,zeleninu ovoce...a nesnáším mléčný výrobky...takže už skoro nejím pečivo...protože sýry,salámy nic nejím...je mi po tom zle...a sladký mi dělá nejlíp :grinning: :grinning: :grinning: no jo no...chůd.ě..s tím moc nenaděláme viď....jak to máme....snad Ti to brzy zmizí....taky Ti tak pořád vadí pachy a tak?Občas lepší,když sedím doma,než když jdu ven... :grinning:
17. led 2014 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie no,moc nevěřím na hodná miminka... :grinning: :grinning: :grinning: a jak je člověk na to sám...tak to je děs....jsem zvědavá na přítele,jakej bude taťka... :cry: To mi je líto,že jsi to tak měli u holčičky...že vás opustil... :cry:
17. led 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl pachy ani nemluv, něco zacitím a je mi zle :grinning: mám třeba den kdy si říká já snad ani nejsem těhotná :grinning: a pak dva dny nejsem schopná nic jenom ležet s hadrou na hlavě a u vaření trpím jak pes

@veru324 ale jo plánuj vždyt to je pěkný, co ty víš třeba fakt prcek bude spavej a hodnej a budeš mít času na rozdáváni :grinning:

@muddledgirl už je to zamnou a bez něho je nám líp, odešel když sem byla v 7 měsíci, šel pracovat do Prahy no a pak sem se dozvěděla že nejenom pracovat :grinning: jezdil domu snažila sem se kvuli malé to držet ale nešlo to,když dojel domu tak šlo vidět jak ho to tu nebaví, naučil se v praze chlastat, na malou býl hnusný,já zněho byla v nervech, jenom řval poroučel a nebo byl v lihu,takže sem hoposlal pryč s tím že malou muže vidat kdy chce a on nechce no, svoboda je mu milejší ani alimenty neplatí a to pracuje u policie ,malá ví že má někde tatínka zas nechci aby zapoměla uplně ale za tátu bere řítele mého,ten si sní hraje,čistí ji zuby,fouká ji bolístku a taky to pěkně schytne když zlobí :grinning:
17. led 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@endie nebyla ráda, žes přibrala jen 1kg? Já jsme myslela, že tohle už dneska nikdo neřeší. Já jsem taky ze začátku u dcery přibírala hodně pomalu (už jsme psala první kg někdy 14tt) a nakonec z toho bylo 18kg.
17. led 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori já jsem ráda ale po tom co mě ta sestřička tak sjela a pohrozila mám strach :grinning: ale je fakt že až se mi uleví a začnu jíst normálně tak to bude asi mazec to zas bude řvát že moc nabírám :grinning:
17. led 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endie no,masíčko taky nemůžu ani cítit,když se dělá nebo nějaký vývar...to je hrozný,už by to mohlo přejít... :unamused:
To věřím,že je líp....ale teda masakr...v sedmým měcísi nechat maminku samotnou....to jsi napsala moc hezky,jak bere přítele za tatínka....to je super,že máš teď fajn chlapa....já bych toho mýho zabila..někdy...ale když se kouknu,co mají doma kamarádky...tak jsem to s ní docela vyhrála...je hodný...na pivko jde tak jednou týdně...teď....pomůže s nádobím....vytřením podlah...super....já to s úklidem teď moc nepřeháním...měla jsem nařízeno nic nedělat...ještě .23.12.,ale ono to taky nejde furt...takže už něco i dělám...už přeci jenom jsme v 15tt... :wink:
17. led 2014 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek