• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@zenablazena ajaj, ty nevolnosti nezávidím... ale závidím -2,5kg :sunglasses: já mám snad už 5 navrch... je mi báječně, furt bych něco jedla a kynu jak velryba :/ před těhotenstvím jsem držela hodně přísnou dietu, zhubla jsem 36kg, takže teď váha poletí raketově nahoru :( a že jsem (skoro) sekla s kouřením tomu taky nepřidá :(
Držím palce, ať tě to brzy přejde :slight_smile:
16. lis 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, můžui se přidat? Také čekáme po 3 letech snažení první miminko, už jsme chtěli jít na umělé a ejhle.K dnešní dni jsme 6+5, a jediné co mi je tak jsem strašně unavená.Četla jsem tady jak některé trpíte nespavostí,ale já bych mohla spát prakticky celý den i noc, bohužel máme štěně a to mi to moc nedovoluje.Co se týká bolesti prsou tak ty bolí nepřetržitě a břicho mám taky nafouklé.Jinak nic.Termín porodu ještě nevíme a průkazku dostaneme až 3.12 nemůžu se dočkat a mám takový vnitřní strach aby bylo všechno v pořádku.
JInak mám takové vnitřní tušení že to bude kluk i když bych já raději holčičku ale hlavně aby bylo zdravé.
16. lis 2013 v 09:44  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pisisvori Hele u nás je to fakt ideál... Tchýně bydlí co by kamenem dohodil od nás a vždycky navaří jak pro region, pozve nás na oběd a dá nám "štipec" s sebou do kastrůlků. No ten její štipec jíme ještě 4 dny, pak nás pozve znovu a tak dál :grinning: Ale někdy nepozve a to jsem pak rozladěná :grinning: Chodím (nebo spíš asi chodila jsem, teď už) do práce 2 dny v týdnu, to mi hlídala malou a vždycky něco bylo navařeno a měli jsme pak doma zásoby... No ale taky se občas stane, že jsme tam s malou přišly a hlásila, že se jí enchtělo nic vařit, že má třeba jen polívku. Ale její polívky miluju taky.
16. lis 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romcat jestli jsi dnes 6+5tt, tak jsi posledni MS měla 30.9.a každá těhotenská kalkulačka ti spočítá termín porodu na 07.07.2014:slight_smile:
http://www.maminkam.cz/tehotenska-kalkulacka#formBirth

pak se termín může ještě upravit podle UTZ ve 12tt (protože ovulace může být o něco dřív nebo později a ne přesně 14DC), ale já na tyhle posuny moc nedám, je to podle velikosti miminka a každé může být jinak velké i když je stejně staré ne?:fearful: Manželce bratránka taky podle UTZ posunuli termín na 10.11, podle MS má 17.11...no a je 16 a nic se neděje:slight_smile: a takovýhle zkušeností kolem sebe mám moc:slight_smile:.
16. lis 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romcat jo a zapomněla jsme dodat, že gratuluju a vítej mezi nama:slight_smile:
16. lis 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori ahojda no poslední menstruaci jsem měla 3.10, podle měsíčků jsem byla když jsme to zjistili 5+1 a podle UTZ 5+3 takže k dnešní dni jsme podle UTZ 6+5, uvidím jak mi to vypočítá Dr, toho 3.12, ale říkám si že to zvláštní pocit člověk je doma protože já do práce chodit nemůžu a nic mu není tak si pořád říká jestli je všechno v pořádku.Ta velikost na UTZ se asi může lišit v nějakých normách si myslím.
16. lis 2013 v 10:25  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Děkuji moc
16. lis 2013 v 10:29  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcat gratuluji, je to fajn, že se vám konečně zadařilo :slight_smile:
16. lis 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Děkujeme moc, jo jsem taky šťastná.
16. lis 2013 v 11:30  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcat ahoj, tak to je krásné, že konečně po 3 letech se zadařilo. To už jste museli být pěkně nervozní co? Já bych teda určitě byla :grinning:
16. lis 2013 v 11:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 aHOJDA Jo u jsme byli rozhodnuti že se po novém roce objednáme do Sanusu a rozjedeme ten velký kolotoč a tedka jsem měla uraz z kolenem a měla jsem jít na operaci a ejhle místo operace mimi.KOleno musí počkat.Jen tomu bylo těžké uvěřít čučela jsem na ten těhotenskej test jako telátko a mylela že mám vidiny.Díky moc
16. lis 2013 v 11:36  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky zacvičíte si občas? Já mám skoliozu páteře a docela se mi pomocí každodenního cvičení dařilo být úplně bez nějakých bolestí zad. Ale ted v tehotenství se trochu bojím, aby mě nezačaly zádat bolet, když nebudu cvičit a hýbat se, jak jsem zvyklá. Cvičím pomalu, spíš jako jógu. Břicho zatim neposiluju vůbec, to se bojím.
Kdy se začíná chodit na nějaké to těhu cvičení?
16. lis 2013 v 11:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman také jsem to v 1.těhu měla až do konce a hrozně se toho bojím :frowning2: Chtěli jsme tři děti, ale myslím že tímto to bude konečná :unamused: Do 5m jsem nepřibrala ani neubrala, ale pak za necelé 4měsíce jsem měla hned 24kg navrch :slight_smile:
@pisisvori my v tom teď máme takovou výhodu. Babička vařila každý den svému synovy, který měl težkou cukrovku a před dvěma měsíci zemřel :frowning2: a babi teď potřebuje být pro někoho potřebná. Celý život těžce dřela a neumí vydechnout a načerpat novou energii, takže pro ní je to náplň v tom dlouhém "nudném" dni.
S tou tvou tchýní mě to mrzí, je to taková ukázková "tchýně" že? :slight_smile:
16. lis 2013 v 11:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 děkuji, kéž by brzy přešli, ale bojim se toho, že to ZASE bude až do konce :frowning2:
@romcat Ahoj a vítej! Příjemné těhulkování :slight_smile:
@ally8 chtěla jsem začít těhu jógou už minulý týden, ale počkám až se zmírní ty nevolnosti :slight_smile:
16. lis 2013 v 11:56  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju všem, kdo mi tu daly poznatky o nespaní :slight_smile: usnula jsem nakonec v 5 a ležela do půl 9. A teď bych mohla jít zase. Já pracuju částečně doma, takže když nejsem v kanclu, taky kolikrát přes den zalehnu, jen nevím, jestli to pro mě není horší, takže dneska zkusím vydržet a uvidíme. Joo a taky mi v noci budí hlad :astonished:, takže jsem si v ty 3 ráno dělala aspoň kus rohlíku, protože jinak by mi bylo blbě.
Včerejší nevolnosti se dneska zatím neopakují, doufám že to vydrží, protože odpoledne jdeme ke kamarádce na kolaudačku,kde bude spousta jídla :slight_smile:

@ally8 s tím cvičením, já to hledala u nás v nabídce a všude měli od ukončeného 16tt...ale zatím jsem moc nepátrala. Já bych chtěla, pokud to tedy dr. povolí, aspoň moci v kroku na koně..samosebou ne ven, to si netroufnu, jen na jízdárně a asi i za asistence vodiče, třeba 15-20 minut, to je jediný, co mi na záda odmala pomáhalo. Ale to bude záležet na mudr. No a pak tu jogu mám taky vyhlídlou.
@romcat taky gratuluju :slight_smile:
16. lis 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcat Gratuluji! Takhle to bylo určitě lepší než s tím kolotočem. Ať se daří! :slight_smile:
16. lis 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena Tyjo tolik kg????? Já teda do 5.měs. taky nic a pak pozvolna, celkový nárůst byl u mě 8 kg. A to jsem k doktorovi běžela vítězoslavně s každým nabraným kilčem, vždycky se hrozně smál... No držím palce, ať to tentokrát není tak hrozné... Já si zatím libuji, že mám extrémně velkou chuť k jídlu, ale je fakt že v prvním těhu to začalo až po 8tt, tak kdoví, jak to bude...
16. lis 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zenablazena tak to se máte, my máme obě babičky daleko a jen si jedna přes druhou stěžují , že nás málo vidí = že tam málo jezdíme:slight_smile:. Ale samozřejmě mamka je mamka i když má taky někdy jiný názor, ale tchýně. Musím říct, že ji fakt nensnáším i se mi o tom často zdá, že se s ní hádám...když tam jsme tak je to pro mě očistec vydržet, ale bohužel musís, protože jak dcera byla pořád jen semnou tak bezemě být nechce a já jí přece nebudu kvůli tchýni ještě trápit:slight_smile:. Než jsme měli dceru myslela jsem si o ní, že je fajn ženská(je zajímavé jak některé lidi poznáta až když s nima máte co do činění), ale co se malá narodila začala jsem poznávat co je zač...bezcitný manipulátor, bohužel i dost hloupá jednoducá ženská, což tomu samozřejmě dost pomáhá, která si myslí, že její synáček(teda oba:slight_smile:) je ředitel zeměkoule a všichni jsou tady jen pro něj a hlavně , aby náhodu neudělal něco na víc, vždt přece chodí do práce:slight_smile: a já prostě neexistuju a musí mě jen trpět, když teda konečně chtěli ty vnoučata (že . Navíc žijou ve starém kameném baráku a když mají 20stupňů už je neskutečné vedro při které s evšichni vaří, takže tam kde u nich spíme zatopí na 20 až den před tím než přijedem a jinak je tam 15 stejně jako na záchodě....což jetě víc zhoršuje moje pocity, když tam jsme, protože já potřebuju tak 23 a to v normálním bytě (ne ta kde zdi a podlaha jsou neskutečně ledové). No jo no, ale musíme to přežít:slight_smile:. Ona je od 40 let (je jí 72)doma v invalidním důchodu jen proto, že má umělý kyčelní kloub, takže si jen vaří a uklízí a už 30 let nic nedělá. Když se na něco zeptá, tak v půlce odpovědi už neposlouchá a začne o něčem jiném. Když jí něco řeknu tak se na to třeba odpoledne nebo druhý den ptá hrozně důležitě manžela jako by to nikdy neslyšla. Když bych chtěla cokoli okolo dcery tak vše udělá přesně obráceně....ale přitom je tak úlisně slušná.......někdy nevím, jestli je fakt tak hloupá nebo tak zákeřná a zlá.
16. lis 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman měla jsem pokročilejší preeklampsii, proto ten velký nárust hmotonsti :frowning2:
@pisisvori chjooo, to chápu, že ji nesnášíš. Mrzí mě to moc!
16. lis 2013 ve 12:53  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 Na koních taky jezdím, ale ted si fakt netroufnu ani v kroku :grinning: . Jen je vypucuju, pomazlím. Dvakrát jsem měla blbý pád, takže teď fakt ne. Ale záleží jaký jezdíš koně. My tam máme takový trochu divochy, který mají pořád dost energie :grinning: a rádi jdou dopředu bez pobídky.
16. lis 2013 ve 12:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 já vím, že u nás je těhotenská jóga, ale nevím teda od kterého měsíce se může cvičit, každopádně bych taky chtěla chodit někam cvičit ..
16. lis 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 víš jak, já teď mám velký voči a možná až dojde na lámání chleba, tak couvnu s tím ježděním. A jak jsem psala, pouze krok v kryté jízdárně, a ještě na lonži...navíc jezdím western, tam se tolik pádu nebojim, jako v anglii. ale jak říkám, teď to vidím nějak a až budu mít nasednout, couvnu :slight_smile: jinak naši jsou kliďasové, jezdí i dětičky, tak z toho strach nemám, na druhou stranu to nic neznamená, lekne se jakejkoli že. Jo a pády...no radši na ně nevzpomínám :slight_smile:
16. lis 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset ja jsem vecer take dost unavena. Vetsinou uz v 8 hodin spim,ale take do prace vstavam v 5.
16. lis 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori taky mame babicky daleko. Jen tak vyostrene vztahy s tchyni nemam. Z pocatku jsem se snazila vychazet, ale po zjisteni, ze premlouva svyho syna, aby se se mnou rozesel, jsem se prestala snazit a drzim si odstup.
16. lis 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 jj, to já taky vstávám už v pět, ale nejhorší je, že se tak budím i o víkendu kdy se můžu vyspat :slight_smile:, maximum spím do 7 ...
16. lis 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, takže my jsme šli s pravdou ven. Včera u nás byli rodiče s bráškou. Tatka a brácha nám dělají koupelnu, takže tu byli celé odpoledne a mamka, když viděla tu spoušť všude a mě zavrtanou na gauči, tak jí to nedalo, uklidila, uvařila manželovi večeři, aby se najedl až přijde z práce a pak mi řekla, že jí tu něco nehraje.. Minulý týden, když jsme tam byli s Verčou na víkend, tedy aby se o nás postarala, pač já div neumírala v horečkách, jsem nechtěla kapky do nosu, ani slivku na bacily, ani jídlo.. A včera jsem si nedala ani oblíbenou kávičku, zákusek, večeři a jen jsem se ládovala suchým rohlíkem, jedním rohlíkem celé odpoledne a vodou... Takže naši už to vědí a jsou šťastní, jen bráška si trochu posteskl, že my už budeme mít druhé a on zatím nic :unamused: a to si děti moc přeje, jen v poslední době neměl moc štěstí na slečny. A včera prohlásil, že má pocit, že mu ujíždí vlak. Bylo mi ho hrozně líto.
@veru324 Také se v noci musím najíst :slight_smile: V posteli mám připravenou i snídani - suchý rohlík a vodu :slight_smile:

A to jsem si včera dopoledne s ohromnou chutí připravila sýrovou roládu, kterou miluju.. takže pokud mi bude trochu líp, tak se zkusím najíst, mám další půl kg dole :frowning2:
17. lis 2013 v 08:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@wendy_ jojo je to s nima někdy těžký. Kdyby byli blíž aby se dalo jet jen ráno tam a večer zpátky, tak tam nechám jet jen manžela s dcerou a kašlu na ně:slight_smile:.
17. lis 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holčinky, moc zdravím a přeju krásnou neděli..
Moc teď nepíšu, ale cca od poledne do večera je mi blbě.. Nezvracím, ale je mi jako těsně před chřipkou při kocovině. Takže jsem ráda, že v dopoledních hodinách sihnu alespoň něco doma udělat :grinning:
Moc se opatrujte a myslím na Vás!!! :hearts:
17. lis 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj holky, tak jak jsem si chválila, že mi nic není, tak už to neplatí :frowning2: Sice nezvracím, ale je mi pořád blbě, přesně jak píše Zuzka, jak po kalbě. Se spaním mně ani nemluvte, to je hrůza. Nemůžu vůbec zabrat, převaluju se v posteli, no a pak když konečně zaberu, tak za chvíli musím na záchod a kolotoč s usnutím jede nanovo :slight_smile: Tak si vždycky čtu vedle v obýváku třeba hodinu. Jinak v pátek jsme měly dámskou jízdu s kámoškama, takže už to samozřejmě vědí :unamused: Nejsem žádnej alkoholik, ale když jsem s holkama někam za zábavou, tak u mě neexistuje, že bych si nedala pivko nebo víno. Takže, když jsem si objednala džus s vodou, tak první otázka, která padla byla: Ty seš těhotná?! No a lhát nebudu, takže je to venku.
17. lis 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Přidávám se do skupinky :slight_smile: Už jsem to tedy tušila a včera mi to potvrdil test. Doma už máme 15-ti měsíční cácorku a teď tedy bude mít "neplánovaně" bratříčka nebo sestřičku :slight_smile: Sourozence jsme jí chtěli pořídit, ale až tak nejdřív za půl roku. No a stačila jedna jediná malá "nehoda" a je to. Však první dcerka se nám taky podařila na poprvé. Jsem teda pěkně překvapená, ale na miminko se moc těšíme a mohl by to být chlapeček, ať máme páreček :slight_smile:
17. lis 2013 ve 13:18  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek